برگزیده های پرشین تولز

تجربه عملی عکاسی آنالوگ من.

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
سلام و وقت بخیر خدمت دوست عزیزمون.
خیلی خوشحالم که این تاپیک رو دیدم و خیلی هم لذت بردم.
من مدتی قبل از همین انجمن یه دوربین Pentax Asahi Spotmatic با یک لنز 50 مم اف 1.8 به قیمت 20 هزار تومان خریدم. دوربین با اینکه یه سری مشکلات داشت، اما دوست فروشنده خیلی به من محبت کردند و به این قیمت بسیار ویژه و ارزان در اولین پیشنهاد فروختند. (از همینجا باز هم ازش تشکر می کنم).
به هر حال با جست و جو در یوتیوب و... تونستم مشکلات شاتر، آینه و... رو حل کنم و برای عکاسی حاضرش کنم. توی شهر هم تنها تونستم فیلم رنگی 36 تایی فوجی فیلم رنگی 200 پیدا کنم که با قیمت 10 هزار تومان می فروختند :general406:
خلاصه اینکه تا اینجا همه چیز خوب پیش رفته، اما مشکل من تو نور سنجی هست و همین طور نحوه ظهور.
یه مقدار جست و جو کردم و بعضی از برنامه های موبایل پیدا کردم که برای نورسنجی و تراز سفیدی کاربرد دارند، به نظرتون میشه روشون حساب باز کرد؟! قبلا دوربین آنالوگ ساده داشتم (شات بزن و در رو) ولی این اولین تجربه آنالوگ دستی من محسوب میشه.
ممنون میشم علاوه بر راهنمایی در زمینه عکاسی، کمی هم در مورد روش ها، راه حل ها و همین طور وسایل لازم برای ظهور رو هم مطرح کنید تا بیش از پیش از این تاپیک خوبتون یاد بگیریم.

درود بر شما آرنو عزیز.
امیدوارم اسم تونو اشتباه تایپ نکرده باشم. در غیر این صورت لطفا عذرخواهی منو بپذیرید.
فکر میکنم منظورتون از فیلم فوجی کالر ۲۰۰ است.
Fujicolor C200
تعیین اکسپوژر اصلا مشکل محسوب نمیشه. البته برای شما بله چون تازه کار هستین. در اوایل کار میتونید از برنامه های موبایل استفاده کنید. یا یه دوربین دیجیتال کهنه [از هر مدلی] همراه ببرید برای نورسنجی. البته دست تون که راه افتاد آروم آروم یاد میگیرید با چشم غیر مسلح نور رو متر کنید. از آب خوردن راحتره. حرفم رو باور کنید لطفا. حالا به وقتش بهش عادت میکنید.
ولی در مورد ظهور. تا اونجا که میدونم داروی ظهور رنگی کمی سخت گیر میاد. در مورد ظهور سعی میکنم تو کامنت بعدی بنویسم که طولانی نشه.

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
سلام و وقت بخیر خدمت دوست عزیزمون.
خیلی خوشحالم که این تاپیک رو دیدم و خیلی هم لذت بردم.
من مدتی قبل از همین انجمن یه دوربین Pentax Asahi Spotmatic با یک لنز 50 مم اف 1.8 به قیمت 20 هزار تومان خریدم. دوربین با اینکه یه سری مشکلات داشت، اما دوست فروشنده خیلی به من محبت کردند و به این قیمت بسیار ویژه و ارزان در اولین پیشنهاد فروختند. (از همینجا باز هم ازش تشکر می کنم).
به هر حال با جست و جو در یوتیوب و... تونستم مشکلات شاتر، آینه و... رو حل کنم و برای عکاسی حاضرش کنم. توی شهر هم تنها تونستم فیلم رنگی 36 تایی فوجی فیلم رنگی 200 پیدا کنم که با قیمت 10 هزار تومان می فروختند :general406:
خلاصه اینکه تا اینجا همه چیز خوب پیش رفته، اما مشکل من تو نور سنجی هست و همین طور نحوه ظهور.
یه مقدار جست و جو کردم و بعضی از برنامه های موبایل پیدا کردم که برای نورسنجی و تراز سفیدی کاربرد دارند، به نظرتون میشه روشون حساب باز کرد؟! قبلا دوربین آنالوگ ساده داشتم (شات بزن و در رو) ولی این اولین تجربه آنالوگ دستی من محسوب میشه.
ممنون میشم علاوه بر راهنمایی در زمینه عکاسی، کمی هم در مورد روش ها، راه حل ها و همین طور وسایل لازم برای ظهور رو هم مطرح کنید تا بیش از پیش از این تاپیک خوبتون یاد بگیریم.

اگه اجازه دارم که اینو بگم شاید بهتره با سیاه سفید شروع کنید, چون که تا اونجا که میدونم داروی ظهور سیاه سفید تو ایران بهتر پیدا میشه. منظورم داروی ظهور سیاه سفید
D-76
است. تو ایران هست. همچنین فیکسر سیاه سفید. این هم که این زیر می نویسم حدود ۵۰۰ میلی لیتر بگیر.
Wetting Agent
مارک کوداک اش هم است. مطمئن میدونم.
اگه اکاونت تلگرا م دارید بیا اونجا صحبت میکنیم دقیقا میگم چیکار باید بکنید.

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ.
شنبه بازار روتردام
Nikon Nikkormat FTN/Kodak Color 200/C41

IMG_20190526_0003 POSTEN.jpg

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ.
شنبه بازار روتردام
IMG_20190526_0004 POSTEN.jpg

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ.
شنبه بازار روتردام
IMG_20190526_0006 POSTEN.jpg

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ.
شنبه بازار روتردام
یه پنیر فروشی. رنگ ها دقیقا همونی هستند که تو مغازه پنیر فروشی بودند. در این مغازه حدودا ۱۰ و ۱۵ نوع مختلف پنیر میفروشند با رنگ ها و مزه و طعم های مختلف. پنیر قرمز دارند. زرد, سبز, خیلی باحاله.
IMG_20190526_0008 POSTEN.png

Last edited:

Dan Bahrami

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
2,347
یه عکس آنالوگ.
شنبه بازار روتردام
IMG_20190526_0009 POSTEN.jpg

Dan Bahrami