برگزیده های پرشین تولز

ترفندها و نكات نرم افزاری

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
والا تا جایی که من می دونم اگه روی فایل کلیک بشه (تک کلیک) تمام نام فایل نمایش داده میشه.

البته راه های درست حسابی برای این کار هست.... ;) که خب مطرح کردنش اینجا صحیح نیست.
چي شد؟ چه راهي؟
PM كن برام اگه ميشه! البته قصد آزار كسي رو ندارم و تو عمرم هم ويروس به كسي ندادم. ولي خيلي كنجكاوم بدونم پيشرفته تر از اين چه راهي هست براي گول زدن كاربر.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
دوستان عزیز چطور میتونم از یک سیستم بالاترین بازدهی رو داشته باشم
به عبارتی روشهایی رو به من بگین که بتونم دستگاه خوب configure کنم که مثلا تو بازی لک نندازه (bug friem )

مرسی
سلام
ويندوز خوب يعني ويندوزي كه در اون برنامه هاي اضافي و كم كاربرد منابع سيستم رو اشغال نكرده باشند. اين هم چند ترفند پركاربرد:
http://forum.persiantools.com/t84474.html

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
من به 1 برنامه نياز دارم كه باهاش بشه 1 برنامه كوچيك رو تبديل به 1 برنامه پرتابل كرد.
كسي ميتونه كمكي كنه؟
قبلاً اين سوال مطرح شده بود:
http://forum.persiantools.com/t76634.html

و دوستان يه نرم افزار معرفي كردند كه من دانلود كردم اما استفاده نكردم. اگه شما استفاده كرديد و جواب داد لطفاً به ما هم ياد بديد.

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
ارسال BUZZ به شکل پشت سر هم برای طرف مقابل

برای این کار:
کافی است پس از انتخاب ID شخص از روی لیست و باز شدن پنجره PM ، یکبار دکمه BUZZ را بزنید.
اکنون به شکل سریع پنجره چت را بسته و مجدد روی ID شخص را باز کنید و BUZZ بزنید.
اگر این کار - یعنی باز و بسته کردن پنجره چت فرد مقابل و زدن دکمه BUZZ - را به شکل پشت سر هم و سریع انجام دهید به تعداد دفعات اینکار عمل BUZZ برای فرد مقابل صورت میگیرد.
فرد مقابل نیز اصلأ متوجه نمیشود که شما هر بار پنجره چت را میبندید و باز میکنید.

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
يك مشكل بسيار گسترده در اينترنت وجود دارد و آن پيغامهاي الكترونيكي كه در مورد يك ويروس هشدار مي دهند و اين هشدار در مورد يك email با يك عنوان ( subject ) مشخص مي باشد كه اين email ها ويروس هاي خطرناك هستند و به كامپيوتر شما آسيب مي رسانند.

مثال:

Please do not open up any mail that has this title.
It will erase your whole hard drive. This is a new
e-mail virus and not a lot of people know about
it, just let everyone know, so they won't be a victim.
Please forward this e-mail to you friends!!!
Remember the title: JOIN THE CREW.

مثال ديگر:

Subject: VIRUS WARNING VERY IMPORTANT
Please read the following message we received from a client.
If you receive an email titled "It Takes Guts to Say 'Jesus'"
DO NOT open it. It will erase everything on your hard drive. So, you must delete it.
Forward this E-MAIL out to as many people as you can. This is a new, very
malicious virus and not many people know about it. This information was
announced yesterday morning from IBM; please share it with everyone
that might access the internet. Once again, pass this along to EVERYONE in
your address book so that this may be stopped. AOL has said that this is
a very dangerous virus and that there is NO remedy for it at this time.
Please practice cautionary measures.

اگر شما email اي مانند اين ديديد آن را براي كسي نفرستيد! ويروسهاي "Jion The Crew" و "It Takes Guts to Say 'Jesus'" شوخي هستند! ويروسهاي شوخي ديگري وجود دارند مانند:

"Win a Hliday" , "AOL4Free" , "Pen Pal Greetings", "ghost" , "Deeyenda"

و بد نام ترين آنها "Good times" است.

ويژگيهاي اخطار ويروسهاي شوخي:

تأكيد بسيار

يك هشدار كه ويروس فقط با باز كردن پيغام فعال مي شود ( شما نمي توانيد فقط با باز كردن يك پيفام آلوده شويد مگر اينكه يك پيوست ( attachment ) را باز كنيد.

كلمات « اين يك ويروس جديد است كه بسياري از مردم آن را نمي شناسند » در آن ديده مي شود

دستور العملها به شما مي گويند كه با دنبال كردن يك لينك آن را برايكسانيكه مي شناسيد بفرستيد.

با اشاره به اينكه ويروس روز قبل بوسيله يك شركت يا گروه كامپيوتري معتبر مانند "IBM" يا "Microsoft' و يا ... اعلام شده است مي خواهند هشدار خود موجه جلوه دهند.

در اينجا يك مثال از يك هشدار حقيقي در مورد ويروس وجود دارد:

Hi all,
There is a virus (a "worm", actually) currently doing the rounds that
comes packaged in a file called PrettyPark.exe attached to an email.
Apparently it has been around since May last year, but has proliferated
recently and is currently by far the most "popular" subject of enquiries
at Symantec's anti-virus research center.
The usual rules apply: don't open it.
Information (including a fix if you are infected) is available at this
site:
http://www.symantec.com/avcenter/venc/data/prettypark.worm.html
Good luck, Take care.

ويژگيهايي كه نشان مي دهند اين ويروس مربوط به يك ويروس واقعي است عبارتند از :

پيغام به شكل ساده و زبان منطقي و مستدل بيان شده است ( بدون هيچگونه بزرگنمايي در لغات )

پيغام در مورد باز كردن يك بايل الصاقي ( attachment ) هشدار ني دهد

پيغام آدرس سايت معتبري را مي دهد كه در آن مي توانيد در مورد ويروس اطلاعات بيشتري پيدا كنيد.

در پيغام اطلاعاتي در مورد اينكه اگر كامپيوتر شما آلوده به ويروس شد چه كار بايد انجام دهيد به شما اطلاعاتي ميدهد.

در پيغام از شما خواسته نمي شود كه آن را براي كسي بفرستيد

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
ابتدا با مراجعه به My Computer بروی منوی Tools کایک کنید و از منوی حاصل بروی عبارت Folder Options کلیک کنید. سپس بروی برگه View کلیک کنید و در این برگه تیک کنار عبارت های Show Hidden Files and Folders را فعال کنید و تیک کنار عبارت Hide Extensions For Known File Types را بردارید و بروی عبارت OK کلیک نمایید.
اینک از طریق مسیر C:/Windows/system32 به پوشه System32 مراجعه کنید. پس از ورود به پوشه system32 بروی منوی View کلیک کنید و از منوی حاصل عبارت Details را انتخاب کنید.
حال در پوشه system32 بروی جدا کننده Date Modified کلیک کنید و آنرا به سمت راست بکشید به طوری که تاریخ تمامی فایل ها یه طور کامل نمایش داده شود.
فایل های نمایش داده شده در پوشه system32 فایل های سیستمی مربوط به ویندوز می باشد که اکثرا با پسوند dll می باشد و این بخش معمولا مورد هدف ویروس ها و Spyware قرار می گیرد و خود را در بین این فایل ها مخفی می کنند.

اگر دقت کنید متوجه میشید که اکثر این فایلهای قرار گرفته در این بخش دارای یک زمان مشخص می باشد و این زمانها (مثلا 8/10/2004) معرف این می باشد که مایکروسافت در این تاریج برنامه مربوط به فایل مورد نظر را به پایان رسانیده است (ترفندستان) و در واقع این زمان ها هیچ ربطی به زمان نصب ویندوز ندارد. حال اگر ویروس و یا spyware به این بخش حمله کند زمان آن با زمان فایل های سیستمی موجود در پوشه system32 مطابق ندارد و زمانی جدید تر از زمان مربوط به فایلهای سیستمی ویندوز خواهد بود و به راحتی از طریق مشاهده زمان های قرار گرفته در Date Modified قابل تشخیص می باشد. البته نکته بسیار مهم که باید توجه شود این است که نصب یک سخت افزار جدید و یا یک نرم افزار خاص می تواند فایلی را در این بخش کپی کند که زمان آن با زمان فایل های سیستم مطابق ندارد.

پس برای اینکه فایلی را در این بخش به اشتباه پاک نکنید روشی را مطرح میکنم که این اشتباه رخ نده:
اگر میان فایل های واقع در پوشه system32 به فایلی برخورد کردیدکه تاریخ آن با تاریخ فایل های سیستمی ویندوز مطابقت نداردبروی این فایل کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب نمایید. سپس در پنجره Properties بروی برگه Version کلیک کنید و در این برگه نام کمپانی و ورژن فایل مورد نظر را مطالعه کنید.
اگر اطلاعات این فایل شامل نام کمپانی و خیلی اطلاعات دیگر برایتون آشنا نبود نام فایل مورد نظر را در موتور جستجو گر گوگل تایپ کنید و اگر در نتایج جستجو به این اشاره شده بود که این فایل ویروس است حتما آن را پاک کنید ولی اگر در نتایج جستجو به آلوده بودن این فایل اشاره نشده بود این فایل به واسطه یک سخت افزار و یا نرم افزاری به وجود آمده :)

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
من هم انجام اين كار رو به همه توصيه مي كنم:

ابتدا با مراجعه به My Computer بروی منوی Tools کایک کنید و از منوی حاصل بروی عبارت Folder Options کلیک کنید. سپس بروی برگه View کلیک کنید و در این برگه تیک کنار عبارت های Show Hidden Files and Folders را فعال کنید و تیک کنار عبارت Hide Extensions For Known File Types را بردارید و بروی عبارت OK کلیک نمایید.

اينطوري ديگه خيلي سخت گول ظاهر فايل ها رو مي خوريم و مي تونيم خيلي از ويروس ها رو قبل از اجرا تشخيص بديم.

fixxxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان

من یه dvd رو یه Avi تبدیل میکنم ولی بعد از اتمام Decoding فایل avi اجرا نمیشه و در power dvd این error رو میده:
No combination of filters could be found to render the stream.
کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چیکار کنم؟؟؟

ضمنا من کل فایل رو بدون تکه کردن(split) تبدیل میکنم ممکن از این باشه؟؟ولی نمیدونم چرا وقتی وسط decoding شدن مثلا در 5دقیقه اول Stop میکنم و فایل Avi رو اجرا میکنم بدون مشکل اجرا میشه و فقط موقعی که کامل تبدیل میشه اجرا میشه؟؟؟

باتشـــکر

Stay alive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان

من یه dvd رو یه Avi تبدیل میکنم ولی بعد از اتمام Decoding فایل avi اجرا نمیشه و در power dvd این error رو میده:
No combination of filters could be found to render the stream.
کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چیکار کنم؟؟؟

ضمنا من کل فایل رو بدون تکه کردن(split) تبدیل میکنم ممکن از این باشه؟؟ولی نمیدونم چرا وقتی وسط decoding شدن مثلا در 5دقیقه اول Stop میکنم و فایل Avi رو اجرا میکنم بدون مشکل اجرا میشه و فقط موقعی که کامل تبدیل میشه اجرا میشه؟؟؟

باتشـــکر

فکر کنم ضعف نصب کدک در سیستم شما باشه این نرم افزاری رو که اسمش رو میزارم بگیرید فکر کنم حل بشه Combined-Community-Codec-Pack-

184781

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من برای نصب برنامه ACTIVE X CONTOROL که برای بعضی سایتها لازمه مشکل دارم . یعنی وقتی می خوام اینستالش کنم ویندوز پیغام تایید نکردن ناشر ( PUBLISHER) رو میفرسته و نمیزاره که نصبش کنم . ممکنه کمکم کنید چون برای استفاده از یه سایتی لازمه که نصبش کنم . ممنون میشم

iran1978

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان.

من اشتباهی برنامه کارت گرافیک کامپیوترم را پاک کردم؛سی دی شم ندارم.از کجا بفهمم که کارت گرافیکم چیه و از کجا دانلود کنم.سیستمم قدمیه AMD Athlon 2400 xp است.ممنونم از کمکتون

soloz

Guest
لایک‌ها
0
آموزش نصب ویندوز XP و نرم افزارهای جانبی در کمتر از 2 دقیقه:

اول از همه شما باید برنامه irestorer را در یک ویندوز سالم نصب کنید بعد از نصب برنامه که در عرض چند ثانيه هم انجام مي شه بدون اينکه لازم باشه سيستم را ريست کنيد مي تونيد به منوي استارت بريد و برنامه را از اونجا اجرا کنيد و بعدش هم با استفاده از برنامه مي تونيد يک درايو مثل درايو ويندوز را از داخل خود ويندوز در يک فايل فشرده ذخيره کنيد و بعد هم اون را توسط برنامه بازيابي کنيد. البته اگه درايو ويندوز را ذخيره کرده باشيد براي بازيابي اون بايد از سی دی یا فلاپی Bootable برنامه استفاده کنيد. در ضمن اگه روي فايلهايي که برنامه مي سازه راست کليک کنيد يه منويي ظاهر مي شه که با کليک کردن روي اون مي تونيد درايو مجازي درست کنيد و فايل هاي داخل درايو را ببينيد و از اون ها استفاده کنيد. البته این برنامه مي تونه يه سري کارههاي ديگه مثل پسورد گذاري روي فايلهای Image و تکه تکه کردن اونها و همچنين تست کردن فايلها را هم انجام بده.

مهمترين کار اين برنامه هم اينه که شما را از شر نصب کردن پی در پی ويندوز راحت مي کنه به عبارت ديگه شما ويندوز خودتون را با تمام تنظيمات و برنامه ها و درايورهايي که روي اون نصب کرديد به وسيله اين برنامه داخل يه فايل فشرده ذخيره مي کنيد و هر وقت ويندوزتون خراب يا ويروسي يا حتي فرمت شد ظرف سه سوت اونو بر مي گردونيد در ضمن اين برنامه درايوهاي NTFS و CD/DVD را هم ساپورت مي کنه حتي موقع بازگرداني درايوها توسط CD Bootable.

اين برنامه با قدرت فشرده سازي خودش درايو ويندوز 10 گيگابايتي من رو که بيشتر از 6 گيگابايتش پر بود به يک فايل کمتر از دو گيگابايتي فشرده کرد و در عين حال سرعت برنامه هم فوق العاده بالا بود چه زماني که خواستم از ویندوز Image بگیرم و چه موقعي که اونو با سی دی برگردوندم که هر کدومش حدود 2 دقيقه زمان برد. سرعت لود شدن CD Bootable هم حدود 15 ثانيه بود.

دانلود سی دی راه انداز + برنامه اصلی با حجم 1 مگابایت

http://rapidshare.com/files/144120428/cd_raah_andaaz.rar.html

---------------------------------------------------------------------------------

معرفي برنامه IRestorer - برنامه ای رایگان برای ذخیره و بازیابی درایوها:

اگر از نصب مداوم ویندوز، برنامه های مختلف و درایورهای سخت افزاری خسته شده اید این نرم افزار همه مشکلات شما را حل خواهد نمود. این برنامه به شما امکان می دهد که درایو ویندوز خود را به همراه همه نرم افزارها، درایورها و تنظیمات ویندوز در یک فایل فشرده ذخیره کرده و در هنگام نیاز آنرا بازیابی نمایید. برای بازیابی درایوهای معمولی نیازی به راه اندازی مجدد سیستم و یا بوت دیسک ندارید اما اگر بخواهید درایو ویندوز را بازیابی کنید باید از بوت دیسکی که برنامه برای شما می سازد استفاده کنید. این برنامه همچنین توانایی ساخت درایو مجازی را هم دارد بدین صورت که فایلهایی که توسط برنامه ساخته می شوند به صورت درایو مجازی در My Computer قابل مشاهده خواهند بود.

قابلیت های کلیدی نرم افزار IRestorer:
- سرعت ذخیره سازی بسیار بالا (سریعتر از Ghost & Acronis)
- قابلیت فشرده سازی عالی (قابل مقایسه با نرم افزار WinRAR)
- رابط کاربری ساده، زیبا و در عین حال کاربردی
- عدم نیاز به راه اندازی مجدد سیستم بعد از نصب یا هنگام ذخیره سازی و بازیابی درایوها
- دارای دیسک راه انداز (Bootable Disk)
- رمزنگاری فایلها با الگوریتم AES
- شکستن اندازه فایلها به مقدار دلخواه
- امتحان کردن ایمیج فایلها
- قابلیت ایجاد درایو مجازی
- پشتیبانی از سیستم فایلهای FAT16/32 و NTFS

سیستم مورد نیاز:
ویندوز XP به همراه حقوق مدیریتی
حدود 6 مگابایت فضای آزاد روی دیسک
فلاپی درایو برای ساختن دیسک بازیابی

---------------------------------------------------------------------------------

CD Bootable - سی دی راه انداز برای نرم افزار IRestorer:

اگر شما هم از برنامهIRestorer استفاده کرده باشید حتما متوجه شده اید این برنامه فاقد سی دی Bootable می باشد اما کافی هست شما این ISO Image بسیار کم حجم را روی سی دی رایت کنید. این سی دی راه انداز همچنین شامل برنامه اصلی و Autorun نیز می باشد و با داشتن آن نیازی به دانلود برنامه اصلی و فلاپی درایو نیز نمی باشد و در ضمن سرعت سی دی راه انداز IRestorer از فلاپی آن بسیار بیشتر است. برای استفاده از این سی دی شما باید پس از رایت کردن آن Setup کامپيوتر خود را طوري تنظيم کنيد که درایو CD در اولويت باشد. برای اینکار هنگام روشن شدن کامپيوتر کلید Delete را بزنيد تا بتوانید وارد Setup شويد، سپس در تنظیمات بوت مادربورد درایو سی دی را در اولویت گذاشته و با کليد F10 تغييرات را ذخيره نموده و خارج شويد. این سی دی راه انداز دقیقا مثل سی دی برنامه گوست و اکرونیس کار می کند ولی با حجمی بسیار کمتر و استفاده آسانتر.

Saeed_Airport

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سُلام..من یه مشکلی دارم..مقداری فایل هستن با فرمت ها مختف...فشرده..ویدئویی مث wmv.avi..flv..
میخوام حجمشونو ظاهرن بالا ببرم..جوری که رو سی دی هم که رایتشون کنم حجمشون بالا باشه..مثلا یه فایل wmv 10 مگی رو 300 مگ کنم...کوالیتی هم مهم نیست برام..
کسی ترفندی در مورد این مساله یعنی حجیم کردن فایل ها نداره...؟؟!
با تشکر

dariushiraz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من فکر می کنم که برنامه Xilisoft Video Converter ultimate 5 مفید باشد . یعنی شما می توانید در حین convert کردن کیفیت بالا را انتخاب کنید و سپس از این طریق حجم ویدئو ها بالا برود.

تا نظر بقیه دوستان چی باشد ....

Saeed_Airport

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه سوال دیگه..
من بابیلون رو نصب کردم ..تریال تموم شده...اگه پاک کنم دوباره نصب کنم هم فایده نداره.....Patch 6.xx Fixed++.exe هم دیگه کار نمیده....البته قبلش پروکسی الکی گذاشتم ولی تاثیری نداشت...همون 30 روز طبق تاریخ پیسی بسته شد...تاریخو هم که برگرونی کلا برنامه بالا نمیاد.:cool:..
راه خاصی هست؟

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
یه سوال دیگه..
من بابیلون رو نصب کردم ..تریال تموم شده...اگه پاک کنم دوباره نصب کنم هم فایده نداره.....Patch 6.xx Fixed++.exe هم دیگه کار نمیده....البته قبلش پروکسی الکی گذاشتم ولی تاثیری نداشت...همون 30 روز طبق تاریخ پیسی بسته شد...تاریخو هم که برگرونی کلا برنامه بالا نمیاد.:cool:..
راه خاصی هست؟

کرکش اون پچ رو لازم نداره

fixxxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه

من جدیدا مشکلی توی کامپیوترم بوجود اومده یک دفعه تصویرم افت کیفیت شدیدی میگیره میاد روی 8bit Color و یک ارور به شرح زیر میده:

The Nv4_disp Display has stopped working normally…

به نظر شما چش شده آیا مشکل از درایوره یا مشکل شخت افزاریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

fixxxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکلو فهمیدم یعنی فکر کنم که... من کارتم رو OverClock کردم وقتی از حالت OC در اوردم دیگه اون اتفاق نمی افته لااقل تا الان که نشده...

ولی برام یه سوالی پیش اومده چطور، من کارتم رو خیلی OC نکرده بودم همچنین توی گیمها هم هیچ مشکلی نداشتم تازه من شنیدم اگه زیاد OC شده باشه تصویر جور دیگه میشه(سفید میشه) نه اینکه Error بده و 8 Bit Color بشه ضمنا همانطور که گفتم من خیلی کم OC کرده بودم...ممکنه از برنامه ای که باهاش OC کردم باشه(Riva Tuner) اگه راهنمایی کنید ممنون میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر

Last edited:

evahidreza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چگونه از ويندوز سريعتر خارج شويم ?

بالا