برگزیده های پرشین تولز

تمام موارد مربوط به دانشگاه پیام نور : سوالات - اخبار - درخواست ها و ...

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
:D
همه جای دنیا برای غاز چروندن هم تخصص می خوان اینجا می گن مدرک و لا غیر. مطمئن باش اینجا پارتی که باشه پیام نور هم با ارزشترینه!
درسته تخصص حرف اول رو ميزنه به نظر من آدم تخصص داشته باشه براي كار مشكلي نداره!!
پارتي هم همينجور تقريبا با تخصص در يك سطح قرار ميگيره هر كدوم رو داشته باشي ميري سر كار:)

اگر از طریق فراگیر می خواهید وارد شوید در خیلی جاهای دولتی عنوان می کنند که غیر از مدارک فراگیر
ولی سازمان سنجش اعلام می کند که مدرک معتبر است
خصوصیات ویژه :
درس ها سخت است
درس ها سخت است ( تاکید )
کلاس پنج شنبه و جمعه تشکیل می شود
حجم کتاب ها زیاد است
امتحانات بی برنامه شروع می شود
مدت زمان ترم های کم و زیاد می شود
خر تو خر است
دسترسی به نتایج امتحانات مشکل است
درک سیستم دانشگاه و روال ان غیر ممکن است
البته نميخوام از پيام نور دفاع كنم ولي چون با سيستم پيام نور آشنايي دارم بايد بگم::
درس ها سخت چون بايد كل كتاب رو بخوني و استاد درست حسابي هم نداري !!
كلاس ها تا اونجا كه من ميدونم به غير از يكشنبه ها بقيه روز ها تشكيل ميشه
حجم كتاب ها زياده
نه برنامه امتحاني از روز ثبت نام مشخص شما اگه سايت دانشگاه بري برنامه به صورت pdf قابل دانلوده
"مدت زمان ترم های کم و زیاد می شود" نظري ندارم
"خر تو خر است" صد در صد!!
"دسترسی به نتایج امتحانات مشکل است" نه سايت دارن و نمرات روي سايت اعلام ميشه
"درک سیستم دانشگاه و روال ان غیر ممکن است"كاملا درسته ميگن هر ترم كل قوانين دانشگاه عوض ميشه:wacko:

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
سلام.
من دانشجوی نرم افزار دانشگاه آزادم. راستش به رشته زبان خیلی علاقه دارم و همیشه دوست داشتم ادامش بدم. میخواستم بپرسم آیا میتونم بطور همزمان هم رشته خودمو بخونم هم بصورت فراگیر این رشته رو بخونم؟ البته میدونم غیر قانونیه ولی خوب کاری میشه کرد که کسی چیزی نفهمه؟! سربازی و اینجور چیزا چی؟ اصلا میتونم بش فکر کنم یا کلا بیخیالش بشم؟ ممنون.

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام.
من دانشجوی نرم افزار دانشگاه آزادم. راستش به رشته زبان خیلی علاقه دارم و همیشه دوست داشتم ادامش بدم. میخواستم بپرسم آیا میتونم بطور همزمان هم رشته خودمو بخونم هم بصورت فراگیر این رشته رو بخونم؟ البته میدونم غیر قانونیه ولی خوب کاری میشه کرد که کسی چیزی نفهمه؟! سربازی و اینجور چیزا چی؟ اصلا میتونم بش فکر کنم یا کلا بیخیالش بشم؟ ممنون.

تا اونجايي كه من ميدونم البته مطمئن نيستم ولي فكر نكنم فراگير بخوني غير قانوني باشه
حتما بپرس فكر كنم بتوني همزمان ادامه بدي

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
خب ببينيد مدرك پيام نور كه اعتبار داره حتي من شنيدم اعتبار بين المللي هم داره و اينطور كه ميگن از مدرك دانشگاه آزاد بيشتر قبولش دارن !!اگه اينطور هم نباشه مطمئنا يه تيكه مقوا هم به حساب نمياد
ولي بايد بگم تو اين دوره و زمونه ديگه ليسانس خيلي اعتبار نداره شما اگه واقعا ميتوني ادامه بدي ليسانس رو از همين پيام نور بگير و بعدش مراحل بالاتر رو در دانشگاه هاي معتبر ادامه بده ...
البته پدر خودم هم ميگفت براي گزينش وقتي مدارك رو ميارن اول همه مدارك دانشگاه آزاد رو جدا ميكنيم و ميديم كه برن (مگر اينكه معدل بالاي 17 داشته باشم):blink: ولي بعد از اون سراسري دانشگاه هاي معتبر و در آخر بين معدل هاي پايين بين سراسري و پيام نور مدرك پيام نور رو بيشتر قبول داريم !!
ديگه اين اطلاعاتي بود كه من داشتم اميدوارم به درد بخوره;)

از اطلاعات خوب شما و همه دوستان عزیز ممنون
من تو یه سایتی خوندم قراره عنوان فراگیر از مدرک این دانشجویان حذف بشه

سلام.

وضعیتت عین منه . منم دانشجوی نرم افزارم و میخوام زبان بخونم و در کل بیخیال آزاد بشم . 6ماهه دارم تحقیق میکنم و تا حالا به 5-6 مرکز مختلف تو تهران و حومه تماس گرفتم..همشون بلا استثناء گفتن طبق قانون جدید هر فرد می تونه همزمان تو 3تا رشته تحصیل کنه (زنده باد مدرک گرایی
12.gif
)
شما می تونی گواهی اشتغال به تحصیل از آزاد برای پیام نور ببری و ترم اول که سپری شد ، اگه مذکر باشید ، از ترم دوم براتون معافیت تحصیلی صادر میکنن و اگه مونث باشید که چه بهتر می تونید تو 600 رشته در 650 دانشگاه ادامه تحصیل بدید :D

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
اگر از طریق فراگیر می خواهید وارد شوید در خیلی جاهای دولتی عنوان می کنند که غیر از مدارک فراگیر
ولی سازمان سنجش اعلام می کند که مدرک معتبر است
خصوصیات ویژه :
درس ها سخت است
درس ها سخت است ( تاکید )
کلاس پنج شنبه و جمعه تشکیل می شود
حجم کتاب ها زیاد است
امتحانات بی برنامه شروع می شود
مدت زمان ترم های کم و زیاد می شود
خر تو خر است
دسترسی به نتایج امتحانات مشکل است
درک سیستم دانشگاه و روال ان غیر ممکن است

Rostam_solat جان بابت قوت قلبی که دادی ممنون
13.gif

پاک مارو ناامید کردی

MountainBike

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درسته تخصص حرف اول رو ميزنه به نظر من آدم تخصص داشته باشه براي كار مشكلي نداره!!
تخصص داشته باشی فقط می دونی سرکاری! حالا چه کاری و با چه درجه ای نسبت به اونی که با پارتی خونه خاله اش جا خوش کرده مطمئنا پائین تر. نه اینکه تخصص باعث بشه روی سرشون بذارنت. چنین عدالتی تعریف نشده است!

پارتي هم همينجور تقريبا با تخصص در يك سطح قرار ميگيره هر كدوم رو داشته باشي ميري سر كار
شما گفتی تخصص حرف اول رو می زنه من امیدوار شدم ولی این جمله دومی معنیش اینه که تخصص داشته باشی باید راه بیفتی در به در دنبال کار!

آیا میتونم بطور همزمان هم رشته خودمو بخونم هم بصورت فراگیر این رشته رو بخونم؟ البته میدونم غیر قانونیه ولی خوب کاری میشه کرد که کسی چیزی نفهمه؟! سربازی و اینجور چیزا چی؟ اصلا میتونم بش فکر کنم یا کلا بیخیالش بشم؟
شما توی light message معافیت الافان (تحصیلی) دریافت نمی کنی (دنبال معافیت هستی باید به روش شنبه یه هویت محترم افغانی برا خودت دست و پا کنی)
شما اگه به زبان علاقه مندی چند تا pdf مربوط به نرم افزار از اینترنت داونلود و ترجمه کن و آخر ترم استاد رو دعوت کن به صرف کله پاچه و بهش بگو زبان! رو دوست دارم و ترجمه ها رو بهش بده اگه استاد همونجا از خجالتت در نیومد حداقلش اینه که یه نمره پروژه خوب می گیری.(هم زبان دنیا هم آخرت ترم!)
این شوخی بود ولی اگه واقعا به زبان علاقه مندی و به مدرک بیشتر از دانش اهمیت می دی یه ایفل یا تولیموناد که این روزا بچه ها می گیرن بگیر (منابع: هدفون و ieLt's Go- محل فروش: دست بچه ها قیمت:یه شکلات) البته یادت باشه به همه بگی تو 13 سالگی اینو گرفتی! نه 20 سالگی! بعد از لیسانس به راحتی تغییر مسیر می دی و با یک فوق مشتی از زبان عشقت را در آغوش می کشی.
ولی پیشنهاد من اینه که قاچاقی رشته زبان را دنبال کنی تو سن و سال من می تونی برای نوه هات تعریف کنی چه طوری دور از چشم قانونی که خارج از کتاب جزائی وجود نداره با روش زیرزمینی اسمت را توی کتاب رکوردهای (بیل) گیتس (نه gi نیست! - نه شایدم بیل کِنِس) برای "دریافت همزمان بیشترین تعداد از بی ارزش ترین مدرکهای دانشگاهی دنیا" به ثبت رسوندی (خداییش این جدی بود)

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
نگفتيد
به طوري رسمي ايا تو استخدام مدرك كارشناسي ارشد پيام نور رو قبول دارند؟ يانه؟

راستي شرط معدل استخدام تو ليسانس چند است سراسري وازاد

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
من امروز به یکی از مراکز پیام نور سر زدم..طرف میگفت مدرک ما واقعاً معتبره ...از آزاد هم بالاتره چون هرچی باشه دولتیه و زیر نظر علوم و تحقیقاته
14.gif
112.gif

حالا برو ازاد بپرس میگن : پیام نووووووووووووور ؟!!! ها هااااا
283.gif
اینو ما اصلاً دانشگاه به حساب نمیاریم !

کلا همشون با هم درگیرن و خودشونو از همه بالاتر میدونن
101.gif
اما در واقع همشون سر و ته یه کرباسن

MountainBike

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به طوري رسمي ايا تو استخدام مدرك كارشناسي ارشد پيام نور رو قبول دارند؟ يانه؟
راستي شرط معدل استخدام تو ليسانس چند است سراسري وازاد
با استناد به ماده * از قانون اساسی مصوب سال 13xx همه سازمانها و نهادهای دولتی و خصوصی که در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی مجوز فعالیت گرفته اند موظف به رعایت همه بندهای ماده y هستند و تخلف از این قانون به اعدام در ملا عام منجر می شود!
البته در هریک از موسسات بنا به سلیقه ریاست این بندها تبصره های ناقض هم دارند!
________
دوست عزیز بفرمائید شما با چه معیاری از سنجش مدارک می خواید نتیجه گیری کنید: قانون؟ بند قانونی را که به عرضتون رسوندم دیگه چی؟ پارتی یا تخصص؟ به بالا مراجعه کن!

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
تخصص داشته باشی فقط می دونی سرکاری! حالا چه کاری و با چه درجه ای نسبت به اونی که با پارتی خونه خاله اش جا خوش کرده مطمئنا پائین تر. نه اینکه تخصص باعث بشه روی سرشون بذارنت. چنین عدالتی تعریف نشده است!

ببين بستگي داره
بعضي از مواقع ميان سوء استفاده ميكنن مثل همين چيزي كه شما فرمودي اوني كه پارتي بازي كرده ميشه رئيس اوني كه تخصص داره ميشه زير دست و ازش كار ميكشن حقشم نميدن:(

ولي خيلي هم شده (يعني ديدم)طرف تو يه زمينه خاص تخصص داشته چه سر و دستي براش ميشكنن الان يكي ازدوستاي خودم تو طراحي سايت و برنامه نويسي خداس در ضمن تو كار اديت هم هست باور كن ماهي بالغ بر يك تومن درآمد داره مدركش سخت افزاره نه شركتي ميره نه جايي استخدام هست چون كار بلده مرتب دارن باهاش تماس ميگيرن بهش پيشنهاد كار ميدن
مثلا يكي ديگه رو ميشناسم ليسانس منابع طبيعي(همچين چيزي) داره ولي چون به نرم افزار علاقه داشته نشسته يه نرم افزار حسابداري نوشته خودش ميگه 250 مليون ولي من مطمئنم بيشتر از اين حرفا ازش در آورده

يا يكي ميشناسم يه دوره رفته خارج يه مدرك تخصصي گرفته تو زمينه طراحي داخلي بيا و ببين چه سرو دستي براش ميشكنن

شما گفتی تخصص حرف اول رو می زنه من امیدوار شدم ولی این جمله دومی معنیش اینه که تخصص داشته باشی باید راه بیفتی در به در دنبال کار!

نه منظورم اين بود اين دوتا عواملي هست كه ميتوني باهاش كار پيدا كني

حالا اون كه با پارتي ميره سر كار نون حلال در نمياره ولي اگه تخصص داشته باشي وجدانت راحت تره

در كل بحث پيچيده اي شده :lol:يكي بايد كمك برسونه اين مسئله رو بهتر حلاجي كنيم!!

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
من امروز به یکی از مراکز پیام نور سر زدم..طرف میگفت مدرک ما واقعاً معتبره ...از آزاد هم بالاتره چون هرچی باشه دولتیه و زیر نظر علوم و تحقیقاته
14.gif
112.gif

حالا برو ازاد بپرس میگن : پیام نووووووووووووور ؟!!! ها هااااا
283.gif
اینو ما اصلاً دانشگاه به حساب نمیاریم !

کلا همشون با هم درگیرن و خودشونو از همه بالاتر میدونن
101.gif
اما در واقع همشون سر و ته یه کرباسن

راستش رو بخوايي به نظر من يك كدوم از دانشگا هاي ما به درد نميخوره ميگي نه يه نگاه به جايگاه دانشگاه صنعتي شريف(مثلا گل سر سبدشونه)در رتبه بندي جهاني بنداز يا نه بين كشور هاي قاره آسيا ببين كجاس دانشگاه هاي ما از كشور مالزي و سنگاپور هم پايين ترن چه انتظاري ميشه داشت؟
باز حالا تو دانشگاه پيام نور ديگه سكه بازي و نمره گرفتن و اين چيزا خبري نيست و يكم نمرات به واقعيت نزديك ترن ولي از اون طرف نه آموزش درست حسابي تو اين دانشگاه ميدن نه امكانات خوبي وجود داره يكي از فاميل ها رفته بود مسافرت ميگفت تو هر ده كوره اي يه دانشگاه آزاد يه دانشگاه پيام نور زدن يه عكس گرفته بود خيلي با نمك بود يه مدرسه درب داغون رو كرده بودن دانشگاه پيام نور يه پارچه هم زده بودن سر درش:lol:
بله **** آموزشي مملكت ما از پايه بيمار هست
بايد فكر اساسي براش كرد:wacko:

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
ما كه جوابمون رو نگرفيتم
تاپيك هم داره به كجا ها ميره
ميخوام بدانم چيزي كه عرف شده وحالا قانون هرچيزي مثلا اين اگهي ها فوق ليسانس پيام نوررو هم قبول دارند
چون اگر نه پيام نوررو بيخيال شم:blink:

درمورد نمره معدل چه نمره اي حداقل است؟
به بند پ(پارتي و...) كاري ندارم

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
ما كه جوابمون رو نگرفيتم
تاپيك هم داره به كجا ها ميره
ميخوام بدانم چيزي كه عرف شده وحالا قانون هرچيزي مثلا اين اگهي ها فوق ليسانس پيام نوررو هم قبول دارند
چون اگر نه پيام نوررو بيخيال شم:blink:

درمورد نمره معدل چه نمره اي حداقل است؟
به بند پ(پارتي و...) كاري ندارم

قبول دارند. ولی جز دانشگاههای سطح پایینه و تا وقتی اینهمه فارغ التحصیل از دانشگاههای دولتی روزانه هست با این مدرک شانسی برای پیدا کردن کار وجود نداره. این پیام نور بیشتر برای اینه که سر کار که هستی بخوای مدرکت رو ارتقا بدی

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
دوستانی که اطلاع دارن محبت کنن به طور کلی بفرمایند که رتبه بندی دانشگاه ها تو ایران از نظر استخدام چطوریه ؟
از بین دانشگاه های سراسری(روزانه - شبانه) - آزاد - پیام نور - علمی کاربردی - غیر انتفاعی

!?*mahsa*?!

Registered User
لایک‌ها
1
البته مدرك پیام نور اونقدرام بي ارزش نيست كه نتوني كار پيدا كني من الان 2 نفرو ميشناسم كه حسابداري پیام نور خوندن و الان كار مي كننو چه حقوقاييم مي گيرن
يكيشون كه خانوم هم هست ماهي 600 تومن درمياره!!!
فيش حقوقيشو خودم ديدم!!

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
البته مدرك پیام نور اونقدرام بي ارزش نيست كه نتوني كار پيدا كني من الان 2 نفرو ميشناسم كه حسابداري پیام نور خوندن و الان كار مي كننو چه حقوقاييم مي گيرن
يكيشون كه خانوم هم هست ماهي 600 تومن درمياره!!!
فيش حقوقيشو خودم ديدم!!

از طریق کنکور وارد پیام نور شدن یا از طریق فراگیر ؟

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
این مطالب رو در مورد اعتبار مدرک طرح فراگیر از این لینک پیدا کردم :

اعتبار مدرک تحصیلی ارائه شده و امتیازات دانشگاه پیام نور

1-ارائه مدرک رسمی موردتایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری د رپایان دوره
2- امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتردر تمامی دانشگاه های داخلی و خارج از کشور
3- صدور معافیت تحصیلی ازخدمت **** وظیفه در صورت کسب شرایط
4- امکان ادامه تحصیل همزمان با یکی ا زدانشگاه های آزاد یا غیر انتفاعی
5- امکان ادامه تحصیل همزمان با خدمت سربازی
6- ارائه مدرک بین المللی

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
در ضمن این نکته رو از صحبتهای ر ئیس دانشگاه پیام نور شنیدم که برخی ارگانها معدل بسیار بالا رو در قبال دانشگاه های دیگه ، برای استخدام فارغ التحصیلان این دانشگاه در نظر میگیرن که این موضوع به خاطر عدم شناخت اینها از سیستم متمرکز و سخت دانشگاهه که باعث میشه هر کسی نتونه معدل بالا بیاره !

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
در ضمن این نکته رو از صحبتهای ر ئیس دانشگاه پیام نور شنیدم که برخی ارگانها معدل بسیار بالا رو در قبال دانشگاه های دیگه ، برای استخدام فارغ التحصیلان این دانشگاه در نظر میگیرن که این موضوع به خاطر عدم شناخت اینها از سیستم متمرکز و سخت دانشگاهه که باعث میشه هر کسی نتونه معدل بالا بیاره !

اتفاقا منم تو شبكه خبر ديدم همچين كلاسي ميذاشت ميگفت نمره 12 در دانشگاه ما معادل 18 در سراسري هست!!!

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
اتفاقا منم تو شبكه خبر ديدم همچين كلاسي ميذاشت ميگفت نمره 12 در دانشگاه ما معادل 18 در سراسري هست!!!

چه فایده...فرض کنید چندسال خودتون رو تو یه دانشگاه اذیت کنید و سختی بکشید و مثلاً معدل 16 بیارید اونوقت برید برای استخدام ببینید کسی که تو آزاد 15 گرفته بر شما ارجحیت داره !

بالا