• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تمام موارد مربوط به Mp3 Player ( فهرست در صفحه اول )

Snow

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
215
Youtube یک منبع خیلی مناسبی برای کسانی هست که آشنایی چندانی با پلیرها یا هر دستگاه‌ دیگه‌ای ... ندارند!
می‌تونند محیط‌کاری، امکانات و ... به صورت تصویری (ویدیویی) مشاهده کنند.

حتی کلی مقاسیه بغل به بغل دو یا چند دستگاه را هم با هم می‌تونید پیدا کنید.
امروز همینطوری گفتم ببینم این S9 چیه اینقدر تعریف می‌کنید ! یک ویدیو سه قسمت هست که قسمت اولش اینه:

کد:
http://www.youtube.com/watch?v=tfm6pB5dq0E

دقیقه 4:19 برید، خیلی جالبه ! ‌‌Cowon به خیال خودش خواسته Cover Flow آی‌پاد‌های اپل را تقلید کنه ! :D
وقتی صفحه را لمس می‌کنه سه روز بعد پلیر عکس‌العمل نشون میده! خود طرف هم میگه که خیلی کنده !
در تمام ویدیو کاملا مشخصه کل اینترفیس کند عمل میکنه !

Last edited:

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
:happy:So...Ode to the West Wind
O wild West Wind, thou breath of Autumn's being

واقعا ممنون بابت راهنماییhttp://************/files/2cvfrqu5e50qiwobrf73.gif
با این اوصاف آیپاد کلا از لیست من حذف می شه و باید بین دو گزینه ی بعدی انتخاب کنم.
فقط یه چیزی برام عجیبه که چرا قیمت Cowon S9 32 GB رو تو آمازون زده $259.99 بعد شما می گی 8 گیگ قیمتش 260 تومن هست.آیا یعنی من برای 32 گیگ به پول ایران باید 4 برابر هزینه کنم؟گویا من به شدت در جهل به سر می برم! در خوابی گران...
127fs4730978.gif

خوب اگه این طور باشه که مستقیم از خود آمازون سفارش می دم.
snow جان هم که به کشک و دوغ بودن گارانتی اشاره کرد.
باز هم ممنون بسیار زیاد
rose3.gif
در مورد قیمت: برای 32 گیگ s9 تازه اگه موجود باشه، باید 350 تومن فکر کنم هزینه کنی ... آره - بعد از انتخاب، بحث قیمت هم خودش یه داستانه ..

در مورد گارانتی: مارک به مارک فرق می کنه و به هیچ وجه نمیشه همه رو با یه چوب روند یا یه تجربه رو تعمیم داد... کریتیو، سامسونگ و ضمناً سونی سالهاست که در این زمینه دارن توی بازار ایران فعالیت می کنن و گارانتی متعهدی دارن (حداقل من یادم نمیاد دوستی شکایتی کرده باشه که رسیدگی نشده باشه ، در عین حال که حق باهاشه) ... کارایی مثل cowon هم داره کم کم وضعیت گارانتی اش بهتر میشه (امرتات) ... اما هنوز راه داره تا مثل سه مارک اول که حتی در حد تعمیر خدمات میدن جا بیفته .. کارای ipod گارانتی خاصی ندارن (اصطلاحاً بهش میگیم گارانتی دو هزار تومنی!!)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
برای شخص من تنها دلیلی که منو وسوسه می‌کنه به پلیر دیگه‌ای غیر از آی‌پاد فکر کنم ساپورت flac هست. ‌Cowon که جزو اولین برند‌هایی بود که flac رو ساپورت می‌کرد ولی من جنس صدای Cowon را دوست ندارم. حداقل در دو مدلی که امتحان کردم (یکیش A2 بود) - البته دو سال پیش - اصلا راضیم نمی‌کرد. کریتیو هم در این مدل x-fi2 فرمت flac رو ساپورت می‌کنه (مدل‌های دیگرو نمی‌دونم) و جذاب‌تر هم به نظر می‌رسه و البته در حد چند دقیقه هم باهاش کار کردم با این وجود، با اینکه اپل این فرمت رو ساپورت نمی‌کنه بدون تردید اگر قرار باشه انتخاب جدیدی داشته باشم بازهم میرم سراغ آی‌پاد. جدای از اینکه (نظر کاملا شخصی) تو پلتفروم (محیط کار پلیر) و سخت‌افزار (مثل نوع|جنس صفحه لمسی) آی‌پاد نسبت به بقیه کاملا برتری داره.

آی‌پاد هم از جای مطمئن بخرید مثل فروشگاه‌های پایتخت هیچ مشکلی نخواهد بود. حداقل من تا به حال حتی یک بار هم ندیدم کسی آی‌پاد بخره و مشکل داشته باشه. گارانتی که هم از هر برندی در کل ایران کشک‌ه ! :D
مخصوصا همین شرکتی که Cowon وارد میکنه، برگه‌های ارسال دستگاه برادرم به کره هنوز موجوده. با هزینه شخصی (ما) فرستادن کره و برگشت گفتند تعمیر نشد ! :lol:
جنس صدا: مساله ای که بهش اصطلاحاً میگیم امضا یا رنگ صدا همونطور که گفتی یه قضیه کاملاً شخصیه .. کارایی مثل cowon صدای گرم دارن (یعنی دامنه فرکانسی رو گاهی دستکاری می کنن عمداً تا خوش صدا تر به نظر بیاد؛ یا اصطلاحاً sweet بشه-- اینجاصحت صدا قدری فدا میشه) .... کریتیو هم صدای گرمی داره، شاید کمی کمتر از cowon ... آیپاد این وسط متعادل عمل می کنه ... و از اون سر مثلاً سونی کاراش صدای سردتری دارن ...

باز اینا کاملاً به سلیقه شخصی و البته سبک موسیقی موردنظر شخص برمی گرده که احتمالاً یکی بر دیگری ترجیح داده بشه -- چه بهتر که شما اونچه داری با اونچه میخوای میخونه .. بهترین حالت.
Youtube یک منبع خیلی مناسبی برای کسانی هست که آشنایی چندانی با پلیرها یا هر دستگاه‌ دیگه‌ای ... ندارند!
می‌تونند محیط‌کاری، امکانات و ... به صورت تصویری (ویدیویی) مشاهده کنند.

حتی کلی مقاسیه بغل به بغل دو یا چند دستگاه را هم با هم می‌تونید پیدا کنید.
امروز همینطوری گفتم ببینم این S9 چیه اینقدر تعریف می‌کنید ! یک ویدیو سه قسمت هست که قسمت اولش اینه:

کد:
http://www.youtube.com/watch?v=tfm6pB5dq0E

دقیقه 4:19 برید، خیلی جالبه ! ‌‌Cowon به خیال خودش خواسته Cover Flow آی‌پاد‌های اپل را تقلید کنه ! :D
وقتی صفحه را لمس می‌کنه سه روز بعد پلیر عکس‌العمل نشون میده! خود طرف هم میگه که خیلی کنده !
در تمام ویدیو کاملا مشخصه کل اینترفیس کند عمل میکنه !
هیچ شکی وجود نداره که آیپاد در مقابل تمام پلیرهای موجود از نظر اینترفیس (رابط کاربری و منوها) و کیفیت لمسی اش بهتر عمل می کنه .. اصلاً بحث تقلید و اینا مطرح نیست: تقلید در جای خودش خوبه؛ شاید جالب باشه بدونیم که خود آیپاد هم بحث طراحی menuاش رو سالها پیش از کریتیو تقلید کرد...

اونچه که باعث شده محصولاتی که طی گذر سالها بعنوان محصولات باکیفیت تر معرفی شده ان و روشون اتفاق نظر بوجود بیاد اغلب متعلق به دو مارک کریتیو و cowon (و جدیداً سونی بخصوص با سری X اش) باشن، صرفاً بحث کیفیت صداس .. وگرنه قشنگی دنیا به همین تنوعه (ساحل جون، اینو یادته همیشه می گفتم قدیما؟!)... که یه محصول مثل آیپاد بتونه روی اون فاکتورهایی دست بذاره که مورد پسند کاربر نهایی هستش و ثابت کنه که کیفیت صدا، فی نفسه همه چیز نیست.

پی نوشت: راستی ساحل جان (اگه این پست رو هم داری می خونی) من الان یه دفعه دیدم اون پستی که از من لینک دادی مال 2006 بوده؛ خداوکیلی خودت کلاهت رو قاضی کن، اون نون بیات شده!!
headache.gif
... میگفتی چندتا جدید می پختم..

Snow

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
215
جنس صدا: مساله ای که بهش اصطلاحاً میگیم امضا یا رنگ صدا همونطور که گفتی یه قضیه کاملاً شخصیه .. کارایی مثل cowon صدای گرم دارن (یعنی دامنه فرکانسی رو گاهی دستکاری می کنن عمداً تا خوش صدا تر به نظر بیاد؛ یا اصطلاحاً sweet بشه-- اینجاصحت صدا قدری فدا میشه) .... کریتیو هم صدای گرمی داره، شاید کمی کمتر از cowon ... آیپاد این وسط متعادل عمل می کنه ... و از اون سر مثلاً سونی کاراش صدای سردتری دارن ...

باز اینا کاملاً به سلیقه شخصی و البته سبک موسیقی موردنظر شخص برمی گرده که احتمالاً یکی بر دیگری ترجیح داده بشه -- چه بهتر که شما اونچه داری با اونچه میخوای میخونه .. بهترین حالت.

هیچ شکی وجود نداره که آیپاد در مقابل تمام پلیرهای موجود از نظر اینترفیس (رابط کاربری و منوها) و کیفیت لمسی اش بهتر عمل می کنه .. اصلاً بحث تقلید و اینا مطرح نیست: تقلید در جای خودش خوبه؛ شاید جالب باشه بدونیم که خود آیپاد هم بحث طراحی menuاش رو سالها پیش از کریتیو تقلید کرد...

اونچه که باعث شده محصولاتی که طی گذر سالها بعنوان محصولات باکیفیت تر معرفی شده ان و روشون اتفاق نظر بوجود بیاد اغلب متعلق به دو مارک کریتیو و cowon (و جدیداً سونی بخصوص با سری X اش) باشن، صرفاً بحث کیفیت صداس .. وگرنه قشنگی دنیا به همین تنوعه (ساحل جون، اینو یادته همیشه می گفتم قدیما؟!)... که یه محصول مثل آیپاد بتونه روی اون فاکتورهایی دست بذاره که مورد پسند کاربر نهایی هستش و ثابت کنه که کیفیت صدا، فی نفسه همه چیز نیست.

سلام سیمور عزیز،

تمام حرف‌هات رو کامل قبول دارم. :cool:

danijon_2006

Registered User
لایک‌ها
12
من به توصیه دوست عزیز سیمور یدونه سانسا کلیپ خریدم و واقعا عالی هست صداش
فقط الان ورژن فریم ویرش 2.1.32 هست میخواستم بدونم نیاز به اپتودیت داره؟
بعد یه مشکلی که اینا داره فقط با usb شارژ میشه تبدیلی چیزی هست که بشه با برق شهری هم شارژش کرد؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
من به توصیه دوست عزیز سیمور یدونه سانسا کلیپ خریدم و واقعا عالی هست صداش
فقط الان ورژن فریم ویرش 2.1.32 هست میخواستم بدونم نیاز به اپتودیت داره؟
بعد یه مشکلی که اینا داره فقط با usb شارژ میشه تبدیلی چیزی هست که بشه با برق شهری هم شارژش کرد؟
مبارکه باشه .. چه خوب که راضی هستی.

//

ظاهراً نسخه firmware ای که داری آخرین (جدیدترین) هستش و نیازی به آپدیت نداره.

//

شارژ با usb : البته این نمی تونه یه ضعف یا مشکل تلقی بشه دقیقاً .. توی این رده قیمت و حتی یه رده بالاتر هم پلیرها بدون شارژر (برق شهری) عرضه میشن و شما یا باید به همون usb قانع باشی، یا اینکه شارژرش رو که اغلب حدود 15-25 تومن هستش رو جداگانه بخری (باز بسته به اینکه توی ایران گیر بیاد یا نه) ...

بعضی دوستان مقداری ریسک می کنن و شارژرهای متفرقه ای که اتصال usb رو به برق شهری تبدیل می کنه می خرن .. این هم یه روشه ..

civilica2008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بچه ها من mp3 player مدل sumsung دارم.در ضمن 4 گیگابایته و 100 تومن هم خریدمش.
خیلی ازش راضیم.
کیفیت پخش صدا و ضبط کردنش هم به نظر من خوبه.
گاهی وقتا سر کلاسای پروژه و درسای دیگه برا ضبط کردن صدای استاد ازش استفاده میکنم.
هیچ وقت هم برا گوش کردن اهنگ صداش را از 10 12 تا بالاتر نبردم(در واقع max 12 تا و اکثر اوقات دیگه با 3, 4
,5 تا) و خلاصه ازش راضیم.
فقط میخواستم گفته باشم.
حالا میتونید اگه راست میگید چندتا ایرادای این مدل من را بهم بگید؟؟؟؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
بچه ها من mp3 player مدل sumsung دارم.در ضمن 4 گیگابایته و 100 تومن هم خریدمش.
خیلی ازش راضیم.
کیفیت پخش صدا و ضبط کردنش هم به نظر من خوبه.
گاهی وقتا سر کلاسای پروژه و درسای دیگه برا ضبط کردن صدای استاد ازش استفاده میکنم.
هیچ وقت هم برا گوش کردن اهنگ صداش را از 10 12 تا بالاتر نبردم(در واقع max 12 تا و اکثر اوقات دیگه با 3, 4
,5 تا) و خلاصه ازش راضیم.
فقط میخواستم گفته باشم.
حالا میتونید اگه راست میگید چندتا ایرادای این مدل من را بهم بگید؟؟؟؟
البته کاش مدل دقیق پلیرت رو می گفتی... بهرحال:

البته این طرح سوال که خیلی جالب نیست ("اگه راس میگید ایراداش رو بگید") ... پس یعنی اگه ایرادی نتونیم بگیریم، پلیر شما بهترین پلیر هستش؟ .. یا اصلاً اگه ایرادی بگیریم، چطور میشه فهمید واقعاً همچون ایرادی بوده یا نه؟ .. (البته متوجه هستم که شما منظور بدی ندارید، صرفاً میخوام بگم به چه دلایلی ممکنه برداشت غلط بشه از سوال درستت)

بهرحال و بطور کلی (چون مدل دستگاه رو نگفتی)، کارای سامسونگ از نظر کیفیت صدا و تصویر یه پله پایین تر از مارک های معتبر تری مثل کریتیو یا cowon و سونی قرار می گیرن .. ضمناً از نظر خوش دستی و طراحی هم یه پله پایین تر از سونی یا ipod قرار می گیرن .. و تقریباً هم رده با iriver هستند.اما:

اینا مهم نیست .. مهم اینه که شما راضی هستی .. بار ها گفته شده که "خوبی و بدی دستگاه رو نیازهای شما تعیین می کنه" بنابراین تعریف یه دستگاه خوب این نیست که "اون دستگاهی که کیفیت اش بی نظیر باشه" .. که اگه باشه چه بهتر! .. بلکه اینه که "اون دستگاهی که شما رو راضی کنه" ... (واضحه که این تعریف از نظر آکادمیک غلطه! ، اما ما اینجا بحث مون کاربر نهایی و خرید هستش --- یعنی داریم واقع گرایانه بحث می کنیم تا ایده آل)

اصلاً در سطح پایین تر، دوستانی داشته ایم که هدفون 4-5 تومنی مارک متفرقه رو به هدفون های 40-50 تومنی مارک های معتبر ترجیح داده ان و صداش رو بهتر می دونستن .. یا صدای یه موبایل ارزون قیمت رو به صدای پهش موسیقی یک پلیر معتبر ترجیح میدن .. اینا همگی مثالهایی از این قضیه اس که دقیقاً بین اونچه ما رو راضی می کنه، و اونچه بهتر هستش رابطه ای نیست.

Last edited:

Blocker

Registered User
لایک‌ها
24
دوستان مشاوره خرید میخواستم Mp3 Player حدودای 40-50 تومن چیز خوب چی هست ؟
40-50 تومن رو میشه کف بودجه دونست .. یعنی دیگه پایین ترین بودجه ای که میشه باهاش یه سری کارای آبرومند گرفت .. برو دنبال کارای ترانسند؛ حالا هر مدلی فرقی نمی کنه ..

با افزایش بودجه تا نزدیک 60-70 تومن میتونی کارای معتبر تر مثل sansa clip ، کارای کریتیو مثل زن استون پلاس ، سونی سری B140 و بعدش iriver و سامسونگ رو هم در دسترس داشته باشی.

مرسی میتونی لینک اونایی که میگی مناسبه بزاری ... ممنون :)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
مرسی میتونی لینک اونایی که میگی مناسبه بزاری ... ممنون :)
لینک چی شون رو بذارم؟ -- خب سانسا کلیپ مثلا اینجا ... بقیه رو هم خودت توی گوگل و یاهو یه سرچ بزن دیگه ... اسم دقیقشون اینه:

NWZ-B140
SAMSUNG YP-U3
iriver هم سری T اش نمی دونم چی گیر بیاد.

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
سلام رفقا

یه پلیر می خواستم که

1- کیفیت پخشش خوب باشه
2- لااقل 2 گیگ باشه ( بیشتر از اون نبودم نبود )
3- حتما حتما باطری aaa یا aa بخوره !

من خودم zen stone plus دارم . برای 3-4 سال پیشه ازشم راضیم
اینو واسه یکی می خوام که کوه میره و معتقده اگر پلیرش باطری خور باشه بهتره !
اصلا هم دنبال پخش فرمت تصویری و این چیزا نیست
رکورد هم براش مهم نیست

با تشکر

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سلام رفقا

یه پلیر می خواستم که

1- کیفیت پخشش خوب باشه
2- لااقل 2 گیگ باشه ( بیشتر از اون نبودم نبود )
3- حتما حتما باطری aaa یا aa بخوره !

من خودم zen stone plus دارم . برای 3-4 سال پیشه ازشم راضیم
اینو واسه یکی می خوام که کوه میره و معتقده اگر پلیرش باطری خور باشه بهتره !
اصلا هم دنبال پخش فرمت تصویری و این چیزا نیست
رکورد هم براش مهم نیست

با تشکر
باتری شارژی رو دست کم نگیر ... میخواد کوه بره، بهرحال اورست که نمیخواد بره (شوخی) .. فکر می کنم 12-15 ساعتی که خیلی از پلیرهای شارژی تامین می کنن کافی اش باشه ها .. الان باتری قلمی خور خیلی کمه .. برو رایتک (پاساژ ایران) ببین Iriver چند مدل قلمی خورد داره فکر کنم ..

//

گزینه خوب از نظر من : پاساژ پایتخت برو چک سیستم sansa clip بگیر.

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
باتری شارژی رو دست کم نگیر ... میخواد کوه بره، بهرحال اورست که نمیخواد بره (شوخی) .. فکر می کنم 12-15 ساعتی که خیلی از پلیرهای شارژی تامین می کنن کافی اش باشه ها .. الان باتری قلمی خور خیلی کمه .. برو رایتک (پاساژ ایران) ببین Iriver چند مدل قلمی خورد داره فکر کنم ..

//

گزینه خوب از نظر من : پاساژ پایتخت برو چک سیستم sansa clip بگیر.

سلام سیمور جان
منم باهات کاملا موافقم . اصلا همین استونپلاس خودم که خیلی هم شارژ کم نگه می داره ( 6-7 ساعت ) بنظر من کافیه اما خب طرف مربوطه در سن و سالی نیست که بشه اینا رو براش جا انداخت و چون قبلا باطری دار داشته فکر می کنه بهترین گزینه باطری داره
رایتک رو بلدم . طبقه اول روبروی پله برقی
باشه سر می زنم حتما

مرسی

civilica2008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته کاش مدل دقیق پلیرت رو می گفتی... بهرحال:

البته این طرح سوال که خیلی جالب نیست ("اگه راس میگید ایراداش رو بگید") ... پس یعنی اگه ایرادی نتونیم بگیریم، پلیر شما بهترین پلیر هستش؟ .. یا اصلاً اگه ایرادی بگیریم، چطور میشه فهمید واقعاً همچون ایرادی بوده یا نه؟ .. (البته متوجه هستم که شما منظور بدی ندارید، صرفاً میخوام بگم به چه دلایلی ممکنه برداشت غلط بشه از سوال درستت)

بهرحال و بطور کلی (چون مدل دستگاه رو نگفتی)، کارای سامسونگ از نظر کیفیت صدا و تصویر یه پله پایین تر از مارک های معتبر تری مثل کریتیو یا cowon و سونی قرار می گیرن .. ضمناً از نظر خوش دستی و طراحی هم یه پله پایین تر از سونی یا ipod قرار می گیرن .. و تقریباً هم رده با iriver هستند.اما:

اینا مهم نیست .. مهم اینه که شما راضی هستی .. بار ها گفته شده که "خوبی و بدی دستگاه رو نیازهای شما تعیین می کنه" بنابراین تعریف یه دستگاه خوب این نیست که "اون دستگاهی که کیفیت اش بی نظیر باشه" .. که اگه باشه چه بهتر! .. بلکه اینه که "اون دستگاهی که شما رو راضی کنه" ... (واضحه که این تعریف از نظر آکادمیک غلطه! ، اما ما اینجا بحث مون کاربر نهایی و خرید هستش --- یعنی داریم واقع گرایانه بحث می کنیم تا ایده آل)

اصلاً در سطح پایین تر، دوستانی داشته ایم که هدفون 4-5 تومنی مارک متفرقه رو به هدفون های 40-50 تومنی مارک های معتبر ترجیح داده ان و صداش رو بهتر می دونستن .. یا صدای یه موبایل ارزون قیمت رو به صدای پهش موسیقی یک پلیر معتبر ترجیح میدن .. اینا همگی مثالهایی از این قضیه اس که دقیقاً بین اونچه ما رو راضی می کنه، و اونچه بهتر هستش رابطه ای نیست.

بابا قبولت دارم:D
کارت درسته.ما که اطلاعاتمون در حد شما نیست
گفتم که فقط میخواستم اونچه که دارم و ازش راضیم را معرفی کنم:)
ولی با این حال فقط sumsung 4 گیگی خودم;)
مدلش هم: yp-u3

shamabady

Registered User
لایک‌ها
13
من تصميم گرفتم يه سانسا ٢ گيگ بگيرم
ولي تو اين شهري كه الان هستم همچين چيزي پيدا نميشه
كسي فروشگاه اينترنتي معتبر سراغ نداره كه اين محصو ل رو داشته باشه
خودم اين سايتو پيدا كردم
www.Kharidinterneti.Com
ولي رو اعتبارش شك دارم
كسي تا حالا از اينجا خريد نكرده

keyvanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.....من کمک میخوام درباره خرید mp3 پلیر......کسی هست؟
4yajuyo.gif

keyvanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا ترو خدا کمکم کنید
worship.gif
worship.gif
worship.gif
worship.gif
worship.gif
.........مشخصاتی که میخوام این چیزایه......ضبط صدا برا اهمیت داره
128fs318181.gif
.....کیفیت پخش صدای خوبی داشته باشه.....کار باهاش راحت باشه (اتصال به کامپیوتر و ریختن اهنگ و ...)ویدئو و فیلم نشون بده و کیفیت پخش خوبی داشته باشه.
studsmatta.gif
...راستی من تا 300 تومن میتونم بدم.در ضمن 32 گیگ به بالا باشه......میشه یکی کمک کنه به من.
5735.gif

keyvanmj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اخرش رفتم xfi-2 گرفتم..............کسی نمیدونه چقدر باید بزارم برا شارژ؟

بالا