• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تمام موارد مربوط به Mp3 Player ( فهرست در صفحه اول )

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
من دنبال یه MP3 Player میگردم که میکروفن حساس و کیفیت ضبط بالایی داشته باشه. مثلا وقتی برای ضبط صدای استاد, روی میز جلوی استاد می گذارم اگر استاد از جاش بلند شد و از میز فاصله گرفت ( برای نوشتن روی تابلو یا قدم زدن اطراف میز ) باز هم کیفیت صدای ضبط شده در حد قابل قبولی باشد. ترجیحا باطری نیم قلمی هم بخورد. Voice Recorder های سونی رو دیدم ولی مشکلش اینه که فقط فرمت خاص خودش رو ضبط و پخش میکنه.

دوستان با تجربه راهنمایی ام کنن که خیلی گیج شدم. ممنون همه !
شما بودجه ات چقدره ؟

بهرحال Mp3 player ها ، اصولا برای پخش صدا هستن و ضبط صدا یکی از قابلیت های جانبی شون محسوب میشه در نتیجه قابل مقایسه با یه voice record نیستن و معمولا کیفیت متوسطی دارن ... بهترین کار اینه که شما اگه یکی از دوستات Mp3 player داره ( ترجیحا creative ) ، باهاش یه تست بکنی و ببینی که راضی ات می کنه یا نه ...

بهرحال بودجه ات رو بگو تا ببینیم چه میشه کرد ... منظورم اینه که مثلا iAudio X5 خیلی خوبه ولی خوب 250 تومنه ! ... بنابراین باید بودجه ات رو بگی ...

raico

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
38
seymour جان بین این همه دستگاه علی الخصوص مارک کریتیو کدوم یکی از مدلها سریعتر شارژ میشه و به نسبت عمر باتریش زیاده.
در ضمن من بالاخره نفهمدیم شما باتری داخلی رو پیشنهاد میکنی یا باتری قلمی رو؟

یکی از رفقا سونی 512 مگ گرفته بود.میگفت که تو 15 تا 20 دقیقه شارژ میکنه و بیشتر از 24 ساعت هم پخش میکنه.این 512 رو گفته بود 45 تومن.

LEnIn+$

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
اگه یه چیز کوچیک می خوای : creative nano plus ... البته باتری قلمی می خوره ... توی این range اکثر مدلها باتری قلمی می خورن ...

اگه یه چیز ظریف می خوای : creative slim ... باتری شارژی داره ....

اگه عمر بالای باتری هم میخوای : zen neeon ... با تکنولوژی جدیدتر ...

//
خوب طبیعتا هر وسیله ای رو واسه همون کار ساختن و در نتیجه mp3 player کارش رو بهتر از یه موبایلی که موسیقی هم پخش می کنه انجام میده ( = کیفیت بهتر ) .. هرچند از هدفون های سری w خیلی تعریف میشه ...

//
اما اگه خیلی اهل موسیقی گوش کردن نیستی ( یعنی مثلا می خوای روزی نیم ساعت گوش بدی ) ... ( یا خیلی واسه ات کیفیت خفن و اینا مهم نیست ) ... همون ارتقاء حافظه موبایل توصیه میشه ...

ممنون سیمور جان;
با چیزایی که گفتین تصمیم گرفتم یکی از این سه تا رو بخرم:

CREATIVE - ZEN NANO PLUS - 1GB
CREATIVE - ZEN Neeon - 1GB
CREATIVE - MuVo S200 - 1GB

بدون توجه به قیمت, به نظر شما کیفیت(هدفون,صدا,ال سی دی) و امکانات کدوم بهتره؟

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
دوستان من ميخوام يه mp3 player بگيرم با اين مشخصات:

1-زياد بزرگ نباشه
2-باتريش قابل شارژ باشه البته نه از نوع قلمي منظورم باتري داخلي باشه در ضمن آداپتور جدا هم برا شارژ داشته باشه و مثل بعضي مدل هاي سوني نباشه كه فقط از طريق Usb شارژ ميشن
3-كيفيت ضبط صداش خيلي خوب باشه
4-قيمتش حدود 150-160 فوقش 200 تومن
5- حافظه 2 گيگ يا بيشتر
6-هرقدر بتونه فرمتهاي بيشتري رو بخونه بهتره

منتظر پيشنهاداتتون هستم

arashhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سيمور خان سلام.در تاپيك ديگري به بنده فرموديد كه Mp4Player iriver U10 عاليست.خودتان آنرا امتحان كرده اي؟بنظرت نمياد كه ولوم صداش تا حدي بيشتر نميشه بنابراين صداش بلند نيست؟بنظرت Mp4Player iriver U10 رو بگيرم يا iAudio 2GB U2 را بگيرم؟كدوم با كيفيت تره؟

mahdimp5

Registered User
لایک‌ها
3
بهرحال بودجه ات رو بگو تا ببینیم چه میشه کرد ... منظورم اینه که مثلا iAudio X5 خیلی خوبه ولی خوب 250 تومنه ! ... بنابراین باید بودجه ات رو بگی ...
بیشتر از 100 تومن نمی خوام هزینه کنم.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
seymour جان بین این همه دستگاه علی الخصوص مارک کریتیو کدوم یکی از مدلها سریعتر شارژ میشه و به نسبت عمر باتریش زیاده.
در ضمن من بالاخره نفهمدیم شما باتری داخلی رو پیشنهاد میکنی یا باتری قلمی رو؟

یکی از رفقا سونی 512 مگ گرفته بود.میگفت که تو 15 تا 20 دقیقه شارژ میکنه و بیشتر از 24 ساعت هم پخش میکنه.این 512 رو گفته بود 45 تومن.
قضیه سریع شارژ شدن سونی خیلی معروفه ... ولی متاسفانه ایراداتی که به سونی وارده ( نرم افزارش بخصوص ) ، به مقدار زیادی آدم رو از خریدش منصرف می کنه ...

من شدیدا طرفدار شارژ هستم و رابطه خوبی با باتری قلمی و اینا ندارم ...

شارژ اکثر مدل های اکثر دستگاه ها یکسانه ... عمر باتری neeon هم از بقیه بیشتره ( تقریبا دو برابر ) ...
ممنون سیمور جان;
با چیزایی که گفتین تصمیم گرفتم یکی از این سه تا رو بخرم:

CREATIVE - ZEN NANO PLUS - 1GB
CREATIVE - ZEN Neeon - 1GB
CREATIVE - MuVo S200 - 1GB

بدون توجه به قیمت, به نظر شما کیفیت(هدفون,صدا,ال سی دی) و امکانات کدوم بهتره؟
s200 رو بذار کنار چون سرعت انتقال داده اش کمه ... بین neeon و نانو یکی رو انتخاب کن ... اگه یه چیز کوچیک می خوای که باتری قلمی بخوره برو سراغ نانو ... اگه یه چیز شکیل می خوای که شارژی باشه و باتری طولانی ، برو سراغ نئون ..

بودجه ات چقدر بود ؟ نمی تونی افزایش بدی ؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دوستان من ميخوام يه mp3 player بگيرم با اين مشخصات:

1-زياد بزرگ نباشه
2-باتريش قابل شارژ باشه البته نه از نوع قلمي منظورم باتري داخلي باشه در ضمن آداپتور جدا هم برا شارژ داشته باشه و مثل بعضي مدل هاي سوني نباشه كه فقط از طريق Usb شارژ ميشن
3-كيفيت ضبط صداش خيلي خوب باشه
4-قيمتش حدود 150-160 فوقش 200 تومن
5- حافظه 2 گيگ يا بيشتر
6-هرقدر بتونه فرمتهاي بيشتري رو بخونه بهتره
zen v plus بجز مساله آداپتور بقیه رو داره ... ( 4 گیگ باید 180 تومنی باشه )

عین همین قضه برای iaudio u3 ( مواظب باش با u2 اشتباه نکنی ) صادقه .... یه ذره گرونتره ( 2 گیگ - 190 تومن )
سيمور خان سلام.در تاپيك ديگري به بنده فرموديد كه Mp4Player iriver U10 عاليست.خودتان آنرا امتحان كرده اي؟بنظرت نمياد كه ولوم صداش تا حدي بيشتر نميشه بنابراين صداش بلند نيست؟بنظرت Mp4Player iriver U10 رو بگيرم يا iAudio 2GB U2 را بگيرم؟كدوم با كيفيت تره؟
نه خودم تا حالا تست اش نکردم ... ولی اینی که میگی تقریبا غیرممکنه ... صداش خیلی هم بلنده ( ریویوی Cnet رو چک کن ) ...

خوب اگه می خوای هزینه کمتر - حافظه بیشتر - و کیفیت معقول و خوب داشته باشی ، برو سراغ u2 ...

پی نوشت : راستی نگفتی از کجا می خوای بخری ؟ تهران آدرس بده ..

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
zen v plus بجز مساله آداپتور بقیه رو داره ... ( 4 گیگ باید 180 تومنی باشه )

عین همین قضه برای iaudio u3 ( مواظب باش با u2 اشتباه نکنی ) صادقه .... یه ذره گرونتره ( 2 گیگ - 190 تومن )

نه خودم تا حالا تست اش نکردم ... ولی اینی که میگی تقریبا غیرممکنه ... صداش خیلی هم بلنده ( ریویوی Cnet رو چک کن ) ...

خوب اگه می خوای هزینه کمتر - حافظه بیشتر - و کیفیت معقول و خوب داشته باشی ، برو سراغ u2 ...

پی نوشت : راستی نگفتی از کجا می خوای بخری ؟ تهران آدرس بده ..
نه اوني رو ميخوام كه حتما" آداپتور شارژر داشته باشه چون تو مسافرت كامپيوتر دستم نيس كه با Usb شارژ كنم

PaPaNoel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سیمور جان من نمی دونم چرا این zen v plus اصلا مدیریت فولدر نداره :whistle:
یعنی برای هر آلبومی که می خوای گوش بدی باید بری playlist درست کنی !! خوب شاید یه نفر بخواد
کل آلبوم های یک خواننده را توی یک فولدر بریزه ؟ با playlis که نمیشه این کار را کرد ( نمیشه زیر شاخه داشت )
بعد تازه درست کردن playlis حوصله آدم را سر میبره :f34r:

arashhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسي جناب سيمور.آدرسش مجتمع كامپيوتر پايتخت اول ميرداماد.
خوش باشي.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
نه اوني رو ميخوام كه حتما" آداپتور شارژر داشته باشه چون تو مسافرت كامپيوتر دستم نيس كه با Usb شارژ كنم
zen micro photo که فکر کنم 5 گیگش 190 تومن باشه و بسیار با کیفیت هم هست ...
سیمور جان من نمی دونم چرا این zen v plus اصلا مدیریت فولدر نداره :whistle:
یعنی برای هر آلبومی که می خوای گوش بدی باید بری playlist درست کنی !! خوب شاید یه نفر بخواد
کل آلبوم های یک خواننده را توی یک فولدر بریزه ؟ با playlis که نمیشه این کار را کرد ( نمیشه زیر شاخه داشت )
بعد تازه درست کردن playlis حوصله آدم را سر میبره :f34r:
این در واقع یه نکته مثبتشه ( یعنی ممکنه شما خوشت نیاد ؛ ولی کلا برای تسهیل کار ما هستش و همه راضی هستن
300.gif
) ... شما باید tag هات مرتب باشه ( تازه توی نرم افزارهای همراه craetive یه دونه هستش که خودش اتوماتیک این tag ها رو پر می کنه ) ... اینطوری می تونی به چند مدل همه اهنگ ها رو مرور کنی ... به ترتیب آلبوم ، به ترتیب خواننده و ....

نیازی هم به playlist درست کردن نیست در این حالت ...

مطمئن باش چیز خوبی خریدی ...
مرسي جناب سيمور.آدرسش مجتمع كامپيوتر پايتخت اول ميرداماد.
خوش باشي.
مرسی

LEnIn+$

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
قضیه سریع شارژ شدن سونی خیلی معروفه ... ولی متاسفانه ایراداتی که به سونی وارده ( نرم افزارش بخصوص ) ، به مقدار زیادی آدم رو از خریدش منصرف می کنه ...

من شدیدا طرفدار شارژ هستم و رابطه خوبی با باتری قلمی و اینا ندارم ...

شارژ اکثر مدل های اکثر دستگاه ها یکسانه ... عمر باتری neeon هم از بقیه بیشتره ( تقریبا دو برابر ) ...

s200 رو بذار کنار چون سرعت انتقال داده اش کمه ... بین neeon و نانو یکی رو انتخاب کن ... اگه یه چیز کوچیک می خوای که باتری قلمی بخوره برو سراغ نانو ... اگه یه چیز شکیل می خوای که شارژی باشه و باتری طولانی ، برو سراغ نئون ..

بودجه ات چقدر بود ؟ نمی تونی افزایش بدی ؟

ممنون.نزدیک بود s200 رو بگیرما!
56.gif

بودجه ام حدود 100 تومنه
164.gif
. شما با این پول مدل بهتر چی پیشنهاد میکنین؟
اگه میشه یه گارانتی خوب هم معرفی کنین.

PaPaNoel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این در واقع یه نکته مثبتشه ( یعنی ممکنه شما خوشت نیاد ؛ ولی کلا برای تسهیل کار ما هستش و همه راضی هستن ) ... شما باید tag هات مرتب باشه ( تازه توی نرم افزارهای همراه craetive یه دونه هستش که خودش اتوماتیک این tag ها رو پر می کنه ) ... اینطوری می تونی به چند مدل همه اهنگ ها رو مرور کنی ... به ترتیب آلبوم ، به ترتیب خواننده و ....

خوب زیر شاخه هم میتونیم داشته باشیم ؟
ولی به نظر من این یه ضعف هست ! چون اگه واقعا قدرتمند بود باید گزینه sort by folder را هم می زاشت
میتونی یکم راجع به tag ها توضیح بدی ؟ من که نرم افزارش همچین چیزی ندیدم !
ولی حالا مسایل فنی به کنار من فکر می کنم شما تو محصولات creative ذینفع هستید که همش دارید ازش دفاع
می کنید ( فرضا سهامدار شرکت شاب هستی ) :cool:

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
zen micro photo که فکر کنم 5 گیگش 190 تومن باشه و بسیار با کیفیت هم هست ...

این در واقع یه نکته مثبتشه ( یعنی ممکنه شما خوشت نیاد ؛ ولی کلا برای تسهیل کار ما هستش و همه راضی هستن
300.gif
) ... شما باید tag هات مرتب باشه ( تازه توی نرم افزارهای همراه craetive یه دونه هستش که خودش اتوماتیک این tag ها رو پر می کنه ) ... اینطوری می تونی به چند مدل همه اهنگ ها رو مرور کنی ... به ترتیب آلبوم ، به ترتیب خواننده و ....

مرسی
تا حالا اسم اين مارك رو نشنيدم !

ساخت كدوم كشوره؟ كيفيت ضبط و پخشش واقعا" خوبه

يه مدل از سوني هم ديدم خيلي خوب اومد به نظرم 6گيگ حافظه داره مدلش هم اينه: NW-A608 قيمتش 250 تومنه

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
ممنون.نزدیک بود s200 رو بگیرما!
56.gif

بودجه ام حدود 100 تومنه
164.gif
. شما با این پول مدل بهتر چی پیشنهاد میکنین؟
اگه میشه یه گارانتی خوب هم معرفی کنین.
همون نانو یا نئون ... اگه می خوای کوچیکتر و قلمی خور باشه نانو ، اگه می خوای شارژی و با عمر باتری بیشتر باشه ، نئون ...

گارانتی هم والا من اینطور شنیدم که شاب بهتره ...
خوب زیر شاخه هم میتونیم داشته باشیم ؟
ولی به نظر من این یه ضعف هست ! چون اگه واقعا قدرتمند بود باید گزینه sort by folder را هم می زاشت
میتونی یکم راجع به tag ها توضیح بدی ؟ من که نرم افزارش همچین چیزی ندیدم !
ولی حالا مسایل فنی به کنار من فکر می کنم شما تو محصولات creative ذینفع هستید که همش دارید ازش دفاع
می کنید ( فرضا سهامدار شرکت شاب هستی ) :cool:
tag ها همون چیزایی هستن که اسم خواننده و اسم آلبوم و سال ساخت آهنگ و اینا توشه ... اگه Properties بگیری از یه mp3 ، می تونی این مشخصات رو توی summery ببینی و یا تغییر بدی ...

اون نرم افزاری هم که گفتم توی cd همراه دستگاه باید باشه ... یه سری نرم افزار توی اون cd هستش که باید نصبشون کنی ...

در مورد طرفداری من از creative باید بگم که اکثر دوستان می خوان تو همین range قیمت ( تا 100 -150 تومن ) خرید کنن که خوب تعداد زیادی مارک متفرقه هست و فقط creative ه که با قیمت معقول ، کیفیت خوبی میده ... وگرنه اکثر دوستانی که می خوان بالاتر خرج کنن رو راهنمایی می کنم به سمت ipod - iriver - iaudio و ....
download.aspx

تا حالا اسم اين مارك رو نشنيدم !

ساخت كدوم كشوره؟ كيفيت ضبط و پخشش واقعا" خوبه

يه مدل از سوني هم ديدم خيلي خوب اومد به نظرم 6گيگ حافظه داره مدلش هم اينه: NW-A608 قيمتش 250 تومنه
مال creative ه دیگه ... کارش خیلی خوبه ... اینجا رو ببین ( توی مقایسه Cnet بین مدل های هم رده اش ، اوله ...
sumo.gif
)

مشکل سونی اینه که یه نرم افزاری داره به نام sonic stage که ظاهرا خیلی اذیت می کنه ...
thumbsdown.gif

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
کمک فوری

سلام :happy:

من یه player mp3 , zen v plus با حافظه ی Gb 2 خریدم
ولی حالا که به کامپیوترم وصلش می کنم , شناخته نمی شه , مثلا نرم افزار خود این دستگاه این پیغام رو می ده
Your player is not connected . please connect your ZEN V Series to the computer
در حالی که من mp3 player رو به سیستم وصل کردم :( :(

نمی دونم مشکل از کجاست

این رو هم بگم که پرت های کامپیوترم سالم هستن , قبلا یه player mp3 دیگه رو به سیستم وصل کرده بودم و مشکلی نداشت

دوستان اگه بتونن راهنمایی کنن ممنون می شم ;)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
من یه player mp3 , zen v plus با حافظه ی Gb 2 خریدم
ولی حالا که به کامپیوترم وصلش می کنم , شناخته نمی شه , مثلا نرم افزار خود این دستگاه این پیغام رو می ده
Your player is not connected . please connect your ZEN V Series to the computer
در حالی که من mp3 player رو به سیستم وصل کردم :( :(

این یه مشکل مرسوم توی اوایل کاره ... یعنی خیلی از Mp3 player هایی که می خری ( حالا هر مارکی ) با اتصال به ویندوز مشکل دارن ... من خودم با zen vision:m ام این مشکل رو داشتم یکی دو روز ، حتی یه email به کریتیو زدم ... بنده خداها ظرف نصف روز جوابم رو دادن و مشکلم حل شد
msn-wink[1].gif
( یه دستکاری توی رجیستری بود )

بهرحال این روش ها باید کمکت کنه :

همه نرم افزارهایی که توی cd هستش رو نصب کن ...
اگه ویندوز مدیا پلیر 10 یا 11 داری ، پاک کن ، ببین حل میشه مشکل ... بعد دوباره نصب کن ...
سرویس پک 2 رو نصب کن ...

اگه حل نشد ، اینجا رو هم چک کن ( سعی کرده که گام به گام بهت کمک کنه ... البته امیدوارم زبانت خوب باشه )

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
اوه , seymour جان دستت درد نکنه :happy: :happy:
درست شد:happy: ( الان یعنی شادم )
منم مجبور به دستکاری رجیستری شدم
خب لینک اون قسمت رو برای دوستان دیگه ای که ممکنه در آینده به چنین مشکلی برخورد کنن می زارم

لینک

البته راهکارهای دیگه ای هم داره , فکر می کنم که این راهکار تیر خلاص باشه
اگه اشتباه نکنم بار این کار یه سطح دست رسی برای Everyone تو قسمت usb ایحاد می شه

بالا