• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تیم ملی فوتبال ایران

Noel Gallagher

کاربر فعال موسیقی و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
من نگفتم مقایسه میشه کرد! چه ربطی داره؟
قضیه اینه که میشه بهتر نتیجه گرفت!! با همین لیگ!!
ببخشید مگه زمانی که ایران در جام ملت ها میرفت تا فینال یا سوم شد لیگ ما خیلی عالی بود؟؟؟؟
یا مگه عراق لیگ داره؟؟؟ عراق چند ساله جنگه؟؟
عراق همون سالی که آمریکا بهش حمله کرد قهرمان جام ملت ها شد!!
من تعجب میکنم :دی
کی گفته که چون لیگ ما داغونه نمیشه در آسیا کاری کرد؟
از طرفی! نصف بازیکنای خوب لیگ اصلا دعوت نمیشن به تیم ملی!!
اصلا تیم ملی ما خلاصه لیگمون نیست..قوچی و دژاگه و آزمون و نکونام و شجاعی و جهانبخش و ...که همه لیگای دیگه بازی میکنن!
وقتی یه تیم باشگاهی ما مثل سپاهان یا ذوب آهن میتونه بره فینال آسیا چرا تیم ملی نمیتونه؟؟ مگه نمیگی لیگ ما داغونه؟
خیر....با همین تیم ملی میشد بهتر نتیجه گرفت عزیز!
اگر اینجوره که شما میگی و همه چیز به لیگ ما خلاصه میشه! پس چرا رفتیم کیروش رو آوردیم؟ مربی گمنام تر هم با این لیگ آماتور به قول شما چقدر بدتر نتیجه میگرفت؟!
تیمی که میتونه بره جام جهانی باید توی آسیا جزء 4 تای اول باشه وگرنه یعنی شکست!

مسلما وضع لیگ اون موقع خیلی بهتر بود ! چون بازیکنا هم استعداد بیشتری داشتن هم احساسی بازی می کردن
همین عراق تو مرحله گروهی بازی مقابل ژاپن حدود نیم ساعت ژاپن رو قفل کرده بود. اونا لیگی ندارن ولی فرقشون اینه که احساسی بازی میکنن همینم تو فوتبال داغون اسیا از تاکتیک بیشتر جواب میده. ایران 70 دقیقه 10 نفر بازی کرد فکر نکنم بیشتر از اینکه دوبار تیم رو به بازی برگردوندن از یه مربی بر بیاد.
درسته خلاصه لیگمون نیست ! چون لیگ درستی نداریم که سرمربی بخواد بازیکنی ازش انتخاب کنه. تو کدوم پست ها ما بازیکن بهتری تو لیگ داشتیم و کی روش دعوت نکرد ؟ اون دو تیم هم اگر مدیریت درست و برنامه ریزی داشتن 100% هر دو بار که رفتن ژاپن اونقدر ضعیف کار نمیکردن. ذوب اهن تا فینال رفت فصل بعدش تیم متلاشی شد. فرکی فولاد رو قهرمان کرد تیمی که پتانسیل قهرمانی اسیا رو داشت ول کرد رفت سپاهان! ذره ای حرفه ای گری تو فوتبال ایران نیست.

Noel Gallagher

کاربر فعال موسیقی و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
هر وقت میبازیم باخت و با داور توجیه میکنیم
خوب حرکت پولادی هم بچگانه بود اون اول زد . دروازه بان عراق هم یه کارت زرد باید میگرفت . پولادی هم کارت زرد دومش بود

تا پنالتی رسیدیم و اینجا بود که نباید به یه بازیکن ناشناخته اعتماد میکرد
بیشتر بازیکنای با تجربه پنالتی زدن دیگه فکر نکنم کس دیگه ای بود که بخواد پنالتی بزنه

البته در مورد تجربه ای که شما میگید یاداوری کنم هوندا و کاگاوا اسمی ترین بازیکنای ژاپن امروز تیمشونو حذف کردن

Armadillo

Registered User
لایک‌ها
6,374
@Tidus
@iSalar
در تعجبم چطور شما دو دوست گرامی و فهیم و با دانش من اینطور چیزها رو دنبال می کنید و براتون مهم هست؟ این تیم به اصطلاح "ملی" دقیقا چه ملت و کشوری را نمایندگی می کند و میزان فهم و درک اونها از ایران و شرایطش چقدر هست؟ و اصولا چقدر غیرت و مردانگی و شرف دارن بازیکنان این تیم به اصطلاح ملی؟ چطوره که کاملا از این مملکت و مردمش و همه چیزش به گفته خودتون قطع امید کرده اید ولی هنوزم به تیم های به اصطلاح ملی فوتبال، والیبال و ... امیدوار هستید و پیگیر بازی هایشان؟

mahdi.b20

Registered User
لایک‌ها
1,406
1907934_875476269142560_3979288232440349159_n-jpg.746539
نوشته مهدی رستم پور هستش

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,559
فوتبال آسیا آماتوره همه هم اینو میدونن از لحاظ سخت افزار و نیروی انسانی ما هیچی رو نداریم و روی هیچ چیز خاصی کار نمیکنیم امروز شانس عراق رو فرستاد نیمه نهایی این شانس میتونست مارو بفرسته نیمه نهایی خیلی ساده تر ولی تیم ملی با اخراج پولادی بدشانسی آورد مسئله ای که هست اینه که هیچوقت با یک گل بهار نمیشه در واقع ما با این کیفیت سخت افزارمون میتونیم مثل عراق گاهی با شانس یکسری نتایجی رو بگیریم ولی نمیشه این رو یک پیشرفت در فوتبال دونست وقتی شما لیگ مناسبی نداره که عراق هم نداره باید با بخت و اقبال بری جلو و دلخوش یک نسل آنچنانی باشی که بیاد و جمع بشه و بره....چیزی که از یک مربی تیم ملی میشه انتظار داشت اینه که یک مربی بتونه از همین نفرات بهترین بازدهی رو بگیره و اینکه در دایره انتخاب خودش برای سیستمش بهترین ها رو انتخاب کنه کیروش سعی کرد که استقلالش به هم نریزه ونفراتی که خودش میخواد رو بازی بگیره هدفی هم پشت این قضیه بود که اقتدارش در تیم حفظ بشه چیزی که در مورد کیروش خوب بود این بود که کمتر میشنیدیم که فلان مقام گفته مثلاً حسن آقا حتماً باید بازی کنه یا نکنه هر چی بود سلیقه و انتخاب خودش بود در صورتی که همیشه میشنیدیم که مربیهای تیم ملی دارن از این ور و انور خط میگیرند....تیم کیروش واقعاً خلاقیت نداشت ولی **** تیمی بهتری از تیمهای دیگه ما داشت و تیم تر بود و سازمان دفاعی هم که حتی بدترین منتقدها ازش ایرادی نگرفتند با اینکه ما خیلی وقتها توی دفاع کردن خوب نبودیم به هر شکل ما حذف شدیم و با مشابه های خارجی و ایرانی هم بعید بود نتیه بهتر از این 10 نفره جلوی عراق میگرفتیم و حالا توی این شرایط که یک سری پشه و مگس تو لیگ ما میلیاردها هزینه اشون میشه این هزینه که برای کیروش داده شده خیلی هم چیزی نیست چون حداقل هیچی که نداشت یک شخصیت داشت که هرجا میرفت رزومه خوبش پشتش بود و میشد یک نوع پرستیژ برای فوتبال ما......

Last edited:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,287
به نظر منم کیروش هر کار میتونست برای ایران کرد و باید باهاش ادامه داد ( با این که اوایل اومدنش کلا مخالفش بودم )
فوتبال ما همینه و بدتر نشه بهتر نمیشه دلیلش هم خودتون میدونید
نمونه آخرش نمایش مسخره خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس هست

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,559
ما یک هزینه ای کردیم و کیروش رو آوردیم میخوایم توی تمام بخشها برای ما کار انجام بده اگر میبینید مثلاً آلمان ها درست نتیجه میگیرن نتیجه اینه که حتی آنالیز ریاضی بازی هاشون رو هم یک پرفسور ریاضی انجام میده و برای ان کار بودجه میگیره و واقعاً کار میکنه و گزارش تحویل میده یا توی هر بخش دیگه مثلاً تغذیه ورزشیش از تمام ابزار های علوم روز و...استفاده میشه برای بهتر نتیجه گرفتن همینطور زمینه های مدیریتی و ....ما به کیروش چند میلیون دلار دادیماون هم توی خرجی که خود فوتبال میشه اصلاً هیچه حالا کم مونده یک عده بیان بگن چرا قوه قضاییه توش نابسامانی هستش پس کیروش اینجا چیکاره است؟؟حالا همین آدمها وقتی چند صد میلیون دلار از مملکت میره بیرون یا ....هیچی نمیگن کیروش اصلاً مزخرف ترین مربی دنیا حداقل این آقا دستیار فرگی بوده و سرمربی پرتقال و ریال و حالا هم خوب یا بد تیم ما رو ***** کرد دیگه این همه خشن وآه و صد ناله نداره که به نظر من کیروش خیلی با فدراسیون راه اومده و من اگر جای اون بودم فردا از ایران میرفتم کیروش کسی نیست که بیکار بمونه و من فکر میکنم ما هم بهتره که برگردیم به روند خودمون و یک مربی ایرانی مثل قلعه نویی یا اون خوشکل پسر درخشان رو دوباره سرمربی تیم ملی کنیم تا اینکه این تیکه ناجور از فوتبال ما حذف بشه...اینجوری پول مملکت هم دست اجنبی نمیفته...

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,628
@Tidus
@iSalar
در تعجبم چطور شما دو دوست گرامی و فهیم و با دانش من اینطور چیزها رو دنبال می کنید و براتون مهم هست؟ این تیم به اصطلاح "ملی" دقیقا چه ملت و کشوری را نمایندگی می کند و میزان فهم و درک اونها از ایران و شرایطش چقدر هست؟ و اصولا چقدر غیرت و مردانگی و شرف دارن بازیکنان این تیم به اصطلاح ملی؟ چطوره که کاملا از این مملکت و مردمش و همه چیزش به گفته خودتون قطع امید کرده اید ولی هنوزم به تیم های به اصطلاح ملی فوتبال، والیبال و ... امیدوار هستید و پیگیر بازی هایشان؟
والیبال رو که کاری ندارم و اصلا نمی دونم چی هست ولی تیم ملی فوتبال رو از بچگی دوست داشتم.
به هر حال بازیکنای فوتبال زیادم از لحاظی که می گی بد نیستن نمونه ش علی کریمی. این عکساییم که با ایرانیای مقیم استرالیا گرفتن نشون می ده از هر جهت گیری حکومتی به دورن. یادمه خیلی قبلها هم علی دایی و مهدوی کیا و... اندی رو دیده بودن سر آهنگی که برای تیم ملی خونده بود.
بعد همین امروز عبدی بعد بازی قشنگ آفتابه گرفته بود رو شرایط فوتبال که به همین حکومت هم ربط داشت این تازه طرز فکر یه بازیکن چند نسل پیشه.
درک و فهم از شرایط هم دیگه نمی تونن کاری کنن یه مستطیل سبزه که بخوان حرکتی بزنن دیگه نمی تونن بازیکن این کشور باشن به خاطر شرایطش.
در کل امید زیادی به فوتبال ندارم دلیلشم بچه ها اینجا گفتن، به خاطر عرق ملیه که می بینیم...

Armadillo

Registered User
لایک‌ها
6,374
والیبال رو که کاری ندارم و اصلا نمی دونم چی هست ولی تیم ملی فوتبال رو از بچگی دوست داشتم.
به هر حال بازیکنای فوتبال زیادم از لحاظی که می گی بد نیستن نمونه ش علی کریمی. این عکساییم که با ایرانیای مقیم استرالیا گرفتن نشون می ده از هر جهت گیری حکومتی به دورن. یادمه خیلی قبلها هم علی دایی و مهدوی کیا و... اندی رو دیده بودن سر آهنگی که برای تیم ملی خونده بود.
بعد همین امروز عبدی بعد بازی قشنگ آفتابه گرفته بود رو شرایط فوتبال که به همین حکومت هم ربط داشت این تازه طرز فکر یه بازیکن چند نسل پیشه.
درک و فهم از شرایط هم دیگه نمی تونن کاری کنن یه مستطیل سبزه که بخوان حرکتی بزنن دیگه نمی تونن بازیکن این کشور باشن به خاطر شرایطش.
تو کل بازیکن های تیم های فوتبال فقط همین یه علی کریمی رو ما با غیرت و شرف و انسانیت داشتیم. ولی به جز اون چی؟ چندتا بازیکن عین علی کریمی ما داشتیم و الان داریم؟ این بازیکنایی که الان هستن چه موقع از خودشون غیرت و انسانیت و مردونگی نشون دادن؟ همه شون دنبال قر و فر و .. کلک بازی و مدل موی جدید و روز به روز بالا بردن مدل ماشین و بستن قراردادهای میلیاردی آنچنانی و ظواهر و مادیات هستن و قد .. هم فهم و شعور و انسانیت ندارن. چند تا از اینا تا الان مشکلی از مردم ایران برطرف کردن و مرهمی روی زخم هاشون بودن؟ چندتاشون کاری که علی کریمی انجام داد و مردونگی ای که نشون داد رو کردن و داشتن؟ خیلی بهشون زور میومد؟ پس معلومه کار از جای دیگه می لنگه. هیچ هنرمند، بازیکن، ورزشکار و ... ای از ایرانی جماعت یه جو غیرت و شرافت ندارن. نداشتن یعنی هیچوقت. همه شون هم طی این سال ها چندین بار نشون دادن. البته استثنائاتی مثل علی کریمی و شجریان گاهی وقت ها وجود داشتن که انقدر تعدادشون کم بوده که میشه گفت اصلا وجود نداشتن. همه شون آدمای نون به نرخ روز خور و بی تفاوت و بی عار و بی درد هستن که فقط دنبال اینن شکم خودشون رو چطوری سیر کنن و چطوری تو شرایط قاراشمیش اینجا از آب گل آلود ماهی بگیرن و هزارتا خونه و ماشین و شغل برای خودشون و بچه هاشون درست کنن. توی همه کشورها (حتا همین ترکیه درپیت که مردمش انقدر ... هستن) همیشه هنرمندا و ورزشکارها پشت مردم بودن و به نرخ روز نون نخوردن، ولی اینجا چی؟
یاد اون بیچاره دختره افتام که رفته بود والیبال ببینه گرفتن بردنش .... و والیبالیست های بی غیرت و بی شرف که فقط به فکر پول و شهرت خودشونن هیچکدوم، هیچکدومشون درنیومد ازش دفاع کنه که فلانی اومده بوده مای بی لیاقت رو تشویق کنه که گرفتن بردنش.
این عکساییم که با ایرانیای مقیم استرالیا گرفتن نشون می ده از هر جهت گیری حکومتی به دورن
هیچ ربطی نداره! مگه ایرانیای مقیم استرالیا لولو خرخره ان که وقتی باهاشون عکس بگیرن دیگه تمومه و فاتحه شون خونده است؟

درکل من که خیلی وقته از این کشور و تمام مردمش و کلا همه چیزش ناامید شدم و کلا همه جهته قطع امید کردم، تو هم بشین ببین وقتی دود ماشینشون رو هم نذاشتن بره تو گلوت بازم حرف از عرق ملی و تیم ملی و طرفداری ازش بزن.

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,441
اونا لیگی ندارن ولی فرقشون اینه که احساسی بازی میکنن همینم تو فوتبال داغون اسیا از تاکتیک بیشتر جواب میده.
اگه بنظر شما این موضوع بیشتر از تاکتیک جواب میده پس چرا ما مثل قدیما ازش استفاده نکردیم ؟!

ما یک هزینه ای کردیم و کیروش رو آوردیم میخوایم توی تمام بخشها برای ما کار انجام بده اگر میبینید مثلاً آلمان ها درست نتیجه میگیرن نتیجه اینه که حتی آنالیز ریاضی بازی هاشون رو هم یک پرفسور ریاضی انجام میده و برای ان کار بودجه میگیره و واقعاً کار میکنه و گزارش تحویل میده یا توی هر بخش دیگه مثلاً تغذیه ورزشیش از تمام ابزار های علوم روز و...استفاده میشه برای بهتر نتیجه گرفتن همینطور زمینه های مدیریتی و ....ما به کیروش چند میلیون دلار دادیماون هم توی خرجی که خود فوتبال میشه اصلاً هیچه حالا کم مونده یک عده بیان بگن چرا قوه قضاییه توش نابسامانی هستش پس کیروش اینجا چیکاره است؟؟حالا همین آدمها وقتی چند صد میلیون دلار از مملکت میره بیرون یا ....هیچی نمیگن کیروش اصلاً مزخرف ترین مربی دنیا حداقل این آقا دستیار فرگی بوده و سرمربی پرتقال و ریال و حالا هم خوب یا بد تیم ما رو ***** کرد دیگه این همه خشن وآه و صد ناله نداره که به نظر من کیروش خیلی با فدراسیون راه اومده و من اگر جای اون بودم فردا از ایران میرفتم کیروش کسی نیست که بیکار بمونه و من فکر میکنم ما هم بهتره که برگردیم به روند خودمون و یک مربی ایرانی مثل قلعه نویی یا اون خوشکل پسر درخشان رو دوباره سرمربی تیم ملی کنیم تا اینکه این تیکه ناجور از فوتبال ما حذف بشه...اینجوری پول مملکت هم دست اجنبی نمیفته...

فوتبال آسیا آماتوره همه هم اینو میدونن از لحاظ سخت افزار و نیروی انسانی ما هیچی رو نداریم و روی هیچ چیز خاصی کار نمیکنیم امروز شانس عراق رو فرستاد نیمه نهایی این شانس میتونست مارو بفرسته نیمه نهایی خیلی ساده تر ولی تیم ملی با اخراج پولادی بدشانسی آورد مسئله ای که هست اینه که هیچوقت با یک گل بهار نمیشه در واقع ما با این کیفیت سخت افزارمون میتونیم مثل عراق گاهی با شانس یکسری نتایجی رو بگیریم ولی نمیشه این رو یک پیشرفت در فوتبال دونست وقتی شما لیگ مناسبی نداره که عراق هم نداره باید با بخت و اقبال بری جلو و دلخوش یک نسل آنچنانی باشی که بیاد و جمع بشه و بره....چیزی که از یک مربی تیم ملی میشه انتظار داشت اینه که یک مربی بتونه از همین نفرات بهترین بازدهی رو بگیره و اینکه در دایره انتخاب خودش برای سیستمش بهترین ها رو انتخاب کنه کیروش سعی کرد که استقلالش به هم نریزه ونفراتی که خودش میخواد رو بازی بگیره هدفی هم پشت این قضیه بود که اقتدارش در تیم حفظ بشه چیزی که در مورد کیروش خوب بود این بود که کمتر میشنیدیم که فلان مقام گفته مثلاً حسن آقا حتماً باید بازی کنه یا نکنه هر چی بود سلیقه و انتخاب خودش بود در صورتی که همیشه میشنیدیم که مربیهای تیم ملی دارن از این ور و انور خط میگیرند....تیم کیروش واقعاً خلاقیت نداشت ولی **** تیمی بهتری از تیمهای دیگه ما داشت و تیم تر بود و سازمان دفاعی هم که حتی بدترین منتقدها ازش ایرادی نگرفتند با اینکه ما خیلی وقتها توی دفاع کردن خوب نبودیم به هر شکل ما حذف شدیم و با مشابه های خارجی و ایرانی هم بعید بود نتیه بهتر از این 10 نفره جلوی عراق میگرفتیم و حالا توی این شرایط که یک سری پشه و مگس تو لیگ ما میلیاردها هزینه اشون میشه این هزینه که برای کیروش داده شده خیلی هم چیزی نیست چون حداقل هیچی که نداشت یک شخصیت داشت که هرجا میرفت رزومه خوبش پشتش بود و میشد یک نوع پرستیژ برای فوتبال ما......

افراط و تفرط ی که چندین دهه هست بلای جان این کشور در اقتصاد و فرهنگ و سیاست شده رو بیایید تمومش کنیم ، ...
روزگاری آرزوی سایه ی امثال کیروش رو برای تیم ملیمون داشتیم ، چرا ؟ چون از امثال تقی و نقی و ... خسته شده بودیم و فکر میکردیم اگه x و y و ... بیان ما هم مثل اون تیمهای خوب دنیا نتیجه میگیریم ، حالا که چند سال از اون رویا میگذره از همون رویا دلزده شدیم ، حالا کل جامعه ی فوتبال دیدن که اون مربی های بزرگ هم با پرستیژ و سابقشون نمیتونن غوغا بکنن و کماکان ما باید توی دنیای واقعی زندگی بکنیم !!
این بد نیست و مذموم هم نیست ، حداقل از نفر بعدی انتظارات معقولانه داریم ، ضمن اینکه بنده به شخصه ترجیح میدم پول پرستیژ و سابقه ی کسی رو ندیم و پول برای کارکردن و عمل افراد بدیم ، و وجهه ی خوب فوتبال ما تو زمین و ساق پاهاشون باشه نه پز دادن با مربی سرشناسی که _بهر حال قبول کنیم یا نکنیم ، خوشمون بیاد یا نه _ با ایشون به عراق بحران زده و در حال جنگ و بدون لیگ و بدون ... باختیم هر چند که اگه این پول خرج نشه معلوم نیست که جاهای بهتری خرج بشه !

درسته ایشون وصله ی نامرتبطی برای ما بودن اما نه از دریچه و زاویه ی دید شما ، بلکه مکمل طرز فکر شما ، اگه ایشون تلاشش اینجا به ثمر نمیشینه و جاهای دیگه براش کار فراوونه ، اینطرف قضیه ما هم سن نوح نبی رو نداریم و نمیتونیم برای نتیجه گیری چند تا 4 سال رو صرف کنیم ، ما هم ترجیح میدیم بجای اینکه با سابقه ی ماضی سرمربیمون پز بدیم با نتایج این تیم پز بدیم ، با بازی قشنگ و هجومی تیم ملیمون ، نه با دفاع محض و خط زدن ستاره های تیم ملی تحت عناوین مبهم و پاسخگو نبودن مربی تیم ملی و به هم زدن همین لیگ بدر نخور و نارضایتی کل جامعه فوتبال ، با رفتن ایشون تغییر فوق العاده ای تو فوتبال این کشور اتفاق نمی افته چه بسا اوضاع بدتر هم بشه ولی در هر حال این جدایی به نفع دو طرفه چون برای همدیگه وصله ی ناجور هستن و بودنشون در کنار هم فقط جلوی کارکردشون رو میگیره ...

.

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
2 کشته و 60 زخمی در جشن پیروزی عراق

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، تیم ملی فوتبال عراق در یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا توانست در ضربات پنالتی برابر ایران به پیروزی برسد و به نیمه نهایی راه یابد.

عراقی ها از پیروزی برابر تیم ملی ایران و صعود به نیمه نهایی سر از پا نمی شناسند. این در حالی است که ملی پوشان ایرانی بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشتند و با وجود 10 نفره شدن توانستند بازی را به وقت‌های اضافی بکشانند و دو بار عقب افتادن از حریف در وقت های اضافی را جبران کنند.

بعد از پیروزی تیم ملی عراق برابر ایران مردم این کشور به خیابان ها ریختند تا پیروزی تیم ملی کشور خود را جشن بگیرند، اما انگار خوشحالی آنها بیش از حد و افراطی بود، چرا که به خاطر تیراندازی 2 نفر کشته و نزدیک 60 تن زخمی شدند تا بغداد روز خونینی را پشت سرگذارد و حتی شادی در این کشور به خشونت تبدیل شود.

علی تمیمی، فرماندار بغداد در این باره گفت: بعد از پیروزی تیم ملی عراق برابر تیم ملی ایران مردم به جشن و پایکوبی در خیابان های بغداد پرداختند که در نتیجه آن دو نفر کشته و نزدیک به 60 نفر زخمی شدند. بعضی از افراد به شلیک گلوله پرداختند و باعث چنین حادثه خونباری شدند. از خانواده قربانیان می خواهیم که شکایت خود را ارائه دهند تا با خاطیان به شدت برخورد شود. چنین حوادثی را به شدت محکوم می کنیم.

GROUNDROCKET

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
13,863
وقتی زیادی به یه پرتقالی رو بدن همین میشه!!!!! آقا تیم رو حذف کرده دو قورت و نیمش هم باقیه...یعنی یه مرد تو این کشور پیدا نمیشه دم این پرتقالی رو بگیره پرتش کنه بیرون؟؟؟؟!!!!

به روز رسانی می‌شود
کی‌روش: فقط ببینید با نکونام و تیموریان چه کردند و از استقلالی‌های دیگر نام نمی‌برم/آقای درخشان! با عملکردت در تیم زیر ۱۷ ساله‌ها باعث شرم کشورت شدی
سرمربی تیم ملی فوتبال امروز در نشستی خبری گفت: امروز می‌خواهم حرف‌هایی که نزده بودم را بزنم.

13931029000630_PhotoA.jpg

• به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از استرالیا، کارلوس کی‌روش در نشست خبری که عصر امروز در هتل محل اقامت تیم ملی برگزار شد با بیان اینکه یک روز بعد از بازی با عراق زمان این است که گزارش مفصلی در مورد تیم ملی خدمت شما عرض کنم و دقیقا توضیح بدهم کجا بودیم و امروز به کجا رسیده‌ایم اظهار داشت: در این قسمت می‌خواهم یک مقدار هم در مورد آینده صحبت کنم همانطور که مطلع هستید به خاطر دلایل خاصی در چند ماه گذشته سعی کردم سکوت کنم و سعی کردم به خاطر همان مسائل و منافع تیم ملی هرچیزی به زبان نیاورم اما فکر می‌کنم امروز که نتوانستیم به رویایی که در ذهن داریم برسیم و در حال بازگشت به ایران هستیم به جا باشد تا گزارشی که از آنچه که انجام دادیم را خدمتتان عرض کنم.

وی ادامه داد: قبل از جام جهانی با هر مشکلی که برای بازی‌های دوستانه و اردوهای تیم ملی بود سعی کردیم قدم به قدم پیش برویم و یک بازی این طرف و یک اردو آن طرف برگزار کنیم و در نهایت در جام جهانی عملکردی داشتیم که اکثریت مردم از تیم ملی راضی بودند و بعد از جام جهانی هم افتخار داشتم تا آقایان کفاشیان از بنده تقاضای ادامه همکاری داشته باشند و همینطور که حمایت‌هایی که از هواداران دریافت کردم و البته از اعتقاد و شور و اشتیاقی که بازیکنان برای ادامه همکاری با من نشان دادند که واقعا برایم دلگرم‌کننده بود و خیلی خوب بود که دعوت به ادامه همکاری را داشتم.

کی‌روش افزود: در درجه اول به خاطر حمایت‌هایی که شد و در درجه دوم به خاطر اینکه این رویا را داشتم که بعد از جام جهانی شرایط بهتر خواهد شد اما متاسفانه داستان اینطور نشد و سناریو برای ما بدتر شد و دشواری‌های بدتری را تجربه کردیم و هیچ حمایت مالی از ما نشد و این واقعیتی بود که ما با آن روبرو بودیم. واقعیت ما راجع به این بود که کاری نمی‌توانستیم بکنیم و در نتیجه به خاطر این نحوه کار کردن باید می‌دیدیم یکی پس از دیگر بازی‌ها و اردوها لغو می‌شوند. ضمن اینکه بازی تدارکاتی نداشتیم و دیدید که اجبار پیدا کردم تا از ارتباطات خودم استفاده کرده و در اردوی پرتغال سه بازی را برگزار کنیم و همینطور در اردوی آفریقای جنوبی همین اتفاق افتاد حتی تیم فلسطین که توافق کرده بود با ما بازی کند این توافق را برهم زد.

کی‌روش گفت: امروز می‌خواهم خیلی شفاف صحبت کنم همیشه سعی می‌کنم به خوبی دور و برم را نگاه کنم و آن زمان می‌بینم که مربیان زیادی در فوتبال ایران هستند که با همین نوع مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند اکثر مربیان ایران نسبت به امکانات فوتبال ایران مشکل دارند و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند. در نتیجه همه ما با یک نوع مشکل مواجه هستیم برای همین همیشه به خودم می‌گویم چرا باید گله و شکایت می‌کردم بلکه باید واقعیات را بپذیرم. همیشه صحبت‌هایی که با بازیکنانم می‌کنم می‌خواهم با شما در میان بگذارم.قطر و امارات منابع بیشتری دارند اما این مطلب باید ما را قوی‌تر کند یا ضعیف‌تر یا باید به ما روحیه دهد یا روحیه ما را بگیرد؟ همیشه به بازیکنانم می‌گویم هیچ بهانه‌ای ندارید بلکه با مجموعه مشکلاتی که با آن روبرو هستیم باید آنها یک منبع انگیزه و چالش بزرگی باشد که ما را تبدیل به تیمی قدرتمند کند. شکی نداریم که آنهایی که در فوتبال ایران هستند تقریبا با این مشکلات روبرو هستند برای همین فکر می‌کنم وقتی همه ما افرادی هستیم که جزو یک خانواده در کنار هم هستیم باید دست در دست هم داده تا برای مشکلات فوتبال راه‌حلی پیدا کنیم.

وی افزود: همه می‌دانند و هواداران فوتبال داخل و خارج ایران واقعیت را درک می‌کنند برای همین اکثریت به این تیم ملی و بازیکنانش افتخار می‌کنند چراکه آنها در سه بازی قبل در مرحله مقدماتی عملکرد خوبی داشتند و در مقابل عراق نیز با 10 نفر بازی خوبی را به نمایش گذاشتند که در نهایت کار به پنالتی کشیده و متاسفانه بازی را باختیم. آرزوی ما بود که برای هواداران مدال بیاوریم و به همین دلیل هیج کس ناراحت‌تر از بازیکنان و کادر فنی و مطمئنا هواداران فوتبال ایران نیست. متاسفانه تیم سومی که دیشب در حال بازی بود دست و بال ما را بست. بازی در دستان ما بود اما آنها زنجیر انداختند و ما را محاصره کردند. این واقعیت فوتبال است و فوتبال از آن برنده‌هاست. ما نتوانستیم مدال بیاوریم اما اینجا توانستیم یک مطلب بزرگ را به دست بیاوریم.. فکر می‌کنم اینجا رسانه‌های استرالیا، هواداران و حتی مربیان تیم‌های دیگر به تیم ایران احترام گذاشتند و می‌گذارند.

سرمربی تیم ملی در ادامه نشست خبری افزود: وقتی هواداران خودشان را در قالب تیم ملی تصور می‌کنند و روحیه تیمی را لمس می‌کنند به خاطر این است که غرور ملی و انگیزه هواداران برآورده شده است.

وی با اشاره به تجربه بازیکنانی از جمله جواد نکونام یادآور شد: حتما باید چند کلامی در خصوص با تجربه‌های تیم صحبت کنم. آنها الگوی خوبی از تعهد، از خودگذشتگی و شجاعت بودند و امروز در تیم ملی دیگر با داستان افرادی که به تیم ملی پشت می‌کنند مواجه نیستیم. کاپیتان من دیشب به رکورد 149 بازی ملی رسید که این یک عدد و دستاورد فوق‌العاده است البته عدد و رقم مهم نیست بلکه الگویی که او از خود به جای گذاشت مهم است. الگویی برای بازیکنان جدید جوان است.

وی افزود: در این جام 10 بازیکنان جدید و جوان را به تیم ملی اضافه کردند و واقعا باید از مربیان بازیکنان جوانی مثل غفوری، رضاییان، پورعلی گنجی، امیری به خاطر کاری که برای آنها انجام دادند کمال تشکر را داشته باشم. همینطور بازیکنانی مثل رفیعی، آزمون و جهانبخش که همین وضعیت را داشتند.

سرمربی تیم ملی گفت: امروز به خانه برمی‌گردیم بدون هیچ مدالی اما این بازگشت ما به خانه با یک آینده همراه است اما باید یک موضوع را تاکید کنم که کاری که نباید انجام می‌دادیم انجام دادیم. ما بعد از صعود به جام جهانی یک سال وقت داشتیم تا تیم ملی را آماده کنیم اما 6 ماه خوابیدیم اگر می‌توانستیم تا سرحد آماده‌سازی در بین صعود به جام جهانی تا جام جهانی برنامه هایمان را پیاده کنیم چه اتفاقی می‌افتاد شاید تفاوتش همان گل مسی بود که در جام جهانی خوردیم. ما در جام جهانی درسمان را یاد گرفتیم اما چه اتفاقی افتاد.بعد از جام جهانی و از بعد از ماه خرداد و تیر چند ماه را به صورت پیاپی از دست دادیم. در حال حاضر هم بیاییم و در مورد آینده این بازیکنان جوان در تیم ملی صحبت کنیم. به نظر من باید برگردیم خانه و روحیه‌مان را بازسازی کنیم. کمی فکر کنیم و سریع کار کنیم برای آماده‌سازی جام جهانی که در راه داریم. این مختصری بود از طرف شخص بنده در مورد کارهایی که اتفاق افتاده.

کی‌روش ادامه داد: با کمال احترامی که برای کسانی که نقطه‌نظرات مختلف دارند فکر می‌کنم 4 مسابقه عالی را در جام ملت‌ها پشت سر گذاشتیم. تیم بحرین را بدون هیچ شک و شبهه‌ای شکست دادیم، رقیب سنتی که همیشه برای ایران دردسرساز می‌شود.تیم قطر را هم که چند ماه پیش جام خلیج‌فارس را برده بود حذف کردیم و تیم امارات را هم توانستیم شکست دهیم اماراتی که ژاپن را از دور مسابقات حذف کرد و البته بازی بسیار دشوار مقابل عراق که 80 دقیقه یک بازیکن کمتر داشتیم و توانستیم 10 نفره دو بار به بازی برگردیم. به خاطر اینکه یک بازی تهاجمی را انجام دادیم و به گل رسیدیم اما در پنالتی‌ها شکست خوردیم. در انتها عرض می‌کنم به خانه برمی‌گردیم و بدون مدال اما نه با دستان خالی با این تصویر شفافی در ذهن داریم می‌دانیم با سرمایه‌گذاری و همت و تلاش مستمر آینده درخشانی خواهیم داشت.

در ادامه نشست خبری کی‌روش در مورد اینکه به نظر می‌رسد با این صحبت‌ها باید شاهد تداوم همکاری او با تیم ملی باشیم گفت: نمی‌خواهم در مورد این سوال بنا بر منافع ملی و علائق شخصی صحبت کنم چون اگر در این خصوص صحبت کنم اشتباه است فکر می‌کنم باید این سوال را بنابر مدرن کردن فوتبال ایران و مسیری که می‌خواهد انتخاب کند به آن پاسخ داد. من شفاف صحبت‌هایم را مطرح می‌کنم. در 4 سال گذشته همیشه سعی کردم آرامش خودم را حفظ کنم. در مورد یکسری از قسمت‌های فوتبال ایران سکوت کنم.حتی یک قسمت‌هایی که در مورد تیم ملی به صورت غیرمتحرمانه شد صحبتی نکردم و فقط جاهایی صبحت کردم که راجع به منافع تیم ملی بود نه شخص کارلوس کی‌روش ولی این سکوت و نگرش بنده باعث سوتفاهم یکسری افراد شده است به خاطر اینکه جوابی ندادم و سکوت کردم این سوتفاهم پیش آمده و این تفکر در ذهن آنها به وجود آمده که بنده بی‌تفاوت هستم یا ضعیف و ترسو شدم یا فاصله گرفتم.اما آنها مرتکب اشتباه شدند هرچند که برخی افراد دنبال آن بودند که با من مشکل داشته باشند و شاید فکر می‌کنند شخص خوبی را پیدا کردند به همین خاطر آنها می‌گویند بس است و دیگر کافی است. من کارم را انجام می‌دهم نه به خاطر خودم بلکه به خاطر بازیکنان تیم ملی. بعضی افراد در طول این مدت به تیم ملی لطمه وارد کردند و یا مستقیم این کار را کردند و وقتی باشگاهشان باخت بازیکنان ملی‌پوش را مقصر اعلام کردند و اعتماد به نفس و باور بازیکنان را چه در تیم ملی و چه در خارج از تیم ملی را خدشه‌دار کردند.

وی افزود: آقای قلعه‌نویی نیز روند تحریم‌ کردن بازیکنان در تیم ملی را در جام جهانی ***** کردند. ایشان قرار بود قبل از جام جهانی بازیکنان را در اختیار من بگذارند که این کار را نکردند چه چیزی می‌شد از این کارها به دست آورد؟ دقیقا برعکس من فکر می‌کنم ما مربیان کنار هم باشیم چون همه ما یک مشکل داریم و باید راهکاری برای آن اعلام کنیم. ایشان برخی از اوقات که خودش نمی‌خواست مستقیم صحبت کند به دستیارانش می‌گفت صحبت کنند و یا افرادی که از خودشان بود مثل پزشک و فیزیوتراپ تیم و یا مدیرعامل سابق استقلال. آقای خلیفه از خبرگزاری فارس نیز نوشتند که تیم ملی به خاطر مصاحبه قلعه‌نویی حذف شده است که این کاملا غیرقابل قبول و واهی است.همان جایی که حمید درخشان سرمربی پرسپولیس دوباره در فارس به بازیکنان تیم ملی حمله می‌کند و کاملا با بی‌احترامی به بازیکنان تیم ملی صحبت کرده و می‌گوید باید عراق را شکست می‌دادیم و کی‌روش باید فورا برود. هیچ مشکلی ندارم اگر همکاران عزیز من نقطه‌نظر متفاوتی نسبت به من دارند ولی وقتی این کار را انجام می‌دهیم که با دست بردن بر واقعیاتی که موجود است و با استفاده از منافع خاص مخصوصا لطمه به بازیکنان تیم ملی و اینجا است که باید بگویم دیگر بس است. شما ببینید آنها با نکونام و در حال حاضر با تیموریان چه کردند نمی‌خواهم در مورد بازیکنان دیگر صحبت کنم چون آنها در استقلال هستند از لحاظ روحی، روانی به آنها ضربه وارد کردند تا در تیم ملی عملکرد بدی داشته باشند. خدمت آقای درخشان می‌گویم ایشان چه اختیار فکری در خود می‌بینند که در مورد تیم ملی صحبت کند او به عنوان مربی زیر 17 سال زمانی که تیم دستش بود بهترین عملکردش این بود که با تقلب و با حضور بازیکنان صغر سنی 4 سال از مربی‌گری محروم شود به خاطر یک عمل غیرقابل قبول و او فقط باعث شرم کشور شد. ضمن اینکه در سال 1986 همراه 13 بازیکنان دیگر تیم ملی را تحریم کرد. آیا امروز هم می‌خواهید شاهد این مسائل درتیم ملی باشید؟

کی‌روش در ادامه این نشست گفت: پیکان، شهرداری تبریز، داماش و شاهین تیم‌هایی بودند که با درخشان به لیگ پایین‌تر سقوط کردند و پرسپولیس هم در 10 بازی با او 4 مسابقه را شکست خورده و اینها افتخارات آقای درخشان هستند و او در حالی می‌گوید تیم ملی فوتبال تهاجمی بازی نمی کند که ما در هر بازی 1.72 گل به ثمر رساندیم اما تیم پرسپولیس که او این تیم را ***** می‌کند 1.2 گل در هر بازی زده است. بنابراین چگونه به خود اجازه اخلاقی می‌دهد تا او و قلعه‌نویی در مورد تیم ملی حرف بزنند. یک ماه تیم را به خاطر استقلال تعطیل کردند تا به آسیا برود و ایشان از حمایت‌هایی که برای تیم ملی بود استفاده کرد اما چه دستاوردی به دست آورد. در این مدت هر بار می‌برند نمی‌گویند به خاطر آماده‌سازی تیم ملی بود اما هر بار که می‌بازند می‌گویند ملی‌پوشان ناآماده بودند. من این موضوع را از قول او گفتم. امیدوارم به نظرات من احترام بگذارند همانطور که من برای آنها احترام قائلم. آنها تا الان صحبت می‌کردند و امروز نوبت من است که صحبت کنم و نظر من هم خیلی ساده است. نمی‌توانیم دل همه را به دست بیاوریم و اتفاقا این کار عمل خوبی هم نیست. من به همه احترام می‌گذارم حتی کسانی که به من احترام نمی‌گذارند اما باید بگویم برخی از افراد از لحاظ اخلاقی اجازه ندارند در مورد تیم ملی صحبت کنند و بهتر است روی کار خود تمرکز کنند تا نتایج بهتری را برای هوادارانشان به ارمغان بیاورند.

کی‌روش در ادامه این گفت‌وگو تاکید کرد: فوتبال ایران باید تغییر کند آنهایی که باید همدل‌تر و متحدتر باشند ما مربیان هستیم اما واقعیت این است که این دو نفر کار خود را نمی‌کنند و فقط در مورد کار بقیه صحبت می‌کنند وقتی نگرش یکسری آدم‌ها عوض نمی‌شود پس خود آدم‌ها باید عوض شوند. اتفاقا بگذارید حرفی بزنم که سوپرایز شوید احتمالا باید خود من عوض شوم و تغییر کنم اما اجازه دهید این تصمیم در اختیار مسئولان و هواداران باشد نه مربیان و این مورد را خودم می‌گویم که باید عوض شوم. یک بار دیگر تاکید می‌کنم درباره فوتبال ایران می‌خواهم صحبت کنم و افراد و سیستم‌ها باید در این فوتبال باید تغییر کند و باید متدهای جدید در آن وارد شوند.مخصوصا کسانی که دنبال پایین کشیدن فوتبال هستند باید بروند. خاضعانه می‌گویم که باید من تغییر کنم و مشکلی با این موضوع ندارم اما اجازه دهید این تغییر در اختیار کفاشیان و مقامات باشد نه قلعه‌نویی و درخشان. خداوند هست و در آینده در مورد ما قضاوت می‌کند. ضمن اینکه بنده برای این افراد در زندگیشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

سرمربی تیم ملی یادآور شد: با همه این اتفاقات باید بگویم که هیچ گاه آرزوی شکست یک مربی را نمی‌کنم و کاری هم نمی‌کنم که باعث یک تخریب مربی شوم. پدر من بازیکن و فوتبالیست بود و به من گفته بود هر وقت که وارد مسابقه می‌شوم می‌دانم یا این نیمکت یا آن نیمکت در پایان مسابقه خانواده‌هایشان اشک خواهند ریخت برای همین هیچ گاه آرزوی شکست نمی کنم و هر دفعه هم که می‌برم به فکر زن یا بچه بازیکن تیم حریف هستم که در حال گریه کردن است و دیده‌اید در این زمان اولین کاری که می‌کنند به فکر خانواده تیم شکست خورده بودم.

کی‌روش افزود: اگر اجازه دهید باید بگویم این آقایان که اسمشان را گفتم استحقاق آن را ندارند که در جایگاه مربی در فوتبال ایران بنشینند. این دو شخص مسئول یکسری وظایف در ایران هستند اما شک نداریم یک قبیله پشت اینهاست و باز هم تاکید می‌کنم که این دو نفر استحقاق نشستن روی صندلی مربیگری را ندارند.

وی در پاسخ به این سوال که سرنوشت بازیکن دوپینگی عراق به کجا خواهد رسید گفت: این یک بحث بسیار حساس است و یکی از چیزهایی است که در فوتبال آن را درک نمی‌کنند تا جایی که می‌دانم فدراسیون فوتبال مکاتباتی را با مسئولان انجام داده است متاسفانه وقتی که پای اسامی مثل مارادونا، کی‌روش و بنجانسون در میان باشد یکسری خودشان را مقابل آنها قرار می‌دهند تا برای مقابله با فساد در ورزش به عنوان فرشته‌های ورزش معرفی شوند اما شخصی مثل عبدالزهرا که کسی چیزی در مورد او نمی‌نویسد

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931104000340#sthash.w3EOB6dq.dpuf

maskot

Registered User
لایک‌ها
2,018
کلا هر کشوری یه سبک فوتبال داره و تا مربی که استاد اون سبک نباشه نیاد تیم نمی تونه خودشو خوب نشون بده شما بوگاتی رو بزاری تو جاده سنگلاخ از جیپ دهه 60 هم عقب میافته سبک فوتبال ما همیشه به سبک فوتبال برزیل شبیه بوده البته نه برزیل الان برزیل قدیم فوتبالی احساسی و متکی به خلاقیت های فردی کلا مربی های بلوک شرق مثل کروات ها تو فوتبال ما خوب جواب می دادن یا به نظرم مربی های بزرگ برزیلی هم می تونن تو فوتبال ما جواب بدن ولی مشکل اینجاست که این مربیان بزرگ رو نباید اول برا تیم ملی بیاریم بلکه اول باید باشگاه ها برن سراغ چنین مربی هایی و اول سطح لیگ رو بالا برد امثال کیروش اگه بیان تو باشگاه های ایران خوبیشون اینه که دست رابطه بازها کوتاه میشه و جوونا شایسته می تونن تو لیگ ارز اندام کنن. به عنوان مثال همین کرانچار چند سالی هست که تو ایران کار کرده و کارنامه نسبتا موفقی داره نمی گم مربی خوبیه یا خیلی شاخه ولی با ورود مربی های خوب خارجی به لیگ میشه کیفیت اونها رو سنجید و انطباق سبک مربی گریشون با فوتبال ایران رو هم فهمید

griefcottage

Registered User
لایک‌ها
2,637
الان کیروش یه چیزی هم بدهکار شد..فکر کنم باید استاد مشایخی رو بفرستن برای عذر خواهی از کیروش ..
الان دار و دسته کیروش میان طومار می نویسند که ...

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
اون زمان که قلعه نوئی مربی تیم بود واقعا پنالتی هارو شانسی باختیم ولی الان نه اینطور نیست شانسی در کار نبود
این کیروش پول دوست فقط بفکر منافع خودش بوده و هست دروازبان از هر لحاظ باید تمرین دیده باشه آمادگی داشته باشه...
تو فوتبال مدرن پاسکاری و حرکت به جلو و فوتبال روی زمین پیشرفت میاره نه اینکه 11 نفره دفاع کنی و توپ 50 متر بزنی بالای آسمون شانسی کلش بخوره بره توی گل
این شخص فوتبال ضعیف ایران و ضعیف و ضعیفتر کرده امیدوارم افردای همچون قلعه نوئی بیان سرمربی بشن که حداقل دلشون برای وطن خودشون بسوزه

pouria.b

Registered User
لایک‌ها
418
http://www.varzesh3.com/news.do?itemid=1199462&title=کي‌روش:-خاضعانه-مي‌گويم-من-بايد-تغيير-کنم
دقیقا چیزی که میگفتم و پیش بینی میشد
بعد جام جهانی هم همین بازی ها رو در آورد
90 درصد حرفه ای ها با این آدم مخالفن بعد بعضی از دوستان دو بار نشستن فوتبال نگاه کردن خودشونو کارشناس فوتبال و تحلیل گر میدونن
یکی نیست بگه خب آقا فدراسیون بده همه مربیای ایران بدن دولت بده خب بگیر برو واسه چی این بازیارو در میاری باز بمونی الانم که غیر مستقیم داره میگه منو نگه دارین تیمو میبرم جام جهانی
همون طوری که قهرمان شدیم تو جام ملت ها
این بازی ها هم همه قدیمی شده دوپینگو داورو ... این تو اروپا بود خا.. اینجور حرفا رو نداشت اومد این جا دید هردمبیله هر چی دلش میخواد میگه

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,592
اون زمان که قلعه نوئی مربی تیم بود واقعا پنالتی هارو شانسی باختیم ولی الان نه اینطور نیست شانسی در کار نبود
یا جیسس! تحریم ها تاثیر خودش رو گذاشته!! :D

pouria.b

Registered User
لایک‌ها
418
الان کیروش یه چیزی هم بدهکار شد..فکر کنم باید استاد مشایخی رو بفرستن برای عذر خواهی از کیروش ..
الان دار و دسته کیروش میان طومار می نویسند که ...
طلبکار شد

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,592
90 درصد حرفه ای ها با این آدم مخالفن بعد بعضی از دوستان دو بار نشستن فوتبال نگاه کردن خودشونو کارشناس فوتبال و تحلیل گر میدونن
شوما نوت درصد رو نیشان ما بده!!:eek:

بالا