برگزیده های پرشین تولز

جام ملتهای اروپا 2008

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خبرگزاري فارس: فدراسيون فوتبال ايتاليا در آستانه بازي تيم ملي كشورش مقابل پرتغال، نام مدافع خود را از تركيب حذف كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از گازتا دلواسپورت، ماركو ماتراتزي، مدافع تيم ملي ايتاليا و اينتر ميلان به دليل كمر درد شديد، اين ديدار دوستانه در زوريخ سوئيس را از دست داد.
در پي مصدوميت وي كه به گفته پزشكان، استراحت حداقل دو هفته اي را براي بهبودي كامل طلب مي‌كند، دونادوني (سرمربي ايتاليا) تصميم گرفت تا به عنوان جايگزين از آلساندرو گامبريني، مدافع فيورنتينا استفاده كند.
تيم ايتاليا خود را براي حضوري موفق در يورو 2008 آماده مي كند.

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
بازی های دوستانه امشب:

کرواسی - هلند 23:00

اتریش - آلمان 23:05

ولز - نروژ 23:15

ایتالیا - پرتغال 23:15

اسپانیا - فرانسه 23:30

انگلیس - سوئیس 23:30

ترکیه - سوئد 22:00

اسرائیل - رومانی 22:15

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
"لوئيس آراگونس" سرمربي تيم ملي فوتبال اسپانيا از فدراسيون فوتبال اين كشور خواست انتخاب جانشين وي را تا پس از مسابقات يورو ‪ ۲۰۰۸‬به تعويق بيندازد.
به گزارش ايرنا و به نقل از خبرگزاري فرانسه ، اين مربي ‪ ۶۹‬ساله كه قراردادش با تيم ملي اسپانيا در اواخر ژوئن به پايان مي‌رسد گفت: من بايد مربيگري اين تيم را برعهده داشته باشم اين به نظر منصفانه‌تر است چرا كه من هرگز فدراسيوني با دو سرمربي نديده‌ام.
وي افزود: به اعتقاد من آنچه كه در اين مورد منصفانه‌تر است اين است كه نخست من تيم را ترك كنم و سپس فدراسيون سرمربي ديگري را بكار بگيرد.
رسانه‌هاي اسپانيا گزارش داده‌اند كه فدراسيون فوتبال اين كشور در نظر دارد نام جانشين آراگونس را پيش از آغاز رقابت‌هاي يورو ‪ ۲۰۰۸‬اعلام كند.
"وينسنته دل بوسكه " سرمربي اسبق تيم رئال مادريد و " خوزه آنتونيو كاماچو" سرمربي سابق تيم ملي اسپانيا به‌عنوان گزينه‌هايي براي جانشيني آراگونس مطرح هستند.
آنجل ماريا ويلار رييس فدراسيون فوبتال اسپانيا گفت لوئيس سرمربي تيم ملي فوتبال ماست.

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
در بازی های دوستانه این نتایج بدست آمد:

ترکیه 0 - 0 سوئد

اسرائیل 1 - 0 رومانی

کرواسی 0 - 3 هلند

اتریش 0 - 3 آلمان

ولز 3 - 0 نروژ

ایتالیا 3 - 1 پرتغال

اسپانیا 1 - 0 فرانسه

انگلیس 2 - 1 سوئیس

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
آقا این آلمان شما یواش یواش داره میاد جلو ... هیچکس هم چیزی ازش نمیگه ... ولی به نظر من راحت توی چهارتا تیم جام ملت ها هست

دوست عزیز در نگاه اول همه چیز خوب به نظر میرسه ولی یه سر به کلوب هواداران بایرن مونیخ و آلمان بزنی متوجه میشی که اوضاع کمی نگران کننده هست:(:f34r:

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
دوست عزیز در نگاه اول همه چیز خوب به نظر میرسه ولی یه سر به کلوب هواداران بایرن مونیخ و آلمان بزنی متوجه میشی که اوضاع کمی نگران کننده هست:(:f34r:

به نظر من مشکلات بایرن که اصلا اهمیتی نداره ... تیم ملی المان با مربی بزرگش یکی از تیم های موفق جام ملت ها خواهد بود ... میدونی تجربه توی این سالها ثابت کرده ... هر تیمی که کارش رو بدون دغدغه انجام داده نتایج خوبی هم گرفته ... یه موقعی همه میگفتن فرانسه در جام جهانی 2006 بدتر از جام جهانی 2002 خواهد بود . اما نهایتا تیم فرانسه اروم اروم تا فینال هم اومد به هر حال من به این المان امیدوارم ...

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374

من هيچ مشكلي تو تيم ملي آلمان نميبينم!
به جز مصدومهايي كه كم كم همشون دارن برميگردن!
يكمي هم افت كردن بازيكنهاشون! مثلآ فيليپ لام كه فكر كنم حضور تو يك تورمنت مهم ديگه مثل جام ملتها ميتونه اونها برگردونه!
فكر ميكنم يكم نداشتن انگيزه تو بايرن اونها رو به اين روز انداخته!
وقتش بازيكناني كه پتانسيل بالا دارن مثل همين لام از بايرن برن
مشتري هم كم نداره!

به هر حال تو اين زمان گذار كه نسل بازيكن ها داره تو همه تيم ها عوض ميشه!
من شانس آلمان رو هم تو جام ملتها و هم تو جام جهاني 2010 بالا ميبينم! (البته كو تا اون موقع!!!)

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نظر من مشکلات بایرن که اصلا اهمیتی نداره ... تیم ملی المان با مربی بزرگش یکی از تیم های موفق جام ملت ها خواهد بود ... میدونی تجربه توی این سالها ثابت کرده ... هر تیمی که کارش رو بدون دغدغه انجام داده نتایج خوبی هم گرفته ... یه موقعی همه میگفتن فرانسه در جام جهانی 2006 بدتر از جام جهانی 2002 خواهد بود . اما نهایتا تیم فرانسه اروم اروم تا فینال هم اومد به هر حال من به این المان امیدوارم ...

يكمي هم افت كردن بازيكنهاشون! مثلآ فيليپ لام كه فكر كنم حضور تو يك تورمنت مهم ديگه مثل جام ملتها ميتونه اونها برگردونه!
مشتري هم كم نداره!

من شانس آلمان رو هم تو جام ملتها و هم تو جام جهاني 2010 بالا ميبينم! (البته كو تا اون موقع!!!)

فرمایشات شما 2 دوست عزیز کاملا متین اما من گفتم کلوپ هواداران بایرن مونیخ و آلمان......

منظورم پست شماره 1290 هست که در مورد نحوه بازی و نتیجه ای که آلمان بدست آورد اونجا توضیحات کامل رو دادم:(:(:( آیا شما بازی رو دیدید؟؟؟ ندیدید که نگران نیستید:eek:

اینها هم نگران کننده خواهند بود:
با اين حساب شايد بسيارى از آنها از شنيدن خبر بازنشستگى بالاك آن هم در ۳۱ سالگى شگفت زده شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از اشپورت بيلد، فرانتس بكن باوئر عنوان كرد: تعجب مي‌كنم چرا بازيكناني جوان مثل لوكاس پودولوسكي،‌ باستين شواين اشتايگر و فيليپ لام در زمان جام جهاني 2006 در وضعيت مطلوبي از آمادگي قرار داشتند؛ اما از سطح ايده‌آل آمادگي فاصله گرفته اند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، واكنش‌هاي لمان در پيروزي 3 بر صفر ديدار دوستانه چهارشنبه شب تيم‌هاي ملي اتريش و آلمان نگراني هواداران فوتبال آلمان را در پي داشته است.

نگراني ژرمن‌ها با توجه به ادامه يافتن نيمكت نشيني لمان در آرسنال همچنان پابرجاست. آرسن ونگر، سرمربي آرسنال در ديدار عصر دوشنبه‌آرسنال برابر بلكبرن در ليگ برتر بار ديگر مانوئل آلمونياي اسپانيايي را در چهارچوب دروازه قرار خواهد داد و لمان را نيمكت نشين خواهد كرد.

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
نگراني ژرمن‌ها با توجه به ادامه يافتن نيمكت نشيني لمان در آرسنال همچنان پابرجاست. آرسن ونگر، سرمربي آرسنال در ديدار عصر دوشنبه‌آرسنال برابر بلكبرن در ليگ برتر بار ديگر مانوئل آلمونياي اسپانيايي را در چهارچوب دروازه قرار خواهد داد و لمان را نيمكت نشين خواهد كرد.

آقا من واقعا برای لمن متاسفم ... این ونگر با همه ی استادیش وقتی به یکی گیر بده ول کن نیست ... حالا هم که تیرش پر لمن رو گرفته ... ولی آلمان نقطه ی اتکاش همونیه که گفتم ... لمن برای یه شطرنج باز ماهر مثل لو فقط یه مهره است ...

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
در حالي كه يوفا براي ديدارهاي آلمان در يورو 2008 فقط 400/14 بليت در نظر گرفته، دو ميليون تقاضا به دست مقامات آلماني رسيده است. ‌بعد از موفقيت آلمان در جام‌جهاني 2006 تقاضا براي تماشاي سه ديدار مرحله مقدماتي با لهستان 88 ژوئن، كرواسي 122 ژوئن و اتريش 166 ژوئن رشد چشمگيري داشته است. ‌وولفگانگ نايرسيچ، دبير فدراسيون فوتبال آلمان گفت: به نظر مي‌رسد تقاضاي هواداران آلماني براي تهيه بليت يورو 2008 تحقق‌پذير نيست و تنها افراد محدود و البته خوش‌شانس مي‌توانند به بليت دسترسي پيدا كنند. ‌دو بازي اول آلمان در ورزشگاه 32 هزار نفري شهر كلاگنفورت برگزار مي‌شود و به همين دليل نيمي از ورزشگاه به ژرمن‌ها تعلق مي‌گيرد، در حالي كه ديدار با اتريش در ورزشگاه 50 هزار نفري ارنست هاپل وين انجام مي‌شود. ‌قيمت بليت‌ها بين 45 تا 550 هزار يورو بود و سه‌شنبه‌شب فروش اينترنتي آن به پايان رسيد

جهان فوتبال

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

حذف آرسنال از رقابت‌هاي جام حذفي باشگاه‌هاي انگليس مي‌تواند به نيمكت نشيني پيوسته ينس لمان، سنگربان آلماني اين باشگاه تا پايان فصل بيانجامد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، لمان حتي با خطر از دست رفتن روياي حضور در جام ملت‌هاي اروپا نيز روبروست.
آرسن ونگر، سرمربي توپچي‌هاي لندن پيش از اين اعلام كرده بود جايگاه لمان در درون دروازه‌ي اين تيم تنها در بازي‌هاي جام حذفي ثابت خواهد بود.
با آن كه لمان در چهار گل منچستريونايتد هيچ گناهي نداشت، با اين حال دروازه‌بان پيشين شالكه اكنون با خطر نيمكت نشيني تا پايان فصل روبرو است.
چرا كه مانوئل آلمونيا، رقيب اسپانيايي او در آمادگي كامل به سر مي‌برد و مهره‌ي مورد علاقه‌ي ونگر نيز به شمار مي‌آيد.
اين نيمكت نشيني و كمبود بازي تمريني براي لمان آن هم پس از عملكرد ضعيف او در ديدار دوستانه تيم‌هاي ملي آلمان و اتريش مي‌تواند باعث شود تا او رقابت‌هاي يورو 2008 را هم از دست بدهد.

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10

"سپ‌بلاتر" رييس فيفا فدراسيون فوتبال اسپانيا را به محروميت از حضور در جام ملت‌هاي اروپا و باشگاه‌هاي اين كشور را به اخراج از ليگ قهرمانان اروپا و جام يوفا تهديد كرد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بلاتر بار ديگر با نشان دادن واكنش تند خواستار عدم دخالت حكومت اسپانيا در امور مربوط به فدراسيون فوتبال اين كشور شد.
بلاتر سران فوتبال اسپانيا را تهديد كرد در صورتي كه به قوانين فيفا تن درندهند اين كشور در ظرف شش ساعت از يورو 2008 و باشگاه‌هاي اين كشور از رقابت‌هاي اروپايي اخراج مي‌شوند.
علت اين تهديد رييس سوئيسي فدراسيون جهاني فوتبال دستور حكومت اسپانيا عنوان شده است. براساس اين حكم تمامي فدراسيون‌هاي ورزشي اسپانيا كه تيم‌هاي آنها براي بازي‌هاي المپيك پكن انتخاب نشده‌اند پيش از تابستان سال آينده بايد رييس جديدي را انتخاب كنند. فدراسيون فوتبال اسپانيا هم شامل اين دستور مي‌شود كه بايد تا پيش از پاييز آينده رييس جديدي را براي خود انتخاب كند.
بلاتر در واكنش به اين حكم اسپانيا را تهديد كرد همانند آنچه در پرتغال و يونان اتفاق افتاد و فوتبال اين دو كشور با محروميت‌هايي مواجه شدند، اسپانيا هم به وضعيت مشابهي دچار مي‌شود.
بلاتر در اين باره به "آنخل ماريا ويار" رييس فدراسيون اسپانيا گفت: «سياستمداران اسپانيا بايد بدانند كه چه خطري فوتبال اين كشور را تهديد خواهد كرد.»
ويار كه از ده سال پيش عضو كميته‌ي اجرايي فدراسيون جهاني فوتبال و نايب رييس اتحاديه‌ي فوتبال اروپاست در اسپانيا به شدت مورد انتقاد است.
در رسانه‌ها از او به عنوان رييسي ناتوان ياد مي‌شود. او همچنين از سوي دادستاني اسپانيا به سوء استفاده‌ي مالي متهم است.

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خبرگزاري فارس: پس از اظهارات رئيس فيفا در مورد تعليق فوتبال اسپانيا، وزير ورزش اين كشور با بي اعتنايي توهين آميز از ادامه فعاليت فدراسيون فوتبال خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از رويترز - مادريد، ژايمه ليساوتسكي در واكنش به اظهارات بلاتر گفت‌: او مي خواهد شش ساعته فوتبال ما را تعطيل كند. مشكلي نيست، به او بگوييد شروع كند، البته ما به كار خود ادامه مي دهيم.
وي ادامه داد: اسپانيا يه جام ملت هاي اروپا صعود كرده است و در اين تورنمنت بزرگ نيز بازي خواهد كرد. هيچ كدام از تيم هاي باشگاهي نيز از بازي در ليگ قهرمانان اروپا محروم نخواهند شد.من در اين مورد به تمام سرمايه گذاران، هواداران و علاقه مندان اطمينان كامل مي دهم.
وي افزود: به تمام عقيده ها احترام مي گذارم؛ اما اين احترام تا جايي است كه به مردم كشورم توهيني نشود.

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10

اسپانيا با وجود تهديدهاي تازه فدراسيون جهاني فوتبال از تصميم خود بر سر تغيير رييس فدراسيون فوتبال اين كشور كوتاه نمي‌آيد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سپ بلاتر رييس فدراسيون جهاني فوتبال اعلام كرده بود در صورت دخالت حكومت اسپانيا در كارهاي فدراسيون فوتبال اين كشور، محروميت‌هاي جدي در انتظار اين كشور اروپايي خواهد بود. بلاتر حتي از اخراج احتمالي اسپانيا از رقابت‌هاي يورو 2008 گفته بود.
خايمه ليساوتسكي، مسوول ورزش اسپانيا درگفت‌وگويي با AS در واكنش به تهديدهاي فيفا ابراز داشت:« اسپانيا كشور مستقلي است و ما هستيم كه در اسپانيا حكومت مي‌كنيم.»
بلاتر حتي گفته بود، تيم ملي اسپانيا را از حضور در رقابت‌هاي بين‌المللي فوتبال كنار خواهد گذاشت. ضمن آن كه باشگاه‌هاي اين كشور هم از حضور در رقابت‌هاي اروپايي محروم خواهند شد.
مناقشه‌ي فيفا واسپانيا بر سر انتخاب رييس جديد فدراسيون فوتبال اين كشور است. بر اساس قوانين اسپانيا انتخاب جديد در نهايت بايد تا پايان ماه مارچ صورت پذيرد.
«آنخل ماريا ويار» رييس كنوني قصد دارد اين انتخابات را در پاييز آينده صورت دهد.
«ويار» در اين ميان با پشتيباني رييس سوييسي فيفا نيز روبروست. ليساوتسكي در اين باره افزود:« دركنار رييس قدرتمند فيفا من تنها يك منشي ساده حكومتي هستم اما، مي‌دانم كه در اسپانيا اين اسپانيايي‌ها هستند كه حكم‌راني مي‌كنند.»
بر اساس عقيده‌ي اين مقام دولتي حضور اسپانيا در يورو 2008 قطعي است:« اسپانيا در اتريش و سوييس بازي خواهد كرد چرا كه از نظر ورزشي براي حضور در اين رقابت‌ها انتخاب شده است".
قوانين اسپانيا و اساس‌نامه‌هاي فيفا با يكديگر تطبيق دارند. ماتئو آلماني، رقيب "ويار" هم اعلام كرده است از بلاتر به دليل تهديدش در دادگاه سوييس شكايت خواهد کرد.

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
مشتري هم كم نداره!

اینو می گفتم :

چه کسي شايستگي دفاع از دروازه‌ تيم ملي آلمان را دارد؟

بحث بر سر اين که آيا "ينس لمان" به كار خود در تيم ملي آلمان ادامه دهد، شدت بيشتري يافته است. پس از واكنش هاي نامطمئن او در مسابقه با تيم ملي اتريش، اکنون نگاه‌ها به سوي جوان‌ترها جلب شده است.

برخلاف انتظار برخي کارشناسان، درخشش لمان در بازي‌هاي اروپايي به موفقيت او در فوتبال باشگاهي نينجاميد. لمان هنوز به عنوان مرد شماره دو بر روي نيمکت ذخيره هاي آرسنال جا خوش کرده است.
**کمبود تمرين، باعث سقوط لمان
آندرياس کوپکه، مربي دروازه بان هاي تيم ملي آلمان بر اين باور است که حضور لمان به عنوان دروازه‌بان ذخيره در آرسنال، به موقعيت او لطمه زده است، زيرا شرکت نكردن در مسابقه ها باعث خواهد شد که اين دروازه‌بان با‌تجربه سقوط کند.
کوپکه البته هنوز اميدوار است که لمان بتواند به موقعيت پيشين خود بازگردد، اما معتقد است که بحث برسر جانشين او بايد ادامه يابد. به عقيده کوپکه، اگر لمان زير فشار روحي قرار گيرد، توانايي‌هايش تازه گل مي‌کنند.
**شانسي براي جوان‌ترها
در حال حاضر 3 دروازه‌بان براي تيم ملي درنظر گرفته‌ شده‌اند: ينس لمان، تيمو هيلده براند ( 28 ساله) و روبرت انکه ( 30 ساله).
به نظر آندرياس کوپکه، تيمو هيلده براند، دروازه بان تيم والنسيا هم در بازي‌هاي باشگاهي اخير آنچنان درخشان نبوده است. در اين صورت، به گفته‌ي مربي دروازه‌بانان تيم ملي، تنها روبرت انکه شانس اين را دارد که در بازي‌هاي جام ملت‌هاي اروپا در دروازه آلمان بايستد.
به نوشته ي "دويچه وله" کوپکه ضمن انتقاد به لمان و هيلده براند تاکيد مي‌کند که تا آغاز بازي‌هاي اروپايي در ماه ژوئن خيلي چيزها مي‌تواند اتفاق بيفتد؛ مثلا اينکه لمان دوباره بدرخشد و يا دروازه‌بانان جوانتري مثل رنه آدلر( 23 ساله) به اردوي تيم ملي راه يابند و جا را براي رقيبان مسن‌تر خود تنگ کنند.
با وجود همه‌ي ايرادهايي که به لمان وارد مي‌کنند، بايد گفت که او 531 دقيقه است كه دروازه ي تيم ملي آلمان را بسته نگه داشته است. ( البته یادمون نمیره که مقابل چه تیم هایی:lol::lol::lol::lol:)

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
Multimedia%5Cpics%5C1386%5C12%5CSport%5C24.jpg

"اسلاون بيليچ"، سرمربي تيم ملي كرواسي از آسيب‌ديدگي "ادواردو داسيلوا"، مهاجم تيمش ابراز نگراني كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ادواردو كه متولد برزيل است و در تيم‌ملي كرواسي بازي مي‌كند، روز گذشته در ديدار برابر بيرمينگام به علت تكل بسيار خشن "مارتين تيلور" دچار شكستگي پا شد و گمان مي‌رود رقابت‌هاي يورو 2008 را از دست بدهد.

بيليچ گفت: «با "بورو پريموراك" صبحت خواهم كرد و وضعيت نهايي ادواردو را از او خواهم پرسيد. فقدان او نه تنها براي آرسنال، كه براي ما نيز گران تمام خواهد شد. او در هر بازي مي‌تواند براي ما گره‌گشا باشد. از شنيدن خبر آسيب‌ديدگي او در بهت فرو رفتم.»

وي ادامه داد: «اميدوارم او به‌زودي به ميادين بازگردد و براي آرسنال به ميدان برود، زيرا آمادگي او در مسابقات يورو 2008 اهميت فوق‌العاده‌اي براي ما دارد.» گفته مي‌شود ادواردو بين 8 تا 10 ماه از ميادين فوتبال دور خواهد بود.

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خبرگزاري فارس: فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) در هشدار جدي اخير خود به اسپانيا فوتبال اين كشور را به حذف قطعي از جام ملت هاي اروپا (يورو2008) تهديد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از آسوشيتد پرس، هيچ كدام از روزنامه هاي اسپانيايي اخبار مربوط به تحريم احتمالي فوتبال اسپانيا را پوشش نمي دهند؛ اما هراس از حذف اسپانيا به وضوح در سطح رسانه اي اين كشور قابل لمس است.
ويليام گايارد سخنگوي بخش دولتي فوتبال اروپا، در اين زمينه گفت: اين هشدار جدي به منزله پايان راه براي فوتبال اسپانيا نيست؛ اما چندان هم با خط پايان فاصله ندارند.
وي افزود: دخالت دولت تحمل ناپذير است. تمام فدراسيون هايي كه تيمشان در المپيك 2008 پكن بازي مي كند، بايد هر چه سريعتر انتخابات را انجام دهند؛ اما اسپانيا صبر مي كند تا دوره 4 ساله رياست ميگل ويار به پايان برسد و اين دخالت آشكار دولت در فوتبال است.
فيفا در ايميلي به فدراسيون فوتبال اسپانيا نوشته است: ما به قوانين بين المللي و داخلي هر كشور نهايت احترام را قائل هستيم؛ اما كشوري كه عضو فيفا مي شود، بايد قوانين آن را نيز اجرا كند و مادامي كه حكمي دريافت مي كند، بدون چون و چرا بايد آن را به مرحله اجرا در آورد.
منابع خبري در گزارشي از روند مذاكرات فيفا با اسپانيا مشكل فيفا با اين كشور را همان مشكلي دانستند كه اين سازمان با ايران، كويت، بوركينافاسو، تركيه و آلباني داشته است.
اين خبرگزاري در ادامه مي نويسد: مشكل فيفا با كشورهاي مذكور حل شد؛ اما اسپانيا همچنان از خود مقاومت نشان مي دهد كه مي تواند باعث حذف قطعي اين تيم از يورو 2008 شود.

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خبرگزاري فارس: مقامات برگزار كننده جام ملت‌هاي فوتبال اروپا از استفاده از توپ هوشمند فيفا در اين مسابقات خبر دادند.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از وب سايت رسمي يورو 2008، بيست سنسور حساس به ميكروچيپ درون توپ فوتبال در هر كدام از 8 ورزشگاه معرفي شده اتريش و سوئيس نصب شده است.
اين سنسورها به محض رد شدن توپ از خطوط عرضي و طولي كه خط دروازه ها را نيز شامل مي شود، به ساعتي كه در دست هر چهار داور است، پيغام داده و به اين ترتيب احتمالي براي فريب داور يا خطاي ديد وجود ندارد.
وزن اين توپ با توجه به كاهش وزن چرم به كار رفته، تغييري با توپ رسمي فدراسيون بين‌المللي فوتبال (فيفا) نكرده است.​

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خبرگزاري فارس: فدراسيون فوتبال اسپانيا با ارسال نمابري به مقر فيفا در سوئيس به بلاتر اطمينان داد كه دولت ديگر هيچ دخالتي در فوتبالش ندارد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از رويترز ، ميگل آنخل ماريا ويار رئيس فدراسيون فوتبال اسپانيا در نامه اي خطاب به مسئولان فيفا گفت: تشنه مقام و قدرت نيستم و با راي مردم هم انتخاب شده ام؛ اما اكنون كه در اين مورد شك داريد، هر چه بگوييد عمل مي كنيم و اطمينان مي دهيم كه دولت ديگر هيچ دخالتي در فوتبال ندارد، همانطور كه در گذشته نداشته است.
در ادامه اين نامه آمده است: ما آماده برگزاري انتخابات تا قبل از پايان ماه مارس هستيم و هيچ مشكلي با فيفا نداريم، از طرفي از بلاتر توقع داريم مسئله محروميت از يورو 2008 يا ليگ قهرمانان اروپا را ديگر فراموش كند، چون از انتشار اخبار آنها نيز متضرر مي شويم.

بالا