برگزیده های پرشین تولز

خریدهندی کم

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از IranPasha :
درود بر شما

از شما متخصصين گرامي خواهشمندم بين مدلهاي GS150-GS250-GS300-GS500 که قيمتهايي بين 600 تا 850 هزار تومان دارند برايم اولويت بندي فرمايند.
پارامترهاي مهم : 1- فيلمبرداري مناسب در نور اتاق
2- شفافيت و درستي رنگها
3- ترجيحا داراي ورودي صوت و تصوير (البته GS500-GS300) تنها ورودي dv دارند.

سپاس
پاشا

به ترتیب قیمت همه خوب هستند در ضمن gs500 دارای حلقه وضوح دستی نیز هست سری هم به سایت camcorderinfo بزنید

mo|-|sen

Registered User
لایک‌ها
50
سلام بر همگی منم میخوام یه دوربین بخرم قیمتش بین 400-450 باشه .
من همه فرم خوندم اما چیزی دستگیرم نشد چون همتون زوم کردید رو GS300 یا GS500 حالا نمی دونم چرا
من تعصب زیادی روی سونی دارم و محصولاتش اما تو این فرم از سونی حرفی نزدید و به طور کامل سونی رو گذاشتید کنار در صورتی که شرکتی که خودش این فناوری رو وارد بازار کرده چه جوری میتونه نسبت به زدن محصولات جدید از رقباش عقب بمونه؟

فقط امیدوارم تو همین پست تکلیف اونایی که میخوان دوربین 400-450 بخرندو مشخص کنید که دیگه مثل من 6 صفحه رو نخونن و ندونن چی بخرند .چون این نظر من نیست بیشتر ملت دنبال دوربین با همین قیمت هستند

بازم از همه بچه ها تشکر میکنیم که تجربیاتشون در اختیار دیگران می گذارند

به امید دیدار :p

pesarkhale

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میخواستم بدونم چطوری میشه فیلمهای minidv رو که با دوربین پاناسونیک گرفته شده به کامپیوتر منتقل کرد؟ بدون استفاده از کارت کپچر امکانش هست یا نه؟ از چه طریقی؟ و ایا کیفیتش خوبه؟

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از pesarkhale :
میخواستم بدونم چطوری میشه فیلمهای minidv رو که با دوربین پاناسونیک گرفته شده به کامپیوتر منتقل کرد؟ بدون استفاده از کارت کپچر امکانش هست یا نه؟ از چه طریقی؟ و ایا کیفیتش خوبه؟

با usb2 هم میشه کپچر کرد کیفیتش هم خوبه البته اگر سیستمتون usb 2 رو ساپورت کنه

وبا نرم افزار دوربین و windos movie maker میتونید کار کنید

موفق باشید

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از k750i :
من همه فرم خوندم اما چیزی دستگیرم نشد چون همتون زوم کردید رو GS300 یا GS500 حالا نمی دونم چرا
من تعصب زیادی روی سونی دارم و محصولاتش اما تو این فرم از سونی حرفی نزدید و به طور کامل سونی رو گذاشتید کنار در صورتی که شرکتی که خودش این فناوری رو وارد بازار کرده چه جوری میتونه نسبت به زدن محصولات جدید از رقباش عقب بمونه؟

فقط امیدوارم تو همین پست تکلیف اونایی که میخوان دوربین 400-450 بخرندو مشخص کنید که دیگه مثل من 6 صفحه رو نخونن و ندونن چی بخرند .چون این نظر من نیست بیشتر ملت دنبال دوربین با همین قیمت هستند

دوست عزیز من شخصا روی مارک خاصی تعصب ندارم رو ی مدل خاصی هم زوم نکردم اگر میگفتید بودجه براتون مهم نیست من سریعا سونی HC1 رو توصیه میکردم ولی با توجه به این بودجه ای که نوشتید من gs180 رو پیشنهاد میدم
1-به خاطر 3ccd بودنش
2-به خاطر گارانتی وپشتیبانی معتبرش
3- به خاطر هندلینگ خوبش (مثلا جوی استیک به جای تاچ اسکرین سونی)
4-به خاطر ارزان بودن در مقابل سونی
در ضمن اگر به سایتهایی نظیر camcorderinfo هم سری بزنید ومقایسه کنید بد نیست

موفق باشید

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
به نقل از k750i :

سلام دوست عزيز

همونطور که جناب hajikhan فرمودند اگر بودجه رو افزايش بديد HC1 و يا مدل آماتور تر اون HC3 بهترين انتخابها هستن و البته سوني و مورد علاقه شما .

اما در اين رنج قيمتي که شما اشاره کرديد ميتونيد سوني هاي سري HC-4x رو انتخاب کنيد که براي مصارف خونگي و صرفا point and shoot کاملا جواب ميدن ولي پاناسونيکها GS300 , GS500 با توجه به 3CCD بودن و ساير مشخصات ديگه که ميتونيد در سايتهاي ريوو ببينيد کاملا بر اونا برتري دارن. در واقع سري HC سوني تقريبا پيشرفت چشمگيري نکرده بعنوان مثال HC40 از نظر فني مثل سايز سنسور و ... و حتي در ريوو ها نسبت به HC42 برتري داره اما پاناسونيکها طراحي جديدي دارن و چه به لحاظ عملکرد چه از نظر امکانات و تنظيمات دستي چه رابط کاربري و چه کيفيت تصوير برتر هستند اما آينده متعلق به HDV هست و ميبينيد که سوني هم بطور عمده روي اون بخش فوکوس کرده و الان هم در بازار نوآور و پيشرو هست.

ميشه گفت در حال حاضر
اگر ميخواهيد کاربران صد در صد صفر کيلومتر! مثلا مادر بزرگ به راحتي فيلم خوب بگيرند -> سري HC سوني
اگر ميخواهيد دوربين با قيمت متوسط و تنظيمات فراوان و تصوير خيلي خوب داشته باشيد -> 3CCD پاناسونيک به ترتيب قيمت
اگر ميخواهيد بهترين دوربين خانگي فعلي رو داشته باشيد -> HC1 و بعد از اون HC3

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
سلام جناب athlon64

بنده هم از توضیحات جامع جنابعالی ممنونم

marjan5889

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دیگه پول میدی دی وی کم می خری که نباید به Mpeg1 تبدیل کنی!!! خود پانا زیاد نرم آفزار همراهشس کامل نیست. ولی کلی نرم‌افزار خوب برای کپچر از دوربین دیجیتال له DVD وجود داره. البته من تجربه کار باهاشون رو ندارم. چون من لپ تپم خودش به برنماه به اسم Click toi DVD روش داهر. من هندیکم رو وصب می کنم. 2 ساعت بعد دی وی دی /اماده با منو و چاپتر و ... می یاد بیرون . خیلی باحاله.

به هر حال باید DVD شما هم. به خصو GS150 با اون رنگ های خوبی که میگیره حیفه دی وی دی نشه. حالا پیشهندا من اینه که بین این نرم افزار گیرت منیاد بخری. ولی اگر اینم نبود کلی نرم‌افزار دیگه هست توی بازار. همین DV Gates خیلی عالیه. پریمیر هم که حتما میشه!
عزیز میشه بیشتر توضیح بدی؟منم لپتاپ دارم
یه راهنمایی کن

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
حیفه این تاپیک بره پایین. مردم میخوان هندی کم بخرن

اینو زدم که تاپیک بیاد بالا. اگر هستند دوستانی که اخیرا از بازار هندی کم خبر دارند یک لطفی بکنند و اطلاعاتی که دارند رو اینجا بنویسند.

دوستانی هم که سوالی دارند لطفا تاپیکهای پراکنده نزنند و همینجا سوالشون رو بپرسند تا مرجع خوبی بشه.

ممنون

md_md_2600

Registered User
لایک‌ها
43
آقا با 300 تومن چی بگیرم ؟ هیچی هم از دوربین فیلم برداری حالیم نیست . لطفا کمک کنید .

k1moradi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزيز

راستش خيلي خوب ميشد اگه 7 هزار دلار بود مشکل اينه که 70 هزار دلاره! متاسفانه وحشتناک گرونه ولي اگر يه سرچ کنيد ميبينيد که خيلي از فيلمهاي مطرح با اجداد اين دوربين يا خودش ساخته شدن مخصوصا فريم ريت متغيرش خيلي مورد علاقه کارگردانهاست چون ميشه بدون تغيير در سرعت مديا 24 يا 60 بسته به مود کار ويدئو يا سينما افکت بسازيد اسلوموشن يا فست که براي انفجارها و ... کاربرد داره. ولي خيلي راحت 720p يا با يک کانورتور تا 1080p داريد که تا احتمالا تا چندين سال ديگه فرمت استاندارد خواهد بود. يعني 3 دوربين مستقل کامل . هم سينمايي هم افکت و هم ويديوي هاي دف در بالاترين مود

دوربينهاي فيلمبرداري ديجيتال تا اونجا که ميدونم هميشه با لنز ميان ولي ميشه لنزهاي ديگه هم نصب کرد. در اين مورد که مسلما قيمت به همراه لنزش هست.

بله اين سري دوربينهاي سينمايي DVCPRO HD هستن که فعلا روي دو مديا ضبط ميکنه. يکي کاست هاي DVCPRO و ديگري هم مدياي تمام ديجيتال P2 که از اين نظر پاناسونيک در مدياي ديجيتال پرتابل پيشگامه ولي دليل اينکه بقيه دنبالش نيستن قيمته. يک کارت 8 گيگي اون 1500 دلار و درايو اون 2500 دلار ديگه حساب کنيد . حداقل چندين کارت 8 گيگي لازمه چون هرکدون حدود 1 ربع فيلم با حداکثر کيفيت جا ميگيرن! و اين دوربينها هم 5 اسلاتي هستن معمولا.

معمولا کسي اين دوربينها رو با پي سي معمولي استفاده نميکنه. استوديو هاي ويرايش فيلم اختصاصي براي اين دوربينها وجود داره . يکي از آشناهاي ما يه استوديو براي فيلمبرداري افکت داره منم اون dsr ها و يکي از اين دوربيناي پاناسونيک رو اونجا ديدم .نکته جالب اينه که lcd ندارن و فقط evf هست. اگه lcd monitor بخوايد هم ميشه 1500 دلار . براي اين دوست ما يک استوديو با لوازم دست دوم dvcpro اونم نه hd با يه مدل قديمي از اين سري دوربينا حدود 150 ميليون شده که البته ازش خوب هم پول در مياره چون ظاهرا به راحتي پيدا نميشه تو ايران . صنعت سينماي ما روي اين مسائل هزينه نميکنه و فيلمهاي ما هم عموما از دوربين ديناميک خيلي استفاده نميکنن و فيلمهاي اکشنمون هم همه وايد شات ميگرن و ... خودتون خيلي از من وارد ترين خلاصه اينکه بازار ندارن اين دوربينا و همون دوربيناي عتيقه 20 سال پيشه که دست به دست کرايه ميدن و تو صف انتظار مي ايستن مونتور حرفه اي سينمايي مسلط به ديجيتال نداريم و کارگرداناي مطرح هم دنبال نو آوري نيستن و خلاصه هزار عامل

دوربنهاي سينمايي مشکلشون ادوات جانبيشونه مثلا يه فريم کانورتور 2500 دلاري و ... ارزش خريد براي کار آماتور نداره. ميمونه دوربيناي پروزومر. در واقع ارزونترين دوربين فيلمبرداري سينمايي dvx100 پاناسونيک هست که واقعا يک شاهکار تمام عياره ميتونيد رويو هاشو ببينيد که من با مدل معموليش 2 3 سال پيش کار کردم بعدش مدل A اون اومد بعدم الان Bاومده که HD هست ولي کمي گرونه حدود 4 تا 5 هزار دلاره تو ايرانم زياد پيداد ميشه مدل a اون بود حدود 6 ميليون پارسال

در قيمت کمتر چند دوربين خيلي خوب از سوني هست .PD170 عاليه ولي مشکلش اينه که ديگه عتيقه شده و HD هم نيست. من اگر بودم با 2 ميليون HC1 ميخريدم . يا شايد کمي ارزونتر HC3 اما نميدونم اون کي مياد بازار . Fx1 و z1 هم بسيار انتخاباي خوبين اما کمي گرونتر . فکر کنم اگر شما بين HC1, HC3, FX1, Z1 انتخاب کنيد هم آينده نگرانه باشه هم خيلي سنگين تموم نشه. هم اين 4 دوربين و هم DVX100 ها از کاست هاي معمولي DV استفاده ميکنن که مزيته در ضمن xl دوربينهاي خيلي خوبي تا پارسال بودن اما هيچکدوم hd نيستن که ديگه ارزش نداره .خيلي دوست دارم مشخصات و عملکرد اين xlh1 کانن رو ببينم

در مورد اجاره هم راستش اطلاعات دقيق ندارم ميپرسم و حتما خبرتون ميکنم ولي بعيد ميدونم دوربين صد ميليوني
رو به آسوني اجاره بدن اگر هم باشه

شرمندم اطلاعات من بيشتر دوربيناييه که يا باشون کار کردم يا علاقمند بودم و دنبال مشخصاتشون بودم متاسفانه چون صرفا تفنن بودن دنبال همه نبودم و مطمئنم خيلي انتخاباي بهتر هست که من خبر ندارم . به هر حال اين در بضاعتم بود که ميدونم ناچيزه و در حدي نيست که بتونم دوربين توصيه کنم شما بسيار وارد تر از من هستيد

سلام athlon64x2

من دنبال یه فیلمبردار می گردم که ازطلاعات بالایی داشته باشه . شما تمایل به همکاری دارین ؟

Pasargard

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان

بین CANON HV 20 و SONY HDR-SR7 از نظر کیفیت تصویر کدام بهتر هست؟

با تشکر

بالا