برگزیده های پرشین تولز

درمان خجالت و راه های گسترش روابط عمومی

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
من تازه شروع به خوندن این کتاب کردم و نمیتونم نظری راجع به بهش بدم ولی تا اینجا خوب بوده
اگر به مطلب مفيدي برخوردين حتما اونو اينجا مطرح كنيد.;)
ممنون ميشم.

saranaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باید برید پیش یه روانشناس

:) :) :)

mohammad123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از Bahreyni :
تمرین توی چت!!!
بعد میشه Voice Chat
بعد میشه تلفن و بعد هم حظوری

براي من كه اينطوري نبوده .بعضيا واقعا نميتونند .
محيط چت زمين تا آسمون فرق داره با واقعيت .

من با يه دختر 3-4 ساله چت ميكنم .از خيلي خصوصيات همديگه خبر داريم .
عكس من رو هم ديده و اتفاقا از قيافم هم خيلي خوشش اومده .(اين رو اصلا پيش بيني نميكردم)

ولي اصلا نميتونم باهاش حضوري قرار بذارم .(حالا احتمالا ميزنين تو سرم)
نميدونم چرا . ميترسم همه چيز خراب شه .
هي فكر ميكنم حسابي تو ذوقش ميخوره وقتي منو ببينه و اصلا اوني نيستم كه تو ذهنش فكر ميكنه .
اونوقت تو ذوق خودم هم ميخوره وقتي عكس العمل اون رو در مقابل خودم ميبينم .

خودم هستم كه قرار نميذارم و گرنه اون حرف نداره كه همديگه رو حضوري ببينيم (از لابلاي حرفاش معلومه )
ازون گذشته زيد بازي هم بلد نيستيم ...

belffy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه مشکل خجالت داری خودش یواش یواش درست میشه. کارهای روزانه رو بیشتر کن. بیشتر بیرون صحبت کن. اطلاعات عمومی رو بالا ببر. با کسی که میخوای برای اولین بار ببینی از اول خودمونی و یا به اصطلاح پسر خاله -دختر خاله نشو و کاملا رسمی صحبت کن. بعدا یواش یواش خودمونی شو شاید اثر کنه. البته اینا به هیچ عنوان اصلا به روانشناسی ربطی نداره :lol:

اگه یه روانشناس تایید کنه بد نیست. شاید اوضاع خرابتر شد :f34r:

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
من با يه دختر 3-4 ساله چت ميكنم
با یه دختر سه چهار ساله چت میکنی؟ :eek: پس حتما خودتم پیش دبستانی میخونی.
:eek: :( :blink: :wacko: :D :lol:​

mohammad123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از SATpt :
با یه دختر سه چهار ساله چت میکنی؟ :eek: پس حتما خودتم پیش دبستانی میخونی.
:eek: :( :blink: :wacko: :D :lol:​

عكسشم گذاشتم تو آواتورم .:D

KgbCia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Tiva :
..........
......شایان و 30rus عزیز از نظرات شما هم ممنون . در مورد اون راه حل به نظرم آدم احتیاج به یك دوست پایه و فابریك داره كه با هم مثلا برن بیرون دختر بازی !! كه خب معمولا بقیه آدمها خوششون نمی یاد وقتشون رو با آدم های خجالتی بگذرونن ! ترجیح می دن برن سراغ یك سری بچه باحال !!
به نظرم یك مشكل دیگه هم این شك و تردیدی باشه كه توی دل آدم وجود داره كه مثلا اگر من این حرف رو زدم و ضایع شدم آبرم میره !
نکته اساسی اینه. اگر قرار باشه با هر سوتی! که آدم میده آبروش بره که دیگه نباید کسی آبرویی داشته باشه. چه اشکالی داره آدم بعضی جاها خرابکاری هم بکنه. خیلی وقتها جالب و خنده دار هم میشه که باعث تو دل افتادن هم میشه! اینو جدی میگم. اگه قرار باشه آدم مثل روبات باشه و هیچوقت اشتباهی نکنه که آدم نیست!!!
خیلی وقتها تنها راه حل مشکل جدی نگرفتن اون مشکله.

roje_aria79

Registered User
لایک‌ها
19
ببینید این پیشنهاداتی که دوستان در مورد در مان خجالت کردند که نمی دونم دوست دختر یا دوست پسر داشته باشیم و مشکل حل میشه به دلایل زیادی نا کار آمده :
اولا روحیه فردی در تقابل تک به تک محک نمی خوره درسته یک مقدار موثره ولی نه اینکه در اجتماع هم موثر باشه .
دوما :هر شخصی دارای روحیه خاص خودشه که بعضی درونگرا هستند و بعضی برونگرا نمیشه یک فرد درونگرا را کاری کرد که کاملا عوض بشه .
ولی از صحبتهای بیشتر دوستان فهمیدم که مشکل خیلی از اونها خجالت نیست بلکه درونگرایی بیش از حدشونه
بهم نخندید ولی منم همچین مشکلی دارم .
شاید باورتون نشه ولی امثال ماها در درون خودمون مثل یک پادشاه حکومت میکنیم اینقدر انباشته از معلومات و مفروضاتیم که هر تخیلی را در درونمون ممکن میکنه ولی این میوه همیشه کال میمونه و هیچوقت بارور نمی شه .

شاید نتونیم مثل خیلی از برونگراها و خطبا بر منبر وعظ و فصاحت جولان بدیم ولی خوب وقتی بخواهیم این نیروی عظیم را به کمک قلم به نوشته تحریر در آریم دنیایی از حرف و سخن را جواب میده.--ببخشید خیلی از خودمون تعرف کردم اینجوری جو گیر می شیم دیگه:lol: :D

خلا صه فقط یه خورده بیش از حد زود رنج و احساسی بودنمون کار را سختر میکنه .

فقط چند تا راه در مون که در مورد خودم جواب داده را میگم بقیش با دوستان :1-ورزش کردن منظم -اینکار اعتماد به نفس را خیلی بالا می بره(برای من که اینجوری بوده).
2-موسیقی و هنر : هرچقدر ملایم تر و دلنشینتر بهتر (یک موسیقی دلنشین میتونه یک آرامش بیکران عصبی به آدم بده)

ama2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نمی دونم چرا این بخش به این مهمی خاک گرفته .
منم خجالتی ام . ولی با دخترا میترسم صحبت کنم . وگاهی که قراره تو جمع یک متن رو به خونم. از این حالتم خیلی بدم میاد. کسی برا درمان خودش روشی پیدا کرده؟

miki_a60

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه راه حل به من خجالتی بگید .. من دانشجو هستم نزدیک به 30 سالمه دانشگاه ما پره دختره .. من تا حدودی با مشکل خجالت کنار آمده ام و تونستم پر جرات بشم .. فقط یه ایراد اساسی دارم اینه وقتی که خیلی هیجان و اضطراب میگیرم و قرمز که میشوم نمیتونم عرق پیشانی ام رو کنترل کنم و اینکه به هیچ عنوان نمیتونم کنفرانس بدم چون دست و پام رو گم میکنم و لکنت زبان گرفته و قرمز شده و عرق میریزم .. از بدشانسی من همه استاد ها هم کنفرانس میخواهند .. خواهش میکنم یه راهی پیشنهاد کنید که اینطوری نشم

Last edited:

raspina

Registered User
لایک‌ها
0
یه راه حل به من خجالتی بگید .. من دانشجو هستم نزدیک به 30 سالمه دانشگاه ما پره دختره .. من تا حدودی با مشکل خجالت کنار آمده ام و تونستم پر جرات بشم .. فقط یه ایراد اساسی دارم اینه وقتی که خیلی هیجان و اضطراب میگیرم و قرمز که میشوم نمیتونم عرق پیشانی ام رو کنترل کنم و اینکه به هیچ عنوان نمیتونم کنفرانس بدم چون دست و پام رو گم میکنم و لکنت زبان گرفته و قرمز شده و عرق میریزم .. از بدشانسی من همه استاد ها هم کنفرانس میخواهند .. خواهش میکنم یه راهی پیشنهاد کنید که اینطوری نشم

اول به نظر من هر چي به يه موضوع بيشتر فك كني بيشتر تو خودت اضطراب به وجود مياري . بعدم اصن ترس نداره . چه فرقي ميكنه دختر و پسر ؟ موضوع كنفرانستو دقيق بخون كه گير نداشته باشي هل شي . و اعتماد به نفست بره بالا . بعدا برو ريلكس بده كنفرانسو

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
اونایی که خجالتی هستند این کارو بکنند:
1:سعی کنند تو خونشون اینا اولین نفر باشند که تلفن رو بر میدارند و صحبت می کنند
2:کارهای اداری خانواده رو انجام بدن

اینا کارهایی هست که خودم میکردم..
من اینقدر خجالتی بود که کسی زنگ به موبم میزد جواب نمیدادم...
الان هر کسی اس میده.خودم زنگش میزنم...:D

dayyer2012

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هر کاری نیاز به تمرین داره و باید بیشتر تو اجتماع ظاهر بشی

f-y

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان منم یه مشکل دارم
من خیلی خجالتی نیستم . می تونم تو جمع صحبت کنم خیلی هم خوب صحبت میکنم . همیشه هم نظراتمو می گم شوخی هم زیاد می کنم . ولی خب طبیعیه که وقت ادم توی یه موقعیت های خاصی قرار می گیره درونش یه سری فعل و انفعالاتی رخ میده . منم بعضی وقتا صورتم قرمز می شه . ظاهرمو خوب می تونم کنترل کنم صدام هم همین طور ولی جلوی قرمز شدن صوتمو چه جوری بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تنها چیزی که ازش میشه فهمید خجالت کشیدم همینه . خیلی دردناکه . فکر کنید !
کسی نظری داره ؟
در ضمن من صورتم سفیده به نظر خودم شاید به این خاطر باشه .

Tiva

Registered User
لایک‌ها
113
اعتماد بنفس خودتون رو زیاد کنین
یکی از دلیلهای کمبود اعتماد به نفس خود ارضایی هست:rolleyes:

فکر نکنم آخه من مثال نقض اینو زیاد دیدم کسانی که روابط اجتماعی خیلی خوبی دارند، خود ارضایی هم می کنند.
نمی دونم شاید فرد به فرد فرق بکنه ...

Another Day

Registered User
لایک‌ها
1,238
سلام!
منم دقيقا همينطورم (با اين تفاوت كه من دخترم :p ) ولي هميشه در روابط شفاهي مشكل دارم (من حتي در حرف زدن با تلفن هم آنچنان وحشتي دارم كه مامان بزرگم بهم ميگه مگه از تلفنم خجالت مي كشي؟ اينجا كه ديگه كسي نمي بينه تو كي هستي :blink: ). ولي در نوشتن گردن كلفتم و به تلافي كمبود حرف زدن تومار مي نويسم! بدترش اينه كه هرچي سعي ميكنم اعتماد به نفسمو زياد كنم بدتر مي شه كه بهتر نمي شه! آه، اميدوارم تو اين تاپيك يك راه حل 100% عملي ارايه بشه كه منم بتونم بشم مثل بقيه مردم عادي :rolleyes:

من هم دقیقا مثل شمام ، زیاد مینویسم ولی به پاش که برسه یا نوشتار بخواد حالت مکالمه با شخص مثل چت پیدا کنه کم میادم.
Facepalm.png

badumtsss.png
کشف عتیقه جات وبالا آوردنشان
femaletrollface.png

mohsenhmt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یک راه که بسیار سریع جواب میده ولی من تست نکردم و نخواهم کرد نوشیدن یک جام می هست ولاغیر!!!!

yasin6244

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام درخصوص خجالت باید ببینید این رفتاری که میفرمایید حیا است یا خجالت چون حیا و خجالت دو موضوع جدا هستند
درمورد خجالت باید فقط خودتان را باور کنید و دیگران را بالاتر از خود نبینی هرکسی باهرشخصیتی که میخواهد باشد وهرکاری که دلتان میخواهد برای رفع
مشکل خجالت انجام دهید به طور مثال پسر دایی بنده با اینکه سن بالایی داشت امام خیلی خجالت میکشید ازمردم
من برای رفع این مشکل از او دعوت میکردم باهم بریم گردش حالا شما بگید کجاهابردمش به گرونترین رستورانهاوباکلاسترین جاها واصلا فکرنمیکنید چطورغذا میخوردم
انگار که توی خونه خودمون هستم و هیچ کس را نمیدیدم وفقط خودم مهم بودم ایشون وقتی این رفتارهای بنده رادید دراکثرجاها که میرفتیم بعداز مدتی خودش راباور کرد
الان ایشان خبرنگارروزنامه شده وبه موقیتهای خوبی دست پیدا کرده و همیشه میگه این توبودی که من احیا کردی درصورتی که خودش خواست واگرنمیخواست اصلا
کارهای من به ثمرنمی نشست .به کلاسهای غصه نویسی برید و خودتونو تخلیه کنید اولش سخته امام بعدش راه میفتید سما هاصاحب نظر وعیده هستید فقط باید خودتان راباورکنید نگذارید وقت بگذرد و حسرت روزهای گذشته رابخورید

بالا