• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

m.Mosibat

Registered User
لایک‌ها
86
به دوستانی که کد بورسی دارن پیشنهاد میکنم به جای خرید فیزیکی طلا! روی سکه 1 روزه رفاه سرمایه گذاری کنن.
قیمت نسبت به بازار ممکنه درصدی گرون تر باشه اما خیلی مزایا داره از جمله نبود ریسک نگهداری و فروش راحت.

همچنین صندوق طلای لوتوس.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,288
به دوستانی که کد بورسی دارن پیشنهاد میکنم به جای خرید فیزیکی طلا! روی سکه 1 روزه رفاه سرمایه گذاری کنن.
قیمت نسبت به بازار ممکنه درصدی گرون تر باشه اما خیلی مزایا داره از جمله نبود ریسک نگهداری و فروش راحت.

همچنین صندوق طلای لوتوس.
چطور میشه تحویلش گرفت؟ حتما فقط از انبار تهران؟

Golden_light

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
34
بچه ها با توجه به قیمت اونس جهانی ، بازم باید منتظر بالا رفتن طلا و سکه باشیم ؟
والا ما هروقت میخوایم بخریم بازار نابود میشه یهو :)))
ینی اگه ضرری هم کسی میکنه یهو غیر منتظره ، احتمالا دلیلش اینه که من میخوام بخرم :)))

الان توی همین وضعیت با این حباب که وجود داره ، سکه بهتره یا دلار ؟؟
چون با دلار دولتی قیمت سکه 200-300 پایین تر میوفته
کارشناس های محترم افتخار بدید سوال من هم هست که دلار ارزش پول رو حفظ میکنه یا سکه ؟

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,576
کارشناس های محترم افتخار بدید سوال من هم هست که دلار ارزش پول رو حفظ میکنه یا سکه ؟

قیمت سکه = قیمت جهانی طلا * قیمت دلار

خیلی ها پیش بینی میکنند که قیمت جهانی طلا بالا میره. بنابراین سکه بهتر از دلاره ... من بشخصه نظرم این نیست. دلار رو ترجیح میدم. اما هر نوع سرمایه گذاری، بستگی مستقیم به شرایط زندگی فردی داره.

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,576
قیمت هر اونس، گرم؟ کیلو؟ کدام ؟ :دی
اصل، خلوص نیته. بقیه اش با یه ضریب حل میشه:D

کاملش میشه : (0.235 قیمت هر اونس طلا به دلار * قیمت دلار) + هزینه ضرب و پریمیوم و سود سکه فروش و حباب احتمالی

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
به دلیل چشم انداز صعودی اونس در بلند مدت، سکه بسیار بهتر از دلاره.

اصلا خرید دلار برای پس انداز بسیار مسخرست. کالای پس انداز در کل دنیا طلاست، مگر در موارد خاص و سقف اونس مثل سال 2011 2012.

خود دلار در بلند مدت نسبت به فرانک سوئیس نزولیه.

Golden_light

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
34
به دلیل چشم انداز صعودی اونس در بلند مدت، سکه بسیار بهتر از دلاره.

اصلا خرید دلار برای پس انداز بسیار مسخرست. کالای پس انداز در کل دنیا طلاست، مگر در موارد خاص و سقف اونس مثل سال 2011 2012.

خود دلار در بلند مدت نسبت به فرانک سوئیس نزولیه.
از طلا خیلی خبر ندارم ولی دلارو که میبینیم سال به سال یه گام افزایشی داره طی 2 الی 3سال از 4200 رسید به 16 تومن خب این روال افزایشی اگه ادامه پیدا کنه به نظرتون دوسال دیگه نمیشه 25 تا 30 تومن ؟
با این توصیف بازم طلا میتونه اینطور رقابت بکنه ؟

Golden_light

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
34
قیمت سکه = قیمت جهانی طلا * قیمت دلار

خیلی ها پیش بینی میکنند که قیمت جهانی طلا بالا میره. بنابراین سکه بهتر از دلاره ... من بشخصه نظرم این نیست. دلار رو ترجیح میدم. اما هر نوع سرمایه گذاری، بستگی مستقیم به شرایط زندگی فردی داره.
طلا خب فقط شامل سکه نمیشه میشه جواهرات هم حساب آورد مثل انگشتر و زنجیر اینجور چیزا البته اگه بعد چندسال نزنن تو سرش بگن طرحش قدیمی شده

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,576
طلا خب فقط شامل سکه نمیشه میشه جواهرات هم حساب آورد مثل انگشتر و زنجیر اینجور چیزا البته اگه بعد چندسال نزنن تو سرش بگن طرحش قدیمی شده
طلای زینتی و جواهرات اصلا مناسب سرمایه گذاری نیست. الان شما ساده ترین طلای زینتی با کمترین اجرت ساخت را هم اگر بخرید، باز هم قیمتش حداقل 20 درصد بالاتر از ارزش طلاشه. یعنی شما همون لحظه ای که خریدید، اگر بخواید به طلافروش دیگری بفروشیدش، حداقل 20 درصد ضرر میکنید... این حداقل 20 درصد شامل اجرت ساخت و سود کارگاه و سود بنکدار و سود طلافروش و مالیاته. تازه این حداقلشه

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
طلای زینتی و جواهرات اصلا مناسب سرمایه گذاری نیست. الان شما ساده ترین طلای زینتی با کمترین اجرت ساخت را هم اگر بخرید، باز هم قیمتش حداقل 20 درصد بالاتر از ارزش طلاشه. یعنی شما همون لحظه ای که خریدید، اگر بخواید به طلافروش دیگری بفروشیدش، حداقل 20 درصد ضرر میکنید... این حداقل 20 درصد شامل اجرت ساخت و سود کارگاه و سود بنکدار و سود طلافروش و مالیاته. تازه این حداقلشه
دقیقا همینجوره
حدود یکماه پیش یکی از همکاران که اعتبار 10 میلیونی واسه خرید قسطی از دیجیکالا رو گرفته بود دوتا دستبند طلا از دیجی خرید که بفروشه و به عقیده خودش سود کنه :D
همون روزی که دوتا دستبند رو براش اوردن زنگ زد از یه طلافروش اشنا قیمت گرفت گفت 7.400 ازت برمیدارم :D
سکه تمام و طلای آبشده بهترین گزینه واسه سرمایه گذاری روی طلا هست. البته من شخصا سکه رو ترجیح میدم چون طلای آبشده دردسر خاص خودش رو داره و از هرکسی نمیشه خرید.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
از طلا خیلی خبر ندارم ولی دلارو که میبینیم سال به سال یه گام افزایشی داره طی 2 الی 3سال از 4200 رسید به 16 تومن خب این روال افزایشی اگه ادامه پیدا کنه به نظرتون دوسال دیگه نمیشه 25 تا 30 تومن ؟
با این توصیف بازم طلا میتونه اینطور رقابت بکنه ؟
طلا در بلند مدت بسیار بیشتر از دلار رشد میکنه

به این عکس دقت کنید متوجه میشید. در ۲۰ سال گذشته دلار ۲۰ برابر شده و سکه طرح جدید ۱۲۰ برابر

IMG_20200507_192744_178.jpg

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
سکه داره حباب میگیره تقریبا ۵۰۰تومن حباب گرفته در حالی که دلار ۱۵۷۰۰ هست

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,576
طلا در بلند مدت بسیار بیشتر از دلار رشد میکنه

به این عکس دقت کنید متوجه میشید. در ۲۰ سال گذشته دلار ۲۰ برابر شده و سکه طرح جدید ۱۲۰ برابر

مشاهده پیوست 1177588
در این عکس سیم کارت هم 830 دلار بوده. بعضی چیزها مقطعیه. نمیشه گفت وقایع 20 سال گذشته، در 20 سال آینده هم تکرار میشه

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
در این عکس سیم کارت هم 830 دلار بوده. بعضی چیزها مقطعیه. نمیشه گفت وقایع 20 سال گذشته، در 20 سال آینده هم تکرار میشه
سیمکارت داخلی چه ارتباطی به کالای استراتژیک جهانی داره؟! سیمکارت هیچگونه ارتباطی به بحث دلار و طلا نداره. طلای جهانی در بلند مدت همیشه صعودیه. شما در بلندمدت(2 الی 10 سال آینده) اونس 3000 4000 و شاید 5000 دلاری و حتی بالاتر هم خواهید دید. اون موقع بازم میبینید که فرضا دلار 2 برابر شده(30 35 هزار تومن) اما سکه 4 برابر شده(25 میلیون تومن)

با توجه به اجرای برنامه تسهیل کمی(QE) توسط فدرال رزرو و چاپ گسترده دلار بی پشتوانه در این موضوع تردیدی نکنید. البته بازم تاکید میکنم که این مسئله بلندمدته.

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,576
سیمکارت داخلی چه ارتباطی به کالای استراتژیک جهانی داره؟! سیمکارت هیچگونه ارتباطی به بحث دلار و طلا نداره. طلای جهانی در بلند مدت همیشه صعودیه. شما در بلندمدت(2 الی 10 سال آینده) اونس 3000 4000 و شاید 5000 دلاری و حتی بالاتر هم خواهید دید. اون موقع بازم میبینید که فرضا دلار 2 برابر شده(30 35 هزار تومن) اما سکه 4 برابر شده(25 میلیون تومن)

با توجه به اجرای برنامه تسهیل کمی(QE) توسط فدرال رزرو و چاپ گسترده دلار بی پشتوانه در این موضوع تردیدی نکنید. البته بازم تاکید میکنم که این مسئله بلندمدته.
به ضرس قاطع میگم:p، محاله طلا این قیمت ها رو ببینه. در 2 تا 10 سال آینده، اگر طلا افت قیمت نداشته باشه که من احتمال قوی میدم داشته باشه، در صورت افزایش قیمت حداکثر با تورم متوسط امریکا گرون میشه که یعنی در 10 سال آینده حداکثر 2300 دلار میشه. من زنده و مصطفی مرده، بشینید نگاه کنید:D

طلا کجاش کالای استراتژیکه ؟:D کالای استراتژیک نفته که اونم در 40 سال گذشته نتونسته حتی متناسب با تورم افزایش قیمت پیدا کنه. طلا بر خلاف نفت، اولا در دنیای حاضر هیچگونه ارزش صنعتی نداره، ثانیا بر خلاف نفت با استفاده از بین نمیره، ثالثا بر خلاف نفت هر روز از میزان تقاضاش کم میشه.

طلا یک فلز مورد علاقه بشر اولیه بوده که از چیزهایی که برق برق میزده و رنگ خورشید بوده خوشش می اومده:D الان هم دوره اش سر امده دیگه. در کشورهای پیشرفته کمتر کسی می بینید که طلای زینتی استفاده کنه. بحران اخیر نشون داد که خاصیت سیف هون هم دیگه به اون معنا نداره. پشتوانه پولی هم محسوب نمیشه. ارزش صنعتی هم که نداره. دیر یا زود وقتی که امریکا و بقیه کشورهای صنعتی همه طلاهاشون رو با قیمت بالا به هند و ایران و کشورهای بدبخت دیگه انداختن، یا مصنوعیش رو میسازن یا کلا قیمتشو افت میدن میره پی کارش:D

شما نمودار مثلا 50 سال قبل رو نگاه میکنی و از روی اون قضاوت میکنی، در حالیکه زندگی بشر در قرن حاضر خیلی با گذشته فرق داره. وقایع گذشته دیگه تکرار نمیشن. 9 سال پیش نقره به اونسی 50 دلار رسید. الان 15 دلاره. با وجود اینکه علاوه بر استفاده زینتی، استفاده صنعتی هم داره. پلاتین برای سال ها گرونتر از طلا بود. الان قیمتش نصف طلاست. پالادیوم رو باهاش بدلیجات درست میکردن، الان قیمتش از طلا بالاتره و در مقاطعی قیمتش به 2 برابر طلا رسید.

بالا رفتن قیمت طلا، جو سازی بانک ها و هج فاند ها و دولت هاییه که میخوان طلاهاشون رو رد کنن بره:D. اون موقعی که طلا در سال 2011 به 1900 دلار رسید، از این پیش بینی های 10 هزار دلاری و 20 هزار دلاری برای سال 2020 زیاد بود. الان سال 2020 هستیم، هیچ خبری هم نیست ... اینم مثل قضیه نابودی اسرائیله:p:D

پ.ن: من مخالف سرمایه گذاری روی طلا نیستم، اما اعتقاد دارم اونطوری که شما میگی یک سرمایه گذاری 100 درصدی بدون ریسک پر سود نیست. مثل بقیه سرمایه گذاری ها ... ممکنه سود بده، ممکنه ضرر بده

پ.ن2: اینو یادم رفت بگم. کاهش ارزش پول در اثر به قول شما چاپ بدون پشتوانه، در مورد ایران و کشورهای در این سطحه.... پشتوانه پول امریکا، خودشه. سر و مر و گنده و گردن کلفت:D. در همه چی از قدرت نظامی گرفته تا اقتصاد و ورزش و تکنولوژی در دنیا اول و بدون رقیب:p. سال 2008 هر دلار امریکا 0.625 یورو بود. از اون سال تا حالا امریکا تریلیون ها دلار پول وارد اقتصادش کرده. اما ارزش پولش نه تنها کاهش پیدا نکرده، بلکه الان هر دلار امریکا 0.926 یورو شده:p. تازه این در مقابل اروپاییه که خودش غول اقتصادی و تکنولوژیه

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
پ.ن: من مخالف سرمایه گذاری روی طلا نیستم، اما اعتقاد دارم اونطوری که شما میگی یک سرمایه گذاری 100 درصدی بدون ریسک پر سود نیست. مثل بقیه سرمایه گذاری ها ... ممکنه سود بده، ممکنه ضرر بده
بنده نگفتم سرمایه گذاری در طلا بدون ریسک و پر ریسکه، لطفا حرف بنده رو جعل نفرمایید. بنده در جواب دوستمون که پرسیده بودن طلا یا دلار عرض کردم طلا در بلند مدت بسیار بهتر از دلاره و تردیدی هم در این مسئله نیست.

پ.ن2: اینو یادم رفت بگم. کاهش ارزش پول در اثر به قول شما چاپ بدون پشتوانه، در مورد ایران و کشورهای در این سطحه.... پشتوانه پول امریکا، خودشه. سر و مر و گنده و گردن کلفت:D. در همه چی از قدرت نظامی گرفته تا اقتصاد و ورزش و تکنولوژی در دنیا اول و بدون رقیب:p. سال 2008 هر دلار امریکا 0.625 یورو بود. از اون سال تا حالا امریکا تریلیون ها دلار پول وارد اقتصادش کرده. اما ارزش پولش نه تنها کاهش پیدا نکرده، بلکه الان هر دلار امریکا 0.926 یورو شده:p. تازه این در مقابل اروپاییه که خودش غول اقتصادی و تکنولوژیه
نرخ برابری دلار و یورو چه ارتباطی به بحث ما داره؟
دلار به دلیل بالا رفتن ترازنامه فدرال رزرو(چاپ دلار) در برابر طلا افت خواهد کرد. افت دلار در برابر طلا ارتباطی به ارزش دلار در برابر یورو و بقیه ارزها نداره.

قیمت طلا از سال 2007 تا 2012 3 برابر شد، دلیلش هم برنامه تسهیل کمی(QE) یک تریلیون دلاری بود که به دلیل بحران 2008 اجرا شد. همون برنامه در حال حاضر و بعد از ماجرای کرونا در حال اجراست با این تفاوت که حجم برنامه فعلی 3 برابر برنامه 2008ئه. و طلا به این دلیل در بلند مدت صعودی خواهد بود.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
فعلا که طلا + بیت داره میره بالا. اگه بورس زمین بخوره سرعتشون بیشتر هم میشه.

بالا