• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,576
بنده نگفتم سرمایه گذاری در طلا بدون ریسک و پر ریسکه، لطفا حرف بنده رو جعل نفرمایید.
:D:D
بنده در جواب دوستمون که پرسیده بودن طلا یا دلار عرض کردم طلا در بلند مدت بسیار بهتر از دلاره و تردیدی هم در این مسئله نیست.
منم در جواب همون دوستمون عرض کردم که به شدت تردید در این مساله هست... حالا میتونیم صبر کنیم نگاه کنیم

نرخ برابری دلار و یورو چه ارتباطی به بحث ما داره؟
دلار به دلیل بالا رفتن ترازنامه فدرال رزرو(چاپ دلار) در برابر طلا افت خواهد کرد. افت دلار در برابر طلا ارتباطی به ارزش دلار در برابر یورو و بقیه ارزها نداره.

قیمت طلا از سال 2007 تا 2012 3 برابر شد، دلیلش هم برنامه تسهیل کمی(QE) یک تریلیون دلاری بود که به دلیل بحران 2008 اجرا شد. همون برنامه در حال حاضر و بعد از ماجرای کرونا در حال اجراست با این تفاوت که حجم برنامه فعلی 3 برابر برنامه 2008ئه. و طلا به این دلیل در بلند مدت صعودی خواهد بود.
میشینیم نگاه میکنیم عزیز. اگر قیمت اونس حتی در بلند مدت به بالای 3 هزار و 5 هزار دلار رسید، من اسمم رو میذارم مصطفی:D

دوست عزیز شما میگی بخاطر برنامه qe ارزش دلار افت میکنه. خب اگر ارزش دلار افت کنه، باید در مقابل همه چی افت کنه دیگه. نرخ برابری یورو و دلار رو من برای این مثال زدم. بین سال های 2008 تا 2011، این ارزش دلار نبود که افت کرد. ارزش طلا بود که بالا رفت. کما اینکه ارزش دلار نسیت به تمام ارز های مرجع دیگه بالاتر رفت. با وجود اینکه تزریق پولی که امریکا به اقتصادش انجام داد، خیلی بیشتر از اروپا و انگلیس بود.

خلاصه من معتقدم هیچی در بلندمدت به دلار نمیرسه:D

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
دوست عزیز شما میگی بخاطر برنامه qe ارزش دلار افت میکنه. خب اگر ارزش دلار افت کنه، باید در مقابل همه چی افت کنه دیگه.
خیر، تمام بانکهای مرکزی دنیا در حال پمپاژ پول هستند. همونطور که در یک ماه اخیر دلار داره پمپاژ میشه یورو، ین، یوان و بقیه ارزهای معتبر هم دارن به بازارهای کشورهای مختلف پمپاژ میشن برای مقابله با اثرات رکودی کرونا. و ارزش تمام ارزهای دنیا در برابر طلا افت میکنن. یا به قول شما ارزش طلا بالا میره.

خلاصه من معتقدم هیچی در بلندمدت به دلار نمیرسه:D
خب شما معتقد باش، اعتقاد من و شما برای بازار و قوانینش چه اهمیتی داره؟

یک اونس طلا سال 2000 = 300 دلار

یک اونس طلا سال 2020 = 1700 دلار

به اونس 3000 و 4000 دلاری هم میرسیم. اونس 2300 دلاری شما که در برابر برنامه QE سه تریلیون دلاری فدرال رزرو شوخی ای بیش نیست.

اینم مقایسه در بازار داخل:

سقف اردیبهشت 98 دلار = 15800
امروز اردیبهشت 99 دلار = 16400
درصد رشد دلار در یک سال = 4 درصد

سقف اردیبهشت 98 سکه = 5250
امروز اردیبهشت 99 سکه = 6950
درصد رشد سکه در یک سال = 32 درصد

END1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
سکه6927مرزه هفت میلیون تومان.

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
جالب شد فردا سکه رو ۷تومنه ای خدا داریم میریم که نابود بشیم اینجا دیگه آخر خطه☹۷۰درصد مردم فقیر و نابود شدن

signore

Registered User
لایک‌ها
636
جالب شد فردا سکه رو ۷تومنه ای خدا داریم میریم که نابود بشیم اینجا دیگه آخر خطه☹۷۰درصد مردم فقیر و نابود شدن
سکه که همین الانشم ۷ تومنه.
اما از این حرفا که اینجا آخر خطه و این چیزا اون موقع که سکه میخواست ۳ تومن و ۴ تومن و ۵ تومن بشه هم میزدن.
یادمه میگفتن دلار به ۱۰ تومن برسه شورش میشه. می‌بینید که دلار الان نزدیک ۱۷ تومنه و آب تو دل کسی تکون نخورده و هیچ اتفاقی هم نیافتاده. تازه قبلش ی بار تا ۱۹ هم رفته

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
سکه که همین الانشم ۷ تومنه.
اما از این حرفا که اینجا آخر خطه و این چیزا اون موقع که سکه میخواست ۳ تومن و ۴ تومن و ۵ تومن بشه هم میزدن.
یادمه میگفتن دلار به ۱۰ تومن برسه شورش میشه. می‌بینید که دلار الان نزدیک ۱۷ تومنه و آب تو دل کسی تکون نخورده و هیچ اتفاقی هم نیافتاده. تازه قبلش ی بار تا ۱۹ هم رفته
یه عده اینجا تحمل شنیدن سومدیریت بعضی ها را ندارند، سر یه قیمت گذاری یهو قاطی می کنند اونوقت چه انتظاری دارید، هرکی صداش دربیاد میره سینه قبرستون.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
دوستان کی تجربه خرید و فروش سکه رو داره ؟

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
دوستان این یعنی چی ؟
چطور یک شخص میتونه سکه فیزیکی بخره، بعد توی بورس بفروشش؟ خریدار چی تحویل میگیره!؟IMG-20200512-WA0000.jpg

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
چطور یک شخص میتونه سکه فیزیکی بخره، بعد توی بورس بفروشش؟ خریدار چی تحویل میگیره!؟
واقعاً نمیدونم چطوری میشه چنین کاری کرد، اما میدونم رییس اتحادیه طلا و جواهر، خودش یکی از سفته بازهای عمده بازاره ولی تو مصاحبه هاش همیشه دنبال متهم میگرده و افزایش و کاهش قیمت طلا و سکه رو به چیزهای کاملاً تخیلی ربط میده.

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
چه خبره دقیقا؟
از هر جای ماشینم صدا در بیاد، صدای پخش رو بلندتر میکنم و دعا میکنم که نمیرم :(
نه میشه تلویزیون خرید، نه میشه یخچال خرید، نه میشه حتی مرد
فقط زامبی وار میشه زندگی کرد

signore

Registered User
لایک‌ها
636
چه خبره دقیقا؟
از هر جای ماشینم صدا در بیاد، صدای پخش رو بلندتر میکنم و دعا میکنم که نمیرم :(
نه میشه تلویزیون خرید، نه میشه یخچال خرید، نه میشه حتی مرد
فقط زامبی وار میشه زندگی کرد

ماشین ظرفشویی کوچیک رومیزی چینی مونتاژ داخل مارک مجیک که تا همین ۲-۳ سال پیش قیمتش حدود ۱.۸ میلیون بود و کسی نگاهشم نمی‌کرد الان شده ۸.۹ میلیون‌. آقا مگه قیمت دلار چند شده؟! قیمت دلار اگه ۲۰ تومنم شده باشه این ماشین باید قیمتش فوقش ۵ میلیون شده باشه نه ۸۹۰۰

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
اقتصاد ایران تمام شدس با سرعت در جاده ونزوئلایی اقتصاد به پیش میریم

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
مثقال الان قیمت سکه رو زده ۷۳۵۰ !
طلا ۶۹۴هزار !
دلار ۱۷۲۰۰ !

عجیبه توی این چند روز قیمت‌ها هنوز به سقف نرسیدن و ریزش نکردن ....

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
قیمت داره شل می کنه روی ۲۹۷۰ فروختم! البته به قیمت ۲۹۸۰ هم می دادند، دوستان اهل فن یه تحلیل دوره کوتاه می دید؟

بالا