• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
همین الانش که ساعت ۱۰ شب هست و معامله ای صورت نمی گیره سایت ۵ هزار تومن گذاشت رو قیمت طلای ساعت پیش، این نشون میده فردا عین روزهای پیش جهش قیمت طلا داریم یه سر داره میره بالا به نظرم هنوز واسه خرید دیر نیست ممکنه قیمت های این روزها طی مدت کوتاهی با حسرت شدید یاد بشند یادمون باشه این بار قیمت اونس هم گرون شده اهرم می کنه

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
قبلا هم گفتم، بورس و امثال اون موقتی هست. دوباره مردم میان سروقت طلا و دلار.
اونس 3000 دلاری شاید الان رخ نده ولی در آینده احتمالش فراوانه. در ضمن حتی بدون در نظر گرفتن قیمت جهانی، در ایران قیمت طلا کمتر از نرخ برابریش با دلار هست.
دلار هم میره تا رقم های بالای 20 تومن ببینه.
فروپاشی اقتصادی.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664
قبلا هم گفتم، بورس و امثال اون موقتی هست. دوباره مردم میان سروقت طلا و دلار.
اونس 3000 دلاری شاید الان رخ نده ولی در آینده احتمالش فراوانه. در ضمن حتی بدون در نظر گرفتن قیمت جهانی، در ایران قیمت طلا کمتر از نرخ برابریش با دلار هست.
دلار هم میره تا رقم های بالای 20 تومن ببینه.
فروپاشی اقتصادی.

اگر بگیم اونس به 3ک برسه و دلار هم بر فرض مثال تا پایان سال 99 به 25 برسه، هر سکه باید بیش از 17 میلیون قیمت بخوره درسته؟

mrg66

Registered User
لایک‌ها
539
دوستان من الان برم طلا فروشی سکه بگیرم همون نرخ 7.400.000 ت روز برام حساب میکنند یا اون با مالیات و چیزای دیگه جمع میکنند و یه قیمت جدید باید پرداخت کنم؟
چون الان طلا بخری اجرت و دستمزد و مالیات روش میارند و قیمت تمام شده خیلی بیشتر میشه
برا سکه داستانش چجوره؟ممنون میشم راهنمایی کنید؟

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
دوستان من الان برم طلا فروشی سکه بگیرم همون نرخ 7.400.000 ت روز برام حساب میکنند یا اون با مالیات و چیزای دیگه جمع میکنند و یه قیمت جدید باید پرداخت کنم؟
چون الان طلا بخری اجرت و دستمزد و مالیات روش میارند و قیمت تمام شده خیلی بیشتر میشه
بله سکه همون با قیمت سایت داده میشه یا ممکنه اندکی مثلا ۲۰ - ۳۰ تومن بالاتر بدند، و موقع فروش به مغازه هم همین حدودا پایین تر از سایت برمیداره، هیچ فاکتوری داده نمیشه

برای طلا هم بخوای بدون اجرت و مالیات بخری حدودا ۲ تومن بالاتر از قیمت طلای ۱۸ عیار سایت داده میشه همین مقدار پایین تر میخره که اسمش آبشده هست و در هر مقداری از چند گرم تا چند کیلو هرچقدر خواستی می تونی بخری

mrg66

Registered User
لایک‌ها
539
بله سکه همون با قیمت سایت داده میشه یا ممکنه اندکی مثلا ۲۰ - ۳۰ تومن بالاتر بدند، و موقع فروش به مغازه هم همین حدودا پایین تر از سایت برمیداره، هیچ فاکتوری داده نمیشه

برای طلا هم بخوای بدون اجرت و مالیات بخری حدودا ۲ تومن بالاتر از قیمت طلای ۱۸ عیار سایت داده میشه همین مقدار پایین تر میخره که اسمش آبشده هست و در هر مقداری از چند گرم تا چند کیلو هرچقدر خواستی می تونی بخری
یعنی سکه بگیرم مالیات ارزش افزوده روش حساب نمی کنند یا کارمزد؟

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
یعنی سکه بگیرم مالیات ارزش افزوده روش حساب نمی کنند یا کارمزد؟
بستگی به استان و شهری که میخای خرید کنی هم داره

بعضا تا ۱۵۰تومن بالاتر از تابلو میفروشن، و همین مقدار پایین‌تر میخرن!
یعنی حدود ۳۰۰هزارتومن فرق خرید و فروشش ممکنه باشه!

البته تهران و کلان‌شهرها که هم نظارت بیشتری هست و هم فروشنده و خریدار زیاد هست، اختلاف قیمت خرید و فروش با نرخ تابلو خیلی کمتر هست ...

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
هرچی روی تابلو بود همون قیمت میفروشن.
تو شهرستان ها معمولا یه خورده بالاتر هست که نمی دونم شاید تابلوشون وصل به فلش یو اس بی!
در کل هر قیمتی که رو تابلو ظاهر شد اون ملاک هست و مالیات هم نداره.
ولی همون فروشنده وقت خرید قیمت کمتری بر میداره.

اگر بگیم اونس به 3ک برسه و دلار هم بر فرض مثال تا پایان سال 99 به 25 برسه، هر سکه باید بیش از 17 میلیون قیمت بخوره درسته؟
طبق گفته خودتون درسته. البته یه همچین قیمتی برای جامعه و اقتصاد ما خیلی زیاده و تصورش هم باعث وحشت میشه!
چند عامل روی قیمتش تاثیر میزاره:
قیمت انس جهانی
برابری نرخ دلار و طلا
قیمت سکه فردایی در بورس

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
طبق گفته خودتون درسته. البته یه همچین قیمتی برای جامعه و اقتصاد ما خیلی زیاده و تصورش هم باعث وحشت میشه!
مگه دو سال پیش به کسی میگفتی دو ساله سکه قراره بشه ۷۵۰۰ کسی باور میکرد؟ الان هم سکه ۱۷ میلیونی که سهله، سکه بیست میلیونی هم در آینده ای خیلی نزدیک خواهیم دید

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
مگه دو سال پیش به کسی میگفتی دو ساله سکه قراره بشه ۷۵۰۰ کسی باور میکرد؟ الان هم سکه ۱۷ میلیونی که سهله، سکه بیست میلیونی هم در آینده ای خیلی نزدیک خواهیم دید
به خاطر نوع برخورد شما نمیخواستم پست نقل قول کنم اما برایم تعجب آوره که در پست قبلی من که اشاره کردم به سکه 7500 اونطور واکنش نشون دادید یا در ماه های قبل با کاربرها به خاطر اینکه اونا هم قیمت سکه را بالا میدیدند، دعوا داشتید، چه طور الان از قیمتی که برای ما وحشتناک هست یه قیمت بالاتری هم قبول می کنید؟!
جز این نیست که شما یا افراد دیگر که به حکومت باور محض دارند به این نتیجه رسیدین که اوضاع هرچه هست فقط یه نتیجه داره و اون هم از بین رفتن اقتصاد این کشور ثروتمند و فروپاشی اجتماعی.

mmdreza

Registered User
لایک‌ها
102
یه کمک میخوام از دوستان حدودا 30 میلیون پس انداز کردم نمیدونم با پول چیکار کنم داشتم جمع میکردم که نقدی ماشین بگیرم که یهو قیمت اومد بالا و کلا بیخیال شدم .. بنظر شما در این بازه زمانی طلا بگیرم مناسبه که ارزش پولم بیشتر از این پایین نیاد ؟ سکه بهار باید بگیرم یا امامی کلا چه فرقی با هم میکنند

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
یه کمک میخوام از دوستان حدودا 30 میلیون پس انداز کردم نمیدونم با پول چیکار کنم داشتم جمع میکردم که نقدی ماشین بگیرم که یهو قیمت اومد بالا و کلا بیخیال شدم .. بنظر شما در این بازه زمانی طلا بگیرم مناسبه که ارزش پولم بیشتر از این پایین نیاد ؟ سکه بهار باید بگیرم یا امامی کلا چه فرقی با هم میکنند

اگر هدفت ماشین هست تا چند روز دیگه احتمالا سایپا ثبت‌نام داره و میخاد فروش ویژه بذاره.
گویا بصورت قرعه‌کشی هستش، یه تیر بنداز شاید گرفت ...

ولی بین گزینه‌های خودت که فقط و فقط امامی ۸۶ پیشنهاد میشه. چون نه مثل طلا اجرت و مالیات داره، نه مثل سکه بهار دردسر فروش ...

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

mmdreza

Registered User
لایک‌ها
102
دوستان عزیز من میخوام با پولم رو سکه سرمایه گذاری کنم به نظر شما کار درستی هست یا نه ؟

linux-lover

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان عزیز من میخوام با پولم رو سکه سرمایه گذاری کنم به نظر شما کار درستی هست یا نه ؟
نه دوست خوبم اگر نظر من رو میخواد بنظرم فعلا روی طلا سرمایه نزارید دیدتون بیشتر به بازار بورس باشه مگر این که دید بلند مدت دو ساله و بیشتر داشته باشید

mmdreza

Registered User
لایک‌ها
102
نه دوست خوبم اگر نظر من رو میخواد بنظرم فعلا روی طلا سرمایه نزارید دیدتون بیشتر به بازار بورس باشه مگر این که دید بلند مدت دو ساله و بیشتر داشته باشید
از بورس هیچی سر نمیارم باید وقت زیادی براش بذارم تا یاد بگیرم. من زده بودم تو کار ارز دیجیتال با 10 دلار چند برابر پولم رو در اوردم نونم تو روغن بود که طبق نظر علمای دین این پول از لحاظ شرعی اشکال داره گذاشتم کنار ( بر اساس عقایدم این کار انجام دادم در این باره لطفا کسی نظر نده با کمال احترام ) .. یه سوال دارم از دوستانی که وارد بورس شدن ! آیا بورس هم مثل ارز دیجیتال این امکان رو داره که لحظه ای مثل ارز دیجیتال خرید و فروش کنی ؟ من بیشتر کوتاه مدت دوست دارم سرمایه گذاری کنم چون میخوام حالا زندگیم و بسازم نه آینده و پول بیکار ندارم ...

در مورد سکه هم خیلی جاها شنیدم که 10 میلیون رو هم رد میکنه اما تو ایران هیچی معلوم نیست خدا کنه همه چی ارزون بشه و چیزی نبوده که گرون بشه و دیگه ارزون بشه

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
از بورس هیچی سر نمیارم باید وقت زیادی براش بذارم تا یاد بگیرم. من زده بودم تو کار ارز دیجیتال با 10 دلار چند برابر پولم رو در اوردم نونم تو روغن بود که طبق نظر علمای دین این پول از لحاظ شرعی اشکال داره گذاشتم کنار ( بر اساس عقایدم این کار انجام دادم در این باره لطفا کسی نظر نده با کمال احترام ) .. یه سوال دارم از دوستانی که وارد بورس شدن ! آیا بورس هم مثل ارز دیجیتال این امکان رو داره که لحظه ای مثل ارز دیجیتال خرید و فروش کنی ؟ من بیشتر کوتاه مدت دوست دارم سرمایه گذاری کنم چون میخوام حالا زندگیم و بسازم نه آینده و پول بیکار ندارم ...
در مورد سکه هم خیلی جاها شنیدم که 10 میلیون رو هم رد میکنه اما تو ایران هیچی معلوم نیست خدا کنه همه چی ارزون بشه و چیزی نبوده که گرون بشه و دیگه ارزون بشه
اگه مشکل شرعی داشته باشه قطعا بورس و سود بانکی هم اشکال شرعی داره چون همه به نوعی پول روی پول خوردنه. اما چون این موارد دست **** هست مهر تایید داره. فردا روز هم اگر داخل تقویت بشه مشکل شرعیش هم حل میشه! مثل شطرنج.
در بورس میتونید آنی سفارش خرید یا فروش بزنید اما اگر برای خرید یا فروش یک سهم ، صف تشکیل بشه باید منتظر باز شدن و رسیدن نوبت باشید که ممکنه یک روز، یک هفته و گاهی یک ماه طول بکشه. برخی مواقع یک سهم به دلایل خاص ممکنه چند ماه قابلیت خرید و فروش هم نداشته باشه.
در رابطه با دورنمای طلا هم تو همینجا و تاپیک ارز پست های من و دوستان هست.
ارز دیجیتال اگر سر رشته دارید فعلا که بازارش خیلی خوبه.

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,400
موقع خرید چقدر باید کم کنن از قیمت سکه قانونا؟
مثلا قیمت تابلو 7 میلیون هست چقدر باید بخرن قانونا

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
به صورت کلی بین 100 تا 250 برای تمام
امامی هم 100 تا 150
بستگی به قیمت اون روز داره آیا افزایشی هست یا کاهشی
قبلش چند جا قیمت بگیرید.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
۱ درصد از قیمت تابلو

اگه تابلو ۷ تومن باشه ۶۹۳۰ میخرن ازتون و ۷۰۷۰ میفروشن بهتون

بالا