برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
وظیفست عشق
ولی بازم اونجا نظرات شخصیمه ، شایدم درست نباشه
کاش یه جا بود که از تجربیاتت بگی از موفقیت و شکست و سود و ضرر و ....
چون بازاری که واردش میشیم ممکنه قبلا کسی رفته باشه و یه سری خطاها کرده باشه که ما بدونیم میشه برامون تجربه و تکرارش نمیکنیم
البته ما ایرانیا معمولا کمک نمیکنیم به همدیگه ولی با چیزایی که ازت دیدم حداقل تو این مدلی نیستی

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
چون بازاری که واردش میشیم ممکنه قبلا کسی رفته باشه و یه سری خطاها کرده باشه که ما بدونیم میشه برامون تجربه و تکرارش نمیکنیم
البته ما ایرانیا معمولا کمک نمیکنیم به همدیگه ولی با چیزایی که ازت دیدم حداقل تو این مدلی نیستی
ارز و طلا رو فقط میخونم ، خودم تا حالا یدونه سکه هم نگرفتم اصلا نمیدونم چه شکلیه
bav3_154fs759111.gif
کلا چیزی در مورد موضوعی ندونم حرفی نمیزنم و استفاده میکنم
wide-eyed.gif

توی تاپیک بورس و ملک و مواردی که مرتبط با سرمایه گذاری باشه وقتای خالیم صحبت میکنم در حد توانم
s0426.gif
( البته تاپیک لاتی و خلاف نداره ، وگرنه اونجا هم بودم
sm184.gif
)
پی تی باید یه مرجع درست و حسابی بشه کسایی که بلدن بقیه رو راهنمایی بکن که این همه تحلیل گر و مشاور و مدرس بی سواد دوزاری ، ملت رو سرکیسه نکنن . اینستا رو باز میکنم همه یا مدل شدن یا تستر یا دوره آموزشی بورس برگزار میکنن یا پکیج های آموزشی " چگونه ثروتمند شویم "
297.gif

والا به خدا کسی که به جایی رسیده باشه ، جلو ماشین چند میلیاردیش ، با کت شلوار و کراوات ، تبلیغ پکیج 1 تومنیشو نمیکنه !

دوساله تو بورس سود کردن 100 تومنشون 2 تومن شده ، فکر میکنن واقعا رو تحلیل و تخصص سود بردن ! 2 سال دیگه باید دید چند مرده حلاجن ( حلاجا ؟ هلاجن ؟! )
پکیج خانه سرمایه رو یکی داشتش ، گفتم ببینم چیه که اینقدر قیمتش بالاست ! میتونم صادقانه بگم شر و ور محض بود و یک بخش فکر کنم 45 دقیقه ای کلا 1 یا 2 دقیقه مفید حرف میزن !!!!! تا حالا هیچ پکیج آموزشی نگرفته بودم . یعنی حیف اون همه پول که مردم واسه این پکیج ها دادن ! طرف پشت سیستم تته پته میکرد ! فارسی نمیتونست حرف بزنه اینقدر تپق میزد .

فرومای انگلیسی رو میخونی لذت میبری ! راهنمایی ها درست ! بدون حرفای کوچه بازاری ! یوتیوب انگلیسی سرچ میکنی ، محتوای آموزشی عالی ... بعد یوتیوب ایرانی رو باز میکنی اینو میبینی :

این یکی که لب خندون در قندونه !

یه جا دیگه یه کلیپ دیدم با این موضوع " تنها راه ثروت مند شدن در ایران " ، بعد یه مرده با ظاهر داغون چسبیده به دیوار ، دوربین هم از پایین رو صورتشه ، تازه کتاب پدر پولدار پدر بی پول رو خونده ، جو گیر شده ، اومده بود اون رو یاد میداد !!
741.gif

یه گروه تلگرام زده بودن در مورد " درآمد از یوتیوب " ، اونجا تجربمو گفتم و مطرح کردم که اگه کسی میتونه کانال بزنه ، کلا همه چی به نام خودش باشه ، من هفته ای 10 ساعت میتونم وقت بزارم ، جلو دوربین وایسم ، چهارتا چیز به درد بخور بگم ، بیان دفترم ، حین کار ، چهار چیز میز عملی و درست حسابی بگم واسه سرمایه گذاری و رشد پول به خصوص در مورد ملک که سواد مردم توی این مورد خیلی ضعیفه کسی هم تو ایران تاحالا در این مورد صحبت نکرده !
ضبط و ادیت و مدیریت کانال و پیج اینستا کنارش و این چیزا با خودشون ولی جدی باشن تا آخرش ادامه بدن و واسه درآمد سریع هم نیان که بعدا خسته بشن
دستمزد نمیخوام ، هروقتم به درآمد رسید عمده درآمد کانال واس خودشون ! اصلا کلش واس خودشون ، همه چی هم که به نام خودشونه
bav3_154fs759111.gif
فقط درامدی که یوتیوب میده نه اینکه پکیج مکیج بسازن !

بعد اونجا میان در مورد این صحبت میکنن که " کانال به چه موضوعی بزنیم ؟ " ، " کلیپ خنده دار پخش بکنیم کپی رایت نمیخوره ؟ " و الی آخر !
من که انرژی میزارم حداقل بیشتر استفاده بکنن ! شغالایی هم که دنبال زدن جیب مردم به بهونه آموزش و کلاسن هم دستشون قطه میشه !

هرکی در حد تخصص های خودش باید راهنمایی بکنه حالا نه تمام وقت ، وقتی پاره وقت که میشه . سه چهار نفر دور و بریا ، به کنار ، 80 میلیون ایرانی داریم حداقل نصفشون روز به روز اوضاع مالیشون بدتر میشه ...
یا 95% مردم کلا تو زندگیشون 1 یا 2 یا 3 تا خونه میخرن ! از کجا میخوان یادبگیرن ؟ از مشاور املاک ؟!!!
shark.GIF
از تحلیل گرای وابسته و وزارتی و اتحادیه ای ؟!!
f2k6er6pvtcdun11ioqr.gif
اونی هم که کارشه ، از دستش آب نمیچکه ...
s0438.gif

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
اره
موافقم
ایشون نظراتشون خیلی کاربردی هست
منو خیلی جلو انداخت
حداقل پنجاه میلیون

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
ارز و طلا رو فقط میخونم ، خودم تا حالا یدونه سکه هم نگرفتم اصلا نمیدونم چه شکلیه
bav3_154fs759111.gif
کلا چیزی در مورد موضوعی ندونم حرفی نمیزنم و استفاده میکنم
wide-eyed.gif

توی تاپیک بورس و ملک و مواردی که مرتبط با سرمایه گذاری باشه وقتای خالیم صحبت میکنم در حد توانم
s0426.gif
( البته تاپیک لاتی و خلاف نداره ، وگرنه اونجا هم بودم
sm184.gif
)
پی تی باید یه مرجع درست و حسابی بشه کسایی که بلدن بقیه رو راهنمایی بکن که این همه تحلیل گر و مشاور و مدرس بی سواد دوزاری ، ملت رو سرکیسه نکنن . اینستا رو باز میکنم همه یا مدل شدن یا تستر یا دوره آموزشی بورس برگزار میکنن یا پکیج های آموزشی " چگونه ثروتمند شویم "
297.gif

والا به خدا کسی که به جایی رسیده باشه ، جلو ماشین چند میلیاردیش ، با کت شلوار و کراوات ، تبلیغ پکیج 1 تومنیشو نمیکنه !

دوساله تو بورس سود کردن 100 تومنشون 2 تومن شده ، فکر میکنن واقعا رو تحلیل و تخصص سود بردن ! 2 سال دیگه باید دید چند مرده حلاجن ( حلاجا ؟ هلاجن ؟! )
پکیج خانه سرمایه رو یکی داشتش ، گفتم ببینم چیه که اینقدر قیمتش بالاست ! میتونم صادقانه بگم شر و ور محض بود و یک بخش فکر کنم 45 دقیقه ای کلا 1 یا 2 دقیقه مفید حرف میزن !!!!! تا حالا هیچ پکیج آموزشی نگرفته بودم . یعنی حیف اون همه پول که مردم واسه این پکیج ها دادن ! طرف پشت سیستم تته پته میکرد ! فارسی نمیتونست حرف بزنه اینقدر تپق میزد .

فرومای انگلیسی رو میخونی لذت میبری ! راهنمایی ها درست ! بدون حرفای کوچه بازاری ! یوتیوب انگلیسی سرچ میکنی ، محتوای آموزشی عالی ... بعد یوتیوب ایرانی رو باز میکنی اینو میبینی :

این یکی که لب خندون در قندونه !

یه جا دیگه یه کلیپ دیدم با این موضوع " تنها راه ثروت مند شدن در ایران " ، بعد یه مرده با ظاهر داغون چسبیده به دیوار ، دوربین هم از پایین رو صورتشه ، تازه کتاب پدر پولدار پدر بی پول رو خونده ، جو گیر شده ، اومده بود اون رو یاد میداد !!
741.gif

یه گروه تلگرام زده بودن در مورد " درآمد از یوتیوب " ، اونجا تجربمو گفتم و مطرح کردم که اگه کسی میتونه کانال بزنه ، کلا همه چی به نام خودش باشه ، من هفته ای 10 ساعت میتونم وقت بزارم ، جلو دوربین وایسم ، چهارتا چیز به درد بخور بگم ، بیان دفترم ، حین کار ، چهار چیز میز عملی و درست حسابی بگم واسه سرمایه گذاری و رشد پول به خصوص در مورد ملک که سواد مردم توی این مورد خیلی ضعیفه کسی هم تو ایران تاحالا در این مورد صحبت نکرده !
ضبط و ادیت و مدیریت کانال و پیج اینستا کنارش و این چیزا با خودشون ولی جدی باشن تا آخرش ادامه بدن و واسه درآمد سریع هم نیان که بعدا خسته بشن
دستمزد نمیخوام ، هروقتم به درآمد رسید عمده درآمد کانال واس خودشون ! اصلا کلش واس خودشون ، همه چی هم که به نام خودشونه
bav3_154fs759111.gif
فقط درامدی که یوتیوب میده نه اینکه پکیج مکیج بسازن !

بعد اونجا میان در مورد این صحبت میکنن که " کانال به چه موضوعی بزنیم ؟ " ، " کلیپ خنده دار پخش بکنیم کپی رایت نمیخوره ؟ " و الی آخر !
من که انرژی میزارم حداقل بیشتر استفاده بکنن ! شغالایی هم که دنبال زدن جیب مردم به بهونه آموزش و کلاسن هم دستشون قطه میشه !

هرکی در حد تخصص های خودش باید راهنمایی بکنه حالا نه تمام وقت ، وقتی پاره وقت که میشه . سه چهار نفر دور و بریا ، به کنار ، 80 میلیون ایرانی داریم حداقل نصفشون روز به روز اوضاع مالیشون بدتر میشه ...
یا 95% مردم کلا تو زندگیشون 1 یا 2 یا 3 تا خونه میخرن ! از کجا میخوان یادبگیرن ؟ از مشاور املاک ؟!!!
shark.GIF
از تحلیل گرای وابسته و وزارتی و اتحادیه ای ؟!!
f2k6er6pvtcdun11ioqr.gif
اونی هم که کارشه ، از دستش آب نمیچکه ...
s0438.gif
فقط یه چیزی بگم کف کن تو اینستا طرف تا همین چند ماه پیش سواد خوندن هم به زور داشت ولی بدنش خوب بود اموزش بدنسازی میداد
یهو رفتم دیدم پیجش شده اولین تحلیلگر بورس در فلان سال
پکییج داره میفروشه بهش پیام دادم داداچ چیشد یهو شدی تحلیلگر؟
عین حرفش:
میلاد جان بشین دوتا فیلم از خودت بگیر دوتا کلمه سخت توش به کار ببر دوتا کلمه انگلیسی بگو تو هم میشی تحلیلگر مردم ایران همشون دوست دارن یه شبه میلیاردر بشن پس به راحتی میتونی پولدار بشی من تو این 2 ماهه اندازه 20 سال مربیگریم در اوردم
یعنی تا چند ساعت هنگ بودم که بخندم یا گریه کنم ...

اره
موافقم
ایشون نظراتشون خیلی کاربردی هست
منو خیلی جلو انداخت
حداقل پنجاه میلیون
اره قبولش دارم یه چیزی خیلی خوبی هم داره اینکه من از خودم مثال بزنم که به کسی بر نخوره
مثلا اگه خودم چیزیو بلد باشم خیلی سخت با دیگران به اشتراک میزارم
ولی ایشون اینطوری نیست
همین چند وقت پیش در مورد خونه ازش مشورت خواستم که با 1 میلیارد چیکار کنم رفتم سراغش همون موقه میشد یه کارایی کرد ولی بازم ترسیدم و کاری نکردم
همون واحدو که من دیده بودم میگفت 960 میلیون الان هفته پیش دوباره دیدم گذاشته ولی زده 1150
تو این خرابشده یه هفته هم دست دست کنی 200 میلیون ضرر میکنی

ya3ya6

Registered User
لایک‌ها
755
بهترین کار این شرایط گرفتن وامه
من ۴۰۰ میلیون وام گرفتم از دو ماه پیش تا الان
اقساطش شده ماهی ۱۰ تومن
باهاش سکه و دلار و جنس خریدم و بخشی تو بورس سرمایه گذاری
اقساطو به ریال میدم
راجع به اون بخشی که تو بورس گذاشتید، نظرات مقاله زیر رو بخونید:
من تخصصی راجع به بورس ندارم، ولی اینکه اقتصاد ایران دائم در حال ضعیف شدنه و بورس اش چند برابر در حال رشده ، متناقصه.
مثلا از اول سال تا الان بانک ها حدود 3-10 برابر سهامشون رشد کرده.
بعضی میگن جدیدا دولت داره دستوری شاخص های بورس رو تعیین میکنه (مثل دلار که بعضی موقع ها ثابتش میکنه یا ...)، تا سرمایه های مردم رو به بورسی که ارزش واقعی نداره ببره.
خلاصه توی همچین شرایط متناقضی، به نظر من هم خیلی ریسکه با وام بخواید توی بورس سرمایه گذاری کنید، مگه اینکه خیلی تحقیق کنید راجع بهش.

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
امامی 109500000
بهار 1025000001
8 عیار 10350000

علی برکت 2

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,035
سکه الان شد 11 میلیون
بنظرم تا 15 میلیون راحت میره و 20 میلیون هم بشه دیگه جای تعجب نداره
وضعیت دلار بماند...

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
آقایون من خونه مو دارم 200 میلیون میدم رهن کامل
به نظرتون پولشو چیکارکنم ارزشش حفظ شه و سود هم کنم ؟
میگن طلا آب شده حبابش منفیه هنوز
طلا خوبه ؟ تا چقد میره بالا ؟ بخرم بندازم کنار

END1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
من جایه شما باشم طلای ابشده میگیرم البته حتی المقدور از طلافروشیی که اشنا باشه.یکیو سراغ دارم خونشو فروخت کله پولشو ابشده خریده.البته نظره شخصیه بنده هست.

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
من جایه شما باشم طلای ابشده میگیرم البته حتی المقدور از طلافروشیی که اشنا باشه.یکیو سراغ دارم خونشو فروخت کله پولشو ابشده خریده.البته نظره شخصیه بنده هست.

80 میلیون آدم تو ایران هست به فرض اینکه یه نفر هم واقعا اون کار اشتباه رو انجام داده باشه به این معنا نیست که اون کار درسته و بقیه هم باید همینکارو بکنن.

به نظر من فروش خانه و تبدیل آن به هر چیزی اشتباه هست مگر اینکه چند تا خانه داشته باشی و مشکلی از این بابت نداشته باشی.

END1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
کاره اشتباه؟اینده معلوم میکنه کی اشتباه کرده.یکی دو سال صبر کن نتیجرو ببین.همین رفیقمون به توصیه من یکی دو ساله پیش طلای اب شده خرید و تونست یه خونه بخره!گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی.هر کسی نظراتی برای خودش داره که ممکنه درست یا اشتباه باشه.اما در کل اینده تعیین میکنه.حالا صبر میکنیم ببینیم نتیجه چه خواهد شد.هر کسی نظری داره و نظرش محترمه.درضمن بنده نظری که نوشتم برای این دوستمون با توجه به شرایطش بود که پولی دستشه و میخواد اقلا ارزش پولش پایین نیاد.فقط به ایشون توصیه شد. وگرنه صلاح ملک خویش خسروان دانند.

Last edited:

signore

Registered User
لایک‌ها
636
حالا که این موضوع پیش اومد من مورد خودمو مثال میزنم:

من سال ۸۸ یک آپارتمان به قیمت تقریبی ۱۰۰ میلیون تومن خریدم. اون زمان یادمه قیمت سکه حدود ۲۵۰ هزار تومن بود یعنی با پول من میشد ۴۰۰ سکه خرید . قیمت آپارتمانم الان در بهترین حالت اگه خیلی خوب بخرن یک میلیارد و دویست تا یک میلیارد و سیصد. اما ۴۰۰ تا سکه قیمتش امروز بالغ بر ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومن. یعنی اختلاف بیش از ۳ میلیارد تومان.

علاوه بر اون با این تفاوت که اگه بخوام آپارتمان رو بفروشم باید کلی منتظر بمونم تا مشتریش پیدا بشه با اینکه موقعیتش خوبه و کلی هزینه و دوندگی نقل و انتقال و مالیات و شهرداری و بنگاه و دفترخونه و ... تحمل کنم، اما ۴۰۰ تا سکه اگه میداشتم تو یک ساعت بدون درد سر همه فروش می‌رفت.

البته شاید قیمت مسکن در آینده به شرط ثابت موندن قیمت طلا و دلار عقب موندگی خودش نسبت به این دوتا رو جبران کنه، اما ما داریم در مورد شرایط حال حاضر صحبت میکنیم و قضاوت میکنیم.

امیدوارم این تجربه به کار دوستان بیاد

Last edited:

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312

من سال ۸۸ یک آپارتمان به قیمت تقریبی ۱۰۰ میلیون تومن خریدم. اون زمان یادمه قیمت سکه حدود ۲۵۰ هزار تومن بود یعنی با پول من میشد ۴۰۰ سکه خرید . قیمت آپارتمانم الان در بهترین حالت اگه خیلی خوب بخرن یک میلیارد و دویست تا یک میلیارد و سیصد. اما ۴۰۰ تا سکه قیمتش امروز بالغ بر ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومن. یعنی اختلاف بیش از ۳ میلیارد تومان.

علاوه بر اون با این تفاوت که اگه بخوام آپارتمان رو بفروشم باید کلی منتظر بمونم تا مشتریش پیدا بشه با اینکه موقعیتش خوبه و کلی هزینه و دوندگی نقل و انتقال و مالیات و شهرداری و بنگاه و دفترخونه و ... تحمل کنم، اما ۴۰۰ تا سکه اگه میداشتم تو یک ساعت بدون درد سر همه فروش می‌رفت.

البته شاید قیمت مسکن در آینده به شرط ثابت موندن قیمت طلا و دلار عقب موندگی خودش نسبت به این دوتا رو جبران کنه، اما ما داریم در مورد شرایط حال حاضر صحبت میکنیم و قضاوت میکنیم.

11 سال پیش !
مثل این داستان هست که همه ایرانی ها شنیدن : پدربزرگم یه زمین داشت اگر نمیفروخت الان ما مولتی میلیاردر بودیم

signore

Registered User
لایک‌ها
636
11 سال پیش !
مثل این داستان هست که همه ایرانی ها شنیدن : پدربزرگم یه زمین داشت اگر نمیفروخت الان ما مولتی میلیاردر بودیم
11 سال برای سرمایه گذاری بلند مدت زمان زیادی نیست دوست گرامی. موضوع اینجاست که ارزش پول من تو این مدت که خودم فکر میکنم انگار همین دیروز بود ، می‌تونست بیشتر حفظ بشه.

مقایسه دوره ۱۱ ساله اخیر با داستان پدر بزرگ شما در ۷۰ سال پیش قیاس مع الفارقه

signore

Registered User
لایک‌ها
636
اونایی که میگن ۱۱ سال زمان زیادی هست، یه مثال نزدیکتر میزنم براشون:
همین پارسال قیمت سکه ۵ میلیون بود امروز شده ۱۱ میلیون و صد یعنی بیشتر از ۲ برابر.
آیا آپارتمانی که پارسال قیمتش متری ۱۵ میلیون بوده الان به متری ۳۰ میلیون رسیده؟!

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655

به نظر من یکی از دلایل افزایش بیش از حد سکه نسبت به سال قبل رشد جهانی اونس هست به طوری که در یک سال گذشته بیش از 25% رشد داشته در صورتی که میانگین رشد 5 ساله 59% بوده.

دلیل دیگر آن کرونا و تحریم ها هستند که خب تحریم همیشه بوده ( کم و زیادش ) ولی کرونا یک اتفاق بسیار عجیب غریبی بود که دنیا رو تکون داد، درسته ایران در وضعیت سختی قرار گرفته ولی به طور مثال آمریکا و اروپا هم نسبت به شرایط قبلشون در وضعیت خوبی نیستند.

در مورد سرمایه گذاری هم به نظر من باید سبد تشکیل بدیم حالا اگر 1 میلیارد سرمایه داریم ( به طور مثال ) 30% سکه و طلا 30% مثلا مسکن و 40% هم خودرو ...

در مورد آپارتمان هم اینم شما در نظر بگیر که اگر همون سال 88 در همون منطقه زمین یا خونه ی ویلایی گرفته بودید رشدش بیشتر بود.

مثال میزنم:

دقیقا همون سال 87-88 ما یک واحد آپارتمان داشتیم که اون رو فروختیم و تبدیل به ویلایی کردیم ( قیمت تقریبا برابر ) ... در حال حاضر اگر خانه ی ویلایی رو بفروشیم 3 واحد در همان مکان میتونیم بخریم.

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
شما چون پولت رهنه ، همین که کاری هم نکنی ارزشش حفظ میشه !!!
کاری که چند ساله خودم انجام میدم ...
هر 1 ریالی که سود بکنی ، واقعا سود کردی . همونقدر که رهن داریم شما هر سال از مستاجر اضافه رهن میگیری که توی بلند مدت معادل تورم میشه
من خودم با پول رهن ها توی بورس و تامین سرمایه کار میکنم ...
کاملا هم تا الان راضی بودم
نسبت به کل سرمایه موجود تو ملک سالیانه میانگین حدود 50% سود کردم ! البته اگه سود این 2 سال بورس رو فاکتور بگیرم . 35% هم به عنوان تورم کسر بکنید میشه سالی 15% و کاملا قانع کننده هستش
با توجه به اینکه یکی از جاهایی که سرمایه گذاری کردیم سوپر مارکته و بازدهی به زور به سالی 5% میرسه !
من چیزی رو پیشنهاد دادم که خودمم انجام میدم و قطعا کارای دیگه ای هم هستش که بقیه بچه ها نظراتشون رو میدن

دقیقا همون سال 87-88 ما یک واحد آپارتمان داشتیم که اون رو فروختیم و تبدیل به ویلایی کردیم ( قیمت تقریبا برابر ) ... در حال حاضر اگر خانه ی ویلایی رو بفروشیم 3 واحد در همان مکان میتونیم بخریم.
دقیقا صحبت هاتون درسته
و به خصوص اینکه ملک خیلی به منطقه مربوطه
ملکی که 87 قیمتش حدودا 60 تومن بود توی یکی از مناطق غربی تهران ، در حال حاضر 2.2 میلیارد راحت فروش میره !
اون موقع سکه 240 تومن بوده یعنی خونه معادل 280 سکه بوده و الان سکه 11 تومن شده و خونه معادل 200 سکه هستش ...
یعنی توی این یکی مثال این دوتا تقریبا به یک اندازه رشد کردن

درضمن قیمت جهانی طلا ممکنه کاهشی هم باشه
خطر سرقت هم به کنار ! فرض کن الان 2 میلیارد سکه تو خونت باشه !!!!! من شب از ترس خوابم نمیبره :p

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
ملکی که 87 قیمتش حدودا 60 تومن بود توی یکی از مناطق غربی تهران ، در حال حاضر 2.2 میلیارد راحت فروش میره !
سلام. اشتباه نمیکنید؟ 60 میلیون به 2.2 میلیارد میشه 37 برابر. بعید میدونم هیچ نقطه ای از کشور این همه قیمت ملک رشد کرده باشه.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
@s.david.s

اون موقع سکه 240 تومن بوده یعنی خونه معادل 280 سکه بوده و الان سکه 11 تومن شده و خونه معادل 200 سکه هستش ...

این تیکه رو متوجه نشدم من:

زمانی که 60 میلیون بوده سکه 240 بوده؟ پس میشه ارزش خانه 250 سکه. و اگر 250 سکه رو الان بفروشه میشه تقریبا 2 میلیارد و 700.

به دلیل رشد سکه در یک سال اخیر، در مقایسه ی 10 ساله ی سکه و مسکن سکه یه مقدار جلو هست.

درضمن قیمت جهانی طلا ممکنه کاهشی هم باشه

امکانش هست ولی با توجه به تحلیل هایی که من خوندم، دلار چاپ کنی آمریکا و کرونا تا 3 هزار دلار هم پیش بینی کردن هرچند خیلی ها بر این باور هستند که امکان نداره به 3 هزار دلار برسه ولی هرچه جلوتر میریم این رقم قابل باور تر میشه.

بالا