برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
قضیه دلار حیثیتی شده
bav3_154fs759111.gif

واسه 1 ثانیه هم که شده منتظرم 23 بشه نقل قول بگیرم
3z9jamu.gif

بعدش تا 100 میلیون بره
bav3_154fs759111.gif

حالا جدای از شوخی برخی بحث ها رو به سمتی میبرن که خیلی از کاربران صاحب نظر تمایل نکنن مشارکت کنن
هرکی نظری میده قرار نیست همون اتفاق بیوفته, نظر هرکس هم قابل احترام هست و هدف انجمن هم همین هست که نظرات مختلف مطرح بشه راجع بهشون بحث بشه ولی متاسفانه اینجا به جای بحث دعوا و توهین میشه
امیدوارم به این سطح برسیم که دنبال آتو گرفتن و تخریب هم دیگه نباشیم و به پیشرفت و افزایش اطلاعات همدیگه کمک کنیم

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
حالا جدای از شوخی برخی بحث ها رو به سمتی میبرن که خیلی از کاربران صاحب نظر تمایل نکنن مشارکت کنن
هرکی نظری میده قرار نیست همون اتفاق بیوفته, نظر هرکس هم قابل احترام هست و هدف انجمن هم همین هست که نظرات مختلف مطرح بشه راجع بهشون بحث بشه ولی متاسفانه اینجا به جای بحث دعوا و توهین میشه
امیدوارم به این سطح برسیم که دنبال آتو گرفتن و تخریب هم دیگه نباشیم و به پیشرفت و افزایش اطلاعات همدیگه کمک کنیم
بخدا منم آخر همه پستام میگم نظر شخصیمه:(
اصلا اگه قطعیتی توی کار بود که من کل زندگیم رو روی دلار 33 میفروختم صبر میکردم 20 بشه دوباره بخرم :rolleyes:
ولی باز یجوری بعضیا نقل قول میکنن انگار قیمت دلار دسته منه یا من پیش گو ام یا صد در صد غلط میگم :(
منم فقط نظرم رو میدم دلیلی نداره درست از آب دربیاد ، بخدا آدم میترسه حرفی بزنه :p
من خودم مستقیما تخصصی روی دلار ندارم ولی در هرصورت هم سهام هم ملک به دلار بستگی داره و دست پا شکسته ، یه نظراتی میدم که اونور بتونم تصمیم بهتری بگیرم
طلا رو واقعا نمیدونم و همیشه هم گفتم نظری ندارم ، اونی در مورد طلا باید نظر بده که کننده کاره
بعد اگه یه زمانی قیمت ریزش بکنه میگن چرا نگفتین :rolleyes:
جناب حسینی چند باری راهنمایی هایی توی تاپیک بورس میکردن ولی متاسفانه انگار نه انگار ... نه به هشدار ها توجهی میشد و نه به نا امیدی الان و نه به توصیه های ایشون در رابطه با بحث آموزش !
از اون طرف هم سازمان عمدا یا سهوا (!) همه سایت های صاحب نظر رو دونه دونه تعطیل کرد ! بحث بسته شدن کد ها و ...
به جای اینکه فضای مجازی آزاد باشه و اون فرهنگ سازی شده باشه که هرکسی بیاد نظراتش رو با دلیل بگه ، تبدیل به محل تبلیغات بورس و یه سری سهم های زیان ده و بیخود شده بود
نصف آگهی های دیوار سبد گردانی و آموزش بورس بود !
فضای مجازی هم هرکسی چیزی میگفت جوابش این بود که نه بالا میره و شما سم پاشی !
کسی هم میگفت برید آموزشش ببینید ، میگفتن فلانی باقالی فروشه 500% سود کرده ! خداییش سود اونایی که بدون آموزش وارد شده بودن از اونایی که آموزش ندیده بودن بیشتر بود چون اونی که آموزش دیده نمودار رو میدید میترسید

من نمیدونم کار شما چیه ولی قطعا شما از اون سود میکنی که ادامه میدی
اگه کسی بگه آره فلان کار آسونه و پول پارو میکنی ، شما ناراحت میشی و میگی نه این خبرا نیست کلی دردسر و اعصاب خوردی و ریسک داره
اگه از اون طرف هم کسی بگه این کار به درد نمیخوره و همش ضرره ، شما ناراحت میشی
علت ناراحتی هم سود یا ضرر شما نیست و فقط اینه حقایق مشخص بشه ، شاید یکی خواست شروع بکنه و واقعا نیاز داشته باشه از واقعیت ماجرا با خبر بشه
شما میای سختی ها و حقایق و پیش نیازها رو بیان میکنی ، کمکیه که از دستت برمیاد که کسی نه رویایی فکر بکنه نه بدبینانه . تازه تضمینی هم نیست که کسی صد در صد کاری رو که شما توش موفق شدی انجام بده و موفق بشه !
از هر دو طرف زیاده روی بده . همیشه باید نظرات مختلف رو شنید و منطقی بررسی کرد که خدای نکرده الکی الکی کسی متضرر نشه

بعد یسریا همچنان میگن تبلیغ بورس رو میکنی ...
من همیشه گفتم بورس یه فرصته مثل بقیه فرصت ها ، اگه کسی فلان پیش نیاز ها رو داره و میتونه با آموزش وارد بشه ، خوبه در غیر اینصورت ضرر میکنه . واقعا شوخی نداره میتونه کل زندگی و سرمایه و اعصاب و روان رو بگیره !
قبلا بورس هم صعودی بود میترسیدم چیزی بگم . چند بار میگفتم ، متاسفانه بعضیا یه جوری احساساتی عمل میکردن که من ناراحت میشم ، چرا باید اینقدر نسبت به بازدهی بورس رویایی فکر بکنن ! اگه بورس اینقدر سود آور بود که دیگه هیچکی کار نمیکرد همه سهام میخریدن و روی 5% مثبت سود میکردن :D
نتیجه این شد که الان اونایی که تو بورس بودن ناراحتن و از الفاظ کلاهبرداری و دستوری بودن بازار استفاده میکنن و اونایی هم که تا حالا 1 برگ سهم نخریدن یجوری بورس رو میکوبن که آدم فکر میکنه میلیارد ها از دست دادن !
این مدلی واقعا کسی بخواد وارد بشه ، میترسه و زمانی هم که باید بترسه نمیترسه:D

7star

Registered User
لایک‌ها
280
دوستانی که تجربه خرید سکه از بورس کالا رو دارید، ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید:
- وقتی که نمادهای سکه بعد از رسیدن به سررسید بسته و حذف میشه و نمادهای جدید ایجاد میشه، اگر ما قصدمون تحویل گرفتن سکه نباشه، آیا دارایی ما بطور خودکار از نماد قدیم به نماد جدید منتقل میشه یا اینکه باید کاری انجام دهیم؟
- کارمزد انبارداری سکه چقدره؟ و چجوری محاسبه میشه؟ از روزی که نماد رو بخریم محاسبه میشه یا از روز سررسید؟ (برای افرادی که قصد تحویل سکه رو ندارند و دارایی شون از نماد قدیمی سکه به نماد جدید منتقل میشه، چجوری کارمزد محاسبه میشه؟

..0..

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
88
- وقتی که نمادهای سکه بعد از رسیدن به سررسید بسته و حذف میشه و نمادهای جدید ایجاد میشه، اگر ما قصدمون تحویل گرفتن سکه نباشه، آیا دارایی ما بطور خودکار از نماد قدیم به نماد جدید منتقل میشه یا اینکه باید کاری انجام دهیم؟
سلام
واسه من از کارگزاری تماس گرفتن و گفتن فرم درخواست انتقال دارایی به نماد جدید سکه رو تکمیل و براشون ارسال کنم، حالا شاید مال شما فرق داشته باشه و بخواد از اول خودتون اقدام کنید
- کارمزد انبارداری سکه چقدره؟ و چجوری محاسبه میشه؟ از روزی که نماد رو بخریم محاسبه میشه یا از روز سررسید؟ (برای افرادی که قصد تحویل سکه رو ندارند و دارایی شون از نماد قدیمی سکه به نماد جدید منتقل میشه، چجوری کارمزد محاسبه میشه؟
الان مثل قبل نیست و هزینه انبارداری زیاد شده. مبلغ رو نمیدونم ولی یه درصد ثابتی گذاشتن که خودتون همون رو روز شمار حساب کنید، منتها قبل از هر کاری اول کارمزد رو از روزی که خریدین تا روز سررسید میپردازید بعد انتقال به نماد جدید انجام میشه

7star

Registered User
لایک‌ها
280
مرسی از شما بابت پاسخگویی
واسه من از کارگزاری تماس گرفتن و گفتن فرم درخواست انتقال دارایی به نماد جدید سکه رو تکمیل و براشون ارسال کنم، حالا شاید مال شما فرق داشته باشه و بخواد از اول خودتون اقدام کنید
- کدوم کارگزاری هستید؟
- پروسه انتقال به نماد جدید چقدر زمان میبره؟ پروسه رو باید حضوری انجام داد یا آنلاین؟ انتقال به نماد جدید، هزینه هم داره؟

الان مثل قبل نیست و هزینه انبارداری زیاد شده. مبلغ رو نمیدونم ولی یه درصد ثابتی گذاشتن که خودتون همون رو روز شمار حساب کنید، منتها قبل از هر کاری اول کارمزد رو از روزی که خریدین تا
- الان از بورس کالا چک کردم، هزینه انبارداری روزانه ۱۰۵۰ ریال هست. این درصد ثابت قانون جدیده؟
- اگر قبل از سررسید، سکه رو بفروشیم، هزینه انبارداری هم باید بدیم (براساس اختلاف روز فروش با روز خرید) درسته؟ یا اینکه اگه قبل از سررسید بفروشیم کارمزد نمی دیم؟

بازم ممنون

..0..

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
88
خواهش میکنم
- کدوم کارگزاری هستید؟
- پروسه انتقال به نماد جدید چقدر زمان میبره؟ پروسه رو باید حضوری انجام داد یا آنلاین؟ انتقال به نماد جدید، هزینه هم داره؟
واقعا ببخشید دیر شد. من از دیروز دیگه تو سایت نبودم
کارگزاری آگاه هستش
راستش دقیق یادم نیست، مربوط به سال 97 میشه ولی فکر کنم کمتر از یک هفته زمان برد
باهام تماس گرفتن و ازم خواستن فایل درخواست رو از تلگرامشون دانلود کنم و پرینت بگیرم و بعد از تکمیل ازش اسکن بگیرم به همون شماره بفرستم
خود انتقال هزینه نداره فقط باید تسویه حساب نماد قدیمی انجام بشه که به حسابی که معرفی کردن کارت به کارت کردم
- الان از بورس کالا چک کردم، هزینه انبارداری روزانه ۱۰۵۰ ریال هست. این درصد ثابت قانون جدیده؟
عذر میخوام مثل اینکه فراموش کردم درصدی نیست! فقط مبلغش مشخصه که البته به مرور زمان تغییر کرده. مثلا 97 که خریدم اگر اشتباه نکنم 50 ریال بود ولی موقع سررسید شده بود 700 ریال
- اگر قبل از سررسید، سکه رو بفروشیم، هزینه انبارداری هم باید بدیم (براساس اختلاف روز فروش با روز خرید) درسته؟ یا اینکه اگه قبل از سررسید بفروشیم کارمزد نمی دیم؟
بله واسه نگهداری سکه تو یه مکان امن و هزینه های جانبی که داره حتما باید هزینه انبارداری پرداخت کنید

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
نمیدونم چرا اینا تا یک روز میبینن دلار یا سکه میاد پایین ذوق میکنن که تموم شد الان اونایی که خریدن به خاک سیاه میوفتن و فلانو بسار:confused:پس کی ماها میخوایم از گذشته درس بگیریم؟!
من اهل پرحرفی نیستم اما دلار 40تومنی رو میبینی توی مملکتی که هیچ چیزی برای صادر کردن وجود نداره بهترین کار گدایی کردنه که دارن همینکارو میکنن
محض اطلاع
شما الان میتونی پایین تر بخری همونچیزی که به خاطرش به بنده گفتی از گذشته درس نمیگیرم :rolleyes:
پایینتر اومدن قیمت ها ، بدبختی نیست ، فرصت خرید برای سرمایه گذاریه ، البته زمانی که وضعیت دلار دقیقتر مشخص بشه و روند طلا رو هم در نظر بگیری ( در مورد طلا نظری ندارم )
اتفاقا برای من سواله چرا ماها از گذشته درس نمیگیرم ، ولی آماده ایم هرکسی چیزی میگه بهش حمله بکنیم :D

فقط سکه یه تنه 2500 کاهش قیمت داشته(20 درصد افت)

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
محض اطلاع
شما الان میتونی پایین تر بخری همونچیزی که به خاطرش به بنده گفتی از گذشته درس نمیگیرم :rolleyes:
پایینتر اومدن قیمت ها ، بدبختی نیست ، فرصت خرید برای سرمایه گذاریه ، البته زمانی که وضعیت دلار دقیقتر مشخص بشه و روند طلا رو هم در نظر بگیری ( در مورد طلا نظری ندارم )
اتفاقا برای من سواله چرا ماها از گذشته درس نمیگیرم ، ولی آماده ایم هرکسی چیزی میگه بهش حمله بکنیم :D
آرامش قبل از طوفان فرصت خرید

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
آرامش قبل از طوفان فرصت خرید
حالا من با آرامش قبل از طوفان یا طوفان بعد از آرامشش کاری ندارم ولی وقتی یکی میگه قیمت پایین میاد ، بهش تیکه ننداز :D

ما تحلیل میکنیم که اگه پایینتر میاد ، پایینتر بخریم نه ناشیانه روی سقف خرید بکنیم و بشینیم که رشد بکنه و به قیمت خرید برسیم و بعد بالاتر بره
هر قیمتی روی سقف فرصت خرید نیست

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
حالا من با آرامش قبل از طوفان یا طوفان بعد از آرامشش کاری ندارم ولی وقتی یکی میگه قیمت پایین میاد ، بهش تیکه ننداز :D

ما تحلیل میکنیم که اگه پایینتر میاد ، پایینتر بخریم نه ناشیانه روی سقف خرید بکنیم و بشینیم که رشد بکنه و به قیمت خرید برسیم و بعد بالاتر بره
قربونت برم پایین اومدنی که فردا دوباره بره بالا که نشد اونو بچه همسایه هم میتونه پیشبینی کنه

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509

اینا مزدورن گفته باشم :confused:

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
تاثیر انتخابات در مورد اونس رو چه طور میبینید؟..چه قدر اثر گذاره و این اثر مقطعی هست یا بلند مدت؟

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,160
اینا مزدورن گفته باشم :confused:
حقیقتش من به خودت بیشتر شک دارم
هر وقت قیمت ها به سقف رسید تو تاپیک پیدات شد که سرمایه ام داره نابود میشه میخوام تبدیل به سکه کنم
این همه اشتباه زدن به نظرم طبیعی نیست

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
حقیقتش من به خودت بیشتر شک دارم
هر وقت قیمت ها به سقف رسید تو تاپیک پیدات شد که سرمایه ام داره نابود میشه میخوام تبدیل به سکه کنم
این همه اشتباه زدن به نظرم طبیعی نیست
میشه همینو که گفتم رو نقل قول کنی؟ :confused: من اشتباه میزنم؟!یادته سکه 5تومنی رو گفتم بخرید میرسه به 10؟من هنوز سکه های 5تومنیو دارم همچنین یوروی 20تومنی حالا کی اشتباه میزنه؟!

بالا