برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

SINASONY

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
50
همینطور که پیش بینی کرده بودم قیمتا افزایشی شدن.حالا ببینیم اذامه داره یا منقطع.

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
چه خبره ، دیروز قیمت ربع سکه 4,900,000 امروز 5,200,000
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
تمامی شواهد نشون دهنده کاهشی بودن قیمت دلار و پشت بندش طلاو خودرو و ملکه
باید ببینیم چی میشه ;)
همونطور که 3 روزه 2 برابر نشده ، 3 روزه هم نصف نمیشه
البته خودم بعید میدونم اصلا زیر 20 الی 22 بیاد
توی مسیر یه 25 تومن سد راهشه ( یعنی خرید ملی )
یه 23
و بعدش هم 20

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
چه خبره ، دیروز قیمت ربع سکه 4,900,000 امروز 5,200,000
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
درمورد قیمت جهانی طلا اطلاع ندارم . اون ممکنه صعودی باشه که اگه طلا داشته باشی سود میکنی ولی از نظر اون بخش دلاریش
نگران نباش حتی شده باشه موقتی هم درست میشه
باید این رو بدونی چیزی قرار نیست دائمی باشه . یعنی اگه دلار 20 دیدی ، بدون متاسفانه بدون دوام باقی میمونه
اما یکسری موجودات عجیب غریب هستن که این مدلی از افزایش تورم ذوق میکنن:)
فهم و شعور این موجودات ناقص العقل خیلی بالاست:)
یکی ذوق میکنه ، اون یکی هدف صعودی میده ، اون یکی خبرای اقتصادی منفی میده ، یکی از راه میرسه حرفای مخرب میزنه
فقط به یک دلیل >>>>>>>>>>> نداشتن عقل
ذوق دلاری.JPG

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
#نه_به_طلا :p

۳ برابر شدن تقاضای سرمایه ای برای نقره در جهان

این مؤسسه در گزارش خود می‌گوید: به طور کلی این مسأله نشان‌دهنده نقش نقره به عنوان یک دارایی ایمن و همچنین به عنوان رقیبی برای طلا است چرا که برخی سهامداران و سرمایه‌گذاران انتظار دارند که عملکرد نقره بهتر از طلا باشد.

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
افتک میگفتش مثل اینکه نقره های ایران بی در و پیکره و استاندارد نیستن :(

هر چیزی که نشه از اینترنت خریدش استاندارد نیست :p حتی طلا از طلا فروشی

داود اهل مشارکت هستی؟ :confused:

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
هر چیزی که نشه از اینترنت خریدش استاندارد نیست :p حتی طلا از طلا فروشی
توی ایران تقریبا همه چیز غیر استانداره :p
داود اهل مشارکت هستی؟ :confused:
کل زندگیم بر پایه شراکت بنا شده ولی الان نقدینگی بلا استفاده نداریم
bav3_154fs759111.gif

چند روز قبل شراکتمون با یه کافه تموم شد . تا قبل از کرونا جان ، هر روز حداقل یکی اونجا میرفت ،برگشتنی سهممون رو از کل کارکرد روز برمیداشت ، 1 ریال اینور اونور نمیشد . به خاطر کرونا دیگه نرفتیم ، یارو هم انگار مارو کلا یادش رفته بود . بعدش گفتیم هفتگی بده ولی هم دریافتیمون کم شد هم سکته ای پول میداد
t1953.gif

پول رو از اونجا بیرون کشیدیم ، از در کافه بیرون اومدیم مقصد بعدی پول مشخص شد
bav3_154fs759111.gif

تو این وضعیت تورمی ، کسی نقد نگهداری نمیکنه ، اون مقدار نقد هم واس شرایط خاص و اضطراریه که اگه اتفاقی افتاد یه چند ماهی بدون نیاز به درآمد زندگی بکنیم نمیریم
44.gif
بعدش بمیریم
bav3_154fs759111.gif

Last edited:

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
اونس تا 1820 راحت میاد باید دید قیمت دلار چه سمتی میره منتظر فرصت خرید

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
درمورد قیمت جهانی طلا اطلاع ندارم . اون ممکنه صعودی باشه که اگه طلا داشته باشی سود میکنی ولی از نظر اون بخش دلاریش
نگران نباش حتی شده باشه موقتی هم درست میشه
باید این رو بدونی چیزی قرار نیست دائمی باشه . یعنی اگه دلار 20 دیدی ، بدون متاسفانه بدون دوام باقی میمونه
اما یکسری موجودات عجیب غریب هستن که این مدلی از افزایش تورم ذوق میکنن:)
فهم و شعور این موجودات ناقص العقل خیلی بالاست:)
یکی ذوق میکنه ، اون یکی هدف صعودی میده ، اون یکی خبرای اقتصادی منفی میده ، یکی از راه میرسه حرفای مخرب میزنه
فقط به یک دلیل >>>>>>>>>>> نداشتن عقل
مشاهده پیوست 1203771
:(
جناب میشه دقیق توضیح بدی بخش دلاریش چطور میخواد درست بشه؟

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
تمامی شواهد نشون دهنده کاهشی بودن قیمت دلار و پشت بندش طلاو خودرو و ملکه
باید ببینیم چی میشه ;)
همونطور که 3 روزه 2 برابر نشده ، 3 روزه هم نصف نمیشه
البته خودم بعید میدونم اصلا زیر 20 الی 22 بیاد
توی مسیر یه 25 تومن سد راهشه ( یعنی خرید ملی )
یه 23
و بعدش هم 20
نمیدونم چرا اینا تا یک روز میبینن دلار یا سکه میاد پایین ذوق میکنن که تموم شد الان اونایی که خریدن به خاک سیاه میوفتن و فلانو بسار:confused:پس کی ماها میخوایم از گذشته درس بگیریم؟!

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
:(
جناب میشه دقیق توضیح بدی بخش دلاریش چطور میخواد درست بشه؟
نمیدونم چرا اینا تا یک روز میبینن دلار یا سکه میاد پایین ذوق میکنن که تموم شد الان اونایی که خریدن به خاک سیاه میوفتن و فلانو بسار:confused:پس کی ماها میخوایم از گذشته درس بگیریم؟!
از نظر من قیمت دلار باید پایین بیاد ( دلایل خاص خودم رو دارم )
یه اتفاق باید این جرقه رو بزنه . یه جرقه خورد و 20% کاهش داشت ...
همونطوری که قبلی هم احتمال بود و میتونست اتفاق نیوفته ، بعدی هم احتماله و ممکنه اتفاق نیوفته ولی احتمال رخدادش از نظر من بیشتره . اونم آروم آروم نه اینکه یهو تا 23 الی 20 کاهش داشته باشه ...
1 ساله که از 20 تا 33 رشد داشته ، 1 شبه نبوده که 1 شبه هم پایین بیاد

این پایین اومدن از نظر من هم موقتیه . همه چیز توی ایران یه روند صعودی داره و هممون اینو میدونیم

یسریا غیر منطقی هستن میگن دلار 10 تومن میشه ، 15 میشه و ...
نمیگم نمیشه ولی اون قیمت ها دلیل درست و حسابی میخواد و همینطوری بی دلیل کاهش پیدا نمیکنه

از نظر من دلار یه شوک منفی رو میبینه و این موضوع رو بر اساس همون گذشته میگم که باید ازش درس بگیریم
ولی اون ریزش از نظر من ارزونی و خوشبختی نیست :D
من صرفا از یه کاهش حرف میزنم
از همون موقع که 33 هم معامله میشد گفتم پایین میاد و تا 25 هم اومد یعنی 20% ! یعنی کسی که تا 2 روز قبلش 33 میخواست بخره ، 2 روز بعدش 25 میتونست بخره
برای یه مرحله توی 1 هفته 20% کم نیست ؟!

حالا اینکه پایینتر اومد دلیل بر گل و بلبل بودن شرایط نیست . صرفا یه نظره برای کسی که قصد معامله داره و باید این رو بدونه ! کسی که بتونه 20% ارزون تر خرید بکنه ، رقم کمی به نفعش نیست

بعد اینکه من نگفتم پایین میاد و همون جا میمونه :D
اگه جایی گفتم بهم نشون بده و همینجا میگم اشتباه گفتم !

من فقط میگم به یه نفس گیری نیاز داره همین . کسی هم که حتی روی قله خریده باشه به خاک سیاه نمیوفته ! اگه به پولش نیاز نداشته باشه مدتی بعد دوباره همون قیمت رو میبینه و بالاتر هم میره
ولی کسی که بخواد حرفه ای عمل بکنه روی اون قله نمیخرید و صبر میکرد پایین تر خرید میزد . همچنان احتمال پایینتر اومدن هم از نظر من وجود داره ولی کسی بر مبنای حرف من عمل نکنه ، خودش بشینه دودوتا چهارتا بکنه و با مسئولیت خودش عمل بکنه

از پایین اومدن دلار خوشحال میشم ولی برای من فرقی به اون شکل نداره پایین بیاد یا نیاد . داراییم سرجاشه ، حقوق بگیر هم نیستم . خوشحال میشم که بقیه یکم فرصت نفس گرفتن پیدا بکنن و یکم از عقب افتادگی مالی رو جبران بکنن

ولی یسریا بدون اینکه اصلا حرفامو بخونن اون موقع که گفتم دلار پایین میاد ، تیکه مینداختن و شخصیت خودشون رو نشون دادن:D
بعد هم که دلار یکم بالا رفت ذوق میکنن و این رفتار از نظر من به شدت زننده هستش ...

طرف یجوری تو تاپیک ارز نقل قول میگیره که کجان اونایی که میگفتن دلار پایین میاد ! این یعنی دلار 20% پایین اومده ولی 10% بالا رفته ذوق کردن ! بعدشم انگار من فرار کردم و میخواد مچمو بگیره :D

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
از نظر من قیمت دلار باید پایین بیاد ( دلایل خاص خودم رو دارم )
یه اتفاق باید این جرقه رو بزنه . یه جرقه خورد و 20% کاهش داشت ...
همونطوری که قبلی هم احتمال بود و میتونست اتفاق نیوفته ، بعدی هم احتماله و ممکنه اتفاق نیوفته ولی احتمال رخدادش از نظر من بیشتره . اونم آروم آروم نه اینکه یهو تا 23 الی 20 کاهش داشته باشه ...
1 ساله که از 20 تا 33 رشد داشته ، 1 شبه نبوده که 1 شبه هم پایین بیاد

این پایین اومدن از نظر من هم موقتیه . همه چیز توی ایران یه روند صعودی داره و هممون اینو میدونیم

یسریا غیر منطقی هستن میگن دلار 10 تومن میشه ، 15 میشه و ...
نمیگم نمیشه ولی اون قیمت ها دلیل درست و حسابی میخواد و همینطوری بی دلیل کاهش پیدا نمیکنه

از نظر من دلار یه شوک منفی رو میبینه و این موضوع رو بر اساس همون گذشته میگم که باید ازش درس بگیریم
ولی اون ریزش از نظر من ارزونی و خوشبختی نیست :D
من صرفا از یه کاهش حرف میزنم
از همون موقع که 33 هم معامله میشد گفتم پایین میاد و تا 25 هم اومد یعنی 20% ! یعنی کسی که تا 2 روز قبلش 33 میخواست بخره ، 2 روز بعدش 25 میتونست بخره
برای یه مرحله توی 1 هفته 20% کم نیست ؟!

حالا اینکه پایینتر اومد دلیل بر گل و بلبل بودن شرایط نیست . صرفا یه نظره برای کسی که قصد معامله داره و باید این رو بدونه ! کسی که بتونه 20% ارزون تر خرید بکنه ، رقم کمی به نفعش نیست

بعد اینکه من نگفتم پایین میاد و همون جا میمونه :D
اگه جایی گفتم بهم نشون بده و همینجا میگم اشتباه گفتم !

من فقط میگم به یه نفس گیری نیاز داره همین . کسی هم که حتی روی قله خریده باشه به خاک سیاه نمیوفته ! اگه به پولش نیاز نداشته باشه مدتی بعد دوباره همون قیمت رو میبینه و بالاتر هم میره
ولی کسی که بخواد حرفه ای عمل بکنه روی اون قله نمیخرید و صبر میکرد پایین تر خرید میزد . همچنان احتمال پایینتر اومدن هم از نظر من وجود داره ولی کسی بر مبنای حرف من عمل نکنه ، خودش بشینه دودوتا چهارتا بکنه و با مسئولیت خودش عمل بکنه

از پایین اومدن دلار خوشحال میشم ولی برای من فرقی به اون شکل نداره پایین بیاد یا نیاد . داراییم سرجاشه ، حقوق بگیر هم نیستم . خوشحال میشم که بقیه یکم فرصت نفس گرفتن پیدا بکنن و یکم از عقب افتادگی مالی رو جبران بکنن

ولی یسریا بدون اینکه اصلا حرفامو بخونن اون موقع که گفتم دلار پایین میاد ، تیکه مینداختن و شخصیت خودشون رو نشون دادن:D
بعد هم که دلار یکم بالا رفت ذوق میکنن و این رفتار از نظر من به شدت زننده هستش ...

طرف یجوری تو تاپیک ارز نقل قول میگیره که کجان اونایی که میگفتن دلار پایین میاد ! این یعنی دلار 20% پایین اومده ولی 10% بالا رفته ذوق کردن ! بعدشم انگار من فرار کردم و میخواد مچمو بگیره :D
من اهل پرحرفی نیستم اما دلار 40تومنی رو میبینی توی مملکتی که هیچ چیزی برای صادر کردن وجود نداره بهترین کار گدایی کردنه که دارن همینکارو میکنن

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
من اهل پرحرفی نیستم اما دلار 40تومنی رو میبینی توی مملکتی که هیچ چیزی برای صادر کردن وجود نداره بهترین کار گدایی کردنه که دارن همینکارو میکنن
این مدل صحبت کردن منو یاد 4 ماه قبل تر تاپیک بورس میندازه :( و همینطور جواب مشابه زیر :
بله دلار 40 رو میبینم . دلار 50 هم میبینم . دلار 100 تومنی هم میبینم
ولی چه زمانی ؟
و اینکه توی این مدت زمان من پول لازم میشم یا نه ؟
آیا ممکنه وسط اون صبر کردن نیاز به پول داشته باشم و با ضرر بفروشم ؟
آیا توی همون مدت نمیتونستم کار پر سود تری رو انجام بدم ؟

کسایی بودن که توی بورس به خاطر تعصب روی سهمشون فرصت خروج روی قله رو داشتن ولی نگهداری کردن . اون موقع میگفتن بلند مدت سهام رو نگهداری میکنیم و فوقش چقدر میخواد بریزه ! ولی الان بعد از 2 ماه این عزیزان تبدیل به مخالفین بورس شدن و شدیدا تحت فشار ذهنی و مالی هستن . درصورتی که میتونستن بفروشن و یکم پایین تر بخرن و یک دهم اون مقدار هم الان تو ضرر باشن ...

ماهیت هیچ کدوم این بازارا بد نیست . فقط روی اونا باید اصولی عمل کرد و تعصب خاصی نداشت

در هر صورت هر کسی بر اساس اصول خودش معامله و سرمایه گذاری میکنه
منم مثل شما به شرایط کشور آگاهم و اگه صحبت هام رو کامل خونده باشی جفتمون یه چیز رو گفتیم :D
فرق من با شما اینه که شما میگی پایین نمیاد ولی من میگم پایین میاد و پایین میخرم ( هرچند که من دلار نمیخرم ) . درنهایت جفتمون دلار داریم ! ( بازم میگم من دلار نمیخرم ... )

قطعا سرمایه من از املاک بگیر تا سهام و خودرو ، تحت تاثیر قیمت دلاره . پس تعصب خاصی ندارم . ولی اینکه روی هر قیمتی اهداف صعودی بدیم اشتباهه و اینکه هیچوقت از افزایش قیمت دلار خوشحال نشیم و از کاهشش خوشحال بشیم حتی اگه دارایی هامون کاهش پیدا بکنه و در نهایت اگه کسی گفت موقتا دلار ممکنه کاهش داشته باشه ، ناراحت نشیم

توی 1 خط خلاصه میگم :
دلار میتونه تا 23.5 کاهش داشته باشه و در قدم های بعدی بین 22 تا 20 . زیر این عدد ممکن نیست مگه اینکه اتفاق خاص اقتصادی بیوفته . اگه بایدن بشه این اتفاق با احتمال قوی تری میوفته حتی شده برای کوتاه مدت
در صورتی هم که ترامپ بشه ، دلار تا قبل از انتخابات تا همون 25 اینطورا پایین تر نمیره ( بعید میدونم بره ) و بعدش روند صعودیه . شاید یه مدت بعدش هم بتونن با تبلیغات و ترفند هایی قیمتش رو ثابت بکنن و یا حتی تا همون 22 بیارن ولی اثری نخواهد داشت

در ضمن همچنان اثر قرارداد 25 ساله چین و همینطور کرونا ، نامفهومه

اینا همشون نظرات شخصیه منه و دلیلی نداره درست باشه . در نهایت صحبت های ما کنار هم و در نهایت بعد از بررسی های هر شخصی ، ملاک عمل خودشه

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
این مدل صحبت کردن منو یاد 4 ماه قبل تر تاپیک بورس میندازه :( و همینطور جواب مشابه زیر :
ولی چه زمانی ؟

کسایی بودن که توی بورس به خاطر تعصب روی سهمشون فرصت خروج روی قله رو داشتن ولی نگهداری کردن . اون موقع میگفتن بلند مدت سهام رو نگهداری میکنیم و فوقش چقدر میخواد بریزه ! ولی الان بعد از 2 ماه این عزیزان تبدیل به مخالفین بورس شدن و شدیدا تحت فشار ذهنی و مالی هستن . درصورتی که میتونستن بفروشن و یکم پایین تر بخرن و یک دهم اون مقدار هم الان تو ضرر باشن ...

ماهیت هیچ کدوم این بازارا بد نیست . فقط روی اونا باید اصولی عمل کرد و تعصب خاصی نداشت

منم مثل شما به شرایط کشور آگاهم و اگه صحبت هام رو کامل خونده باشی جفتمون یه چیز رو گفتیم :D
فرق من با شما اینه که شما میگی پایین نمیاد ولی من میگم پایین میاد و پایین میخرم ( هرچند که من دلار نمیخرم ) . درنهایت جفتمون دلار داریم ! ( بازم میگم من دلار نمیخرم ... )

قطعا سرمایه من از املاک بگیر تا سهام و خودرو ، تحت تاثیر قیمت دلاره . پس تعصب خاصی ندارم . ولی اینکه روی هر قیمتی اهداف صعودی بدیم اشتباهه و اینکه هیچوقت از افزایش قیمت دلار خوشحال نشیم و از کاهشش خوشحال بشیم حتی اگه دارایی هامون کاهش پیدا بکنه و در نهایت اگه کسی گفت موقتا دلار ممکنه کاهش داشته باشه ، ناراحت نشیم

توی 1 خط خلاصه میگم :
دلار میتونه تا 23.5 کاهش داشته باشه و در قدم های بعدی بین 22 تا 20 . زیر این عدد ممکن نیست مگه اینکه اتفاق خاص اقتصادی بیوفته . اگه بایدن بشه این اتفاق با احتمال قوی تری میوفته حتی شده برای کوتاه مدت
در صورتی هم که ترامپ بشه ، دلار تا قبل از انتخابات تا همون 25 اینطورا پایین تر نمیره ( بعید میدونم بره ) و بعدش روند صعودیه . شاید یه مدت بعدش هم بتونن با تبلیغات و ترفند هایی قیمتش رو ثابت بکنن و یا حتی تا همون 22 بیارن ولی اثری نخواهد داشت

اینا همشون نظرات شخصیه منه و دلیلی نداره درست باشه . در نهایت صحبت های ما کنار هم و در نهایت بعد از بررسی های هر شخصی ، ملاک عمل خودشه
اسکرین شات گرفته شد :D دلار 23؟!!!!!شوخی نکن:Dبورس رو با دلار مقایسه نکن جریان بورس مثل گول زدن یه بچه با پفک نمکی بود:Dمن حوصله بحث ندارم هر جور به صلاحته فکر کن

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
و اینکه هیچوقت از افزایش قیمت دلار خوشحال نشیم و از کاهشش خوشحال بشیم حتی اگه دارایی هامون کاهش پیدا بکنه و در نهایت اگه کسی گفت موقتا دلار ممکنه کاهش داشته باشه ، ناراحت نشیم

بشدت موافقم.

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
ولی چه زمانی ؟

توی 1 خط خلاصه میگم :

تمام این عدد های 40 و 50 و 100 توسط من پیش بینی شده از قبل16.gif : https://forum.persiantools.com/thre...رز-دلار-یورو-و.214102/page-1181#post-12872780

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
اسکرین شات گرفته شد :D دلار 23؟!!!!!شوخی نکن:Dبورس رو با دلار مقایسه نکن جریان بورس مثل گول زدن یه بچه با پفک نمکی بود:Dمن حوصله بحث ندارم هر جور به صلاحته فکر کن
آقا احتماله ، احتمال بر جوانان عیب نیست:p
خوبه تو اون اسکرین شاته صحبت هام و سناریو ها کامل هست :p
منم پستو سیو کردم ، بعدا افتک بین من و شما قضاوت بکنه
ugly_paranoid.gif

بورس رو با دلار مقایسه نکن جریان بورس مثل گول زدن یه بچه با پفک نمکی بود:Dمن حوصله بحث ندارم هر جور به صلاحته فکر کن
منم شما رو مجبور نکردم ، قطعا شما و بقیه دوستان تصمیم خودتون رو میگیرید ، منم تصمیم خودم رو:(
بورس رو با دلار مقایسه نکن جریان بورس مثل گول زدن یه بچه با پفک نمکی بود:D
بورسم داستان شده ها ، همه در موردش نظرات غلط میدن ! یعنی بنده گول خوردم ؟
bav3_154fs759111.gif

شما بگو من چندتا سند ملکی نشون بدم که اسمم پاشه و بخشیش رو مدیون بورسم
bav3_154fs759111.gif

از سهام به دلایلی نمیتونم چیزی بدم
hmm.gif

همینطوری افتکو اذیت کردید که عکس دلاراشو نشون میداده
bav3_154fs759111.gif

چرا فکر میکنید هرکسی که صحبت از پایین اومدن دلار یا ملک میکنه ، بدبخت بیچارست یا دارایی نداره !
bav3_154fs759111.gif
چرا فکر میکنید هرکی تو بورسه بدبخت شده !
bav3_154fs759111.gif

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
قضیه دلار حیثیتی شده
bav3_154fs759111.gif

واسه 1 ثانیه هم که شده منتظرم 23 بشه نقل قول بگیرم
3z9jamu.gif

بعدش تا 100 میلیون بره
bav3_154fs759111.gif