برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
هیچ احد الناسی نمیتونه قیمت چیزی رو به عنوان تابعی از زمان دقیق پیش بینی کنه مگر اینکه پیشگو باشه و علم غیب داشته باشه.
سکه هم از این موضوع مستثنی نیست‌. فقط میشه سوار امواج شد. هرچند مطالعه قیمت در گذشته نشون میده که قیمت طلا و دلار به طور کل رو به بالاست. ممکنه نوساناتی داشته باشه اما سابقه نشون میده در بلندمدت رو به بالاست.
من می خوام 4 تا بخرم با این قیمت پولم نمیرسه اگه کوتاه مدت به 15 میلیونو 200 برسه من 4 تا بخرم .. بقیشو بسپرم به امواج... نمی تونم تصمیم بگیرم الان چیکار کنم... بقیه پولو از یکی قرض بگیرم... یا میشه کوتاه مدت صبر کرد به 15 ملیونو و 200 برسه...

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
فعلا که قیمت طلای جهانی کاهشی هست

signore

Registered User
لایک‌ها
636
فعلا که امام از صبح تا الان ۲۵۰ تا گذاشت روش

Last edited:

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
دوقدم به جلو یه قدم به عقب

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
دقیقا از موقعی که کرونا شروع شد قیمت جهانی طلا شروع به افزایش شدید کرد . از 1500 همیشگی تا 2000 دلار هم اومد... الان فعلا حول و حوش 1920 دلار هست....و فعلا پرگاز داره میره... معلوم نیست بعدا چی میشه...

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,553

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
اگه بایدن برنده بشه چی میشه به نظرتون ؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312

به نظر بایدن با ترامپ تنها یک تفاوت برای ما داره
اگر بایدن بشه با توجه به امیدی که برای توافق میره این روند صعودی برای مدت اندکی متوقف بشه و حتی کمی هم روند کاهشی بشه
ولی در نهایت اگر ما نتونیم نفت بفروشیم همین آش و کاسه ادامه خواهد داشت, حالا میخواد بایدن باشه یا ترامپ ...

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
در مورد تزریق دلار به بازار که دولت صحبتشو کرده...با یه سکه فروش که امروز صحبت می کردم می گفت دولت همیشه روزی 100 هزار دلار به بازار تزریق می کرد و مدتیه که اونو کرده بود 30 هزار تا... حالا می خواد اون 30 هزار تا رو بکنه 50 هزار تا... نمیدونم چقدر تاثیر در قیمت دلار بازار و قیمت طلا و سکه داره..

signore

Registered User
لایک‌ها
636
در مورد تزریق دلار به بازار که دولت صحبتشو کرده...با یه سکه فروش که امروز صحبت می کردم می گفت دولت همیشه روزی 100 هزار دلار به بازار تزریق می کرد و مدتیه که اونو کرده بود 30 هزار تا... حالا می خواد اون 30 هزار تا رو بکنه 50 هزار تا... نمیدونم چقدر تاثیر در قیمت دلار بازار و قیمت طلا و سکه داره..
۵۰ هزار تا؟! مطمئنید؟! خرید این مقدار و حتی همون ۱۰۰ هزار دلار فقط کار یک نفره. ۱۰۰ هزار دلار تو بازار ارز پول خرد هم حساب نمیشه.

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
۵۰ میلیون نه ۵۰ هزارتا....

Sent from my SM-A507FN using Tapatalk

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
60 ملیون دلار... درسته.. می بخشین...

همیشه 100 ملیون دلار تزریق می کرده... تازگی کرده بوده 30 میلیون دلار ... جدیدا می خواد روزانه 60 میلیون دلار تزریق کنه...

sorry

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
ببین من تئوریشو میگم. درعمل واقعا نمیشه دقیق نظر داد ولی توی عکس زیر ، روند مشکی منطقی نیست و محکوم به ریزشه بدون هیچ توجهی نسبت به اینکه در مورد چی حرف میزنیم میخواد سهم باشه ، میخواد طلا باشه ، میخوان نفت باشه ، دلار باشه یا هرچیز دیگه ای . ( به شرطی که دخالتی در روندش اتفاق نیوفته ! ) . اما حالت سبزش منطقیه . یعنی مدت زمان طولانی تر ولی قیمت نهایی همونه
pt tala.png

بازم تئوری ! حالت اول نمودار مشکیه و یه جاش قرمز شده و بعد دوباره مشکی شده . حالت دوم هم نمودار سبزه . اتفاقی که توی ایران میوفته ( چندین بار افتاده ) با دخالت قیمت دلار رو اونقدر بالا میبرن و بعد یه ریزش واسه گرفتن نوسان و بعد یه دوره رکود و خیلی پایین بودن قیمت ها و بعد تعادل
حالت دوم که سبزه اون چیزیه که باید اتفاق میوفتاد و بدون دخالت طی میشد ! مبدا و مقصد هم یکیه زمان هم یکیه ( بالا زمان تفاوت داشت و مبدا و مقصد یکی بود ) . اینجا به جای اینکه اجازه بدن قیمت روند عادی خودش رو طی بکنه ازش نوسان میگیرن .
توی نمودار مشکی بعد از ریزش قیمت پایینتر از سبزه علتش هم اینه بعد از یه شوک ریزشی معمولا تقاضا برای اون کالا ( ارز ، سهم ، ملک یا هر چیز دیگه ای ) ، کم میشه و برای همین نسبت به حالت عادی ( سبز رنگ ) پایینتر معامله میشه

pttala2.png

برای کسی که با هدف حفظ ارزش پولش بلند مدت طلا یا دلار میخره ، این موضوع تقریبا مهم نیست که کجا بخره ولی اونی که بخواد منطقی باشه و نقطه خرید مناسب رو بتونه تشخیص بده ، اواخر قله میفروشه چون همین یه اصل رو میدونه که بعد شارپ ، ریزش محتمله و بعد که ریزش اتفاق افتاد و یکم از قیمت فروشش پایینتر رفت میتونه حجم بیشتری خریداری بکنه
پس نقطه ورود و خروج حتی برای دید بلند مدت هم مهمه
از نظر من حباب درست کردن توی قیمت ها به این شکل رفتار غیر انسانیه . چه تو بورسش چه دلار و سکه و طلا و .... چون باعث میشه اون حس ترس مردم عادی و اونایی که به خاطر فشار مالی ترس کاهش ارزش پولشون رو دارن یا توی سهام ترس از دست دادن سود ، باعث بشه توی یه دام بد گرفتار بشن !
و جالبه که توی این دام هم معمولا باز گول میخورن یعنی بالا میخرن ، پایین میاد ، یکم در جا میزنه ، خسته میشن میفروشن ! یه جورایی فقط نوسان دادن ( نگرفتن ! ):D

behnam501

Registered User
لایک‌ها
788
چرا بازار به خبرهای مثبت واکنش عکس نشون میده ؟! چرا با خبر تغییر ذخایر از دلار به یوآن و آزاد شدن پول های بلوکه شده ایران در عراق و کره دلار و سکه صعودی شد ؟ چرا با خبر تزریق 50 میلیون دلار روزانه باز آمار صعودی شد ؟

چرا تو این مملکت همه چی عکسه

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
ببین من تئوریشو میگم. درعمل واقعا نمیشه دقیق نظر داد ولی توی عکس زیر ، روند مشکی منطقی نیست و محکوم به ریزشه بدون هیچ توجهی نسبت به اینکه در مورد چی حرف میزنیم میخواد سهم باشه ، میخواد طلا باشه ، میخوان نفت باشه ، دلار باشه یا هرچیز دیگه ای . ( به شرطی که دخالتی در روندش اتفاق نیوفته ! ) . اما حالت سبزش منطقیه . یعنی مدت زمان طولانی تر ولی قیمت نهایی همونه
مشاهده پیوست 1202352

بازم تئوری ! حالت اول نمودار مشکیه و یه جاش قرمز شده و بعد دوباره مشکی شده . حالت دوم هم نمودار سبزه . اتفاقی که توی ایران میوفته ( چندین بار افتاده ) با دخالت قیمت دلار رو اونقدر بالا میبرن و بعد یه ریزش واسه گرفتن نوسان و بعد یه دوره رکود و خیلی پایین بودن قیمت ها و بعد تعادل
حالت دوم که سبزه اون چیزیه که باید اتفاق میوفتاد و بدون دخالت طی میشد ! مبدا و مقصد هم یکیه زمان هم یکیه ( بالا زمان تفاوت داشت و مبدا و مقصد یکی بود ) . اینجا به جای اینکه اجازه بدن قیمت روند عادی خودش رو طی بکنه ازش نوسان میگیرن .
توی نمودار مشکی بعد از ریزش قیمت پایینتر از سبزه علتش هم اینه بعد از یه شوک ریزشی معمولا تقاضا برای اون کالا ( ارز ، سهم ، ملک یا هر چیز دیگه ای ) ، کم میشه و برای همین نسبت به حالت عادی ( سبز رنگ ) پایینتر معامله میشه

مشاهده پیوست 1202354

برای کسی که با هدف حفظ ارزش پولش بلند مدت طلا یا دلار میخره ، این موضوع تقریبا مهم نیست که کجا بخره ولی اونی که بخواد منطقی باشه و نقطه خرید مناسب رو بتونه تشخیص بده ، اواخر قله میفروشه چون همین یه اصل رو میدونه که بعد شارپ ، ریزش محتمله و بعد که ریزش اتفاق افتاد و یکم از قیمت فروشش پایینتر رفت میتونه حجم بیشتری خریداری بکنه
پس نقطه ورود و خروج حتی برای دید بلند مدت هم مهمه
از نظر من حباب درست کردن توی قیمت ها به این شکل رفتار غیر انسانیه . چه تو بورسش چه دلار و سکه و طلا و .... چون باعث میشه اون حس ترس مردم عادی و اونایی که به خاطر فشار مالی ترس کاهش ارزش پولشون رو دارن یا توی سهام ترس از دست دادن سود ، باعث بشه توی یه دام بد گرفتار بشن !
و جالبه که توی این دام هم معمولا باز گول میخورن یعنی بالا میخرن ، پایین میاد ، یکم در جا میزنه ، خسته میشن میفروشن ! یه جورایی فقط نوسان دادن ( نگرفتن ! ):D
ممنون برای اظهار نظرت جالب بود .برای کسانی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت ندارن و می خوان از این التهاب بازار نهایت استفاده رو ببرن و ممکنه که خبر های هیجان انگیزی از سود های کلان لحظه ای و روزانه شنیده باشن و یا خودشون تجربه کرده باشن ولی یه کار پر ریسکی هست و ممکنه توی یکی از این خرید و فروش ها هر آن قیمت سقوط کنه و قیمت ها برای طولانی مدت بمونه و وخطر دود شدن پولشون وجود داره...

ولی من قصد خرید و فروش روزانه ندارم چون وقتشو ندارم فقط یه پولی از قبل روی دستم مونده که می خوام تبدیلش کنم به طلا ارزش پول حفظ بشه .حس میکنم الان نسبت به زمان خودش پول زیادی دارم میدم...

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
قیمت طلا جهانی ظرف چند روز اخیر بالا پایین شده... ولی در کل کاهشی بوده...بانک مرکزی ایران هم میگه پول زیادی تزریق کرده... اینکه این عوامل چقدر واقعا موثر هستند در ظاهر باید موثر باشند ولی اینکه واقعا در آینده چه تاثیری دارن من نمیدونم.

Last edited:

all4u2

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
573
خوب همونطور که گفتم سکه رفت برای ۲۰ تومان تا ابان،،،
اگر کسی فکر میکنه ارزون میشه از این خبرها نیست

بالا