برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

Bijan ...

Registered User
لایک‌ها
1,121
دیگه شما بیا بگو اصلا کجا خاتمی از روحانی حمایت کرد
اصلا خاتمی کجاش اصلاح طلبه
هیچ فرقی بین بسیجی های طرفدار احمدی نژاد در سال 88 که بعدا گفتن اصلا ما حمایت نکردیم و احمدی نژاد اصولگرا نیست
و شماها که وقت انتخابات گوش اسمان رو کردین و الان همگی زدن زیرش که اصلا روحانی کیه!
هیچ فرقی بین این دو دسته نیست
دیوار هاشا بلنده و الان هم وقت هاشا کردن روحانیه
همه صف کشیدن که بگن از اول ما اصلا از روحانی خوشمون نمی اومد...

نمی دونم مشکلت چیه .. اما اگر این اراجیف را می خوای به من نسبت بدی باید بگم حالت بده خیلی بد .
اتهام زدن و نیت خوانی جرم محسوب میشه .

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
دوستان من یک مقدار طلای آب شده خریدم فروشنده به من یک فاکتور داد که توش وزن طلا ،عیار طلا، شماره ریگیری و اسم کارگاه ریگیری نوشته شده ولی فاکتور را مهر نزده ...با شماره اتحایه طلا که تماس گرفتم و شماره ریگیری را وارد کردم. اسم کارگاه ریگیری وعیار طلایی که روی فاکتور من نوشته شده را عینا" گفت حالا سوالی من اینه اون طلایی که من گرفتم معتبره؟ می تونم مطمئن باشم که طلای اصله؟
چون امروز توی یکی از سایت های مربوط به طلا نوشته بود اگر موقع فروش آب شده به شما فاکتور همراه با مهر ندن ممکنه طلا تقلبی باشه.. و حتما" فاکتور مهر شده بگیرید آیا این حرف درسته؟
( این نکته را بگم که این جایی که من ازش خرید کردم تو شهر ما تو مرکز بازار طلاست و یک جای نسبتا" معتبری هست وخودشون حتی آدرس کارگاه ریگیری را به من دادن)
سوال دوم: آیا طلای آب شده را به راحتی می خرن؟ یعنی ببرم 5 تا طلا فروشی از بین این 5 تا کسی خریدار آب شده هست؟( البته منظورم بدون فاکتور مهر شده است )
درود دوست عزیز
چندتا سوال داشتم خدمتت
1- طلای آب شده بصورت شمش، و با وزن ثابت هستش؟ مثلا شمش های یک یا چند گرمی؟
2- چی شد که تصمیم به خرید طلای آب شده گرفتید؟ (بغیر از قضیه اجرت که نداره)
3-آیا نسبت به خرید سکه یک گرمی ، یا سکه بهار منطقی تر هست؟
4-قیمتش بر چه مبنایی هست؟ مثلا وقتی میگن الان طلا هر مثقال یک میلیونه، منظور همین طلای آب شده هست؟
ممنون میشم توضیح مختصری بفرمایید
سپاس

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

jamal3702

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
38
درود دوست عزیز
چندتا سوال داشتم خدمتت
1- طلای آب شده بصورت شمش، و با وزن ثابت هستش؟ مثلا شمش های یک یا چند گرمی؟
2- چی شد که تصمیم به خرید طلای آب شده گرفتید؟ (بغیر از قضیه اجرت که نداره)
3-آیا نسبت به خرید سکه یک گرمی ، یا سکه بهار منطقی تر هست؟
4-قیمتش بر چه مبنایی هست؟ مثلا وقتی میگن الان طلا هر مثقال یک میلیونه، منظور همین طلای آب شده هست؟
ممنون میشم توضیح مختصری بفرمایید
سپاس

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

درود
ببین داداش گلم من خودمم تو طلا آدم حرفه ای نیستم... این دفعه هم اولین بار بود آب شده می خریدم...
ولی تا اونجایی که اطلاع دارم جوابتو می دم
1: نه به صورت شمش نیست.. یک سری قطعات به صورت مکعب مستطیله ( البته اشکال دیگه هم هست) با وزنهای مختلف که اندازه ثابت نداره که عیارطلاش 18 است ( البته با طلای 24 عیار هم پیدا می شه ولی کمتر) فزق شمش با طلای آب شده دقیقا" تو همینه.. شمش را با طلای 24 می زنن ولی آب شده با عیار 18 است..مثلا" من رفتم به طلا فروش گفتم 60 میلیون آب شده می خوام ولی بر اساس آب شده هایی که داشت هیچ کدوم به 60 میلیون نمی خورد وزنشون یکم بیشتر بود برای همین 63 میلیون گرفتم
2:چون موقع خرید اجرت ساخت نداره، سود 7 درصدی طلا فروش را نداره و 9 درصد ارزش افزوده را هم نداره موقع که می خوای بفروشی ( اینطوری که شنیدم چون هنوز خودم نفروختم) به ازای هر گرم حدود 4-5 تومن یا کمتر ازت ارزونتر می خرن در صورتی که اگر طلای عادی را ببری طلای فروشی اکثرا" تا گرمی 20 تومن زیر قیمت ازت می خرن
3:در مورد سکه های که شما نوشتی اطلاعی ندارم ولی می دونم سکه امامی الان حدود 400-500 تومن حباب داره در صورتی که طلای 18 عیار الان هر مثقالش حدود 200 تومن حباب منفی داره.. یعنی قیمت بازار پایین تر از قیمت واقعیه..
4:قیمتش بر مبنای هر گرم طلای 18 عیاره که الان گرمی حدود 350 تومنه.. مثقال ربطی به اب شده نداره هر مثقال حدود 4.5 گرم طلای 17 عیاره ( یک مقدار کمتراز 4.5 اگر تو اینترنت بزنید مقدار دقیقشو براتون می یاره) ولی تو بازار که می خوایید خرید و فروش کنید با همون گرم باهاتون حساب می کنن

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
چند روز قبل بازار سکه و طلا یک حرکت شارپ رو به بالا داشت
یکی از دلایلش بستن بازار اتی سکه بود . بعد از کلی دخالت های مستقیم و اشکار بازار رو بستن و معاملات زعفران رو جایگزین کردن
در همین معاملات هم به صورت کاملا اشکار دارن تقلب میکنن
اخه چطور ممکنه در معامله زعفران ۳۸ هزار موقعیت باز وجود داشته باشه ( واقعا چه کسی زعفران میخره !!!! )
به هر صورت وقتی در بازاری دخالت اشتباه بشه پول های اون قسمت به جای دیگه سرازیر میشه

یک پیشبینی کنم برای چند ماه اینده
پول میره به سمت ملک و زمین

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
دوستان مراقب باشید طلای ابشده رو از جاهای معتبر خریداری کنید
فاکتور نمیدن اگر هم فاکتور بدن تحت هیچ شرایطی مهر نمیکنن . اگر شخصی واقعا به شما فاکتور بده حتما مالیات و ارزش افزوده اش رو از شما میگیره پس به اسم فاکتور کلاه سرتون نره
از نظر قانونی اون چیزی که معمولا بین ما به عنوان فاکتور شناحته میشه واقعا فاکتور نیست

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
یکی از دلایلش بستن بازار اتی سکه بود . بعد از کلی دخالت های مستقیم و اشکار بازار رو بستن و معاملات زعفران رو جایگزین کردن
اخه چطور ممکنه در معامله زعفران ۳۸ هزار موقعیت باز وجود داشته باشه ( واقعا چه کسی زعفران میخره !!!! )
به هر صورت وقتی در بازاری دخالت اشتباه بشه پول های اون قسمت به جای دیگه سرازیر میشه

توضیح شما واقعیت هست، در مورد بازار آتی و کلاً بورس کالا و اصلاً اعمال نرخ و غیره، بسته به تصمیمات لحظه ای، همه نوع دستکاری را انجام میدهند.
در مورد پیش بینی شما، یعنی رشد چشمگیر در قیمت ملک و زمین نسبت به حال حاضر، در طی این چند ماه اتفاق می افتد؟ یعنی دلیل خاصی برای انتقال سرمایه ها به صورت خاص به سمت ملک و زمین مشاهده میکنید؟

pouria.b

Registered User
لایک‌ها
418

اما یک مسئله ای که در مورد ملک و زمین وجود داره اینه که با این شرایط و قیمت ها فقط درصد کمی از مردم هستن که میتونن ملک و زمین بخرن برای سرمایه گذاری. حتی شهر های کوچیک
به طور مثال کسی که 50 میلیون 100 میلیون سرمایه داره بازم فقط میتونه برای حفظ سرمایه به فکر خرید سکه و طلا باشه که اکثر مردم اینجورین.
20 سال پیش میشد با کار کردن و حقوق ماهانه هم زمین بخری اما الان غیر ممکنه.
پدر من سال 82 بازنشت شد 12 میلیون بهش دادن با اون پول تو شهرمون 2 تا خونه خرید. الان با پول بازنشستگی به زور بتونی پراید بخری
با این وضعیت به نظر من بازار مسکن و زمین اگه شرایط قیمت ها همینجوری باشه بازم توی رکوده.

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
نظرتون در مورد ارز چیه
دلار
ایا گران میشه
به 16 تومان میرسه
یا پایین میاد

take

Registered User
لایک‌ها
100
تعداد یک کیف دلار اگر فروشنده واقعی هست تهران خریدارم لطفا پیغام خصوصی

jan_sakht

Registered User
لایک‌ها
443
تعداد یک کیف دلار اگر فروشنده واقعی هست تهران خریدارم لطفا پیغام خصوصی

منظورتو از یه کیف دلار نمیفهمم ولی اگه خریدار دلاری ۱۰ هزار تا دارم ، تهرانم ، دلاری ۱۵ بهت میدم ، اگه خریداری بسم الله

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
سکه روبه بالاست
آبان که برسه 5 میلیون رو رد میکنه

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
‏ممنوعیت خروج سکه طلا و زیورآلات بیش از ۱۵۰ گرم از ایران
مدیر مسافری گمرک فرودگاه امام گفته خروج حتی یک سکه در حال حاضر ممنوع است.

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
‏ممنوعیت خروج سکه طلا و زیورآلات بیش از ۱۵۰ گرم از ایران
مدیر مسافری گمرک فرودگاه امام گفته خروج حتی یک سکه در حال حاضر ممنوع است.
سکه تو خارج از ایران هیچ ارزشی نداره

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
سلام دوستان
طلایی که به ارث میرسه موقع فروش طلای دست دوم حساب میشه؟
2-کسی از مالیات بر ارث (که فقط طلا هست) خبر داره؟مالیات این هم بر اساس قیمت روز طلا حساب میشه یا موقع فوت فرد؟

Last edited:

gamekhor2007

Registered User
لایک‌ها
19
دوستان طلای آب شده بهتره یا سکه یا طلای دست دو؟میخوام پولم از بانک بکشم بیرون نهایت ماهی 900 سود میده.میخوام ارزش همین مقدار پولم حفظ بشه

pouria.b

Registered User
لایک‌ها
418
دوستان طلای آب شده بهتره یا سکه یا طلای دست دو؟میخوام پولم از بانک بکشم بیرون نهایت ماهی 900 سود میده.میخوام ارزش همین مقدار پولم حفظ بشه
طلای آب شده ( هر زمان خریدین اگه دیدین چند روز بعدش اومد پایین تر به هیچ عنوان نفروشین فکر نکنین دارین ضرر میکنین. بازی های بازار همینجوریه کلا توی نوسانه . دیدتون باید بلند مدت باشه )

بالا