برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
من از ۵ ماه پیش داشتم رو قیمت سکه برسی میکردم سکه رو ۴ تا ۳۹۰۰ بود بعد گفتم این دیگه کفه خرید زدم بعد دو هفته یهو رفت ۳۶۰۰ خیلی جا خوردم البته به مدت یکی دو روز بعد سریع رفت رو ۴ کلا اگه شانسم بهتر بود همشو رو ۳۶۰۰ میخریدم بیشتر سود میکردم الانم کف قیمت رو ۴۴۰۰ هست سال بعد سکه ۵تومنی داریم

بالا ۵ میلیون میشه سال دیگه
به چند دلیل
درآمد نفتی نیست ، خودشون گفتن منابع سکه و طلا به باد رفته ، خودشون میگن کمبود بودجه داریم ، پیش بینی رکود اقتصادی جهانی بین المللی شده از اواسط ۲۰۱۹ به بعد ، خوب این خودش افزایش قیمت میاره ، با تمام توان دارن جلو گرونی میگیرن بازم کم آوردن تو کشور سال بعد بدتره و ....

من به قیمت خریدم ۱۰۰ هزار بیشتر برسه میفروشم کاری ندارم حتی ممکنه به ۱۰ میلیونم برسه
دنبال دلالی یا ریسک نیستم

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
بالا ۵ میلیون میشه سال دیگه
به چند دلیل
درآمد نفتی نیست ، خودشون گفتن منابع سکه و طلا به باد رفته ، خودشون میگن کمبود بودجه داریم ، پیش بینی رکود اقتصادی جهانی بین المللی شده از اواسط ۲۰۱۹ به بعد ، خوب این خودش افزایش قیمت میاره ، با تمام توان دارن جلو گرونی میگیرن بازم کم آوردن تو کشور سال بعد بدتره و ....

من به قیمت خریدم ۱۰۰ هزار بیشتر برسه میفروشم کاری ندارم حتی ممکنه به ۱۰ میلیونم برسه
دنبال دلالی یا ریسک نیستم
بنظرم یکی از فاکتورهای مهم خرید سکه عجله نکردن در خریده و همینطور فروش اینکه کسی بخواد به شما بگه زودی برو پولتو به سکه تبدیل کن که ارزشش پایین میاد این عجله اصلا درست نیست باید به بازار سکه از چند ماه پیش نگاه کرد و قیمت گرفت بعد روی یک قیمت کف خرید کرد یکی از بستگان ما رفته نیم سکه خرید بدون تحقیق در مورد قیمت و در اوج گرونی هم خریده الان ۱ساله نمیتونه بفروشه چون هنوز به قیمت خرید خودش هم نرسیده اگه خرید و فروشها در ماه بیشتر انجام بشه سود هم بیشتر میشه باید همیشه قیمتها رو برسی کرد و در موقعیت مناسب فروخت

Last edited:

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
بهترین مدل سکه تمام برای خرید چی هست؟
و اینکه ایا در حال حاظر از بانک میشه سکه خرید؟

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,032
اینم بدبختی ما ، پولی که به سختی بدست میاریم روز بعد پشکل میشه :general502::mad::mad::mad::mad::mad:
این نمودار هم قدیمیه ، تقریبا دو سالی هست که وضعیت زندگی خیلی بدرتر از هر روزی تو این مملکت شده

100114-jpg.1120831

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
دوستان به نظرتون خرید طلا در سال 98 چطور است؟ چقدر احتمال رشد دارد؟

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
دوستان به نظرتون خرید طلا در سال 98 چطور است؟ چقدر احتمال رشد دارد؟

بنده شخصا فکر میکنم انس جهانی خیلی میره بالا و ارز هم که در رشد طلا موثر میباشد هم با افزایش روبرو خواهد شد و طلا هم بالا خواهد رفت

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
دوستانی که قصد سرمایه گذاری بر روی سکه ی تمام دارند ولی نگران امنیت فیزیکی نگهداری هستند،
و یا اینکه قصد نوسانگیری لحظه ای از بازار ارز محور سکه رو دارند بهتره صندوقهای ETF طلا به ویژه پرمعامله ترینشون یعنی "صندوق پشتوانه طلای لوتوس پارسیان" با نماد "طلا" در بورس رو بررسی کنند.
(گروه رسمی پرسش و پاسخ صندوق به مدیریت تامین سرمایه لوتوس پارسیان)

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,032
لینک گروه تلگرام طلا و ارز کسی داره بزاره؟
الان این قیمت تقریبا 4700 سکه حبابی هست یا ارزش ریال همینه؟ میخوام بگیرم ولی میترسم حبابی باشه چون نمودار سالیانه رو ببینید قیمت سکه همینطور بی دنده و ترمز داره میره بالا

دوستانی که قصد سرمایه گذاری بر روی سکه ی تمام دارند ولی نگران امنیت فیزیکی نگهداری هستند،
و یا اینکه قصد نوسانگیری لحظه ای از بازار ارز محور سکه رو دارند بهتره صندوقهای ETF طلا به ویژه پرمعامله ترینشون یعنی "صندوق پشتوانه طلای لوتوس پارسیان" با نماد "طلا" در بورس رو بررسی کنند.
(گروه رسمی پرسش و پاسخ صندوق به مدیریت تامین سرمایه لوتوس پارسیان)
دقیقا یعنی چی؟ فقط امنیت منظورته یا سود و مزایای دیگه داره؟

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
اول وقت قیمت یکم رفت بالا بعد برگشت تقریباً همون قیمت های قبلی. الان گرم 18 عیار 431/900 تومان هست، به نظرتون دو سه روز بعد چجوریه؟؟!

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
اول وقت قیمت یکم رفت بالا بعد برگشت تقریباً همون قیمت های قبلی. الان گرم 18 عیار 431/900 تومان هست، به نظرتون دو سه روز بعد چجوریه؟؟!
اگه خبری که در مورد 3پاه اومده قطعی بشه شاید یه صعود نیمه شارپی رو داشته باشیم در روز دوشنبه سه شنبه

hossghost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
سلام دوستان، خواستم ده تا سکه قدیم بخرم شهرستان هستم بابل، خواستم بدونم چجوری میتونم مطمئن شم سکه تقلبی بهم نفروشن. راهی برای تشخیص هست؟ میتونم از فروشنده تقاضای فاکتور بکنم یا نه؟ سکه وکیوم دار الان بهتره یا بدون وکیوم. ممنون میشم جواب بدید.

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
سلام دوستان، خواستم ده تا سکه قدیم بخرم شهرستان هستم بابل، خواستم بدونم چجوری میتونم مطمئن شم سکه تقلبی بهم نفروشن. راهی برای تشخیص هست؟ میتونم از فروشنده تقاضای فاکتور بکنم یا نه؟ سکه وکیوم دار الان بهتره یا بدون وکیوم. ممنون میشم جواب بدید.

سلام ، فروش سکه های قدیمی سخته به نظرم تازه احتمال تقلبی بودنش هم بیشتره ، پیشنهاد میکنم وکیوم دار ۸۶ به بالا بخری

jan_sakht

Registered User
لایک‌ها
443
اقا قیمت دلار چرا اینجوری شده ؟؟؟

کانالهای تلگرام یه قیمت میزنن ، سایتها یه قیمت دیگه میزنن ، اخبار یه قیمت دیگه میگه ، میری صرافی یه قیمت دیگه میگه ، دلال تو تجریش یه قیمت دیگه میگه
چنده الان ؟؟ چیه داستان ؟؟

احساس میکنم ترفند جدیده میخان ملتو گیج کنن که نرن سمت خرید دلار ، سیاست کصافطو قشنگیه

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
اقا قیمت دلار چرا اینجوری شده ؟؟؟

کانالهای تلگرام یه قیمت میزنن ، سایتها یه قیمت دیگه میزنن ، اخبار یه قیمت دیگه میگه ، میری صرافی یه قیمت دیگه میگه ، دلال تو تجریش یه قیمت دیگه میگه
چنده الان ؟؟ چیه داستان ؟؟

احساس میکنم ترفند جدیده میخان ملتو گیج کنن که نرن سمت خرید دلار ، سیاست کصافطو قشنگیه
قیمت دلار همون قیمتیه که بتونی بخری، والسلام.

ضمنا اینطوری که شما میگید هم نیست، قیمتا تقریبا مشخصه. واسه دلار به طور کلی 3 تا قیمت داریم. 1-قیمت بازار، 2-قیمت صرافی، 3-قیمت همتی. قیمت بازار و صرافی که هر لحظه و هر ساعت مشخصه و تفاوت چندانی باهم ندارن معمولا 100 تومن تفاوته. همتی هم همیشه 200 300 زیر بازار قیمت میزنه اما بعضی وقتا اوضاع خیط میشه و اختلافش همتی با بازار زیاد میشه. اینجور مواقع همتی روز بعد قیمتو تا نزدیکی قیمت بازار میبره بالا و بعد آروم میاره پایین تا بازارم بیاد پایین. مثل 2 3 روز پیش که بازار به 13500 رسیده بود اما سوزن همتی رو 12900 گیر کرده بود، روز بعدش کرد 13200 و بعدش هم 13500. دلیلش هم اینه که وقتی اختلاف قیمت بازار با قیمت همتی(صرافی ملی) زیاد میشه قیمت همتی حالت سرکاری و مسخره به خودش میگه و بی اعتبار میشه و کسی بهش اهمیت نمیده، همین موضوع باعث افزایش بیشتر قیمت تو بازار میشه. به همین خاطر در مواقعی که افزایش داریم همتی مجبوره که قیمتشو بلافاصله به بازار نزدیک کنه و بعد یا با تزریق در فی پایینِ بازار یا با ترفند و بلوف زنی(پستهای اینستاگرام و خبرهای مثبت) قیمتو آروم بکشه پایین تا بتونه روند بازارو با خودش همسو کنه و جلوی افزایش بیشترو بگیره.

یه چیزی هم در نظر داشته باشید که تو نوسانات شدید اختلاف قیمت خرید فروش مخصوصا توی صرافی بالاتر از حالت عادیه. یعنی الان که دلار صرافی 13800 شده صرافی از شما نهایتا 13500 یا حتی کمتر میخره.

بالا