برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

Arashnz66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
دوستان من یه مبلغ پولی اومده دستم، به نظرتون سکه بخرم یا بذارم بانک سودش رو بگیرم ؟

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
سکه.پول رو هیچوقت نخوابون همش ضرره.

با این استدلال، استارتر تاپیک «توصیه در خصوص حفظ ارزش پول» که مهر ماه پرسیده بود با پولش چه بکنه ممکن بود به دام خرید سکۀ 16 میلیونی و دلار 32 هزار تومانی و سهامِ مچ شده با شاخص 1.5 میلیونی بیفته و 20 الی 35 درصد از اصل پولش رو هم از دست بده! البته موافقم که در صورت اصرار به نگهداری دارایی فیزیکیِ نقدشونده سکه همواره بهترین گزینه بوده و هست. ولی با جمله «پول رو هیچوقت نباید خوابوند» موافق نیستم. حداقل برای کوتاه‌مدتی‌ها و میان‌مدتی‌ها که به فرض کسب بازدهی به جهت خرید و ارتقا احتمالی ملک و خودرو و... معامله می‌کنن.

Arashnz66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
با این استدلال، استارتر تاپیک «توصیه در خصوص حفظ ارزش پول» که مهر ماه پرسیده بود با پولش چه بکنه ممکن بود به دام خرید سکۀ 16 میلیونی و دلار 32 هزار تومانی و سهامِ مچ شده با شاخص 1.5 میلیونی بیفته و 20 الی 35 درصد از اصل پولش رو هم از دست بده! البته موافقم که در صورت اصرار به نگهداری دارایی فیزیکیِ نقدشونده سکه همواره بهترین گزینه بوده و هست. ولی با جمله «پول رو هیچوقت نباید خوابوند» موافق نیستم، حداقل برای کوتاه‌مدتی‌ها و میان‌مدتی‌ها که به فرض کسب بازدهی به جهت خرید و ارتقا احتمالی ملک و خودرو و... معامله می‌کنن.
بنابراین من با توجه به اینکه برنامه خاص سرمایه گذاری دیگه ندارم و هدفم بلند مدت و حفظ ارزش سرمایه هست و با توجه به موقعیت الان بازار پیشنهاد شما چی هست ؟

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
بنابراین من با توجه به اینکه برنامه خاص سرمایه گذاری دیگه ندارم و هدفم بلند مدت و حفظ ارزش سرمایه هست و با توجه به موقعیت الان بازار پیشنهاد شما چی هست ؟

به دید بلند مدت - که البته باید دید تعریفش چیه و از نظر من یعنی حداقل 5 سال - همۀ بازارها طبیعتا صعودی خواهند بود.

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
حدود ۲۰۰ تومن
لازمش نداری بخوابون رو سکه البته باید صبر کنی فعلا خبری نیست اما الان قیمت سکه کفه من خودم فعلا خرید نزدم گذاشتم بانک کوتاه مدت تا خبری بشه خرید بزنم

Arashnz66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
لازمش نداری بخوابون رو سکه البته باید صبر کنی فعلا خبری نیست اما الان قیمت سکه کفه من خودم فعلا خرید نزدم گذاشتم بانک کوتاه مدت تا خبری بشه خرید بزنم
ممنون. منم یه ۵۰ تومن امروز گذاشتم تو یکی از این صندوق ها. بعد خبری بشه منظورتون اینه که به محض اینکه شروع به بالا رفتن کرد باید خرید انجام داد ؟ من زیاد اهل دنبال کردن اخبار و اینا نیستم، از چه طریقی باید متوجه بشم کی وقت خرید کردنه ؟

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
ممنون. منم یه ۵۰ تومن امروز گذاشتم تو یکی از این صندوق ها. بعد خبری بشه منظورتون اینه که به محض اینکه شروع به بالا رفتن کرد باید خرید انجام داد ؟ من زیاد اهل دنبال کردن اخبار و اینا نیستم، از چه طریقی باید متوجه بشم کی وقت خرید کردنه ؟
باید اخبار رو همیشه دنبال کنی سایتهای سکه دلار رو نگاه کنی شروع شدن قیمتهای ناگهانی خودش خبر میده بهت

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
اونس جهانی 1680 !!!

چه فشار فروشی پشت اونس قرار گرفته که کم کم قیمت بالا میره و ناگهانی ریزش اتفاق میوفته !

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
از دوتا منبع شنیدم توی خرداد قیمتها دوباره افزایش پیدا میکنه چه اجناس سوپر مارکتی چه ماشین ملک طلا سکه اینا تا قیمتهارو برابر دلار نکنن دست نمیکشن اگه این اتفاق بیوفته 80درصد مردم ایران از بین میرن

ramin!

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به دید بلند مدت - که البته باید دید تعریفش چیه و از نظر من یعنی حداقل 5 سال - همۀ بازارها طبیعتا صعودی خواهند بود.
استاد همه میدونن تو این مملکت تا بوده همه چی افزایشی بوده و خواهد بود.میخوای همه چی ارزون بشه؟زهی خیال باطل.ثابت کردی در زمستان برف و باران میبارد.بعد میگی مخالفم پول خوابیده بشه.سخنانت متناقضه.

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
استاد همه میدونن تو این مملکت تا بوده همه چی افزایشی بوده و خواهد بود.میخوای همه چی ارزون بشه؟زهی خیال باطل.ثابت کردی در زمستان برف و باران میبارد.بعد میگی مخالفم پول خوابیده بشه.سخنانت متناقضه.
بله افزایشی بوده
نه هیچ وقت ارزون نمیشه
تو شهر ما وسط زمستون تابستونم میشه :D از هیچ کس هیچی بعید نیست حتی طبیعت
من همیشه میگم مخالفم پول توی بانک خوابیده بشه اما در صورتی که قیمت سکه رو کف باشه و چندین ماه افزایشی نباشه اگه با پولت درآمد نداری میتونی بذاری بانک کوتاه مدت دیگه بهتر از اینه که پولت چند ماه خاک بخوره هیچی هم روش نیاد

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379

بحث به کل چیز دیگه‌ای بود. ظاهرا شما پست‌های صفحۀ قبل رو کامل نخوندی و به سه واژۀ کوتاه، میان و بلند مدت توجه نداشتی. یکی از دوستان پیشنهاد داده بود «خرید» همواره بهترین گزینه هست و من با استناد به تاپیکِ لینک شده‌ای که نظرات برخی دیگر از دوستان هم‌فکر شما داخلش هست عرض کردم این استدلال منطقی نیست و پس کسی که مهر ماه این سوال رو پرسیده بود باید سکۀ 16.2 میلیونی می‌خرید و در این صورت الان نه تنها ریالی سود نکرده بود، که 36% از اصل پولش هم رفته بود.

بگذار قضیه رو یک پله ساده‌تر کنیم. فرض کنیم یک نفر اسفند 99 می‌ره و 1 سکۀ امامی می‌خره و دیگری همون پول رو می‌گذاره تو صندوق درآمد ثابت (بدون ریسک) و با سود ماهیانه‌اش هم مجدد واحدهای همون صندوق رو می‌خره. اگر قیمت سکۀ خریداری شده در اسفند 1400 بشه حدود 13.5 میلیون، تازه برابری می‌کنه با کسی که با تضمین و اطمینان پولش رو سرمایه‌گذاری کرده. اونم تازه یک صندوق 23 درصدی و نه مدل‌های رایج‌تر 25-30 درصدی. عنایت داری که داریم پرکتیکال صحبت می‌کنیم و در چنین سناریویی اگر دردسرهای خرید، استرس روزانه، نوسانات و... رو هم لحاظ کنیم ارزش اون سکۀ فرضی باید خیلی فراتر از این‌ها شده باشه تا بگیم «ارزشش» رو داشته. حالا با تخفیف بیا این رقم رو 14 میلیون در نظر بگیریم. آیا سکه در اسفند 1400 قیمت 14 میلیون رو خواهد دید؟ طبیعتا هیچکس جواب این سوال رو نمی‌دونه، ولی این رو خوب می‌دونیم که فعلا رقابت بر سر «عقب نموندن» هست و افتخار در تشویق به خرید به هر قیمتی.

شاید این مثال، برخی رو یاد حد فاصل 92 الی 96 بندازه که اشک خریداران سکه و دلار درومده بود و در نهایت سود سپردۀ بانکی در پایان اون بازۀ 4-5 ساله به مراتب بیشتر بود. اما، همون‌طور که قبلا هم تو این تاپیک نظر شخصی‌ام رو گفتم، با توجه به نقدینگی غیر قابل کنترل این دوران و مملکت‌داری محشر آقایون و... چرخه‌های تورمی این‌بار به جای بلند‌مدت احتمالا در خوشبینانه‌ترین حالت در میان‌مدت خودشون رو نشون می‌دن. مهم این وسط حفظ سلامتیه و «خندۀ آخر» از آن اونیه که بازدهی بیشتر – و یا برابر – رو با آسودگی خاطر کسب کرده باشه.

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
یکم پول لازمم

4تا سکه میخوام بفروشم
تا 17 فروردین چک دارم

الان حدود 11 هست سکه
4 تا رو فردا بفروشم یا مثلن 15 فروردین؟

نیاد پایین

mahan220

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
یکم پول لازمم

4تا سکه میخوام بفروشم
تا 17 فروردین چک دارم

الان حدود 11 هست سکه
4 تا رو فردا بفروشم یا مثلن 15 فروردین؟

نیاد پایین
هیچی معلوم نیست منم دیروز سه تا داشتم دونه ای یازده فروختمش.ریسکه معلوم نیست بعده عید چی بشه منم تا برج 6 نیازی نداشتم ولی گفتم ردش کنم خلاص شم.ولی بنظرم اینا عطش شدیدی برای مذاکره دارن و همچنین دولت جوی خوابالود هم همینطور.در نتیجه بعده عید یکم خطریه منکه سه تا داشتم هر سه رو فروختم.

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,016
اونس جهانی 1680 !!!

چه فشار فروشی پشت اونس قرار گرفته که کم کم قیمت بالا میره و ناگهانی ریزش اتفاق میوفته !
بخاطر ترامپ بود و تنش هاش مردمو پولشونو طلا و سکه میکردن الانم که کوچ میکنن سمت ارزهای مجازی

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,016
🌕گرم طلای 18 در مشهد : 1059600تومان
🌕سکه امام : 10850000تومان
🌕سکه بهار آزادی : 10550000تومان
🌕سکه نیم : 5650000تومان
🌕سکه ربع : 3950000تومان
منبع:اتحادیه صنف طلا جواهر و نقره مشهد

ramin_delphi

Registered User
لایک‌ها
738
به نظرتون سکه باز کی شروع میکنه به سعودی شدن ؟

به طور کلی سزمایه گذاری تو سکه ارزش داره ؟

خودشم جالب هست تو مملکت همه چی داره گرون میشه هر چی که فکرش رو بکنید اما سکه ارزون میشه !!!!! اخه این یعنی چی ؟ تا جایی که یادم هست همیشه سکه و طلا قبل همه چی گرون میشد بعدا بقیه گرون میشدن !!!

بالا