برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290
یک نگاهی به قیمت جهانی انس طلا از 1970 تا الان داشته باشیم خیلی جالبه
از اون زمان تا الان قیمت طلا در مقابل دلار بیش از 50 برابر رشد داشته

خلاصه: دلار نخرید، طلا بخرید :p
چون قیمت طلای جهانی این سالها بالا رفته، خرید طلا بهتر بوده از دلار یا یورو.
یه نمونه را هم من بگم. مهر سال 1398 من یورو خریدم 12.5 هزار و الان یورو 48 هزار است تقریبا: 48/12.5= 3.8 برابر
ولی تو همین بازه زمانی، صندوق عیار مفید که یک صندوق طلاست از حدود 1000 تومن رسیده به 6400 تومن: 6400/1000= 6.4 برابر

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,023
سایت مثقال و شهنام.گ کلا تعطیل شدن؟ الان هیچی ازش برام باز نمیشه هر چی هم کانال تلگرام داشت متروکه شدن!!
...
کسی کانال یا گروه خوب میشناسه؟...

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,553
مشاهده پیوست 1318285

یک نگاهی به قیمت جهانی انس طلا از 1970 تا الان داشته باشیم خیلی جالبه
از اون زمان تا الان قیمت طلا در مقابل دلار بیش از 50 برابر رشد داشته
در واقع دلار هم مثل تمام پول های کاغذی دنیا به خودی خود هیچ ارزشی نداره و در طول زمان (با چاپ و خلق پول) در مقابل دارایی های که ارزش ذاتی دارن مثل طلا افت می کنه

مثلا شما به طور میانگین کالا یا خدمتی رو که در سال 1970 در آمریکا 100 دلار بوده رو الان باید نزدیک 800 دلار پول بابتش پرداخت کنید و در واقع مثل ریال ما، دلار آمریکا هم قدرت خریدش کمتر شده
از زمانی که بایدن وارد کار شده هم آمریکا رکورد چاپ پول رو زده که تبعاتش رو به مرور خواهد گذاشت و دلار به مراتب بی ارزش تر خواهد شد، مخصوصا زمانی که کشورهای دیگه دنیا از دلار ناامید بشن و اسکناس هایی که الان توی کشورهای مختلف دنیاست برگرده خود آمریکا دچار چنان ابرتورمی میشه که اون سرش ناپیداس!!

در نتیجه یکی از بهترین دارایی هایی که میشه برای مقابله با تورم و کاهش ارزش پول در سطح دنیا داشت طلاست!
توی چند ماه اخیر بازدهی دلار تقریبا 60 درصد بوده، بازدهی طلا نزدیک 100 درصد!

خلاصه: دلار نخرید، طلا بخرید :p

اطلاعات قیمتی که بیش از 2-3 سال قدمت داشته باشن، هیچ ارزشی ندارن. چون شرایط به قدری تغییر میکنه که ممکنه کل مولفه های ایجاد کننده اون قیمت ها بی اعتبار شده باشن. در مورد طلا هم همینطوره. این افزایش قیمت دو بار در 50 سال گذشته اتفاق افتاده اون هم در شرایط خاصی که دیگه تکرار نمیشه. شما در همین نمودار اگر سال های 1980 تا 2007 رو نگاه کنی، طلا ثابت یا حتی کمی کاهشی بوده. 27 سال یک عمره:D اگر کسی در 1980 طلا خریده بود به امید اینکه در گذشته رشد داشته، نابود میشد:p همینطور از 2012 تا الان. در این بازه 11 ساله، قیمت طلا با نوسانات جزئی تقریبا نسبت به دلار ثابت بوده. در ایران هم همینطور. با دلار 930 تومنی سال 89، سکه 490 هزار تومن بود که با دلار 45 تومنی الان میشه 23.8 میلیون. اون یه ذره یه اضافه هم حبابه

در مورد پول چاپ کردن و تزریق پول به اقتصاد امریکا هم توجه شما رو به نرخ برابری دلار نسبت به سایر ارزهای بین المللی جلب میکنم. یورو در سال 2007 معادل 1.60 دلار بود. الان 1.10 دلاره. پوند در سال 1980 برابر 2.94 دلار بود. در 2008 معادل 1.85 دلار بود. الان 1.22 دلاره. حتی نسبت به کالا هم ارزش دلار امریکا زیاد شده و بر خلاف نظر شما اصلا قدرت خریدش کم نشده. شما چند تا کالایی که بخاطر کرونا و جنگ و غیره کمبود عرضه داره رو نگاه نکن، بسیاری از کالاها و خدمات، خونه، ماشین و غیره یا تورم نزدیک به صفر داشتن یا منفی ... اونهایی هم که افزایش قیمت داشتن اکثرا مربوط به افزایش دستمزد و هزینه ها در کشورهایی مثل چین بوده

در همین پی تی مرحوم @behsen69 :D بر اساس همین استدلال شما و تزریق پول برای کرونا توسط دولت امریکا پیش بینی میکرد که دلار تا پایان 2020 به 3000 و 4000 دلار میرسه. اما می بینید که 2023 هم امد و اونس به 2000 دلار هم نرسید

من نمیگم طلا نخرید، فقط میگم جوگیر نشید. اقتصاد امریکا = اقتصاد دنیا. اقتصاد امریکا عطسه کنه، کل دنیا ذات الریه میکنن:D اقتصاد امریکا با این حساب های دو دو تا چهارتایی ساده قابل تحلیل نیست. قدیما میگفتن امریکا به چین 4 تریلیون دلار بدهکاره. چین طلبشو بخواد، امریکا ورشکسته میشه. دلارش بی ارزش میشه و فلان:D امریکا فقط برای کرونا نزدیک 8 تریلیون دلار پول به اقتصادش تزریق کرد، آب از آب تکون نخورد:p ابرتورم امریکا و حرف هایی به این شکل، به درد منبر رائفی پور میخوره

ضمنا این رو هم در نظر بگیرید که دلار پول نقده و قابل مصرف در همه جای دنیا. در صورتیکه همین سکه بهار آزادی رو که الان بیش از 500 یورو در ایران قیمت داره، در خارج از کشور به زور از شما 200 یورو بر میدارن ( تازه اگر بخرن). طلاهای ایران بجز شمش های اماراتی و سوئیسی 24 عیار، بقیه استاندارد نیستن و در مواقع بحران که مردم به پول نقد ارزی احتیاج دارن مثل زمان جنگ و انقلاب، نقد شوندگی خوبی ندارن.

خلاصه: دلار بخرید، طلا نخرید:D

navidkid

Registered User
لایک‌ها
482

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,023

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
اطلاعات قیمتی که بیش از 2-3 سال قدمت داشته باشن، هیچ ارزشی ندارن. چون شرایط به قدری تغییر میکنه که ممکنه کل مولفه های ایجاد کننده اون قیمت ها بی اعتبار شده باشن. در مورد طلا هم همینطوره. این افزایش قیمت دو بار در 50 سال گذشته اتفاق افتاده اون هم در شرایط خاصی که دیگه تکرار نمیشه. شما در همین نمودار اگر سال های 1980 تا 2007 رو نگاه کنی، طلا ثابت یا حتی کمی کاهشی بوده. 27 سال یک عمره:D اگر کسی در 1980 طلا خریده بود به امید اینکه در گذشته رشد داشته، نابود میشد:p همینطور از 2012 تا الان. در این بازه 11 ساله، قیمت طلا با نوسانات جزئی تقریبا نسبت به دلار ثابت بوده. در ایران هم همینطور. با دلار 930 تومنی سال 89، سکه 490 هزار تومن بود که با دلار 45 تومنی الان میشه 23.8 میلیون. اون یه ذره یه اضافه هم حبابه
افتک جان چیزی داریم به اسم تحلیل، کسی که در پیک 1980 خرید کرده چه فرقی داره با کسی بیت کوین روی 60000 خرید کرده یا بورس ایرانو سال 1399 خریده یا ....
تا حالا کدوم چارت قیمتی دیدی که با شیب 45 درجه بدون افت و خیز فقط صعود کنه؟!! بازار مالی همینه
اتفاقا از اطلاعات قیمتی که قدمت زیادی داشته باشن روندهای قوی رو میشه درآورد، نه اینکه سال به سال به چارت نگاه کرد!!
مثالت انقدر خنده دار بود بذار برای خودت یه مثال از جنس مثال خودت بیارم بخندی!
مثلا زمان خاتمی (سال 78) نرخ دلار 860 تومن بود، سال 88 بعد از ده سال نرخ دلار 1000 تومن بود! کسی که این ده سال پولشو گذاشته بود بانک از کسی که ارز خریده بود جلوتر بود :) حالا به لطف سیاست های خارجی خاتمی و قیمت نجومی نفت مموت یا حالا خیلی موارد دیگه اون ده سال به اون شکل برای قیمت ارز گذشت، حالا به نگاه به روند چارت قیمت ارز از سال 57 تا سال 88 دیدگاه بهتری از روند کلی پیدا می کنیم یا از سال 78 تا 88 ؟؟! 😛
قیمت سکه سال 89 رو بدون منبع مثال زدی
من برات با منبع از همون سال 89 مثال میزنم
منبع:
12 بهمن 89
هر گرم طلا 18 عیار: 35780
نرخ فروش هر دلار: 1095
امروز
هر گرم طلا 18 عیار: 2130000
نرخ فورش ارز: 45000

ارز: 41 برابر
طلا 18 عیار: 60 برابر
البته اختلافش با دلار حبابه :ROFLMAO:

در مورد پول چاپ کردن و تزریق پول به اقتصاد امریکا هم توجه شما رو به نرخ برابری دلار نسبت به سایر ارزهای بین المللی جلب میکنم. یورو در سال 2007 معادل 1.60 دلار بود. الان 1.10 دلاره. پوند در سال 1980 برابر 2.94 دلار بود. در 2008 معادل 1.85 دلار بود. الان 1.22 دلاره.
ابر قدرتی انگلستان نزدیک 80 ساله به پایان رسیده انتظار داری نرخ برابریش در مقابل دلار بالا بره؟!
خب مشخصه که پایین میاد بیا تازه بذار نرخ برابریشم برات بذارم:
654.JPG

مثل تمام چارت های دیگه افت و خیز داره اما روند اصلیش با نگاه به یه بازه بزرگ تر به دست میاد نه یک سال دو سال :p
با منطق خودت که خیلی دلارم دوست داری اگه سال 85 به جای پوند، دلار خریده بودی تا سال 2008 به طور میانگین پوند در مقابل دلار قوی ترم شده بود و تو فقط ضرر کرده بودی :ROFLMAO:
اینکه دلار در برابر پوند قوی تر شده به معنی افزایش قدرت خرید دلار نیست!! به معنی کاهش شدیدتر ارزش پونده :LOL:

حتی نسبت به کالا هم ارزش دلار امریکا زیاد شده و بر خلاف نظر شما اصلا قدرت خریدش کم نشده. شما چند تا کالایی که بخاطر کرونا و جنگ و غیره کمبود عرضه داره رو نگاه نکن، بسیاری از کالاها و خدمات، خونه، ماشین و غیره یا تورم نزدیک به صفر داشتن یا منفی ... اونهایی هم که افزایش قیمت داشتن اکثرا مربوط به افزایش دستمزد و هزینه ها در کشورهایی مثل چین بوده
استاد افتک، قیمت خونه و کالا نسبت به چه زمانی تورم صفر یا منفی داشتن؟! ماه پیش این موقع؟! :LOL:
منبع:
کوت از همون منبع:
According to the U.S. Bureau of Labor Statistics, prices for housing are 877.12% higher in 2022 versus 1967 (a $877,121.94 difference in value).

Between 1967 and 2022: Housing experienced an average inflation rate of 4.23% per year. This rate of change indicates significant inflation. In other words, housing costing $100,000 in the year 1967 would cost $977,121.94 in 2022 for an equivalent purchase. Compared to the overall inflation rate of 4.03% during this same period, inflation for housing was higher.

اینم قدرت خرید دلار از سال 1920 تا الان، تورمش صفر و منفی بوده و قدرت خریدش بیشتر شده، به شرط اینکه 180 درجه بچرخونیش :ROFLMAO:

1665.JPG
من نمیگم طلا نخرید، فقط میگم جوگیر نشید. اقتصاد امریکا = اقتصاد دنیا. اقتصاد امریکا عطسه کنه، کل دنیا ذات الریه میکنن:D اقتصاد امریکا با این حساب های دو دو تا چهارتایی ساده قابل تحلیل نیست. قدیما میگفتن امریکا به چین 4 تریلیون دلار بدهکاره. چین طلبشو بخواد، امریکا ورشکسته میشه. دلارش بی ارزش میشه و فلان:D امریکا فقط برای کرونا نزدیک 8 تریلیون دلار پول به اقتصادش تزریق کرد، آب از آب تکون نخورد:p ابرتورم امریکا و حرف هایی به این شکل، به درد منبر رائفی پور میخوره
کسی که توی بازار های مالی جو گیر میشه مشخصا همیشه کله پا میشه، مختص طلا و سهام و ... نیست، Duh
شما بفرمایید اقتصاد آمریکا چطوری قابل تحلیله؟!
پول کاغذی قدرت خریدش از کجا به وجود میاد؟! پول کاغذی که کیلویی خلق میشه دقیقا ارزششو از کجا به دست میاره؟!!
اینکه آمریکا از بعد از جنگ جهانی دوم ابرقدرت جهانه که مثل روز روشنه، اما شما باید روند تغییراتو نگاه کنی
مرد باش برو بشین 45 دقیقه این ویدئو یوتیوب رو ببین 😛:

Principles for Dealing with the Changing World Order​

27 میلیون بازدید خورده، کساییم که 500 برابر من و شما اطلاعات دارن پاش لایک زدن
ضمنا این رو هم در نظر بگیرید که دلار پول نقده و قابل مصرف در همه جای دنیا. در صورتیکه همین سکه بهار آزادی رو که الان بیش از 500 یورو در ایران قیمت داره، در خارج از کشور به زور از شما 200 یورو بر میدارن ( تازه اگر بخرن). طلاهای ایران بجز شمش های اماراتی و سوئیسی 24 عیار، بقیه استاندارد نیستن و در مواقع بحران که مردم به پول نقد ارزی احتیاج دارن مثل زمان جنگ و انقلاب، نقد شوندگی خوبی ندارن.

اینم ازون حرفا بود، اصلا به سکه چکار داریم، کی دیگه میره طلای فیزیکی بگیره، صندوق ETF? :rolleyes:

ابرتورم امریکا و حرف هایی به این شکل، به درد منبر رائفی پور میخوره
افتک جان من ساقیم رائفی پوره، ولی وجدانا اسم ساقی خودتم بگو :giggle:

چشم 🥲

Last edited:

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,553
افتک جان چیزی داریم به اسم تحلیل، کسی که در پیک 1980 خرید کرده چه فرقی داره با کسی بیت کوین روی 60000 خرید کرده یا بورس ایرانو سال 1399 خریده یا ....
تا حالا کدوم چارت قیمتی دیدی که با شیب 45 درجه بدون افت و خیز فقط صعود کنه؟!! بازار مالی همینه
اتفاقا از اطلاعات قیمتی که قدمت زیادی داشته باشن روندهای قوی رو میشه درآورد، نه اینکه سال به سال به چارت نگاه کرد!!
مثالت انقدر خنده دار بود بذار برای خودت یه مثال از جنس مثال خودت بیارم بخندی!
مثلا زمان خاتمی (سال 78) نرخ دلار 860 تومن بود، سال 88 بعد از ده سال نرخ دلار 1000 تومن بود! کسی که این ده سال پولشو گذاشته بود بانک از کسی که ارز خریده بود جلوتر بود :) حالا به لطف سیاست های خارجی خاتمی و قیمت نجومی نفت مموت یا حالا خیلی موارد دیگه اون ده سال به اون شکل برای قیمت ارز گذشت، حالا به نگاه به روند چارت قیمت ارز از سال 57 تا سال 88 دیدگاه بهتری از روند کلی پیدا می کنیم یا از سال 78 تا 88 ؟؟! 😛
قیمت سکه سال 89 رو بدون منبع مثال زدی
من برات با منبع از همون سال 89 مثال میزنم
منبع:
12 بهمن 89
هر گرم طلا 18 عیار: 35780
نرخ فروش هر دلار: 1095
امروز
هر گرم طلا 18 عیار: 2130000
نرخ فورش ارز: 45000

ارز: 41 برابر
طلا 18 عیار: 60 برابر
البته اختلافش با دلار حبابه :ROFLMAO:

ابر قدرتی انگلستان نزدیک 80 ساله به پایان رسیده انتظار داری نرخ برابریش در مقابل دلار بالا بره؟!
خب مشخصه که پایین میاد بیا تازه بذار نرخ برابریشم برات بذارم:
مشاهده پیوست 1318353

مثل تمام چارت های دیگه افت و خیز داره اما روند اصلیش با نگاه به یه بازه بزرگ تر به دست میاد نه یک سال دو سال :p
با منطق خودت که خیلی دلارم دوست داری اگه سال 85 به جای پوند، دلار خریده بودی تا سال 2008 به طور میانگین پوند در مقابل دلار قوی ترم شده بود و تو فقط ضرر کرده بودی :ROFLMAO:
اینکه دلار در برابر پوند قوی تر شده به معنی افزایش قدرت خرید دلار نیست!! به معنی کاهش شدیدتر ارزش پونده :LOL:

استاد افتک، قیمت خونه و کالا نسبت به چه زمانی تورم صفر یا منفی داشتن؟! ماه پیش این موقع؟! :LOL:
منبع:
کوت از همون منبع:

اینم قدرت خرید دلار از سال 1920 تا الان، تورمش صفر و منفی بوده و قدرت خریدش بیشتر شده، به شرط اینکه 180 درجه بچرخونیش :ROFLMAO:

مشاهده پیوست 1318361

کسی که توی بازار های مالی جو گیر میشه مشخصا همیشه کله پا میشه، مختص طلا و سهام و ... نیست، Duh
شما بفرمایید اقتصاد آمریکا چطوری قابل تحلیله؟!
پول کاغذی قدرت خریدش از کجا به وجود میاد؟! پول کاغذی که کیلویی خلق میشه دقیقا ارزششو از کجا به دست میاره؟!!
اینکه آمریکا از بعد از جنگ جهانی دوم ابرقدرت جهانه که مثل روز روشنه، اما شما باید روند تغییراتو نگاه کنی
مرد باش برو بشین 45 دقیقه این ویدئو یوتیوب رو ببین 😛:

Principles for Dealing with the Changing World Order​

27 میلیون بازدید خورده، کساییم که 500 برابر من و شما اطلاعات دارن پاش لایک زدن

اینم ازون حرفا بود، اصلا به سکه چکار داریم، کی دیگه میره طلای فیزیکی بگیره، صندوق ETF? :rolleyes:

افتک جان من ساقیم رائفی پوره، ولی وجدانا اسم ساقی خودتم بگو :giggle:

چشم 🥲

به طور خلاصه شما سخت در اشتباهی. اما من ترجیح میدم با ضرر کردن به اشتباهت پی ببری:p. چون ظاهرا از این تیپ های امریکا در حال افوله و طلای بورسی بگیر و امثالهم هستی. :D

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
به طور خلاصه شما سخت در اشتباهی. اما من ترجیح میدم با ضرر کردن به اشتباهت پی ببری:p. چون ظاهرا از این تیپ های امریکا در حال افوله و طلای بورسی بگیر و امثالهم هستی. :D
اتفاقا افتک جون من کلیت فرهنگ و ایدئولوژی آمریکارو دوست دارم، و مواقعی که با این آمریکا ستیزهای 2 آتیشه بحث می کنم همیشه میگم سیاست خارجی آمریکا با وجود جنایات زیادی که توی این 80 سال در حق ملت های مختلف مرتکب شده اما بازم در قیاس با سایر ابرقدرت های تاریخ، قابل قبول ترین ابرقدرت دنیا بوده و اگه بعد از 1945 مثلا آلمان یا شوروی ابرقدرت دنیا میشد چه بسا ما الان این بحثو داشتیم توی غار کنار آتیش یا توی اردوگاه کار اجباری انجام میدادیم :LOL:
اما به هر صورت یک سری فکت وجود داره که نمیشه منکر اینا شد (حرفم منم نیست و همه رو با منبع آوردم)، همون لینک یوتیوبی که پست قبل دادم و نرفتی ببینیش مشخصا، توش به اندازه هزار تا کتاب از اردهای جهانی حرف هست
قبل از آمریکا، بریتانیا، قبلش فرانسه، قبلش اسپانیا و پرتغال، هلند، رم، یونان همگی یه روزی ابرقدرت های دنیا بودن و فاکتورهای ظهور و افول خودشون رو داشتن
من روی چیز خاصی قمار نکردم که بخوام ضرر کنم و در نهایت هم چیزی که بدیهیه هیچ کس نمی تونه آینده رو پیش گویی کنه، صرفا بر مبنای داده های تاریخ و فعلی پیش بینی می کنیم (y)

Last edited:

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,553
اتفاقا افتک جون من کلیت فرهنگ و ایدئولوژی آمریکارو دوست دارم، و مواقعی که با این آمریکا ستیزهای 2 آتیشه بحث می کنم همیشه میگم سیاست خارجی آمریکا با وجود جنایات زیادی که توی این 80 سال در حق ملت های مختلف مرتکب شده اما بازم در قیاس با سایر ابرقدرت های تاریخ، قابل قبول ترین ابرقدرت دنیا بوده و اگه بعد از 1945 مثلا آلمان یا شوروی ابرقدرت دنیا میشد چه بسا ما الان این بحثو داشتیم توی غار کنار آتیش یا توی اردوگاه کار اجباری انجام میدادیم :LOL:
اما به هر صورت یک سری فکت وجود داره که نمیشه منکر اینا شد (حرفم منم نیست و همه رو با منبع آوردم)، همون لینک یوتیوبی که پست قبل دادم و نرفتی ببینیش مشخصا، توش به اندازه هزار تا کتاب از اردهای جهانی حرف هست
قبل از آمریکا، بریتانیا، قبلش فرانسه، قبلش اسپانیا و پرتغال، هلند، رم، یونان همگی یه روزی ابرقدرت های دنیا بودن و فاکتورهای ظهور و افول خودشون رو داشتن
من روی چیز خاصی قمار نکردم که بخوام ضرر کنم و در نهایت هم چیزی که بدیهیه هیچ کس نمی تونه آینده رو پیش گویی کنه، صرفا بر مبنای داده های تاریخ و فعلی پیش بینی می کنیم (y)

طلا 44 دلار همین امروز سقوط کرد. هر اونس 1870 دلار شد:p. قیمت سال 2012 . حالا باز بگید امریکا در حال افوله، پول چاپ کرده و فلان. امریکا جونم حالا حالا ها ابرقدرته به کوری چشم چینی ها و شرق گدا ها:ROFLMAO:

gold.jpg

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,023
روز های تعطیل جایی هست که نرخ سکه رو نشون بده، اگه چند روز تعطیل بود حد و حدود دستموم باشه

طلا 44 دلار همین امروز سقوط کرد. هر اونس 1870 دلار شد:p. قیمت سال 2012 . حالا باز بگید امریکا در حال افوله، پول چاپ کرده و فلان. امریکا جونم حالا حالا ها ابرقدرته به کوری چشم چینی ها و شرق گدا ها:ROFLMAO:

مشاهده پیوست 1318393
خاله افتک این آمار ها رو از کجا میاری 😛
بده ما هم دربیاریم
من میرم اینجا ولی اونقدر بدرد بخور نیست tgju.org/profile/ons/charts

Invoker

Registered User
لایک‌ها
648
روز های تعطیل جایی هست که نرخ سکه رو نشون بده، اگه چند روز تعطیل بود حد و حدود دستموم باشه

بده ما هم دربیاریم

قیمت لحظه ای طلا

قیمت لحظه ای انس طلا

amirradan26

Registered User
لایک‌ها
1,480

در مورد پول چاپ کردن و تزریق پول به اقتصاد امریکا هم توجه شما رو به نرخ برابری دلار نسبت به سایر ارزهای بین المللی جلب میکنم. یورو در سال 2007 معادل 1.60 دلار بود. الان 1.10 دلاره. پوند در سال 1980 برابر 2.94 دلار بود. در 2008 معادل 1.85 دلار بود. الان 1.22 دلاره. حتی نسبت به کالا هم ارزش دلار امریکا زیاد شده و بر خلاف نظر شما اصلا قدرت خریدش کم نشده. شما چند تا کالایی که بخاطر کرونا و جنگ و غیره کمبود عرضه داره رو نگاه نکن، بسیاری از کالاها و خدمات، خونه، ماشین و غیره یا تورم نزدیک به صفر داشتن یا منفی ... اونهایی هم که افزایش قیمت داشتن اکثرا مربوط به افزایش دستمزد و هزینه ها در کشورهایی مثل چین بوده

در همین پی تی مرحوم @behsen69 :D بر اساس همین استدلال شما و تزریق پول برای کرونا توسط دولت امریکا پیش بینی میکرد که دلار تا پایان 2020 به 3000 و 4000 دلار میرسه. اما می بینید که 2023 هم امد و اونس به 2000 دلار هم نرسید

بیتکوین چی :unsure:
به نظرت اونم مثل بورس آمریکا و طلا ریزشیه؟

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,553
بیتکوین چی :unsure:
به نظرت اونم مثل بورس آمریکا و طلا ریزشیه؟
اطلاعاتم در مورد بیت کوین کمه. این چیزی که میگم، برداشت و احساس خودمه😅

به نظر من یک اراده قوی پشت بیت کوین وجود داره که نمیگذاره به کلی نابود بشه، اما دیگه از اون جهش های قیمتی هم خبری نخواهد بود. قیمتش در یک بازه معقول، نوسان خواهد کرد

axbarooon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

axbarooon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه واقعا اهل تلاشی ...

و میخوای #درآمدتو افزایش بدی
و هزینه های زندگیتو براحتی
پرداخت کنی ...

من بازار #طلای_آنلاین رو
بهت پیشنهاد میکنم ....✅

پس #بهونه رو کنار بذار و
همین الان اقدام کن و در سایت معاملات طلای آبشده آسا گلد ثبت نام کن و از تخفیف کارمزد استفاده کن . لینک ثبت نام :

آدرس کانال آموزش معاملات طلا :

@assagoldiran

goldisgold

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7

بده ما هم دربیاریم
چارت بیست ساله و محاوره ای کیتکو
قیمت لحظه ای طلا
https://tgju.ir
وام طلا

navidkid

Registered User
لایک‌ها
482
بالا