برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بازار خودرو + اخبار و رویدادهای مربوط به خودرو

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
به نظرم Slx یا 206 صندوق دار کار کرده بگیرید خیلی بهتر خواهد بود تا کویک...
داداش تو رو هرچی قبول دارید قسم slx رو به دشمنتون هم پیشنهاد نکنید
مطمئنن یه دسته میگن نه ما 5 ساله داریم اوکی و فلان
اگه یه نفر به من نشون بدید از اس ال ایکس راضی باشه من 150 نفر به ازای هر نفر نشون میدم که اس ال ایکس زندگیشونو گ/////
یعنی روز نیست این ماشین نبردت تعمیرگاه ( البته همش مجبورت میکنه تعمیرکار رو بیاری پیشش چون تا تعمیرگاه هم نمیره )
یه روز گیربکس
یه روز برقی
یه روز اتصالی
یه روز صدای عجیب
یعنی کلا اس ال ایکس رو برای همیشه فراموش کن داداش از هر 500 تا یکی خوب در میاد

206 صندوق دار هم جوابه ماشین خوبیه
رانا من 95 صفر گرفتم خیلی ماشین خوبی درومد تا قبل 94 که خیلی اوضاعش خراب بود بعد یه مدت تولید متوقف شد به اصطلاح کیفیت اوردن بالا ستاره های کیفیتشو بیشتر کردن من 95 گرفتم خداوکیلی هم خیلی راضی بودم بعد 10 12 تا با بقیه تحویل گرفتیم همه راضی بودن
ماشین الان دست خودمونه 87 تا هم کار کرده از اون موقع واقعا هیچ مشکلی نخورده

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
از زمان تحویل فروش فوری های سایپا اطلاع ندارید که توی دوره های قبل به موقع دادن یا تاخیر داشته؟
من گفتم ۲۰۶ رو از وقتی گرفتم هر ماه حداقل دوباری توی نمایندگی های ایران خودرو به خاطر مشکلات مختلفش علاف شدم
از طرفی موتورش واقعا ضعیفه و به نظرم ۲۰۰ تومن برای این ماشین واقعا مبلغ زیادیه و نسبت امکانات به قیمتش باهم نمیخونه
ولی خب سواریش واقعا بد نیست(من تا الان پارس L90 و پراید سوار شدم!و نسبت به تمام این ماشینها کیفیت سواریش به نظرم بهتره)
حالا با خودم گفتم اگر کیفیت سواری کوییک خیلی با ۲۰۶ فرق نداره تا هنوز ماشین نو هست و میشه به قیمت خوب فروختش،بفروشمش و جاش کوییک بگیرم و مابقی پولشم جای‌دیگه استفاده کنم

اقا من نمیدونم مورد استفاده ات چطوریه ولی فک نمیکنم کسی اندازه من ماشین عوض کرده باشه دونه دونه میتونم برات عکس بزارم ببینی از سال 90 تا 1400 به مدت 10 سال من چند تا ماشین عوض کردم ! یعنی عدد بگم کلا فک میکنی نمایشگاه دارم در این حد

اخرشم برگشتم رو 111
ببین صبح قبل اینکه ماشینو روشن کنم کولرشو روشن میکنم خب ؟ استارت میزنم
مثه تراکتور ازش کار میکشم هر جا بخوام میرم بعد دو هفته بنزینش تازه تموم میشه !
مبرم سرویس 250 تومن میدم از سر تا تهش سرویس روغن و فیلتر و فلان
نو هم خریدم 100 هزار تا راحت کار میکنه

اگه استفاده خارج شهری خیلی نداری بیا سر همین ماشینا
الکی پول برای ایرانی هدر نده
من برای خارج شهرم پاترول 6 سیلندر دارم
امریکایی سوار میشم
پاترول 4 سیلندرم داشتم ماه پیش فروختم
یعنی اونجور نیست ندیده باشم بگم نه از ماشین دهه 60 سوار میشم تا همین جدید حال میکنم تیون میکنم حال میکنم ارتفاع میزنم حال میکنم میبرم بالا حال میکنم یهو رینگ میندازم حال میکنم میگازم حال میکنم اروم میرم یعنی کار نیست با ماشین نکنم
واقعا بهت میگم 111 هیچ فرقی با دنا نداره برا من همش یه ....

یا پول یه ذره ببر بالا برو سمت ژاپنی 2 3 سال کار کرد 4 سال کارکرد 5 سال کارکرد ولی تمیز کارکرد پایین بخر یه انجین سالم باشه دست ادم حسابی بوده باشه
زیربندی تعمیر کن اگر نیاز بود جلوبندی میزان کن 4 سال بی مشکل سوار شو بعد باز بفروش
نه حال نکردی با این همون ال نود بخر اگه قیافه برات مهم نیست
کلا این روزا با این وضعیت قطعه و استحلاک قطعات مسخره واقعا نمیشه با ماشین حال کرد !
وگرنه خدایی از پراید تا دنا که تو این مملکت هست همش یکیه

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
دوستان کسی قیمت روز بازار رانا و رانا پلاس صفر رو‌ داره؟
و اینکه ماشین هایی که سندشون در رهن شرکته رو میشه خرید؟ اگر اره بعدا ممکنه دردسر داشته باشن؟

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,386
سلام دوستان
من یدونه ۲۰۶ تیپ ۲ دارم مدل اذر ۹۹ کارکردشم۵۵۰۰تاس بدون مشکل با روکش صندلی و کفی ۳ بعدی و شیشه دودی
میخواستم بفروشمش و به جاش کوییک بگیرم
حالا چندتا سوال داشتم؛
۱-چند بذارمش برای فروش؟
۲-به نظرتون منطقیه که برم بنگاه و با کوییک عوضش کنم و مابقیشو سر بگیرم؟اگر اره نیازه چقدر سر بگیرم روی کوییک معمولی یا کوییک ار صفر؟
سلام من خودم کوییک دارم،
اگه پول دستته به نظرم ماشبن بهتر بگیر اگه نه میخای ی چیزی سر بگیری و ی چیزی بگیری که از همین ماشینت سر باشه صد در صد کوییک بگیر.
من ۳ ماهه دارم ماشبن خیلی نرمیه سواریشم خیلی خوبه، اینه ها و ۴ تا شبشه برقی موتورش بدک نیست در کل راضیت میکنه نسبت به ۲۰۶ تیپ ۲

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
دوستان کسی قیمت روز بازار رانا و رانا پلاس صفر رو‌ داره؟
و اینکه ماشین هایی که سندشون در رهن شرکته رو میشه خرید؟ اگر اره بعدا ممکنه دردسر داشته باشن؟
دوستان کسی در این مورد اطلاع نداشت؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,240
ممنون
در مورد شیوه خرید خودرو های سند در رهن شرکت اطلاعی دارید؟چون ظاهرا همه ی رانا پلاس ها سندشون در رهنه

همان طور که می دونید روش قانونی وجود ندارد
ولی نمایشگاه ها به صورت قول نامه ای و وکالتی معامله میکنن

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
همان طور که می دونید روش قانونی وجود ندارد
ولی نمایشگاه ها به صورت قول نامه ای و وکالتی معامله میکنن
ممکنه به این روش بعدا برای خریدار دردسر درست شه سر انتقال سند؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,240

والا دروغ نگم نمیدونم از نظر حقوقی اگر مشکلی پیش بیاد روند به چه شکل میشه
ولی چیزی که من از دوستان نمایشگاهی شنیدم اینه که معامله رو با کسانی که میشناسن انجام میدن (خریدار و فروشنده رو میشناسه و میدونه دنبال دردسر نیستن)
چون برای خود نمایشگاه هم اگر یکی دبه کنه دردسر داره. معمولا با غریبه معامله نمیکنن

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,386
الان که همه میگن برگه سبز،مال منم سند تو رهنه ولی برگ سبز پلیس داره،پلیسم که میگه برگ سبز کافیه برای سند خودرو

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
هزینه سند با خریدار هست یا با فروشنده

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
هزینه سند با خریدار هست یا با فروشنده
شهرما برگه سبز با خریداره و به برگه سبز کفایت میکنن.
دفتر خونه کسی نمیزنه دیگه.اگر کسی خواست خرجش با خودشه( خریدار)

Sent from my SM-A507FN using Tapatalk

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,386
شهرما برگه سبز با خریداره و به برگه سبز کفایت میکنن.
دفتر خونه کسی نمیزنه دیگه.اگر کسی خواست خرجش با خودشه( خریدار)

Sent from my SM-A507FN using Tapatalk
یعنی سند اصلی ماشین که شرکت میده به‌ کار نمیاد برای خرید و فروش ؟همون برگ سبز کافیه

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
یعنی سند اصلی ماشین که شرکت میده به‌ کار نمیاد برای خرید و فروش ؟همون برگ سبز کافیه
برگه کمپانی رو میدیم به خریدار ولی دفترخونه اگر خریدار خواست خودش هزینشو باید پرداخت کنه.

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
شهر به شهر فرق نمیکنه فقط جا افتاده اینطور تو هر شهری که اقا سند خریدار بده یا فروشندن
در حالت نرمال و قانونی هزینه انتقال سند با فروشنده هست و حق تحریر با خریدار
فرقی نمیکنه چه وسیله ای چه موتور چه ماشین
حالا یکی میاد موقع فروش میگه اقا من مالمو میفروشم اینقدر هزینه سند هم نمیدم . خریدار میگه خب ایراد نداره خودم میدم این دیگه توافقی هست ولی اصل اون چیزی هست که گفتم خدمتتون
این راهنمایی رانندگی تخم هویج و دارایی و اسناد بی بوته 10 ساله با هم جنگ دارن این میگه برگ سبز سنده اون میگه نه باید قطعی بخوره
ماشین و موتورتونو سند قطعی بزنید تا وقتی قانونی تصویب نشده برای اینکه کدوم قانونی هست
اینا میان من و شما رو میندازن به جون هم میشینن کنار
هنوز ماشین نخریدید سر سند یارو بیوفته بمیره بفهمید چه بدبختی های جلوی صورتتون سبز میشه بیوفتید تو انحصار وراثت ببینم باز راهنمایی رانندگی میاد سینه سپر کنه بگه برگه سبز سند هست برای ما بفرما ماشینو برات انتقال بدم بفرما ماشینو رفع توقیف کنم بفرما ماشینو بدم با الزام به تنظیم سند بری :))))
یارو میاد مصاحبه میکنه میگه نه برگ سبزی که ما صادر میکنیم سند هست ( حتی چند سال پیش گفتن اقا ما دونگ بندی هم میکنیم تو برگ سبز مثلا دو تا خریدار اگه دارید مشکلی نیست اسم جفتشونو میزنیم دو دونگ فلانی سه دونگ فلانی یه دونگ فلانی/ یادم نیست حالا اجرایی شد یا نه )

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
ماشین میفروشی یه شهر دیگه یارو میگه خب وکالت بزن برم
تو برگ سبز به نامته سند قطعی به نام 4 نفر قبلی که خرید و فروش شده !
دفترخونه میگه وکالت نمیزنم ! تا قطعی به نام نخوره نمیزنم ( پولشو میخواد در اصل ! )
مجبور میشی بری نفر اخر که به نامشه پیدا کنی بیاری هزینه بدی اینور اونور تا به نام بخوره بعد به نام خودت قطع بخوره بعد تازه وکالت بدی به خریدار جدید
بعضیا میگن نه دفتر خونه مرتکب تخلف میشه باید با برگه سبز وکالت بده ولی نمیده اقا تخلف میکنه یا هرچی گردنش کلفته نمیده زور راهنمایی رانندگی فعلا بهش نرسیده چه برسه من که یه سند دارم
الانم فک نکنید من دفترخونه دارم و دارم دفاع میکنم به من باشه همون برگ سبز تخیلی هم حذف میکنم والا خارج کشور یه مدارک احراز هویت میدی به نمایشگاه و به نامت ثبت میشه با ادرست ماشین دیگه تعویض پلاک و دسته خرم نداره

بالا