برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
اگه اشتباهی پولی به حساب شخصی واریز بشه ایا میشه از راه قانونی پیگیری کرد؟یا دیگه باید قیشد رو زد؟

100% میشه پیگیری کرد. اول از راه خوش و اگر جواب نداد با شکابت...

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,893
اگه اشتباهی پولی به حساب شخصی واریز بشه ایا میشه از راه قانونی پیگیری کرد؟یا دیگه باید قیشد رو زد؟

بستگی داره
یک به مبلغ
دو به شانس ت
ما ی مبلغ ١۵٠ هزار تومانی همون اوایل که ساتنا اومده بود چند سال پیش ساتنا زدم اشتباهی به جای بانک ملی بانک صادرات انتخاب کردم
دقیقا حساب ها یکی بود
بعد که پیگیر شدم معلوم شد این حساب مربوط به کارمند های علوم پزشکی شیراز که سازمانی باز شده بود برای حقوق که صاحب ش فوت کرده بود چند سال بوده که بلا استفاده بود
خلاصه ی رئیس بانک آشنا پیدا کردیم از مشهد زنگ زد آن هم فقط به خاطر اینکه دقیقا حساب ها یکی بود قبول کرد دوباره خودش ساتنا بزن به بانک ملی برگردون
الان با این وضع که همه‌چیز آنلاین شده چطوری اشتباه زدی
ثابت کردنش مشکل یکم

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
3 هفته پیش اکثر صندوفها منفی بودن گوهر نفیس تمدن مثبت بود ، الان بازدهی بقیه صندوقا بیشتر از گوهر نفیس شده
بازده 7 روز گذشته سهم آشنا 8.1% ، مشترک رشد سامان 3.86، امین آوید 2.45، گوهر نفیس 1.94
برای مقایسه ، نقل قول بالا برای یکشنبه هفته گذشته هست

بازده 7 روز گذشته صندوق های سرمایه گذاری - بروزرسانی 1 شهریور
سهامی سهم آشنا 2.62%، مشترک رشد سامان 3.45% ، مشترک امین آوید 4.88%، مختلط گوهر نفیس تمدن 1.34%

گوهر نفیس از 11 مرداد که واریز کردم تا 1 شهریور 2.8 درصد بازدهی داشته ...

Last edited:

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
دوستان الان کدوم صندوق میتونیم حساب باز کنیم؟
صندوق آینده میشه؟
کدوم بهتره؟ ( منظورم درآمد ثابت هستش )

ARIAEI

Registered User
لایک‌ها
51
سلام دوستان کدام بانک ها 23 درصد سود میدن؟
یادمه قبلا بانک آینده و بانک گردشگری سود 23 درصدی به سپرده ها میدادن!

فترمه

Registered User
لایک‌ها
288
بازدهی 30 روزه صندوقهای سرمایه گذاری
صندوق های سهامی

مشترک رشد سامان 12.88 درصد
سهم آشنا 10.33 درصد

صندوق های مختلط
مشترک کوثر 23.99
آسمان آرمانی سهام 10.77
کارگزاری بانک تجارت 5.23
آقا با این وضعیت خوب سود دهی صندوقهای سرمایه گذاری (مثل همین سهم آشنا که در یک سال گذشته 167% بازدهی داشته یعنی پول کسی که تو این صندوق سرمایه گذاری کرده 1.67 برابر شده!) چرا خیلی بهشون توجه نمیشه و همه یا دنبال سپرده گذاری 20 درصدی در بانک هستن یا دنبال سهام خریدن. این صندوقها که خیلی کم ریسک تر از سهام هست!
واقعا برام سوال شده! چون خودم دنبال خریدن واحدهای سرمایه گذاری این صندوقها هستم!

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
آقا با این وضعیت خوب سود دهی صندوقهای سرمایه گذاری (مثل همین سهم آشنا که در یک سال گذشته 167% بازدهی داشته یعنی پول کسی که تو این صندوق سرمایه گذاری کرده 1.67 برابر شده!) چرا خیلی بهشون توجه نمیشه و همه یا دنبال سپرده گذاری 20 درصدی در بانک هستن یا دنبال سهام خریدن. این صندوقها که خیلی کم ریسک تر از سهام هست!
واقعا برام سوال شده! چون خودم دنبال خریدن واحدهای سرمایه گذاری این صندوقها هستم!
الان دارایی صندوقهای درامد ثابت چند برابر صندوقای سهامی و مختلط هست. فقط دارایی صندوق درامد ثابت گنجینه زرین شهر نزدیک 26 تریلیون تومنه. بازده سال گذشته 20.4 درصد بوده.. دارایی صندوق مختلط امین آوید 26 میلیارد، بازده سال گذشته 119.36 درصد !!!

فترمه

Registered User
لایک‌ها
288
الان دارایی صندوقهای درامد ثابت چند برابر صندوقای سهامی و مختلط هست. فقط دارایی صندوق درامد ثابت گنجینه زرین شهر نزدیک 26 تریلیون تومنه. بازده سال گذشته 20.4 درصد بوده.. دارایی صندوق مختلط امین آوید 26 میلیارد، بازده سال گذشته 119.36 درصد !!!
خوب، منظورتون از این توضیح چی بود؟ یعنی صندوقها بدند؟ خوبند؟ درآمد ثابتها خوبند و اونها بدند؟
واقعا متوجه نشدم!

djfarzad

Registered User
لایک‌ها
52
دوستان بانک پارسیان یه قسمتی اضافه کرده تحت عنوان خدمات بورس. که مبلغ مشخصی رو از بورس اوراق بهادار اختصاص میدی به یکی از 6-7 تا کارگزاری که لیست کرده تا برات معامله انجام بدن. کسی تجربه ای داره از این خدمات؟ دقیقا به چه صورت انجام میشه؟ و اینکه سوابق معاملات این کارگزاری ها رو چطور میتونیم ببینیم؟ مثل صندوق های سرمایه گذاری که سوابق مشخص هست این ها هم هست؟؟

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
خوب، منظورتون از این توضیح چی بود؟ یعنی صندوقها بدند؟ خوبند؟ درآمد ثابتها خوبند و اونها بدند؟
واقعا متوجه نشدم!
نه منظورم این بود مردم بیشتر اقبال شون به سرمایه گذاری کم سود هست (شاید هم کم ریسک). دارایی اون صندوق درامد ثابت 1000 برابر دارایی صندوق مختلط بود. بازده شون رو هم زده بودم 20 درصد، در مقابل 119 درصد

Last edited:

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
دوستان الان کدوم صندوق میتونیم حساب باز کنیم؟
صندوق آینده میشه؟
کدوم بهتره؟ ( منظورم درآمد ثابت هستش )

کسی نمیدونه؟؟؟

پ ن: لطفا در مورد صندوق مختلط هم بگین در حال حاضر و طی چند ماه اخیر کدوم یکی بهتر عمل کرده؟
کوثر خوبه؟!
http://www.kowsarfund.com

سلام دوستان کدام بانک ها 23 درصد سود میدن؟

هیچ کدوم

Last edited:

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
کسی نمیدونه؟؟؟
سلام صندوق گسترش فردا که مربوط به بانک آینده هست تکمیله و صدور جدید قبول نمیکنه . من حتی حضوری رفتم شعبه گفتم میخوام حدود 200 صدور بزنم کارمند گفت فعلا صندوق بسته هست و باتوجه به اینکه کسی تمایل زیادی به ابطال نداره بعید بنظر میرسه به این زودی باز بشه .

خودمم این چند روز خیلی درمورد صندوقهای درامد ثابت تحقیق کردم . احتمالا برم سمت صندوق امین اشنا چون سودش به نسبت بقیه بهتره و البته صندوق خوش نام و قدیمی هم هست .
صندوق ارزش آفرین بانک دی هم هست که اتفاقا ضامن نقدشوندگیش خود بانک دیه و البته سرمایه بسیار زیادی داره . ولی سود میانگین سال قبلش 22.2 بوده که نسبت به 24.2 امین آشنا کمتره .

اینم اضافه کنم ضامن نقدشوندگی تضمین اصل سرمایه رو نمیکنه. بلکه وقتی ابطالها زیاد باشه نقدینگی صندوق رو تامین میکنه که انتقال پول به حساب سرمایه گذار در سریعترین زمان ممکن صورت بگیره .
درواقع اون چیزی نیست که اکثرمون فکر میکنیم . بانک اصل پولمون رو ضمانت نمیکنه .

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
سلام صندوق گسترش فردا که مربوط به بانک آینده هست تکمیله و صدور جدید قبول نمیکنه . من حتی حضوری رفتم شعبه گفتم میخوام حدود 200 صدور بزنم کارمند گفت فعلا صندوق بسته هست و باتوجه به اینکه کسی تمایل زیادی به ابطال نداره بعید بنظر میرسه به این زودی باز بشه .

خودمم این چند روز خیلی درمورد صندوقهای درامد ثابت تحقیق کردم . احتمالا برم سمت صندوق امین اشنا چون سودش به نسبت بقیه بهتره و البته صندوق خوش نام و قدیمی هم هست .
صندوق ارزش آفرین بانک دی هم هست که اتفاقا ضامن نقدشوندگیش خود بانک دیه و البته سرمایه بسیار زیادی داره . ولی سود میانگین سال قبلش 22.2 بوده که نسبت به 24.2 امین آشنا کمتره .

اینم اضافه کنم ضامن نقدشوندگی تضمین اصل سرمایه رو نمیکنه. بلکه وقتی ابطالها زیاد باشه نقدینگی صندوق رو تامین میکنه که انتقال پول به حساب سرمایه گذار در سریعترین زمان ممکن صورت بگیره .
صندوق امین اشنا ضمانت نقد شوندگی نداره دوست عزیز

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224

آیا این صندوق ها میتونن یهو جمع کنن برن و کسی هم جوابگو پول مردم نباشه؟ مثل این موسسه های بانکی

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,447
صندوق سهامی رشد سامان خواستم یکم سرمایه گذاری کنم گفتن باید حضوری بیایی (تهران) بازده 7 روز گذشته 5.29 بوده

این سهم آشنا هم خوب سود میده هم خوب ضرر میده. بازدهی 7 روز گذشته 7.77 درصد بوده. ماه تیر بازده 7 روزه 4.6- هم داشته. ولی بازده 16 تیر تا 15 مرداد 2.97 درصد بوده
امین آوید هم بازده 7 روز گذشته 3.36 درصد هست. اونم تیر ماه بازده 7 روزه 2.25- داشته. بازده 16 تیر تا 15 مرداد 5.92 بوده

Last edited:

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
آیا این صندوق ها میتونن یهو جمع کنن برن و کسی هم جوابگو پول مردم نباشه؟ مثل این موسسه های بانکی
خیلی بعید میدونم
اینا مستقیما زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار اداره میشن و حساب و کتابشون باید شفاف باشه
حسابرس دارن ، متولی دارن و درکل تمام آمار و ارقامشون باید شفاف باشه تا بورس بهشون اجازه فعالیت بده
اگر سوابقشون رو بررسی کنین اکثرشون ۶-۷ سال از تاسیسشون میگذره

اما بازم هیچ چیزی قطعی و ۱۰۰ درصدی نیست . حقیقتش خود منم که قصد سرمایه گذاری دارم دست و دلم یه مقدار میلرزه :D

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471

ممنون امین جان
اطلاعاتت عالی بود
منم توو کامنت ها و سایت ها این دو سه روز کلی مطلب خوندم و یه چیزایی دستمو گرفت
خصوصا اون ضامن نقد شوندگی که خیالمو قبلا راحت بود که اصل سرمایه رو تضمین کرده در حالی که اصلا اینطور نبود
و انگار طبق دستور بانک مرکزی باید تمامی صندوق ها همینم حذف کنن!
حتی بازم بانک مرکزی انگشت گذاشته و شفاها انگار اعلام کرده که سود رو باید بیارید پایین !
و طبق همین بانک آینده (منظورم همون صندوقش هست - گسترش ) اومده مث نگین رفاه محدودیت رو اعمال کرده و جالبه که کلهم اجمعین سرمایه دارا گفتن میریم ابطال میزنیم
و هنوزم ظرفیت صدور نداره ! ( فقط حرف میزنن البته مردم ما )
امین آشنا انتخاب دومم بود که احتمالا اینجا صدور بزنم با یه صندوق دیگه (چون به قول گفتنی اعتماد صد در صدی با وجود اینکه زیر نظر بورس هستن و سرمایه کلانی هم دستشون هست نمیشه داشت به همشون)
ارزش آفرینان دی هم اگر در موردش چیزی میدونستی اطلاع بده لطفا...

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
ممنون امین جان
اطلاعاتت عالی بود
منم توو کامنت ها و سایت ها این دو سه روز کلی مطلب خوندم و یه چیزایی دستمو گرفت
خصوصا اون ضامن نقد شوندگی که خیالمو قبلا راحت بود که اصل سرمایه رو تضمین کرده در حالی که اصلا اینطور نبود
و انگار طبق دستور بانک مرکزی باید تمامی صندوق ها همینم حذف کنن!
حتی بازم بانک مرکزی انگشت گذاشته و شفاها انگار اعلام کرده که سود رو باید بیارید پایین !
و طبق همین بانک آینده (منظورم همون صندوقش هست - گسترش ) اومده مث نگین رفاه محدودیت رو اعمال کرده و جالبه که کلهم اجمعین سرمایه دارا گفتن میریم ابطال میزنیم
و هنوزم ظرفیت صدور نداره ! ( فقط حرف میزنن البته مردم ما )
امین آشنا انتخاب دومم بود که احتمالا اینجا صدور بزنم با یه صندوق دیگه (چون به قول گفتنی اعتماد صد در صدی با وجود اینکه زیر نظر بورس هستن و سرمایه کلانی هم دستشون هست نمیشه داشت به همشون)
ارزش آفرینان دی هم اگر در موردش چیزی میدونستی اطلاع بده لطفا...
خواهش میکنم داداش
بله دقیقا منم این مطلب رو خوندم که بانک مرکزی به تمام صندوقها دستور داده که ضامن نقدشوندگیشون رو به تدریج حذف کنن .
والا من درحال حاضر هم صندوق بانک ایران زمین سرمایه دارم و هم صندوق گسترش بانک آینده . ایران زمین سودش حدود 21 الی 21.5 هست اما تنها مزیتی که واسم داره اینه که راحت میتونم صدور و ابطال بزنم ( برخلاف صندوق گسترش که دیگه صدور نداره )
یه مزیتی هم که صندوق بانک ایران زمین داره اینه که شما میتونی از بانک گواهی سرمایه گذاری بگیری ( حداقل اگر ورشکست شدن یه کاغذ مهر شده دستت هست :D )
بانک دی هم چند روز پیش زنگ زدم پرسیدم گفت شرایط صندوقمون به این صورته که واسه صدور باید بیاین شعبه صدور بزنین اما واسه ابطال از طریق سایت صندوق میتونین ابطال بزنین . ضمنا گفت بهتون گواهی سرمایه گذاری هم میدیم .
اما تو بازه اخیر یکسال قبلش سودهای متغییری داده . ینی مثلا 19 درصد داده ( اگر درست خاطرم باشه ) 25 درصد هم داده . درکل میانگین یکسالش 22.2 درصد بوده .
امین آشنا هم سرمایه بسیار زیادی رو جذب کرده اما بهرحال ریسک خاص خودش رو داره . یه مطلبی هم ناگفته نماند که این کارگزاری سهم آشنا یکی از معروفترین کارگزاریهای بورسه . درواقع اکثرا میگن اعتبار صندوق امین آشنا به همین کارگزاری معتبریه که پشتوانشه .
بهرحال خود منم واقعا نمیدونم چیکار کنم .
امین آشنا ؟ ارزش آفرینان دی ؟ یا ... ؟ :D
البته من اگر این پولم درگردش نبود روی صندوقهای سهامی هم سرمایه گذاری میکردم . ولی با توجه به اینکه پولم نسبتا درگردشه نمیتونم روی صندوق سهامی ریسک کنم .

بالا