برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920

soorosh_bikas

Registered User
لایک‌ها
7
سلام دوستان
بيشترين سود بانكي رو كدوم بانك پرداخت ميكنه بابت 100 ميليون

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
بانک شهر
۲۰ درصد میده بعد یکماه هم میتونی برداشت کنی
سلام دوستان
بيشترين سود بانكي رو كدوم بانك پرداخت ميكنه بابت 100 ميليون

فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk

hamed_tavakoli

Registered User
لایک‌ها
49
سلام دوستان روز شمار قوامین و مهر اقتصاد بالای 100تومن چقدر سود میده من 140تومن دارم نمی‌دونم کجا بذارم الان هم تو تومسکن گذاشتم فکر کنم 10%سود میده شهرمون هم بانک گردشگری وشهر و آینده و دی و از اینا جور بانکها شعبه ندارن لطفاً راهنمایی بفرمایید

Last edited:

djfarzad

Registered User
لایک‌ها
52
دوستان در مورد خدمات بورس بانک پارسیان، کسی اطلاعاتی داره؟
اختصاص سرمایه به کارگزار پارسیان از طریق اینترنت بانک

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
صندوق امین اشنا که ضامن نقد شوندگی رو حذف کرده

tana_2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
98
خواهش میکنم داداش
بله دقیقا منم این مطلب رو خوندم که بانک مرکزی به تمام صندوقها دستور داده که ضامن نقدشوندگیشون رو به تدریج حذف کنن .
والا من درحال حاضر هم صندوق بانک ایران زمین سرمایه دارم و هم صندوق گسترش بانک آینده . ایران زمین سودش حدود 21 الی 21.5 هست اما تنها مزیتی که واسم داره اینه که راحت میتونم صدور و ابطال بزنم ( برخلاف صندوق گسترش که دیگه صدور نداره )
یه مزیتی هم که صندوق بانک ایران زمین داره اینه که شما میتونی از بانک گواهی سرمایه گذاری بگیری ( حداقل اگر ورشکست شدن یه کاغذ مهر شده دستت هست :D )
بانک دی هم چند روز پیش زنگ زدم پرسیدم گفت شرایط صندوقمون به این صورته که واسه صدور باید بیاین شعبه صدور بزنین اما واسه ابطال از طریق سایت صندوق میتونین ابطال بزنین . ضمنا گفت بهتون گواهی سرمایه گذاری هم میدیم .
اما تو بازه اخیر یکسال قبلش سودهای متغییری داده . ینی مثلا 19 درصد داده ( اگر درست خاطرم باشه ) 25 درصد هم داده . درکل میانگین یکسالش 22.2 درصد بوده .
امین آشنا هم سرمایه بسیار زیادی رو جذب کرده اما بهرحال ریسک خاص خودش رو داره . یه مطلبی هم ناگفته نماند که این کارگزاری سهم آشنا یکی از معروفترین کارگزاریهای بورسه . درواقع اکثرا میگن اعتبار صندوق امین آشنا به همین کارگزاری معتبریه که پشتوانشه .
بهرحال خود منم واقعا نمیدونم چیکار کنم .
امین آشنا ؟ ارزش آفرینان دی ؟ یا ... ؟ :D
البته من اگر این پولم درگردش نبود روی صندوقهای سهامی هم سرمایه گذاری میکردم . ولی با توجه به اینکه پولم نسبتا درگردشه نمیتونم روی صندوق سهامی ریسک کنم .
الان صندوق ایران زمین که شما گفتی سودش 21 تا 21.5 این سود در سال یا در ماه ؟
اگر در ماه باشه که خیلی میشه سالانه اش اگرم در سال باشه که با توجه به اینکه ایران زمین به سپرده اش 20 درصد سود میده واسه 1.5 درصد ریسکش نمیارزه

avan

Registered User
لایک‌ها
207
اگر در ماه باشه که خیلی میشه سالانه اش اگرم در سال باشه که با توجه به اینکه ایران زمین به سپرده اش 20 درصد سود میده واسه 1.5 درصد ریسکش نمیارزه
قطعا سال هست

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,556
بازده 30 روز گذشته صندوق ایران زمین 1.75 بوده. در سال 21 درصد میشه.

یکی از صندوقای سهامی بازده 30 روز آخرش 19 درصد بوده. معادل 228 درصد سالانه. اما سهامی ها هر ماه اینقدر بازدهی ندارن، ممکنه یه ماه منفی باشه یه ماه 3 درصد. ولی چیزی که مشخصه بازده 30 روز گذشته اون صندوق 19 درصد بوده. اگه کسی 10 میلیون تومن سرمایه گذاری کرده بود 1.8 میلیون تومن سود می کرد (یک درصد رو برای اختلاف صدور و ابطال و.. کسر کنیم)

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
همونطور که دوستان گفتن این درصد سالیانه هست .
اگر پستهای بالاتر من رو بخونین نوشتم چون پولم نسبتا در گردشه از صندوق سرمایه گذاری استفاده میکنم . اما گاها پیش میاد که حتی ۲ ماه اون مبلغ پولم گردش نداره و حیفه که تو کوتاه مدت ۱۰ درصدی نگهداری کنم . پس بنابراین از صندوق استفاده میکنم . صندوقهای بانکی مثل ایران زمین خوبیشون اینه ابطالشون زود انجام میشه و معطلی چند روزه نداره .
ضمنا با این شرایطی که بنده دارم نمیتونم پولم رو سپرده کنم چون در اون صورت سالی ۱۰ بار یا بیشتر باید حساب ببندم و افتتاح کنم .
قطعا واسه کسی که میخواد پولشو بخوابونه سپرده ۲۰ درصدی کم ریسک تره .

01110362

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
129
سلام دوستان
لینک گروه تلگرامی بیزنس کلاب یا گروه های مشابه مربوط به سود بانکی دارید ؟!
لطفا تو pv یا همینجا برام بفرستید.
مرسی

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290
بازده 30 روز گذشته صندوق ایران زمین 1.75 بوده. در سال 21 درصد میشه.

یکی از صندوقای سهامی بازده 30 روز آخرش 19 درصد بوده. معادل 228 درصد سالانه. اما سهامی ها هر ماه اینقدر بازدهی ندارن، ممکنه یه ماه منفی باشه یه ماه 3 درصد. ولی چیزی که مشخصه بازده 30 روز گذشته اون صندوق 19 درصد بوده. اگه کسی 10 میلیون تومن سرمایه گذاری کرده بود 1.8 میلیون تومن سود می کرد (یک درصد رو برای اختلاف صدور و ابطال و.. کسر کنیم)
واقعا برای من هم سوال شده که وقتی الان صندوقهای "سهامی" و "مختلط" دارن خوب سود میکنن چرا زیاد طرفدار ندارند و افراد یا دارن پولشون را توی بانک میزارن یا میرن مستقیم توی بورس سرمایه گذاری میکنند؟ درسته این سود ریسک بالاتری هم از بانک داره ولی ظاهرا خیلی بهتر از 10-20 درصد بانک هست!
از اون طرف چون افراد متخصص دارن توی این صندوقها با پول مردم توی بورس سرمایه گذاری میکنند، برای خیلی ها، چه افراد معمولی و حتی چه افرادی که از بورس سر در میارن، خیلی بهتر و راحت تره که برن توی صندوق تا خود بورس! ولی چرا اینطور نیست، من برام سواله!

و یک سوال جانبی: میدونید قیمت ابطال یک واحد صندوق چطور از روی قیمت صدور حساب میشه؟ فرضا امروز قیمت صدور یک صندوق 2 میلیون تومان هست، قیمت ابطالش دقیقا چطور محاسبه میشه و چقدره؟

7O7

Registered User
لایک‌ها
23
واقعا برای من هم سوال شده که وقتی الان صندوقهای "سهامی" و "مختلط" دارن خوب سود میکنن چرا زیاد طرفدار ندارند و افراد یا دارن پولشون را توی بانک میزارن یا میرن مستقیم توی بورس سرمایه گذاری میکنند؟ درسته این سود ریسک بالاتری هم از بانک داره ولی ظاهرا خیلی بهتر از 10-20 درصد بانک هست!
از اون طرف چون افراد متخصص دارن توی این صندوقها با پول مردم توی بورس سرمایه گذاری میکنند، برای خیلی ها، چه افراد معمولی و حتی چه افرادی که از بورس سر در میارن، خیلی بهتر و راحت تره که برن توی صندوق تا خود بورس! ولی چرا اینطور نیست، من برام سواله!

و یک سوال جانبی: میدونید قیمت ابطال یک واحد صندوق چطور از روی قیمت صدور حساب میشه؟ فرضا امروز قیمت صدور یک صندوق 2 میلیون تومان هست، قیمت ابطالش دقیقا چطور محاسبه میشه و چقدره؟
اتفاقا افراد زیادی رو من می شناسم که پولشون رو توی صندوق ها می زارن .... هیچ کس که پول زیاد داشته باشه 10 درصد بانک نمی زاره

anousheh

Registered User
لایک‌ها
16
اتفاقا افراد زیادی رو من می شناسم که پولشون رو توی صندوق ها می زارن .... هیچ کس که پول زیاد داشته باشه 10 درصد بانک نمی زاره
اشتباه میکنی بیشتر از ۹۰ درصد سپرده گذارها به بانکشم اعتماد ندارند تا یه شایعه ای میشه از ترس می‌رن سپرده رو برمیدارن بعد بیان مثلا تو همین صندوقی که اسمش شرکت سرمایه گذاریه تو همین تاپیک هم تبلیغ میکنه یه دفتر کوچولو با چندتا جوون و چندتا دلال و بنگاهیو نمایشگاهی بدون هیچ ضامن نقد شوندگی پول بزارند! حالا از مبالغی که بابت صدور و ابطال که کم میکنن به کنار من به چشم دیدم خانواده از شهرستان با مامور دفتر شرکت اومده که سرمایمونو نابود کرده اصل پولمونم نمیده جوابشونم اینه تو آیین نامه نوشتیم اگر سهام شمارو نخرند تعهدی بما وارد نیست باید صبر کنید یا بازم قیمت پایین تر . پس بهتره اگه همچین کاری میکنین هم آیین نامشونو دقیق بخونین هم پی همه چیو به تنتون بمالید تبلیغات فقط برای جذب سرمایه ست

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
اشتباه میکنی بیشتر از ۹۰ درصد سپرده گذارها به بانکشم اعتماد ندارند تا یه شایعه ای میشه از ترس می‌رن سپرده رو برمیدارن بعد بیان مثلا تو همین صندوقی که اسمش شرکت سرمایه گذاریه تو همین تاپیک هم تبلیغ میکنه یه دفتر کوچولو با چندتا جوون و چندتا دلال و بنگاهیو نمایشگاهی بدون هیچ ضامن نقد شوندگی پول بزارند! حالا از مبالغی که بابت صدور و ابطال که کم میکنن به کنار من به چشم دیدم خانواده از شهرستان با مامور دفتر شرکت اومده که سرمایمونو نابود کرده اصل پولمونم نمیده جوابشونم اینه تو آیین نامه نوشتیم اگر سهام شمارو نخرند تعهدی بما وارد نیست باید صبر کنید یا بازم قیمت پایین تر . پس بهتره اگه همچین کاری میکنین هم آیین نامشونو دقیق بخونین هم پی همه چیو به تنتون بمالید تبلیغات فقط برای جذب سرمایه ست

بعد دقیقا صندوق سرمایه گذاری چه ارتباطی به "چندتا جوون و چندتا دلال و بنگاهیو نمایشگاهی" داره؟! اتفاقا تنها جایی که شفافیت کامل داره و ماهانه در codal.ir ریز دقیق ریالی سرمایه گذاریها درش مشخص هست و ده هزار تومانش رو هم نمیتونند به اسم وام برای خودشون ماشین و ویلا خرید کنند و برخلاف تمام جاهای دیگه حسابرسی مستقل دایمی داره همین سیستم بازار سرمایه و صندوقها هست. اختلاف مبلغ صدور و ابطال هم اسمش کارمزد و هزینه ی مدیریت صندوق هست، موسسه خیریه که نیستند از تخصصشون درآمدزایی نداشته باشند.
ولی اگر یه نفر به پدیده شاندیز میگه سهام و به تعاونی اعتباری ثامن و مهراقتصاد میگه بانک دیگه فقط میشه بهش گفت موفق باشه.
ضمنا شرکت سرمایه گذاری و صندوق سرمایه گذاری و شرکت سبدگردان و شرکت تامین سرمایه هیج ارتباطی به هم ندارند، قبل از اینکه فرد بدیهیات یه مطلب رو بدونه خیلی ضرورتی نداره دنبال آموزش دادن بقیه باشه!

anousheh

Registered User
لایک‌ها
16
بعد دقیقا صندوق سرمایه گذاری چه ارتباطی به "چندتا جوون و چندتا دلال و بنگاهیو نمایشگاهی" داره؟! اتفاقا تنها جایی که شفافیت کامل داره و ماهانه در codal.ir ریز دقیق ریالی سرمایه گذاریها درش مشخص هست و ده هزار تومانش رو هم نمیتونند به اسم وام برای خودشون ماشین و ویلا خرید کنند و برخلاف تمام جاهای دیگه حسابرسی مستقل دایمی داره همین سیستم بازار سرمایه و صندوقها هست. اختلاف مبلغ صدور و ابطال هم اسمش کارمزد و هزینه ی مدیریت صندوق هست، موسسه خیریه که نیستند از تخصصشون درآمدزایی نداشته باشند.
ولی اگر یه نفر به پدیده شاندیز میگه سهام و به تعاونی اعتباری ثامن و مهراقتصاد میگه بانک دیگه فقط میشه بهش گفت موفق باشه.
ضمنا شرکت سرمایه گذاری و صندوق سرمایه گذاری و شرکت سبدگردان و شرکت تامین سرمایه هیج ارتباطی به هم ندارند، قبل از اینکه فرد بدیهیات یه مطلب رو بدونه خیلی ضرورتی نداره دنبال آموزش دادن بقیه باشه!
فکر کنم شمام همونجا کار میکنی تازه کارم هستی که نمیدونی یه صندوق ۷ ۸ مدل سرمایه کذاری میکنه یا بورس یا اوراق یا ... که تمامش به نوعی شرکت سرمایه گذاری محسوب میشه شما وقتی نمیتونی هیچ کدوم از حرفای منو رد کنی احتیاج به عصبانیت نیست من نوشتم هرکی می‌خواد سرمایه گذاری کنه اول حضوری بره شرکتی که می‌خواد ببینه دلال و بنگاهی هستن یا نیستن به قول شما بعدم آیین نامه رو دقیق بخونه که یه وقتی اکه گفتن سهامت فروش نمیره اصل پولتم رو هواست خدایی نکرده شوک نشه حالا کجای اینا به شما برخورد نمیدونم

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
فکر کنم شمام همونجا کار میکنی تازه کارم هستی که نمیدونی یه صندوق ۷ ۸ مدل سرمایه کذاری میکنه یا بورس یا اوراق یا ... که تمامش به نوعی شرکت سرمایه گذاری محسوب میشه شما وقتی نمیتونی هیچ کدوم از حرفای منو رد کنی احتیاج به عصبانیت نیست من نوشتم هرکی می‌خواد سرمایه گذاری کنه اول حضوری بره شرکتی که می‌خواد ببینه دلال و بنگاهی هستن یا نیستن به قول شما بعدم آیین نامه رو دقیق بخونه که یه وقتی اکه گفتن سهامت فروش نمیره اصل پولتم رو هواست خدایی نکرده شوک نشه حالا کجای اینا به شما برخورد نمیدونم

7-8 مدل سرمایه گذاری؟! یه 4تاشو نام ببرید سپاسگذار میشیم.
"یا بورس یا اوراق"؟! احیانا اوراق مالی توی همین بورس معامله نمیشند؟! :///
شرکت سرمایه گذاری هم یعنی هلدینگ "تاپیکو" 23 هزار میلیارد تومانی یا هلدینگ "فارس" 62 هزار میلیارد تومانی. وقتی من تفاوت اینها رو با مثلا صندوق سرمایه گذاری صبای هدف 50 میلیارد تومانی ندونم اصراری ندارم قبل از اینکه 4 خط مطالعه کنم بقیه رو از انوار اندیشه های والام مستفیض کنم.
بعد طبق همین استدلال بسیار مستدل شما هم حتما خودتون کارمند بانکید که با خروج نقدینگی به سایر ابزارهای مالی مخالفید که البته به دلایل واضح دیگه میگم نیستید.

به عنوان حرف آخر توصیه میکنم که دوستان همواره به شکل دقیق بازارهای موازی ارز/سکه، ملک، خودرو و همینطور بورس رو رصد کنند (به ویژه از طریق نشریات رایگان دنیای اقتصاد) و همیشه قبل از سرمایه گذاری مجوزها و روندهای حقوقی seo.ir، وبسایت خود صندوق و همینطور تاریخچه ی codal.ir رو بررسی کنند و به حرف مثبت و منفی هیچ شخصی هم توجه نکنید چونکه سود/زیان و عدم النفع سرمایه فعلی هر شخصی مال خودش خواهد بود.
بازده -10% دلار و +60% بورس از ابتدای امسال و صندوقهای سهامی رو هم در کنار دوستان متعدد همیشه دلواپس تاپیک که از پارسال دلسوزانه رهنمون میدادن فراموش نکنید.
ضمنا صندوق سهامی با ضامن نقدشوندگی هم وجود داره مثل صندوق زرین پارسیان.

Last edited:

anousheh

Registered User
لایک‌ها
16
7-8 مدل سرمایه گذاری؟! یه 4تاشو نام ببرید سپاسگذار میشیم.
"یا بورس یا اوراق"؟! احیانا اوراق مالی توی همین بورس معامله نمیشند؟! :///
شرکت سرمایه گذاری هم یعنی هلدینگ "تاپیکو" 23 هزار میلیارد تومانی یا هلدینگ "فارس" 62 هزار میلیارد تومانی. وقتی من تفاوت اینها رو با مثلا صندوق سرمایه گذاری صبای هدف 50 میلیارد تومانی ندونم اصراری ندارم قبل از اینکه 4 خط مطالعه کنم بقیه رو از انوار اندیشه های والام مستفیض کنم.
بعد طبق همین استدلال بسیار مستدل شما هم حتما خودتون کارمند بانکید که با خروج نقدینگی به سایر ابزارهای مالی مخالفید که البته به دلایل واضح دیگه میگم نیستید.

به عنوان حرف آخر توصیه میکنم که دوستان همواره به شکل دقیق بازارهای موازی ارز/سکه، ملک، خودرو و همینطور بورس رو رصد کنند (به ویژه از طریق نشریات رایگان دنیای اقتصاد) و همیشه قبل از سرمایه گذاری مجوزها و روندهای حقوقی seo.ir، وبسایت خود صندوق و همینطور تاریخچه ی codal.ir رو بررسی کنند و به حرف مثبت و منفی هیچ شخصی هم توجه نکنید چونکه سود/زیان و عدم النفع سرمایه فعلی هر شخصی مال خودش خواهد بود.
بازده -10% دلار و +60% بورس از ابتدای امسال و صندوقهای سهامی رو هم در کنار دوستان متعدد همیشه دلواپس تاپیک که از پارسال دلسوزانه رهنمون میدادن فراموش نکنید.
ضمنا صندوق سهامی با ضامن نقدشوندگی هم وجود داره مثل صندوق زرین پارسیان.
مرسی که ار صندوقتون نام بردی چون من دوس نداشتم اسم ببرم فکر کنن با جایی مشکل شخصی دارم فقط یادت رفت بالا نوشتی شرکت سرمایه گذاری میشه هلدینگ فقط دو خط مسخره کردی بعد پایین نوشتی تو صندوق سرمایه کذاری پروفسور حرف منو زدی بازده بورسم پارسال با اون نوسانات دلار هرکی هرچی خرید رفت روش امسال این صندوق ها باید هنرشونو نشون بدن که بهتره تاریخچه سود هارو از ماه پیش به این طرف نگاه کنن سرمایه گذاران محترم و اینکه بورس خیلیارو به زمین زده حداقل بانک سود تضمین شده داره که میتونی بدون استرس از نابودی پولت روش حساب کنی .بازم هرکس بهتره خودش #حضوری بره اینجور شرکت ها تحقیق بعد پول بزاره

بالا