برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,047
جهت مقایسه گسترش و امین ایرانیان رو بررسی کردم. گسترش همیشه 23% (سالانه) داده ولی قیمت NAV افزایش پیدا کرده (در 1 سال اخیر 20 هزار تومن) یعنی کسی در نهایت ابطال بزنه بیاد بیرون روی NAV هم سود میبره ولی امین ایرانیان سود ماهانه بیشتری (سالانه 25 الی 40 درصد و گاهی کمتر یا بیشتر) داده ولی NAV هیچ تغییری نکرده (در 1 سال اخیر هزار تومن). پس به عبارتی استراتژی پرداختی صندوق های درآمد مشترک هم میتونه متفاوت از هم باشه؟
بله
احتمالا گسترش سیو سود کرده
مثلا سقف مشخصی برای پرداخت سود داره
فرضا اگر این ماه ۴۰درصد سود شد ۲۰درصدشو میده ۲۰درصدشو نگه میداره هر وقت کل واحداتو ابطال کردی میده
صنعت و معدن اینطوریه الان

Sent from my SM-G6100 using Tapatalk

karbar20

Registered User
لایک‌ها
414
بله
احتمالا گسترش سیو سود کرده
مثلا سقف مشخصی برای پرداخت سود داره
فرضا اگر این ماه ۴۰درصد سود شد ۲۰درصدشو میده ۲۰درصدشو نگه میداره هر وقت کل واحداتو ابطال کردی میده
صنعت و معدن اینطوریه الان

Sent from my SM-G6100 using Tapatalk
اینکه سیو سود میکنن باهاش باز واحد صدور می کنند یا همینجوری سودت می مونه تا زمانی که ابطال بزنی
شاید نخواهی تا یک سال ابطال بزنی ؟

نظرت در مورد حکمت آشنا چیه؟

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
اینکه سیو سود میکنن باهاش باز واحد صدور می کنند یا همینجوری سودت می مونه تا زمانی که ابطال بزنی
شاید نخواهی تا یک سال ابطال بزنی ؟

بقیه رو خبر ندارم ولی تو گسترش که الان محل بحث هست سود به صورت نقدی یه گوشه ذخیره میشه. سال 95 باز کردم (حدود 101 هزار تومن بود) و ماه پیش بستم (حدود 116 هزار تومن شده بود) و در انتها پس از بستن حساب و ابطال کامل حدودا 15 هزار تومن به ازای هر واحد صندوقی که روز اول گرفته بودم یکجا برام واریز کردند. البته شنیدم برخی صندوق ها یک گزینه داره که «از روی سود به صورت اتوماتیک واحد جدید صادر میکنه/میخره». شاید گسترش هم داشته باشه چون اکانتش رو نداشتم خبر ندارم.

karbar20

Registered User
لایک‌ها
414
من امین آشنا تازه باز کردم سود را هر چند درصدش که دوست داشته باشی می تونی تیک بزنی که صدور بزنی
ولی این گسترش که میگی خیلی بده چون تو همین چند سال چه قدر با این پول میشد بازده و ازش استفاده کرد به عبارتی از سود پول هم میشه سود برد.

امین آشنا جالبه اول هر دوره به هر واحد 100 هزار تومان ریست میشه و ما به تفاوت هر ماهش رو به عنوان سود بهت واریز می کنه ولی شما میگی گسترش از 101 هزار شروع میشه و به 116 هزار رسیده

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
من امین آشنا تازه باز کردم سود را هر چند درصدش که دوست داشته باشی می تونی تیک بزنی که صدور بزنی
ولی این گسترش که میگی خیلی بده چون تو همین چند سال چه قدر با این پول میشد بازده و ازش استفاده کرد به عبارتی از سود پول هم میشه سود برد.

امین آشنا جالبه اول هر دوره به هر واحد 100 هزار تومان ریست میشه و ما به تفاوت هر ماهش رو به عنوان سود بهت واریز می کنه ولی شما میگی گسترش از 101 هزار شروع میشه و به 116 هزار رسیده

اول هر دوره یعنی پس از هر واریز ماهانه؟

karbar20

Registered User
لایک‌ها
414
منظور از قیمت آماری این صندوق های سرمایه گذاری چی هست ؟

par_ham

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
322
درود،

با توجه به عدم پذیرش صندوق امین آشنا به دلیل تکمیل ظرفیت چه صندوق دیگری را پیشنهاد می کنید؟

par_ham

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
322
درود،

با توجه به عدم پذیرش صندوق امین آشنا به دلیل تکمیل ظرفیت چه صندوق دیگری را پیشنهاد می کنید؟

خوب مثل اینکه امین آشنا افزایش ظرفیت داد ...

ACTION_GAMER

Registered User
لایک‌ها
249
سلام دوستان
پیشخوان قابلیت واریز به حساب اینده ساز رو برداشته ؟

par_ham

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
322

par_ham

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
322

microlab pro

Registered User
لایک‌ها
387
سلام دوستان
امروز کارگزاری مبلغی رو از طریق ساتنا برام واریز کرده ولی پول نیومده تو حسابم در صورتی که قبلا تا پایان ساعت اداری پول واریز میشد.
میخواستم ببینم این موضوع طبیعیه و امکان داره فردا صبح پول بیاد حساب

par_ham

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
322
سلام دوستان
امروز کارگزاری مبلغی رو از طریق ساتنا برام واریز کرده ولی پول نیومده تو حسابم در صورتی که قبلا تا پایان ساعت اداری پول واریز میشد.
میخواستم ببینم این موضوع طبیعیه و امکان داره فردا صبح پول بیاد حساب

درود،

بله طبیعی است.

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
سلام دوستان من مبلغ ۱۵۰۰ تومن ساعت ۱۲ امروز از اینده به قوامین پایا زدم کسی میدونه کی پول تو حساب قوامین میشینه؟؟

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,047
بالا