• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
چندتا شماره حساب تو یک بانک به چه درد میخوره اگه بشه به کارت بانک های دیگه متصلش کرده خوبه هیچ کس با این قسمت خودپردازها ور نرفته؟
شما وقتی تو یک بانک چند تا حساب داشته باشی می تونی حساب های دیگه که تو همون بانک داری رو به عنوان حساب فرعی به کارتت متصل کنی و از عابربانک های همون بانک به حساب های فرعی هم دسترسی داری.
اینجوری هم نیست که حساب های بانک های دیگرو مثلا به یک کارت بشه وصل کرد!!

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
من میخوام یه حساب بلند مدت باز کنم به نظرتون بانک مهر اقتصاد که آخر ما نفهمیدیم بانک هست یا نه برای باز کردن حساب 5 ساله قابل اعتماد هست یا نه اسمش چرا تو لیست بانک مرکزی نیست

xms

Registered User
لایک‌ها
387
تورم اردیبهشت 30.3 درصد
قربانی: قصد تعیین نرخ سود سپرده‌ها را نداریم/ بررسی از سرگیری پرداخت وام ازدواج

معاون اقتصادی بانک مرکزی اعلام کرد: این بانک هیچ گاه نسبت به تعیین نرخ سود سپرده‌ها ورود نکرده و صرفا برای جلوگیری از تبعات منفی برخی تذکرات را ارائه کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیمان قربانی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان این موضوع تصریح کرد: تعیین نرخ سود سپرده‌ها طبق قانون در اختیار بانک ها است و این راه حل به منظور ایجاد انعطاف پذیری،‌سرعت عمل، بالا بردن رقابت و جذابیت سپرده گذاری در بانک‌ها به کار گرفته شده است که این مساله در سال 90 که بازار ارز و طلا ملتهب بود تاثیرات بسزایی را به جا گذاشت.

وی درباره بحث‌های مطرح شده پیرامون افزایش بی سابقه نرخ سپرده‌ها در ماه‌های پایانی سال 92 نیز اظهار کرد: در اواخر سال گذشته یک رقابت غیر منطقی بین برخی از بانک‌ها در اعطای سود سپرده شکل گرفت که از نظر رعایت توازن بین مصارف و منابع به هیچ عنوان صحیح نبود و این مساله باعث می‌شد ارقامی اعلام شود که با روند عادی پولی کشور مغایر باشد.

معاون اقتصادی بانک مرکزی ادامه داد: از این رو بانک مرکزی صرفا تبعات این رفتار را به بانک‌ها تشریح کرد و در این رابطه صرفا وظیفه ثبات سازی خود را انجام داد وگرنه بانک مرکزی به هیچ عنوان قصد تعیین نرخ سود سپرده‌ها را ندارد.

قربانی درباره برنامه‌های ثبات سازی بانک مرکزی در بازار پولی و مالی کشور نیز گفت:‌خوشبختانه با انضباط مالی و سیاست‌هایی که از سوی بانک مرکزی دنبال شده تورم نسبت به گذشته کاهش محسوسی داشته است به این ترتیب که تورم اردیبهشت ماه سال جاری به 30.3 و تورم نقطه به نقطه به 16 درصد رسیده است.

وی تصریح کرد:‌اما آنچه در اینجا مهم است بحث تورم ماهانه است که این رقم در اردیبهشت به 1.2 درصد رسیده که ادامه یافتن این مسیر بسیار امیدوارکننده و مثبت خواهد بود.

معاون اقتصادی بانک مرکزی درباره طرح‌های جایگزین بانک مرکزی در حوزه سود سپرده‌ها نیز اظهار کرد: طرحی که بانک مرکزی دراین حوزه دنبال کرده بحث احیای عقود مبادله‌ای است که متاسفانه در سال‌های گذشته به شدت کمرنگ شده و جای خود را به عقود مشارکتی داده است. اگر این مساله حل شود حتی وضعیت اوراق مشارکت نیز بهبود خواهد یافت.

وی درباره بحث مطرح شده پیرامون چراغ سبز بانک مرکزی به بانک‌ها برای افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی نیز گفت: به هیچ عنوان این مساله نبوده و بانک مرکزی هیچ چراغ سبزی نشان نداده است. در این مساله آنچه مهم است تناسب بین توانایی دسترسی و دستیابی به تسهیلات و البته کارآیی آن‌ها است. بانک مرکزی به دنبال نرخی است که بین این دو مساله تناسب ایجاد کند.

قربانی پیرامون بحث ارزش پول ملی نیز توضیح داد: ارزش پول ملی در دو سطح مختلف سنجیده می‌شود که یکی از آن‌ها در بحث قدرت خرید داخلی و دیگری خارجی و بین المللی است. اصلی‌ترین سیاست بانک مرکزی در این حوزه ثبات قیمت ارز بوده که خوشبختانه تا حد زیادی برآورده شده است.

معاون اقتصادی بانک مرکزی افزود: تحولات در بازار ارز باید متناسب با اتفاق‌های بنیادین اقتصادی باشد هر چند در طول سال گذشته نرخ ارز کاهش محسوسی نیز داشته است. به طوری که در خرداد ماه سال 92 نرخ دلار 1580 تومان بود که در ماه‌های بعدی کاهش یافت و با توجه به انتظارهای مثبت بازار به حتی به زیر 3000تومان نیز رسید و در ماه‌های گذشته نیز در حدود 3300 تومان باقی مانده است.

وی خاطرنشان کرد:‌آنچه در این رابطه مهم است کاهش یافتن تلاطم‌ها و بازگشت روند ثبات به بازار است. اینها درحالی اتفاق افتاده که کیفیت ذخایر بانک مرکزی بالا رفته و البته عرضه اضافی نیز به بازار صورت نگرفته است برای ما مهم ثبات بازار است که تاکنون به خوبی عملیاتی شده است.

قربانی با بیان این‌که پروسه حذف صفر از پول ملی نیاز به آماده سازی چندین ساله دارد، اظهار کرد:‌در این رابطه در بانک مرکزی محاسبات و مطالعات دقیقی انجام شد و راهکارهایی نیز در نهایت ارائه گردید اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که این مساله نیاز به پیش زمینه‌های مختلفی از جمله کاهش حجم اسکناس‌ها، پایین آمدن شاخص تورم و آماده کردن شرایط پولی اقتصادی دارد که حداقل چند سالی زمان خواهد برد.

معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به بحث متوقف شدن صدور وام ازدواج از سوی بانک‌ها نیز گفت: در سال گذشته منابع قرض الحسنه بانک‌ها کاهش یافت در حالی که تکالیف قرض الحسنه افزایش یافت این یعنی درحالی که منابع کم شده، مصارف بالا رفته است این مساله به محدودیت در تسهیلات انجامید که در نهایت مشکلاتی را در حوزه وام ازدواج ایجاد کرد البته به صورت جدی این مساله درحال پیگیری است تا ان‌شاءالله مشکلات وام ازدواج حل شود.

قربانی درباره نحوه نظارت بر موسسات مالی غیر مجاز نیز گفت: بانک مرکزی در این مورد حساسیت بسیار بالایی داشته و تلاش کرده مردم را از ریسک و تبعات سپرده گذاری در چنین موسساتی با خبر کند. این بانک‌ها که بسیاری از رفتار و عملیات بانکی‌شان شفاف نبوده و تحت نظارت نیز نیست وعده‌هایی داده‌اند که عملی شدن آن‌ها چندان قابل اعتماد نیست از این رو بانک مرکزی تبعات آن را به مردم گزارش داده و از سوی دیگر در کلیت **** نیز تثبیت شده که باید نحوه عملکرد این موسسات اصلاح شود.

وی درباره آخرین وضعیت معوقات سیستم بانکی کشور نیزاظهار کرد: یکی از اصلی ترین معضلات **** بانکی ایران در طول سال‌های گذشته بحث معوقات بانکی بوده که با توجه به طرح‌های کلان اقتصادی دولت برای خروج غیر تورمی از رکود بازگرداندن مطالبات غیر جاری به چرخه پولی کشور مقوله بسیار مهمی است.از این رو بانک مرکزی در این رابطه حساسیت بسیار بالایی داشته و با تمام توان پیگیر بازگرداندن این معوقات بانکی است. البته لیست افرادی از بزرگترین بدهکاران نیز به قوه قضاییه داده شده که پیگیری‌های قانونی و قضایی آن بر عهده آن‌ها خواهد بود.

انتهای پیام

R o o z b e h

Registered User
لایک‌ها
8
فکر کنم بهمن ماه پارسال حساب روزشمار باز کرده بودم 20.5 درصد

یعنی الان بجای اینکه کم بشه ، 25 درصد شد ؟!

همین آرمان فردوسی سابق
نمیدونم سال گذشته چند درصد بوده.
اما این سپرده ایی ک باز کردم ۲۵ درصد بوده،تو سیستم هم درصدش رو بهم نشون داد ک ۲۵ درصد بود.

Sent from my HTC Butterfly using Tapatalk

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
داداش به نظرتون من چیکار کنم
من الان 3 تا حساب تو پاسارگاد دارم و اینترنت بانکشم فعال هست حالا این حساب رو برای خرید اینترنتی بزارم یا اینکه یه حساب جدا باز کنم برای خرید اینترنتیش؟
کدوم امنیت داره؟>
پاسارگاد چون اون دوتا حساباش از طریق اینترنت بانک باز کردم و پولها هم تو همون پاسارگاده حالا من موندم

Dante.ir

Registered User
لایک‌ها
149
من 24 سر رسید پولم هست باید همون روز پولم رو بردارم؟یه طرح 3 ماهه گذاشتم توی بانک سرمایه
یا باید صبر کنم تا 1 برج تا سودش کامل واریز شه؟
من از کارمند بانک سوال کرده بودم و گفت: "برای بستن, تو تاریخ سررسید میرید و تا اون روز از ماه (24 روز) رو حساب می کنند و به شما پرداخت میکنند"

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
هنوز علم اینقدرا پیشرفت نکرده :general105:

تو یه بانک هم در آن واحد فقط یک حساب به کارت متصله . که قابل تغییر با حساب های دیگه از طریق اینترنت بانک و ... هست

شما به برداشتش فکر میکنی به پرداخت هم فکر کن که وقتی به یه کارت پول می ریزیم به کدوم حساب باید بره ؟ :eek:
خیر. میشه چند حساب رو به یک کارت متصل کرد. همه حساب ها باید متعلق به یک بانک باشه. داخل شعبه هم تعیین میکنند که کدوم حساب اصلیه.
کارت به کارت هم همیشه به حساب اصلی واریز میشه.

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
خیر. میشه چند حساب رو به یک کارت متصل کرد. همه حساب ها باید متعلق به یک بانک باشه. داخل شعبه هم تعیین میکنند که کدوم حساب اصلیه.
یعنی برای مثال اگه شما کارت بانک ملی داشته باشی و من هم کارت بانک ملی داشته باشم میشه حساب شما به حساب من وصل کرد یا فقط حسابهای خود شخص میشه؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,400
من از کارمند بانک سوال کرده بودم و گفت: "برای بستن, تو تاریخ سررسید میرید و تا اون روز از ماه (24 روز) رو حساب می کنند و به شما پرداخت میکنند"
ممنون اگه چند روز دیرتر بریم چی؟
بعدش از سودهای جدیدشون خبر دارین؟

-Arash-

Registered User
لایک‌ها
2,060

ما به این "وصل شدن" نمیگیم . وقتی فقط به حساب اصلی بشه پول ریخت یعنی فقط یک حساب وصله . از بقیه حساب ها برداشت هم بشه کرد مهم نیست .

بحث سراینه

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
برای چی بانک و بانک پزیرنده صفره ؟
از نظر خودشون هرکدام ( بانک صادر کننده و بانک پذیرننده کارت) دارند خدمات میدهند ؛ خدمت گیرنده( مشتری و صاحب کارت) باید هزینه خدمتی رو که میگیره پرداخت کنه

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
سلام.
دیروز بانک دی سود حساب کوتاه مدتم رو پرداخت کرد و مثه گذشته بود و کم نشده بود.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
یعنی برای مثال اگه شما کارت بانک ملی داشته باشی و من هم کارت بانک ملی داشته باشم میشه حساب شما به حساب من وصل کرد یا فقط حسابهای خود شخص میشه؟
فقط حساب های خود فرد.
نمیشه که من کارتم رو به حساب شخص دیگه ای متصل کنم!

Dante.ir

Registered User
لایک‌ها
149
ممنون اگه چند روز دیرتر بریم چی؟
بعدش از سودهای جدیدشون خبر دارین؟
موقع بازکردن بهم گفته بود اگر سودها کم نشه, ما براتون بصورت خودکار تمدید میکنیم ولی با این شرایط فکر کنم سپرده رو ببندند
درمورد سودهای جدید, فعلآ که همه جا یکی هست و فکر نکنم اینجام فرقی بکنه
درهرصورت من 24م میرم بانک ببینم چی میگن

babak2127

Registered User
لایک‌ها
83
این حساب روز شمار 22درصد بانک صادرات چیه امروز زده بود در یه شعبه ش؟

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
الان موسسه آرمان 25 درصد سود روزشمار میده؟

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
به نظر من کاهش یافتن سود روز شمار میتونه به کاهش تورم کمک کنه البته اگه همه چیز درست پیش بره چون در حال حاضر بازارهای مثل مسکن سکه و دلار اشباع شدن و دیگر قدرت افزایش چندانی ندارند بخاطر همین خواه نا خواه مردم برای سود بیشتر پولشون تو بانک میزارن اما روزشمار بودن حساب های با سود 22 درصد هم برای بانک ها ایجاد مشکل می کرد و هم باعث فرار و جابجای سرمایه میشد اما حالا حداقل افراد مجبور هستند یکسال پول خودشون تو بانک بزارند که طبیعی هست که اکثرا تو این بازار راکد این گزینه انتخاب میکنند که با سرمایه گذاری مجدد روس سود پولشون هم میتونند چند درصد دیگه به سود سالیانه 22 درصدشون اضافه کنند اگه همه چیز خوب پیش بره تورم پایین میاد در غیر اینصورت خیر؟

d-vahid

Registered User
لایک‌ها
347
من پولمو تو موسسه میزان دارم
۲۳درصد
درصد سودم تغییر نمیکنه چون قبلا حساب باز کردم

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
بانک دی زنگ زدم گفتن تا مرداد سود تغییر نمیکنه.کسی دوستان پیگیر بوده که آخر مرداد یا اول؟
بعد چرا نمیگن سپرده های قبلی همونطوری میمونه؟چرا هی دارین الکی به خاطر اینکه بانک مرکزی نفهمه الکی میگن دوماه دیگه ماه بعد

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,400
کدوم بانک العان 22درصد رو سودش رو ماهانه واریز میکنه؟

بالا