• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

anybody

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.دوستان کسی میدونه بانک اقتصاد نوین سود سپرده 3 ماهه که وقتی باز کردیم 22 درصد بوده رو بعد از پایان 3 ماه چجوری محاسبه و واریز میکنه؟؟؟؟ همون سه ماهه تمدید میشه و سودش 22 میمونه یا تبدیل میشه به 10 درصد ؟؟؟؟؟ آیا باید رفت بانک و درخواستی داد یا نه؟؟؟؟؟

کسی پیامی نفرستاد!!!!

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
درخواست رمزیاب دادم رفتم بگیرم بهم گفت که دو ماه دیگه سیستممون عوض میشه الان اینو بگیری فایده ای نداره دو ما میتونی باهاش کار کنی دمشون گرم 44 تومن سود کردم:D

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
درخواست رمزیاب دادم رفتم بگیرم بهم گفت که دو ماه دیگه سیستممون عوض میشه الان اینو بگیری فایده ای نداره دو ما میتونی باهاش کار کنی دمشون گرم 44 تومن سود کردم:D
کدوم بانک ؟
احتمالا نداشتن که اینطوری بهت گفتن !

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
دی
نه گفتن که میخوای من الان بهت میدم 44 تومن شماره پیگیری هم ازم گرفت ولی گفت اگه ضروری نیست نگیر اگه خیلی احتیاج داری بگو بیارم
اینم گفتش که دوماه دیگه چون سیستمشون تغییر میکنه احتمال داره دستگاه رمز یاب فیزیکی رو بیخیال بشن که من گفتم ولش کن بعدشم گفت کد رو داشته باشه اگه خواستی واجب بود بیا بگیر.
منم بیخیال شدم الان تو ملی عضو شدم که برم از رمزیاب رعد ملی استفاده کنم

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
کدوم بانک ؟
احتمالا نداشتن که اینطوری بهت گفتن !
به ما راستشو گفتند گفتند نداریم!!
عزيز به قديمي ها ميده يا الان اگه كسي بره روزشمار حساب باز كنه هم شامل حالش ميشه ؟!!!
اگه قانون باشه باید برا همه باشه از سایتا هم برنداشتند
کد:
http://www.bankmellat.ir/interest_rate_on_deposits_redirect.aspx

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سايت رو بي خيال
خود شعبه داره ميگه 10 درصد روزشمار

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
عزيز اين لينكي كه دادي هم زده روزشمار 10 درصد ها !
يك ساله رو زده 22 درصد!

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
عزيز اين لينكي كه دادي هم زده روزشمار 10 درصد ها !
يك ساله رو زده 22 درصد!
پس طبق حرف شما و این 2 لینک روزشمار شده 10% بی سرو صدا!!
کد:
http://fararu.com/fa/news/188182
http://www.khabaronline.ir/detail/351914/Economy/financial-market

البته خبر مال اوایل ساله ولی گفته قراره بخشنامه بشه و شد!!

رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی با اعلام جزییات نرخ های جدید سود بانکی گفت: نرخ سود سپرده های روزشمار و کمتر از سه ماه 10 درصد، سه تا شش ماه 14 درصد، شش تا 9 ماه 16 درصد، بیش از 9 ماه تا کمتر از یک سال 18 درصد و سپرده های یک سال 21 یا 22 درصد تعیین شده است.

بانک مرکزی بخشنامه‌ای را مبنی بر تعیین نرخ سود سپرده‌ها منتشر خواهد کرد به گونه ای که نرخ سود سپرده‌های روزشمار 10 درصد و سپرده‌های یکساله و بیشتر 22 درصد خواهد بود.

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
تورم مملكت هر چقدر باشه بايد همونقدر سود بدن تا جلوي ضرر رو بشه گرفت!
10 درصد آخه چيه ؟!!!

وقتي وام هم ميدين 10 درصد سود بگيرين ! نه اينكه واسه يه وام 26 درصد سود ميگيرن !
نميدونم اين چه فرقي با نزول داره خب !

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
این به کنار فکر کنم اگر این نصف کردن سود بانکی صحیح باشه همه سرمایه گذارای جدید و اگر شامل حال سپرده های قدیمی هم بشه تقریبا تمام سپرده گذاران هجوم ببرند به بازار های مسکن و سیستم ارز و طلا و داستانهای پارسال! چون الان سیگارم دپو کنی سودش بیشتره 10% توی تورم واقعی 40% یعنی مردم رو درازگوش فرض کردند...

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
دی
نه گفتن که میخوای من الان بهت میدم 44 تومن شماره پیگیری هم ازم گرفت ولی گفت اگه ضروری نیست نگیر اگه خیلی احتیاج داری بگو بیارم
اینم گفتش که دوماه دیگه چون سیستمشون تغییر میکنه احتمال داره دستگاه رمز یاب فیزیکی رو بیخیال بشن که من گفتم ولش کن بعدشم گفت کد رو داشته باشه اگه خواستی واجب بود بیا بگیر.
منم بیخیال شدم الان تو ملی عضو شدم که برم از رمزیاب رعد ملی استفاده کنم
نه دیگه داداش اگه توکن داشت 100 درصد بهت می داد !
اگه هم قرار باشه سیستم جدید بیاد و توکن ها بلا استفاده باشه بازم اگه توکن داشت 200 درصد مطمئن باش یه کاری می کرد بگیریش !

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
طرح سپرده " سبحان رفاه" بانک رفاه ارائه شد

بانک رفاه کارگران طرح سپرده سرمایه گذاری بلند مدت یکساله "سبحان رفاه" را ارائه کرد
اساس این طرح، حداقل مبلغ لازم برای افتتاح حساب 500 میلیون ریال بوده و برداشت قسمتی از مبلغ سپرده به صورت نامحدود (مشروط به رعایت ضریب برداشت به میزان یکصد هزار ریال) امکان پذیر است.
گفتنی است زمان اجرای طرح، از تاریخ 6 مرداد ماه سالجاری تا اطلاع ثانوی است

پی نوشت: برای کسانی که به اصل پولشون برای انجام کارهای دیگه احتیاج دارند ؛شاید مفید باشه

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
نه دیگه داداش اگه توکن داشت 100 درصد بهت می داد !
اگه هم قرار باشه سیستم جدید بیاد و توکن ها بلا استفاده باشه بازم اگه توکن داشت 200 درصد مطمئن باش یه کاری می کرد بگیریش !
اتفاقا رفت بیاره که من گفتم نمیخوام

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
این به کنار فکر کنم اگر این نصف کردن سود بانکی صحیح باشه همه سرمایه گذارای جدید و اگر شامل حال سپرده های قدیمی هم بشه تقریبا تمام سپرده گذاران هجوم ببرند به بازار های مسکن و سیستم ارز و طلا و داستانهای پارسال! چون الان سیگارم دپو کنی سودش بیشتره 10% توی تورم واقعی 40% یعنی مردم رو درازگوش فرض کردند...
این داستان که مال چند ماه قبله چطور شما تا حالا نشنیدی؟!
سود روز شمار همه بانک طبق بخشنامه بانک مرکزی چند ماهه که شده 10 درصد و هیچ اتفاقی هم تو بازارهای ارز و سکه و مسکن نیفتاده. سود 22 درصد هم فقط به حساب های یک ساله پرداخت میشه.
دقیقا به خاطر همین عدم سوددهی و رکود سایر بازارهای سرمایه گذاری عموما ترجیح میدن سپرده یک ساله باز کنن و سود 22 درصد بگیرن و چون تا یک سال نمی تونن پولشون رو بردارن و اون بازارهای موازی رو هم رصد می کنن و می بینن افزایشی نداره ریسک نمی کنن که پول رو از بانک در بیارن و به همون سالی 22 درصد اکتفا می کنن.
اتفاقا این سیاست کاهش سود روزشمار و افزایش سود سالیانه در جلوگیری از تلاطم و نوسان قیمت بازارهای طلا و ارز و مسکن و تورم و حذف دلالی و واسطه گری تا حالا که خوب جواب داده.
متاسفانه دولت قبلی با بی برنامگی و سیاست های غلط اقتصادی که میشه گفت در واقع اصلا سیاستی وجود نداشت خسارت های غیر قابل جبرانی رو به اقتصاد مملکت وارد کرد و باعث ضرر و زیان بسیاری از مردم عادی که کار و زندگی خودشون رو رها کرده و افتاده بودند تو بازار دلالی شد و برای تامین بودجه و یارانه جیب خیلی ها رو خالی کرد.
ولی این دولت نشون داده که حداقل تو این زمینه یه نقشه و برنامه ای داره و همین که طی این چند ماهه تونسته این بازارها و تورم بی حساب و کتاب چند سال گذشته رو تا حد زیادی کنترل کنه جای شکر داره.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
دیشب ویز اقتصاد به صورت غیر مستقیم از سپرده بانکی حمایت کرد این حمایت کردن من رو به یاد حمایت از بورس میندازه
تقریبا مهر 92 بود که حمایت از بورس شروع شد به چند ماه نکشید بورس با خاک یکسان شد
نمیخواهم پیش داوری کنم اما احتمالا قبر سپرده گذاری رو هم دارن اماده میکنن
مراقب موسسات و بانک های تازه تاسیس باشید

shagerd1

Registered User
لایک‌ها
228
دیشب ویز اقتصاد به صورت غیر مستقیم از سپرده بانکی حمایت کرد این حمایت کردن من رو به یاد حمایت از بورس میندازه
تقریبا مهر 92 بود که حمایت از بورس شروع شد به چند ماه نکشید بورس با خاک یکسان شد
نمیخواهم پیش داوری کنم اما احتمالا قبر سپرده گذاری رو هم دارن اماده میکنن
مراقب موسسات و بانک های تازه تاسیس باشید

مراقب؟یعنی ما که پولمون بخاطر سود توی بانک دی و گردشگری و ایران زمینه پس پولمونو میخورن؟میشه بگین چرا تازه تاسیس ها با حرف وزیر مشکل پیدا میکنن؟

Aras11

Registered User
لایک‌ها
217
مراقب؟یعنی ما که پولمون بخاطر سود توی بانک دی و گردشگری و ایران زمینه پس پولمونو میخورن؟میشه بگین چرا تازه تاسیس ها با حرف وزیر مشکل پیدا میکنن؟

همینجوری یه جوی داد .شما خودشو ناراحت نکن

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
چه اشکالی داره در حفظ سرمایه هاتون مراقبت و دقت بیشتری کنید !!!
من نگفتم ویزر با بانک های تازه تاسیس مشکل دارن اما اگر قراره باز اتفاقی رخ بده از اونهایی شروع میکنند که غیر دولتی و سابقه کمتری داشته باشند
من صرفا اتفاقی که قبلا برای بورس افتاد رو حس کردم قراره برای بانکی ها رخ بده
یکسری نشانه های ریز هم قبلا برای بانکی ها دیدم
مثل اینکه بانک مرکزی صرافی سه بانک رو تایید نکرده ، جدیدا دارن تو کمیسیون مجلس به تخلفات بانک سرمایه رسیدگی میکنند و . . . این صحبت ها و حرکات رو که میبینم سعی میکنم بیشتر مراقب باشم حالا شما دوس ندارید بیشتر تحقیق کنید یا مراقب باشید اشکال نداره هرجور راحت هستید
اونی که میخواهد تو ایران سرمایه گذاری بکنه باید چشم و گوشش رو حسابی باز بکنه اینجا قانون خاصی نداره هر روز یک مدل کشور اداره میشه مشکل این کار هم اینکه این وسط فقط مردم پایین دست ضربه میخورند برا اونها که سرمایه دار هستند این هرج و مرج اخر نون در اوردن هست
همینجوری یه جوی داد .شما خودشو ناراحت نکن
قبل از اینکه حرف بزنی یکم فکر کنی بد نیست . برا من چه سودی داره جوء بدم ؟

shagerd1

Registered User
لایک‌ها
228
چه اشکالی داره در حفظ سرمایه هاتون مراقبت و دقت بیشتری کنید !!!
من نگفتم ویزر با بانک های تازه تاسیس مشکل دارن اما اگر قراره باز اتفاقی رخ بده از اونهایی شروع میکنند که غیر دولتی و سابقه کمتری داشته باشند
من منظورم این بود که توضیح بدین که دقیقا این گفته وزیر که از سپرده ها حمایت میکنه چرا ممکنه به ضرر سپرده های مردم در بانک های تازه تاسیس بشه؟این درست که بورس و...زمین خوردن و خیلی از بازار ها رکوده و...اما ارتباط این دو موضوع و نتیجه گیری شما رو نمیفهمم.یعنی میگین بانک ها ورشکست میشن و بانک مرکزی حتی بانک ها و موسسات
مجاز و میلیارد ها تومن پول مردم و ضررشون رو دیگه تقبل نمیکنه و و بانک های قدیمی حسابشون از این جدیدا جداست و مشکلی براشون پیش نمیاد؟یا مثلا حالا که وزیر گفته حمایت منظورش این بوده که نرخ سودا رو پایین میاره و اینطوری بانک های کوچک نمیتونن سرپا بمونن؟پس سرمایه گذاری بانکی کم سود ولی بی خطر و امن نیست؟

بالا