• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

ahriman59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
299
دوستان خیلی بی ربط میخوام باز یاداوری کنم که: بانک ملت = دزد
برای سپرده گذاری کلا دور این بانک رو خط بکشید که اگه بخوام براتون بگم که چه کارایی میکنن مغزتون سوت میکشه..
تا با بانکای شریفی مثل کارآفرین و پاسارگاد مقایسه نکنین نمیتونین به عمق فاجعه پی ببرین..
واقعا واقعا بانک ملت = دزد ...
ملت که دزده درش شکی نیست.پاسارگادم جدیدا خراب شده.من قبلا عاشق پاسارگاد بودم برخوردشونم همیشه عالیه اما جدیدا رو مخه.چند روز پیش سپرده یک ساله من رو بسته بودن پولشم ریخته بودن به حساب یه نفر دیگه.یعنی اشتباه در حد تیم ملی آلمان.منم دیر فهمیدم بهشونم گفتن اول قبول نمیکردن میگفتن حتما خودتون خواستین!بعد کلی رفت و آمد قبول کردن اشتباه رو و پولو برگشت زدن سود این چند روز رو هم با یک لیوان آب نوش جان کردن.ضمنا در مورد کاهش سود بانکی بانک پاسارگاد پیش قدم بوده و بیشترین تاثیر رو روی بانک مرکزی و....میگذاره که دایم سودا کم شه چون خودش حاضر نبود سودا رو بالا ببره و خیلی ها میلیاردی توی این بانک و پارسیان و ...سپرده داشتن بستن رفتن سراغ بانک های جدید و حتی موسسه ها.

Rain-boy

Registered User
لایک‌ها
451
بچه ها یه حساب روزشمار یا سالیانه خیلی عالی میخوام واسه 80 میلیون پول بی زبون به نظرتون کجا بخوابونم که بالا ترین بازدهی و سود رو داشته باشه...
موسسه بودن یا بانک بودنش فرقی نداره اما درصد بالایی رو بده...من الان حساب مهر اقتصاد دارم که 20.2 سود روزشمار میده البته حسابی هست که از پارسال باز کردم و هنوز هم به همون شکل بازه و سر رسیدش اول شهریور هست گفتن همینم میتونم تمدید کنم اما دنبال یجایی هستم که درصد بالاتری بده...
یادش به خیر 6 ماه پیش یجا بود 29% روزشمار میداد خریت کردم نرفتم باز کنم...
حالا کجا باز کنم به نظرتون...؟؟؟؟

mehran_

Registered User
لایک‌ها
219
ملت که دزده درش شکی نیست.پاسارگادم جدیدا خراب شده.من قبلا عاشق پاسارگاد بودم برخوردشونم همیشه عالیه اما جدیدا رو مخه.چند روز پیش سپرده یک ساله من رو بسته بودن پولشم ریخته بودن به حساب یه نفر دیگه.یعنی اشتباه در حد تیم ملی آلمان.منم دیر فهمیدم بهشونم گفتن اول قبول نمیکردن میگفتن حتما خودتون خواستین!بعد کلی رفت و آمد قبول کردن اشتباه رو و پولو برگشت زدن سود این چند روز رو هم با یک لیوان آب نوش جان کردن.ضمنا در مورد کاهش سود بانکی بانک پاسارگاد پیش قدم بوده و بیشترین تاثیر رو روی بانک مرکزی و....میگذاره که دایم سودا کم شه چون خودش حاضر نبود سودا رو بالا ببره و خیلی ها میلیاردی توی این بانک و پارسیان و ...سپرده داشتن بستن رفتن سراغ بانک های جدید و حتی موسسه ها.
ای بابا اینکه شما میگی یه اتفاقه فقط .. این که من میگم اصن یه دزدیه سیستمی و تعریف شدس.. بساطی داشتیم ..
حالا حساب خودم که توی گردشگریه ولی واقعا پاسارگاد و کارآفرین عالی و با پرستیژژ و لارج عمل میکنن، حداقل بابت دادن همون سودی که اعلام میکنن.. ( دوستان تفاوت ها موقع بستن حساب و تسویه حساب مشخص میشه نه واریز ماه به ماه.. ) بعد از اینا بانک آینده رو دوست دارم.. اونم واقعا خوبه.

عصفور

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
86
( دوستان تفاوت ها موقع بستن حساب و تسویه حساب مشخص میشه نه واریز ماه به ماه.. ) بعد از اینا بانک آینده رو دوست دارم.. اونم واقعا خوبه.

ینی چی ؟؟؟ موقع تسویه و بستن حساب مگه میتونن پول رو ندن ؟؟؟؟!!!!

alpha041

Registered User
لایک‌ها
83
بانک شتابی باشه هزار تا شرط هم نزارن خوبه
کدوم بانکهای خصوصی تا برم صحبت کنم من روز شمار میخوام یعنی امروز میزارم فردا میرم برمیدارم
دوست من بانکه دیگه و عضو شبکه شتاب

mehran_

Registered User
لایک‌ها
219
ینی چی ؟؟؟ موقع تسویه و بستن حساب مگه میتونن پول رو ندن ؟؟؟؟!!!!
اصل پولُ میدن، اما بانک ملت جوری سود آخرین ماه و روزهای بعد از تاریخ سپرده رو حساب میکنه که به دزد 3تا سور میزنه ...
یه بار خیلی وقت پیش تو یکی از پستا کامل گفتم.. حالا بعنوان یه نمونه از اون کل میگم: مثلا شما یه سپرده گذاشتی، تاریخش 15 آبان تموم میشه، شما 25 آبان میری که پولو برداری، بانک ملت به این 10 روز اضافه ای که پول تو حساب بوده هیچ سودی نمیده..!! و ... و .....
در صورتی که بانکای دیگه تا روز آخری که پول تو حساب باشه روزشمار به شما سود میدن..
در کل اینو از من بشنو: واسه سپرده گذاری و سود اصلا سمت ملت نرو..
حالا اگه کارای بانکی یکی زیاد داشته باشه چک بازی و حواله و اینترنت بانک و ... بحث فرق میکنه ( که اونم بانکای دیگه الان همه کاری میکنن و پیشرفت کردن )

sina1415

Registered User
لایک‌ها
260
ما که متوجه نشدیم آخر!!!
این سپرده با نرخ23%، دراصل حساب کوتاه مدت با قابلیت واریز وبرداشت هرزمان که خواستی هست؟ یا سپرده سه ماهه است؟ یا سپرده یکساله؟کدامش درسته؟

3 ماهه هست
الان که شد 23.5 درصد برداشت ماهیانه و 25 درصد برداشت 3 ماه یکبار

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
3 ماهه هست
الان که شد 23.5 درصد برداشت ماهیانه و 25 درصد برداشت 3 ماه یکبار
خیلی ممنون از این دوست عزیز
پس بانک ایران زمین فعلا بهترین گزینه هست و برای سه ماه در سررسید 25 درصد میده
حدود 33م نقد دارم شنبه میرم بزارم 30م هم شناور دارم
سوال آخر این سپرده قابلیت واریز و برداشت روزانه رو داره و سود رو روزشمار محاسبه میکنه یا باید پول رو گذاشت و تا 3 ماه بهش دست نزد

sina1415

Registered User
لایک‌ها
260
خیلی ممنون از این دوست عزیز
پس بانک ایران زمین فعلا بهترین گزینه هست و برای سه ماه در سررسید 25 درصد میده
حدود 33م نقد دارم شنبه میرم بزارم 30م هم شناور دارم
سوال آخر این سپرده قابلیت واریز و برداشت روزانه رو داره و سود رو روزشمار محاسبه میکنه یا باید پول رو گذاشت و تا 3 ماه بهش دست نزد

خواهش می کنم
فک کنم اگر قابلیت برداشت داشته باشین سود را تا همون روز حساب کنند..یعنی روزشمار
بهتره قبلش با رئیس شعبه مشورت کنید

xms

Registered User
لایک‌ها
387

رئیس شورای فقهی بانک مرکزی
نرخ بالای سود بانکی لزوما ربا نیست/ از عدالت اقتصاد اسلامی در بانکداری غفلت کردیم

رئیس شورای فقهی بانک مرکزی با تأکید بر اینکه نرخ‌های بالای سود بانکی لزوما به معنای ربا نیست، گفت: متاسفانه یکی از مسائلی که در بانکداری از آن غفلت کردیم بحث پیش‌بردن آموزه عدالت در اقتصاد اسلامی است.

1075373_PhotoA.jpg

• به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعباس موسویان، رئیس شورای فقهی بانک مرکزی در ارتباط تلفنی با برنامه اقتصادی پایش اظهار داشت: گاهی تصمیم‌گیری‌های احساسی حاکمیت سیاسی بر تصمیم‌گیری‌های اقتصادی جامعه غلبه می‌کند که این مسئله هم از ربا و سود عادلانه جداست.

وی افزود: بعنوان مثال قرار است کارخانه احداث شود که توجیه فنی و اقتصادی ندارد ولی به جهت های مختلف از جمله مباحث سیاسی تصمیم گرفته می‌شود که این کارخانه احداث شود و بعد هم گرفتاری‌ها به وجود می‌آید.

وی در پاسخ به این سوال مجری که دولت باید چه کاری انجام دهد تا مردم به سمت نزول خواری و ربا نروند و در عین حال بتوانند مشکلات خود را از راه‌های شرعی و قانونی حل کنند، گفت: برای رسیدن به این پاسخ باید بحث ربا، بالا یا پایین بودن سود بانکی و مسئله سوم بحث مدیریت اقتصادی به طور دقیق توضیح داده شود.

نرخ بالا یا پایین ارتباطی به ربا ندارد

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ادامه داد: بحث ربا با توجه به مسائل اسلامی به نوع قرارداد برمی گردد. اینکه نرخ بالا یا پایین باشد ربطی به ربا ندارد؛ ممکن است معامله یک معامله ربوی نباشد ولی نرخ های آن خیلی اجحاف آمیز باشد و در آینده یک تولید کننده را به ورشکستگی بکشاند اما ربا هم نباشد.

موسویان افزود: بنابراین بحث نرخ ها از ربا جدا است. بحث ربا به نوع قراردادی که منعقد می‌شود برمی‌گردد؛ اگر قرارداد از نوع قرض است با شرط زیاده باشد در هر صورت چه نرخ بالا و یا پایینی داشته باشد ربا محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: گاهی در جامعه تلقی می شود که اگر نرخ ها بالا باشد ربوی محسوب شده و اگر پایین باشد دیگر ربوی نیست، در حالی‌که کسانی که با مباحث فقه و حقوق اسلامی آشنایی دارند می دانند که ممکن است نرخ ربا حتی یک یا پنج و در مواردی نیز 50 درصد باشد. از طرفی ممکن است که یک معامله ربوی نباشد اما نرخ های فاحش و اجحاف آمیز داشته باشد.

مغفول ماندن پیشبردن آموزه عدالت در اقتصاد اسلامی در بانکداری

حجت‌الاسلام موسویان اظهار کرد: مسئله بعدی به بحث عدالت در نرخ های سود بانکی برمی گردد. متاسفانه یکی از مسائلی که در بانکداری از آن غفلت کردیم بحث پیشبردن آموزه عدالت در اقتصاد اسلامی است. از همان ابتدای بانکداری بدون ربا در کنار هر ربا باید متفکرین، اندیشمندان و سیاست گذاران روی مباحث عدالت و به ویژه در بحث نرخ های سود بانکی مطالعات کارشناسی انجام دهند.

موسویان عنوان کرد: در حقیقت باید با مطالعات دقیق نرخ های سود عادلانه را در جانب سپرده ها و تسهیلات کشف کرده و آن را به شبکه بانکی ابلاغ کنند تا بر اساس نرخ های سود عادلانه شکل بگیرد.

عدم توانایی کشور در حاکم کردن یک مکانیزم سود عادلانه در **** بانکی

وی بیان کرد: امروزه به گونه‌ای شده که وقتی بعنوان یک واسطه مالی مطالعه می‌کنید متوجه می‌شوید که هم سپرده‌گذار از بانک رضایت ندارد و می‌گوید با توجه به شرایط تورمی موجود نرخ‌هایی که بانک به من پرداخت می کند قابل قبول نیست، بنابراین بانک نمی توند انتظارات سپرده گذار را برآورده کند. از طرفی نیز گیرنده تسهیلات یعنی کارآفرینان و فعالان اقتصادی هم نسبت به نرخ های موجود ناراضی هستند. دلیل نارضایتی های موجود این است که ما نتوانستیم یک مکانیزم سود عادلانه را در **** بانکی خود حاکم کنیم.

دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این سوال مجری که اگر **** بانکی از مجاری قانونی و شرعی و منطق اقتصادی مشکل فعالان اقتصادی و افرادی که نیاز مالی دارند را برطرف کند آن وقت مسیر بر نزول خواران بسته می شود گفت: در مباحث بانکداری و بازار غیر رسمی پول در تمام کشورهایی که **** ربوی و یا **** اسلامی دارند به این شکل است که اگر نتوانیم بازار رسمی را در حد ایده آل و شرایط تعادلی به وجود بیاوریم به گونه ای که همه عرضه کننده ها بتوانند در آنجا وجوه خود را عرضه کنند و عرضه متقاضیان هم به صورت خوب انجام شود، قطعا با این مشکلات مواجه خواهیم شد.

لزوم نظارت همیشگی سیاست گذار و قانون گذار بر مسیر وجوه

موسویان در پایان گفت: بنابراین سیاست گذار و قانون گذار باید همیشه حواسش جمع باشد و دائما باید این مسئله که وجوه دارد از سیستم رسمی خارج شده و به سمت سیستم غیر رسمی می رود یا خیر را رصد کند.

انتهای پیام/

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
مثلا شما یه سپرده گذاشتی، تاریخش 15 آبان تموم میشه، شما 25 آبان میری که پولو برداری، بانک ملت به این 10 روز اضافه ای که پول تو حساب بوده هیچ سودی نمیده..!! و ... و .....
اتفاقا من از همه خدماتش 100% رضایت دارم
دست چکی که سامان با 10000 مدرک نداد ملت فقط با انتقال سپردم به شعبشون دادن خدمات الکترونیکشم عالیه
بستگی به شعبه هم داره.
ضمنا حتما حساب مورد بحث شما روزشمار نبوده. من الان 8 ماهه روزشمار 22 درصد دارم.

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
موسسه کوثر و ثامن الحجج کسی نرخ سود سپرده های روزشمار تا یک ساله رو داره

mehran_

Registered User
لایک‌ها
219
اتفاقا من از همه خدماتش 100% رضایت دارم
دست چکی که سامان با 10000 مدرک نداد ملت فقط با انتقال سپردم به شعبشون دادن خدمات الکترونیکشم عالیه
بستگی به شعبه هم داره.
ضمنا حتما حساب مورد بحث شما روزشمار نبوده. من الان 8 ماهه روزشمار 22 درصد دارم.
دیر یا زود بالاخره خواهی فهمید که چه کلاهی سرت رفته دوست من.. بشرطی که بی تعصب و با اطلاعات درست مقایسه کنی با بانکهای دیگه.. من که دشمنی با جایی ندارم و بانکی هم مال پدر من نیست، فقط خواستم تجربم رو بگم که بقیه کمتر ضرر کنن. همین حساب 22% که میگی رو چند میلیون پولتو گرو گرفته و نمیتونی دست بزنی؟ در صورتی که بانک آینده بدون مانده، حساب 23% باز میکرد. بانک گردشگری 10 میلیون پولو نگه میداره 22% روزشمار میده و تا وقتی 10 میل تو حسابت باشه بهت این سود 22% رو میده، اما ملت برای همین روزشمارش هم تاریخ سررسید داره.. 6ماه بود فکر کنم و حالا یه دوره تمدید کرده واسه شما.. اما دیگه بعدش معلوم نیست تمدید بشه یا نه.. میگم دیر یا زود متوجه میشی من چی میگم بشرطی که درست مقایسه کنی.
در مورد خدمات دیگه (به غیر از سود دادن و محاسبه ی سود) که خود بنده هم اشاره کردم که خوبه..

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
دوستان كسي سود اين موسسه هايي كه از ليست بانك مركزي خارج شدن ميدونه؟ مثل ثامن يا آرمان و....

grants

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
96
شهر هم روزشمار 18درصد میده
من آینده هم حساب دارم ولی شخصا قبولش ندارم.اعتبار شهر بیشتر از آینده هست

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
ديروز در برنامه مناظره مخالفان دولت و سياستهاي اقتصاديش به شدت از بالا بودن نرخ بهره انتقاد ميكردن! دو هفته قبل هم دقيقا در موضوع ديگري همينطور بود فقط كم مونده بود ديروز به بانك مركزي فحش بدن به نظرم احتمال كاهش نرخ بهره بانكي زياد باشه

saeedboy68

Registered User
لایک‌ها
254
اقتصاد دان ها کاملا حرف درست و منطقی میزنن که پایین آوردن نرخ بهره بانک ها باعث رونق اقتصاد میشه. بعد از جنگ حهانی اول و فروپاشی اقتصاد آلمان و تورم لجام گسیخته و نابودی ارزش پول آلمان ها و بیکاری فزاینده ای که در آلمان بود با به روی کار آمدن نازی ها و پیاده کردن سیاست اقتصادی درست نازی ها نه تنها بیکاری و تورم ریشه کن شد بلکه جزو قدرتمندترین اقتصادها در جهان شدند.بالاتر از اقتصاد آمریکای بحران زده دهه 20. یکی از دلایل اصلی همین پایین آوردن نرخ بهره بود:
http://fa.wikipedia.org/wiki/آلمان_نازی#.D8.A7.D9.82.D8.AA.D8.B5.D8.A7.D8.AF
دوستان پرشین تولز رونق اقتصادی بدون پایین آوردن نرخ بهره بانک ها امکان پذیر نیست.

بالا