• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
موسسه نور و ثامن هنوز هم 27 درصد یکساله رو میدن اما هر دو هنوز در لیست مجوز دارها نیستن اما بانکها گویا فعلا از 22 بیشتر نمیدن البته بجز بانک آینده که بدون مجوز هست.

hjj_kh

Registered User
لایک‌ها
1,413
بانک کوثر معتبر هست نیست؟
چجوریه؟
من پارسال 24 درصد روز شمار باز کردم فعلا هم همون 24 درصد رو میده

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
بانک کوثر معتبر هست نیست؟
چجوریه؟
من پارسال 24 درصد روز شمار باز کردم فعلا هم همون 24 درصد رو میده
بانک نیست موسسه هست موسسه کوثر مجوز داره معتبره گویا برای حسابهای قدیمی هنوز همون سود رو میده برای جدید رو نمیدونم اما کسایی که سود 27 درصدی میخوان باید برن سراغ نور ثامن و بانک آینده که هر سه هم بدون مجوز هستند

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
بانک نیست موسسه هست موسسه کوثر مجوز داره معتبره گویا برای حسابهای قدیمی هنوز همون سود رو میده برای جدید رو نمیدونم اما کسایی که سود 27 درصدی میخوان باید برن سراغ نور ثامن و بانک آینده که هر سه هم بدون مجوز هستند

داداش نور که داخل سایت بانک مرکزی اسمشو به عنوان موسسه زده چجوریه ؟

ثامن هم میگن معتبره و خیلیا بدون مشکل اعتماد کردن

mr.kazemi

Registered User
لایک‌ها
62
بانک آینده از دیروز طرحها را کنسل کرده و حساب کوتاه مدت را کرده 10 درصد

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
داداش نور که داخل سایت بانک مرکزی اسمشو به عنوان موسسه زده چجوریه ؟

ثامن هم میگن معتبره و خیلیا بدون مشکل اعتماد کردن
تنها سه موسسه در سایت بانک مرکزی مجاز هستند توسعه کوثر عسکریه
سایت بانک مرکزی لیست موسسات و بانکهای مجاز http://www.cbi.ir/simplelist/1541.aspx
دانلود موسسات مجاز در فایل pdf
http://www.cbi.ir/page/10492.aspx

Last edited:

Washington20015

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
51

mdchicho

Registered User
لایک‌ها
12
دوستانی که بانک آینده حساب کوتاه مدت 23 درصد دارن نگران نباشن ، امروز با رئیس شعبه صحبت کردم گفت اونهایی که از قبل حساب داشتن سودهاشون کم نمیشه.
البته گفت مبالغ پایین را مجبوریم کم کنیم تا بانک مرکزی گیر نده ، ولی مبلغ های بالا را دست نمیزنیم ، البته فعلا.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
دوستانی که بانک آینده حساب کوتاه مدت 23 درصد دارن نگران نباشن ، امروز با رئیس شعبه صحبت کردم گفت اونهایی که از قبل حساب داشتن سودهاشون کم نمیشه.
البته گفت مبالغ پایین را مجبوریم کم کنیم تا بانک مرکزی گیر نده ، ولی مبلغ های بالا را دست نمیزنیم ، البته فعلا.
من دیروز با شعبه صحبت کردم گفت جدید ها 10 درصد قبلی ها تا دستور جدید تغییری نمی کنه مبالغ پایین منظور چقدر هست ؟

a.elyasi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من الان به تمامی شعب تقریبا زنگ زدم (بانک آینده) همه 10 درصد شدن!
الان روز شمار کدوم بانک بهتره برای سرمایه گذاری

mr.kazemi

Registered User
لایک‌ها
62
برای سپرده ارزی کوتاه مدت بانک ملت باید یه حساب باز کنیم تا سود واریز بشه.بانک میگه باید برای این حساب حداقل 50 دلار موجودی داشته باشید.
بانکهای دیگر هم همین شرایط را دارند؟

amirbarca

Registered User
لایک‌ها
97
سلام
من الان به تمامی شعب تقریبا زنگ زدم (بانک آینده) همه 10 درصد شدن!
الان روز شمار کدوم بانک بهتره برای سرمایه گذاری
حساب طرح بهار 23 درصد که قبل از یک دیماه بوده اونم شده 10 درصد؟

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
خوب بانک فلان پول مردم رو داره می گیره خودش سرمایه گذاری می کنه جای دیگه و یه درصدی خودش برمی داره یه درصدی هم به مردم می ده ! شما بخیلی ؟ فزولی ؟ با قرارداد بین بانک و خلق الله چی کار داری آخه ؟؟؟؟؟؟ :general208:

طرف سالمنده - از کار افتادست - معلوله - جانبازه یه مقدار پول پس انداز کرده ماه به ماه یه سود بخور نمیر می گیره و گزران زندگی می کنه... با اینکه از ارزش پولش داره کم می شه اما به همینش هم راضیه ! اما متاسفانه دیگران به این هم راضی نیستن !!!
قضيه به اين سادگي نيست مسئله اينه كه وقتي بانكها 25 درصد سود ميدن نقدينگي هم بايد به همين نسبت اضافه بشه و به عبارتي تورم هم بالا ميره و همين طور دلار هم به نسبت رشد نقدينگي و تورم ما با آمريكا تعديل ميشه
اون كسي هم كه داره از راه سود بانكي زندگي ميگذرونه در واقع داره از همون سرمايه ش برداشت ميكنه اما چون اصل سپردهش همونه حس نميكنه كه داره پول خودشو خرج ميكنه مثلا شما 1000 در بانك داريد سالي 200 سود ميگيريد و خرج ميكنيد بعد از 4 سال 1000 تومن به اندازه 500 تومن 4 سال قبل مي ارزه و اين يعني شما نصف پول خودتون رو خرج كرديد و هيچ سودي در كار نيست

منم خودم سپرده گذار بانك هستم چون سرمايه م كمه و كاري ديگري نميتونم انجام بدم اما به نظرم نبايد به اين سودها و نرخ ها دل خوش كرد اصل قضيه و سود واقعي رو گذر زمان معلوم ميكنه شايد در يه دوره اي سود 15 درصد ارزشش بيشتر از مثلا سود 27 درصد الان بشه
مثلا در اروپا نرخ بهره نزديك صفره اما در عوض تورم هم خيلي پايينه اگر كسي اونجا بازده 10 هم بدست بياره بسيار بالا و استثنايي هست

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
قضيه به اين سادگي نيست مسئله اينه كه وقتي بانكها 25 درصد سود ميدن نقدينگي هم بايد به همين نسبت اضافه بشه و به عبارتي تورم هم بالا ميره و همين طور دلار هم به نسبت رشد نقدينگي و تورم ما با آمريكا تعديل ميشه
اون كسي هم كه داره از راه سود بانكي زندگي ميگذرونه در واقع داره از همون سرمايه ش برداشت ميكنه اما چون اصل سپردهش همونه حس نميكنه كه داره پول خودشو خرج ميكنه مثلا شما 1000 در بانك داريد سالي 200 سود ميگيريد و خرج ميكنيد بعد از 4 سال 1000 تومن به اندازه 500 تومن 4 سال قبل مي ارزه و اين يعني شما نصف پول خودتون رو خرج كرديد و هيچ سودي در كار نيست

منم خودم سپرده گذار بانك هستم چون سرمايه م كمه و كاري ديگري نميتونم انجام بدم اما به نظرم نبايد به اين سودها و نرخ ها دل خوش كرد اصل قضيه و سود واقعي رو گذر زمان معلوم ميكنه شايد در يه دوره اي سود 15 درصد ارزشش بيشتر از مثلا سود 27 درصد الان بشه
مثلا در اروپا نرخ بهره نزديك صفره اما در عوض تورم هم خيلي پايينه اگر كسي اونجا بازده 10 هم بدست بياره بسيار بالا و استثنايي هست
فرمایش شما صحیح
اما میدونید تورم در آمریکا 0.2 درصد و سود بانکی 0.7 درصد هست ینی باز هم سپرده گذار سود میکنه این وسط
اما حتی به کسی که در ایران سپرده گذاری کنه با نرخ 27 درصد باز هم بالای 32 درصد تورم
یعنی دقیقا برعکس آمریکا دلیل اینکه ایران سودها بالاست و تورم هم بالاتر از اون به همین دلیله چون در رقم های بالا میتونن همه جوره از تورم سوء استفاده کنن و صرف مخارجی کنن که دلشون میخاد و اما ربطش بدن به سودی که پایین تر از تورم مردم میگیرن.
گرچه الان میگن تورم 15 درصده در صورتی که بالای 32 درصده اونم بخاطر جمع کردن پولهای مردم که از طرفی سود ندن از طرف دیگه هم پولهای مردم که دستشونه جمع آوری بشه.
حالا درسته نمیتونیم اسم پروژه ها و سرمایه گذاری ها و دلارهایی که خیلی جاها خرج میشه و هزینشو مردم میدن اما هیج نفعی به مردم نداره بگیم اما در این حد هم دیگه حالیمون هست چه خبره

هر چی ارزش پول ملی کم بشه و تورم بیشتر در حقیقت هزینه و درامد خیلی جاها رو مردم دارن میپردازن اما خورد خورد و ذره دره طی یه مدت خاص دقیقا مثل ارزش پول ما در سال 2011 پراید 7.5 و 2014 الان 20 میلیون

هدف از سود پایین در بانکها جمع آموری پول های درگردش و سرگردان دست مردمه

Last edited:

mdchicho

Registered User
لایک‌ها
12
من دیروز با شعبه صحبت کردم گفت جدید ها 10 درصد قبلی ها تا دستور جدید تغییری نمی کنه مبالغ پایین منظور چقدر هست ؟
والا نگفت منظورش چیه ولی ظاهرا برای اینکه گیر نکنند مجبورند مبلغهای پایین که خیلی براشون مهم نیست ، شاید زیر 5 تومان را سودش را کم کنند.
من حدود 50 تومان تو حسابم بود باهاش صحبت کردم گفت سعی کن تو این چند وقته موجودیت را حفظ کنی که مشکلی برات پیش نیاد.
به خدا من که سردرنیاوردم اینا چیکار میکنند.بالاخره به مصوبه بانک عمل می کنند یا نه ؟ عجیب غریبن

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
فرمایش شما صحیح
اما میدونید تورم در آمریکا 0.2 درصد و سود بانکی 0.7 درصد هست ینی باز هم سپرده گذار سود میکنه این وسط
اما حتی به کسی که در ایران سپرده گذاری کنه با نرخ 27 درصد باز هم بالای 32 درصد تورم
درود بر شما امين جان
كاملا درسته شكي در صحبت شما نيست
منتهي اقتصاد اين چيزها حاليش نميشه و تابع شرايطه به هر حال طبيعيه كه كشوري كه در آمدش كم بشه و نتونه همون درآمد رو هم به خاطر تحريم وارد كشور كنه قطعا روي زندگي مردم اثر ميذاره و قدرت خريدشون نسبت به تورم كم ميشه چه ما خوشمون بياد يا نه و اون كشوري كه رشد اقتصادي و اقتصاد سالمي داره طبيعتا وضع مردمش بهتر ميشه
ما گاهي شرايطمون رو به كل فراموش ميكنيم و ميايم خودمون رو با يه اقتصاد سالم و قوي ميسنجيم اين چيزي كه ما توقع داريم قدرت خريدمون زياد بشه منطقيه اما نميشه اثر كاهش درآمد و تحريم رو ناديده گرفت منم دوست دارم سود بيشتري از بانك بگيرم اما مطمئنم سود هم 30 درصد باشه ايندفعه شايد تورم 45 درصد باشه و بانك در اصل هيچ سودي به من نميده هيچ تازه سودش منفي هم ممكنه برام بشه و تا درآمدهاي مملكت بالا نره قدرت خريد به اين راحتي بالا نميره

بحثم اين نيست كه سود بايد كم بشه اتفاقا به نظرم فعلا بايد سود بانكي حفظ بشه و حتي بالاتر هم بياد ولي ميگم كه نبايد دلخوش به اين سودها كرد الان هم كه من بانك رو انتخاب كردم چون راهي ديگه اي نداشتم البته نتيجه واقعي سرمايه گذاريمون بعدا مشخص ميشه هر چند از بانك نميشه خيلي انتظار داشت در بلند مدت از بقيه بازارها كه تلاش و يا ريسك بالاتري داره جلو بزنه

Last edited:

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
درود بر شما امين جان
كاملا درسته شكي در صحبت شما نيست
منتهي اقتصاد اين چيزها حاليش نميشه و تابع شرايطه به هر حال طبيعيه كه كشوري كه در آمدش كم بشه و نتونه همون درآمد رو هم به خاطر تحريم وارد كشور كنه قطعا روي زندگي مردم اثر ميذاره و قدرت خريدشون نسبت به تورم كم ميشه چه ما خوشمون بياد يا نه و اون كشوري كه رشد اقتصادي و اقتصاد سالمي داره طبيعتا وضع مردمش بهتر ميشه
ما گاهي شرايطمون رو به كل فراموش ميكنيم و ميايم خودمون رو با يه اقتصاد سالم و قوي ميسنجيم اين چيزي كه ما توقع داريم قدرت خريدمون زياد بشه منطقيه اما نميشه اثر كاهش درآمد و تحريم رو ناديده گرفت منم دوست دارم سود بيشتري از بانك بگيرم اما مطمئنم سود هم 30 درصد باشه ايندفعه شايد تورم 45 درصد باشه و بانك در اصل هيچ سودي به من نميده هيچ تازه سودش منفي هم ممكنه برام بشه و تا درآمدهاي مملكت بالا نره قدرت خريد به اين راحتي بالا نميره

بحثم اين نيست كه سود بايد كم بشه اتفاقا به نظرم فعلا بايد سود بانكي حفظ بشه و حتي بالاتر هم بياد ولي ميگم كه نبايد دلخوش به اين سودها كرد الان هم كه من بانك رو انتخاب كردم چون راهي ديگه اي نداشتم البته نتيجه واقعي سرمايه گذاريمون بعدا مشخص ميشه هر چند از بانك نميشه خيلي انتظار داشت در بلند مدت از بقيه بازارها كه تلاش و يا ريسك بالاتري داره جلو بزنه
سلام و درود به شما دوست خوبم
بحث من هم فقط دو چیزه اگه اقتصاد شفاف و عاری از هر گونه سو استفاده اقتصادی باشه حتی در بحث حق و حقوق به نهادی ماهاینه دو میلیون کارمندش میگیره و کلی مزایا و بن و.... اما در جای دیگر کارمندی با 500 تومن کار میکنه این یعنی شفاف نیودن اقتصاد حالا این یک چیز جزئی هست خیلی درامدها هستن که مشکل داره خرج کردنشون
مطمئنا اگر کشوری اقتصادش شفاف باشه حتی با تحریم حتی با دلار قیمت بالا حتی با سود پایینی که بانکها میدن باز هم همه راضی خواهند بود چرا که برابری حق و حقوق مابین همه رعایت میشه همینطور که در کشورهای اروپایی و امریکایی بر حسب درامد مالیات وضع میکنن و هر کسی هم هر مبلغی در سیستم بانکی جابجا کنه حتی مبالغ کم مشهود و مشخصه از کجا اومده و بکجا میره و برای چی خرج میشه اما در ایران مشخص نیست و همه اینها باعث تورم میشه
کل حرفم اینه که سود بانکی باعث تورم نیست بلکه 85 درصد منابع دیگه هستند که باعث تورم میشن و فقط 15 درصد سرمایه های خرد و کوچیکی دارند که در بانکهاست و یه سود ناچیزی هم میگیرند

بالا