• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

mahmood10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
با سلام خدمت دوستان گرامی
چند تا نکته رو باید عرض کنم :
- هر چقدر ریسک سرمایه بالاتر باشه طبیعتا باید سودش هم بیشتر باشه وگرنه کسی سراغ اون نمیره. مثل سرمایه گذاری در موسسات و بانکهایی که مجور ندارن. خوب به هر حال کسی که ریسک میکنه و در این مکانها سرمایه گذاری میکنه باید یک سودی هم بابت استرسی که بهش وارد میشه بگیره.
- در تاریخ ایران و تا جایی که من اطلاع دارم، هنوز موسسه و یا بانکی ورشکست نشده که پول مردم رو خورده باشه، پس زیاد جای نگرانی نیست، فقط باید بدونیم که ریسک سپرده گذاری در موسسات بدون مجوز بالاتر از بانک ها است.
- اگر بخواهیم رفتار این روزهای بانک مرکزی و همچنین نوع رفتار بانکهای کشور را روانشناسی کنیم، میشه گفت که بعد از یکسان سازی نرخ سود روی 22 درصد در سپرده های بلند مدت و با توجه به اینکه اکثر بانکها فقط سپرده یکساله باز میکنن، احتمالا اگر تورم زیر 20 درصد بمونه، در اوایل سال بعد نرخ سودها رو باز هم کمتر خواهند کرد و اگر کسی سپرده 5 ساله باز کرده باشد در آن موقع به نفعش خواهد بود.
- توصیه بنده این است که هیچ وقت همه سرمایه تان را به ریال نگهداری نکنید و تبدیل درصدی از کل سرمایه به دلار و سکه برای پشتیبانی از موجودی ریالی میتواند کار عاقلانه ای باشد.

درود و سپاس

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
با سلام خدمت دوستان گرامی
چند تا نکته رو باید عرض کنم :
- هر چقدر ریسک سرمایه بالاتر باشه طبیعتا باید سودش هم بیشتر باشه وگرنه کسی سراغ اون نمیره. مثل سرمایه گذاری در موسسات و بانکهایی که مجور ندارن. خوب به هر حال کسی که ریسک میکنه و در این مکانها سرمایه گذاری میکنه باید یک سودی هم بابت استرسی که بهش وارد میشه بگیره.
- در تاریخ ایران و تا جایی که من اطلاع دارم، هنوز موسسه و یا بانکی ورشکست نشده که پول مردم رو خورده باشه، پس زیاد جای نگرانی نیست، فقط باید بدونیم که ریسک سپرده گذاری در موسسات بدون مجوز بالاتر از بانک ها است.
- اگر بخواهیم رفتار این روزهای بانک مرکزی و همچنین نوع رفتار بانکهای کشور را روانشناسی کنیم، میشه گفت که بعد از یکسان سازی نرخ سود روی 22 درصد در سپرده های بلند مدت و با توجه به اینکه اکثر بانکها فقط سپرده یکساله باز میکنن، احتمالا اگر تورم زیر 20 درصد بمونه، در اوایل سال بعد نرخ سودها رو باز هم کمتر خواهند کرد و اگر کسی سپرده 5 ساله باز کرده باشد در آن موقع به نفعش خواهد بود.
- توصیه بنده این است که هیچ وقت همه سرمایه تان را به ریال نگهداری نکنید و تبدیل درصدی از کل سرمایه به دلار و سکه برای پشتیبانی از موجودی ریالی میتواند کار عاقلانه ای باشد.

درود و سپاس
درسته قبلا هم گفتم.
وقتی بانکهای دولتی مثلا 22 درصد می دهند ، بانکهای خصوصی باید 24 درصد و موسسات باید 27 درصد به بالا بدهند تا کسی در آنها سپرده گذاری کند. این یک اصل بدیهی است چون ریسک سرمایه گذاری بالاتری دارند.
و به هیچ وجه دستوری نیست این اصل.
بانک مرکزی 99 درصد هیچ کارست. اصلا نگران نباشید. فقط هدف بانک مرکزی تقویت و جلوگیری از ورشکستی علنی بانکهای دولتیه .

درضمن مثلا اگر در تهران باشید می توانید به شعبه میدان نبوت بانک آینده سر بزنید . حداقل همیشه 50 تا 70 نفر جلوتر از شما در نوبت هستند و باید نیم ساعتی معطل بمانید. با اینکه 10 باجه فعال داره. البته شعبات خلوت تر هم داره ولی واقعا در این یکی دو سال اخیر مشتریاش از بانکی مثل پاسارگاد که محبوب بود ، الان خیلی بیشتر شده. تمامی خدمات و عملیات بانکی نوین و سنتی را هم داره

Amadea

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,720
آخه واسه بستن حساب توی بانک آینده که لازم نیست بری بانک. هم عضو شتابه، هم اینترنت بانک داره! اگر شلوغه لابد مسئله چیز دیگه است. حالا یه بانکی مثل مهر اقتصاد شلوغ باشه، اون یه حرفی، واسه این که توی خود بانک هم به جز بانک ملت به جای دیگه نمی تونی پول حواله کنی.

u3f_uah2006

Registered User
لایک‌ها
22
25 درصد سالیانه کجا میدن ؟؟ ب جز موسسه
70 تومن دارم

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199

mahmood10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
سود سپرده های ارزی هم یک درصد کم شده، قبلا سپرده های دلاری بانک پارسیان 6 درصد بود، اما به تازگی شده 5 درصد. آیا اطلاع دارید کدوم بانک بیشترین سود ارزی رو میده ؟

marco250

Registered User
لایک‌ها
340

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
سلام دوستان واسه 5 میلیون کدوم بانک سود روز شمار یا حداکثر سپرده سه ماه بیشتر میده؟

mohamad_kh69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
امروز سیستم پیامک بانک بیشتر بانکها قطع بود..اس ام اس واریز وبرداشت نمیامد..میگن مشکل ازهمراه اول بوده..

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
دوستان الان روز شمار کدوم بانک سود بیشتری میده؟

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
قدیمیها اک
منظور از حساب های جدید حساب های که تازه باز شده ؟ من یه حساب روز شمار توی قوامین دارم 18 درصد هستش الان اونم 10 درصد شده؟
بله
18% قبلی همون مونده و کم نشده

بالا