• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
دوست عزيز شما در بين صندوق ها صندوق خوبي انتخاب کرديد اما اشتبه شما اينه که بدون مطالعه وتقريبا درزمان نادرست وارد صندوق شديد و همچنان به اختلافات صندوق و حساب واقف نيستيد

Sent from my HUAWEI U8950-1 using Tapatalk
میشه بیشتر توضیح بدید در مورد زمان نادرست ؟

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
شما از بانک سوال کردین
من پنجاه ملیون یه ماه کامل حساب کردم
دیدم حدودی سیصد تومن میشه 6 7درصد و در واقع شانزده هفده درصد به شما دادن
زیر پنجاه ملیون شد تو این یک ماه
گردشگری بالای پنجاه 22 هنوز هست؟
صندوق کوثر 22 هست.
آرمان کاسپین فرشتگان
نور هم صد در صد بالاتر میدن

الان کوثر 22 درصد !! کف بالای 50 میشه باز کرد ؟

silvercat

Registered User
لایک‌ها
107
میشه بیشتر توضیح بدید در مورد زمان نادرست ؟
بارها گفته شده که در صندوق شما سهم ميخريد و سهم ميفروشيد براي سود خوب بايد در حداقل قيمت بخريد و در حداکثر قيمت بفروشيد. از طرفي هر صندوق يک دوره سرمايه گذاري داره که يک يا سه ماهه است درابتداي دوره قيمت سهم در کف و در انتهاي دوره در حداکثر خودشه.
پس بايد در ابتداي دوره خريد و اگر ميخايد بفروشيد انتهاي دوره اقدام کنيد. دوست عزيزمون در اواسط دوره خريد کردن پس نيمي از سود دوره اول و به همون اندازه سرمايه شون از دست دادن

android6

Registered User
لایک‌ها
77
بارها گفته شده که در صندوق شما سهم ميخريد و سهم ميفروشيد براي سود خوب بايد در حداقل قيمت بخريد و در حداکثر قيمت بفروشيد. از طرفي هر صندوق يک دوره سرمايه گذاري داره که يک يا سه ماهه است درابتداي دوره قيمت سهم در کف و در انتهاي دوره در حداکثر خودشه.
پس بايد در ابتداي دوره خريد و اگر ميخايد بفروشيد انتهاي دوره اقدام کنيد. دوست عزيزمون در اواسط دوره خريد کردن پس نيمي از سود دوره اول و به همون اندازه سرمايه شون از دست دادن

الآن من مثلا 30 تومن تو صندوق ایران زمین گذاشتم اونم تقریبا 25ام ماه الآن بخام پولمو بردارم همون 30 تومن رو نمیده؟؟ یعنی کمتر میشه؟؟ چقدر؟ ممنون میشم جواب بدین چون من بازم میخام سرمایه دیگه‎ای رو ببرم اونجا

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
خدایی نمیدونستم سرمایه گذاری در صندوق هم مثل خرید سهام میمونه .
فکر میکردم اصل پول تضمین شده است .

android6

Registered User
لایک‌ها
77
دوستان یه توضیحی در این مورد بدین که چقد از اصل پول تغییر پیدا میکنه؟؟؟

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
دوستانی که تو صندوقها میخوان سرمایه گزاری کنن یا کردند,میتونن پستهای قبلی من رو مرور کنن,با عذر خواهی از سایر دوستان بابت تکراری بودن,بابت اطلاع رسانی به دوستان جدید,خلاصه وار عرض میکنم,سرمایه گزاری در صندوقها دوجوره,یکی در صندوقهای خارج بانکها ( که از بحث ما خارجه),یکی هم صندوقهای بانکی,که مستقیما در بانک انجام میشود,که اکثرا مورد سوال دوستان همینه,اصلا پیچیده نیست و خودتونو در گیره بالا پایین رفتن سهام نکنید,چه بالا بره سهام چه پایین ,اصل پولتون سر جاشه ,اصل پولتون رو مثل یه حساب بانکی,همون بانکی که صندوق باز کردید,تضمین میکنه,سود این صندوقها در حال حاظر بین۲۰ تا ۲۲ درصد روز شمار است,میتونید به پولتون از طریق خود بانک اضافه کنید ومیتونید برداشت هم کنید,منتهی پول همون لحظه نمیاد تو حسابتون,چند ساعت یا نهایت یکروز بعد میاد تو حسابتون ,کارت عابر بانک نداره که پول بریزی و برداری,اما سودتو نو میریزن سر ماه به کارت بانکی,,برای بیشتر روشن شدن موضوع هم میتونید یک ماه این حساب رو باز کنید با حداقلش,تا قشنگ متوجه موضوع بشید,هر روزیم خواستین بدون کسر سود میبندین,اکثر بانکهای خصوصی هم دارن و یکی دو ساله فعال هستند.

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوستانی که تو صندوقها میخوان سرمایه گزاری کنن یا کردند,میتونن پستهای قبلی من رو مرور کنن,با عذر خواهی از سایر دوستان بابت تکراری بودن,بابت اطلاع رسانی به دوستان جدید,خلاصه وار عرض میکنم,سرمایه گزاری در صندوقها دوجوره,یکی در صندوقهای خارج بانکها ( که از بحث ما خارجه),یکی هم صندوقهای بانکی,که مستقیما در بانک انجام میشود,که اکثرا مورد سوال دوستان همینه,اصلا پیچیده نیست و خودتونو در گیره بالا پایین رفتن سهام نکنید,چه بالا بره سهام چه پایین ,اصل پولتون سر جاشه ,اصل پولتون رو مثل یه حساب بانکی,همون بانکی که صندوق باز کردید,تضمین میکنه,سود این صندوقها در حال حاظر بین۲۰ تا ۲۲ درصد روز شمار است,میتونید به پولتون از طریق خود بانک اضافه کنید ومیتونید برداشت هم کنید,منتهی پول همون لحظه نمیاد تو حسابتون,چند ساعت یا نهایت یکروز بعد میاد تو حسابتون ,کارت عابر بانک نداره که پول بریزی و برداری,اما سودتو نو میریزن سر ماه به کارت بانکی,,برای بیشتر روشن شدن موضوع هم میتونید یک ماه این حساب رو باز کنید با حداقلش,تا قشنگ متوجه موضوع بشید,هر روزیم خواستین بدون کسر سود میبندین,اکثر بانکهای خصوصی هم دارن و یکی دو ساله فعال هستند.
من خودم صندوق ندارم،اما از چند نفر که داشتند پرسیدم،موقع بستن،بعلت اختلاف قیمت،مقداری کمتر از سرمایه اصلی برگردانده میشه،اما چون اختلاف کم هست،چندان به چشم نمیاد

در مورد بازپس دادن پول هم بعضی صندوق ها ۳ روز.رو گفته اندد

Sent from my E5823 using Tapatalk

mehran_

Registered User
لایک‌ها
219
ده درصد ؟؟؟ :confused::confused::confused:

متاسفانه از من 23 درصد شده 19 درصد :mad:

موجودي بالاي 50 ميل ...

كدوم بانك ببرم دوستان ؟؟؟
امروز طرح بهار واسه من واریز شد همون 23% با مانده حدود 38 تومن 740 تومن واریز شده.

android6

Registered User
لایک‌ها
77
من خودم صندوق ندارم،اما از چند نفر که داشتند پرسیدم،موقع بستن،بعلت اختلاف قیمت،مقداری کمتر از سرمایه اصلی برگردانده میشه،اما چون اختلاف کم هست،چندان به چشم نمیاد

در مورد بازپس دادن پول هم بعضی صندوق ها ۳ روز.رو گفته اندد

Sent from my E5823 using Tapatalk
میشه بگین این اختلاف دقیقا چقدر هست؟؟ مثلا برای 50 تومن چقد اختمال داره کسر بشه؟؟

silvercat

Registered User
لایک‌ها
107
میشه بگین این اختلاف دقیقا چقدر هست؟؟ مثلا برای 50 تومن چقد اختمال داره کسر بشه؟؟
ببينيد دوستان من صندوق بانک شهر مثال ميزنم و ميزان سرمايه گذاري رو هم 50 تومان در نظر ميگيرم. دو حالت رو هم برا محاسبه در نظر ميگيريم
1-خريد در ابتداي دوره قيمت خريد فرضا دومين روز شروع دوره 1000230 ريال حالا
500000000/1000230=499.885
خوب يعني شما 499 سهم خريديد
و در اولين واريز مبلغ اضافه دريافتي از شما مسترد ميشه اين مبلغ برابر است با
499.885-499=0.885
0.885*1000230=885203
يعني 885203 ريال اضافه پول شما مسترد خواهد شد. حالا شما 499 سهم داريد آخر دوره اگر قيمت ابطال 1016279 ريال باشه به شما به روش زير سود ميدن
فرضيات قيمت پايه برا دوره بعد 1000000 ريال
سود

1016279-1000000=16279
16279*499=8123221
تو پست بعدي حالت بعد رو ميگم

silvercat

Registered User
لایک‌ها
107
حالت دوم
خريد در نيمه پاياني دوره و يا اواخر انجام شده در اين حالت قيمت سهم بالاتره
فرض کنيد قيمت سهم در روز خريد تو اين حالت 1011234 باشه
در اين حالت تعداد سهم شما برابر است با
500000000/1011234=494.44
يعني شما اينبار 494 سهم خريديد و با فرضيات ما تو پست قبل سود آخر دوره شما معادل است با
494*16279=8041826
حالا شما هر زمان بخايد بفروشيد قيمت ابطال روز در تعداد سهم شما ضرب ميشه تو حالت اول 499سهم و حالت دوم 494 سهم

azita57

Registered User
لایک‌ها
109
حالت دوم
خريد در نيمه پاياني دوره و يا اواخر انجام شده در اين حالت قيمت سهم بالاتره
فرض کنيد قيمت سهم در روز خريد تو اين حالت 1011234 باشه
در اين حالت تعداد سهم شما برابر است با
500000000/1011234=494.44
يعني شما اينبار 494 سهم خريديد و با فرضيات ما تو پست قبل سود آخر دوره شما معادل است با
494*16279=8041826
حالا شما هر زمان بخايد بفروشيد قيمت ابطال روز در تعداد سهم شما ضرب ميشه تو حالت اول 499سهم و حالت دوم 494 سهم

پس یعنی من اگر بخوام بفرشم سهمم و پولم رو پس بگیرم...نیمه دوم ماه اینکارو بکنم برام بهتره مثلا 15 ماه به بعد برم دنبالش

عصفور

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
86
پس یعنی من اگر بخوام بفرشم سهمم و پولم رو پس بگیرم...نیمه دوم ماه اینکارو بکنم برام بهتره مثلا 15 ماه به بعد برم دنبالش

بسم الله الرحمن الرحیم
صندوق ها با هم تفاوت دارند اما چون از صندوق آینده صحبت هست؛ ساز و کار این صندوق اینطوری هستش که در اواسط روزهای آخرین ماه هر فصل موعد واریز سود سهام هاشونه. یعنی با این تفاسیر شما هم در بدترین بازه سهام را خریداری و از اون بدتر در بدترین زمان هم دارین اقدام به فروش میکنید!

silvercat

Registered User
لایک‌ها
107
شما بايد بريد سايت صندوق تا جايي که ميدونم شما صندوق بانک آينده سرمايه گذاري کرديد دوره هاي صندوق شما سه ماهه هست با توجه به اينکه شما حدودا 15 بهمن خريديد و با توجه به کاهش دو درصدي سود شما بايد ماه آخر هر فصل اقدام به فروش کنيد. البته سايت صندوق چک کنيد قيمت خريدتان پيدا ميکنيد روزي بفروشيد که قيمت ابطال سهم بالاتر از قيمت خريدتون باشه

™LEO

Registered User
لایک‌ها
81
صندوق آرمان بانك شهر چطورياس؟من فك كنم روز ٢٥ ماه باز كردم[emoji53]

Sent from my iPhone using Tapatalk

..Masoud..

Registered User
لایک‌ها
2,015
آخرین خبر بانکی همتی:
احتمال کاهش نرخ سود بانکی تا 15 درصد

» سرویس: اقتصادي - بانك، بيمه، بورس
کد خبر: 95022817214
سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۵

عبدالناصر همتی، در آخرین اظهارات رسمی خود در شبکه بانکی اعلام کرد که قرار بوده تا در دو هفته آینده بانک‌ها گرد هم بیایند و در رابطه با کاهش نرخ سود که می‌تواند تا ١٥ درصد باشد، توافق کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، همتی - رئیس سابق شورای هماهنگی بانک‌ها - که در هفته جاری با تایید هیات وزیران به ریاست بیمه مرکزی منصوب و جایگزین محمد ابراهیم امین مستعفی شد، در جریان تقدیر از تیم فوتبال استقلال خوزستان در بانک ملی، خبر تازه‌ای برای شبکه بانکی داشت و از احتمال مجدد کاهش نرخ سود در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی از برنامه بانک‌ها برای برگزاری جلسه ای در دو هفته آینده خبر داد و گفت که قرار است مدیران عامل بانک‌ها در این گردهم‌آیی موضوع کاهش نرخ سود را بررسی کنند.

مدیر عامل سابق بانک ملی که قبلا اعلام کرده بود معتقد است نرخ سود سپرده باید تا ١٦ درصد کاهش یابد، در تازه‌ترین اظهارات خود در مورد اینکه آیا نرخ مورد توافق بانک‌ها همان ١٦ درصد خواهد بود عنوان کرد که حتی فضای کاهش نرخ سود تا نرخ پایین‌تر و در حد ١٥ درصد نیز وجود دارد.

... و آرزو برای شبکه بانکی

همتی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، با توجه به خروج خود از حوزه بانکی درباره آروزی خود برای شبکه بانکی نیز اعلام کرد که پایان رقابت مخرب بین بانک‌ها آرزوی او برای این شبکه است. هر چند که وی تاکید دارد بانک‌ها در حال حاضر نیز تا حد زیادی ضوابط، به‌ویژه در حوزه سود را رعایت کرده و از رقابت تخریبی دور شده‌اند.

رئیس سابق شورای هماهنگی بانک‌ها، در رابطه با برنامه خود در بیمه مرکزی نیز عنوان کرد که امروز من در بانک ملی هستم و هیچ صحبتی در رابطه با بیمه نخواهم داشت.

به گزارش ایسنا، روز گذشته - دوشنبه - همتی، مدیر سابق بانک ملی و مجموعه این بانک میزبان تیم فوتبال استقلال خورستان که به تازگی قهرمان لیگ برتر شده است بودند و به عنوان حامی این تیم از آنها تقدیر کردند. علت حمایت بانک ملی از تیم فوتبال استقلال خوزستان به این برمی‌گردد که این تیم از زیرمجموعه های گروه ملی فولاد است.

javadkaka8

Registered User
لایک‌ها
34
سلام دوستان
مدتی هست تصمیم گرفتم سرمایه م رو توی بانک سرمایه گذاری کنم. سرمایه حدود 100 میلیون هست
از اونجایی که هیچ آشنایی یی ندارم با سیستم سپرده گذاری و سود و ... (تابحال بدلایلی سپرده گذاری انجام ندادم و نمیدونم روال کار چجوری هست)
بخاطر همین از دوستان میخوام یه توضیح مختصری در این باره بدن که من این سرمایه رو در چه بانکی و چه نوع حسابی سپرده گذاری کنم که هرماه بتونم سود خوبی بگیرم.
(در ضمن اینجا دوتا سوال پیش میاد :
1- این مقدار سود برای سرمایه من چه مبلغی میشه؟
2- آیا میتونم هرماه سودم رو برداشت کنم یا محدودیتی داره؟)

ممنون

javadkaka8

Registered User
لایک‌ها
34
دوتا سوال دیگه!
اینکه میگن نرخ سود فلان بانک یا موسسه برای سپرده های [مثلا یکساله] 20 درصده چه معنی ای داره؟
اگر من یه حساب یکساله ایجاد کنم و 100 میلیون سپرده در اون قرار بدم، ماهیانه چقدر میتونم سود بگیرم؟

Last edited:
بالا