• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

P30Tools

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
332
40-50 تا هست! بزاریم آرمان شهر بانک شهر یا روزشمار قوامین؟

shagerd1

Registered User
لایک‌ها
228
بعضی بانک ها جتی به قراردادی که میبندن پایبند نیستن.یعنی براحتی میتونن زیر همه چیز بزنن و این حرفا که بانک به قراردادش تا پایان پایبنده یا برای آبروی خودش هم شده همچین کاری نمیکنه صحت نداره.

بانک قوامین "سپرده یک ساله 3" داشتم که طبق چیزی که قرار داد شده بود باید در پایان یکسال به مانده موجودی 3 درصد سود پرداخت میشد.یعنی کل مبلغ مسدود میشد و سود ماهیانه پرداخت میشد و حساب حق واریز نداشت بجاش 3 درصد سود رو در آخر یکجا قرار بود بریزن کلی هم پارسال دوستان توی همین تایپک این طرح رو معرفی کردن.یک سال همانا و خلف وعده از بانک همان.3 درصد رو خوردن بهمین راحتی.بهشونم میگی میگن خوب سود روزشمار که گرفتین توی این اوضاع کاهش سودای بانکی راضی باشید!!
مثلا هم اسمشون بانکه وای به حال موسسات یا اونایی که 5 ساله و...باز کردن یا طرح هایی مثه بیمه عمر یا رفاه که میگن قراره 5 سال بعد 10 سال بعد اینقدر بهتون بدیم.زمانش که برسه اصل پولم بگیریم شاهکار کردیم!

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
بعضی بانک ها جتی به قراردادی که میبندن پایبند نیستن.یعنی براحتی میتونن زیر همه چیز بزنن و این حرفا که بانک به قراردادش تا پایان پایبنده یا برای آبروی خودش هم شده همچین کاری نمیکنه صحت نداره.

بانک قوامین "سپرده یک ساله 3" داشتم که طبق چیزی که قرار داد شده بود باید در پایان یکسال به مانده موجودی 3 درصد سود پرداخت میشد.یعنی کل مبلغ مسدود میشد و سود ماهیانه پرداخت میشد و حساب حق واریز نداشت بجاش 3 درصد سود رو در آخر یکجا قرار بود بریزن کلی هم پارسال دوستان توی همین تایپک این طرح رو معرفی کردن.یک سال همانا و خلف وعده از بانک همان.3 درصد رو خوردن بهمین راحتی.بهشونم میگی میگن خوب سود روزشمار که گرفتین توی این اوضاع کاهش سودای بانکی راضی باشید!!
مثلا هم اسمشون بانکه وای به حال موسسات یا اونایی که 5 ساله و...باز کردن یا طرح هایی مثه بیمه عمر یا رفاه که میگن قراره 5 سال بعد 10 سال بعد اینقدر بهتون بدیم.زمانش که برسه اصل پولم بگیریم شاهکار کردیم!

خیر دوست عزیز؛شما باید مفاد قرارداد رو مشاهده کنید؛هرگز یک بانک یا موسسه اعتباری یا شرکت بیمه و .... زیر قراردادشون نمیزنند؛
یعنی اگر بزنند،محکوم به پرداخت خسارت هستند؛چون این قرارداد ها بسیار شفاف هست؛
مشکل عدم اطلاع سرمایه گذار،از قراردادی هست که بسته؛
من مطمئن هستم،خیلی ها یک بار هم قراردادشون رو نخوندن؛این سپرده هایی که سود اضافی قراربوده پرداخت کنن هم،احتمالا این جزوی از قرارداد نیست و فقط حرف کارمند یا رئیس شعبه بوده؛ همینجا بارها گفته شد که حرف قبول نیست؛

در مورد بیمه عمر،اگر قرارداد و قانون و شرایط عمومی رو مشاهده کنین،بسیار شفاف هست؛فقط باید بدونین که چه چیزی هست؛
طبق همان قانون،جداول محاسبه ذخیره ریاضی،که به امضای شرکت رسیده،ضمانت اجرایی دارد؛
ضمنا محاسبات سود قطعی سالانه هم ضمانت شده هستند و هیچ راهی برای عدم پرداختش نیست؛
مگر اینکه شما کتمان حقایق کرده باشید،که در هر صورت،تنها ممکن هست،حق بیمه پوشش عمر بیشتر محاسبه بشه و از ذخیره نهایی کسر بشه،که تغییر فاحشی در محسابات ابجاد نخواهد کرد؛و اون ذخایر هرگز مورد تصرف واقع نخواهد شد؛یعنی هیچ راه فراری نیست؛

Sent from my E5823 using Tapatalk

shahabshahab

Registered User
لایک‌ها
164
هر بانکی بری،۱۰ درصد با کف ۱۰ هزار تومن برات باز میکنه؛
دی هم با یک تومن،۱۸ درصد
این وسط بانک های مختلف هم ۱۷.۵ کوتاه مدت باز میکنن،مثل صادرات؛
یکساله بدون جریمه نداریم! اما سپه یه حساب یک ساله ۱۸ داره که هروقت خواستی با جریمه ۰.۵ درصد،بسته میشه

این وسط صندوق ها با سود ۲۰ تا ۲۲ هم هست

ممنون از اطلاعات مفیدتون
خب الان دی یک تومن مسدودی داره امکاناتش چطوریاس؟ آینده که خیلی خوب بود فقط ussd نداشت.
این صفحه الان اینطور شده یا کلا چیزی نمیزنن؟!
یه دونه شعبه هم بیشتر نداره اینجا...

shagerd1

Registered User
لایک‌ها
228
خیر دوست عزیز؛شما باید مفاد قرارداد رو مشاهده کنید؛هرگز یک بانک یا موسسه اعتباری یا شرکت بیمه و .... زیر قراردادشون نمیزنند؛
یعنی اگر بزنند،محکوم به پرداخت خسارت هستند؛چون این قرارداد ها بسیار شفاف هست؛
مشکل عدم اطلاع سرمایه گذار،از قراردادی هست که بسته؛
من مطمئن هستم،خیلی ها یک بار هم قراردادشون رو نخوندن؛این سپرده هایی که سود اضافی قراربوده پرداخت کنن هم،احتمالا این جزوی از قرارداد نیست و فقط حرف کارمند یا رئیس شعبه بوده؛ همینجا بارها گفته شد که حرف قبول نیست؛

در مورد بیمه عمر،اگر قرارداد و قانون و شرایط عمومی رو مشاهده کنین،بسیار شفاف هست؛فقط باید بدونین که چه چیزی هست؛
طبق همان قانون،جداول محاسبه ذخیره ریاضی،که به امضای شرکت رسیده،ضمانت اجرایی دارد؛
ضمنا محاسبات سود قطعی سالانه هم ضمانت شده هستند و هیچ راهی برای عدم پرداختش نیست؛
مگر اینکه شما کتمان حقایق کرده باشید،که در هر صورت،تنها ممکن هست،حق بیمه پوشش عمر بیشتر محاسبه بشه و از ذخیره نهایی کسر بشه،که تغییر فاحشی در محسابات ابجاد نخواهد کرد؛و اون ذخایر هرگز مورد تصرف واقع نخواهد شد؛یعنی هیچ راه فراری نیست؛

بیخیال دوست من حداقل 10 بار حساب یکساله طرح 3 قوامین همین جا و جاهای دیگه معرفی شد مشکل عدم اطلاع ما نبوده قرار بود 22+3 درصد سود بدن.خود بانک قوامین هم منکر اینکه زیر قرارداد زدن نیست نه فقط برای من برای همه.منتها چون سودا کم شده میگن به همون 22 درصد قانع باشید پارسال 25 میدادن الان دیگه دادنش سخته.
الان یه جواریی همه به 18 درصد پایبندن اون موقع نبودن برای جذب سپرده هرکاری میکردن الان اگه جایی هم گفت بالای 18 درصد سود میدیم قطعا بعدا میتونه با استناد به سقف تعیین شده از طرف بانک مرکزی زیر حرفش بزنه.

bas ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
103

من دو تا از همین حسابهای 22 +3 قوامین داشتم و اخریش همین 3 هفته پیش تموم شد و بدون مشکل 3 درصد رو واریز کردن . البته واریز کردن به حساب هدیه!!! که چون دفعه اول خبر نداشتم ازشون پرسیدم اون 3 درصد چی شد ، گفتن ریخیم به حساب هدیه !!! گفتم حساب هدیه نمیخوام و بریزش به حساب کوتاه مدت
احتمالا مال شما هم اینطوری شده

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
سلام
لطفا میشه راهنمایی کنید
من تو صندوق یک حساب باز کردم
می خواستم بدانم حسابهای صندوق قابل اعتماد است
چون با این سیستم بانکی که دارم
یکدفعه اعلام نکنند دیگه سپرده وجود نداره
لطفا راهنمایی کنید

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
ممنون از اطلاعات مفیدتون
خب الان دی یک تومن مسدودی داره امکاناتش چطوریاس؟ آینده که خیلی خوب بود فقط ussd نداشت.
این صفحه الان اینطور شده یا کلا چیزی نمیزنن؟!
یه دونه شعبه هم بیشتر نداره اینجا...
حساب سپرده کوتاه مدت هست؛با تمام امکانات:کارت شتابی،اینترنت بانک،موبایل بانک و ...

سلام
لطفا میشه راهنمایی کنید
من تو صندوق یک حساب باز کردم
می خواستم بدانم حسابهای صندوق قابل اعتماد است
چون با این سیستم بانکی که دارم
یکدفعه اعلام نکنند دیگه سپرده وجود نداره
لطفا راهنمایی کنید
سرمایه گذازی در صندوق ها هم قابل اعتماد هستند چون ضمانت نقد شوندگی در بانک مربوطه رو دارند؛ همچنبن تحت نظارت سازمان بورس هستند؛
البته شما سپرده ندارید،بلکه واحد های سرمایه گذاری صندوق رو خریداری کردید؛
به شما هم برگه گواهی سرمایه گذاری داده اند؛پس هیچوقت نمیتونن بگن هیچ سرمایه گذاری انجام نشده

mr.foad

Registered User
لایک‌ها
127
نظرتون چیه 600 میلیون تومن پول رو بذاریم توی صندوق های کف 20 و سقف 22 که الان تعدادشون زیاده مثل شهر و .. ؟! تا جایی که میدونم زیر 21 دیگه نمیدن ولی یه مقدار بالای 22 هم دادن. بخواد برداشت بشه ازش کم میکنن ؟! میشه سودی که میده رو دوباره اضافه کرد به همون صندوق ؟! کلا ریسک این قضیه چطوریه ؟! میشه با رائیس شعبه ها صحبت کرد روی صندوق هم مثل سپرده سود بیشتر بدن ؟!

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
حساب سپرده کوتاه مدت هست؛با تمام امکانات:کارت شتابی،اینترنت بانک،موبایل بانک و ...

سرمایه گذازی در صندوق ها هم قابل اعتماد هستند چون ضمانت نقد شوندگی در بانک مربوطه رو دارند؛ همچنبن تحت نظارت سازمان بورس هستند؛
البته شما سپرده ندارید،بلکه واحد های سرمایه گذاری صندوق رو خریداری کردید؛
به شما هم برگه گواهی سرمایه گذاری داده اند؛پس هیچوقت نمیتونن بگن هیچ سرمایه گذاری انجام نشده

ارزش این واحد های سرمایه گذاری صندوق ها ثابته یا این که به مرور زمان ممکنه کم و زیاد بشه؟ به عنوان مثال اگر الان یک واحد سرمایه گذاری صندوق را 100 تومن بخریم موقعی که بخواییم سهم خودمون را بفروشیم اگر ارزش دارایی های صندوق کم شده باشه هر واحد را از ما کمتر از صد تومن ( صد تومن فرضی ) می خرن یا صرف نظر از شرایط صندوق به همون قیمت ثابت صد تومن خواهند خرید؟

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
خوب نداشته باشن!!!!!!!!! مگه حساب کوتاه مدت که به شما میگن ۲۰ ,و با مصوبه بانک مرکزی ۱۸ یا ۱۰میشه,ضامن سودآوری دارند!!!! با تصویب بانک مرکزی تغییر سود میدن,تنها حساب یکساله سودش ثابته ,صندوقها هیچ تضمینی برای سود دهی ندارن,یک ماه که سود دلخواه رو ندادن,طرف میره حسابشو میبنده,نهایت ضرر اینه,سود ۲۰ میخواسته در ماه بده,۱۸ یا ۱۰ داده!!!!!!! مثل حساب کوتاه مدت, یک ماه درصد جزیی اگر اسمشو بشه گذاشت ضرر شامل حال فرد میشه,صندوقها عموما بالاتر از سپرده های کوتاه مدت و حتی سالیانه سود میدن تا بتونن اشخاص رو ترغیب به سرمایه گزاری کنن,تو این دو سالی هم که فعال بودن همین بوده,بیشتر به کار افرادی میاد که نمیخوان در کوتاه مدت پولشونو جابجا کنن,در ضمن دوستمون mersa1989,نوشته صندوق لوتوس پارسیان ضامن سود آوری داره,اینم موردی برای کسانیست که حتما ضامن سودآوریرو میخوان,اما چیزی که تواین مدت مشهوده اینه,همه صندوقها یه چیزن و ۲ درصد سود بیش از حساب سالیانه حداقل میدن و فرق خاصی هم در عملکرد و ضمانت ندارن,اگر برای حساب کوتاه مدت بانکهایی که صندوق باز میکنن اتفاقی افتاد برای صندوقها هم میفته و بر عکس!!!!! اینجور نیست,بانکی صندوقی رو ضمانت کرده و پولو نده و حسابای دیگش در امان باشه از هجوم مردم!!!!!! بانک مرکزی موطف به حمایت از همه مجوز دارهاست,ومشکل برای یک مجوز دار ,مشکل برای همست,همه مثل زنجیر به هم وصلن.

حرف شما کاملا" درسته ولی یک جایی شما نوشتید که این صندوق ها بیشتر به کار افرادی میاد که نمیخوان در کوتاه مدت پولشونو جابجا کنن
مگر سرمایه گذاری تو صندوق ها مثل سپرده ها مدت داره؟ یعنی اگر از مدت مشخصی زودتر پول را بگیریم از کل موجودی چیزی کسر می کنن؟ در کل هر موقع که اراده کنیم می تونیم کل پولمون یا بخشیش را از صندوق بگیریم ؟

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
حرف شما کاملا" درسته ولی یک جایی شما نوشتید که این صندوق ها بیشتر به کار افرادی میاد که نمیخوان در کوتاه مدت پولشونو جابجا کنن
مگر سرمایه گذاری تو صندوق ها مثل سپرده ها مدت داره؟ یعنی اگر از مدت مشخصی زودتر پول را بگیریم از کل موجودی چیزی کسر می کنن؟ در کل هر موقع که اراده کنیم می تونیم کل پولمون یا بخشیش را از صندوق بگیریم ؟
هر موقع خواستی میری بانک,درخواست میدی,دو ساعت بعد میریزن به حسابت,مدت دار نیست, اما اینک شخصی میخواد هر دو سه روز یه بار بره پول برداشت کنه,به کارش نمیاد,واریز هم از طریق همون بانک میتونید کنید,خیلی پیچیده نیست,خودتونو درگیره اینکه واحدی که خریدین بالا میره یا پایین نکنید!!!!!! صندوقهایی که بانکی نیستند,با بالا پایین رفتن واحدهاقیمتشون بالا پایین میره,اما اینایی که بانکی هستن,چه بالا برن چه پایین,اصل پول سر جاشه و سود ۲۰ تا ۲۲ میدن,موقع برداشت کل پول هم چون مدت دار نیست,کسر سود ندارن ,و مثل موسسات قدیم نیست که کسی بره با رییس بانک صحبت کنه و سود بیشتری بدن!!!!!!!! در مورد ریسکشم بحث شد قبلا,سازوکارش در مورد همه یه جور هست,کسانی که قصد باز کردن صندوق دارن, اگر با حداقل مبلغ ,باز کنن,بعد یه ماه متوجه زیر و بم کار صندوق میشن.

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
هر موقع خواستی میری بانک,درخواست میدی,دو ساعت بعد میریزن به حسابت,مدت دار نیست, اما اینک شخصی میخواد هر دو سه روز یه بار بره پول برداشت کنه,به کارش نمیاد,واریز هم از طریق همون بانک میتونید کنید,خیلی پیچیده نیست,خودتونو درگیره اینکه واحدی که خریدین بالا میره یا پایین نکنید!!!!!! صندوقهایی که بانکی نیستند,با بالا پایین رفتن واحدهاقیمتشون بالا پایین میره,اما اینایی که بانکی هستن,چه بالا برن چه پایین,اصل پول سر جاشه و سود ۲۰ تا ۲۲ میدن,موقع برداشت کل پول هم چون مدت دار نیست,کسر سود ندارن ,و مثل موسسات قدیم نیست که کسی بره با رییس بانک صحبت کنه و سود بیشتری بدن!!!!!!!! در مورد ریسکشم بحث شد قبلا,سازوکارش در مورد همه یه جور هست,کسانی که قصد باز کردن صندوق دارن, اگر با حداقل مبلغ ,باز کنن,بعد یه ماه متوجه زیر و بم کار صندوق میشن.

آقا ممنون راهنمایی های شما کامل و جامع بود خیلی به درد ما خورد

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سود سپرده سپند 20 درصدی بانک اقتصاد نوین به شده 18 درصد تعدیل یافت .

از همه جالب تر،بدقولی بانک آینده و کم کردن سود صندوقش از هر ۳ ناه ۲۵ به ۲۳ بود؛
جالب هست که تنها صندوقی بود که یک ساله قرارداد میبشت و به مشتری میگفتن هیچ فرقی با سپرده نداره و در صورت بستن زود تر از موقع هم مثل یه سپرده جریمه براش گذاشته بودن

نکته اینکه به حرف کارمند و رئیس شعبه نباشین

dvb595959

Registered User
لایک‌ها
323
سود سپرده سپند 20 درصدی بانک اقتصاد نوین به شده 18 درصد تعدیل یافت .

درود
آره،دیروز پیامکش برای من اومد که تعدیل کردن.
حالا از اقتصاد نوین به کجا منتقل کنیم که سود بالاتری بده؟

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk

bas ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
103
کوتاه مدت قوامین چی شد ؟

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
همونطور که دوستان گفتند اقتصاد نوین ۲ در صد کم کرد و به سالیانه بانک مرکزی رسید,قاعدش اینه میشد۱۰ درصد!!!!!!!! چون کوتاه مدت است,اما نشد,سیاست کاهش سود تدریجی خواهد بود,در ضمن امروز یکی از کارمندای بانک رفاه میگفت,اوراقی داریم که سود روزشمار ۲۰ درصد ماهیانه میده,دوستانی که براشون جالبه ,میتونن از شعبات رفاه بپرسن.

pat7ick

Registered User
لایک‌ها
58
با عرض سلام،اگر کسی سال 90 هر واحد صندوق یکم سامان را خریده باشه 100هزار تومان الان که 290 هزار تومنه بفروشه یعنی 190درصدبجز سودهای دریافتی 4 سال گذشته سود کرده؟

حالا برفرض کسی هر واحد صندوقی را 105هزار بخره و یک سال بعد هر واحد بشه 100هزار یعنی 5%از اصل پولش کم شده دیگه؟
مثلا اگر برفرض بورس بد شد و ارزش دارایی صندوق اومد پایین طبعا هر واحد هم کم میشه مثلا شد 90هزار جالا برای ابطال همون 100هزار ابطال میکنن یا 90 هزار؟

asdf1368

Registered User
لایک‌ها
110
درود
آره،دیروز پیامکش برای من اومد که تعدیل کردن.
حالا از اقتصاد نوین به کجا منتقل کنیم که سود بالاتری بده؟

فرستاده شده از ALE-L21ِ من با Tapatalk
من فکر میکنم هنوزم خوبه 18 درصد روزشماره .

بالا