• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

bas ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
103
سیستم سرمایه گزاری مردم مبتنی بر بانک هست و هنوز عادت به بورس نداره,اما کم کم داره عوض میشه,اواق مشارکت ذوب آهن در عرض چند ثانیه همش فروخته شد!!!!!!!! و سودشم ۲۷ درصد بود!!!!!!! با کم شدن سود بانکی,مقداری از پولها هم میره سمت اوراق بورسی .
از کجا میشه این اوراق رو خرید و چطور میشه از وجودشون خبردار شد ؟

mkh58

Registered User
لایک‌ها
69
برای خرید اوراق بورسی ابتدا به یک کارگذاری نزدیکتان مراجعه می کنید فرضا به بانک ملت یا پاسارگارد یا بانک هایی که شعبه کارگذاری هم داخل بانک دارند یادم هست پاسارگارد چنین امکانی را داشت
بعد یک رمز خرید و فروش اینترنتی می گیرید بعد با رمزتان وارد سایت خرید و فروش اوراق می شوید
امروز اوراق می خرید سود 21 درصد سالیانه دریافت می کنید هر سه یکبار سود به حسابتان واریز می شود هر روزی هم اوراق را بفروشید سود روزهایی که اوراق را داشتید به شما می دهند و فردا وجه را به حسابتان می ریزند
کار خیلی خیلی ساده است فقط نیاز به یک رمز خرید و فروش اینترنتی دارد

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
خوب اگر شخصی حساب 22 درصدی داشته
که21بدردرش نمیخوره زیر22 ارزش نداره بنظرم

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
خوب اگر شخصی حساب 22 درصدی داشته
که21بدردرش نمیخوره زیر22 ارزش نداره بنظرم
قبلا هم در مورد صندوقها این بحث شد,به هیچ عنوان نمیشه گفت یک نوع حساب بی ارزش است!!!!!!! چون هر حسابی به کار یه نفر میاد ,چند روز پیش یکی از دوستان لیست اوراق بورس رو گذاشته بود تا ۲۶ در صد هم,البته ۹ ماهه سود میداد,اوراق ذوب آهن در چند ثانیه با سود ۲۷ درصد همش فروش رفت!!!!! با گرفتن کد بورس از یک کارگزاری میشه خرید,خود کارگزار هم میتونه بخره برای افراد,برای کسی که حساب ۲۲ درصد روزشمار داره,مسلما ۲۱ درصد اوراق جالب نیست,اما برای کسی که الان میخواد باز کنه و ۲۲ براش باز نمیکنن,آیا اوراق ۲۱ یا حتی بالاتر مثل همون ذوب آهن,به کار نمیاد؟ یا کسی که برای ۸ یا نه ماه میخواد پولو ثابت بزاره بانک ,حساب زیر ۱۸ درصد الان براش باز میکنن نه ماهه,اما اوراق نه ماهه ۲۶ درصد بخره,به کارش نمیاد؟ خیلی از فعالان بورس,اصلا پولشون از خرید و فروش سهام رو به همین اوراق تبدیل میکنن,علاوه بر سود روز شماری که میگیرن در مواقع مناسب هم با فروش همین اوراق که نقد هم هست,سهام بورسی میخرن و بالعکس.

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
دوستان من چند سوال در مورد این اوراق مشارکت دارم
1- به فرض اگر من که توی بانک سامان حساب دارم بخوام اوراق مشارکت بخرم و همین فردا برم بانک پاسارگاد و رمز اینترنتی را بگیرم آیا باید قبلش حتما" توی بانک پاسارگاد حساب باز کنم و تمام وجه موجود توی سامان را منتقل کنم به پاسارگاد یا این که می تونم از طریق همون حساب بانک سامان از طریق اینترنتی اوراق مارکت را از طریق بانک پاسارگاد بخرم؟
2- سوال دومم اینه که آیا این اوراق مشارکت درست مثل سپرده های بانکی اصل و سودشون تضمین شده هست؟کجا اینها را تضمین می کنه؟ آیا ممکنه بعد از این که سرمایه گذاشتیم بعد اعلام کنن پورژه x که توش سرمایه گذاشتید ورشکست شده و تمام سرمایتون پریده؟
3- سوال آخرم این که بعد از خرید اوراق به ما مدرک و سندی مبنی بر خرید این ارواق می دن یا همه چیز انیترنتی انجام می شه؟

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,049

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دوستان من چند سوال در مورد این اوراق مشارکت دارم
1- به فرض اگر من که توی بانک سامان حساب دارم بخوام اوراق مشارکت بخرم و همین فردا برم بانک پاسارگاد و رمز اینترنتی را بگیرم آیا باید قبلش حتما" توی بانک پاسارگاد حساب باز کنم و تمام وجه موجود توی سامان را منتقل کنم به پاسارگاد یا این که می تونم از طریق همون حساب بانک سامان از طریق اینترنتی اوراق مارکت را از طریق بانک پاسارگاد بخرم؟
2- سوال دومم اینه که آیا این اوراق مشارکت درست مثل سپرده های بانکی اصل و سودشون تضمین شده هست؟کجا اینها را تضمین می کنه؟ آیا ممکنه بعد از این که سرمایه گذاشتیم بعد اعلام کنن پورژه x که توش سرمایه گذاشتید ورشکست شده و تمام سرمایتون پریده؟
3- سوال آخرم این که بعد از خرید اوراق به ما مدرک و سندی مبنی بر خرید این ارواق می دن یا همه چیز انیترنتی انجام می شه؟
شما اصلا نیازی نیست پول رو از بانک سامان به پاسارگاد ببرید؛
بلکه باید از طریق یک کارگزاری بورس،برای خرید این اوراق اقدام کنید؛این کارگزاری ها حساب مختلف در بانک های مختلف دارند و با اونها کار میکنند؛
شما هم باید برای کارکردن با کارگزاری،شماره حسابی برای خرید،فروش و واریز سود،به کارگزاری اعلام کنید؛
خیلی از کارگزاری ها رو دیدم که حساب در لانک سامان هم دارند؛

کارگزاری ها هم حتما نیاز نیست وابسته به بانک باشد،کارگزاری های مستقل هم هستند؛
اما شما اگر با مجموعه بانک سامان راحت هستند و دسترسی دارید،از طریق کارگزاری سامان اقدام کنید

Sent from my E5823 using Tapatalk

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
شما اصلا نیازی نیست پول رو از بانک سامان به پاسارگاد ببرید؛
بلکه باید از طریق یک کارگزاری بورس،برای خرید این اوراق اقدام کنید؛این کارگزاری ها حساب مختلف در بانک های مختلف دارند و با اونها کار میکنند؛
شما هم باید برای کارکردن با کارگزاری،شماره حسابی برای خرید،فروش و واریز سود،به کارگزاری اعلام کنید؛
خیلی از کارگزاری ها رو دیدم که حساب در لانک سامان هم دارند؛

کارگزاری ها هم حتما نیاز نیست وابسته به بانک باشد،کارگزاری های مستقل هم هستند؛
اما شما اگر با مجموعه بانک سامان راحت هستند و دسترسی دارید،از طریق کارگزاری سامان اقدام کنید
Sent from my E5823 using Tapatalk
ممنون دوست عزیز
هیچ تفاوتی می کنه که با کدوم کارگزار کار کنیم؟منظورم از نظر کارمزدی که می گیرن یا نوع مشاوره ای که می دن
توی پرشین تولز یا به طور کل توی نت سایت یا فرومی هست که بشه اطلاعات تخصصی در زمینه کارگزاری ها ، اوراق مشارکت یا زمانی که این اوراق عرضه می شن را پیدا کرد؟

amir_tf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17

the_master

Registered User
لایک‌ها
259
نرخ سود روز شمار و یک ساله موسسه کاسپین تو تهران کسی اطلاع داره تو این چند روز ؟

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
منم دنبال همین سود بودم یک سایت خیلی خوب پیدا کردم مختص سودهای بانکی: رده
تمام بانکها لیست کردن صندوق سرمایه گذاری و سپرده طرح دارش عالیه!!!
این سایتی که شما معرفی کردید اطلاعاتش به روز نیست به عنوان مثل در مورد حساب های کوتاه مدت ویزه بانک سامان ( سیمیا) نوشته 19.5 درصد در صورتی که من چند روز پیش که با بانک تماس گرفتم گفتن دیگه حساب سیمیای جدید باز نمی کنن

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
صندوق آرمان شهر دوباره داره با سود ۲۲ حساب باز میکنه,مردم زیاد مراجعه میکردن برا افتتاح حساب,البته تبلیغی نمیکردن و اگر کسی میپرسید میگفتن سود ۱۸ است,اما اگر خود طرف اطلاع داشت,براش ۲۲ آرمان باز میکردن,رییس یکی از شعبات میگفت,این صندوقها ماله بورسه و اسسنامشون ربطی به نداره که ما کم کنیم!!!!!,و هر وقت سازمان بورس و یا صندوق تصمیم گرفت ,ما کم میکنیم,ظاهرا هدف اصلی بانک مرکزی افزایش نیافتن سودها و کاهش نسبی اون بوده,که موفق بوده,اما با این وضع,احتمال برخورد بانک مرکزی با تمام بانکهای خصوصی و کوچک میره,چون همشون صندوق دارن!!!!!!! و اکثرا سودهای قبل رو کم نکردن,باید دید چه میشه.

bas ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
103
صندوق آرمان شهر دوباره داره با سود ۲۲ حساب باز میکنه,مردم زیاد مراجعه میکردن برا افتتاح حساب,البته تبلیغی نمیکردن و اگر کسی میپرسید میگفتن سود ۱۸ است,اما اگر خود طرف اطلاع داشت,براش ۲۲ آرمان باز میکردن,رییس یکی از شعبات میگفت,این صندوقها ماله بورسه و اسسنامشون ربطی به نداره که ما کم کنیم!!!!!,و هر وقت سازمان بورس و یا صندوق تصمیم گرفت ,ما کم میکنیم,ظاهرا هدف اصلی بانک مرکزی افزایش نیافتن سودها و کاهش نسبی اون بوده,که موفق بوده,اما با این وضع,احتمال برخورد بانک مرکزی با تمام بانکهای خصوصی و کوچک میره,چون همشون صندوق دارن!!!!!!! و اکثرا سودهای قبل رو کم نکردن,باید دید چه میشه.
این صندوق ارمان بانک شهر از ماه قبل شد 20 درصد و برام حدود 21.5 درصد واریز کرد حالا چطوره که برای جدیدا داره 22 باز میکنه ؟

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
این صندوق ارمان بانک شهر از ماه قبل شد 20 درصد و برام حدود 21.5 درصد واریز کرد حالا چطوره که برای جدیدا داره 22 باز میکنه ؟
بله ,ماه قبل۲۱۰۵ درصد بود,و کلا بسته شده بود,امروز باز میکردن و صحبت همون ۲۲ بود و میگفتن ۲۰ نیست و ۲۲ است!!!,اینا همیشه یه کفی تعیین میکنن و بعد تا دودرصد بیشتر میدن,قبلا ۲۲ بود و تا ۲۴ هم میدادن,الان شاید ۲۰ باشه و تا ۲۲ هم بدن.کلا اشخاصی که میخوان پولشون ثابت باشه وهی کم و یا زیاد نکنن,نسبت به حساب ۱۸ درصد سالیانه از صندوقها استقبال میکنن,چون بلوکه نمیشه و هر روز خواستن بدون کسر سود میبندن.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,287
برای خرید اوراق بورسی ابتدا به یک کارگذاری نزدیکتان مراجعه می کنید فرضا به بانک ملت یا پاسارگارد یا بانک هایی که شعبه کارگذاری هم داخل بانک دارند یادم هست پاسارگارد چنین امکانی را داشت
بعد یک رمز خرید و فروش اینترنتی می گیرید بعد با رمزتان وارد سایت خرید و فروش اوراق می شوید
امروز اوراق می خرید سود 21 درصد سالیانه دریافت می کنید هر سه یکبار سود به حسابتان واریز می شود هر روزی هم اوراق را بفروشید سود روزهایی که اوراق را داشتید به شما می دهند و فردا وجه را به حسابتان می ریزند
کار خیلی خیلی ساده است فقط نیاز به یک رمز خرید و فروش اینترنتی دارد
من تازه یه حساب بورسی (مفید) باز کردم میشه یه لینکی از این اوراق بدین ؟ توی سایت بورس هست ؟ عین سهام ؟ این که میگی هر موقع خواستیم بفروشیم کی میخره ؟

mkh58

Registered User
لایک‌ها
69
قیمتها بالاتر می روند ولی شما خریدت را روی 100 هزار توماان الی 100 هزار تومان و صد تومن بذار و بالاتر نخر هر چند شما هر روزی که خرید نکنی در حقیقت روزی 60 الی 50 تومان ضرر کردی

http://www.ifb.ir/Instruments.aspx?id=21570
اوراق هایی که معاملات بالایی دارند راحت تر خرید و فروش می شوند فرضا اوراق مخابرات معاملات خوبی دارد
اوراق ها روز به روز نرخشان بالا می روند طعنی متناسب با تقاضاها بالاتر می روند فرضا چهارشنبه ها بالاترین قیمت هستند چون شما سه روز پولت سود می گیرد و کسی در روز چهارشنبه اوراق نمی فروشد مگر پول لازم باشد برعکس شنبه ها فروشنده زیادتر است
اما همه این موارد دلیل نمی شود شما در خرید عجله کنید هر زمان قیمت روی 100 بود بخرید
برای واریز وجه هم سیستم پرداخت الکترونیکی با کارت شتبا رد سیستم معاملاتی وجود دارد و شما با هر کارت شتابی وجهتان را می توانید از طریق اینترنت واریز کنید

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
دریک بازه زمانی مثل یک سال سود اوراق از سود بانکی بیشتر میشه؟

بالا