• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

PRO USER

Registered User
لایک‌ها
114
به نقل از کاسپین :

مشکلات سپرده‌گذاران تعاوني هاي بدرتوس ،پيوند با همکاری دستگاه قضا حل می‌شود/ پول بدرتوس وپيونددر اختیار کاسپین نیست!

با صدور مجوز برای موسسه اعتباری کاسپین یک سوءتفاهم برای سپرده‌گذاران برخی از تعاونی‌های تجميعي پیش آمده است و سپرده‌گذاران باید بیشتر دقت کنند تا مورد سوءاستفاده قرار نگیرند.

موسسه اعتباري کاسپین در آخرین روزهای سال گذشته مجوز گرفت اما هنوز مشکل برخی از سپرده‌گذاران تعاونی‌هایی که در این موسسه قرار است ادغام شونداز گذشته تا به حال باقی مانده در حالی که کلید این مشکلات در دستان مسولان کاسپین قرار ندارد!

بسیاری از سپرده‌گذاران بدرتوس، وپیونددرتماس با ما از مشکلات به وجود آمده گلايه مي كنند .

گویا در این میان یک سوءتفاهم پیش آمده و برخی‌ها فکر می‌کنند همه دارایی‌ها و سپرده‌ها به موسسه اعتباری کاسپین انتقال داده شده و مسوولان این موسسه نمی‌خواهند سپرده آنها را پرداخت کنند! این در حالی است که حقیقت چیز دیگری است.

برای روشن شدن این موضوع باید بدانیم که کاسپین موسسه جديدي است كه ازتجميع چند تعاونی مختلف تشکیل شده و دارایی‌های این تعاونی‌ها باید تجمیع شود و تحت یک مدیریت واحد اداره شود. در خبر صدور مجوز بانک مرکزی هم آمده است که «این موسسه اعتباری در حال حاضر به عنوان پنجمین موسسه اعتباری غیربانکی مجاز شناخته می‌شود، مقرر است دارایی‌ها و بدهی‌های قابل تجمیع شرکت‌های تعاونی‌ اعتبار «فرشتگان»، «الزهراء مشهد»، «حسنات اصفهان»، «دامداران و کشاورزان کرمانشاه»، «بدرتوس مشهد»، «پیوند»، «امید جلین گرگان» و «عام کشاورزان مازندران» را که تا به حال تحت عنوان آرمان ایرانیان فعالیت می‌کردند طبق روش مشخص به حساب های خود انتقال دهد.»

همان‌طور که مشاهده می‌شود بانک مرکزی اعلام کرده دارایی‌ها و بدهی‌های قابل تجمیع تعاوني های فوق باید به حساب‌های کاسپین انتقال داده شود. کاسپین برای انتقال دارایی‌ها و بدهی‌های اکثر تعاونی‌هاي بزرگ از جمله فرشتگان ، اميد جلين و... مشکلی نداشت و ندارد و با توجه به دارایی‌های زیاد تعاونی‌های بزرگ حتی هیات‌مدیره آنها هم از همان تعاونی‌هاانتخاب شده اما دوتعاونی بدرتوس و پیوند که روی هم رفته درصد بسيار کمی از دارایی‌های کاسپین را تشکیل می‌دهند و سهام اين دو تعاوني كمترازيك درصدكل سرمايه قانوني موسسه را دارا مي باشنداز همان ابتدای تجميع دارای مشکل بوده‌اند.

جالب است بدانید هنوز دارایی‌های این تعاونی‌ها منتقل نشده چرا که به علت تخلفات بانکی مدیران سابق تعاونی‌ بدرتوس و… هنوز این تعاونی تعیین تکلیف نشده و به طور دقیق مشخص نیست که موسسه کاسپین چه اموالی را دریافت خواهد کرد و ارزش این دارایی‌ها چقدر است. مدیران متخلف تعاونی فوق که با دستور مقام قضايي در بازداشت به سر می‌برند حتی حساب‌های صوری باز کرده بودند و هنوز قانون نتوانسته حساب‌های صوری و درست را تمیز دهد.

در چنین شرایطی فقط دستور قضایی می‌تواند راهگشای بدرتوسی‌ها و تعاونی‌پیوند باشد چرا که از لحاظ قانونی مسوولان موسسه اعتباري کاسپین نمی‌توانند از جیب سپرده‌گذاران بی‌شمار دیگر وجوه سپرده‌گذاران تعاونی‌ای را بدهند که هنوز قانونا اموالش منتقل نشده است.

به عبارت بهتر بانک مرکزی یا مسوولان موسسه کاسپین نمی‌توانند در این مورد دخالت کنند و قانون باید در این مورد نظر نهایی را بدهد. اگر کاسپین بخواهد سپرده سپرده‌گذاران بدتوس، یا پیوند را بدهد قطعا سپرده‌گذاران دیگر آن اعتراض خواهند کرد و این قانونی و منطقی نیست.

چه باید کرد؟

سپرده‌گذاران بدرتوس، و پیوند با صدور مجوز کاسپین امیدواری زیادی برای حل مشکل خود دارند اما قطعا این مشکل با تجمع و اعتراض حل نخواهد شد. مسوولان قضایی استان خراسان رضوی در این زمینه قول مساعد داده‌اند که سپرده‌گذاران این تعاونی‌های خرد با اتمام حسابرسی و مشخص شدن دارایی‌ها و تکلیف مسوولان بازداشت‌شده حتما به پول خود برسند. قطعا صدور مجوز کاسپین ساماندهی این تعاونی‌ها را تسهیل خواهد کرد اما خیلی‌ها قصد دارند از این وضعیت سوء استفاده کنند و حساب‌های صوری خود را به پول نقد تبدیل کنند. در این بین بسیاری از سپرده‌گذاران نیز با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.

امیدواریم دستگاه قضا هر چه زودتر به مشکلات به وجود آمده رسیدگی کنند و با کمک بانک مرکزی و دستگاه‌های ذیربط سپرده‌گذاران واقعی تعاوني هاي بدر توس و پيوندرا از متخلفان تفکیک کند تا حقی از سایرین ضایع نشود.
روابط عمومي موسسه اعتباري كاسپين

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
صندوق آرمان بانک شهر,دوباره شروع به گشایش حساب کرد,قبلا هم صحبت شد ,تا کی میتونن حساب باز نکنن صندوقها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا صندوق برا همین درست شده که پول جذب کنن برا بورس و کارهای تولیدی و همه هم میدونن باید سودش بیشتر از سپرده عادی باشه تا مردم تشویق شن به سرمایه گزاری ,احتمالا بقیه صندوقها هم آغاز کنن این کارو,چون معمولا با هم یه تصمیمی میگیرن,خودشونم اقرار دارن سودشون بیش از بانک مرکزیست و لی همون طور که قبلا هم بحث شد,این احتمال هست که با هماهنگی انک مرکزی باشه و هدف کاهش ضربتی نیست و بلکه ثابت ماندن و کاهش نسبیست.

Rain-boy

Registered User
لایک‌ها
451
منم 11 فروردین گذاشتم. امروز بایستی سود واریز میشد ولی خبری نیست!!
سلام
عزیز چی شد بالاخره سودشو ریختن براتون...
من ثامن حساب داشتم سر موعد صبح بین ساعت 8 تا 8.30 اس ام اس واریز به حسابشون میومد...
امید جلین مطمئنه.نگران نباش.اون سه تا فرق دارن.
اینو میدونم اما باید به این نکته توجه کرد که اینا همشون سرشون تو یه اخور هست...
امروز حضورا رفتم موسسه فردوسی شعبه جنت آباد جنوبی اول اینکه تابلو موسسه آرمان بود خود موسسه فرشتگان بود ولی قرار بود کاسپین بشه رو در و دیوار شعبه هم پیام تبریک بابت مجوز کاسپین از بانک مرکزی بود.... حساب ها دقیقا طبق مصوبه بانک مرکزی بود فقط یک نوع حساب داشت 28 درصد سود میداد یک ساله بود کف حساب پنجاه میلیون تومان پرداخت سود هم ماه به ماه با دفترچه ... اصل پول رو تا یک سال نمیتونید دست بزنید نه واریز و نه برداشت حساب نداره فقط ماه به ماه سودش رو میگیرید ... فقط نکاتی که وجود داره من پرسیدم قرارداد حساب با نام کاسپین بسته میشه گفت نه با نام فرشتگان کفتم شما که کاسپین شدید چرا با نام اون قرارداد حساب نمیبندید گفت سیستم کامپیوترمون به روز نیست و اگر بعدا با نام کاسپین براتون حساب باز کنیم احتمالا 28 درصد نیست:general611: در ضمن به شتاب وصل نیست .... جوابش توجیه پذیر نبود باید با نام کاسپین حساب باز میکرد در ضمن بانک ملت دقیقا همین طرح رو داره نه خود پول رو باید دست بزنی و نه اصلش رو 19.5 درصد بعد یک سال سود میده .... خیلی تفاوت بین اونها هست شما جای من باشید به فرشتگان اعتماد میکنید،؟؟؟
سلام...
من امار این حساب رو داشتم و 30 فروردین رفتم امارشو در اوردم...
والا میزان سودی که میدن وسوسه انگیزه....
من 50 تومن نداشتم وگرنه قطعا میزاشتم فرشتگان...
اینم بگم که من =رسیدم گفتم حتی با پرداخت ضرر و ضیان شما نمیتونم پولو وردارم که گفت نه نمیشه...
کلا خیلی بی درو پیکر هست من یادم 2 سال پیشم 32 درصد سود میداد هی میگفتن امروز میبندیمو فردا میبندیمش الانم که مجوز دار شده بازم همون داستانه اما ارزش ریسک رو داره با توجه به مجوز دار شدنش...
منتها باید دید که قرارداد رو با اسم کاسپین میبندن یا نه...
وقتی با اسم کاسپین باشه ادم میره خفت بانک مرکزیو میگیره اما فرشتگان خودش که هیچی...
من موسسه رو دست ثامن ندیدم از خیلی از بانک ها کیفیت کارشون بالاتر هست...
الانم من ارمان واسه 30 تومن دارم ماهی 576 تومن میگیرم...23 درصد روزشمار ولی الان شده 19 درصد من اخرین روز فروردین باز کردم حسابو...

ali_1234

Registered User
لایک‌ها
145
سلام
کسی بانک دی با کف 1 میلیون و سود 18 تازگی باز کرده؟
من حساب عادی دی دارم ولی تا الان هیچی سود نداده!!!!

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
سلام
کسی بانک دی با کف 1 میلیون و سود 18 تازگی باز کرده؟
من حساب عادی دی دارم ولی تا الان هیچی سود نداده!!!!
منظورتون اینه هیچ سودی براتون تریختن؟بعضی وقتها اس امس نمیاد شما با اینترنت بانکش کار کنید

Bahram241

همکار بازنشسته
فروشنده معتبر
لایک‌ها
949
سلام.نور همچنان 25 % میده؟

ali_1234

Registered User
لایک‌ها
145
منظورتون اینه هیچ سودی براتون تریختن؟بعضی وقتها اس امس نمیاد شما با اینترنت بانکش کار کنید
بله.من با اینترنت بانک هم گزارش ماهانه گرفتم.ولی 1 ریال هم به حسابم نیومده بود

Sent from my SM-P601 using Tapatalk

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
بله.من با اینترنت بانک هم گزارش ماهانه گرفتم.ولی 1 ریال هم به حسابم نیومده بود

Sent from my SM-P601 using Tapatalk
موجودیتون چقدر بوده این ماه؟
درست متوجه نشدم همین حساب یک ملیون کف رو دارید؟
به شعبه مراجه کنید شاید حسابتون بسته شده که سود نمیاد داخلش

ghoo

Registered User
لایک‌ها
157
@ali_1234
قبلنا اون موقع که حسابهای کف 1 میلیونی رو نداشت و سود کوتاه مدت روز شمارش هم 19% بود، شرط دریافت سود بودن 50 هزار تومان در حساب بود با اینکه خود حساب رو با 10 هزار تومان باز می کرد.
یعنی به حسابهای زیر 50 هزار سود نمیداد
شاید الان هم که سود روز شمار عادی 10% شده هنوز همون قانون رو داره اجرا می کنه

بهتره یه سر حضوری برید شعبه

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
دوستان اکثر این موسساتی که سودهای 18 یا 20 درصد می دن این سودها را بر اساس سود صندوق می دن مثل بانک توسعه تعاون که سود صندوقش 20 درصده ولی چند تا پست بالاتر یکی از دوستان نوشته بود که صندوق به درد نمی خوره اگر به درد نمی خوره پس این سودهای بالا را از کجا باید بگیریم؟ خود سپرده های کوتاه مدت عادی که سودشون بیشتر از 10 درصد نیست

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
دوستان اکثر این موسساتی که سودهای 18 یا 20 درصد می دن این سودها را بر اساس سود صندوق می دن مثل بانک توسعه تعاون که سود صندوقش 20 درصده ولی چند تا پست بالاتر یکی از دوستان نوشته بود که صندوق به درد نمی خوره اگر به درد نمی خوره پس این سودهای بالا را از کجا باید بگیریم؟ خود سپرده های کوتاه مدت عادی که سودشون بیشتر از 10 درصد نیست
1-صندقها خیلی شفافیت ندارند و سودهاش کمو زیاد میشهه
2--یا صندوقها مثل حساب کوتاه مدت عادی برخورد میشه یعنی بگن از امروز 10 درصد میشه10 تجریه نشون داده راحت کم میکنند از 22 به 20 امسال
3-روزشمارهایی که کف دارند و سپردهای مدت هار که نمیشه دست زد شفاف ترند

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
هر نوع سپرده گزاری به درد یه نفر میخوره!!! یکی سالیانه به کارش میاد ,یکی روزشمار عادی,یکی موسسه,یکی صندوق,یکی بانک,نمیشه حکم یکسان داد,صد در صد حساب کوتاه مدتی که روزشمار ۲۰در صد بده وکف حداقلی ,مثلا یه میلیون داره,از یکحساب بلند مدت یکساله ۱۸ در صد که نمتونی پولتو برداری برا یه سال ,و یا صندوق ۲۰ در صد بهتره,اما برای کسی که میخواد تازه حساب باز کنه,آیا چنین موردی هست الان؟ اگر هست که هیچ,اگر نیست صندوق که الانشم بالای ۲۰ داره میده و قابلیت واریز و برداشت هم داره,و بلوکه یک ساله پول نداره,چه اشکالی داره؟ خوب سودشو کم کردن که کردن!!!!!!!! حساب عادیرم میتونن اینکارو کنن!!! در ضمن خود مسولینهم گفتن,کاهش سود ضربتی نیست وبیشتر تا اونجا که معلومه میخوان افزایش تو قبلیا نباشه و جدیدا بالای ۱۸نره, ممکنه حساب عادی ۲۰وصندوق ۲۲ هم الان باز کنن,اما شخصی فکر کنه به صورت ضربتی میخوان سودو۱۰در صد کنن و ترجیح بده بره بلند مدت یک ساله ۱۸درصد باز کنه!!!!!!! هر حسابی به کار یه نفرمیاد با توجه به شرایطش,یه زمانی تجارت دوساله ۵۵ درصد باز میکرد!!!!! یه زمانی بانکها ۵ ساله۱۷۵ در باز میکردن,منظور هر دوره ای سودی و شرایطی داره,الانم کم وبیش کسی بگرده ,نزدیک به شرایط خودشو پیدامیکنه.

mkh58

Registered User
لایک‌ها
69
این همه اوراق مشارکت 21 درصدی در بورس داریم
بابا بی خیال سپرده بانکی شوید
اوراق مشارکت را امروز بفروشید فردا صبح پول تو حسابتان است اصلا نیازی به سپرده و صندوق نیست
هر اوراق مشارکتی یک ضامنی دارد که اون ضامن هم یک بانک هست لذا اعتبارش خیلی معتبر است

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
21درصد یکساله هست؟
اوراق مشارکت را امروز بفروشید فردا صبح پول تو حسابتان است اصلا نیازی به سپرده و صندوق نیست
هر اوراق مشارکتی یک ضامنی دارد که اون ضامن هم یک بانک هست لذا اعتبارش خیلی معتبر است

bas ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
103
میشه کمی در مورد این اوراق توضیح بدی
چطور میشه خرید ، چطور میشه فروخت ، چقدر سود سالانه داره ، کی ضامنش هست و ...

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
سیستم سرمایه گزاری مردم مبتنی بر بانک هست و هنوز عادت به بورس نداره,اما کم کم داره عوض میشه,اواق مشارکت ذوب آهن در عرض چند ثانیه همش فروخته شد!!!!!!!! و سودشم ۲۷ درصد بود!!!!!!! با کم شدن سود بانکی,مقداری از پولها هم میره سمت اوراق بورسی .

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,049
از سه شنبه 1395/2/14
اوراق اجاره رایتل در فرا بورس
اوراق رایتل یک میلیون ریال و با نرخ 21 درصد بوده و سود آن به صورت ماهانه پرداخت می‌شود

http://fa.aminib.com/

Last edited:
بالا