• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
به نظر من الان کار آزادم دیگه ارزش قبل رو نداره. شما واسه یه مغازه ی کوچیک راه انداختن چقدر سرمایه اولیه نیاز داری ؟! پول پیش مغازه پول اجاره ماهیانه و اجناس و .. همه دیگه 100 رو پر میکنه البته خیلی بالاتر.
شما صبح زود باید بیای باز کنی مغازه رو (درستش اینه اصلا ولی به هرحال) شبم آخر وقت ببندی اگرنه مشتری نمیاد خرید کنه. الانم که شهر پر شده از سوپرمارکتهای بزرگ و این فروشگاه های پشتوانه دار با تخفیفات ویژه که واقعا رو بازار سوپریای محله ها اثر گذاشته. حساب کنیم صبح تا شب سر و کله زدن و گاها دعوا مرافع با مشتری های خسیس و ... چقدر سود در ماه داره ؟! سوپری کوچیک و معمولی باشه با این سرمایه تهش 2500 داشته باشه خوبه. از این مقدار دستکم 500 میره واسه اجاره (بیشتره ولی به هرحال) از این دو تومن پول برق و ... دراد که مارکتی هزینه برقش خیلی زیاده دیگه دستکم 200 رو میندازه.
حالا ریزشهای کار که گذشتن تاریخ اجناس باشه و .. به کنار.
تازه قوانین مالیاتی دقت کردی چقدر تغییر کرده ؟! هم زیاد شده هم ارزش افزوده اومده روش و طبق قانون شما نمیتونی از مردم بگیری ولی باید به اداره مالیات اونو بدی. گرونشونم کردن الان سر سال از هرکی چقدر مالیات میگیرن ؟! بعضا از یه تومن واسه شغل های آزاد بیشتره.
تازه مغازه اجاره ای امنیتم نداره هر آن ممکنه صاحب خونه بگه آقا من نمیتونم تمدید کنم برو. بدبختیای نقل مکان و جواز مجدد گرفتن و ... که فقط همین جواز کسب بیشتر از یه میلیون هزینه داره. با کارای شهرداری و دارایی و مالیات که دهن آدم سرویس میشه. آخر آخرش ممکنه مقداری از بانک بیشتر بده ولی در نهایت میبینی ارزش نداره.
شغلای دیگه هم کم و بیش همینطوره منتها خیلی ها چاره ای غیر این ندارن.
حالا این واسه 100 تومن و 200 تومن بود. یکی 500 یا 600 سرمایه داره واقعا شغلی که بیشتر از ماهی 10 میلیون خالص در نهایت بهش بده وجود نداره که ریسکش از بانک کمتر باشه. به شرطی که بانک مطمئن باشه نه موسسه و مجوزدار و .. ! بیشترین مشکل رو این مالیات و قوانین مالیاتی و شهرداری و دارایی و اماکن و اینا به وجود آوردن که فقط اونایی که توش افتادن میدونن چقدر سر این چیزا مردمو اذیت میکنن تکون میخوری پول میگیرن ایرادای الکی میگیرن میپیچونن اصلا عین خیالشون نیست طرف چقدر داره دوندگی میکنه همینطوری حقوق مفت میگیرن و اونجا مشغول تعریفن نصفشونم عمدا اذیت میکنن تا طرف پیشنهاد رشوه بده. خلاصه با این شرایط الان و این قوانین اصلا ارزش نداره بری تو بازار کار دائمی. تازه از امسال برخلاف سالای قبل حسابای شخصی هم رسد میشه قشنگ میدونن تراکنشات چقدر بوده روش مالیات میگیرن تهش درحد بانک یا کمتر میمونه.

دقیقا همینطوره
وقتی داری کار میکنی با هزار بدبختی فکر میکنی 2 زار سود میمونه برات
آخرش که مالیات و جریمه نداشتن صندوق مکانیزه و عوارض شهرداری و شارژ پاساژ آب برق تلفن و هزینه کارمند پول بیمه و کرایه جابجایی بار و سود دیرکرد چک مشتری سوختی و... هزار عنوان دیگه رو کم میکنی میبینی ای دل قافل ... از جیب هم گزاشتی وسط !! همه اینا به کنار توهینی که به آدم توی این اداره جات دولتی میشه واقعا ادم رو دلسرد میکنه از کار کردن

ما که 2 دهنه مغازه توی خیابون ملت رو تعطیل کردیم از بس اذیت شدیم ... گزاشتیم بانک میدونیم اقلا اصل سرمایه محفوظه ... گرچه اونم باز خودمون رو داریم گول میزنیم و در واقع ارزش پولمون که داره میوفته ... ولی باز کاچی بعض هیچی !

دوستان این قضیه سود در سررسید ارزش داره ؟ الان کدوم بیشترین سود در سررسید رو میدن چون ی مقدار پول دارم که تا یه سالی نیازی به اصل و سودش ندارن گفتم اگه واریز در سررسید ارزش بیشتری داره بزارم اونجا

البته دی و آینده هم دارم ولی جای بهتر اگه میشناسید راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
چک تضمینی. کل مبلغ رو یک چک تضمینی رمز دار بهت میدن میبری بانک مسکن.خیالت راحت از این روش امن تر وجود نداره. حتی اگه اون تیکه برگ رو گم کنی یا ازت بدزدن نمیتونن به پول نقد تبدیلش کنن حتی خودت هم نمیتونی ببری به بانک و بگی پول نقد میخوایی. اون فقط پول رو از حساب کشاورزیت به حساب مسکنی که خودت گفتی میریزه.اینترنتی هم میشه اگه اکانت اینترنتی داشته باشی. در کل اگه دنبال راه کم دردسری همون چک تضمینی رو برو.

اونطوری کارمزد میخوره ضمنا ممکنه تا فرداش طول بکشه که جابجا بشه
بنظرم هموطوری که دوستمون گفت ساتنا کنید بی کارمزد و آنی

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
به نظر من الان کار آزادم دیگه ارزش قبل رو نداره. شما واسه یه مغازه ی کوچیک راه انداختن چقدر سرمایه اولیه نیاز داری ؟! پول پیش مغازه پول اجاره ماهیانه و اجناس و .. همه دیگه 100 رو پر میکنه البته خیلی بالاتر.
شما صبح زود باید بیای باز کنی مغازه رو (درستش اینه اصلا ولی به هرحال) شبم آخر وقت ببندی اگرنه مشتری نمیاد خرید کنه. الانم که شهر پر شده از سوپرمارکتهای بزرگ و این فروشگاه های پشتوانه دار با تخفیفات ویژه که واقعا رو بازار سوپریای محله ها اثر گذاشته. حساب کنیم صبح تا شب سر و کله زدن و گاها دعوا مرافع با مشتری های خسیس و ... چقدر سود در ماه داره ؟! سوپری کوچیک و معمولی باشه با این سرمایه تهش 2500 داشته باشه خوبه. از این مقدار دستکم 500 میره واسه اجاره (بیشتره ولی به هرحال) از این دو تومن پول برق و ... دراد که مارکتی هزینه برقش خیلی زیاده دیگه دستکم 200 رو میندازه.
حالا ریزشهای کار که گذشتن تاریخ اجناس باشه و .. به کنار.
تازه قوانین مالیاتی دقت کردی چقدر تغییر کرده ؟! هم زیاد شده هم ارزش افزوده اومده روش و طبق قانون شما نمیتونی از مردم بگیری ولی باید به اداره مالیات اونو بدی. گرونشونم کردن الان سر سال از هرکی چقدر مالیات میگیرن ؟! بعضا از یه تومن واسه شغل های آزاد بیشتره.
تازه مغازه اجاره ای امنیتم نداره هر آن ممکنه صاحب خونه بگه آقا من نمیتونم تمدید کنم برو. بدبختیای نقل مکان و جواز مجدد گرفتن و ... که فقط همین جواز کسب بیشتر از یه میلیون هزینه داره. با کارای شهرداری و دارایی و مالیات که دهن آدم سرویس میشه. آخر آخرش ممکنه مقداری از بانک بیشتر بده ولی در نهایت میبینی ارزش نداره.
شغلای دیگه هم کم و بیش همینطوره منتها خیلی ها چاره ای غیر این ندارن.
حالا این واسه 100 تومن و 200 تومن بود. یکی 500 یا 600 سرمایه داره واقعا شغلی که بیشتر از ماهی 10 میلیون خالص در نهایت بهش بده وجود نداره که ریسکش از بانک کمتر باشه. به شرطی که بانک مطمئن باشه نه موسسه و مجوزدار و .. ! بیشترین مشکل رو این مالیات و قوانین مالیاتی و شهرداری و دارایی و اماکن و اینا به وجود آوردن که فقط اونایی که توش افتادن میدونن چقدر سر این چیزا مردمو اذیت میکنن تکون میخوری پول میگیرن ایرادای الکی میگیرن میپیچونن اصلا عین خیالشون نیست طرف چقدر داره دوندگی میکنه همینطوری حقوق مفت میگیرن و اونجا مشغول تعریفن نصفشونم عمدا اذیت میکنن تا طرف پیشنهاد رشوه بده. خلاصه با این شرایط الان و این قوانین اصلا ارزش نداره بری تو بازار کار دائمی. تازه از امسال برخلاف سالای قبل حسابای شخصی هم رسد میشه قشنگ میدونن تراکنشات چقدر بوده روش مالیات میگیرن تهش درحد بانک یا کمتر میمونه.
خدا لعنتشون کنه با این وضع هیچ کاری نمیشه کرد:general208: آخه لا مصب داره سنمون هم بالا میره:general208: و ازدواج هم نکردم :(اگه ما هم آقا زاده بودیم با ما همین رفتار را میکردن یا یه ماشین 2 میلیاردی مینداختن زیر پامون و 1 خونه 10 میلیاردی و زیباترین دختر شهر را برامون خاستگاری میکردن لعنت به این شانس:general208::general208::general208::mad::mad::mad:

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
خدا لعنتشون کنه با این وضع هیچ کاری نمیشه کرد:general208: آخه لا مصب داره سنمون هم بالا میره:general208: و ازدواج هم نکردم :(اگه ما هم آقا زاده بودیم با ما همین رفتار را میکردن یا یه ماشین 2 میلیاردی مینداختن زیر پامون و 1 خونه 10 میلیاردی و زیباترین دختر شهر را برامون خاستگاری میکردن لعنت به این شانس:general208::general208::general208::mad::mad::mad:

متاسفانه هیچ اهمیتی به بیکاری داده نمیشه و فقط از صبح تا شب به فکر حقوق بگیران با درامد بالای 5 میلیون هستند و افزایش حقوق خودشون و قوانین سخت برای مردم عادی!
چیزی که وجود نداره عدالت شهروندی هست چرا باید یکنفر با داشتن فن و حرفه و حتی مدرک کار گیرش نیاد ولی کسی که آشنا داره ولی تخصص نداره بره سر کاری و ماهانه چندیدن میلیون حقوق بگیره چرا واقعا همش باید مشکل کار باشه اینقدر که هر کسی هر چی داره ببره بفروشه بخواد بذاره بانک بخاطر دو قرون سود که بتونه امرار معاش کنه از سودش؟

sisili123456789

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
بانک مسکن یک مدل صندوق داره میگه فعلا داریم سود 21 درصد میدیم .
کسی میدونه ایا اصل پولمون تضمین شده هستش یا اینکه امکان داره مثل بورس کم بشه ؟
کلا این مدل صندوق بانک مسکن کسی گرفته یا داره یا کلا پیشنهاد میکنین ؟

ممنون

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
سلام

ممنون
من طرح نوروزشو میدونم همچنان 18 میده

kamran23

Registered User
لایک‌ها
341
دوستان من یه زمانی کلید طلایی کوثر رو داشتم 24 درصد بود (که بعدا جلوی واریز پول به این حساب رو گرفتن ) و مدتی بعدش 19 درصد شد
الان بعد از چند ماه رفتم اینترنت بانکش اینو نوشتن ((سپرده سرمايه گذاري نه ماهه ويژه کليد طلايي )) که به این حساب واریز هم میشه کرد
این شرایطش چجوریه ؟ چند درصد هست ؟

Last edited:

amir_tf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
دوستان من یه زمانی کلید طلایی کوثر رو داشتم 24 درصد بود (که بعدا جلوی واریز پول به این حساب رو گرفتن ) و مدتی بعدش 19 درصد شد
الان بعد از چند ماه رفتم اینترنت بانکش اینو نوشتن ((سپرده سرمايه گذاري نه ماهه ويژه کليد طلايي )) که به این حساب واریز هم میشه کرد
این شرایطش چجوریه ؟ چند درصد هست ؟
فعلاپابرجاست

amir_tf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
سلام

ممنون
پیش بینی سودش 19% که فعلا حدودا 21 میدن

mr.foad

Registered User
لایک‌ها
127
ا ز 1خرداد. بالای 350 میل با مراجعه حضوری و تکیل فرم 22 هست
بانک قوامین ؟!
اینطوری باشه به نظر میاد یه کم دارن این جوء دیکتاتوری سود رو شل میکنن. تا جایی که من یادمه همیشه همینطوری بوده میگفتن سود بالاتر از این غیر قانونیه ولی میشد سود بالاتر گیر آورد.
تا الان تو تاریخ کشور انقدر سر سود 18درصد سخت نگرفته بودن که الان گرفتن یعنی حتی موسسات هم جرات نکردن بیشتر سود بدن تو این مدت.
ولی ظاهرا اگه اینطوری باشه جو داره یه کم شل میشه چون یه شعبه ای به من گفت قبلا یعنی قبل از قانون 18 میگفت تا 27 هم به مبالغ بالا یه جوری میدادیم ولی الان شما بگو سه هزار میلیارد !! نیم درصد بیشتر از 18 نمیتونیم بدیم.
من یه جا یه جدولی دیدم که هیچوقت سود قانونی بانکا بیشتر از 20 و 22 نرفته ولی بانکا تا 28 هم خود تلویزیون حتی تبلیغ میکرد. حالا از اینم شل تر میشه احتمالا..

amir_tf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
بانک قوامین ؟!
اینطوری باشه به نظر میاد یه کم دارن این جوء دیکتاتوری سود رو شل میکنن. تا جایی که من یادمه همیشه همینطوری بوده میگفتن سود بالاتر از این غیر قانونیه ولی میشد سود بالاتر گیر آورد.
تا الان تو تاریخ کشور انقدر سر سود 18درصد سخت نگرفته بودن که الان گرفتن یعنی حتی موسسات هم جرات نکردن بیشتر سود بدن تو این مدت.
ولی ظاهرا اگه اینطوری باشه جو داره یه کم شل میشه چون یه شعبه ای به من گفت قبلا یعنی قبل از قانون 18 میگفت تا 27 هم به مبالغ بالا یه جوری میدادیم ولی الان شما بگو سه هزار میلیارد !! نیم درصد بیشتر از 18 نمیتونیم بدیم.
من یه جا یه جدولی دیدم که هیچوقت سود قانونی بانکا بیشتر از 20 و 22 نرفته ولی بانکا تا 28 هم خود تلویزیون حتی تبلیغ میکرد. حالا از اینم شل تر میشه احتمالا..
بله فقط کسانیکه قبلا حساب داشتند و 22 میگرفتن

sam_sami_2000

Registered User
لایک‌ها
70
دوستان كسي توي بانك قوامين حساب سپرده بلند مدت داره؟
براي من حدود ٣٦ هزارتومن كم ريختن توي اين ماه!!!

بالا