برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

Dante.ir

Registered User
لایک‌ها
149
واریز سودش به همون حسابی هست که سپرده داخلش هست ؟ یا حساب جداگانه واریز میشه
از این جهت پرسیدم که تویه سه ماه به سود ماه های قبل هم سود تعلق بگیره
نه به یک حساب دیگست ولی اگر درست یادم باشه به اون حساب هم سود 7% تعلق میگیره

INJ3CT8R

Registered User
لایک‌ها
172
آقا من دیروز حساب کوتاه مدت از بانک ملی باز کردم و خدمات اینترنتیشم فعال کردم ولی تو سایت که حسابمو میخوام اضافه کنم به لیست میگه متاسفانه در حال حاظر امکان ارائه سرویس مقدور نمیباشد. یعنی چی چرا اینقدر بی در و پیکره سیستمش !!

Dante.ir

Registered User
لایک‌ها
149
راستی موقعی که سررسید پول رسید باید همون روز پول رو برداریم یا صبر کنیم تا اول برج؟
مسلمآ باید همون موقع سررسید باشه چون اگر بخواد اول ماه باشه, اونی که مثلآ 5 اسفند حساب باز کرده باید 25 روز پولش بیخودی تو حساب بمونه, که همچین چیزی غیر منطقی و غیر قابل قبوله

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
به گزارش پايگاه خبري اخبار بانك، بانك پارسيان يكي از بانكهاي خصوصي است كه به سپرده يك ساله خود با ماندگاري شش ماهه، سود 22 درصد اعطا مي كند، همچنين اين بانك براي سپرده يكساله خود با ماندگاري تا سررسيد (به معني ماندگاري در يكسال) سود 23 درصد را در نظر گرفته است.
براي افتتاح اين "حساب سپرده گذاري ويژه" به مبلغ يك ميليون تومان نياز است. البته سود سپرده يك ماهه در اين بانك نيز حدود 18 درصد گزارش شده است.
بانك ايران زمين براي سپرده هاي كوتاه مدت خود با مبالغ بالاي 30 ميبليون تومان سودهاي 23 و 24.5 درصد اعطا مي كند. براساس بررسي هاي ميداني از شعب اين بانك، به سپرده هاي يكساله اين بانك با موجودي 10 ميليون تومان، سود 22 درصد و به سپرده هاي يكساله با حداقل موجودي 5 تا 10 ميليون تومان سود 20 درصد تعلق مي گيرد.
بانك سينا براي جذاب كردن سپرده هاي خود با درج اين جمله كه " قابليت اعطاي تسهيلات از محل سپرده ها وجود دارد"،براي سپرده هاي يك ماه و شش ماه خود سودهاي 20 و 21 درصد در نظر گرفته است.علاوه بر اين اين بانك براي سپرده هاي بالاي 100 ميليون تومان ،سود 23 درصد در سررسيد سه ماهه اعطا مي كند.
بانك صادرات نيز كه در قالب طرح عيدانه خود حدود 23.3 درصد طي يكسال به سپرده هاي بالاي 10 ميليون تومان سود پرداخت مي كند. در اين بانك براي سپرده هايي با همين مبلغ و با سررسيد شش ماهه 21 درصد سود اعطا مي شود.
در طرح جديد بانك آينده، نرخ هاي سود سپرده ها براساس مدت زمان واگذاري، در دامنه نسبتا بزرگ تري قرار دارد، بعنوان مثال اين بانك براي سپرده سه ماهه كه سود آن در همان سه ماه واريز مي شود، سود 24 درصد را در نظر گرفته است و براي سپرده شش ماهه كه سود ان در شش ماه سررسيد مي شود، سود 25 درصد سود مي دهد. همچنين سود سالانه سپرده اين بانك 26 درصد عنوان شده است.
بانك پاسارگاد سپرده ويژه خود را يكساله معرفي مي كند. اين بانك در يكسال 22 درصد به سپرده هاي خود سود پرداخت می كند و واريز اين سودها به صورت ماهانه صورت مي گيرد. همچنين اين بانك براي سپرده هاي كمتر از يكسال، سود 20 درصد را در نظر گرفته است.
بانك ملت نيز به سپرده هاي خود با مبلغ حداقل 10 ميليون تومان سود 22 درصد اعطا مي كند. اين بانك در قالب طرح موج، به سپرده هاي بلند مدت پنج ساله در سررسيد خود، 133 درصد سود مي هد.
بانك دي كه مهمترين ويژگي طرح هاي جديد سپرده هاي خود را پرداخت سود 22 درصد به حساب هاي جاري كارت هاي شتابي عنوان مي كند.
همچنين بانك مهر اقتصاد سود سپرده يكساله خود را 23.23 درصد عنوان كرده و نرخ اعطايي به سپرده هاي روزشمار خود را 20 درصد گزارش مي كند.
بانك تجارت نيز در قالب طرح بهارانه به سپرده هاي ويژه دو ساله 57 درصد و يكساله 26 درصد سود پرداخت می كند. نرخ سود 57 درصد براي دوسال در نظر گرفته شده است.
بانك اقتصاد نوين طرح هاي سپرده خود را تحت عنوان سپرده هاي " سپند " و " نسيم " ارايه مي كند. بر اين اساس بانك اقتصاد نوين به سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت " سپند " 22 درصد سود علي الحساب اعطا مي كند كه اين سود به صورت ماهانه پرداخت مي شود. اين بانك به سپرده سرمايه گذاري ويژه سه ماهه " نسيم " نيز سود علي الحساب 23 درصد مي پردازد و در صورت بسته شدن پيش از سه ماه و بعد از يك ماه نرخ سود 19 درصد محاسبه و به سپرده گذاران پرداخت مي شود.
بانك سامان نيز سپرده كوتاه مدت " سيما " را معرفي كرده كه داراي ويژ گي هايي چون امكان واريز،برداشت،انتقال و صدور كارت را دارد.حداقل موجودي در اين سپرده 20 ميليون تومان است و نرخ سود آن 19 درصد مي باشد.
بانك قوامين نيز در طرح "بهمن" سپرده شش ماهه را با سود 23 درصد معرفي كرده است.
بانك حكمت ايرانيان سود 19 درصد را براي سپرده روزشمار اعلام كرده و مدعي است براي سپرده سه ماهه نيز همين سود اعمال مي شود.
بانك سرمايه نيز براي سپرده هاي بالاي 10 ميليون تومان حدود 23 درصد پرداخت مي كند كه اين سود به صورت ماهانه پردخات مي شود و اين بانك براي طرح سالانه خود تا 25 درصد نيز براي سپرده خود سود مي پردازد.
بانك شهر نيز سود روزشمار خود را براي سپرده هاي بيش از 100 ميليون تومان 22.5 درصد و كمتر از اين مبلغ سپرده را 18 درصد تعيين كرده است.
بانك مسكن نيز به سپرده هاي سه ماهه كه بالاي 10 ميليون تومان باشد،23 درصد سود مي پردازد نرخ سود اين سپرده بصورت ماهانه واريز مي شود.همچنين اين بانك به سپرده كوتاه مدت خود 22.2 درصد سود به صورت روزشمار مي پردازد.
بانك سپه نيز نرخ سود علي الحساب خود براي سپرده هاي يكساله را 20 درصد تعيين كرده و البته حداقل موجودي بايد يكي مليون تومان باشد به همين ترتيب اگر اين مبالغ به 15 و 20 ميليون تومان افزايش يابد نرخ سهم سود اين سپرده ها در يكسال نيز به رقم 21 و 21.5 درصد افزايش مي يابد. اين بانك به سپرده دو و سه ساله سود 21.75 و 22.25 درصد سود مي پردازد به اين شرط كه مقدار سپرده 20 ميليون تومان باشد.
موسسات اعتباري نيز نرخ سود روزشمار خود را 18 تا 25 درصد افزايش داده اند و براي سپرده يكساله نيز 25 تا 29 درصد سود مي پردازند. البته اين نرخ سود 29 درصدي به شرط ماندگاري يكساله است. فرد اگر بعد از سه ماه پول خود را برداشت كند نرخ سود به صورت كوتاه مدت محاسبه خواهد شد.

منبع: عصر ایران

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
موسسه نور (کارسازان آینده) حدود 30 شعبه در تهران و 200 یا 300 شعبه در ایران داره. پذیره نویسیش را در اسفند انجام داد و بزودی مجوزش صادر می شه
در تهران شریعتی تجریش - نارمک - نیرو هوایی - خ معلم - خ پیروزی - خانی آباد - تهرانسر - منیریه - حکیمیه - مسعودیه - شهر ری - گلوبندک - خ جمهوری - خواجه **** - رودکی - افسریه - 17 شهریور - طالقانی - نازی آباد - فاطمی - نواب - تهرانپارس - عبدل آباد - آزادی - ستارخان - میدان پونک و ... شعبه داره .

در ضمن فعلا بالای 30 میلیون را 5 ساله 32 درصد و بالای 100 میلیون را 33 درصد و بالای 500 میلیون را 34 درصد میده. یکساله را هم برای هر مبلغی بالای 30 میلیون 29 درصد و کمترش را 27 درصد می ده. (در همه موارد پرداخت سود ماهیانه است )

کوتاه مدت روزشمارش هم 24.5 درصده با حداقل 10 هزار تومان موجودی

سایت جدید موسسه اعتباری نور WWW.CINOOR.IR
سایت را جدید راه اندازی کرده ولی شاید لیست شعباتش در شهرستان را بتونید توش پیدا کنید

این اطلاعاتی بود که دوستان خواسته بودند

Last edited:

jafarzadeh17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
آقا 38تومن گذاشتم ملی 2ساله 55درصد سررسید که تا 2سال دیگه میشه 59تومن!! به نظرتون ارزش داشت یا تورم تا 2سال دیگه انقد میزنه بالا که فرقی نمیکونه؟؟!! :general108:

آپارتمان

Registered User
لایک‌ها
21
این "سه ماهه در سر رسید 24.5 درصد" منظورت اینه که 24.5/12*3 یعنی 6.125 در پایان ماه سوم سود میدهد؟
نه دیگه! ببینید این ترفند بانکه ، در واقع سپرده یک ساله هست ولی میگن سه ماه یعنی باید حداقل سه ماه پول تو حساب بمونه تا 24.5% سالانه حساب بشه ، تفاوتش با حساب سالانه هم این هست که شما اگر بخوای فقط سه ماه پولتو بزاری بانک و در پایان سه ماه بدون جریمه با سود مد نظرت پول و سودتو برداشت کنی بدون اینکه مجبور باشی یک سال پول رو بخوابونی و اگر قبل از یک سال برداشت کنی مثلا 18% حساب کنن که بانک سامان این شکلیه !
پس در هر ماه : 2.041% سود میگیری که در پایان سه ماه قابل برداشته

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
آقا 38تومن گذاشتم ملی 2ساله 55درصد سررسید که تا 2سال دیگه میشه 59تومن!! به نظرتون ارزش داشت یا تورم تا 2سال دیگه انقد میزنه بالا که فرقی نمیکونه؟؟!! :general108:
بانک تجارت که بعد از 2 سال 57 درصد میده! چرا ملی گذاشتی؟
در ثانی جایی بگذار که سود را ماه به ماه واریز کنه. اگر سود 21 درصد هم بگیری با واریز ماهیانه که روی کوتاه مدتش هم سود 20 تا 22 درصدی بیاد ، بعد از 2 سال کل سود پولت بالای 70 درصد شده!(مثلا بانک آینده الان روی حساب کوتاه مدتش 23 درصد سود میده)
این سود در سر رسید در حقیقت شیره مالیدن بانک سر مشتری است.

آپارتمان

Registered User
لایک‌ها
21
دوستان عزيز، اينترنت بانك صادرات هم به همين صورته يا حتما بايد دستگاه رمزياب داشت؟
دوست عزیز اینترنت بانک بله حتما توکن میخاد (30000تمن!) ولی دیدن صورت حساب اینترنتی 24 ساعته نیازی به رمزیاب نداره

آپارتمان

Registered User
لایک‌ها
21
نقل خبر از ایران جیب:
بانك پارسيان يكي از بانكهاي خصوصي است كه به سپرده يك سال خود با ماندگاري شش ماهه،سود 22 درصد اعطا مي كند،همچنين اين بانك براي سپرده يكساله خود با ماندگاري تا سررسيد(به معني ماندگاري در يكسال)سود 23 درصد را در نظر گرفته است.براي افتتاح اين " حساب سپرده گذاري ويژه " به مبلغ يك ميليون تومان نياز است.البته سود سپرده يك ماهه در اين بانك نيز حدود 18 درصد گزارش شده است.

بانك ايران زمين براي سپرده هاي كوتاه مدت خود با مبالغ بالاي 30 ميبليون تومان سودهاي 23 و 24.5 درصد اعطا مي كند.براساس بررسي هاي ميداني از شعب اين بانك،به سپرده هاي يكساله اين بانك با موجودي 10 ميليون تومان،سود 22 درصد و به سپرده هاي يكساله با حداقل موجودي 5 تا 10 ميليون تومان سود 20 درصد تعلق مي گيرد.

بانك سينا براي جذاب كردن سپرده هاي خود با درج اين جمله كه " قابليت اعطاي تسهيلات از محل سپرده ها وجود دارد"،براي سپرده هاي يك ماه و شش ماه خود سودهاي 20 و 21 درصد در نظر گرفته است.علاوه بر اين اين بانك براي سپرده هاي بالاي 100 ميليون تومان ،سود 23 درصد در سررسيد سه ماهه اعطا مي كند.

بانك صادرات نيز كه در قالب طرح عيدانه خود حدود 23.3 درصد طي يكسال به سپرده هاي بالاي 10 ميليون تومان سود پرداخت مي كند.در اين بانك براي سپرده هاييي با همين مبلغ و با سررسيد شش ماهه 21 درصد سود اعطا مي شود.

در طرح جديد بانك آينده،نرخ هاي سود سپرده ها براساس مدت زمان واگذاري،در دامنه نسبتا بزرگ تري قرار دارد،بعنوان مثال اين بانك براي سپرده سه ماهه كه سود آن در همان سه ماه واريز مي شود،سود 24 درصد را در نظر گرفته است و براي سپرده شش ماهه كه سود ان در شش ماه سررسيد مي شود،سود 25 درصد سود مي دهد.همچنين سود سالانه سپرده اين بانك 26 درصد عنوان شده است.

بانك پاسارگاد سپرده ويژه خود را يكساله معرفي مي كند.اين بانك در يكسال 22 درصد به سپرده هاي خود سود پرداخت يم كند و واريز اين سودها به صورت ماهانه صورت مي گيرد.همچنين اين بانك براي سپرده هاي كمتر از يكسال،سود 20 درصد را در نظر گرفته است.

بانك ملت نيز به سپرده هاي خود با مبلغ حداقل 10 ميليون تومان سود 22 درصد اعطا مي كند.اين بانك در قالب طرح موج،به سپرده هاي بلند مدت پنج ساله در سررسيد خود،133 درصد سود مي هد.

بانك دي كه مهمترين ويژگي طرح هاي جديد سپرده هاي خود را پرداخت سود 22 درصد به حساب هاي جاري كارتهاي شتابي عنوان مي كند.

همچنين بانك مهر اقتصاد سود سپرده يكساله خود را 23.23 درصد عنوان كرده و نرخ اعطايي به سپرده هاي روزشمار خود را 20 درصد گزارش مي كند.

بانك تجارت نيز در قالب طرح بهارانه به سپرده هاي ويژه دو ساله 57 درصد و يكساله 26 درصد سود پرداخت يم كند.نرخ سود 57 درصد براي دوسال در نظر گرفته شده است.

بانك اقتصاد نوين طرح هاي سپرده خود را تحت عنوان سپرده هاي " سپند " و " نسيم " ارايه مي كند.بر اين اساس بانك اقتصاد نوين به سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت " سپند " 22 درصد سود علي الحساب اعطا مي كند كه اين سود به صورت ماهانه پرداخت مي شود.اين بانك به سپرده سرمايه گذاري ويژه سه ماهه " نسيم " نيز سود علي الحساب 23 درصد مي پردازد و در صورت بسته شدن پيش از سه ماه و بعد از يك ماه نرخ سود 19 درصد محاسبه و به سپرده گذاران پرداخت مي شود.

بانك سامان نيز سپرده كوتاه مدت " سيما " را معرفي كرده كه داراي ويژ گي هايي چون امكان واريز،برداشت،انتقال و صدور كارت را دارد.حداقل موجودي در اين سپرده 20 ميليون تومان است و نرخ سود آن 19 درصد مي باشد.

بانك قوامين نيز در طرح " بهمن " سپرده شش ماهه را با سود 23 درصد معرفي كرده است.

بانك حكمت ايرانيان سود 19 درصد را براي سپرده روزشمار اعلام كرده و مدعي است براي سپرده سه ماهه نيز همين سود اعمال مي شود.

بانك سرمايه نيز براي سپرده هاي بالاي 10 ميليون تومان حدود 23 درصد پرداخت مي كند كه اين سود به صورت ماانه پردات مي شود و اين بانك براي طرح سالانه خود تا 25 درصد نيز براي سپرده خودسود مي پردازد.

بانك شهر نيز سود روزشمار خود را براي سپرده هاي بيش از 100 ميليون تومان 22.5 درصد و كمتر از اين مبلغ سپرده را 18 درصد تعيين كرده است.

بان مسكن نيز به سپرده هاي سه ماهه كه بالاي 10 ميليون تومان باشد،23 درصد سود مي پردازد نرخ سود اين سپرده بصورت ماهانه واريز مي شود.همچنين اين بانك به سپرده كوتاه مدت خود 22.2 درصد سود به صورت روزشمار مي پردازد.

بانك سپه نيز نرخ سود علي الحساب خود براي سپرده هاي يكساله را 20 درصد تعيين كرده و البته حداقل موجودي بايد يكي مليون تومان باشد به همين ترتيب اگر اين مبالغ به 15 و 20 ميليون تومان افزايش يابد نرخ سها سود اين سپرده ها در يكسال نيز به رقم 21 و 21.5 درصد افزايش مي يباد.اين بانك به سپرده دو و سه ساله سود 21.75 و 22.25 درصد سود مي پردازد به اين شرط كه مقدار سپرده 20 ميليون تومان باشد.

موسسات اعتباري نيز نرخ سود روزشمار خود را 18 تا 25 درصد افزايش داده اند و براي سپرده يكساله نيز 25 تا 29 درصد سود مي پردازند.البته اين نرخ سود 29 درصدي به شرط ماندگاري يكساله است.فرد اگر بعد از سه ماه پول خود را برداشت كند نرخ سود به صورت كوتاه مدت محاسبه خواهد شد.

salimiA

Registered User
لایک‌ها
49
نه به یک حساب دیگست ولی اگر درست یادم باشه به اون حساب هم سود 7% تعلق میگیره

رفتم گردشگری

یک طرح نیکا داشت / سپرده گذاری سه ماهه/شش /نه /12 ماهه

سه ماه 24 درصد (واریز سود ماهانه به حساب 23 درصدی که باز میکنی{اگر داخلش 10 میلیون به بالا باشه روز شماره 23درصد هم میده/عالیه})

شش ماهه 24.5 درصد (واریز سود ماهانه به حساب 23 درصدی که باز میکنی{اگر داخلش 10 میلیون به بالا باشه روز شماره 23درصد هم میده/عالیه})

از هر نظری در حال حاضر بانک گردشگری بهترین شرایط را دارد

چرا ؟

نرخ سود مناسب (بالاترین نرخ سود بانکی (واریز سودش ماهانه هست این خیلی مهم هست تا واریز سود در سررسید))

سود ماهانه

برخورد خوب پرسنل

پیش فرض اس ام اس روی همه حسابها فعال هست

آپارتمان

Registered User
لایک‌ها
21
دوستان درباره سپرده 25% بانک مسکن اطلاعی دارن؟ کف موجودی؟ مدت زمان سرمایه گذاری؟پرداخت سود ماهانه ؟و...

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335

atorabi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
46
گفتم برم اقتصاد نوین یک دونه سپرده 22 درصدی طرح اسپند اسفند سپند چیه باز کنم . خلاصه گفتم برم یا که نرم ؟ گفتم برم ... رفتم یک شعبش وسط میدون بودن هرچی کشتم دنبال جا پارک 100 متر پایین 100 متر بالا پر افسر جرثقیل بود . منم که مستعد حمل به پارکینگ ....... اخه درست وسط میدونم بانک میزنن ؟
گفتم برم یک شعبه خلوت و راحت باشه دیکه یک 15 دقیقه رفتیم تا رسیدم . رفتم تو اول انالیز محیط کردم ...بدی نبود دکور مکور و متصدی های باجه .. یکی از کارمندا یک دختره بود خیلی افه میومد همون دیدمش حس بدی بهش داشتم اینقدر که لوس صحبت میکرد ... احساس میکرد داره تو یکی از شعب بانک های سوئیس کار میکنه .... شانس زد و نوبت مون به همون افتاد رفتم جلو گفتم میخوام سپند 2 باز کنم ؟ گفت سپند 2 چیه ؟ گفتم ببخشید منظور همون سپند که 2 میلیون بلوک میشه .. گفت اشکالی نداره پولت کو اول مایه رو بده .. گفتم یک مقدارش نقده یک مقدارش تو کارت .. گفت 2 تومن اول ف نقد بده گقتم باشه کارت میدم بکش ..گفت نمیشه باید :

برات اول یک حساب معمولی باز میکنم .. بعد برای این حساب معمولی که باز کردم برات در خواست کارت میدی تا یک کارت براش صادر بشه بعد پولتو میریزیم بعدش کارتتم میکشیم تو این حساب بعد برات حساب سپند باز میکنم .. بعد براش کارت در خواست کن بعد از این کارت این حسابت معمولیت پولتو میریزم تو این حساب !!

اولین چیزی که از ذهنم گذشت این بود که میخواد من حسابی تیغ بزنه .. لابدو هزینه الکی بتراش .. .. گفتم جای اینکه اینهمه سرخاب سفیداب بمالی بخودت یکم بروی اطلاعات بانکیت زیاد کن مگه اومدی میهمونی ( اینو تو دلم گفتم )
بعد خواستم بگم که بابا تو عمرت مگه حواله سحاب ندیدی مگه ؟ باز گفتم بیکارم مگه ... فقط لبخند زدم و گفتم .. او اه کی میره اینهمه راهو بدون خداحافظی از پشت باجه بلند شدم و زدم بیرون ...

smart2009

Registered User
لایک‌ها
120
بانک ملی دیدم 31.5 درصد سود میده

کوتاه مدت 3 ماهه

که 3 ماه به سه ماه تمدید میشه

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
آقا من دیروز حساب کوتاه مدت از بانک ملی باز کردم و خدمات اینترنتیشم فعال کردم ولی تو سایت که حسابمو میخوام اضافه کنم به لیست میگه متاسفانه در حال حاظر امکان ارائه سرویس مقدور نمیباشد. یعنی چی چرا اینقدر بی در و پیکره سیستمش !!

دوست عزیز ، بانک ملی بسیار در پیت میباشد ، بنده هم یوزر پَس دادم خود کارمندش واسم اکی کرد.. :دی

yaran 2010

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
امروز بانک صادرات یک بنر بزرگ سر در شعبه اش زده بود . روزشمار 26.66%

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
امروز بانک صادرات یک بنر بزرگ سر در شعبه اش زده بود . روزشمار 26.66%
سپرده سرمایه گذاری بهارانه برکت سپهر بانک صادرات
-------------------------------------------------------------
- محاسبه سود سپرده بصورت روز شمار
- پرداخت در سررسید

نرخ سود پس از دو ماه : ۲۳.۳۳٪
نرخ سود پس از چهار ماه : ۲۴.۴۴٪
نرخ سود پس از یکسال : ۲۶.۶۶٪
نرخ سود پس از دو سال : ۵۷.۷۷٪
نرخ سود پس از پنج سال : ۱۷۲٪

R a x

Registered User
لایک‌ها
80
دوستان میخوام فکر منو نقد کنین
به نظر بنزین 24 درصد افزایش پیدا کنه 520 به 910
اینجوری رکب میخوره بازار که تیز کرده بود برای بنزین 700 به 1000
و از اون ور اینها تو توافق وین تا اینجاها رو خوب پیش بینی کرده بودن که پول ها دقیق کی واریز بشه
درست همزمان با مرحله دوم تا دولت چپش پر باشه برای کنترل ارز! این اواخر هم که دو تا قسط طلب دلاری همزمان آزاد شد!
سیاست کلی روحانی هم تورم 25 درصدی هست واسه همین هم 24 درصد بیشتر آب برق گاز بنزین رو گرون نکردن
دارو هم که نمیخوان گرون کنن هیچ هزینه بهداشت و درمان هم میخوان 10 درصد کاهش بدن و بجاش 45 تومن یارانه رو زیاد نکنن
!
یادمون باشه گفتن 6 ماهه دوم 93 ارز تک نرخی !یعنی خداکثر 3 تومن ! و هدفشون اینه
سود بانکی هم زیر لفظی گفتن زیاد کنن فقط برای 6 تا 7 ماه!
مثلا کوثر کلید طلایی اش تا آخر اسفند یا آخر فروردین بیشتر مهلت افتتاح نداشت!(کلید طلایی 24 درصد روزشمار 6 ماهه)
ولی همزمان با توافق ضمنی(خودشون 23 درصد مشارکت دادن)در مصاحبه میگن غیر قانونی است تا بعد از 6 ماه جلوش رو بگیرن بلکه هم کمتر!

هدف و دلیلشون
قبل از مرحله دوم سرمایه سرگردان رو از بازار بکشن بیرون ولو با باج دادن به سود بالا!تا نقدینگی نره جنس بخره ارز بخره مسکن بخره و شوک تورمی ایجاد کنه
بعد از اجراش با اون اوصاف به جای70 درصد افزایش بنزین 24 درصد و رکب به بازار!سود رو بیارن پایین تا تولید از رکود تورمی خارج بشه
(تولید عمرا میتونست سود بانکی بالای 32 درصد رو بده)

الان هم باتوم روسیه به سوریه اضافه شده برای توافق نهایی در وین
از اون طرف هم تیم رقیب بیکار نیست
اون تیم هم میخواد زهر چشم بگیره و انتقام بگیره از روحانی با خریدن دلار و افزایش قیمت اون با سفته بازی!
که روحانی با گرفتن بابک از قبل میخواست سیگنال بترسین رو صادر کنه براشون تا ببینیم سنبه کی پرزورتر هست
نکته پایانی و بی ربط!
به نظرتون احتمال داره ضرغامی صدا و سیما با توجه به پایان عمر مدیریتش دار وا میده
مثلا داره باج میده عطاران مدیری زیرنویس هدفمند سازی در موافقت با روحانی (فارس و تسنیم اینجوری نیستن در بحث مرحله دوم)
یا اینکه با توجه به کاهش تبلیغات صدا و سیما میشه نتیجه گرفت
روحانی قول بودجه تپل رو به ضرغامی در سال جدید داده
تبلیغات به خاطر شروع سال جدید و نبود قراردادها کم هست یا از قصد کم کردن یا من اشتباه میکنم کم نشده
ولی در هرصورت امسال صدا و سیما پوز هر چی شبکه ماهواره ای رو زد نه؟
بهترین کانالهای کارتی آمریکا هم اینهمه فبلم تاپ آمریکایی رو در 15 روز نشون نمیده!
پایتخت و کلاه قرمزی و خوب بد زشت که جای خود!
واقعن من و تو داشت میسوخت از اون طرف گوگوش مثل همیشه کاری که با شوهرهای قبلیش کرد با من و تو کرد!
بفرمایید شام هم که نداشتن !
من وتو هوتو تو
به همین راحتی به همین خوشمزگی!
واقعا اگه یکمی فضا رو باز کنه صدا و سیما هیچ کس در ماهواره دنبال کانال فارسی زبان نمیره!واقعا هیچ چیزی ندارن!

Last edited:
بالا