برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
@Benchmarker آقای بنچمارکر که تو پاتوق قسمت دلار میگی با پایین اومدن دلار کاسبای پدرسوخته قیمت پایین نیاوردن مگه اون کسی که جنس رو توضیع میکنه قیمتش رو پایین آورده کاسبا پایین بیارن ,مگه اون سری که دلار نصف شد قیمت جنس پایین اومد که این سری بیاد؟پس درست صحبت کن
همه کاسبا که پدرسوخته نیستن . اینهمه کاسب شریف که زحمت میکشن
ولی توشون هستن کسایی که خودرو و ملک رو با دلار 40 و 50 تومنی میفروختن

ببین من دفعه قبلی رو یادمه
تو محله مد نظر بنده ملک نوساز متری 14 شده بود ولی وقتی دلار ریزش کرد تا 10 پایین اومد ( الکی جوگیر شده بودن )
این یه نمونه ملک
بقیه چیزا رو نمیدونم چون قیمتشون دستم نیست

یه موضوعی هستش در مورد ارزونی . بعضی از کارا دوره تامین جنش گرون و اثر گذاری اون روی خروجی یکم طولانیه . یعنی امروز دلار 30 بشه شاید 3 ماه دیگه اثرش رو بزاره واگه توی این 3 ماه کاهش داشته باشه دیگه اون گرونی رو اصلا تجربه نمیکنه

سال 92-93 هم همین اتفاق افتاد بعدش رکودی داشتیم که کمر شکن بود . دیگه خودت شاهدی چقدر خونه به قیمت پیدا میشد ! اون حبابه قبل از اینکه تثبیت بشه خوابید
سر همون رکود من بیشتر خریدهامو اعتباری انجام میدادم

اگه قیمت دلار از 33 به 20 برسه :
1 - باید روی 20 برای مدتی پایدار بمونه که اون تب و تابه بخوابه
2 - باید جنس جدید با قیمت ارزون تر تامین بشه که فروشنده ارزون تر بده . مگه اینکه یهو به خاطر رقابت توی کار مجبور باشه جنسی که گرون خریده رو ارزون بده !

بازم دارم میگم دلار از 33 سریعا کاهش پیدا کرد و اثرات گرونی دلار 33 رو هیچ کسی ندیده که شاید الان بخواد کاهش قیمت رو تجربه بکنیم ولی اگه ثابت میشه قطعا افزایش قیمت رو تجربه میکردیم

بعد شما اینو در نظر نمیگیری یه سری کاسبا که قیمت اجناسشون دلاریه یا به شدت به دلار وابسته هستش ، فرضا کالای X رو وقتی که دلار 33 هستش به قیمت دلار 40 حساب میکنن و روی اون سودشون رو میکشن :D
شما خودت رو جای اون کاسب بزار ، جنسش رو از اینور بفروشه تا مجدد جایگزین بکنه من یا بقیه میتونیم تضمین بدیم دلار 40 یا بیشتر نمیشه ؟ نه
پس حاشیه سودش رو بیشتر میکنه
حالا وقتی خیال کاسب از بابت رشد شارپی دلار راحت بشه و دلار هم مثلا 20 باشه ، بنده خدا مرض که نداره به قیمت قبل بده ! اولش مقاومت میکنه جنس جدید که بخره به قیمت جدید میده . اگه نده که یه موضوعی به اسم رقابت وسط میاد و مشتری هاش رو از دست میده
این فقط به شرطی هستش که دلار اگه 20 یا 22 میشه ، برای چند سال با شیب خییلی کمی بالا بره

بعدش هم یه چیزی که حقیقته اینه که هم دلار همیشه صعودیه و هم تورم همیشه وجود داره ! الان با ریزش دلار صرفا از سرعت گرونی کاسته شد

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
حالا خوبه 24 ساعت نشده دلار به قیمت چند هفته پیش برگشته و معلوم هم نیست صبح چی میشه با این حال همه به جون هم افتادن مشاهده پیوست 1203446
همینو تعمیم بدید به کل جامعه ... تفرقه بنداز حکومت کن
اصلا من خودم از دیشب در حال تفرقه پراکنی بودم
44.gif

گفته بودم تا وقتی امین از لیست شرکت های تحت تحریم در نیاد من روغن جامد و دلار رو گروگان میگیرم
145.gif

اصلا شما برو امین رو ببین ، امروز مثبت 5 شد
ترسیدن دیگه
یه 50-60 درصد بده ، هم دلار رو ولش میکنم هم روغن جامد رو عرضه میکنم
@learndl چرا بن شده دقیقا؟ اینا تنشون میخاره جور بن شدن رو باید افراد شریفی مثل @learndl بکشن.
تازه یه شرطی هم learndl داشتم ، اونم بگیرم دیگه دلار رو بیخیال میشم . بحث 200-300 میلیون پوله باد آوردست
1.gif

این بازار باید به من دیوانه عادت کند

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
همه کاسبا که پدرسوخته نیستن . اینهمه کاسب شریف که زحمت میکشن
ولی توشون هستن کسایی که خودرو و ملک رو با دلار 40 و 50 تومنی میفروختن

ببین من دفعه قبلی رو یادمه
تو محله مد نظر بنده ملک نوساز متری 14 شده بود ولی وقتی دلار ریزش کرد تا 10 پایین اومد ( الکی جوگیر شده بودن )
این یه نمونه ملک
بقیه چیزا رو نمیدونم چون قیمتشون دستم نیست

یه موضوعی هستش در مورد ارزونی . بعضی از کارا دوره تامین جنش گرون و اثر گذاری اون روی خروجی یکم طولانیه . یعنی امروز دلار 30 بشه شاید 3 ماه دیگه اثرش رو بزاره واگه توی این 3 ماه کاهش داشته باشه دیگه اون گرونی رو اصلا تجربه نمیکنه

سال 92-93 هم همین اتفاق افتاد بعدش رکودی داشتیم که کمر شکن بود . دیگه خودت شاهدی چقدر خونه به قیمت پیدا میشد ! اون حبابه قبل از اینکه تثبیت بشه خوابید
سر همون رکود من بیشتر خریدهامو اعتباری انجام میدادم

اگه قیمت دلار از 33 به 20 برسه :
1 - باید روی 20 برای مدتی پایدار بمونه که اون تب و تابه بخوابه
2 - باید جنس جدید با قیمت ارزون تر تامین بشه که فروشنده ارزون تر بده . مگه اینکه یهو به خاطر رقابت توی کار مجبور باشه جنسی که گرون خریده رو ارزون بده !

بازم دارم میگم دلار از 33 سریعا کاهش پیدا کرد و اثرات گرونی دلار 33 رو هیچ کسی ندیده که شاید الان بخواد کاهش قیمت رو تجربه بکنیم ولی اگه ثابت میشه قطعا افزایش قیمت رو تجربه میکردیم

بعد شما اینو در نظر نمیگیری یه سری کاسبا که قیمت اجناسشون دلاریه یا به شدت به دلار وابسته هستش ، فرضا کالای X رو وقتی که دلار 33 هستش به قیمت دلار 40 حساب میکنن و روی اون سودشون رو میکشن :D
شما خودت رو جای اون کاسب بزار ، جنسش رو از اینور بفروشه تا مجدد جایگزین بکنه من یا بقیه میتونیم تضمین بدیم دلار 40 یا بیشتر نمیشه ؟ نه
پس حاشیه سودش رو بیشتر میکنه
حالا وقتی خیال کاسب از بابت رشد شارپی دلار راحت بشه و دلار هم مثلا 20 باشه ، بنده خدا مرض که نداره به قیمت قبل بده ! اولش مقاومت میکنه جنس جدید که بخره به قیمت جدید میده . اگه نده که یه موضوعی به اسم رقابت وسط میاد و مشتری هاش رو از دست میده
این فقط به شرطی هستش که دلار اگه 20 یا 22 میشه ، برای چند سال با شیب خییلی کمی بالا بره

بعدش هم یه چیزی که حقیقته اینه که هم دلار همیشه صعودیه و هم تورم همیشه وجود داره ! الان با ریزش دلار صرفا از سرعت گرونی کاسته شد
ببین دوست عزیز همه اجناس در ایران یا مستقیم یا غیر مستقیم به دلار وابستن از خیار محلی بگیر تا لاستیک خودرو که من فروشندش هستم ,این چیزی که شما میگی منم میگم ولی امثال من اصلا از نوسان گیری و این جور چیزا سر در نمیاریم که با دلار اونقدر بخریم با اینقدر نگه داریم این چیزایی که شما میگی مال ملیاردهایی هست که دارن توضیع کلی میکنن ,من روزانه قیمت میگیرم وبر اساس درصد اتحادیه قیمت رو مشخص میکنم ,اگه ارزون بخرم ارزون تر میدم گرون تر باشه گرون تر, دیگه کاسب پدر سوخته چه معنایی میده اون آقا میگه

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
ببین دوست عزیز همه اجناس در ایران یا مستقیم یا غیر مستقیم به دلار وابستن از خیار محلی بگیر تا لاستیک خودرو که من فروشندش هستم ,این چیزی که شما میگی منم میگم ولی امثال من اصلا از نوسان گیری و این جور چیزا سر در نمیاریم که با دلار اونقدر بخریم با اینقدر نگه داریم این چیزایی که شما میگی مال ملیاردهایی هست که دارن توضیع کلی میکنن ,من روزانه قیمت میگیرم وبر اساس درصد اتحادیه قیمت رو مشخص میکنم ,اگه ارزون بخرم ارزون تر میدم گرون تر باشه گرون تر, دیگه کاسب پدر سوخته چه معنایی میده اون آقا میگه
دقیقا کاسبی همینه
شما یا بقیه زحمت میکشید ، قراره سود بکنید
ارزون به دستتون برسه ارزون میدی ، ارزون نرسه با حاشیه سود مد نظرت در عین داستان رقابت ، جنست رو میفروشی

شاید منظور ایشون کسایی بوده که ملک و خودرو رو به قیمت دلار 40-50 میدادن
یا
کاسبایی که از ترسشون برای تامین جنس به قیمت بالاتر جنس رو گرون تر میدن ( اینا مقصر نیستن ، اینا هم باید منفعت خودشون رو ببینن ! هروقت اوضاع آروم شد اینا هم قطعا منطقی قیمت گذاری میکنن )

شما هم که میگی به قول خودتون کاسب خورد هستی . اون تامین کننده جنس شما ، همون کسیه که از ترس دلار گرونتر مجبوره قیمت تمام شدش رو با دلار 40 و بالاتر تنظیم بکنه . اون شخص وضعیت رو با ثبات تر ببینه ، جنسش رو هم به شما ارزون تر میده
شما هم که خط مقدمی ، ارزون تر میفروشی

فقط باید دلار روی قیمت نهایی خودش برای مدتی مثلا یکی دو سال ثابت باشه و با شیب آرومی بالا بره ;)

بعضی از مردم این دید رو متاسفانه دارن فکر میکنن کاسب زور میگه که از اساس اشتباهه . کسی که خودش در بطن این داستان باشه این موضوع رو درک میکنه . شما از این بابت ناراحت نباشید
کسی که حقوق بگیر باشه ، اینقدر تحت فشاره که به این چیزا اصلا فکر نمیکنه ، کاسبایی که درست کار میکنن مثل شما نباید به دل بگیرن

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,317
دیگه کاسب پدر سوخته چه معنایی میده اون آقا میگه

عزیز دلت نگیره از دست این افراد ,زورشون به حکومت و دولت که باعث و بانی این وضعیت هستند نمیرسه و به کاسب که حبیب خدا نامیده شده توهین میکنن
کسی که یه ذره از وضعیت و بازار باخبر باشه میدونه که کاسب ها بیشترین ضرر رو از این نوسانات دیدن و اگر مغازه رو تعطیل کرده بودند یه ملک یا زمین میخریدن بدون زحمت و استرس سود میکردن . اینها اصلا درکی ندارن که جور کردن جنس توی این وضعیت یعنی چی ...
فکر میکنن جنس که گرون میشه سود کاسب زیاد شده و کاسب ها خوشحال و سرمست میشن از گرونی, خبر ندارن که بیشترین ناراحتی و استرس گرونی مال خود کاسب هست
بهترین پاسخ به این افراد این هست که اگر کاسبی اینقدر خوبه چرا خودتون نمیاد مغازه بزنید و سود های کلان رو پارو کنید و بازار رو سرو سامون بدید و مانع از سود جویی کاسب های فعلی بشید :)

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,066
چرا خودتون نمیاد مغازه بزنید و سود های کلان رو پارو کنید
مغازه زدن سرمایه اولیه زیاد میخواد مگرنه خودشون هم مغازه میزدن
اینایی که سود میکنن برای هر مغازه ای نیست ، مثلا یه مغازه موبایل فروشی ، سخت افزار و... هیچ وقت نمیشه با مغازه فرش فروشی یا طلافروشی و... مقایسه کرد
سخت افزار و موبایل رو نمیشه انبار کرد دیگه از مد میره حتی توقف تولید میشه ، ولی طلا فروش تا حالا ضرر کرده؟ کدوم فرش فروشی ورشکست شده؟!
جنسی که از مد نمیره ، فاسد و خراب نمیشه ، هر جایی که بتونه انبار میکنه ، هرچقدر ارزش پول پهن بشه سرمایه اینا صد ها برابر میشه
شکی در این نیست ولی باید با جزئیات برسی کرد نه هر مغازه ای
این تجربه من بود برای وقتی که شاگرد مغازه بودم ، انبار کردن و احتکار غیر قابل انکاره ، بجای کلمه کلی مغزه بگید چه مغازه ای

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
عزیز دلت نگیره از دست این افراد ,زورشون به حکومت و دولت که باعث و بانی این وضعیت هستند نمیرسه و به کاسب که حبیب خدا نامیده شده توهین میکنن
کسی که یه ذره از وضعیت و بازار باخبر باشه میدونه که کاسب ها بیشترین ضرر رو از این نوسانات دیدن و اگر مغازه رو تعطیل کرده بودند یه ملک یا زمین میخریدن بدون زحمت و استرس سود میکردن . اینها اصلا درکی ندارن که جور کردن جنس توی این وضعیت یعنی چی ...
فکر میکنن جنس که گرون میشه سود کاسب زیاد شده و کاسب ها خوشحال و سرمست میشن از گرونی, خبر ندارن که بیشترین ناراحتی و استرس گرونی مال خود کاسب هست
بهترین پاسخ به این افراد این هست که اگر کاسبی اینقدر خوبه چرا خودتون نمیاد مغازه بزنید و سود های کلان رو پارو کنید و بازار رو سرو سامون بدید و مانع از سود جویی کاسب های فعلی بشید :)

کلیت حرف ـــتون رو قبول دارم اکثر کاسب ها از وضعیت فعلی ناراحتن خیلی هاشون دارن ورشکست میشن جنسی که میفروشن رو به همون قیمت نمیتونن جایگزین کنن این از این :دی
ولی بعضی از کاسب های بزرگوار میان اجناس رو انبار میکنن تا جایی که جنسی تو بازار نمیمونه بعد قطره چکانی با قیمت های چند برابری پخش میکنن ! دیگه اسم این کاسبی نیست

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,317
کلیت حرف ـــتون رو قبول دارم اکثر کاسب ها از وضعیت فعلی ناراحتن خیلی هاشون دارن ورشکست میشن جنسی که میفروشن رو به همون قیمت نمیتونن جایگزین کنن این از این :دی

باز دم شما گرم این قسمت رو قبول دارید :D

ولی بعضی از کاسب های بزرگوار میان اجناس رو انبار میکنن تا جایی که جنسی تو بازار نمیمونه بعد قطره چکانی با قیمت های چند برابری پخش میکنن ! دیگه اسم این کاسبی نیست

این که احتکار و گران فروشی اتفاق میوفته رو من هم قبول دارم ولی شروع داستان از سمت کاسب یا حتی تمام تاجرهای معمولی نیست
این انبار کردن ها در بازارهایی اتفاق میوفته که انحصاری و رانتی هستند و رقابتی در اون ها وجود نداره و تمامشون هم تهش میرسه به خود دولت (برنج روغن آرد خودرو و ...)

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
دوستان امروز اوضاع چطوره؟:D
پشت سیستم سایتارو باز کردم ، گوشیمم کنارمه
روند رو دنبال بکنم :p
امروز روز مهمیه ، ببینیم با یه موج صعودی قوی به سمت 35-36 میره و از اونجا میریزه یا از همین مسیر محدوده 25-26 رو به پایین میشکونه :D
حالت دوم اتفاق بیوفته ، اتفاقات قشنگی میوفته که منم نظرم اینه حالت دوم اتفاق میوفته

signore

Registered User
لایک‌ها
636
پیش بینی منم اینه که قیمت یا می‌ره بالا یا میاد پایین یا همینجا میمونه :D:D:D

اینو داشته باشید تا بعداً پستمو براتون نقل قول کنم و به همه ثابت کنم چه آدم خبره و زرنگی هستم :D:D:D

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
پیش بینی منم اینه که قیمت یا می‌ره بالا یا میاد پایین یا همینجا میمونه :D:D:D

اینو داشته باشید تا بعداً پستمو براتون نقل قول کنم و به همه ثابت کنم چه آدم خبره و زرنگی هستم :D:D:D
درک میکنم عزیزم :p

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
پشت سیستم سایتارو باز کردم ، گوشیمم کنارمه
روند رو دنبال بکنم :p
امروز روز مهمیه ، ببینیم با یه موج صعودی قوی به سمت 35-36 میره و از اونجا میریزه یا از همین مسیر محدوده 25-26 رو به پایین میشکونه :D
حالت دوم اتفاق بیوفته ، اتفاقات قشنگی میوفته که منم نظرم اینه حالت دوم اتفاق میوفته
واسه منی که دلار ندارم خداکنه بیاد پایین ولی اینا فیلمشونه از این خبرا نیست . افسوس میخورم پولمو جای دیگه سرمایه گذاری کردم وگرنه هرچی داشتم دلار میخریدم

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
واسه منی که دلار ندارم خداکنه بیاد پایین ولی اینا فیلمشونه از این خبرا نیست
100%
این دیگه یه موضوع اثبات شدست برای هممون
کسی هم میخواد بخره ، بخره ولی نه رو قله که بعدش منتظر بالا رفتن بیشترش باشه
به نظرم برای کسی که با دید حفظ ارزش پول هم وارد میشه باید این موضوعات رو در نظر بگیره وگرنه روی هر قیمتی دلار خریدن به معنی حفظ ارزش پول نیست

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
اینجا تاپیک تحلیل هست ولی پستارو که میخونم بیشتر هیجانه تا تحلیل. بره بالا میگن میشه 40-50 بیاد پایین میگن میشه 15-20 که جفتشم نمیشه :D

من نمودار رو که دیدم وقتی دلار 32 بود بالای میانگین 7 روزه بود و یک ضرب تا 26 اومد دیروز که دقیقا میانگین 99 روزه بود. چنین اتفاقی 3ماه پیش هم افتاد ولی توی 2 مرحله که اول از 25.6 تا 21.6 ریخت و یکم رفت بالا و بعد از 2هفته تا 20.6 ریخت که بازم اون موقع میانگین 99 روزه بود.

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
اینجا تاپیک تحلیل هست ولی پستارو که میخونم بیشتر هیجانه تا تحلیل. بره بالا میگن میشه 40-50 بیاد پایین میگن میشه 15-20 که جفتشم نمیشه :D

من نمودار رو که دیدم وقتی دلار 32 بود بالای میانگین 7 روزه بود و یک ضرب تا 26 اومد دیروز که دقیقا میانگین 99 روزه بود. چنین اتفاقی 3ماه پیش هم افتاد ولی توی 2 مرحله که اول از 25.6 تا 21.6 ریخت و یکم رفت بالا و بعد از 2هفته تا 20.6 ریخت که بازم اون موقع میانگین 99 روزه بود.
بالاخره بعد از چند وقت یک تحلیل نسبتاً درست و منطقی در این تاپیک مشاهده شد. ممنونم از شما

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,317
بالا