برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
در این مرحله باید گفت
هر شخصی هر کاری از دست ش بر میاد انجام بده
حالا اگر سود داد بهتر نداد حداقل حفظ سرمایه کرده
در مجموع اکثر بازار ها همسو با هم حرکت میکنن چون در واقع ارزش ریال پایین میاد و همه با هم رشد میکنه
غیر بورس که هیج ...

اگر نه سود داد و نه حفظ سرمایه کرد و بلکه ضرر شد تکلیف چی هست ...
به نظر من چون اون روی بورس دیده شده توصیه به سایر بازارها میشه ولی شاید این حقیقت پنهان مونده که اون روی بازار سکه و دلار و خودرو هنوز نمایان نشده, همون طور که یه نمونه ازش رو 2 سال پیش دیدیم شاید یادمون رفته بود ولی این هفته برامون یادآوری کردند
خیلی ها میگن 2 سال پیش دلار از 18 اومد 12 ولی سال بعدش از 18 هم بالاتر رفت و اگر کسی دلار 18 تومنی هم نگه داشته بود الان سود کرده بود ,ولی اگر امید به ثبات بره دیگه کسی از چند کیلومتری بازار های دلار و سکه هم رد نمیشه و خودرو هم برمیگرده به جایگاه خودش یعنی یه کالای مصرفی و پر هزینه
اگر این بازار ها 1 سال ثابت بشه همه دلار ها و سکه ها رو به امید اینکه 4 سال دیگه شاید گرون بشه نگه نمیدارن و میفروشن و میرن دنبال زندگی و کارشون

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
اگر نه سود داد و نه حفظ سرمایه کرد و بلکه ضرر شد تکلیف چی هست ...
به نظر من چون اون روی بورس دیده شده توصیه به سایر بازارها میشه ولی شاید این حقیقت پنهان مونده که اون روی بازار سکه و دلار و خودرو هنوز نمایان نشده, همون طور که یه نمونه ازش رو 2 سال پیش دیدیم شاید یادمون رفته بود ولی این هفته برامون یادآوری کردند
خیلی ها میگن 2 سال پیش دلار از 18 اومد 12 ولی سال بعدش از 18 هم بالاتر رفت و اگر کسی دلار 18 تومنی هم نگه داشته بود الان سود کرده بود ,ولی اگر امید به ثبات بره دیگه کسی از چند کیلومتری بازار های دلار و سکه هم رد نمیشه و خودرو هم برمیگرده به جایگاه خودش یعنی یه کالای مصرفی و پر هزینه
اگر این بازار ها 1 سال ثابت بشه همه دلار ها و سکه ها رو به امید اینکه 4 سال دیگه شاید گرون بشه نگه نمیدارن و میفروشن و میرن دنبال زندگی و کارشون

خوب ذات بازار ریسک
ولی اگر درست انتخاب بشه در این موقعیت احتمال اینکه ضرر کنی نزدیک صفر
ممکن چند سال درجا بزنه ولی دوباره رشد میکند
کالای سرمایه‌ای ،ماشین ،ملک
البته فعلا چاره‌ای نیست فقط نباید نقد بود
به شخصه دیدم بنده خدا آهن خریده در انبار فروشنده انبار کرده یا همچنین طلا
خلاصه کسی که درآمد داره ی برنامه ای داره برای پول ش دیگه
نقد که نگه نمی‌دارد

Sent from my iPhone using Tapatalk

MOHAMMAD.66.110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
72
ما وقتی میگیم دلارارو بالای 30 به دلالا انداختیم اونقد ساده نیستیم که به ذهنمون نرسه ممکنه به 40 برسه بعد چی؟!
ما تمام سناریوها رو از قبل بررسی کردیم:D
اگه به 40 برسه ما رو 20- 25 تو اصلاح همه رو جمع میکنم:p:D یعنی بازم سود کردیم!:p:p:p
اگه معجزه شد رسید به 50 ما دوباره 30 تا 35 تقریبا بدون سود وضرر دلارا رو جمع میکنیم:D:p
خلاصه سر ما بعد 15 سال ترید تو اف ایکس که اصلا قابل مقایسه با این بازر تخمی تخیلی ایران نیست کلاه نمیره
خیالتون تخت.:p:cool: برید از روز اول پستای منو بخونید هر روز تا الان از صعود حمایت کردم.تا الان که بالای 30 رفته!
از قبلا هم گفتم میبره بالای30 :p:p:p

signore

Registered User
لایک‌ها
636
ما وقتی میگیم دلارارو بالای 30 به دلالا انداختیم اونقد ساده نیستیم که به ذهنمون نرسه ممکنه به 40 برسه بعد چی؟!
ما تمام سناریوها رو از قبل بررسی کردیم:D
اگه به 40 برسه ما رو 20- 25 تو اصلاح همه رو جمع میکنم:p:D یعنی بازم سود کردیم!:p:p:p
اگه معجزه شد رسید به 50 ما دوباره 30 تا 35 تقریبا بدون سود وضرر دلارا رو جمع میکنیم:D:p
خلاصه سر ما بعد 15 سال ترید تو اف ایکس که اصلا قابل مقایسه با این بازر تخمی تخیلی ایران نیست کلاه نمیره
خیالتون تخت.:p:cool: برید از روز اول پستای منو بخونید هر روز تا الان از صعود حمایت کردم.تا الان که بالای 30 رفته!
از قبلا هم گفتم میبره بالای30 :p:p:p
شما یک انسان فوق العاده باهوش و زیرک با شم اقتصادی قوی و با تجربه بسیار بالا در زمینه های مالی و تجاری و مبادلات ارزی هستی که به درستی میتونی اتفاقات و وضعیت بازارها در آینده رو پیش بینی کنی و تصمیمات صد در صد درستی اتخاذ کنی:)

MOHAMMAD.66.110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
72
شما یک انسان فوق العاده باهوش و زیرک با شم اقتصادی قوی و با تجربه بسیار بالا در زمینه های مالی و تجاری و مبادلات ارزی هستی که به درستی میتونی اتفاقات و وضعیت بازارها در آینده رو پیش بینی کنی و تصمیمات صد در صد درستی اتخاذ کنی:)
در جواب اونایی بود که گفتن حرف از فروش زدی ...باعث ضرر ملت شدی.....انتخابات رو پیش بینی کردی .............البته شاید مخاطبشون من نبودم:p:p:p

MOHAMMAD.66.110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
72
اینجا خیلی ها ظاهرا دارن میسوزن از یک سری مسایل ........

Last edited:

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
دولار ارزون شده اینجا شده بیابون:eek:

هفته دیگه این موقع این تاپیک دیدن داره و با سرعت نور جلو میره
نقل قول و گفتم ها و بحث های زیادی در راه خواهد بود 10.gif
الان بچه ها دارن گرم میکنن آماده باشن :دی

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
یعنی الان وقت خریده؟

یه عده میگن ترامپ رای میاره و دلار میشه 50 تومن یه عده هم میگن بایدن رای میاره و دلار میشه 20 تومن (حالا خودتون تصمیم بگیرید که وقت خرید هست یا نه)
من خودم ترجیح دادم یه مقدار از سرمایه رو نقد نگه دارم و تبدیل نکنم

قیمت فروش دلار چنده امروز؟

28.000 تومان

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
مشاهده پیوست 1203690
منبع نمودار رهاورد
این 3 تا دونه کندل کنار هم رو اگه من توی بورس ببینم یا توی بازاری که بر اساس عرضه و تقاضای واقعی بالا پایین بشه نه قیمت دستوری ، بدون در نظر گرفتن هیج موضوع مرتبط دیگه ای ، یعنی قدرت صعودِ کم
قیمت فعلی نمودار توی رهاورت 293750 ریال هستش یعنی قیمت فروش ملی
کف کندل هم 27520 ریاله ( پایینترین نقطه کندل قرمز و اولیش نقطه کندل سبد کناریش )
امضاء : سم پاش :p
* نظر شخصی
* با مخاطب قراردادن شخص ناراحت از ریزش که به پستام واکنش نشون میده ، بگم که " نظر شخصیه " شاید درست در نیاد :p
@MihanV
همانگونه که گفته بودیم
44.gif

*منبع نمودار رهاورده و با واقعیت بازار نمیدونم میخونه یا نه ! شاید الان 30 تومن معامله بشه ، من نمودار رو میگم
بریم جلوتر ببینم کدوم پستو باید نقل قول بکنم
s199.gif

d2.JPG

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
@MihanV
همانگونه که گفته بودیم
44.gif

*منبع نمودار رهاورده و با واقعیت بازار نمیدونم میخونه یا نه ! شاید الان 30 تومن معامله بشه ، من نمودار رو میگم
بریم جلوتر ببینم کدوم پستو باید نقل قول بکنم
s199.gif

مشاهده پیوست 1204663
ببخشید متوجه نشدم تحلیلتون واسه هفته اینده ریزشیه یا افزایشی؟

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
ببخشید متوجه نشدم تحلیلتون واسه هفته اینده ریزشیه یا افزایشی؟
والا ارز رو واقعیت اینه نمیشه تحلیل کرد:(
این تحلیل هم بر اساس نمودار سازی صرافیه وگرنه بر اساس عرضه و تقاضای واقعی نیست
یعنی یه جورایی صرافی نمودار سازی میکنه
کل نظرم رو از این نقل قولا میگم :p
از نظر من قیمت دلار باید پایین بیاد ( دلایل خاص خودم رو دارم )
یه اتفاق باید این جرقه رو بزنه . یه جرقه خورد و 20% کاهش داشت ...
همونطوری که قبلی هم احتمال بود و میتونست اتفاق نیوفته ، بعدی هم احتماله و ممکنه اتفاق نیوفته ولی احتمال رخدادش از نظر من بیشتره . اونم آروم آروم نه اینکه یهو تا 23 الی 20 کاهش داشته باشه ...
1 ساله که از 20 تا 33 رشد داشته ، 1 شبه نبوده که 1 شبه هم پایین بیاد

این پایین اومدن از نظر من هم موقتیه . همه چیز توی ایران یه روند صعودی داره و هممون اینو میدونیم ، صحبت سر روند های میان مدتیه

یسریا غیر منطقی هستن میگن دلار 10 تومن میشه ، 15 میشه و ...
نمیگم نمیشه ولی اون قیمت ها دلیل درست و حسابی میخواد و همینطوری بی دلیل کاهش پیدا نمیکنه

از نظر من دلار یه شوک منفی رو میبینه و این موضوع رو بر اساس همون گذشته میگم که باید ازش درس بگیریم
ولی اون ریزش از نظر من ارزونی و خوشبختی نیست :D
من صرفا از یه کاهش حرف میزنم
از همون موقع که 33 هم معامله میشد گفتم پایین میاد و تا 25 هم اومد یعنی 20% ! یعنی کسی که تا 2 روز قبلش 33 میخواست بخره ، 2 روز بعدش 25 میتونست بخره
برای یه مرحله توی 1 هفته 20% کم نیست ؟!

حالا اینکه پایینتر اومد دلیل بر گل و بلبل بودن شرایط نیست . صرفا یه نظره برای کسی که قصد معامله داره و باید این رو بدونه ! کسی که بتونه 20% ارزون تر خرید بکنه ، رقم کمی به نفعش نیست

بعد اینکه من نگفتم پایین میاد و همون جا میمونه :D
اگه جایی گفتم بهم نشون بده و همینجا میگم اشتباه گفتم !

من فقط میگم به یه نفس گیری نیاز داره همین . کسی هم که حتی روی قله خریده باشه به خاک سیاه نمیوفته ! اگه به پولش نیاز نداشته باشه مدتی بعد دوباره همون قیمت رو میبینه و بالاتر هم میره
دلار میتونه تا 23.5 کاهش داشته باشه و در قدم های بعدی بین 22 تا 20 . زیر این عدد ممکن نیست مگه اینکه اتفاق خاص اقتصادی بیوفته . اگه بایدن بشه این اتفاق با احتمال قوی تری میوفته حتی شده برای کوتاه مدت
در صورتی هم که ترامپ بشه ، دلار تا قبل از انتخابات تا همون 25 اینطورا پایین تر نمیره ( بعید میدونم بره ) و بعدش روند صعودیه . شاید یه مدت بعدش هم بتونن با تبلیغات و ترفند هایی قیمتش رو ثابت بکنن و یا حتی تا همون 22 بیارن ولی اثری نخواهد داشت

در ضمن همچنان اثر قرارداد 25 ساله چین و همینطور کرونا ، نامفهومه

دلار زیر 20 فقط و فقط باید پشت سرش دلایل درست و حسابی باشه مثلا اون قرارداد 25 ساله به نفع ایران باشه ( بعید میدونم ) یا برگشت به برجام و ادامه مذاکرات

اینا همشون نظرات شخصیه منه و دلیلی نداره درست باشه . در نهایت صحبت های ما کنار هم و در نهایت بعد از بررسی های هر شخصی ، ملاک عمل خودشه

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
انگار بعضی ها نمیخوان با وجود بلاهایی که در گذشته چندین بار تجربه کردن درس بگیرن یعنی اینا همونایی هستن که توی انتخابات بعدی توی صف با شناسنامه وایستادن و حرفهای چندرغاز یه بیسوادو باور کردن

بالا