برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

Adobe Audition

Registered User
لایک‌ها
89
گرمی 3 میلیون ؟ :ROFLMAO: اون هم رد میکنه عزیزم! یکلحظه فکر کردم شما تنها تولید کننده طلا در دنیا هستی اومدی نرخ جهانی رو تایین کنی

گرانتر شدن طلا بخاطر افزایش استفاده در مبادلات جهانی و سرمایه گزاری روی آن است ((( همین ارزهایی که میبینید مثل یورو و دلار و یوان و روبل و ریال کاملا بدون پشتوانه هستند و صرفا یک کاغذی چاپ شده بیش نیستند واتفاقا خودشان نیازمند یک پشتوانه قوی هستند)))

ولی طلا نیازی به پشتوانه ندارد و مختص و محدود شده به اسم یک کشور هم نیست چون در تعدادی از کشورها معادن طلا پیدا میشود نمیشود گفت ارز یک کشور خاص است ولی بشدت محبوب و خاص و قدرتمند و سودآور و تمامی کشورها و مردم آنرا قبول دارند

اگر فقط طلا بعنوان ارز مبادله ای در دنیا مورد قبول قرار بگیرد که در حال اتفاق افتادن است تقریبا ارزهای کاغذی همه کشورها بدون شک سقوط خواهند کرد که این هم در حال اتفاق افتادن است
و تنها راه نجات طلاست;);) و افرادی که حتی با اون نرخ گرمی 3 میلیون که شما حدس میزنید هم خرید و سرمایه گزاری کنند باز هم ضرر نکردند;)
حالا طرف میاید میگه بنظر شما دوستان بنده چقدر کاغذ بخرم بزارم توی صندوق امانات فلان بانک ! خب احمق جون با همان پول برو طلا بخر بهمان دلیلی که بالا گفتم

پس چی همین امریکا با مقداری سرمایه گزاری و خرج کردن کاغذ دلار در خاورمیانه(سوریه و عراق و افغانستان) از اون طرف چندین کامیون طلا برداشت برد:ROFLMAO::LOL:

مسئولین ایران هم اگر هوش اندکی هم میداشتند در این سالها بجای استخراج و ذخیره طلا آنرا براحتی حراج نمیکردند چون بیشترش از کشور خارج میشود همیشه یک عده سرمایه دار و سیاستمدار بسیار باهوش هستند که چشم طمع به سرمایه مفت دیگر کشورها دارند

Last edited:

persian2000

Registered User
لایک‌ها
7
الان دلار سهمیه ای هست؟ مثلا هر نفر فلان قدر در سال؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,248
سلام
همون‌طور که می‌دونید پرشین تولز قرار تا یکی دو هفته دیگه تعطیل بشه.
من یک گروه راه اندازی کردم برای اینکه جمع پرشین تولز رو حفظ کنیم. یک بخشی هم برای کار و سرمایه گذاری اختصاص دادم. حالا یا جواب میده یا نمیده.عضویت درش ضرر ندارد. لینک عضویت:

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,811
سلام
همون‌طور که می‌دونید پرشین تولز قرار تا یکی دو هفته دیگه تعطیل بشه.
من یک گروه راه اندازی کردم برای اینکه جمع پرشین تولز رو حفظ کنیم. یک بخشی هم برای کار و سرمایه گذاری اختصاص دادم. حالا یا جواب میده یا نمیده.عضویت درش ضرر ندارد. لینک عضویت:

برای چی😭

black-black

Registered User
لایک‌ها
227
رو ارز سرمایه گذاری نکنید. گرون شدنش یعنی کاهش ارزش پول ملی. اخه کی تیشه به ریشه خودش میزنه؟؟؟؟؟

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,553

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312

sandis.gif

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
امروز یه جا خوندم دلار هرات داره جمع میشه متوجه نشدم یعنی چی

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,248
از یه قبرستانی پیامک دادند که میتونید برای مسکن نهضت ملی ثبت نام کنید. ارزش داره ثبت نام کنم؟ هرچند هنوز نفهمیدم مجردها رو قبول میکنند یا نه

وام هم داره؟ من ضامن ندارم. بعد چی میشه؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,248
گروه تلگرامی دیجیکال جهت حفظ کاربران پرشین تولز بعد از تعطیلی فروم:

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
گرانتر شدن طلا بخاطر افزایش استفاده در مبادلات جهانی و سرمایه گزاری روی آن است ((( همین ارزهایی که میبینید مثل یورو و دلار و یوان و روبل و ریال کاملا بدون پشتوانه هستند و صرفا یک کاغذی چاپ شده بیش نیستند واتفاقا خودشان نیازمند یک پشتوانه قوی هستند)))

برای من جای سواله مفهوم پول رو شما چه طور میشورید میزارید کنار؟

ارزهای معتبر جهانی پشتوانه ندارند یعنی چی؟ چرا با متد 10 قرن پیش فکر می کنید؟

تورم تا قبل از کرونا 2 درصد بوده در دنیا بعدا شما روی چه حسابی از پشتوانه نداشتن صحبت می کنید؟

تولید و بالتبع اون مالیات های ترلیون دلاری به نظر شما پشتوانه نیست؟

این قدر افکار پوسیده و توهمات یک سری بی عقل از دانشگاه امام صادق رو ترویج ندید.

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
واقعا پول ارزهای خارجی اگر کاغذ و بی ارزش هستند، پس اجناسی که فروخته می شن قیمتشون خیلی فراتر از اینها هست؟
یعنی آیفون 1000 دلاری قیمتش 100 هزار دلار هست؟ یا تلویزیون 500 دلاری 8 هزار دلار می ارزه؟
درواقع کارگر و کارمند کشورهای درست و درمون غربی و شرقی درآمدشون اگر ماهی 1200 دلار هست کم هست؟ باید 100 هزار دلار بگیرن؟

این چه منطقیه؟ پول بی ارزش یعنی چی؟

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
واقعا پول ارزهای خارجی اگر کاغذ و بی ارزش هستند، پس اجناسی که فروخته می شن قیمتشون خیلی فراتر از اینها هست؟
یعنی آیفون 1000 دلاری قیمتش 100 هزار دلار هست؟ یا تلویزیون 500 دلاری 8 هزار دلار می ارزه؟
درواقع کارگر و کارمند کشورهای درست و درمون غربی و شرقی درآمدشون اگر ماهی 1200 دلار هست کم هست؟ باید 100 هزار دلار بگیرن؟

این چه منطقیه؟ پول بی ارزش یعنی چی؟
به پول های کاغذی در اصطلاح Fiat Money گفته میشه، این پول ها لزوما پشتوانه طلا یا نقره (که ارزش ذاتی دارن بر عکس پول کاغذی) ندارند و دولت ها و بانک های مرکزی می تونن در صورت نیاز اینارو به صورت نامحدود چاپ کنن که البته تبعاتی داره (در صورتی که طلا و نقره مثلا قابلیت چاپ نداره و محدوده) مخصوصا اگه کشور چاپ کننده، جزو قدرت های اصلی جهان نباشه (ونزوئلا، زیمباوه، ایران، آلمان بعد از جنگ جهانی اول که همگی ارزش پول هاشون با سرعت زیادی به سمت صفر رفت)
خود آمریکا هم یه زمانی روی استاندارد طلا بود که هر دلار کاغذی آمریکا در واقع مثل یه چک بود که شما می تونستی تبدیلش کنی به مقدار معینی طلا
با انقلاب صنعتی و افزایش چشمگیر جمعیت جهان و ایجاد مصرف گرایی، نیاز به حجم پول در گردش بسیار بسیار بیشتری به وجود اومد که استادارد طلا (که محدوده) جوابگو نبود پس بایستی کنار گذاشته میشد و سیستمی ایجاد میشد که روی کاغذ نامحدوده و به طور کامل در کنترل دولت و بانک مرکزیه:
پول کاغذی بدون پشتوانه طلا
خب حالا پشتوانه پول های کاغذی چیه؟!
اعتماد!
اعتماد به کی؟
دولتی که این پول کاغذی رو چاپ میکنه
مثلا چرا الان از بعد از جنگ جهانی دوم، عمده مبادلات تجاری جهان بر اساسه دلاره؟ به خاطر اینکه ازون زمان دولت آمریکا به عنوان ابرقدرت دنیا (قدرت نظامی اول دنیا و تامین کننده امینیت دریاها به عنوان اصلی ترین مسیر تجاری جهان) شناخته شده و در نتیجه اعتماد زیادی به دولتش و پولی که چاپ میکنه ایجاد شد
چرا ریال در مقابل ارزهای دیگه مدام سقوط میکنه؟! چون ریالی که خلق میشه همه ـش داخل کشور سرازیر میشه (بر عکس دلار آمریکا!) اما به همون نسبت کالا و خدمات ایجاد نمیشه و این خودش بی اعتمادی به دولت و سیستم اقتصادی کشور ایجاد میکنه و یه سیکل معیوب کاهش ارزش پول ادامه پیدا میکنه
حالا این بحث که پول های کاغذی فاقد ارزش ذاتی هستن ازینجا نشات میگیره که عده ای معتقدن با افزایش حجم این پول ها در جهان اگر به نسبتش کالا و خدمات ایجاد نشه (مثلا زمان کرونا) تورم به وجود میاد و ارزش این پول ها مدام باید کم و کمتر بشه (یا به عبارت دیگه کالاها گرون میشن)! چون تعادل عرضه و تقاضا بهم میریزه.

همه اینا هم ریشه در جمعیت داره، بالاخره زمین هم خودش محدوده و هم منابعش، در نتیجه ما نمی تونیم تا ابد رشد جمعیت (به دنبالش رشد حجم پول های کاغذی) و رشد حجم کالا و خدمات داشته باشیم و این یه جایی به بن بست خواهد خورد و فرو می پاشه مگر اینکه یه چیزی شبیه انقلاب صنعتی رخ بده!

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
ممنون از نظرتون

صرفا اون مطلب رو برای یک سری افراد که دنبال شبه علم هستند عرض کردم

اینها همه چی رو باختند؛ اقتصاد، سیاست خارجی، مردم، رفتار انسانی و ... همه رو باختند و حالا به کارکرد اقتصادهای برتر دنیا مشکوک هستند

می خوان اقتصادی که تورم پولش سالی 2 درصد هست رو تو اذهان داخلی جوری جلوه بدن که گونی گونی پول چاپ می کنه

بالا