برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
با این وضعیت فعلی ، من که بعید میدونم حداقل تا 1 ماه دیگه دلار بیاد بالای 3000 تومن...
یخورده به مسائل غیر روانی نگاه کنیم میبینیم که واقعی قیمت اومده پایین
اصلی ترینش ممنوعیت وارداته که تقاضای دلار رو خیلی کم کرده (به جزء قاچاق)
دومیش هم افزایش درآمد نفتی هفته به هفته هست (الان آمارش دستم نیست ولی توی 5 هفته آخر افزایش داشته)
سومیش هم افزایش درآمد گازی (فصل سرما) (البته از اونور به دلیل کمبود گاز درآمد پتروشیمی کمتر میشه که تاثیرش کمه)
چهارمیش هم که روانی هست همین مذاکراته
مسائل دیگه هم مثله مرکز مبادلات هم هست که بعد از حدود 2-3 ماه داره تاثیرش رو میزاره

خیلی عجیب داره میاد پایین. برخی سایتها الان زدن 2790 .......... افتاده روی سرسره و بیخیال هم نمیشه!!!
کلا خیلی وضع ارز پیچیدس

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
دلارهای از کیسه در اومده باید دوباره برگرده تو کیسه خوب که جمع شد حالا نوبت دراومدن دوبارس جالبه مردم عادی برای n بار گول میخورن

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
این تاپیک از عنوانش کاملا مشخص هست سرمایه گذاری لطفا از دادن پست های ای کاش و آرزو اینکه قیمت ارز فلان بشه یا بسار بشه خودداری کنید .

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
امروز دلار رسید به 2800
فکر می کنید تا هفته ی دیگه به 2700 برسه؟

در مورد پست شما

دلار از 2900 پائین تر بیاد به اصطلاح معروف گندش از جای دیگه در میاد . دلیل هم دارم براش . اقتصاد علت و معلول هست . ماهیانه ایران شاهد تورم حداقل 10% هر ماه نسبت به ماه بعد هست . ارز باید با زمان رشد و یا کاهش داشته باشه اونم و پین شده به درآمد کشور . به این صورت نباید باشه که یک شبه بره بالا یا بیاد پائین . حتی همین پائین رفتن باز هم باعث رکود بازار و عدم ارائه جنس و کالا و استاپ میشه که خودش سم هست . ذولت وظیفه داره که در مملکت ثبات ایجاد و بانک مرکزی به عنوان بازوی اجرایی که ؟ ...... نیست :eek:

اقتصاد علت و معلول هست . اقتصاد دان باید سر کار باشه .

دوستان گرام : خواهشا سوال دارید از بنده حقیر در تاپیک مربوطه و خطاب به من بنویسید چون من تمامی پست ها رو می خونم و بعد تائید میکنم پیغام خصوصی ارسال نکنید چون شده من 30 تا پی ام جواب دادم که دقیقا جواب همگی یکی بوده . سعی کنید این اخلاقی که بین ما ایرانی ها جا افتاده رو بزاریم کنار . باید اطلاعات به اشتراک گذاشته بشه همین جور هم سوالات و جوابش .

پی ام ها رو هم جواب میدم مدتی نبودم و دسترسی درست حسابی به نت نداشتم بازم شرمنده که دیر شده و وقفه افتاده

drdexter

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
در ضمن بنده در فروم های دیگه هم عضو هستم سر همین بحث سرمایه گذاری ارز و طلا از امشب دیگه در فروم دیگه ای فعالیت نخواهم کرد . بازم میگم اگر سوالی داشتید از من خطاب به من بنویسید جواب میدم ، خواهشا پیغام خصوصی ارسال نکنید در این باره که کی بخرم و یا بفروشم چون بنده در تحلیل ها و شناخت موقعیت خرید و فروش همفکری میدم ولی رک و راست به واسطه اینکه از لحاظ اخلاقی مسئول میشه همون طور که در پست هام دید به هیچ عنوان نمیگم نه بخرید و نه بفروشید .

در ضمن سیستم اقتصادی رو آزاد هستید تحلیل کنید و یا اگر یه خبر سیاسی منطقه ای که تاثیر گذار هست رو فقط لینکش رو محبت کنید نه اینکه کل متن رو در این تاپیک منتقل کنید . سعی کنید اخبار رو در تاپیک مربوطه منتقل کنید . دوستان انگاری کلا قضیه پست های سیاسی رو 180 درجه برعکس متوجه شدن . تحلیل کنید ولی خطوط قرمز رو رعایت کنید

afshin1763

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد پست شما

دلار از 2900 پائین تر بیاد به اصطلاح معروف گندش از جای دیگه در میاد . دلیل هم دارم براش . اقتصاد علت و معلول هست . ماهیانه ایران شاهد تورم حداقل 10% هر ماه نسبت به ماه بعد هست . ارز باید با زمان رشد و یا کاهش داشته باشه اونم و پین شده به درآمد کشور . به این صورت نباید باشه که یک شبه بره بالا یا بیاد پائین . حتی همین پائین رفتن باز هم باعث رکود بازار و عدم ارائه جنس و کالا و استاپ میشه که خودش سم هست . ذولت وظیفه داره که در مملکت ثبات ایجاد و بانک مرکزی به عنوان بازوی اجرایی که ؟ ...... نیست :eek:

دوستان گرام : خواهشا سوال دارید از بنده حقیر در تاپیک مربوطه و خطاب به من بنویسید چون من تمامی پست ها رو می خونم و بعد تائید میکنم پیغام خصوصی ارسال نکنید چون شده من 30 تا پی ام جواب دادم که دقیقا جواب همگی یکی بوده . سعی کنید این اخلاقی که بین ما ایرانی ها جا افتاده رو بزاریم کنار . باید اطلاعات به اشتراک گذاشته بشه همین جور هم سوالات و جوابش .

پی ام ها رو هم جواب میدم مدتی نبودم و دسترسی درست حسابی به نت نداشتم بازم شرمنده که دیر شده و وقفه افتاده

با سلام خدمت دکتر و تشکر از نظرات ایشان.

با توجه به کاهش قیمت دلار در این چند روزه آیا احتمال اینکه در 2500 تثبیت شود میرود؟
با فرض ثبات انس در 1700 کف قیمت سکه را چقدر متصورید؟

ممنون

alireza-h1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض سلام خدمت دکتر عزیز.خیلی وقته که در مورد بازار طلا هیچ تحلیلی نکردید .از نظر من این کاهش قیمت ها فرصتی برای خریده .به نظر شما روند نزولی تا کی ادامه خواهد داشت؟

mska

Registered User
لایک‌ها
22
به نظر من تا آخر آذر ماه و قبل از جلسه 5+1 شاهد کاهش ارزش دلار خواهیم بود
بعد از جلسه اگر توافقی اساسی صورت بگیره قیمت افت شدیدتری پیدا خواهید(احتمال خیلی کم)
واگر توافقی صورت نگیره دوباره قیمت شروع به افزایش خواهد کرد

f1saeed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
دکتر عزیز drdexter
مدتی بود میخواستم پیشنهاد بدهم در فلان فروم دیگر ننویسید (به دلایل مختلف) همینجا ما از مطالب شما استقبال می کنیم

محمدرضا26

Registered User
لایک‌ها
98
در ضمن بنده در فروم های دیگه هم عضو هستم سر همین بحث سرمایه گذاری ارز و طلا از امشب دیگه در فروم دیگه ای فعالیت نخواهم کرد . بازم میگم اگر سوالی داشتید از من خطاب به من بنویسید جواب میدم ، خواهشا پیغام خصوصی ارسال نکنید در این باره که کی بخرم و یا بفروشم چون بنده در تحلیل ها و شناخت موقعیت خرید و فروش همفکری میدم ولی رک و راست به واسطه اینکه از لحاظ اخلاقی مسئول میشه همون طور که در پست هام دید به هیچ عنوان نمیگم نه بخرید و نه بفروشید .

در ضمن سیستم اقتصادی رو آزاد هستید تحلیل کنید و یا اگر یه خبر سیاسی منطقه ای که تاثیر گذار هست رو فقط لینکش رو محبت کنید نه اینکه کل متن رو در این تاپیک منتقل کنید . سعی کنید اخبار رو در تاپیک مربوطه منتقل کنید . دوستان انگاری کلا قضیه پست های سیاسی رو 180 درجه برعکس متوجه شدن . تحلیل کنید ولی خطوط قرمز رو رعایت کنید
سلام دوست عزیر...تحلیلت واسه آینده کوتاه مدت قیمت ارز مثلا تا هفته آینده چیه دوست خوبم؟

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
در مورد پست شما

ممنون از پاسخ شما drdexter عزیز

با توجه به رقم مرکز مبادلا که 2500 تومنه، به نظر شما ارز آزاد روی چه رقمی فاصله ی خودشو حفظ میکنه؟ چون من بعید می دونم زیر 2700 بیاد

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
داره واقعا مشخص میشه کار کاره خودشونه و بازی با آدما

ولی جالبیش اینه به عواقب هیچ کدوم فکر نمیکنن

میرنش تا 4000 تومن حالا این سری میبرنش تا 2500-2600 بدون توجه به عواقب و اثرات خرد و کلانش

هه هه

hiterbox

Registered User
لایک‌ها
95

سلام دکتر جان. خوشحالم بازهم برگشتین.
نظر شما را برای دلار 2900 شدیدا قبول دارم و طبق تحلیل های قبلی شما و همین طور تحلیلتان در فروم دیگه ای باید برای خرید سکه برنامه ریزی کرد. بازی ارز که به قول شما تموم شده و اونس هم دیگه روی 1720 سفت کرده. به نظرتون امروز فردا دیگه برای خرید مناسب نیست. مثلا روی 1090 ؟؟؟؟؟ به هرحال قرار نیتس که حتما در کفه کفه خرید کنیم چون ممکنه جا بمونیم!!!

راستی دکتر جان قبلا مطلبی در مورد بدهی آمریکا به چین و سیاستی که چین برای پولشون در نظر خواهند گرفت فرمودید میشه بیشتر توضیح بدهید و این که چگونه روی اونس تاثیر گذار خواهد بود

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
دلارهای از کیسه در اومده باید دوباره برگرده تو کیسه خوب که جمع شد حالا نوبت دراومدن دوبارس جالبه مردم عادی برای n بار گول میخورن

به نظر منم این پایین اومدن غیر طبیعیه ، مردم عادی با دیدن این وضع سریع میرن دلاراشونو میفروشن و بعد یک مدت دوباره دلار صعودی میشه و مردم دوباره میرن اقدام به خرید میکنن و این وسط یکسریا به سود کلان میرسن و همچنین میزان نقدینگی ریال هم کمتر میشه اینجوری.

majideadib

Registered User
لایک‌ها
85
سلام
کسی قیمت امروز رو نداره؟
دکتر عزیز میخوام چند تا وسایل نیمه ضروری بخرم که وارداتی هستن و مستقیم به ارز مربوط میشه
پیشنهاد میکنید دست نگه دارم یا خرید کنم؟
سپاس

afshin1763

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

با سلام خدمت دکتر

دکتر جان من دیروز سوالی کردم ولی نمیدانم چرا سانسور شد
پرسیده بودم کف دلار را چند پیشبینی میکنید؟

و بر فرض ثبات انس در 1700 کف امامی چند است همین . ولی بعد 1 روز هنوز تایید نشده

ممنون

Harrp

Registered User
لایک‌ها
15
دلم ميسوزه واسه اونايي كه دارن دست و پا ميزنن دلار بره بالا و دلشون رو به دلايل واهي خوش كردن. دلار 2500 تثبيت خواهد شد.

اینا که خودشون اومدن یهو ارز رو از ۳ نرخی تک نرخی کردن یعنی‌ دقیقا همون ۲۵۰۰ (نرخ مرکز مبادلات ) یا کمتر .
همین الان هم زیر ۲۷۰۰ هست.

البته این ریزش دلار + تحویل سکّه پیش فروشی ماه دیگه میتون فرصت خوبی واسه خرید باشه.

فایل های ضمیمه

• sarafi.JPG
    sarafi.JPG
    24.8 KB · نمایش ها: 187

davidrazor70

Registered User
لایک‌ها
6
دوستان قیمت مثل اینکه رسیده به 2750
صرافی پارسی
دکتر جان نظرت چیه؟ میشه یه تحلیلی بکنی و نظرت راجع به نشست آذر چیه؟

بالا