برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
آقا ظاهرا حالا حالاها بازار تو رکود قصد نداره راه بیوفته
چند وقت خونه رو گداشتم برای فروش دریغ از یه مشتری

پی پال
ویزا کارت
پرداخت ارزی
پرداخت دلاری
به قیمت روز بازار بدید میخرند!!!!!! البته این زمانی برای شما به صرفه هست که بخواید ملکی دیگرو جایگزین کنید,صد در صد معادل فروشتون میتونید پیدا کنید,اما اگر قصد فروش و تهیه نقدینگی باشه,اکثر مالکان اونو ضرر میدونن ونمیفروشن.

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
مسکن دیگه کالای سرمایه ای محسوب نمیشه
از سال 93 دو تا واحد نوساز رو گذاشتیم برای فروش هنوز نتونستیم بفروشیم
سرمایه گذارها دنبال کارهای جدید هستند
خیلی از همکارانم قصد دارند از شرکت های اروپایی الگو برداری کنند و در اون زمینه فعالیت کنند

Behzad M

Registered User
لایک‌ها
281
سلام
یه سوال از اساتید که دستشون تو کاره دارم خواهش میکنم دقیق و کمی قیمت بدید
تو یه زمین 90 متری بخوای یه طبقه پاکینگ با 3 طبقه مسکونی بسازی که الان خونه کلنگیه تو مرکز شهر شهرستان
با مخارج تخریب و نقشه پروانه(بافت فرسوده حساب میشه تخفیف نداره؟) و... متری چقدر درمیاد؟شخصی ساز و چیز خوب

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
سلام
تو یه زمین 90 متری بخوای یه طبقه پاکینگ با 3 طبقه مسکونی بسازی که الان خونه کلنگیه تو مرکز شهر شهرستان
با مخارج تخریب و نقشه پروانه(بافت فرسوده حساب میشه تخفیف نداره؟) و... متری چقدر درمیاد؟شخصی ساز و چیز خوب

متری 800 الی 900 تومن

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
سلام
به نظر من متری یه تومن چیز خوب در میاد و حدود ۲۶۰ میلیون خرجتون میشه,اول حساب کن ببین زمین رو بفروشی و ۲۶۰ میلیون بزاری روش و بری ۳ واحد بخری به نفعت نیست؟ بعد برو برا ساخت.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
افزایش 28 درصدی معاملات مسکن در تهران

افزایش خرید و فروش مسکن، می‌تواند نوید‌دهنده آغاز پروسه‌ای باشد که بازار مسکن- این کالای استراتژیک- از رکود خارج شود.

بانك مركزي در گزارشي با اعلام افزايش ٦/٢٧ درصدي خريد و فروش مسكن در تيرماه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تاكيد كرد كه شاخص اجاره‌بهاي مسكن در ماه گذشته در شهر تهران ٥/٩ درصد و در مناطق شهري ٣/١٠ درصد افزايش داشته است. در گزارش «تحولات بازار مسكن شهر تهران در تيرماه ١٣٩٥» كه توسط بانك مركزي تنظيم شده، آمده: در تيرماه، متوسط قيمت خريد و فروش يك مترمربع زيربناي واحد مسكوني معامله شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملكي شهر تهران، چهار ميليون و ٢٣٠ هزار تومان بوده كه اين رقم نسبت به ماه گذشته و مدت مشابه سال پيش، به ترتيب، ١/٠ و ٤/٤ درصد افزايش را نشان داده است.

همچنين در اين گزارش آمده كه در ماه‌ گذشته، چهارده هزار و ٩٦٩ واحد آپارتمان مسكوني در تهران خريد و فروش شده كه اين رقم در مدت مشابه سال گذشته يازده هزار و ٧٣٢ واحد بوده، حال آنكه در تيرماه سال ١٣٩٣، چهارده هزار و ٤٩ واحد مسكوني در تهران به فروش رسيده بود.

افزايش خريد و فروش مسكن، مي‌تواند نويد‌دهنده آغاز پروسه‌اي باشد كه بازار مسكن- اين كالاي استراتژيك- از ركود خارج شود. علاوه بر اين، ١٠ منطقه تهران ٦/٧٣ درصد معاملات را به خود اختصاص داده و ١٢ منطقه ديگر تنها ٤/٢٦ درصد خريد و فروش مسكن را از آن خود كرد. در اين ميان، منطقه پنج تهران ١٦ درصد كل معاملات تيرماه را به خود اختصاص داده و مناطق چهار، دو و هشت به ترتيب ٣/١١، ٩/٩ و ٤/٦ درصد از كل معاملات را در خود داشته است.

از سوي ديگر در چهار ماهه نخست امسال، تعداد معاملات آپارتمان‌هاي مسكوني در تهران، ٤/١١ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش داشته و متوسط قيمت يك متر مربع بناي واحد مسكوني معامله شده از طريق بنگاه‌هاي شهري، ١/٣ درصد نسبت به سال گذشته افزايش داشت.

در ماه گذشته، شاخص كرايه مسكن اجاره‌اي در تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ٥/٩ درصد افزايش يافت، كه اين رقم با نرخ تورم تير ماه كه ٢/٩ درصد اعلام شده، بسيار نزديك است. اين در حالي است كه تورم اجاره‌بها در مناطق شهري ديگر، نسبت به تيرماه سال ١٣٩٤، ٣/١٠ درصد افزايش يافت.

bigmelk2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
پیش‌بینی دولتی‌ها: جهش قيمت مسكن در سال ۱۳۹۵
روزنامه اصلاح‌طلب تعادل از پیش‌بینی موسسه پژوهشي وابسته به نهاد رياست جمهوري درباره گران شدن مسکن خبر داده است: موسسه عالي آموزش و پژوهش مديريت و برنامه‌ريزي به رياست مسعود نيلي، روز گذشته گزارشي از وضعيت مسكن ارايه كرد که در آن آمده است: براساس شواهد آماري موجود و تحليل‌هاي كارشناسي، به نظر مي‌رسد بخش مسكن در شرايط ويژه‌يي قرار دارد. با يك نگاه كوتاه‌مدت، به دليل مساله كاهش قدرت خريد مردم، مازاد ساخت و خانه‌هاي خالي، منجر به شكاف بين عرضه و تقاضا در اين بخش شده است و به دليل مازاد عرضه، امكان كاهش قيمت در بخش‌هايي از بازار وجود دارد. در نتيجه نمي‌توان چشم‌انداز مثبتي از جهت اثرگذاري تحولات آن بر بخش واقعي اقتصاد و خروج از ركود فعلي انتظار داشت. در نتيجه، اين بخش توان پيشران بودن جهت خروج از ركود را ندارد و بايد هدف سياست‌گذاران اقتصادي كاهش اثرات نامطلوب ركود و تخليه حباب‌هاي ايجاد شده در اين بخش باشد. اما با يك نگاه بلندمدت‌تر، اين بخش با مخاطره كاهش در سمت عرضه و افزايش در تقاضا قرار دارد. براساس اين تحليل، به دليل محدود شدن بعد تقاضاي سفته‌بازي مسكن و كاهش تمايل براي ورود به بازار مسكن و انجام ساخت و ساز جديد كه نمود بيروني آن، روند كاهشي پروانه‌هاي ساختماني صادر شده است، در يك افق زماني بلندمدت‌تر و در سال‌هاي ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶، عرضه مسكن كاهش مي‌يابد و امكان وقوع جهش قيمتي در اين بخش وجود دارد. خروج از ركود طي سال‌هاي ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ و افزايش مجدد درآمد مردم، كه سبب بازگشت بخشي از قدرت خريد آنها براي ورود مجدد به بازار مسكن مي‌شود نيز مي‌توان سبب جهش قيمتي در بازار مسكن شود. حتي در صورت محدود بودن اين افزايش قدرت خريد و در نتيجه، عدم امكان خريد ملك، به دليل كمبود خانه عرضه شده و در نتيجه جهش قيمتي در بازار مسكن، به نظر مي‌رسد بازار اجاره مسكن مي‌تواند افزايش در نرخ اجاره‌ها را تجربه كند. اين افزايش‌ها چه از جهت قيمت ملك و چه از جهت نرخ اجاره، مي‌تواند تبعات رفاهي- اجتماعي براي بخشي از جامعه به دنبال داشته باشد.
بیگ ملک BiGMelk

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
چیزی که من در عمل دارم میبینم رو چند باری برای دوستان نوشتن,تا سال ۹۰,نسبت معقولی برای زمین کلنگی و آپارتمان وجود داشت,در همین شرق تهران,محدوده نارمک,سازنده به نام منطقه,کلنگیرو از صاحب ملک متری ۳ میلیون میخرید و آپارتمان روهم 2.5 میلیون میفروخت,یعنی ۲۰ درصد اختلاف کلنگی و آپارتمان بود!!!!!!! مردمم زیاد در حال چرتکه انداختن نبودن,اما بعد از حباب بزرگ سال ۹۱,و قوانین جدید شهرداری,همه شدن کاسب و بازار مسکن از شکل متعارفش خارج شد,دلار سه برابر و طلا ترمز برید ,خیلیا با ساخت خونشون وارد حیطه ساختو ساز شدن و در این منطقه که من میدونم همه چی شد ملک!!!!!!, بعد هم اتفاق عجیبی افتاد که باعث وضع فعلی شد,زمین کلنگی به خاطر کم بودن و نگاه سنتی به زمین ,همانند سهام که با پیش بینی آینده چند برابر میشه,حباب بزرگی برداشت و فاصله ملک و آپارتمان بیش از پیش شد,مثلا آپارتمان نوساز ۶ میل شد متری,کلنگی ۱۰ میل متری!!!!!! توجه کنید دوستان اختلاف ۲۰ درصدی در بعضی مواقع به ۵۰-۶۰ درصد هم رسید!!!!!!! البته بعدا کاهش پیدا کرد قیمت کلنگی,اما بازار قبول نمیکنه ,اختلاف درصد آپارتمان و کلنگی بر گرده به حالت سابق,البته ملک با ملک فرق داره و من حدودی و نسبی گفتم,الان ملکی کلنگی فایل شده,قبل تا متری ۹ هم میخریدن!!!!!! ۷ اعلام کرده,بازم فروش نرفته!!!!! چون آپارتمانشو ۵ میخرن,قیمت این کلنگی نهایت متری شش میلیون است,یعنی همون ۲۰ درصدی که گفتم!!!! کلنگی ارزون شده,اما هنوز حبابش کامل تخلیه نشده تا سازنده وارد شه,سه برابری دلار و جریانات بحران مالی سال ۹۰-۹۲,آنچنان وسیع است که تاثیراتش تا سالها پابرجاست,پول ملی یک باره ارزشش یک سوم شد!!!!!! کجای دنیا چنین چیزی داریم!!!!!! درسته ثابت موند,اما وقتی بریم تو بحرش متوجه عمق داستان میشیم................

not_name

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
چقدر اینجا انرژی منفی زیاده ، همه مینالن یکی هم بخواد کاری رو شروع کنه با خوندن این متن ها پشیمون میشه

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
چقدر اینجا انرژی منفی زیاده ، همه مینالن یکی هم بخواد کاری رو شروع کنه با خوندن این متن ها پشیمون میشه
یکی بخواد بسازه میتونه واقعیت های جامعه و قیمت مصالح و هزینه های ساخت و سازو در واقعیت بپرسه تا انرژی + بگیره نه از فروم انرژی - بگیره!

شبق

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
سلام دوستان از این محله ها کدومش برای خرید مناسب درکه _شیان_لویزان
اگه به من کمک کنید و نظرتونو بهم بگید ممنون میشم؟
راستی دوستان محل تردد و فرهنگ برام مهم.

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
سلام دوستان از این محله ها کدومش برای خرید مناسب درکه _شیان_لویزان
اگه به من کمک کنید و نظرتونو بهم بگید ممنون میشم؟
راستی دوستان محل تردد و فرهنگ برام مهم.
بنده هیچکدومو پیشنهاد نمیکنم ولی شما میخوای لویزان و شیان بگیری چرا به شهرک لاله سر نمیزنی؟

شبق

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
درکه من وارد نیستم
شیان و لویزانم بد نیست اما من موقعی که رفته بودم برای خرید خونه شاید 7 سال پیش قسمت نشد و بعد لاله گرفتم و راضیم
یکی از دلایل دور بودنش و اینکه پایین ازگل هست و اون موقع جو نا مناسب منطقه بود الان شاید بهتر شده باشه در کل آب هوای لاله هم بهتره هم دسترسی مترو و روگذر امام علی دارند میزنند ولی در کل همه اینا سلیقه ای هست من نظر خودمو گفتم و اونجاهارو نفی نمیکنم

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
احسان جان در تهران الان شهرک جدید برای خرید زمین ( جهت سرمایه گذاری ) چی پیشنهاد میدی که رشد خاصی هم نکرده باشه و تازه رشدش می خواد شروع بشه

شبق

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
درکه من وارد نیستم
شیان و لویزانم بد نیست اما من موقعی که رفته بودم برای خرید خونه شاید 7 سال پیش قسمت نشد و بعد لاله گرفتم و راضیم
یکی از دلایل دور بودنش و اینکه پایین ازگل هست و اون موقع جو نا مناسب منطقه بود الان شاید بهتر شده باشه در کل آب هوای لاله هم بهتره هم دسترسی مترو و روگذر امام علی دارند میزنند ولی در کل همه اینا سلیقه ای هست من نظر خودمو گفتم و اونجاهارو نفی نمیکنم

خیلی ممنون

شبق

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
دوستان اگه کسی در مورد درکه اطلاعاتی داره ممنون میشم به من بگه؟؟؟؟؟

بالا