برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
نه از لحاظ خرید و فروش عرض کردم..هم کمی قیمتها رفته بالا هم خرید و فروش راه افتاده..قیمت خونه های توی دیوار رو من معمولا بررسی میکنم تو این چند روزه کشیده بالا!------------------
من از شرق تهران مطلع هستم و کم و بیش تو بازار مسکن هم هستم ,اینجا خونه های لوکسش رفته بالا و یه نوعی دلال بازی و معاملات صوری چند ماهی هست راه افتاده,اینجا خونه سه خواب با آسانسور و پارکینگ و انباری و به اصطلاح فول کم داره,برا همین رفته بالا,از طرفی هم قشر مرفه تر میتونند بخرند و عمومیت نداره,از اونور هم ساخت و ساز متراژ بالا هم رفته بالا و قواره های تجمیعی کلنگیش رفته بالا, از اونور کلنیگهای متراژ پایین ثابت مونده یا کاهش یافته!! چون این قواره ها بعد ساخت فضای مناسب و پارکینگ رو تامین نمیکنند!! در صورتی که قبلا این قواره هارو برا ساخت خوب بود چون آپارتمان کوچیک برای سرمایه گزاری میخریدند,اما الان کسی نمیاد این کارو کنه معمولا!!!! پس خرید و فروش مصرفی یا نوع خاصی از دلالی الان رواج داره و دلالی عمومی نشده مثل قبل که امروز بخری فردا بفروشی با سود نیست!!! چون خونه خوب خریدار داره الان و خونه خوب هم زیاد نیست!!! و به قیمت هم نمیدن پس دلالی مثل سابق نیست!!!اما یه مساله دیگه هم کنارش هست!!! این خونه های لوکس یا فول نوساز درصد بالایی از معاملات و تقاضا نیست,تا سال ۹۰-۹۱,قیمت ملک بالا بود اما به هر حال با وام و رهن میشد یه کارهایی کرد و خیلیا برای سرمایه گزاری آپارتمان کوچیک میخریدن,الان نمیصرفه و نمیخرند!!! چون قسط وامها بسیار بالاست و گاهی اجاره ها هم اوناروتامین نمیکنه یا سر به سر میشه,الان مشکلی که بوجود اومده و به ضررمصرف کننده هست اینه که نرم قیمت خونه های فول با سایر خونه ها به هم خورده !!! قبلا نسبت به سال ساخت و داشتن یا نداشتن پارکینگ قیمت آپارتمان مشخص میشد, این فرمول به همخورده و یه آپارتمان فول با متراژ مناسب اختلاف معنی داری با آپارتمان قدیمی پیدا کرده وجابجاییرو سخت کرده و اونی هم که آپارتمان قدیمی دارهمجبور شده قیمت فروش بالا بزاره و یه سیکل معیوب بوجود میادچون این کار در نهایت باعث سخت شدن خرید و فروش میشه از طرفی جامعهدوست نداره ملک ارزون بشه!!!! ملاکان فکرشون قابل قبول است!!! اما هرکی یه دونه آپرتمان هم داره ناراحته قیمتها ثابت است!!! در صورتی که خودش هم نمیتونه جابجا کنه!!! همه جای دنیا ملک هم مثل سایر اجناس ممکنه پایین بیاد و حتی نصف همبشه!!! اما با فساد بانکها که تمام پولهارو بردن تو ملک و مسایل دیگه,مقاومت میشه در برابر این موضوع!!! خروج از رکود و رونق اشتغال در بخش مسکن با ارزانی و معنی دار شدن وامها شکل میگیره وگرنه با تورم به نظر قدرت خرید کمتر میشه.

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
کسی اگه از بازار خبر داره لطفا جواب بده
با مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون کدام گزینه بهتر هست جهت سرمایه گذاری:

۱- خرید ملک تجاری و اجاره دادن آن
۲- خرید یک بیزینس آماده (منظورم خرید یه مغازه با همه چیز هست )مثل فست فود و سوپرمارکت چیزی
۳- سپرده گذاری در بانک
۴- خرید در جاهایی که هنوز توسعه نیافته اطراف شهرها و سود کردن در ده سال یا بیست سال آینده

به نظرتون بازار ملک واملاک الان در چه وضعی به سر می بره ؟

لطفا اگه سرمایه گذاری خوبی سراغ دارید با شرایط فعلی راهنمایی کنید....
قبلا هرچی و هرجا تو ملک سود بود!!! پشت کوه همملک میخریدی میدیدی از وسط شهر سود بیشتری میداد الان واقعیت اینه فرق کرده و هر محل و هرجایی بازار خودشو داره و همونم در حال تغییر است,باید تو محل خودت ببینی کدوم یک از اینا بهتره,عمومی نمیشه گفت,یه زمانی هرکی پول تو بانک میزاشت ضرر مطلق بود ,اما تو چند سال اخیر سود مطلق بود هرچند بعضیا نمیخواستند باور کنند,همین تجارت سال ۹۳ و ۹۴,حسابای دو ساله ۵۵ درصد باز میکرد!! یا بسیاری بانکها ۵ ساله ۱۷۰ درصد در سررسید!!! خوب سود بود دیگه!!! هیچکی نمیدونهچی میشه,عموما ملاکان دوست دارنملک گرون بشه تو ایران چون ثروت و سرمایشون عموما توملکخوابیده و از وضع موجود ناراحتند!!! بدشون نمیاد تورم بشه حالا به بهای رکود یا هر چیز دیگه ای,منظورم باید با توجهبه شرایط خودتان و منطقتون خرید کنید,یه موقع یه ملک میخری در آینده تجمیع یا ساخته میشه ,دو برابر میشه,اینارو باید تحقیق کنی,اما عمومیت بازار مثل قبل نیس.

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
فقط جای تعجب از عموم جامعه هست که حرف دلالها و ملاکان رو مرتب میزنند که بازار خوابیده یا بده!!! اکثر جاهای دنیا ملک مصرفی هست وسرمایه گزاری توش مثل بورس با ریسمک همراهه!!!! و این باعث میشه مصرف کننده با وامای بلند مدت نفع ببره و این وضعیت اسفناک مثل ایران گریبان مردم رو نگیره!!! اما تو ایران چون کار واقعی وجود نداره,همه کاشون شده ملک!!! طرف بچه مایهداره,باباش براش ملکمیخره تا بسازه و بگن شغلم سازندست!!! حالا که ثابت میشه!! همه ناراحت هستند!!! در حال حاضر هم وامها در شهرهای بزرگ جوابگو نیست,گران شدن ملک یعنی بی اثر شدن وام و رکود خرید و فروش,دولت بازماعلام کرد سیاستش گرانی نیست چون وام بی اثر میشه,امیدواریم نشه و جلوشو بگیرند تا عده بیشتری خانه دار بشن,الان بانکها وحشتناک تجاری و برجهای لوکس اونم به قیمت بالاتر از عرف یا خلاف خریدن!!! همین باعث مشکل هست,کلی ملک بانکمرکزی از موسسات برداشته که باید بزاره به مزایده!!!! حباب تواملاک مخصوصا غیر مصرفی و لوکس و تجاری زیاده,بانکها دارن شروع میکنند به فروش املاکشون طبق درخواست بانکمرکزی و برای جلوگیری از تبعاتی که برای موسسات پیش اومد,البته این با داستان ملک مصرفی فرق داره,امیدواریم ارزان بشه تا عموم بتونند خرید کنند,و سازنده های حرفهای وبا تخصص بیانتو کار,من در جریان ساخت هستم که چه ظلمی میشه به خریدار,چندصد میلیون میدن بابت آپارتمانی که نه نقشه داره نه راحتی ,افتضاح رو یه نفر که هیچی نمیدونه میدسازه و هیچ نظارتی نیست که آیا من سازنده بلد هستم بسازم یا نه؟

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
قبلا هرچی و هرجا تو ملک سود بود!!! پشت کوه همملک میخریدی میدیدی از وسط شهر سود بیشتری میداد الان واقعیت اینه فرق کرده و هر محل و هرجایی بازار خودشو داره و همونم در حال تغییر است,باید تو محل خودت ببینی کدوم یک از اینا بهتره,عمومی نمیشه گفت,یه زمانی هرکی پول تو بانک میزاشت ضرر مطلق بود ,اما تو چند سال اخیر سود مطلق بود هرچند بعضیا نمیخواستند باور کنند,همین تجارت سال ۹۳ و ۹۴,حسابای دو ساله ۵۵ درصد باز میکرد!! یا بسیاری بانکها ۵ ساله ۱۷۰ درصد در سررسید!!! خوب سود بود دیگه!!! هیچکی نمیدونهچی میشه,عموما ملاکان دوست دارنملک گرون بشه تو ایران چون ثروت و سرمایشون عموما توملکخوابیده و از وضع موجود ناراحتند!!! بدشون نمیاد تورم بشه حالا به بهای رکود یا هر چیز دیگه ای,منظورم باید با توجهبه شرایط خودتان و منطقتون خرید کنید,یه موقع یه ملک میخری در آینده تجمیع یا ساخته میشه ,دو برابر میشه,اینارو باید تحقیق کنی,اما عمومیت بازار مثل قبل نیس.

ملک پیش خریدی ما که کلاه برداری شده - 2 دست 2 جناح از هم کشایت کردن که چند سال کار گره خورده تا اعضا ریزش کنن بعد چیزی که میمونه برا خودشون بمونه حالشو ببرن
میخوایم بریم شکایت کنیم یکی میکنه بکن یکی میگه نکن

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
ملک پیش خریدی ما که کلاه برداری شده - 2 دست 2 جناح از هم کشایت کردن که چند سال کار گره خورده تا اعضا ریزش کنن بعد چیزی که میمونه برا خودشون بمونه حالشو ببرن
متاسفانه در چند سال اخیر کلاه برداری به این شیوه و یا شیوه های جمعی مثل موسسات پیش خریدهای سازمانی و یا شرکتهایی مثل پدیده که با حمایت دولت و رسانه ملی بالا آمدند افزایش یافته ویک شبه مال و اموال و زندگی مردم رو به باد دادند,آشنا دارم تو پدیده زندگیشو بالا کشیدن و الان بهش سهام به یک دهم دادند!!!!!

roz96

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16

برای مبلغی که نوشتم اگه پول مال شما بود باهاش چیکار می کردین ؟ پول تو بانک می ذاشتین یا نه ؟

simon2017

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان
من قصد خرید یک آپارتمان 140 میلیونی دارم که 15 میلیون وام داره
خودم هم 95 نقد دارم. برای 30 تومن باقیمونده وام مسکن رو پیشنهاد می کنید ؟
اگر بخوام با اوراق وام بگیرم شرایطش چیه ؟
چقدر باید هزینه کنم و اقساطش چقدره ؟

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
فامیل ما یه زمین کلنگی که به قیمت نا مناسب تا الان با 100 تا افاده خریدارا با شرایط 4-5 ماهه میخواستند بخرند نقدی فروخت 1 ساعت پیش در منطقه 3 (قولنامه شد)

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
سلام دوستان
من قصد خرید یک آپارتمان 140 میلیونی دارم که 15 میلیون وام داره
خودم هم 95 نقد دارم. برای 30 تومن باقیمونده وام مسکن رو پیشنهاد می کنید ؟
اگر بخوام با اوراق وام بگیرم شرایطش چیه ؟
چقدر باید هزینه کنم و اقساطش چقدره ؟
حدودا ۵ میلیون باید برای خرید ۳۰ میلیون اوراق پرداخت کنی!!!! داشته باشین ۵ میلیون باید داد تا وام خرید!!! کجای دنیا اینجوره!!! اقساطشم فکر کنم حدود ۶۰۰ تومن باشه,البته به جز قسط اون ۱۵ تومنی که گفتید.باید خونتونم شرایط گرفتن وام رو داشته باشه ,شما با ۱۸۳۰ تماس بگیر کامل توضیح میده.

m.shabani

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
1,074
نه از لحاظ خرید و فروش عرض کردم..هم کمی قیمتها رفته بالا هم خرید و فروش راه افتاده..قیمت خونه های توی دیوار رو من معمولا بررسی میکنم تو این چند روزه کشیده بالا!

همکارم قصد فروش خونه فعلیش و خرید خونه جدید داره از 6 ماه پیش خونش برای فروش بود کسی زنگ نمیزد الان تو همین چند روز 5 نفر مشتری دست به نقد پیدا شده براش بنگاهی هم گفته تمام خونه های خوب محل رو بردن
خرید و فروش خانه های زیر 300 میلیون بهتر شده ولی بالای 300 میلیون تغییری نکرده در مورد دیوار هم اصلا ملاک نیست یکی از دوستانم از 3 ماه پیش یه ملک رو گذاشته 440 تومن خریدار نداره الان هم تو اگهی دیوار 10 تومن گذاشته روش میگه مشتری بیاد قیمت رو راه میام و اون قیمت هم قیمت خودمه وهمینجوری گذاشتم
در مورد ساخت و ساز هم الان بیشتر ساخت و سازها مشارکتی هست تو کوچه ما الان 3 تا مشارکتی هست که دوتاش تجمیع 3 واحد هست و یکیش تجمیع 2 واحد یعنی بیشتر در حالی نوسازی بافت ها هست و گرنه بحث تولید مسکن نیست مطمئن باش اگه آرامش به بانک ها برگرده عام مردم دیگه تومسکن سرمایه گذاری نمیکنند

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
فامیل ما یه زمین کلنگی که به قیمت نا مناسب تا الان با 100 تا افاده خریدارا با شرایط 4-5 ماهه میخواستند بخرند نقدی فروخت 1 ساعت پیش در منطقه 3 (قولنامه شد)
منطقه 3 متری چند فروخت ؟
الان ساخت و ساز بیشتر شده ولی من فکر نمیکنم ربطی به رونق پیدا کردن داشته باشه. همونیه که قبلا هم بود. دلیلش شاید این هست که طرف میخواد بیکار نباشه و با سود خیلی کم کار میکنه.
یا خونه های قبلی رو با قیمت کمتر فروخته و دوباره شروع کرده یا ملک رو از خیلی قبل پیش خریده و تازه الان پول ساختشو جور کرده.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
بازار داره جون میگیره کم کم من دارم به چشم خودم میبینم

جونش کجا بود پروزه مسکوت مونده ما رو یه هیات مدیره گذاشته برای فروش یا جذب سرمایه گذار
موقعیتشم بهترین جاه
هیچیکی تا حالا نیومده

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
بسته به موقعیت و متراژ و سن بنا هست خرید و فروش
بازار70-90 متری با توجه به وام های مسکن ، املاک زیر 5 سال و محل و موقعیت ملک فاکتورهای موثر در بازار رو به پیش رونق مسکن هست.
همچنین فولاد و آهن به شدت در حال گرون شدن هست(جهانی) و هزینه و مالیات های داخلی جدید ساخت مسکن رو فعلاً مردود ساخته

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
قیمتها بالاست و توان خرید و جابجایی به شدت در بین مصرف کنندگان واقعی و اصلی جامعه پایین است,سیاست دولت دادن وام برای خرید مسکن و جابجایی به قشر متوسط است که متاسفانه این وامها اقساط گرانی دارند و آنگونه که باید استقبال نشده ,احتیاج به وام با مبلغ ۸۰-۹۰ درصد ارزش ملک و اقساط بالای ۳۰ سال است !!! مثل اکثر جاهای دنیا تا ملک از حالت سرمایه گزاری بیشتر بره به سمت مصرف گرایی و این فساد پایان پذیره,یه بعد مسکن در شهرهای بزرگ مخصوصا جاهای لوکس است اما یه بعدشم حاشیه شهرها و پروژه ها ایست که خوابیده,مسکن مهری که عده ای تعداد خریدن که سود کنند و اینگونه نشد!!! بافت فرسوده شهری که تو همون وضعیت مونده است,الان یه اتفاق عجیب هم افتاده,من با بازار ملک تو نارمک تهران آشنایی دارم,ببینید تا قبل از سال ۹۱,آپارتمان کوچیک راحت فروش میرفت برای سزمایه گزاری,فایل میکردی گاهی یه روزه میرفت!!! یک روز!!! وام و رهن تقریبا نصفشوپوشش میداد و در عین حال همه میدونستند که سال دیگه گرانتر میشه!!! اما الان اینجور نیست,تو این منطقه سه خواب لوکس الان افتاده تو بورس چون کم هست و دلال بازی داره روش انجام میشه,تا کجا پیش میررو نمیدونم,اما قانون معامله به هم خورده,مثلا سه خواب فول رو میدن ۷.۵ میلیون تو بهترین جا,اما تو همون منطقه یک خواب نوساز که فقط پارکینگ نداررو میدن ۵.۵ بازم به زحمت مشتری داره!!! چون پارکینک نداره باید ۷ میلیون بخرناما نمیخرن!!! مساله پارکینگشنیست ,مساله افتادن تو بورس سه خواب است!!! باید کلی دید,موردی نمیشه گفت,قبلا اگر اون سه خواب ۷.۵ بود,این یک خواب هم حداقل ۷ یا همون ۷.۵ بود چون کوچیک بود و خواهان داشت برا سرمایه گزاری!!! اما الان اینجور نیست,دید مصرفی تر شده!!! طرف ۳۵۰ میلیون نمیده برا یه خواب یا نداره که بده!!! سعی میکنه ۷۰-۸۰متری قدیمی بخره بازسازی کنه, خیلیا میخوان جابجل کنند یا خونه بخرن اما نمیتونند!!! گرانی نمیزاره رونق بیاد,گرانی عامل رکود است,تجربه این ۵ سال اینو میگه,مثل سابق نیست امروز بخری فردا بفروشی با سود,معادلات به هم خورده,مسکن ارزان یا با همین قیمت ثابت با وام بلند مدت بدن,تا مردم و بازار نجات پیدا کنه,این دولت تو قسمت مسکن میخواست ریشه دلالیرو بخشکونه اما خیلی فحش خورد و مخالف داشت,چون بانکها و ملاکان ودلالان ناراحت هستند!!!!

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
متاسفانه سالها افرادی که در زمینه مسکن فعال بودن مالبات ندادند و این باعث سود آوری وحشتناک این شغل نسبت به بسیاری از مشاغل شد,کلا اختلاف طبقاتی از همین جاها میاد دیگه!!!اجاره های نجومی میگیرند عده ای و ملاک هم هستند و بعضی از چندین جا اجاره میگیرند!!! تا اونجا که من میدونم تا این اواخر مالباتی نداده اند بابت این موضوع یا بسیار کم بوده و با نگرفتن کدرهگیری در قرار داد اجاره نمیگزارند معامله در سامانه مالیاتی هم درج بشه,و این میشه که طرف سود اجارشو نمیده و از اونور شخصیرومیشناسم که طی یک معامله مسکن خاص در عرض یک ماه سود ۳۰درصدی کرد و همون مالبات معمول خرید و فروش ازش گرفته شد!!! این میشه که از کارگر وکارمندمالبات واقعی گرفته میشه و این دلال محترم هیچ ردی از خودش به جا نمیزاره!!! الانم همشون شاکی هستند که کار مسکن خوابیده !!! نه خوابیده فقط سود نجومیش کم شده فقط!! این وزیر شهرسازی آخوندی خیلی مخالف داشت و داره و اما تنها کسی هست که قاطع گفت قیمت مسکن حبابی و بالاست و جلوش وایساد,ممکنه برش دارن چون مخالف زیاد داره,اما مقاله های علمی درستی در مورد مسکن نوشته بود و تونست تا حدی جلوی دلالیرو بگیره,بازم میگم تعجب از کسانی که ملاک هم نیستند و شاید یه ملک دارن یا اصلا ندارند و غصه ملاکان را میخورند که چرا ملک قیمتش ثابت است!!!!! و بایدگران شود!!!

بالا