برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

arash66_2m

Registered User
لایک‌ها
9
سلام. دوستان من میخوام پول بذارم بانک مسکن خانه اولی ها . فقط میخواستم بدونم تو افتتاح حساب باید 6.7 میلیون اول بذارم یا میشه خرد خرد پول رو به 30 میلیون برسونم و بعدش وام رو ؟!! ( بعد از گذشت یه سال ) این 6.7 میلیون اول اجباریه یا ؟؟؟؟ من میخوام ماهی 1.5 یا بیشتر خودم هر از گاهی بریزم به حساب تا به مبلغ واجد شرایط برای وام گرفتن برسه...

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
سلام. دوستان من میخوام پول بذارم بانک مسکن خانه اولی ها . فقط میخواستم بدونم تو افتتاح حساب باید 6.7 میلیون اول بذارم یا میشه خرد خرد پول رو به 30 میلیون برسونم و بعدش وام رو ؟!! ( بعد از گذشت یه سال ) این 6.7 میلیون اول اجباریه یا ؟؟؟؟ من میخوام ماهی 1.5 یا بیشتر خودم هر از گاهی بریزم به حساب تا به مبلغ واجد شرایط برای وام گرفتن برسه...
از ۱۸۳۰ بپرس

simon2017

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوستان تا دو سه ماه آینده بازار مسکن رو از لحاظ افزایش قیمت چطور پیش بینی میکنید؟
با نزدک شدن به فصل پاییز و سرما معمولا تغییرات بازار به چه شکل خواهد بود ؟

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
دوستان تا دو سه ماه آینده بازار مسکن رو از لحاظ افزایش قیمت چطور پیش بینی میکنید؟

اکثرا پیش بینی کردن شیب افزایش قیمت مسکن کند هستش دلیل اصلیش هم اینه که مردم قدرت خرید بیشتر از این ندارن، بخصوص واحدهای کوچیک و غیر لوکس که قشر متوسط توان و پولی ندارن ، اصلا فروشنده یا دلال بزاره متر ۱۰ میلیون کیه که بتونه بخره!
این فصل نسبت به تابستون خرید و فروش و مشتری کمتر هستش.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
اکثرا پیش بینی کردن شیب افزایش قیمت مسکن کند هستش دلیل اصلیش هم اینه که مردم قدرت خرید بیشتر از این ندارن، بخصوص واحدهای کوچیک و غیر لوکس که قشر متوسط توان و پولی ندارن ، اصلا فروشنده یا دلال بزاره متر ۱۰ میلیون کیه که بتونه بخره!
این فصل نسبت به تابستون خرید و فروش و مشتری کمتر هستش.

Sent from my iPhone using Tapatalk
بله همینه که گفتید,البته اقتصاد قابل پیش بینی نیست,فاصله قیمتی آپارتمانهای لوکس و فول با قدیمی و مشکل دار به شدت افزایش پیدا کرده و فرمول معمول قیمت رو بهم زده متاسفانه و قدرت جابجایی روکاهش داده,و وام مسکن با اقساط سنگین هم توان پر کردن این خلا رو نداره,امیدواریم مسکن هم روزی مثل سایر نقاط دنیا جنبه مصرفی پیدا کند و با وام بلند مدت با پوشش بالای ۹۰ درصد قیمت ملک و سود پایین,زمینهذ خانه دار شدن همه فراهم بشه نه این وضع اسفناک موجود,رونق مسکن هم مثل اکثر چیزها در ارزانیست و پشت گرانی بی دلیل,رکود ویران گر نهفته است.

arsmnat

Registered User
لایک‌ها
17
اطراف تهران زمینهای با متراژهای حدود صد متر یا بیشتر پیدا میشه که حدود شصت الی هفتاد میلیون قیمت دارند و معمولا مجوز دو الی سه طبقه روی پیلوت هم می‌توانند دریافت کنند
دوستان آشنایی دارند ما رو راهنمایی کنه که کجا بگیریم و ساخت و ساز کنیم که مقداری سود داشته باشه

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806

میلگرد و آهن آلات توی این سه ماه اخیر حدود 60 درصد گرون شده. قیمت شیرالات توی یکسال گذشته حداقل 40 درصد بالا رفته و ..... حالا با این وضعیت خودت چی فکر میکنی؟ ارزون میشه یا گرون؟

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
اطراف تهران زمینهای با متراژهای حدود صد متر یا بیشتر پیدا میشه که حدود شصت الی هفتاد میلیون قیمت دارند و معمولا مجوز دو الی سه طبقه روی پیلوت هم می‌توانند دریافت کنند
دوستان آشنایی دارند ما رو راهنمایی کنه که کجا بگیریم و ساخت و ساز کنیم که مقداری سود داشته باشه
غرب استان تهران و خبر ندارم,اما شرق تهران منطقه گیلاوند(۴۵ دقیقه از شرق تهران فاصله داره) و شهرکهای اطرافش هست که مثلا تو شهرک محک قواره های ۱۶۰متر به بالا داره که حدود ۱۴۰ به بالا قیمت دارن و سه طبقه رو پیلوت میدن و البته شاید بتونی خلاف کنی وبا هماهنگی شهرداری و جریمه بدی و ۴ طبقه بسازی,اما در کل سه طبقه رو پیلوتش سودی نداره!!! و۴ طبقش هم سود ناچیز با اما و اگر داره!!! در کل دو سه طبقه هر جایی بسازی سود نمیکنی!!! بهتره با پولت بری آمادشو بخری به نفعته!! متاسفانه قیمت ساخت و زمین بسیار بالا رفته و با هم نمیخوند و این باعث افزایش قیمت تمام شده ملک و رکود شده!!! همه ایران که ۴ تا منطقه خاص تهران یا شهرهای بزرگ و ملکهای خاص که نیست,گرانی و دلار و بالا کشیدن زمین باعث شده,آپارتمان گرون در بیاد و رکود ایجاد شه ومتاسفانه ملاکان ,دلالان و بانکها بر بطل گرانی برای خروج از رکود میکوبند و با کمال تعجب بقیه اقشار دیگر جامعه که از این حیث ضرر شدید خواهند کرد به عنوان پیاده **** حرف اونارو تکرار میکنند!!!کارشناس مسکن میاد توتلوزیون میگه تا ارزان نشه همینه و کلا مشکل مسکن گرانی آن است,اما هیچکی دوست نداره این اتفاق بیفته!!! یه جور تبلیغ میکنند که اگر بگی ملک باید نصف شه بهت بخندن!! جای دیگه دنیا این نیست,ملک هم ریسک داره و نصف میشه,اما اینجا بعضی رانتخورا و بانکها که فسادشون همه جارو برداشته,بازار ملک رو بدست گرفتن و الان به شدت ناراحت این رکود هستند که خودشون مسببش بودن!! البته بانک مرکزی بانکها رومکلف به فروش املاک کرده و شروع شده,امیدورایم روزی ملکو با وام بالای ۹۰درصد و سود کم و زمان زیاد به عنوان مصرف مثل سایر نقاط دنیا در اختیار مردم ایران قرار بدن.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
میلگرد را 4 سال پیش میخریدیم 2400 (پراید 7 میلیون بود)، اسفند سال 93 خرید داشتیم 1300 ، الان هم شده 1500 ... بالاخره ارزون شده دیگه! نشده!؟
شن و ماسه و سیمان هم گرون نشده . فقط هزینه حملش اومده روی ماسه‌‌ی متری (گرون شدن حمل و نقل)

الان شما نگاه کن که به سیمان هزینه حمل نمیخوره و هزینه اش با خودت هست. همون کیسه ای 7 تومن هست. فکر کنم سه سال پیش خریدم 6 یا 6.5

خداییش من خودم خجالت میکشم کلید و پریز با کیفیت میخرم 2 تومن! شما هرجای دنیا بری نمیتونی با نیم یورو کلید و پریز بخری! حداقل باید 2 الی 3 دلار بدی! خیلی چیزها مفته توی این مملکت! (یک حلقه کلاف خرطومی 1800 تومن! پول یک رانی!) بدبخت تولید کننده ایرانی که گرفتار رکود و این سودهای بانکی شده... انصافا کیفیت لوازم ساختمانی ایرانی خیلی عالیه و قیمت هم مفت نسبت به خارجیها!

پ.ن: به امید روزی که تولید کننده ایرانی پا بگیره و تولید کننده بشه ثروتمند جامعه ما، تنها راه نجات ما تولید ثروت هست مثل ژاپن و آلمان بعد از جنگ.

چه زود شرایط عوض شد! الان میلگرد دوباره برگشته روی رنج 2500

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
میلگرد و آهن آلات توی این سه ماه اخیر حدود 60 درصد گرون شده. قیمت شیرالات توی یکسال گذشته حداقل 40 درصد بالا رفته و ..... حالا با این وضعیت خودت چی فکر میکنی؟ ارزون میشه یا گرون؟
عوامل دیگه ای هم دخیلند ,اول از همه دلار است!!!! افزایش قیمت زمین و ساخت خیلیش به افزایش دلار مربوط بود و این باعث سفطه بازی و دلال بازی شد و یه عده هم میخریدن تا پولشون بی ارزش نشه,الان هنوز بعضی از مصالح و دست مزدها به پایان سال ۹۱نرسیده و بازار رقابتی داریم ,ممکنه شما گرون بسازی اما ضرر کنی این واقعیت است!!! الان ملکای با برگشت سود رو خوب میخرن و افرادی که اطلاعی ندارن و یا تفکر قدیمی حتما بساز سود میکنی رو دارند,کلنگیهای بدون بازده رو گرون میخرن,از ضرر اون سازندها فزوشنده کلنگی سود میکند!!!

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
چه زود شرایط عوض شد! الان میلگرد دوباره برگشته روی رنج 2500
میلگرد چند بار بالا پایین شده و الان خیلیا رفتن سراغ ساخت بتونی که قیمتش مناسب در میاد!!! خیلی چیزا هم ثابت مونده و با رقابتی که هست میشه دستمزدها و خرید رو انتخاب کرد ,مثل سال ۹۱ نیست!!! الان کلنگی کوچیک که آپارتمان کوچیک میده و اکثریت برای سرمایه گزاری یا سکونت خرید میشد,تو منطقه ما ۵ سال پیش یه دفعه ۲۵ درصد افت کرد ورو همون قیمت مونده!!! این چند روز هم باز استعلام کردم و پیگیرش بودم دیدم همونه که همونه!!! با پول نقد کمتر هم میدن بعد ۵ سال!!!!!!!!

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
غرب استان تهران و خبر ندارم,اما شرق تهران منطقه گیلاوند(۴۵ دقیقه از شرق تهران فاصله داره) و شهرکهای اطرافش هست که مثلا تو شهرک محک قواره های ۱۶۰متر به بالا داره که حدود ۱۴۰ به بالا قیمت دارن و سه طبقه رو پیلوت میدن و البته شاید بتونی خلاف کنی وبا هماهنگی شهرداری و جریمه بدی و ۴ طبقه بسازی,اما در کل سه طبقه رو پیلوتش سودی نداره!!! و۴ طبقش هم سود ناچیز با اما و اگر داره!!! در کل دو سه طبقه هر جایی بسازی سود نمیکنی!!! بهتره با پولت بری آمادشو بخری به نفعته!! متاسفانه قیمت ساخت و زمین بسیار بالا رفته و با هم نمیخوند و این باعث افزایش قیمت تمام شده ملک و رکود شده!!! همه ایران که ۴ تا منطقه خاص تهران یا شهرهای بزرگ و ملکهای خاص که نیست,گرانی و دلار و بالا کشیدن زمین باعث شده,آپارتمان گرون در بیاد و رکود ایجاد شه ومتاسفانه ملاکان ,دلالان و بانکها بر بطل گرانی برای خروج از رکود میکوبند و با کمال تعجب بقیه اقشار دیگر جامعه که از این حیث ضرر شدید خواهند کرد به عنوان پیاده **** حرف اونارو تکرار میکنند!!!کارشناس مسکن میاد توتلوزیون میگه تا ارزان نشه همینه و کلا مشکل مسکن گرانی آن است,اما هیچکی دوست نداره این اتفاق بیفته!!! یه جور تبلیغ میکنند که اگر بگی ملک باید نصف شه بهت بخندن!! جای دیگه دنیا این نیست,ملک هم ریسک داره و نصف میشه,اما اینجا بعضی رانتخورا و بانکها که فسادشون همه جارو برداشته,بازار ملک رو بدست گرفتن و الان به شدت ناراحت این رکود هستند که خودشون مسببش بودن!! البته بانک مرکزی بانکها رومکلف به فروش املاک کرده و شروع شده,امیدورایم روزی ملکو با وام بالای ۹۰درصد و سود کم و زمان زیاد به عنوان مصرف مثل سایر نقاط دنیا در اختیار مردم ایران قرار بدن.

مشکل اینه تعریف ما از رکود اشتباهه اتفاقا اصل ماجرا همینه که فقط مصرف کننده هر وقت تقاضی داشت بخره، وقتی قیمت حبابی بره بالا قدرت خرید کم و تقاضی کم میشه همین .چند سال پیش علاوه بر اینکه همه چی شده بودبرای کاسبی من جمله مسکن، یکی از دوستانم تو اروپا اپارتمان داشت ۳۰۰ هزار یورو بزور ۲۷۰ هزار یورو میخریدن اگر مشتری پیدا میشد ، ازش ۴۰ هزاراتا فقط کمیسیون بر میداشتن! هیچ کس هم نمیگفت ای ملت رکوده زیر قیمت دارن میخرن مشتری نیست !!!!!مسکن یعنی همین نه مثل چند سال پیش یکی از ترسش زود بخره اون یکی بخره ماه بعد بفروشه ، این رونق مسکن نیست بلکه بازار دلالی هستش، مسکن باید کالای مصرفی باشه و روال تقاضی هم قیمت در حد نوسان پایین بالا پایین کنه متاسفانه اینکه میگن رکوده عجیبه یعنی این خوبه که هر ماه ۱۰۰ تومن بره رو متراژ!

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
مشکل اینه تعریف ما از رکود اشتباهه اتفاقا اصل ماجرا همینه که فقط مصرف کننده هر وقت تقاضی داشت بخره، وقتی قیمت حبابی بره بالا قدرت خرید کم و تقاضی کم میشه همین .چند سال پیش علاوه بر اینکه همه چی شده بودبرای کاسبی من جمله مسکن، یکی از دوستانم تو اروپا اپارتمان داشت ۳۰۰ هزار یورو بزور ۲۷۰ هزار یورو میخریدن اگر مشتری پیدا میشد ، ازش ۴۰ هزاراتا فقط کمیسیون بر میداشتن! هیچ کس هم نمیگفت ای ملت رکوده زیر قیمت دارن میخرن مشتری نیست !!!!!مسکن یعنی همین نه مثل چند سال پیش یکی از ترسش زود بخره اون یکی بخره ماه بعد بفروشه ، این رونق مسکن نیست بلکه بازار دلالی هستش، مسکن باید کالای مصرفی باشه و روال تقاضی هم قیمت در حد نوسان پایین بالا پایین کنه متاسفانه اینکه میگن رکوده عجیبه یعنی این خوبه که هر ماه ۱۰۰ تومن بره رو متراژ!
حرف منم حرف شماست, بله رکود هست به معنی اینکه دیگه مثل سابق هر روز بالا نمیره و دلالی کمتر شده,به این تو ایران میگن رکود!!

arsmnat

Registered User
لایک‌ها
17
من چند سال پیش تو شمال کار کردم و البته ویلایی می ساختم یادم هست سیمان رو ۹ هزار تومن میخریدیم و میلگرد هم اگر اشتباه نکنم ۱۶۰۰ بود و هزینه ها اجرای که تو شمال همیشه حداقل دو تا سه برابر تهران بود
کلا حدود متری صد و خورده ای هزار تومان تمام میشد
البته خیلی لوکس و محکم هم میساختیم بهمراه حیاط سازی و ....

ممنون میشم بفرمایید در حال حاضر آپارتمان با ساخت خیلی معمولی متری چقدر اونم برای جاهای مثل پاکدشت یا ورامین رباط کریم در میاد
تشکر از دوستان

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
براي يه طبقه كه بدون مجوز ساخته شده شهرداري چقدر جريمه ميگيره؟

شبق

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
دوستان ویلا تو آبسرد فاز یک چطوری ؟ به من هشدار دادن میگن فاقد سند رو زمینای کشاورزی ساخته میشه بدون مجوز.
من چطوری استعلام بگیرم و چه راهکاری موقع خرید داشته باشم بعدا اذیت نشم؟
بعد مناسب هست برای سرمایه گذاری یا زندگی (یعنی خودم برم زندگی کنم) ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
دوستان ویلا تو آبسرد فاز یک چطوری ؟ به من هشدار دادن میگن فاقد سند رو زمینای کشاورزی ساخته میشه بدون مجوز.
من چطوری استعلام بگیرم و چه راهکاری موقع خرید داشته باشم بعدا اذیت نشم؟
بعد مناسب هست برای سرمایه گذاری یا زندگی (یعنی خودم برم زندگی کنم) ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
http://www.absardonline.ir/index.ph...مای-خرید-املاک-زمین،خانه،ویلا-در-آبسرد-دماوند

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
بسیار کامل نوشته,تا اونجا که من میدونم الان دیگه دارن سخت میگیرن ومجوز ساخت نمیدن,تمام زمینهای کشاورزیرو غیر قانونی به ویلا تبدیل کردن و آب اونجا هم کم شده,داستان مفصلی داره .............. میگن ممکنه قبلیارم که بدون مجوز هست خراب کنند,اما در مورد ساخت جدید یا خرید این سایتو بخون از هر کسی بهتر نوشته,برا زندگیهم تا اونجا که من میدونم,امکانات شهری که نداره,شما اگر ویلایی تفریحی میخوای آره آبسرد یا برو جلو تر منطقه کیلان که سند هم داره و شهریت هم داره,اما اگر منظورت ویلایی در شهر هست ,به نظر پردیس یا همون نزدیک آبسرد منطقه گیلاوند هست که ویلاییهای دنج و خوبی داره,قیمتم از تودیوار در بیار اول.

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
بازار دیگری که بعضا به‌عنوان رقیب برای بورس مطرح می‌شود، بازار مسکن است.‌ در این خصوص مطابق با سیاست‌گذاری کلان، به نظر می‌رسد تمام تلاش‌ها در این بخش به منظور کاهش نگاه سرمایه‌‌گذاری و ایجاد تقاضای واقعی مطابق با ارز ادامه خواهد یافت. در این میان گرچه انتظار افزایش رونق نسبی مسکن با توجه به وام‌های جدیدی که احتمالا در پاییز به بازار مسکن خواهد رسید، وجود دارد؛ اما چند نکته باید مورد توجه قرار گیرد. نخست اینکه با توجه به عرضه موجود و وضعیت رکودی سال‌های اخیر مسکن وام‌های جدید احتمالا می‌توانند به رونق معاملات مسکن با متراژ پایین کمک کنند، اما به نظر می‌رسد نمی‌توان انتظار رشد محسوس قیمت‌ها را داشت. تلاش برای حذف نگاه سرمایه‌گذاری و سفته‌بازی در مسکن و ایجاد تقاضای واقعی و ممانعت از تکرار رشدهای افسارگسیخته مسکن نیز کاملا محسوس است. علاوه بر این باید توجه داشت که میزان نقدینگی برای سرمایه‌گذاری در مسکن و بورس از نظر حجم بسیار متفاوت است و سرمایه خرد اصلا توانایی سرمایه‌گذاری در مسکن را ندار

بالا