برگزیده های پرشین تولز

سلام روشهای پولدار شدن تو ایران بگین تا بقیم بتونن پولدار بشن

lebas-omdeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
54
شما بوی امید و موفقیت میدین :general711: درود بر شما لذت بردم /.
شما بزرگوارید . ما خیلی مونده تا به موفقیت برسیم . فقط تجربیاتم رو گفتم تا دوستان بتونن استفاده کنن .

در همین رکود و بازار داغون خیلیها رو دیدم که با استفاده از ابزارهای جدید دارن سهم بازار رو از قدیمیا میگیرن .

الان خیلی از بازاریا و قدیمیا از رکود مینالن و میگن فروش نیست . درصورتیکه جمعیت ایران در زمان رونق اونها 40-50 میلیون بوده و اون موقع هم خرید پوشاک و تنوع و ... مثل الان نبوده . پس حالا که جمعیت زیاد شده چرا فروش اونها کم شده ؟ .... چون یادنگرفتن خودشون رو با پیشرفت دنیا تطبیق بدن .

مثل همین قضیه که اسنپ و تپسی برای آژانسها پیش اوردن و همه اول شاکی بودن و کلی بستن .... درصورتیکه اونها باید از خودشون شاکی باشن نه از کسی که اومده خدمات رو راحتتر و ارزونتر میده .

الان پوشاک هم همین شده . ما در ایران تولید کننده های عالی داریم که عمده سفارش میدیم با قیمت پایینتر از چین و ترکیه - مغازه های ارزون فروشی و کانالها و پیج های اینستا و... دندون طمع رو کندن و با حداقل سود و خدمات بهتر دارن میفروشن ، پس طبیعی هست که سهم بازار رو از قدیمیا بگیرن .

قبلا طرف میگفت کافیه سر نبش بازار یه مغازه بگیرم و پاخور مشتریا فروشم رو بالا میبره . اما الان دیجی کالا که سهم زیادی از فروش گوشی رو گرفته دستش ، هیچ جایی مغازه نداره اما از تمام مغازه های علادین که گل بازار موبایل فروشی هستن جلو زده .

خود من قبلا کارم صنعتی بود ، صنعت ما هنوز داره با روشهای 30-40 سال پیش کار میکنه و اداره میشه ، طبیعی هست یکی یکی ورشکست میشیم و چینیا جامون رو میگیرن ... خود من علت ورشکستگیم همین بود . چون هزینه سربارمون زیاد بود و هزینه تمام شده قطعه بالا میوفتاد . باید حذف بشم یا تغییر بدم به علم و دانش جدید .

s.alireza

Registered User
لایک‌ها
186
شما بزرگوارید . ما خیلی مونده تا به موفقیت برسیم . فقط تجربیاتم رو گفتم تا دوستان بتونن استفاده کنن .

در همین رکود و بازار داغون خیلیها رو دیدم که با استفاده از ابزارهای جدید دارن سهم بازار رو از قدیمیا میگیرن .

الان خیلی از بازاریا و قدیمیا از رکود مینالن و میگن فروش نیست . درصورتیکه جمعیت ایران در زمان رونق اونها 40-50 میلیون بوده و اون موقع هم خرید پوشاک و تنوع و ... مثل الان نبوده . پس حالا که جمعیت زیاد شده چرا فروش اونها کم شده ؟ .... چون یادنگرفتن خودشون رو با پیشرفت دنیا تطبیق بدن .

مثل همین قضیه که اسنپ و تپسی برای آژانسها پیش اوردن و همه اول شاکی بودن و کلی بستن .... درصورتیکه اونها باید از خودشون شاکی باشن نه از کسی که اومده خدمات رو راحتتر و ارزونتر میده .

الان پوشاک هم همین شده . ما در ایران تولید کننده های عالی داریم که عمده سفارش میدیم با قیمت پایینتر از چین و ترکیه - مغازه های ارزون فروشی و کانالها و پیج های اینستا و... دندون طمع رو کندن و با حداقل سود و خدمات بهتر دارن میفروشن ، پس طبیعی هست که سهم بازار رو از قدیمیا بگیرن .

قبلا طرف میگفت کافیه سر نبش بازار یه مغازه بگیرم و پاخور مشتریا فروشم رو بالا میبره . اما الان دیجی کالا که سهم زیادی از فروش گوشی رو گرفته دستش ، هیچ جایی مغازه نداره اما از تمام مغازه های علادین که گل بازار موبایل فروشی هستن جلو زده .

خود من قبلا کارم صنعتی بود ، صنعت ما هنوز داره با روشهای 30-40 سال پیش کار میکنه و اداره میشه ، طبیعی هست یکی یکی ورشکست میشیم و چینیا جامون رو میگیرن ... خود من علت ورشکستگیم همین بود . چون هزینه سربارمون زیاد بود و هزینه تمام شده قطعه بالا میوفتاد . باید حذف بشم یا تغییر بدم به علم و دانش جدید .
سلام
دوست گرامی من تو کار فروش پارچه هستم؛شما پارچه های تکه ای یا ته طاقه که بالای یه متر باشن رو دارین برای فروش؟
زمینه تولیدتون دقیقا چه نوع لباسیه؟ تریکو و هم خانواده هاش هستن؟

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
برام جالبه بدونم اینایی که لباس میارن 15 تومن برا خودشون چند تموم شده؟
در مورد قیمت تمام شده تولیدی اطلاع ندارم اما در مورد لباس وارداتی .اگر اطلاع داشته باشید یکی از مراکز اصلی واردات لباس مخصوصا چینی شهر درگهان قشم است.من خودم چند ماه پیش اونجا بودم لباس زنانه که اینجا 10تومن تا 30تومن می فروشند اونجا خرده فروشی به من خریدار 5تا10تومن می فروختند حالا دیگه قیمت عمده را خودتون حساب کنید.مثلا مغازه بود همه نوع لباس 7تومن پیراهن مردونه که اینجا 30تومنه اون میداد 7تومن البته جنس بنجل بود اما به قول فروشنده میگفت شما یک نوبت اینو بپوش تا کثیف شد دیگه نمی خواد هزینه پودر ماشین بدی بشوری بعد باهاش ماشین پاک کن:D:D

lebas-omdeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
54
سلام
دوست گرامی من تو کار فروش پارچه هستم؛شما پارچه های تکه ای یا ته طاقه که بالای یه متر باشن رو دارین برای فروش؟
زمینه تولیدتون دقیقا چه نوع لباسیه؟ تریکو و هم خانواده هاش هستن؟
سلام دوست عزیز
من تو کار فروش پارچه نیستم . ما 3 تا شریکیم که بحث فروش با من هست و بحث تولید دست یکی دیگه از شرکا . حتما شمارو بهش معرفی میکنم . لطفا شمارتون رو برام پخ کنید .
کار اصلی ما لباس راحتی و خانگی زنانه هست - تاپ - شلوارک - دامن - شومیز و ...
از 2 سال پیش هم بچه گانه رو شروع کردیم .

در خدمتتون هستم

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
کار اصلی ما لباس راحتی و خانگی زنانه هست - تاپ - شلوارک - دامن - شومیز و ...

فرضا ما بخوایم ما یه مغازه کوچیک توی یه منطقه نسبتا ضعیف تهران بزنیم و تشو رو از این لباسهای ارزان زنونه پر کنیم تقریبا روی هر لباس چقد سود میکنیم؟

lebas-omdeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
54
در مورد قیمت تمام شده تولیدی اطلاع ندارم اما در مورد لباس وارداتی .اگر اطلاع داشته باشید یکی از مراکز اصلی واردات لباس مخصوصا چینی شهر درگهان قشم است.من خودم چند ماه پیش اونجا بودم لباس زنانه که اینجا 10تومن تا 30تومن می فروشند اونجا خرده فروشی به من خریدار 5تا10تومن می فروختند حالا دیگه قیمت عمده را خودتون حساب کنید.مثلا مغازه بود همه نوع لباس 7تومن پیراهن مردونه که اینجا 30تومنه اون میداد 7تومن البته جنس بنجل بود اما به قول فروشنده میگفت شما یک نوبت اینو بپوش تا کثیف شد دیگه نمی خواد هزینه پودر ماشین بدی بشوری بعد باهاش ماشین پاک کن:D:D

الان تولیدی های تهران خیلی قوی شدن و یکی از نکات جالب که خیلیها بهشون میگیم و تعجب میکنن این هست که خود ما و خیلی از پخش های دیگه مشتری از درگهان-قشم داریم . خیلی از لباسها که اونجا فروش میره تولید تهران هست :)))
الان جنس های بسیار بی کیفیت یا همون اصطلاحا یکبار مصرف ، تولید عمده زیر 3-4 تومن تموم میشه . اما خود ما واردش نشدیم . اما تولیدی زیاد هست که دارن زیر 3 تومن میزنن . بهرحال جنسش همونطور که بهتون گفته دیگه نیازی به شستن نداره و بعدش برا گردگیری و ... کاربرد داره :)))

lebas-omdeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
54
فرضا ما بخوایم ما یه مغازه کوچیک توی یه منطقه نسبتا ضعیف تهران بزنیم و تشو رو از این لباسهای ارزان زنونه پر کنیم تقریبا روی هر لباس چقد سود میکنیم؟
چون توی تاپیک ممکنه دوستان اذیت بشن از حجم مطالب و یا حالت تبلیغاتی پیدا بکنه حرفام . با اجازتون توی پخ خدمتتون توضیح میدم .

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
یه چندتا چشمه از ثروت رو میگم :
ثروتمند شدن بیشتر به فکر شما بستگی دارد اگر ذهنی فقیر داشته باشید مشکل محیط شما نیست مشکل ذهنیت کوچکی هستش که باعث میشه فرصت ها ، پیشنهادها برای کسب درآمد به شما رو نکنه شانس وجود ندارد ما با واکنش خودمون نسبت به دنیا شانس خود را بوجود می آوریم یه چندتا جمله میدونم تابحال زیاد شنیدین جهان مانند آینه عمل میکنه تو به دنیا هرچی بدی چندین برابر اون فرکانسی که فرستادی بر میگرده به خودت . به بیان دیگه فکر کنید تو یه دشت وسیع قرار دارید بعد بی نهایت داره بارون میاد اگه شما یه شیشه اب معدنی بزارید زیر بارون به همون اندازه آب درش جمع میشه باید ظرف رو بزرگتر کنیم .
اگه تو محیط اطراف نگاه کنیم اکثر مردم سوار ماشین های 20-30 ملیونی به بالا هستن پس این نشونه اینه که پول اینقدر زیاده که میشه به بالاتر از این میزان هم رسید ..
یکی از این راحل ها دوست عزیزمون آقا Mostafa360 گفتن به همین راحتی باید بگردید و یه ایده پول ساز پیدا کنید
چون ما تو اون مدار نیستیم اصلآ همچین چیزهایی نمیبینیم چون جامعه ، رسانه ها ، فکر ما رو مسموم کردن ذهن ما مثل آهنربا میمونه به هرچی توجه کنید به اون سمت کشیده می شوید برید زندگینامه افراد ثروتمند ( داخلی ) (خارجی ) ( محیط زندگی) (شهرتون) رو بخونید ببینید یه سری تفکرات مشترک بین همشون هستش شما این اشتراک ها رو استفاده کنید و با خوندن یا صحبت با این افراد ذهنتون به این باور میرسه بله میشه و ایده های جدید به سراغتون میاد ..
از هنری فرود سوال کردن اگر تمام ثروتت رو ازت بگیرن آیا دوباره میتونی ثروتمند شوی ؟ گفت : بله یکی از نیاز های بشر را پیدا می کنم آن را برطرف می کنم دوباره ثروتمند می شودم !
مشاهده پیوست 1004225

برای همینه که ما پیشرفت نمیکنیم این فضای مجازی این رسانه ها اینقدر ذهن ما رو شستشو دادن که ثروتمند شدن یه گناه جلوه میدن ! تو اکثر فیلم ها اگر توجه کنید فرد پولداره همیشه انسانی کثیف نشون داده میشه ..
روزتون خوش .
شما مثل اینکه تو بازار ایران نیستی ایران هر بخشیش دست یه مافیا هست یه کم که بخوای بزرگ بشی میان که باجشون رو بگیرن
الان شما یه بیزینس با سود بالای 50 درصد به من نشون بده که نقدی کار کنه(چون چک یکی دو سال خوبه بعدش با کله میری پایین) من خودم میلیارد سرمایه میزارم توش ولی به شرطی که دوستان باج گیرمون رو درست کنی
تو ایران فقط از راه های غیر معقول باید پول در آورد بقیش همش دراندن خودته

sahoo

Registered User
لایک‌ها
82
سلام
دوستان نتیجه ای که من گرفتم اینه که اگر می خواهید از دنیای وب پولدار بشید قبل از داشتن سرمایه و هر مورد دیگری فقط و فقط باید پشتکار داشته باشید و صبررررر

و همچنین ایده ای که روش کار می کنید باید جدید یا بهینه شده یک ایده دیگر باشه. به هیچ عنوان کارهای تکراری رو تکرار نکنید!

متاسفانه و از طرفی هم خوشبختانه مردم عزیز ما مردمان آگاهی هستند و به این سادگی ها پول خرج نمی کنند.

این مورد بالا رو با یک مثال ذکر می کنم
ساده ترین کاری که یک شخص توی مدت 2 ساعت میتونه یاد بگیره نصب و راه اندازی سیستم وردپرس است. برای همچین کار ساده ای اگر یه سرچ در سایت های خارجی زده باشید مبلغی حدود 10 دلار کاربر پرداخت میکنه با وجود اینکه 10000تا اموزش نصب وردپرس هم توی یوتوب و هم در سایت های دیگر وجود داره.

اما توی ایران طرف کاملا وارد به این قضیه است و تمام کارهای ابتدایی سایت رو انجام میده و از شما فقط قالب اختصاصی طراحی شده می خواد! به همین دلیل فضای رقابتی شدیدی بین طراحان ایجاد میشه و در نهایت یک نفر با 30 هزار تومان قالب رو طراحی می کنه!

پس قبل از هرکاری روی ایده ای که می خواید کار کنید کاملا فکر کنید و پس از اون فقط صبر و پشتکار داشته باشید.

sahoo

Registered User
لایک‌ها
82
درکل به نظر من تنها راه پولدار شدن در ایران بررسی نیاز های مردم و ارائه خدمات در جهت رفع اینگونه نیاز ها است.

بازهم به عنوان مثال می تونم سایت هایی مثل تخفیفان و نت برگ را نام ببرم.اینگونه سایت ها نیاز مردم رو به تخفیف درک کردند.هر چند که این ایده کاملا اشباع شده و راه اندازی همچین سایت هایی پیشنهاد نمیشه

http2iran

Registered User
لایک‌ها
1,772
شما مثل اینکه تو بازار ایران نیستی ایران هر بخشیش دست یه مافیا هست یه کم که بخوای بزرگ بشی میان که باجشون رو بگیرن
الان شما یه بیزینس با سود بالای 50 درصد به من نشون بده که نقدی کار کنه(چون چک یکی دو سال خوبه بعدش با کله میری پایین) من خودم میلیارد سرمایه میزارم توش ولی به شرطی که دوستان باج گیرمون رو درست کنی
تو ایران فقط از راه های غیر معقول باید پول در آورد بقیش همش دراندن خودته
هم ازین راه میشه هم از راه درست دیدم که میگم . این مبحثی که من گفتم از 10 ثروتمند تحقیق کردم ! من تو طول یکسال با خیلی ها رفتم وقت گرفتم مصاحبه کردم ! دیدم افرادی هستن از راه درست موفق شدن وضعیت هر صورت بشه اونها اوضاعشون بهتر میشه یکی از عواملی که موحب فقر ما میشه ترس درون ماست من نمیتوانم میگن مافیاست میگن نیست نمیشه ! اطمینان داشته باشید وقتی (شما ) وارد کاری بشید نتایج شما نسبت به نتایج کسانی که همچین شکست هایی خوردن فرق میکنه بگردید تمام فن کوزه گری اون کار رو بلد کنید با این باور که میشه برید جلو شما موفق میشین . تمام قوانین موفقیت اون کار رو پیدا کنید . رفتم مغازه لباس فروشی میگه عمو وضعیت خیلی بده اوضاع ناجوره ولی 4 دهنه مغازه میچرخونه :general711: تا ببینیم اوضاع بد از نظر اون چیه ..

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
هم ازین راه میشه هم از راه درست دیدم که میگم . این مبحثی که من گفتم از 10 ثروتمند تحقیق کردم ! من تو طول یکسال با خیلی ها رفتم وقت گرفتم مصاحبه کردم ! دیدم افرادی هستن از راه درست موفق شدن وضعیت هر صورت بشه اونها اوضاعشون بهتر میشه یکی از عواملی که موحب فقر ما میشه ترس درون ماست من نمیتوانم میگن مافیاست میگن نیست نمیشه ! اطمینان داشته باشید وقتی (شما ) وارد کاری بشید نتایج شما نسبت به نتایج کسانی که همچین شکست هایی خوردن فرق میکنه بگردید تمام فن کوزه گری اون کار رو بلد کنید با این باور که میشه برید جلو شما موفق میشین . تمام قوانین موفقیت اون کار رو پیدا کنید . رفتم مغازه لباس فروشی میگه عمو وضعیت خیلی بده اوضاع ناجوره ولی 4 دهنه مغازه میچرخونه :general711: تا ببینیم اوضاع بد از نظر اون چیه ..
شما بيزنس با سود 50 درصد ساليانه به من بگو
فقط سرمايه مورد نيازش زير 1500 باشه

http2iran

Registered User
لایک‌ها
1,772
شما بيزنس با سود 50 درصد ساليانه به من بگو
فقط سرمايه مورد نيازش زير 1500 باشه
اینجا که ما زندگی میکنیم نون دونه ای 180 تومان هستش باید از اساتید فن بپرسم شاید بربریش گرون تر باشه .. بعد حساب سر انگشتی 1500 تومان بخرم سهم من 9 تا میشه یه نیم روزم برای خونواده نمیکشه :general711: نه برادر من چرا از 1500 شروع کنیم از حداقل ها مثلآ 10 تومن یا 45 تومن یارانه :general711: یه مثال ساده حول حوش سرمایه 15 تومان ..
شما یه نیاز مخاطب که کاربردی باشه پیدا کن یه دامین 4.500 ت یه هاست سه ماهه 350 مگ تهران هاست 8 تومن بخر سایت رو ایجاد کن ، و الی باقی ماجرا ، عشق به کار ، باور به نتیجه ، صبر و پشتکار ، تجربه و آنالیز رقبا در این کسب و کار
، فروش هدفمند ، اینستا مجانی ، تلگرام مجانی ، چی میخوایم :general711:
یه روز از محمد موسوی ( نمکستان ) سوال میکنن برای سایتت چه هزینه ای کردی : محمد لبخند میزنه و میگه با 10 تومن .. اول یه نام انتخاب کردم ، یه هاست خریدم + ثبت دامنم من هیچ هزینه ای برای سایتم نکردم از امکانات رایگان استفاده کردم .

Last edited:

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
در مورد این که از طرف می پرسی وضعیت چجوریه میگه ناجوره ولی چهار دهنه مغازه می چرخونه من هم این حرف رو قبول دارم. متاسفانه ما کلا مردم همیشه ناراضی هستیم. یه مثال می زنم.
مردم شهر ما کلا همگی از شهر خودشون و مردم شهرشون ناراضی هستن و اگر بخوان شهر موفقی نمونه بزنن میگن مردم شهر الف رو ببین چجور پشت همدیگه رو گرم نگر می دارن. من فکر می کردم این قضیه در مورد شهر خود ماست. من دو سال پیش رفتم شهر الف و اونجا هم همین حرف رو دیدم که مردم شهر به خودشون می زدن و ناراضی بودن از خودشون و شهرشون. یه بار هم دو روزی رفتیم شهر ب تو شمال که با مردم عادی و کوچه خیابوناشون دمخور شدیم و دیدیم ای بابا اینها هم دقیقا همون حرف هایی رو در مورد خودشون می زنن که ما می زدیم. باور کنین انقدر حرفهای مردم شهرهای مختلف شبیه هم بود که من فکر می کردم یه عاملی داره این افکار رو تو ذهن مردم تزریق می کنه. برا همین نتیجه گرفتم که وضعیت به میزان زیادی (نمیگم تماماً) به نحوه ی تفکر ما بستگی داره. البته خب شرایط محیط هم بی تاثیر نیستن.

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
اینجا که ما زندگی میکنیم نون دونه ای 180 تومان هستش باید از اساتید فن بپرسم شاید بربریش گرون تر باشه .. بعد حساب سر انگشتی 1500 تومان بخرم سهم من 9 تا میشه یه نیم روزم برای خونواده نمیکشه :general711: نه برادر من چرا از 1500 شروع کنیم از حداقل ها مثلآ 10 تومن یا 45 تومن یارانه :general711: یه مثال ساده حول حوش سرمایه 15 تومان ..
شما یه نیاز مخاطب که کاربردی باشه پیدا کن یه دامین 4.500 ت یه هاست سه ماهه 350 مگ تهران هاست 8 تومن بخر سایت رو ایجاد کن ، و الی باقی ماجرا ، عشق به کار ، باور به نتیجه ، صبر و پشتکار ، تجربه و آنالیز رقبا در این کسب و کار
، فروش هدفمند ، اینستا مجانی ، تلگرام مجانی ، چی میخوایم :general711:
یه روز از محمد موسوی ( نمکستان ) سوال میکنن برای سایتت چه هزینه ای کردی : محمد لبخند میزنه و میگه با 10 تومن .. اول یه نام انتخاب کردم ، یه هاست خریدم + ثبت دامنم من هیچ هزینه ای برای سایتم نکردم از امکانات رایگان استفاده کردم .
من خودم از افرادی هستم که مقوله it رو قبول دارم و سود بيزنس ها تو اين مقوله خيلی بيشتر از 50 درصد هست
ولی مشکل اين بيزنس تو ايران اينه که امنيت نداره چون شير فلکه دست افرادی هست که اصولاً آدم های درستی نيستن
بعدشم اين همه سايت کدومشن موفق ميشن ؟من ميگم از 1000 تا سايت که تو وب ايران هست يکيش هم موفق نميشه
الان وب ايران اشباع هست شما يا بايد ايده جديد بدی که ميدزدنش مگر اينکه از همون اول با يه سرمايه سنگين پشتش دربيای
يا اينکه وصل بشی به جايی رقبا رو فيلی کنی!!!
راه دوم هم يه ايده تکراری رو تبليغ سنگين کنی بياری بالا که باز همون داستان کفتار صفتی شير فلکه داران رو پيش رو داری
بيزنس در حد ماهی 5-6 ميليون مشکلی نيست خيليا دارن اما يه ذره که بزرگ بشه داستان با چيزی که شما ميبينين خيلی فرق داره

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
من همین الانشم در حد ۵-۶ ملیون دربیارم خیلی برام خوبه به خدا. نمی تونم. راهی دارین جلو پام بذارین.

sahoo

Registered User
لایک‌ها
82
این سوال رو برای این پرسیدم که اکثر ما دنبال درآمد های بالا و ناگهانی هستیم.
به نظر من در دنیای وب نمیشه به طور ناگهانی و به اصطلاح یه شبه پولدار شد.( هرچند در دنیای واقعی هم نمیشه!)
برای اینکه در دنیای وب به سود دهی برسید، باید برنامه ریزی کنید. نیاز های فعلی مردم رو در نظر بگیرید و در جهت رفع اون نیاز ها تلاش کنید.

اگر هم به درآمد با حقوق ثابت راضی و قانع هستید به نظر من در هر کاری مهارت + پشتکار داشته باشید بعد از ۳ الی ۴ ماه به سود دهی نسبتا بالایی دست پیدا می کنید. این کار می تونه یادگیری یکی از زبان های برنامه نویسی و یا حتی نویسندگی و ترجمه متون مختلف باشه

موفق باشید

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
سلام
درامد الانتون چقدره؟
الان من خدمات رایانه ای دارم تو شهر اردبیل. اما متاسفانه هر جور هم حساب می کنم نهایت بین یک تا یک و پونصد در میارم. خیلی هم ناراضیم از این شهر. خواسته ی قلبیم اینه که بکوچم شهر دیگه مثل تهران. نمی دونم می دونین یا نه اما شهر اردبیل تو آماربندی شهرها از لحاظ درآمد ، از آخر دومه!!!!!

بالا