برگزیده های پرشین تولز

سوالات و جوابهاي مربوط به تاپيك (معرفي برنامه‌هاي كاربردي براي تشخيص و ...)

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام shahinSssS عزيز
1538.gif

. در ابتدا، سال نو هم بر شما و هم بر خانواده شما مبارك باشد و اميدوارم كه در طول سال جديد سالم و تندرست باشيد. ممنون از لطفتان و احوال پرسي جناب عالي و همه دوستان عزيز ...

سال نو مبارک میشه یه آنتی اس پای ور در کنار آنتی ویروس آواریا بگی چون من از نسخه مجانیش استفاده می کنم
.
. ميشه چنين كاري را كرد. فقط بايد Guard برنامه Anti-Spyware با Guard برنامه ويروسياب شما (هر برنامه‌اي كه باشد) مشكل و تداخل نداشته باشد. براي مثال وقتي من برنامه Outpost Firewall را نصب مي‌كنم (اين برنامه در درون خود يك Anti-Spyware دارد) در مراحل نصب به شكل اتوماتيك وجود Avira را تشخيص داده و با نمايش پيامي ميگه كه براي سازگاري بيشتر Anti-Spyware خود را Disable مي‌كند. اگر چه بعدن من مي‌توانم آن را به شكل Manual فعال و سپس آپديت و باز به شكل كل Manual درايوها را اسكن كنم، اما تا كنون پيش نيامده كه چيزي را پيدا كند كه از دست Avira در رفته باشد!!(البته ذكر اين نكته الزاميست كه، [شايد] برنامه Anti-Spyware موجود دردرون Outpost بهترين برنامه از نوع خود نباشد!) من قبلن‌ها و پيش از آشنايي با Avira هميشه Spyware Doctor را در كنار Firewall و Anti-Virus نصب مي‌كردم، چون بهترين Anti-Spyware بود، اما مدت زيادي هست كه ديگه از چنين برنامه‌‌هايي استفاده نكرده‌ام!!

. در اسكن دستي و تنظيمات نسخه 9 (و 8) برنامه Avira بخشي هست به نام Rootkit اين ها نوعي ويروس هستند كه كارشان مخفي شدن در درون سيستم و نصب نمودن Spywareها و ... ديگه هست. Avira به شكل پيشفرض به دنبال Rootkitها نمي‌گردد ولي شما مي‌توانيد در Configuration اين برنامه اسكن اين نوع ويروس‌ها را نيز فعال نماييد. اما توجه نماييد كه اسكن كردن اين فايل‌ها باعث افزايش زمان اسكن مي‌شود. (براي فعال كردن آن در زمان اسكن كردن دستي يا اتوماتيك به Avira\Configuration\(Select Expert Mode)\Scanner\Scan رفته و از كادر Additional Setting گزينه search for Rootkits before scan را انتخاب نماييد. در نسخه 9) البته در اسكن دستي مي‌توان از پنجره اصلي Avira از پنل سمت چپ روي منوي Local Protection كليك كرده و از زير آن روي Scanner كليك نماييد و از پنل راست و از شاخه(Tree) موجود، Rootkit Search را انتخاب نماييد و پارتيشن‌هاي دلخواه را تيك زده و از بالاي همين پنل روي ذره‌ بين براي شروع اسكن، كليك كنيد.
و یه سوال دیگه اگه فلشی ویروسی شناخته شه یا هر چیز دیگر و من گزینه دلیت را بزنم فایل را پاک می کنه یا ویروس را ؟

منظورم اینه که مثلا مشتری برای من فایل اتوکد آورده که من پلات بگیرم و داخل فلش پر ویروس باشه که معمولا هست و من اسم فایل اتوکد را نمی دونم و آنتی ویروس شروع می کنه به اخطار و من هی پاک می کنم آیا فایل طرف پاک میشه؟
. تا آنجا كه اطلاع دارم فايل‌هاي آتوكد ويروسي نمي‌شوند!(اما چون آتوكد داراي توانايي Script نويسي هست ممكنه، اسكريپت‌ها را به نوعي نوشت كه همانند يك ويروس خرابكاري نمايند) اما در مثال فوق و هنگام يافتن ويروس، برنامه آويرا براي تك تك ويروس‌هايي كه ميابد با نمايش پنجره‌ايي نام فايل آلوده را نمايش مي‌دهد. گاهي به دليل درازي Path + Filename فايل آلوده مسير يا نام فايل به شكل كامل نمايش داده نمي‌شود. شما با نگاه داشتند نشانگر موش روي نام فايل آلوده، مي‌توانيد مسير كامل و نام كامل فايل را ببينيد.

. البته يك راه بهتر هم هست! اين راه، هم احتمال از بين رفتن فايل‌هاي مشتري‌ها و هم پاك شدن فايل‌هاي آلوده ولي مورد نياز!! را حل مي‌كند. شما كافيه از اين به بعد به جاي گزينه Delete گزينه Move To quarantine را انتخاب نماييد. پس از اين ديگه دردسر چك و چونه!!! با مشتري‌هايي كه ادعاي پاك شدن فايل سالمشان را دارند نخواهيد داشت!!

. در اين آواخر (2ماه اخير) بر اساس گزارشاتي كه دوستان در تاپيك‌هاي مختلف داده‌اند و فايل‌هاي ويروسيشان را براي من ارسال نموده‌اند، Avira بعضي از ويروس‌هاي Autorun را شناسايي نمي‌كند. به همين خاطر براي مبارزه با مشكل چنين ويروس‌هايي به طور كلي بهتره كه Autorun ويندوز را براي همه درايو‌ها (هاردديسك، CD و DVD و USB و شبكه و Virtual Driveها و ...) را Disable نماييم!! براي اين كار برنامه‌هاي مختلفي وجود دارد يا مي‌توان به شكل دستي اينكار را نمود. در سيستم‌هاي من به دليل نصب برنامه VMWare اين عمل براي سازگاري محيط مجازي اين برنامه به شكل اتوماتيك انجام مي‌شود. ولي در دو لينك زير روش‌هاي دستي اين كار توضيح داده
شده است. يك لينك از مايكروسافت و ديگري از سايت about.com هست:

Disable Autorun for ALL Drives:
o
و آیا نیازی هست فایروال هم نصب کرد من در محل کار به اینترنت دسترسی ندارم منظورم لازم فقط برای آپدیت انتی ویروس وصل میشم؟
. اگر مدت زمان دسترسي به اينترنت فقط محدود به زمان به روز كردن ويروسياب هست، تقريبان! نه لازم نيست! اما فايروال‌ Online Armor (و به نوعي هم Comodo و Outpost) حاوي توانايي Program Gaurd هستند. اين توانايي به شما اين امكان را مي‌دهد كه در محيط ويندوز هرفايل Exe يا Com يا كلن فايل اجرايي كه قصد اجرا شدن براي بار اول را داشته باشد، در مورد اجرا شدن آ از شما كسب تكليف مي‌كند. اين توانايي به خودي خود كمكي هست به برنامه‌هاي ويروسياب.

. چون اگر فايل اجرايي قصد اجرا شدن داشته باشد كه شما آن را اجرا نكرده‌ايد (همانند فايل‌هاي Autorun يا فايلي از اينترنت يا اجراي فايلي همزمان در هنگام نصب يك برنامه يا و....) و اين فايل ويروس باشد ولي برنامه ويروسياب آن را تشخيص نداده باشد، اين توانايي به شما اين امكان را ميدهد كه جلوي اجرا شدن آن را بگيريد. توضيح مختصر برنامه Online Armor را مي‌توانيد در اينجا مطالعه نماييد.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
88/01/14
209266.gif
26650.gif

shahinSssS

Registered User
لایک‌ها
66
مرسی خیلی ممنون . سوالهای که تو ذهنم بود را هم جواب دادید . بازم متشکر

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
سلام جناب igimax
congratualtions.gif

آیا برای استفاده از قابلیت Album Art برنامه KM Player نیاز به سخت افزار خاصی هست؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلامAs@di™o عزيز
1538.gif

. نه! يك كار خيلي ساده را انجام مي‌ده! شما يك فولدر را كه توش فيلم يا كليپ زياد داريد را به آلبوم معرفي مي‌كنيد (همون آيكن بالا سمت چپ كه عكس يك پوشه با علامت + هست) بعد برنامه تو اون پوشه و زير پوشه‌ها دنبال فرمت‌هاي قابل پشتيباني مي‌گرده و اگر بيابد از يك فريم اون فيلم يك Capture Screen مي‌گيره و تو همون فولدر كنار همون فايل با همون نام ولي با پسوند jpg مي‌گذارد. بعد از همين عكس‌ها براي نمايش Album Art استفاده مي‌كنه. حتا خودتان هم مي‌توانيد از هر فريم ديگه اون فايل يك Capture بگيريد و جاي اون عكس اولي بگذاريد يا اصلن هر عكس ديگه‌ايي كه دلتان خواست!

. هر چندتا آلبومي كه دلتان بخواهد مي‌توانيد بسازيد، نام آلبوم‌ها در بالا وسط تصوير نشان داده مي‌شود .(معمولن هم نام فولدر اصلي هست) در شكل فوق 3 آلبوم ساخته‌ام كه با 3 مستطيل كوچك در وسط مشخص هست. اگر هم فايل‌هاي جديدي به فولدر اضافه شد كافي كه پوشه سوم از سمت چپ را كليك كنيد تا ليست Refresh شود.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
88/01/18
209266.gif
26650.gif

shahinSssS

Registered User
لایک‌ها
66
سلام igimax جان

میشه در این تاپیک کمکم کنی . من موندم چه کار کنم. من تمام فونهتا را مثل البرز کاتب یا هر چی فونت دیگه بود در فولدر فونت ویندوز و هم فولدر فونت اتوکد کپی کردم ولی بعضی از فونتها را نشون نمیده در اتوکد یا موقع چاپ نقشه درهم برهم نشون میده من در اتوکد کاتب را هم لود می کنم فایده نداره یا زبان ویندوز را فارسی میزارم بازم فایده نداره ولی نقشه میبرم جای دیگه اونجا درست نشون میده و چاپ میشه همه میگن مشکلت فونت است ولی من از هر جا که می تونستم فونت گرفتم یا دانلود کردم. اون جایی که هم درست میزنه چون منو میشناسند و می دونند هم صنف هستیم فونت هاشون را نمی دند خودم هم موندم از فونت یا چیز دیگری اگه می تونید راهنمائی کنید منو مرسی موفق باشید

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام shahinSssS عزيز
1538.gif

. با توجه به اطلاعت 0-صفرم از اتوكد نكاتي را در مورد مسائل جانبي در تاپيكتان عرض كردم. انشاالله كه مشكل حل شود.
موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
88/01/19
209266.gif
26650.gif

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
سلامAs@di™o عزيز
1538.gif

. نه! يك كار خيلي ساده را انجام مي‌ده! شما يك فولدر را كه توش فيلم يا كليپ زياد داريد را به آلبوم معرفي مي‌كنيد (همون آيكن بالا سمت چپ كه عكس يك پوشه با علامت + هست) بعد برنامه تو اون پوشه و زير پوشه‌ها دنبال فرمت‌هاي قابل پشتيباني مي‌گرده و اگر بيابد از يك فريم اون فيلم يك Capture Screen مي‌گيره و تو همون فولدر كنار همون فايل با همون نام ولي با پسوند jpg مي‌گذارد. بعد از همين عكس‌ها براي نمايش Album Art استفاده مي‌كنه. حتا خودتان هم مي‌توانيد از هر فريم ديگه اون فايل يك Capture بگيريد و جاي اون عكس اولي بگذاريد يا اصلن هر عكس ديگه‌ايي كه دلتان خواست!

. هر چندتا آلبومي كه دلتان بخواهد مي‌توانيد بسازيد، نام آلبوم‌ها در بالا وسط تصوير نشان داده مي‌شود .(معمولن هم نام فولدر اصلي هست) در شكل فوق 3 آلبوم ساخته‌ام كه با 3 مستطيل كوچك در وسط مشخص هست. اگر هم فايل‌هاي جديدي به فولدر اضافه شد كافي كه پوشه سوم از سمت چپ را كليك كنيد تا ليست Refresh شود.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
88/01/18
209266.gif
26650.gif

سلام.... خوب مشکل اینه که من اون ایکون رو ندارم!:blink:
می دونم پدیده ای عجیبه ولی احتمالا از ویندوزم باشه....:(

اینم از عکسش:

http://www.************/files/cexc10ss5j2o1uu3r5au.jpg

آپدیت:
جناب دانشجو ایراد از همون ویندوز بود! حالا چرا نمی دونم
با برنامه Symantec Norton Ghost 2003 ویندوز رو دوباره برگردوندم و ... :)
http://www.************/files/6f9ptm9rws0zan8j1ipu.jpg
ممنون و سپاسگذار:blush:

Last edited:

tara_rayehe

Registered User
لایک‌ها
1
سلام و مثل همیشه خسته نباشید

سه سوال داشتم
1. برای استفاده از radmain من و دوستم هر دو از ip " static " استفاده می کنیم برای داشتن ای پی ثابت هر دو رایانه باید از dyndns استفاده کنند ؟
2. و اینکه میشه برای متصل شدن هر بار که هر دو به اینترنت وصل می شیم ای پی دوستم رو به صورت تلفنی ازش بپرسم ؟

3. شکل زیر وقتی پیش میاد که شبکه ایجاد میشه چطور می تونم یوزر و پسورد رو براش تعریف کنم ؟

qji1242058129q.jpg

ممنون

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1538.gif

As@di™o عزيز:
. آه! من آپديت پست آخريتان را نديده بودم! تبريك مي‌گم! عجيبه‌ها ويندوز چش شده بوده كه اون برنامه اونجوري كار مي‌كرده!

tara_rayehe عزيز:
. (نزديك بود ها!! كه تو اون تاپيك....) اما سوالات!:
1. برای استفاده از radmain من و دوستم هر دو از ip " static " استفاده می کنیم برای داشتن ای پی ثابت هر دو رایانه باید از dyndns استفاده کنند ؟
. سوالت يكم جابجا و اشتباست! اگر آي پي شما ثابته (Static IP) هست ديگه احتياجي به سايت dyndns نيست. اما اگر آي پي شما متغير هست (Dynamic IP) اونوقته كه به اون سايت احتياج داريد.

2. و اینکه میشه برای متصل شدن هر بار که هر دو به اینترنت وصل می شیم ای پی دوستم رو به صورت تلفنی ازش بپرسم ؟
. البته كه مي‌شه، ولي چرا تلفن!؟ خوب از طريق يه Messenger اينكارو كنيد كه راحتتر سريعتر و صحيتر هست! (مثل ياهو) من خيلي وقت پيش يه برنامه خيلي كوچيك نوشتم براي خواهرم كه رو سيستمش كه اجرا مي‌كرد IPش برايم ايميل ميشد به اين شكل به كمك برنامه TWD Remote-Anything يا سيستمش را درست مي‌كردم يا از راه دور آموزشش مي‌دادم!! يادش بخير!؟
105131.gif
چه دوراني بود! تازه من اون موقع ديال آپ بودم!!! (البته يه يكسالي كه ADSL دار شدم و تازه به شكل منقطع!) دروس را هم با برنامه Swish درست مي‌كردم! هنوز دارمشون.....
105131.gif

3. شکل زیر وقتی پیش میاد که شبکه ایجاد میشه چطور می تونم یوزر و پسورد رو براش تعریف کنم ؟
. درست متوجه نشدم! منظورت وقتيه كه دو سيستم در شبكه محلي (حالا يا از طريق كابل كراس يا VMWare) و از طريق ويندوز با دادن IP به فولدرهاي Shareاشان دسترسي يابيد؟! يا اين را در برنامه Radmin مي‌بينيد؟!

. اگر در ويندوز هست كه بايد در Control Panel\User Accounts براي كاربر پسوردي تعريف كنيد. بعد چرا اين پنجره نوشته Guest?! كاربر Guest كه خيلي محدوده!؟

. اگر در Radmin هستيد بايد همانطور كه در پستش عرض كردم بر اساس تصاوير 2 به بعد Permission را از طريق خود Radmin تعريف كنيد و نه ويندوز.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
88/02/21
209266.gif
26650.gif

tara_rayehe

Registered User
لایک‌ها
1
سلام

1.اگه من برای متصل شدن با نرم افزار radmin از adsl استفاده کنم و دوستم از dial up استفاده کنه باز هم فقط باید ای پی اون رو ازش بگیرم و اینکه dial up ها استاتیک هستند یا دینامیک؟

2. در مورد شکل بالا که قرار دادم کاربر Guest من خاموش هست! اما باز هم وقتی بخوام از داخل ویندوزم خودم به ویندوز vmware کانکت بشم این پیام رو می ذاره ؟ برای نام کاربری خودم هم پسورد تعریف کردم اما باز هم مشکل حل نشد؟

3.Radmin رو نصب کردم یعنی فایل rview33 رویه سیستم خودم و rserv33 رویه ویندوز مجازی در Vmware و تمام کار هایی رو که گفتید انجام دادم اما در هنگام اتصال این پیام رو می ده ؟

bwy1242302239k.jpg

ای پی هم که در شکل می بینید رو از ویندوز vmware دو کامپیوتر کنار ساعت برداشتم ! لطفا در این زمینه کمی بیشتر راهنمایی کنید که چطور می تونم radmin رو بین ویندوز خودم و ویندوز مجازی فعال کنم ؟ و در پایان در کنار ip گزینه port قرار داره که مقدار اون 4899 تعیین شده این به چه معناست ایا تیک زیر اون باید برداشته باشه یا نه ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام tara_rayehe عزيز

1.اگه من برای متصل شدن با نرم افزار radmin از adsl استفاده کنم و دوستم از dial up استفاده کنه باز هم فقط باید ای پی اون رو ازش بگیرم و اینکه dial up ها استاتیک هستند یا دینامیک؟
. كلن هر نوع دسترسي كه به شبكه محلي (LAN) يا اينترنت داشته‌ باشيد فرقي نمي‌كند، در مورد همه آنها لازمه كه IP هم ديگه را بدونيد.
. Static بودن يا Dynamic بودن IP كاربران به نوع تعريف و نوع سرويسي هست كه ISP انجام مي‌دهد. البته دقيق نمي‌دانم ولي فكر كنم همه Dial UPها اساسن Dynamic باشند! چون خط اختصاصي ندارند. براي اطلاعات بيشتر يا از بچه‌هاي شبكه بپرسيد يا براي خيلي كامل كردن اطلاعتتان كتاب Network+ را از بازار تهيه و مطالعه نماييد. اين كتاب تقريبن كتاب پيش مقدمه و اطلاعات عمومي شبكه براي انواع كلاس‌ها و مدارك شبكه هستند.
2. در مورد شکل بالا که قرار دادم کاربر Guest من خاموش هست! اما باز هم وقتی بخوام از داخل ویندوزم خودم به ویندوز vmware کانکت بشم این پیام رو می ذاره ؟ برای نام کاربری خودم هم پسورد تعریف کردم اما باز هم مشکل حل نشد؟
. خوب همين نكته موجود در عكس كه Username از انتخاب خارج شده بود (Disable بود) و فقط هم كاربر Guest را انتخاب نموده بود برايم عجيب بود. همين سوال را از بچه‌هاي شبكه بپرسيد....
3.Radmin رو نصب کردم یعنی فایل rview33 رویه سیستم خودم و rserv33 رویه ویندوز مجازی در Vmware و تمام کار هایی رو که گفتید انجام دادم اما در هنگام اتصال این پیام رو می ده ؟
. اول به اين نكته توجه كنيد كه IPاي كه در rview مي‌دهيد همان IP كارت شبكه ويندوز مجازيتان بايد باشد كه در كنار ساعت نمايش داده‌مي‌شود. همچنين بر اساس توضيحات قبلي احتمالن شما IP كارت شبكه ويندوز مجازيتان را حتمن به شكل Static تعريف و تنظيم نموده‌اييد و همچنين IP هاي هر دو كارت شبكه مجازي VMnetx روي سيستم اصلي‌تان!؟ همچنين همه را در يك رنج ديگه!؟ مثلن 192.168.1.10 و 192.168.1.11 براي 1 و 8 از VMnet روي سيستمتان و براي مجازيه 192.168.1.12 ...

. من دقيقن همين مشكل برايم پيش آمد و دليل آن اين بود كه از ويندوز حاوي Client يا همان Viewer نمي‌توانستم به ويندوز حاوي Server دسترسي يابم. يعني از طريق شبكه نه Ping مي‌شد و نه به فولدرهاي Share شده دسترسي داشتم. اما از اون يكي ويندوز به اين يكي ويندوز دسترسي داشتم. مشكل از فايروال ويندوز يا فايروال نصبيم نبود، ولي شما هر دو فايروال را براي تست Disable نماييد. مشكل من تنظيمات شبكه VMWare بود كه با كلي تنگيدن آن را حل كردم! مي‌دانيد! لازمه كه در مورد شبكه اطلاعاتي داشته باشيم تا در صورت بروز ناهنجاري‌هايي همانند اين بتوانيم آن را از طريق منطقي حلش كنيم و نه همانند من با تنگيدن در پارامترهاي مختلف و پس زمينه ذهني مبهمي كه از شبكه دارم! دوستم كه استاد شبكه هست بارها به من تذكر داده كه كتاب Network+ را حداقل براي حل چنين مشكلاتي و فهم بهتر شبكه بخوانم اما!... از شبكه بدوم مياد!!!!!

. در كل شما 2 كار را انجام دهيد تا ببينيد در شبكه بين دو ويندوز ارتباط به شكل كامل و دو طرفه بر قرار هست يا نه؟!:
1) از هر دو ويندوز و با نوشتن آدرس IP ويندوز ديگه در آدرس بار IE يا Windows Explorer به فولدر‌هاي Share ديگري دسترسي يابيد. (مثلن اين آدرس o \\192.168.0.1)ه

2) ببينيد آيا مي‌توانيد IP ويندوز ديگه رو تو هر ويندوز Ping نماييد. براي اين كار بايد به داس بريد و جلوي دستور Ping آي پي ويندوز ديگه را بنويسيد. معمولن اين دستور به شكل پيش فرض (Default) چهار بار IP داده شده را پيج مي‌كند و نتتيجه را به شما نشان مي‌دهد. به اين شكل عمل نماييد:

ای پی هم که در شکل می بینید رو از ویندوز vmware دو کامپیوتر کنار ساعت برداشتم ! لطفا در این زمینه کمی بیشتر راهنمایی کنید که چطور می تونم radmin رو بین ویندوز خودم و ویندوز مجازی فعال کنم ؟
. در تنظيم نمودن برنامه radmin بين يك سيستم مجازي و حقيقي با دو سيستم حقيقي فرقي نيست! و تصاوير و آموزش‌هاي موجود در معرفي radmin كه در آن پست گذاشتم، بين سيستم حقيقي با مجازيم بوده...

. اما همانطور كه در بالا عرض كردم گاهي لازمه كه براي شبكه مجازي VMWare تنظيمات و تغييراتي را در برنامه Virtual Network Editor برنامه VMware ايجاد كنيد. تنظيمات من به شكل زير هست اما شما اجالتن در VNE دستكاري نفرماييد چون اعصاب خوردي زياد داره!

من VMnet8 را كه يه *** هست را حذف كرده‌ام. البته يه بار همون دوستم كه عرض كردم، كاري كرد كه
VMnet8 كلن از تب اولي هم حذف شد ولي من نتونستم!
همچنين من DHCP هر دو شبكه مجازي را حذف نموده‌ام.

همانطور كه مي‌بيند فقط VMnet1 را دارم با اين IP:

. IP شبكه موجود در ويندوز مجازيم هم روي 192.168.1.130 هست. البته ميشد 192.168.1.121 باشه ولي خوب...!
و در پایان در کنار ip گزینه port قرار داره که مقدار اون 4899 تعیین شده این به چه معناست ایا تیک زیر اون باید برداشته باشه یا نه ؟
. اون رو لازم نيست دست بزنيد. ببينيد IP مثل آدرس منزل هست و Port مثل شماره در ورودي آن منزل كه برنامه يا برنامه‌هاي مجاز فقط از آن در مي‌توانند استفاده نمايند.

. اميدوارم تونسته باشم با اطلاعات كم خودم از شبكه به شما كمكي كرده باشم. اميدوارم بچه‌ها و اساتيد شبكه چشمشون به اين پست بيفته و اونجاهايي كه اشتباه يا ناقص گفته‌ام را برايتان كامل توضيح دهند...
9596.gif

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
88/02/24

r333

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام
چند روز پیش ویندوز عوض کردم اینبار فایروال Outpost Firewall Pro 2009 را هم نصب کردم حالا مشکلی پیش آمده در فروم ها عکس ها و لینک فایل های exe نمایش داده نمیشود مثلا اینجوری دیده میشود
HTML:
http://www.***.com/*/*.gif
یعنی بجای اینکه آدرس لینک بیاد فقط آدرس عکس یا آیکنی که برای کلیک کردن برای دانلود است نمایش میدهد
قبل از تعویض ویندوز این مشکل رو نداشتم حدس میزنم از فایر والی باشد که نصب کردم البته تمام تنضیمات اون پیش فرض خودشه چند بار اون غیر فعال وحتی از آن خارج شدم ولی مشکل حل نشد از فایر فاکس و ویندوز xp استفاده میکنم البته این در IE هم وجود داره ضمنا سرعت باز کردن صفحات هم نسبت به قبل خیلی کم شده ولی سرعت دانلود فرقی نکرده بنظر شما بیخیال این Outpost Firewall Pro 2009 بشم
اگر برای حل این مشکل راه حلی دارید ممنون میشم به من کمک کنید تنها فرقی که قبل داشته فقط این فایر وال است که جدیدا نصب کردم
با سپاس​

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام r333 عزيز

با سلام
چند روز پیش ویندوز عوض کردم اینبار فایروال Outpost Firewall Pro 2009 را هم نصب کردم حالا مشکلی پیش آمده در فروم ها عکس ها و لینک فایل های exe نمایش داده نمیشود مثلا اینجوری دیده میشود
یعنی بجای اینکه آدرس لینک بیاد فقط آدرس عکس یا آیکنی که برای کلیک کردن برای دانلود است نمایش میدهد
قبل از تعویض ویندوز این مشکل رو نداشتم حدس میزنم از فایر والی باشد که نصب کردم البته تمام تنضیمات اون پیش فرض خودشه چند بار اون غیر فعال وحتی از آن خارج شدم ولی مشکل حل نشد از فایر فاکس و ویندوز xp استفاده میکنم البته این در IE هم وجود داره ضمنا سرعت باز کردن صفحات هم نسبت به قبل خیلی کم شده ولی سرعت دانلود فرقی نکرده بنظر شما بیخیال این Outpost Firewall Pro 2009 بشم
اگر برای حل این مشکل راه حلی دارید ممنون میشم به من کمک کنید تنها فرقی که قبل داشته فقط این فایر وال است که جدیدا نصب کردم
با سپاس

. من هم Outpost 2009 دارم با شماره نسخه 6.5.2509.336.0663 ولي چنين مشكلي ندارم!! ولي شايد نسخه شما كمي با من متفاوت باشد يا به دليل يكي از دو امكانات زيرش باشه. وارد Setting برنامه شويد و :

1) توانايي Anti-Spyware را كلن خاموش نماييد (تيك را حذف نماييد):

. به احتمال زياد اين توانايي منبع كندي سيستم شما هست. من كلن آن را خاموش نموده‌ام و فقط زماني كه Update مي‌شود به آن اجازه داده‌ام كه سيستم را اسكن كند. كلن وقتي Avira نصب باشد اين توانايي و توانايي زير در برنامه Outpost هنگام نصب كلن Disable مي‌شوند و براي فعال كردنشان بايد در فايل ini برنامه دستكاري كنيم!!!!

. شايد با خاموش كردن اين توانايي مشكل شما حل شود. اين را خاموش نماييد و صفحه مورد نظر را در FF دوباره Refresh نماييد ببينيد نتيجه چي مي‌شود.

2) توانايي Web-Control را خاموش نماييد(تيك را حذف نماييد):

. حدس من براي منبع مشكل شما، اين توانايي هست اگر چه براي من چنين مشكلي را به وجود نياورده است. كلن اين توانايي كارش بستن و جلوگيري از دونلود تبليغات در برنامه‌هاي اينترنتي هست كه اينكار باعث افزايش سرعت لود برنامه و صفحه و افزايش پهناي باند مي‌شود. ابن برنامه به جاي تبليغات كلمه [AD] را نمايش مي‌دهد. اتفاقن من خيلي از اين توانايي خوشم مي‌آيد چون بسيار بسيار قوي هست! اگر شما Y! Messenger استفاده مي‌كنيد شايد متوجه شده باشيد كه اين برنامه حتا فلش تبليغي زير اين برنامه را هم بلوك مي‌كند!!!

. شايد با خاموش كردن اين توانايي مشكل شما حل شود. اين را خاموش نماييد و صفحه مورد نظر را در FF دوباره Refresh نماييد ببينيد نتيجه چي مي‌شود. اگر مشكل از اين بود كافيه نام سايت يا سايت‌هايي را كه در آنها چنين مشكلي را داريد در دكمه Exclusions...o كه در تصوير فوف مشاهده مي‌نماييد، تعريف نماييد و اين توانايي را دوباره روشن كنيد.

. اگر هيچيك از كار‌هاي فوق جواب نداد، با بستن برنامه نمي‌توانيد جلوي Security آن بگيريد! بايد روي آيكن آن در System Tray راست كليك نماييد و گزينه Firewall policy...o گزينه Disable رذا انتخاب نماييد و دوباره تست نماييد.

. نكته پاياني اينكه نكنه شما يه وقت Outpost Internet Security را دونلود نموده باشيد!؟ چون اون نسخه با Firewall فرق داره و حاوي ويروسياب هم هست و شايد دليلش هم همون باشه!؟ شايد.....

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
88/02/25

Last edited:

r333

Registered User
لایک‌ها
4
خیلی ممنون دوست عزیز بخاطر راهنمایی کامل شما :rolleyes:
مشکل حل شد و ربطی به Outpost Firewall Pro 2009 بینوا هم نداشت فقط چون به ظاهر تنها تغیر در سیستمم نصب این برنامه بود به اون گیر داده بودم علت تغییر در پروفایل اون سایت بود که حل شد
راستی من هم از حذف تبلیغات این برنامه خوشم اومد و بنظر خیلی قوی میاد
بازم سپاس igimax عزیز​

Last edited:

fasihiali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام igimax عزیز
من همیشه چند روز بعد از نصب ویندوز xp درون همه درایوهام مخصوصا c یکسری فایل و فولدر به صورت خود به خود وبه صورت hidden ایجاد میشه
و هر چی با آنتی های nod32,kasper,symantecو آویرا (آپدیت نشده ورژن8 ) اسکن می کنم اتفاقی که نیافتاد صفحه مانیتورم هم یک سانتی متر از یالا و راست تو رفت و نولر مشکی نشون میده
ممکنه که ایجاد این فایل ها به دلیل وجود نقص در خود ویندوز باشه
چندتا عکس هم از درایوها گرفتم.

فایل های ضمیمه

• tasvir.rar
    207.9 KB · نمایش ها: 3

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام fasihiali عزيز
animsmilysmile.gif

. ببخشيد اگر دير جواب مي‌دهم! به دليل مشكلاتي كه برايم پيش آمد از 11 فروردين تا كنون به اينترنت دسترسي نداشتم!

. من هر 3 عكس را نگاه كردم. تمامي فولدر‌هاي موجود در درايو C را كه با كادر مشخص نموديد، فولدر‌ها و فايل‌هاي ويندوز هستند. در درايو D هم به همچنين و فقط اون فايل DOC كه با كاراكتر ~ شروع شده معمولن در زماني كه يك فايل DOC را توسط برنامه Word باز مي‌كنيد ايجاد مي‌شود و در صورتي كه برنامه Word به شكل صحيح بسته شود اون فايل‌ هم باشد پاك شود و در غير اينصورت پاك نمودن دستي آن هيچ مشكلي بوجود نخواهد آورد.

. تصوير سوم كه از فولدري به نام Autorun.inf در درايو E هست و مشابه آن هم در درون درايو D هست، توسط يكي از برنامه‌هاي ويروسياب شما يا برنامه ايمني ديگري براي مقابله با ويروس‌هاي Autorun ايجاد شده‌اند و هيچ مشكلي ندارند...

. انشاالله كه پاسخ سوال‌هايتان را به درستي و كامل داده باشم، بازهم از تاخير عذرخواهي مي‌كنم..... دست من نبود!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/02/10
26.gif
103.gif

fonix light

Registered User
لایک‌ها
4
اقا این KGB archiver چه جوری کار می کنه . من هر فایلی رو باهاش add می کنم و compress می کنم , حجمش کم نمی شه . چه جوری باید باهاش کار کرد . لطفا یکی راهنمایی کنه .
مر30 . :wacko:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام fonix light عزيز
animsmilysmile.gif

اقا این KGB archiver چه جوری کار می کنه . من هر فایلی رو باهاش add می کنم و compress می کنم , حجمش کم نمی شه . چه جوری باید باهاش کار کرد ....
. من تاكنون با اين برنامه كار نكردم ولي مطمئنن اگر از منوي برنامه به قسمت Setting برنامه (ممكنه در اين برنامه اسم گزينه فوق، Preferences يا Options يا Configure باشه!؟) برويد، بايد گزينه‌اي با نام Compression method ببينيد كه داراي گزينه‌هايي همانند Best و Good و Normal و .... باشه كه در چنين صورتي آن را روي Best يا Highest تنظيم نماييد...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/02/29
26.gif
103.gif

Last edited:

str4610

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود فراوان به همگی عزیزان و اساتید .

دوستان گرامی من بعد از دانلود نسخه Avira Premium security suite 10.0.0.542 و استفاده از گزینه استارت آپیدت تونستم نرم افزار رو به روز کنم . اما نمیدونم حالا برای انتقال همین آپدیت ها به یه سیستم دیگه چی کار کنم ....

تا این جای کار رو بلدم : که باید وارد این شاخه بشم

C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\FAILSAFE

اما نکته اینجاست که وقتی میخواهم فایل های انتخاب شده رو زیپ کنم قبول نمیکنه چه با winrar چه Winzip

Error : could not create output file ????

لطفا بنده رو راهنمایی کنید .
موفق باشید...../
یحیی

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام str4610 عزيز
1.gif

. در ابتدا ورود شما را بهفروم PT تبريك عرض مي‌كنم و اميدوارم كه شما را بيشتر در جمع دوستان بينيم....
53.gif

...
تا این جای کار رو بلدم : که باید وارد این شاخه بشم
C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop\FAILSAFE
اما نکته اینجاست که وقتی میخواهم فایل های انتخاب شده رو زیپ کنم قبول نمیکنه چه با winrar چه
...
. مسيري كه رفتيد بايد يك پله عقب بياييد! فولدر FailSafe در واقع جايگاه فايل‌هاي بكاپيش هستند و نه فايل هاي اصليش! پس باشد از فايل‌هاي درون ريشه اين مسير بكاپ تهيه نمايد: C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop بعد براي WinRAR يا WinZip نمودن نبايد در همان فولدر فايل فشرده را قرار دهيد چون ابرنامه هاي اينطوري معمولن فولدر خودشون را قفل مي كنند! بايد مثلن آدرس فايل فشرده را در ريشه درايو C يا هر جاي ديگه دهيد. (براي اطمنان الان براي خودم هم تست كردم و درست بود) (بكاپ گيري از فولدرهاي درون ريشه آدرس فوق الزامي نيست ولي اگر دوست داشتيد بگيريد!)

. اما بكاپ گيري از ريشه آويرا بخش سادش هست. وقتي قراره در سيستم مقصد اين فايل‌ها را روي فايل‌هاي آويرا نصب شده و هم نسخه آويراي فعلي كپي نمايد بايد ابتدا فايل exe آويرا و هر دوتا Service برنامه فوق را از حافظه خارج نماييد تا با پيام Access denied مواجه نشويد. براي اينكار راحتترين و از ديد من درستترين راه استفاده از برنامه Startup Organizer هست كه در همين لينك هم توضيح كاملش و روش استفاده آن را نوشته ام. وقتي برنامه را در سيستم مقصد نصب و اجرا نموديد بايد 3 فايل مربوط به آويرا را از استارتاپ برداريد. از پنل سمت چپ اين برنامه قسمت all را انتخاب نماييد و سپس از پنل چپ برنامه تيك فايل avgnt را برداريد و سپس از پنل سمت چپ گزينه Server را انتخاب نمايد و از پنل سمت چپ تيك هر دو سرويس به نامهاي Avira AntiVir Guard و Avira AntiVir Scheduler را برداريد. حالا سيستم را ريستارت نماييد و سپس اون فايل ها را برروي فايلهاي مقصد باز نويسي نماييد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/05/18
26.gif
103.gif

بالا