برگزیده های پرشین تولز

سوالات و جوابهاي مربوط به تاپيك (معرفي برنامه‌هاي كاربردي براي تشخيص و ...)

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. دوستان عزيز مي توانند سوالات، پيشنهادات، انتقادات و بحث پيرامون برنامه‌هاي معرفي شده در تاپيك "معرفي برنامه‌هاي كاربردي براي تشخيص و حل مشكلات نرم‌افزاري و سخت‌افزاري" را در اين تاپيك قرار دهند.
. همچنين دوستان ميتوانند براي معرفي برنامه و يا برنامه‌هايي به اينجانب، براي تست و مقايسه آن با برنامه‌هاي معرفي شده در تاپيك فوق مشخصات آن/آنها را در اين تاپيك بنويسند. اين مشخصات شامل :
1) نام برنامه
2) لينك وب سايت سازنده
3) مزايا و معايب آن نسبت به برنامه‌هاي مشابه.
. لطفا نكات خود را در اين تاپيك بنويسيد و نه در تاپيك معرفي برنامه‌ها. ممنون.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/03/04
209.gif
60.gif

CIW

Registered User
لایک‌ها
0
salam aziz ogheyeh kar ba in barname
in error ro safham miyad ke axesho mizaram
dar zemn dar akhareh kar ye safheyeh bozorg ghermez (FAIL zaher shod montazere komaketoon hastam mer30

فایل های ضمیمه

• 1.JPG
    1.JPG
    9.2 KB · نمایش ها: 24

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. در ابتدا با تشكر از اينكه سوال خود را در اينجا مطرح نموديد. اما لطفا با فونت فارسي تايپ كنيد. دوما منظورتان كدام برنامه است؟ من 2 تا برنامه تا كنون معرفي كرده‌ام!؟ گرچه فكر كنم منظورتان برنامه Passmark Burnin Test باشه؟! تو سايتش و فرومش نگاه كردم چيزي در مورد آن پنجره Error نيافشتم. البته از Title آن پنجره پيداست كه Error مربوط به ويندوز است نه برنامه.(Windows - No Disk) پنجره فوق، پيام وجود نداشتن CD يا Floppy را در درايو نشان مي‌دهد. ممكنه شما در انتخاب وسايل براي تست Disk را انتخاب نموديد. من هم در برنامه فوق برروي كامپيوترم چنين چكي را انجام دادم و Floppy در درايو قرار ندادم. اما پيام اخطار در مورد نبودن ديسك داد (كه با پيام Error شما فرق داشت و در واقع يك هشدار بود) ولي برروي كليد ادامه كه كليك كردم بقيه درايوها را تست كرد. شما گزينه Disk و CD-RW/DVD را حذف كنيد. ( با كليك برروي آيكن و حذف تيك گزينه هاي فوق)

. دوستان عزيز لطفا، سوالات خود را به همراه نام برنامه و تنظيماتي كه در آن برنامه انجام ميدهيد و عمل يا اعمالي كه در برنامه انجام مي‌دهيد و باعث بروز مشكلاتي مي‌شود را با خط فارسي در همين تاپيك بنويسيد. ممنون.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/03/14
209.gif
60.gif

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سلام :)

در مورد آنتي ويروس Avira ، من ديشب كامپيوترم رو بدون آپديت اسكن كردم و اون علاوه بر پيدا كردن ويروسهاي ديگه فايلهاي taskmanager و regedit رو هم ويروسي شناخت، البته دو نسخه اونها در مسيرهايي به غير از system32 بودند. اگر چه اونها رو قرنطينه كرد ولي regedit و taskmanager هنوز كار ميكنند و هنوزم وقتي ويندوز بالا مياد ميخواد به internet وصل شه. كاش ميشد آپديتهاشو از يك كامپيوتر ديگه كپي كرد. نميدونم اصلا اگه آپديت بشه، ميتونه مشكلو حل كنه يا نه، چون گفتيد Disinfect نميكنه، نه؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. ويندوز از فايلها و درايور‌هاي خود يك كپي از آنها در "C:\WINDOWS\system32\dllcache" تهيه ميكند كه اگر براي فايل اصلي مشكلي پيش آمد آنها را با فايلهاي كپي شده جايگزين نمايد. بنابر اين از اينكه دوباره فايلهاي ويروسي شده شما اجرا مي‌شوند نگران نباشيد، چون اينها كپي سالم آنها مي‌باشند. تازه! اگر هم ويروسي بودند ْGaurd برنامه Avira فرست نفس كشيدن به آنه داده نمي‌شود.

. در مورد مطلب زير:
هنوزم وقتي ويندوز بالا مياد ميخواد به internet وصل شه.
. منظورتان چه برنامه‌اي نياز به ارتباط به Internet دارد؟ گاهي اوقات تقاضاي ارتباط با Internet از طرف ويروسها نيست. اصولا ويروسها را اينقدر باهوش مي‌نويسند كه با چنين تقاضاهايي خود را لو ندهند!! يك مشكل عمومي بين كاربران اين است كه هنگام ساختن Connectionهاي خود آنها را طوري مي‌سازند كه با اولين Request برنامه‌اي براي ارتباط و يا چك اينترنت، آن Connection شروع به Dial كردن و يا نمايش محيط Dial مي‌كند. براي رفع اين مشكل از طريق "Start\Control Panel\Internet Option" اجرا نماييد. در تب Connection برروي نام تك تك Connectionهايتان كليك كنيد و تمامي گزينه‌هاي زير آنها را به شكل "Never Dial a Connection" تنظيم نماييد.
. معمولا اگر يكي از Connectionها يكي از گزينه هاي "Dial whenever ..." يا "Always dial ..." باشند، با هرنوع تقاضايي شماره گيري اينترنتي يا ديالوگ آن ظاهر مي‌شود.

. شما كه Avira را با حجم ~17MB دونلود كرديد! خوب 4MB~6MB هم براي Update اوليه و xKB هم براي Updateهاي بعدي تحمل نماييد!
39.gif

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/03/20
209.gif
60.gif

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
من 17 مگابايت رو سر كار دانلود كردم كه ADSL هست. بدي اين آپديت ها اين هست كه اگر وسطش قطع شد بايد از اول همه را دوباره دانلود كرد.

در مورد Dial-up هم، از وقتي يه ويروس روي كامپيوترم اومد هي ميخواد به اينترنت وصل شه. كسپر اسكاي تعدادي ويروس را شناخت و پاك كرد، ولي نسبت به اينهايي كه اويرا عكس العمل نشون داد، بي تفاوت بود.

پس اشكالي نداره كه من اين فايلهايي كه در قرنطينه اويرا هست پاك كنم؟ اشكالي در عملكرد سيستم پيش نمياد؟ ممنون از راهنمايي شما! :)

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. اولند! دمتگرم!! به دو دليل: 1) با تست عملي شما، تست من هم به اثبات رسيد كه Kaspersky تعداد ويروس كمتري از Avira را تشخيص مي‌دهد.
41.gif
از طرف خودم و شركت Avira!! از شما تشكر مي‌كنيم. 2) من داشتم در پست بعدي از شما مي‌پرسيدم كه ويروس‌ياب قبليتون چي بود كه خودتان فرموديد. ممنون!
. دوما! (كه اصولا بايد اولند باشد) خواهش ميكنم ، خوشحال مي‌شوم بتوانم كمكي كنم.

پس اشكالي نداره كه من اين فايلهايي كه در قرنطينه اويرا هست پاك كنم؟ اشكالي در عملكرد سيستم پيش نمياد؟ ممنون از راهنمايي شما!
. نه هيچ مشكلي پيش نمي‌آيد. همانطور كه عرض كردم ويندوز فايلها حذف شده سيستم را با سالم آنها جايگزين مينمايد. حتي ويندوز برنامه‌هاي كوچكي دارد كه تغيير و حذف فايلهاي سيستم را كنترل مي‌كنند. يكي از اين Utilitiyها كه SFC مي‌باشد را در اين پست معرفي كرده‌ام. بد نيست كه آن ر اجرا نماييد تا بقيه فايلهاي ويندوزتان نيز چك شوند و اگر تغييري دارند با Original انها از روي CD ويندوزتان جايگزين شوند. (به CD كه از روي آن ويندوز خود را نصب كرديد احتياج است) اگر در مورد آن سوالي داشتيد در همينجا سوالات خود را بنويسيد.

در مورد Dial-up هم، از وقتي يه ويروس روي كامپيوترم اومد هي ميخواد به اينترنت وصل شه. كسپر اسكاي تعدادي ويروس را شناخت و پاك كرد، ولي نسبت به اينهايي كه اويرا عكس العمل نشون داد، بي تفاوت بود.
. من هنوز متوجه نشدم! آخر با نصب Avira و تشخيص و حذف ويروسها، مشكل شما در مورد شماره گيري اتوماتيك Internet حل شد يا نه؟ آيا آن تنظيماتي كه در Internet Option توضيح دادم را انجام داديد؟

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
86/03/20
209.gif
60.gif

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
ممنون! راستش من تو خونه DVB دارم و آنتي ويروسها به خصوص كسپر به شدت تصوير رو هنگام ضبط كند ميكنه و در موقع ضبط برنامه نميشه از ديدنش لذت برد. كسپر هميشه نصب نيست و علت اصلي ويروسي شدن كامپيوتر همينه. اما به هر جهت كسپر تعداد كمتري ويروس رو تشخيص ميده، چون من بعد از چك با كسپر هنوز كلي ويروس رو كامپيوتر داشتم كه اويرا تشخيص داد.

من هنوز متوجه نشدم! آخر با نصب Avira و تشخيص و حذف ويروسها، مشكل شما در مورد شماره گيري اتوماتيك Internet حل شد يا نه؟ آيا آن تنظيماتي كه در Internet Option توضيح دادم را انجام داديد؟

الان سر كارم، به محض اينكه برسم خونه از راهنمايي شما استفاده ميكنم و نتيجه رو پست ميكنم.

از شما و زحماتتون بسيار سپاسگذارم. :happy:

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سلام :)

من فایلهای قرنطینه رو پاک کردم. البته مجبور شدم کارت گرافیکی رو دوباره نصب کنم. :wacko:

به هر حال توصیه شما رو انجام دادم ولی هنوز پیغام وصل شدن به اینترنت رو با یک جور پنجره دیگه میده. خب دیگه مهم نیست چون به نظر نمیاد دیگه کامپیوترم ویروسی باشه.

ممنون!

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

به نظر شما کدام انتی ویروس بهتره(ازنظر کلی "سرعت و قدرت و اطمینان")
کاسپر اسکای یا نرتون یا همین که شما گفتین آویر یا مکافی
نرتون که سنگینه مکافی قابل اطمینان نیست
. عزيز جان برادر، اي عقاب پرنده مبارز! من كه دليل خود را در مورد بهترين برنامه آنتي ويروس و چرايي دليل خود را به شكل كامل در همان لينك توضيح داده‌ام. (منظورم اين لينك است: توضيحات بيشتر در پست 5 )

"سرعت و قدرت و اطمینان"
. اكثر برنامه‌هايي را كه در تاپيك "معرفي برنامه‌هاي كاربردي براي تشخيص و حل مشكلات نرم‌افزاري و سخت‌افزاري" معرفي نموده‌ام بر اساس تست‌هايست كه برروي برنامه‌هاي هم خانواده انجام داده‌ و بهترين‌ برنامه را از بين آنها انتخاب و در آن تاپيك معرفي نموده‌ام. بر اساس نوع برنامه‌‌هاي هر گروه و كار‌هايي كه انجام مي‌دهند، پارامترهايي را براي تستشان انتخاب كرده و سپس بر اساس پارامترهاي درنظر گرفته تست و امتياز بندي نموده‌ام. (البته نه آنچنان حرفه‌اي!) در مورد ويروسياب‌ها هم همين كار را نموده‌ام، در ابتدا مهمترين نكاتي كه يك برنامه ويروسياب بايد داشته باشد تا در بين ديگر برنامه‌ها بهترين باشد را از ديد خود تعيين نمودم. چهار پارامتر زير را براي تست انتخاب نمودم. به ترتيب اهميت آنها را در زير نوشته‌ام:

1) شناسايي تمام يا اكثر ويروس‌ها
. خود اين پارامتر به دو قسمت تقسيم مي‌شود :
A) شناسايي تمامي يا اكثر ويروس‌ها تا زمان Update كنوني.
B) آمدن سريع Update جديد كه حاوي كد اكثر (يا تمامي) ويروس‌هاي جديد هست.
. همانطور كه مشاهده مي‌نماييد يك ويروسياب نه تنها بايد تا زمان آخرين Update توان شناسايي تمام ويروس‌هاي قديمي را داشته باشد، بلكه بايد به سرعت Update جديد ترين ويروس‌هايي كه نوشته مي‌شوند نيز براي آن برنامه بيايد. در قسمت B يك نكته ظريف نهفته است، دامنه زماني بين Updateها مهم نيست بلكه كامل بودن ليست ويروس‌هاي شناسايي شده جديد مهم است. چون در بين برنامه‌هاي ويروسياب، برنامه BitDefender در آمدن Update از همه سريعتر هست، اما با اين حال همه ويروس‌هاي موجود در ديتابيس من را هنوز هم شناسايي نمي كنند. (اين برنامه هر 30 دقيقه Update مي‌شود) يا به طور مثال برنامه Kaspersky چهارتا از فايل‌هاي ويروسي موجود در ديتابيس من را كه تشخيص نمي‌داد اما پس ازگذشت 6ماه آنها را تشخيص داد!!
. اما ممكن است كه تعدادي از برنامه ويروسياب پارامتر اول را داشته باشند. در اين صورت بايد به سراغ تعريف پارامتر‌هاي ديگر برويم. پارامتر دوم:

2) سرعت تشخيص ويروس و جلوگيري از اجرا شدن آن (Effective)
. ممكنه يك برنامه ويروسياب يك ويروس را شناسايي نمايد، اما آن ويروس بتواند اجرا شده و نگذارد كه برنامه ويروسياب جلوي كارخرابي آن را بگيرد!! بايد تمامي اين توانايي‌ها در Gaurd برنامه موجود باشد. "سرعت" در پارامتر فوق به دو قسمت زير تقسيم مي‌شود:
A) سرعت Scan فايل‌ها توسط Gaurd (منظور Automatic Scan است)
B) سرعت تشخيص ويروس زمان Access به فايل نه زمان Execute شدن فايل.
. قسمت "A" همان پارامتري است كه مي‌تواند در كند شدن سرعت سيستم تاثير بگذارد و قسمت "B" همان پارامتري است كه از بوجود آمدن يك فاجعه جلوگيري مي‌نمايد! (كه شما همين بخش را خاموش نموديد!)
من کاسپر اپ شده دارم رو سیستمم این ویروسم موقعی که انتی رو غیر فعال کرده بودم اومد توی سیستمم
. به طور مثال در تست‌هاي من BitDefender سرعت Gaurd-اش به حدي سيستم را كند مي‌كرد، كه هنگامي كه داشتم يكسري فايل را از پارتيشني به پارتيشن ديگر كپي مي‌نمودم زمان كپي را بسيار طولاني كرد!!!خوب پارامتر ديگر :

3) حذف ويروس‌ها پس از حمله به فايل‌ها
. خوب اين پارامتر آخري در سه حالت رخ مي‌دهد:
A) آپديت نبودن ويروسياب.
B) خاموش بودن Gaurd.

C) ضعيف بودن برنامه ويروسياب

. بر اساس نوع ويروس‌ها بعضي از آنها پس از فعال شدن در كار برنامه ويروسياب اختلال ايجاد مي‌كنند و يا زماني كه برنامه ويروسياب قصد حذف آنها را دارد با مشكل مواجه مي‌شود. در اين زمينه برنامه‌هاي ويروسياب روش‌هاي مختلفي دارند يكي از آن روش‌ها ريست شدن سيستم و Scan فايل‌ها قبل از شروع دوباره برنامه‌ها است. در اين زمينه Kaspersky و BitDefender خيلي خوب عمل مي‌نمايند. و آخرين پارامتر:

4) جدا كردن ويروس از فايل ويروسي بدون آسيب فايل.
. در اين زمينه Kaspersky و BitDefender خوب عمل مي‌نمايد.

نتيجه تست برنامه‌هاي ويروسياب:

. حقيقتش برايم امكان تست پارامتر‌هاي 3 و 4 برروي تمامي برنامه‌هاي ويروسياب نبود، البته اين دو پارامتر تنها زماني رخ مي‌دهند كه برنامه ويروسياب توان تشخيص ويروس را نداشته باشد (يا به دليل ضعف برنامه يا غير فعال بودن يا Update نبودن) اما آنچه كه مهم است اين است كه برنامه Avira در تست‌هاي من تنها برنامه بود كه از پارامتر يك به سلامت عبور نمود و به همين دليل ديگر ويروسي جرات ورود به سيستم‌هاي من را نداشت كه احتياج به تست پارامتر‌هاي 3 و 4 باشد. در مورد پارامتر 2 نيز برنامه Avira بهترين برنامه بود. (البته برنامه‌هاي ديگر مانند Kaspersky و NOD و BitDefender هم خوب بودند ولي چه فايده كه همه ويروس‌ها را نمي‌شناختند)
. نكته بعدي، اينكه ديتا بيس كنوني من فقط حاوي 18 ويروس هست در حالي كه در سايت‌هايي كه در همان پست 5 معرفي نموده‌ام بيش از 1000 ويروس در ديتا بيس آنها موجود است. اما حداقل توقع من از يك برنامه ويروسياب اين است كه همين تعداد ويروس را كه من با آنها در اينترنت يا برروي ديسك‌هاي دوستانم مواجه شده‌ام را بتواند تشخيص دهد و اين كار را تا كنون فقط Avira به خوبي انجام داده‌ است.
. نكته پاياني، سايتي كه در پست 5 معرفي نموده‌ام:

. مي‌تواند در تست انواع برنامه‌هاي ويروسياب به ما كمك نمايد. اين سايت فايل‌هاي UL شده را با بيش از 30 برنامه ويروسياب تست مي‌كند و نتيجه را در يك جدول به نمايش در مي‌آورد. من پس از يافتن اين سايت به جاي نصب و Upldate تك تك برنامه‌هاي ويروسياب و تست آنها از اين سايت استفاده مي‌كنم.

. و يك تجربه: تجربه از كار افتادن و ناتواني برنامه Symantec در شناسايي ورم Zlob (در مرداد 84) اين را به من آموخت كه به يك برنامه ويروسياب براي هميشه دل نبندم (
37.gif
47.gif
)و هميشه برنامه‌هاي ويروسياب را تست نمايم!!!
77.gif
شايد فردا نوبت Avira باشد...

موفق باشيد.

خداحافظ
IgImAx
86/11/19
209.gif
60.gif

mhsnrah

Registered User
لایک‌ها
41
سلام جناب igimax عزیز

توضیحات شما خیلی کامل و جامع و مفصله ولی متاسفانه مشکل من اینه که اصلا حوصله مطالعه متون طولانی روی مانیتور رو ندارم!

من درحال حاضر برای کارهای روزانه ام از KIS7 تو مد Interactive Protection استفاده میکنم که هم آنتی ویروس و فایروالش فعاله و هم اینکه از فایلهای سیستمی و رجیستری محافظت میکنه و هربرنامه ای که بخواد تو قسمتهای مشخصی از رجیستری(قابلیت اینو داره که ما این قسمتهارو مشخص کنیم) تغییری بده گزارش میده و اجازه میگیره.

من از این قابلیتش که اسمشProactive Defensed هست و شامل Application Activity Analyzer, Application Integrity Control و Registry Guard میشه خیلی استفاده میکنم.

تا اونجایی هم که فهمیدم تو این چندتا تاپیکی که زحمتش رو کشیدی شما Avira رو به عنوان آنتی ویروس و Online Armor رو به عنوان Firewall/AntiHack معرفی کردی.

حالا سوالم اینه که اولا ترکیب Avira + Online Armor میتونه بهتر از KIS7 عمل کنه و قابلیتهایی که من میخوام رو بهم بده یا نه؟
من الآن برای آپدیت KIS7 از کلیدهایی که تو نت پخش میشه استفاده میکنم که یه مقدار نگرانم میکنه.

دوم اینکه تو demonoid یه سری Avira Premium آپ شده (tinyurl.com/3knsw2) مثلا یه نمونش: demonoid.com/files/details/1474805/20500350/

شما اینهارو تست کردی؟ به نظرتون استفاده کنیم یا بریم سراغ همون فری ادیشن؟

متشکر از مطالب خیلی خوبی که مینویسی :)

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

توضیحات شما خیلی کامل و جامع و مفصله ولی متاسفانه مشکل من اینه که اصلا حوصله مطالعه متون طولانی روی مانیتور رو ندارم!
. خيلي ممنون! زحمت كشيديد!!
3989.gif
خسته نشيد يه وقت!
4915.gif

حالا سوالم اینه که اولا ترکیب Avira + Online Armor میتونه بهتر از KIS7 عمل کنه و قابلیتهایی که من میخوام رو بهم بده یا نه؟
. سوال شما دوبخش داره، قدرت ويروسياب و قدرت فايروال. اول در مورد فايروال: اگر حوصله مي‌نموديد و پست OnlineArmor من را مطالعه مي‌فرموديد به اين سايت مي‌رسيديد http://www.matousec.com/projects/firewall-challenge/results.php در اين سايت فايروال‌ها را به شكل بسيار عالي و با متدهاي خاصي از لحاظ نفوذ پذير بودن‌شان تست مي‌نمايد! و روش‌هاي خود را به شركت‌هاي سازنده فايروال هم ارائه مي‌دهد و آنها هم از اين روش‌ها و نكات براي بهبود نسخه‌هاي بعدي خود استفاده مي‌نمايند. از حدود 6 ماه پيش هم شركت Kasprsky با آنها همكاري خود را شروع نمود.

. اگر به جدول سايت فوق نگاه بياندازيد مشاهده مي‌نماييد كه فايروال Kasprsky و OnlineArmor در يك رده قرار دارند(البته جديدن چون OnlineArmor تا نسخه قبلي در بالاي جدول و كنار Comodo بود) يعني هردو Very Good هستند. الان ممكنه كه اين سوال پيش بيايد كه: "پس چرا من كه به اين جدول تكيه مي‌كنم، به جاي فايروال شماره يك كه Comodo هست OnlineArmor را پيشنهاد مي‌دهم؟!" متاسفانه از نسخه پيشين OnlineArmor از بين توانايي‌هاي مختلفي كه براي مقابله با روش‌هاي نفوذ داشت، فقط بخش شناسايي Key loggerهاي نوع 3 به بالا (بر اساس طبقه بندي سايت فوق) از نسخه مجاني اين برنامه حذف شدند! (در نسخه پولي آن موجود هست). از آنجا كه اكثر Key logger ها نوعي ويروس محسوب مي‌شوند و در تست‌هاي من Avira اكثر آنها را شناسايي مي‌نمايد، به همين دليل اكنون من هردو فايروال Comodo و OnlineArmor را پيشنهاد مي‌كنم. اين دو فايروال نسبت به ديگر فايروال‌ها از امكانات بسيار بهتر، سوالات كمتر (OnlineArmor در اين زمينه بهتر و باهوش‌تر از Comodo هست) و سرعت بيشتر در اجرا شدن و كند نكردن سيستم برخوردارند. (توضيحات بيشتر را اگر حوصله نموديد در پست معرفي OnlineArmor مطالعه فرماييد)

. اما در مورد ويروسياب بدون شك Avira خيلي از Kasprsky قويتر است. حتي Nod هم از آن پيشي گرفته است. هم در تست‌هاي من دلايل اين امر موجود هست و هم مي‌توانيد ديتابيس ويروسي 1.9MB من را دونلود و خودتان تست نماييد. فقط اگر از Avira استفاده نموديد بايد تنظيماتي كه در پست مربوط به آن ذكر نموده‌ام را نيز اعمال نماييد.

. پس در كل، تركيب Avira + OnlineArmor را پيشنهاد مي‌كنم مگر آنكه نسخه مجزاي KIS براي فايروالش موجود باشد و شما به جاي OnlineArmor دوست داشته باشيد از فايروال Kasprsky استفاده نماييد.

من الآن برای آپدیت KIS7 از کلیدهایی که تو نت پخش میشه استفاده میکنم که یه مقدار نگرانم میکنه.
. اگر از كليد، منظورتان Serial هست كه نگران نباشد. هيچ مشكلي يا مسئله‌اي پيش نمي‌آيد. (البته متاسفانه براي قانون كپي رايت پيش مياد!)
دوم اینکه تو demonoid یه سری Avira Premium آپ شده (tinyurl.com/3knsw2) مثلا یه نمونش: demonoid.com/files/details/1474805/20500350/
. نه نيازي نيست كه نسخه پوليش را گير بياريد. اينقدر نسخه مجاني قوي هست كه حتا من هم با داشتن اكنت 6 و 9 ماه مجاني و قانوني نسخه‌هاي Premium و Security آن، باز هم از نسخه مجاني استفاده مي‌كنم. (يه مدت شركت Avira سريال دو برنامه پولي خود را براي تبليغ مجاني ارائه كرد!)

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/04/04
209.gif
60.gif

mhsnrah

Registered User
لایک‌ها
41
تشکر از این همه حوصله و وقتی که میزاری :)
tnx a lot

p30p30

Registered User
لایک‌ها
41
با سلام

لطفا چگونگي قرار دادن يك برنامه در ليست سفيد رو توضيح بديد ( توسط آنتي ويروس آواست )
ممنون

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام P30P30 عزيز
36.gif

. اگر منظورتان از تعريف ليست سفيد، همان فايل‌هايي هست كه عمل اسكن دستي يا اتوماتيك يا هردو روي آنها نبايد انجام گيريد، كه بايد برنامه Avira را باز نماييد و وارد منوي Extras\Configuration شويد. چك مارك گزينه Expert Mode را از كوشه بالاي پنل سمت چپ قرار دهيد. با اينكار گزينه‌هاي جديدي به Tree پنل سمت چپ اضافه مي‌شود. در Scanner\Scan\Exception و Guard\Scan\Exception مكان‌هايي است كه مي‌توانيد ليست مورد نظر خود را تعريف نماييد.

. اگر منظور ديگري داريد لطفن بيشتر توضيح دهيد.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/05/16
209.gif
60.gif

p30p30

Registered User
لایک‌ها
41
سلام P30P30 عزيز
36.gif

. اگر منظورتان از تعريف ليست سفيد، همان فايل‌هايي هست كه عمل اسكن دستي يا اتوماتيك يا هردو روي آنها نبايد انجام گيريد، كه بايد برنامه Avira را باز نماييد و وارد منوي Extras\Configuration شويد. چك مارك گزينه Expert Mode را از كوشه بالاي پنل سمت چپ قرار دهيد. با اينكار گزينه‌هاي جديدي به Tree پنل سمت چپ اضافه مي‌شود. در Scanner\Scan\Exception و Guard\Scan\Exception مكان‌هايي است كه مي‌توانيد ليست مورد نظر خود را تعريف نماييد.

. اگر منظور ديگري داريد لطفن بيشتر توضيح دهيد.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/05/16
209.gif
60.gif

با سلام
دقيقا منظورم همين بود!!
واقعا ممنون ... و ببخشيد كه چندين بار در PM مزاحم شدم!

خدانگهدار

new_boys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یک سوال داشتم . می خواستم بدونم این آنتی ویروس رو اگه دانلود کنیم راحت آپدیت میشه؟ چون رایگان هست کاری نمیشه کرد که کرک شه؟ که بتونه فایل ها رو پاک کنه؟ واسه نسخه پولیش کرکی نیست؟
آخه
معايب: امكان Repair كردن فايل آلوده فقط در نسخه پولي آن فعال است. (البته اگر ويروس توان عبور از آن را داشته باشد!!) همچنين در اين نسخه مجاني چك POP3 و Antispyware وجود ندارد.

ممنون میشم راجع به آپدیتش توضیح بدی که بعد از آپدیت ویورس های جدید هم تشخیص میده؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. ورودتان را به سايت PT تبريك مي‌گويم اميدوارم كه بتوانيد از مطالب سايت استفاده برده و اطلاعات ارزنده خود را در اختيار دوستان قرار دهيد.

من یک سوال داشتم
. خوب بشماريم!
3989.gif

می خواستم بدونم این آنتی ویروس رو اگه دانلود کنیم راحت آپدیت میشه؟
. تقريبن 90% تا 100% موارد بلي!

چون رایگان هست کاری نمیشه کرد که کرک شه؟ که بتونه فایل ها رو پاک کنه؟
. نيازي به كرك نيست. يه كم جاي اين حرف من مشكوك بود!!!!!! و هست! چون من در حالتي خاص از روشي خاص كه بيخيال توضيحش مي‌شوم تونستم بدون كرك و عادي روشن بودن گزينه Repair را مشاهده و استفاده كنم. اما اصولن ويروسي وارد نمي‌شود كه به اين گزينه احتياج شود. جز در مواردي كه اين برنامه را روي سيست‌هايي كه ويروسي هستن نصب نماييد آنجا لازم مي‌شود، كه چه عرض كنم....!

توضيح تكميلي!: هيچ ويروسيابي همه ويروس‌هاي جديد را نمي‌شناسد و اصلن اين امر محال است! همين هفته پيش من داشتم روي يك سري برنامه Keylogger كار مي‌كردم كه اكثرشون را برنامه Avira كي لاگر تشخيص مي‌داد و من Ignore مي‌كردم چون در حال انجام تستي بودم. حالا نمي‌دانم يك فايل از بين آنها يا جاي ديگر برروي سيستم من نصب شد به حجم ~1MB و به اسم SVGHOST.exe هم اسم svchost مشهور. من درجا ويروس بودن آن را تشخيص دادم اما Avira آن را به عنوان ويروس تشخيص نمي‌داد. القسه يك هفته دستي آن را ديسيبل ميكردم بعد هر از چند گاهي پيداش مي‌شد. تا آن فايل را به سايتي كه در پست معرفي برنامه Avira معرفي نموده‌ام Upload كردم. ديدم اي دل غافل!!!! Norton هم مي‌شناسدش (+NOD+Kaspersky+McAfeeه) سريع براي شركت Avira ايميل زدم و فايل را ارسال نمودم. در كمتر از 24 ساعت به Update بعدي اضافه و شناسايي شد!!! لينك ليست برنامه‌هايي كه اين فايل را به عنوان ويروس مي‌شناسند:
لينك اول قبل از ايميل من به Avira
لينك دوم بعد از ارسال فايل به Avira

. دو نتيجه اخلاقي:
1) همه ويروس‌ها را هيچ برنامه‌اي نمي‌شناسد.
2) كار Avira خيلي درسته چون سريع كد شناسايي را اضافه مي‌كند. (نكات اثباتي ديگر در مورد نكته دوم در خود معرفي برنامه موجود هست)

واسه نسخه پولیش کرکی نیست؟
. هست اما بينهايت در مورد اين برنامه در مورد شخص خودم احساس نامردي ميكنم كه كركش كنم يا نصب نمايم. به خصوص كه هر از چند گاهي لايسنس نسخه پوليش را مجاني ارائه مي‌كند و برنامه‌هاي پوليش 6 تا 9 ماه مجاني قابل استفاده مي‌شوندو با اينكه من اون لايسنس‌ها را داشتم اما بازم نسبشون نكردم چون نسخه مجانيش جواب ميدهد توووووپ!!

معايب: امكان Repair كردن فايل آلوده فقط در نسخه پولي آن فعال است. (البته اگر ويروس توان عبور از آن را داشته باشد!!) همچنين در اين نسخه مجاني چك POP3 و Antispyware وجود ندارد.
. در صحت اين جمله ام كمي شك نماييد!!!!

ممنون میشم راجع به آپدیتش توضیح بدی که بعد از آپدیت ویورس های جدید هم تشخیص میده؟
. توضيح كامل آن و نكات ديگري كه بايد بدانيد را در پستش يعني اينجا نوشته‌ام. اگر بعد از مطالعه كامل و دقيق آن و نكات ذكر شده در اين تاپيك سوالي باقي ماند ، لطفن سوال خود را در همين جا مطرح نماييد.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/05/19
209.gif
60.gif

Last edited:

new_boys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز

new_boys

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من رفتم از سایتش دانلود کردم اما با عکسی که تو تاپیک http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=1193315&postcount=5 هست فرق میکنه . یعنی روش نوشته free اما اینی که تو عکس هست free ننوشته.
روش آپدیت آن فقط باید از طریق خود برنامه انجام شه؟ چون من تو ساتش گشتم چیزی پیدا نکردم واسه آپدیت مثل سایر آنتی ویروس ها که میشه دانلود کرد آپدیتشون رو .
اون آپدیت هایی که تو تاپیک بالا قرار دادید تا چه تاریخی هست؟

ممنون

بالا