برگزیده های پرشین تولز

شغلی که ازش متنفرم رو کنار بذارم؟

upir

Registered User
لایک‌ها
183
فعلا بیرون نیا
تنفرت رو به تمایل تبدیل کن
هروقت یه جایگزین مالی و دوستداشتنی براش پیدا کردی بیا بیرون
الان شاید فکر کنی از این تنفر داری آسیب میبینی و افسرده میشی اما اگر بی پولی بکشی بیشتر افسرده میشی
4 روز در هفته نمیری
سه ماه هم نمیری
3 روز رو یه جور از تنفرت کم کن و ذهنت رو سعی کن تغییر بدی
سخته ولی روی کاغذ همینها رو میتونیم بگیم من و امثال من

saeed0c

Registered User
لایک‌ها
1,352
فکر میکنم الانه خوشحالترین افرادِ نرمال(طبقه ی متوسط رو به بالا) داخل ایران تریدر ها هستن.
کار دولتی رو اصلا دوست ندارم . تدریس با حقوق 8 تومن هم حق شما نیست. به نظرم حقوق معلم های این کشور باید بالاترین حقوق باشه.
به نظرم تا تابستون یه تکانی به خودت بده اگر حرفه یی بلدی و مالی داری از کشور خارج شو حتی پناهندگی بهتر از اینجاست.

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
حاجی اواز دهل از دور خوشه
کلا شغل ت**می ایه اینهمه زحمت بکشی در نهایت قدردانی وجود نداره از همه هم فحش میخوری
فقط دبیر ورزش و مشاور حال میکنن
البته ادم بی وحدانم زیاد هس که فقط میرن خاطره تعریف میکنن و به خودشون زحمت کار کردن نمیدن

امید جان داداش من دوره دبیرستان یکی از تفریحاتم این بود که با دوستام ادای معلمارو در بیاریم و بهشون بخندیم موقعی هم که معلم دیر میکرد آرزو میکردیم زیر تریلی رفته باشه و مرده باشه اما نیاد سر کلاس

الان دقیقا میخوای کی از تو قدردانی کنه :
دانش آموزا
رئیس آموزش و پرورش
مدیریت دبیرستان آیت الله سعیدی
آیت الله رئیسی
جانی دیپ(با جانی دپ اشتباه گرفته نشه خواهشا)

اصلا مگه از بقیه معلما قدردانی میشه که تو میگی از من قدردانی نمیشه .

اونی که میگی ازش فحش میخوری کیه ؟ دانش‌آموز ! یعنی میاد تو روت وایمیسته بهت فحش میده . بعد تو با پا نمیزنی تو بیضه هاش یدونم با آرنج تو کمرش که بگه آخ ننه جان .

من حس می کنم اومدی توی یه شغلی که باید با یه سری نوجوون ارتباط برقرار کنی اما نمیتونی یا حالا این اواخر دیگه خیلی بهت نمیچسبه . تو قرار نیست تو این شغل پیشرفتی بکنی یا سبک آموزش جدیدی اختراع کنی به بقیه معلما یاد بدی همین که هرسال بیست سی نفر بیان زیر دستت یه چیزی بهشون یاد بدی برن کافیه . تو اگه همین یه کارم درست انجام بدی خایه غول رو جابه جا کردی من خودم میام ازت تقدیر میکنم فقط بگو دانمارکی بگیرم یا رولت .

عنوان تاپیکتم خیلی جالبه شغلی که ازش متنفرمو کنار بزارم ؟ اصلا چرا رفتی شغلی که ازش متنفری میرفتی شغلی که دوست داری . دوست داری چیکاره بشی . تو این ۹ سال دیگه دوزار جمع کردی که بتونی یه مغازه رهن یا اجاره کنی . یه تاپیک بزن بگو بچه ها می خوام فلان شغل را بندازم فلان کارو انجام بدم نظرتون چیه . کلی هم وقت آزاد داری سه روز هفته ۸ صبح تا ۲ مدرسه ای بقیه هفته هم کامل مال خودته یک گیمنت مشتی دم همون مدرسه بزن به بچه هام بگو هرکی روزی ۵ ساعت نیاد گیمنت بهش نمره نمیدم .

برای معلمی تو باید یه مقداری هم روانشناسی بلد باشی و باید صبر و تحمل داشته باشی . نمیشه خودت کاسه صبرت سریع لبریز بشه بعد از یک عده نوجوون ۱۴ ۱۵ ساله دلقک صفت بخواهی که مثل دانشجوی مقطع دکترای ادبیات دانشگاه شریف با تو رفتار کنن .

بیا از این تکنیکایی که میگم استفاده کن :

اگر میبینی تو این سن خیلی به مسائل جنسی علاقه دارن اول کلاس یخورده در مورد این مسائل بحث کن مثلاً بگو بچه ها امروز می خواهیم در مورد تفاوت مرد و زن صحبت کنیم بعد که دیدی خوب حواسشون به تو جمع شده حالا یدفعه خیلی سریع بیا بگو اولی به توان دو بعلاوه دومی به توان دو ضربدر دو برابر اولی در دومی . اینجوری اتحاد اولو بدون اینکه بخوان فرو کردی تو مغزشون . از اون روز به بعد دیگه هر دختری تو خیابون ببینن یاد اتحاد اول میوفتن .

یا مثلاً برای اینکه رفیق بشین با هم بیا باهاشون آهنگ بخون . همین آهنگای رپ هست که متن شعرشون بیشتر مایونز شعره تا شعر از همینا بخون باهاشون فقط سر جدت قسم آهنگ گنگستر شهر آمل رو نخون چون اگر بخونی دیگه باید از ارم سبز تا شهید کلاهدوزو پیاده بری بیای هر روز . این ارم سبز و کلاهدوز که گفتم بهترین خط مترو برای دستفروشیه . خواهشا اومدی تو این خط از صبح تا ۳ بعد از ظهر ویفر و کلوچه نفروش چون اون موقع شیفت منه دعوامون میشه .

اگر دیدی این دوتا متهود یا روش جواب نداد بهم بگو روشهای دیگه ای هم بلدم که اونا قطعاً جواب میده و باهاشون میتونی با بچه ها کانتکت برقرار کنی . کانتکت رو داشتی .

Last edited:

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
حاجی اواز دهل از دور خوشه
کلا شغل ت**می ایه اینهمه زحمت بکشی در نهایت قدردانی وجود نداره از همه هم فحش میخوری
فقط دبیر ورزش و مشاور حال میکنن
البته ادم بی وحدانم زیاد هس که فقط میرن خاطره تعریف میکنن و به خودشون زحمت کار کردن نمیدن

قسمت قدردانی مخمو سایید ! یعنی چی تقدیر بکنن ؟

سه روز در هفته میرید سر کار ۹ ماه اگر باشه در سال سه ماهش که تعطیله سه ماه هم که تابستون همون سه روز هم فکر نکنم سر جمع ۲۴ ساعت تدریس داشته باشید

بیمه طلایی هم دارید ، بین مردم هم جایگاه اجتماعی خوبی دارید ، سربازی هم به نحوی میپیچونید سفر میرید همه شهرها اقامتگاه دارید ، میرید بانک ضامن نمیخواید ، هزار و یک آپشن از مسکن و انواع بن خرید و عیدی و ... دارید

دادا خوشی زده زیر دلت اگر بدونی چند تا جوون له له میزنن که جای شما رو تصاحب بکنن

وبمستری خیلی وقته تو این مملکت ضربه خورده

__Tony_Montana__

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8

سه روز در هفته میرید سر کار ۹ ماه اگر باشه در سال سه ماهش که تعطیله سه ماه هم که تابستون همون سه روز هم فکر نکنم سر جمع ۲۴ ساعت تدریس داشته باشید

بیمه طلایی هم دارید ، بین مردم هم جایگاه اجتماعی خوبی دارید ، سربازی هم به نحوی میپیچونید سفر میرید همه شهرها اقامتگاه دارید ، میرید بانک ضامن نمیخواید ، هزار و یک آپشن از مسکن و انواع بن خرید و عیدی و ... دارید

دادا خوشی زده زیر دلت اگر بدونی چند تا جوون له له میزنن که جای شما رو تصاحب بکنن

دمتون گرم یه جوری تعریف کردید یه لحظه شک کردم من واقعاً همینجایی که شما میگید هستم یا نه.
چیزایی که گفتید یا اغراق بودن (سه ماه تعطیله به جز تابستون؟) یا ندیده گرفتن پشت قضیه (24 ساعت رو کاغذه, با توجه به سابقه کف کفِش 2 ساعت برنامه ریزی برای همین کلاسا می خواد. مگه کارمند عادیه که خروج بزنه و کار رو همون محل کار بذاره و بیاد خونه؟ یا دست تو جیبش کنه و بهش وحی شه بیاد درس بده؟) یا اطلاعات غلط (پیچوندن سربازی؟ 8 سال تعهد خدمته! خونه معلم؟ رایگان نیست که. فکر می کنم تنها سازمانی هم که آپشنایی مثل مسکن که گفتید رو نداره همین آوپ هست) یا برداشت نادرست از کار به دلیل باورهای غلط جامعه (سه ماه تعطیله؟ فشار روانی ای که وجود داره رو در نظر نمی گیرید؟ مدارس گل و بلبل که نیست. یه روز تو مدارس حاشیه ی شهر حالتون رو برای یه هفته بد می کنه. دانش آموز دارم متوسطه اول, کودک کار, معتاد و با والدینی که فقط تخمشو کاشتن, از بس کتک خورده به این باور رسیده بدون کتک خوردن آدم نمیشه. بفرمایید با 40 نفر مثل ایشون سر و کله بزنید.)

آره وضعشون از خیلی از جوونا بهتره, چون جوونای همسن خودم می شناسم که همینم ندارن, کل حرفم اینه که اگه می خواید مجاب کنید سرکارش بمونه راه های بهتری هم هست. اینطوری نه. چون خودش که تو گوده می دونه اینطوری نیست.

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399

گفتم که آواز دهل از دور خوشه
منم همین فکرارو میکردم که اومدم سمت این شغل
برای اینکه سختی کارو متوجه شی یه زنگ فقط برو ببینم میتونی فقط یه کلاس تو حاشیه شهرو مبصری کنی
کلی فشار روانی و استهلاک هست و تقریبا ۲۴ ساعت کار یه معلم ۲۴ ساعت کار مفیده
این آپشن هایی هم که گفتی هیچکدوم نداره فقط سربازی اوکیه اونم باید تعهد دوبرابر مدت تحصیل بدی به محل خدمتت

mrl590

Registered User
لایک‌ها
23
سلام. منم تجربه شبیه شما داشتم. از دوران دانشگاه خیلی به وبمستری و کلا کارای کتمپیوتری علاقه داشتم ولی خب درآمد خاصی نداشتم و هیچ چیز رو حرفه ای یاد نگرفتم. بعد از دانشگاه و سربازی رفتم یه شرکت خصوصی تقریبا 5 سال کار کردم. شرایط کاری بسیار سخت بود شب کاری و کار یدی و... اما اینارو میشد تحمل کرد ولی شرایط روانی و محیط کار آدمو دیونه میکرد. منم زن و بچه داشتم مستاجر هم بودم نمیتونستم بیام بیرون و کاری که دوست دارم رو انجام بدم تا اینکه یه روز از شرکت زنگ زدن گفتن اخراجی..

خلاصه بعد از اون تصمیم گرفتم دیگه نرم شرکت دیگه ای و کاری که دوست دارم رو بکنم. با یه لپ تاپ قدیمی و اندک اطلاعاتی که از وردپرس و... داشتم شروع کردم. دو سال اول خیلی سخت بود ولی الان بعد از 4.5 سال نه اینکه بگم درآمدم خوبه یا به اهدافم رسیدم ولی میگم خدا پدر رئیس شرکت رو بیامرزه که بیرونم کرد وگرنه همونجا مبپوسیدم.

حالا شرایط شما که خیلی بهتر از منه، خونه و ماشین دارین، احتمالا پس انداز هم دارین، مطمئنا خیلی بیشتر از من مهارت دارید...
اگه زن و بچه هم نداشته باشین که تصمیم گرفتن خیلی راحتره براتون.
نظر من اینه که به خودتون اعتماد کنید و به حرف دیگران اهمیت ندین.

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
گفتم که آواز دهل از دور خوشه
منم همین فکرارو میکردم که اومدم سمت این شغل
برای اینکه سختی کارو متوجه شی یه زنگ فقط برو ببینم میتونی فقط یه کلاس تو حاشیه شهرو مبصری کنی
کلی فشار روانی و استهلاک هست و تقریبا ۲۴ ساعت کار یه معلم ۲۴ ساعت کار مفیده
این آپشن هایی هم که گفتی هیچکدوم نداره فقط سربازی اوکیه اونم باید تعهد دوبرابر مدت تحصیل بدی به محل خدمتت

با بچه های ۱۳ ، ۱۴ ساله زیاد سرو کله زدم و معنی فرسایشی که روح و روان آدم متحمل میشه رو خوب درک میکنم اما بشدت ناجوانمردیه اگر منکر بشیم که دلمون برای یه عده ای از هم دانش آموزا تنگ میشه ...

معلم اگر روی خودش سرمایه گذاری کنه و راه ارتباط با دانش آموز رو پیدا کنه قطعا تا حدودی میتونه کلاس درس رو کنترل کنه ، قسمتی از شرارت هم مربوط به دوران بلوغ دانش آموز هست که برای همه یکجا و در یک لحظه بروز پیدا نمیکنه ...

فرسایش روح و روان یکطرفه نیست از کلاس ۳۰ نفری تعداد زیادی از دانش آموزا آسیب میبینن ، اگر شما نحوه برخورد رو یاد بگیرید و وا ندید اوضاع درست میشه ...

نباید بهتون بربخوره وقتی میگیم مزایا دارید ، قطعا مزایای خوبی دارید و از منزلت اجتماعی خوبی بهره میبرید چرا باید جبهه بگیرید ؟

بعنوان وبمستر یا کارگر یا معلم آیا برخورد مردم با شما یکیه ؟

در هر صورت محیط رشد آدما با هم فرق داره دیده ها و ندیده های خودشون رو دارن و زوایای دید مختلف امیدوارم موفق باشید

XPgame

Registered User
لایک‌ها
52
دوست عزیز اقتصاد این کشور نابود شده ، ارزش ریال با پهن برابر شده ، یکی از دوستام شهریور خونه خرید پانزده میلیون الان شده متری پنچاه میلیون ، یعنی ظرف پنچ ماه سی و پنچ میلیون رفته روی قیمت هر متر خونه ، این یعنی چی یعنی اقتصاد این کشور داغونه ، قیمت یه آپارتمان چهل متری تو جنوب تهران شده چهار میلیارد ، دیگه خونه خریدن که هیچی رهن و اجاره شده آرزو ، اگر حق خودت رو بشناسی نمیزاری کسی بهت حرف زور بزنه
دوست عزیز طعنه/سارکاستیک می‌دونید چیه؟ من به یکی از یوزر های خیلی خنده دار که اینور اونر میگه اره تقصیر خودتونه اون موقع که از شکم مادرتون اومدید بیرون باید بیتکوین سرمایه گذاری میکردید و کشور هیچ مشکلی نداره طعنه میندازم و اون یوزر همه جا که بحث پول باشه هست با ایموجی و رفتار بچگانه و تو مخ =))) مگرنه مشکلی در حرف شما نیست.

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
با بچه های ۱۳ ، ۱۴ ساله زیاد سرو کله زدم و معنی فرسایشی که روح و روان آدم متحمل میشه رو خوب درک میکنم اما بشدت ناجوانمردیه اگر منکر بشیم که دلمون برای یه عده ای از هم دانش آموزا تنگ میشه ...

معلم اگر روی خودش سرمایه گذاری کنه و راه ارتباط با دانش آموز رو پیدا کنه قطعا تا حدودی میتونه کلاس درس رو کنترل کنه ، قسمتی از شرارت هم مربوط به دوران بلوغ دانش آموز هست که برای همه یکجا و در یک لحظه بروز پیدا نمیکنه ...

فرسایش روح و روان یکطرفه نیست از کلاس ۳۰ نفری تعداد زیادی از دانش آموزا آسیب میبینن ، اگر شما نحوه برخورد رو یاد بگیرید و وا ندید اوضاع درست میشه ...

نباید بهتون بربخوره وقتی میگیم مزایا دارید ، قطعا مزایای خوبی دارید و از منزلت اجتماعی خوبی بهره میبرید چرا باید جبهه بگیرید ؟

بعنوان وبمستر یا کارگر یا معلم آیا برخورد مردم با شما یکیه ؟

در هر صورت محیط رشد آدما با هم فرق داره دیده ها و ندیده های خودشون رو دارن و زوایای دید مختلف امیدوارم موفق باشید

برادر من اون مزایایی که میگی اشتباهه منم همین چیزا رو شنیده بودم که اومدم کامل برات دونه دونه میگم قضیه از چه قراره
بیمه طلایی: یه زمانی اسمش طلایی بوده هنوز مردم فکر میکنن طلاست الان بیمه تکمیلی بیمه دانا داریم که تنها پوشش خوبش اینه که سالانه ۳ میلیون تومن میتونی دندونپزشکی استفاده کنی

بین مردم هم جایگاه اجتماعی خوبی دارید: جایگاه اجتماعی رو جیبت تعیین میکنه یه نصفه احترامی هست ولی باور کن اصلا مث دوران دانش آموزی خودمون نیست

سربازی هم به نحوی میپیچونید: این درسته بهترین آپشنش
سفر میرید همه شهرها اقامتگاه دارید: همه شهر ها خانه معلم نیست همون خانه معلم هم کم از هتل نداره هزینش شهرای کوچیک عیدا و بعضا تابستونا میتونی تو مدارس بری که میتونی از حمومی که توی توالت تعبیه شده استفاده کنی بازم هزینش کم نیست

میرید بانک ضامن نمیخواید: برای وام صندوق خود اداره مون یه ضامن از همکارا میخواد بانک که بماند اگه بانکی پیدا کردی که ضامن برا معلم نخواست من بهت شیرینی میدم

هزار و یک آپشن از مسکن و انواع بن خرید و عیدی: توی این ده سال خدمتم نه آپشن مسکن دیدم نه بن خرید عیدی هم که همه کارمندا میگیرن به جز عید نوروز عیدی دیگه ای نمیدن

حالا با این اطلاعات غلطت منی که توی گود هستم و میدونم چخبره انتظار داری تایید کنم؟

مترجم

Registered User
لایک‌ها
930
حقوق زیادیم نداره در حد ۸ تومن ولی با اینحال هر روزی که سر کار میرم روح و روانمو اذیت میکن

درود
دوست گرامی با این درامد چطور هم خانه خریدید هم خودرو؟ رمز موفقیتتون را بنویسید.

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
درود
دوست گرامی با این درامد چطور هم خانه خریدید هم خودرو؟ رمز موفقیتتون را بنویسید.

من از ۱۶ سالگی کار کردم همه نوع کاری و از ۱۸ ۱۹ سالگی هم جدی وبمستری و گرافیک
در واقع معلمی شغل دومم بوده :|
با پول کار ازاد تونستم خونه و ماشین بخرم

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
امید یه کلیپ دیدم امروز گفتم که برات بفرستم در موردش صحبت کنیم . خواهشا اول خود کلیپ رو ببین بعد ادامه متنو بخون . من خواهرزادم چهار سال پیش تو منطقه جنت آباد دبیرستان میرفت اما الان سال آخر کارشناسیه . وقتی کلیپو دید یه چیز جالبی گفت که عکسشو برات فرستادم خودت ببین عکسو .

Screenshot_۲۰۲۳-۰۲-۲۱-۱۴-۲۸-۲۷-۰۸۲_org.telegram.messenger.jpg

دو مرتبه توی تاپیک هم خودت هم یکی دیگه از بچه ها از کلمه حاشیه شهر استفاده کردین . آیا کلاسهای اون مناطق مقطع متوسطه دوم پسرانه برای کنترل کلاس نیاز به یه آدم مقداری خشن و قوی از نظر روحیه داره ؟ خودت چی فکر میکنی .

ببین الان چیزی که بقیه در موردش بحث میکنن اینه که تو سربازیت چی میشه توی بانک بهت وام میدن یا نه عیدی میگیری یا نه ولی یه چیز مهم تر اینجا هست حتی مهمتر از اینکه تو مثلاً افسرده بشی و آسیب ببینی اونم اینه که حالا که این بچه ها بدسرپرستن و پدر مادرشون همش کتکشون میزنن و درست آموزش ندیدن آیا توی معلم میتونی بجز اتحاد اول یا اصلا مهمتر از اتحاد اول از نظر تربیتی و اخلاقی چیزی بهشون یاد بدی ؟ الان تو بیشتر فکر خودتی که با این شغل حال نمیکنی کنار بزارم یا نه یا اینکه فکر اون بچه هام هستی . کارایی لازم رو براشون داری . الان داری میسوزی و میسازی . چرا باید تو بسوزی یا اینکه اونام بسوزن . چرا نباید خوشحال باشی از کاری که انجام میدی تا هم اونا درست ریاضی یاد بگیرن هم درس اخلاق و رفتار از تو یاد بگیرن .

اون روانشناس که گفتم منظورم این نبود که خودت مشکلی داری بلکه برای این بود که یاد بگیری چطور با این بچه ها رفتار کنی و اگر به این نتیجه رسیدین که برای این قشر از بچه ها مناسب نیستی یا از حاشیه بری مرکز شهر یا اینکه بری یه مقطع پایینتر . وقتی هم میری پیش روانشناس چند جلسه اول فقط تو باید صحبت کنی اون هیچی نمیگه تا بتونه خوب بشناسدت . پیش خودت نگی داره فقط پول میگیره ازم هیچ کاری برام نمیکنه . تا اون نتونه تو رو خوب بشناسه نمیتونه کمکت کنه . یه سری کارا هم ممکنه بهت بگم انجام بدی مثلاً بگه یه نقاشی بکشی یه خونه بکشی یه ماشین بکشی اینا رو مسخره بازی نگیر جدی انجام بده بزار خوب از نظر اخلاقی و رفتاری بشناسدت که بتونه کمکت کنه . اگر مشاور یا روانشناس به این نتیجه رسید که تو به درد این قشر از بچه‌ها نمیخوری اونوقت مشکلتو به بالا دستیت بگو ببین چی میشه نهایتش میگه اخراجی .

Last edited:

blueman6

Registered User
لایک‌ها
85
الکی ننداز گردن دیگران .آیا خودت میخواستی خودتو جمع کنی یا نه . میخواستی تشکیل خانواده بدی یا نه . نکنه میخواستی تا ابد یالقوز باشی . برنامت برا آیندت چی بود که بابات خرابش کرد . اگه حرف بابات نبود میخواستی 9 سال چیکار کنی که الان حرف بابات 9 سال معلمت کرده .

این یوزر آرتور پشمالو رو ببین . نظرشو این پایین نقل قول کردم . قشنگ معلومه از اون بچه بازاست که با صورت بعضی از بچه ها کیف میکنه اگرم بشه تو کلاس نگهشون میداره وقتی زنگ خورد تا باهاشون ور بره . چرا اون حال میکنه با معلمی اما تو نه . تو به درد اینکار نمیخوری .

عجب زندگی عالی ای . تا 60 سالگی همین روالو ادامه بده که از 60 به بعد دوزار مستمری دستتو بگیره تا باهاش بتونی کلی قرص اعصاب و ضدافسردگی بگیری بخوری و بالاخره تو 80 سالگی بمیری و اون دنیا بخاطر شان معلمی که شغل انبیا بوده بری بهشت . همه عمرتو بزا برای 60 تا 80 سالگی . این نقد بگیرو آن نسیه بزار دقیقا همینه . جوونیتو برا پیری یا اون دنیا ندی . اصلا یه سوال تو با این حال افسردت و انزجارت از ساعات داخل کلاس میتونی چیزی هم یاد بدی به بچه های مردم . کشور ایران به فنا رفته چون هنوز مسئولین نفهمیدن کیرو کجا بزارن .

خیلی ها هستن کارشونو دوست ندارن و دلشون میخواد ظهر از خواب بیدار بشن یا ناهارو سه نصفه شب بخورن و همش تفریح کنن ولی به عشق زنو بچشون شیش روز هفته 5 صبح که هوا تاریکه از خونه میزنن بیرون تا 8 شب کار میکنن . تو جز این دسته نیستی . پس من چرا این دسته رو مثال زدم . جواب : چون اسکلم . اما اون دسته ای که تو جزئشونی کدوم دستست . دسته ترسوها . دسته بقیه رو مقصر بدونها . الان مقصرو بابات میدونی که بزور معلمت کرد . برو روبروی بابات وایسا دستتو بیار بالا محکم بزن تو گوش خودت . چند بار بزن . هربار محکمتر و به خودت بگو چرا برای زندگی من باید بقیه تصمیم بگیرن . مگه زندگی من نیست . پس چرا حرف بابام بجای اینکه کمکم کنه بهم آسیب زد .

من نمیدونم چند سالته . ولی فرض کنیم سیو دو سالو هفت ماهو ده روزته . فردا که میری مدرسه سیو دو سالو هفت ماهو یازدهمین روز عمرت به عن سگ میره و دیگه بر نمیگرده . از هشت صبح تا دو ظهر تو مدرسه لحظه هات به بدترین شکل میگذره . دو به بعدشم میای خونه منزوی و افسرده صبر میکنی تا شب بشه بخوابیو فرداش بیدار بشی تا سیو دو سالو هفت ماهو دوازدهمین روز عمرتو تباه کنی .

دیگه این روزای عمرت بر نمیگردن تا جور دیگه ای سپریششون کنی مگر اینکه ادیسون یا گراهامبل با ماشین زمان جلوت ظاهر بشن بگن امید بپر بالا بریم روزای قبل که از من میشنوی سوار نشو . یبار سوار ماشین زمان ادیسون و گراهامبل شدم بردن باهام تری سام زدن آخرم آوردن همون لحظه عمرم که بلندم کرده بودن پیادم کردن پولمم ندادن لاشیا . حتی لباس زیرمم تو ماشینشون جا موند . الان فکر کنم ناصرالدین شاه شورت دیزل پاش باشه .

شجاعت داشته باش . ریسک پذیر باش . از معلمی اومدی بیرون برو تو انبار دیجی کالا کار کن . تو اسنپ کار کن . برو نگهبانی یا حراست شیفت شب . فست فود . فلافل کار شو . کارواش . توالت بشور با فرچه ولی هیچوقت نگو کاش معلم میموندم شغلمو عوض نمیکردم . هیچوقت . یه ضرب المثل لری هست میگه "تو که نمیتونی گی بخوری گی میخوری گی بخوری" .

تو وادی عاشقی باید فرهاد باشی وگرنه جایز نیست هرجا میشی دهنتو باز کنی بگی من عاشق یه دختره ای بودم . اگه ترسوئی زندگی نکن امید جون . با آنچنان ریلکسیشن خاصی برو سمت بدبختی که پشمای بابات بریزه . شاید باورت نشه ولی خیلیارو ترس از سرطان میکشه نه خود سرطان . امروز صبح برو جلو آیینه و بگو تهش فروش شورت نانو تو متروئه تا با چندرغاز پولش شب یه املت مشتی بزنیم و بخوابیم به امید فردا . حالا یه مقایسه فروش شورت نانو تو مترو و داشتن آرامش خاطر بهتره یا اعصاب خوردی و افسردگی الانت بخاطر دبیرستان آیت الله سعیدی . تو کدوم حالت دستت باران . دهانت باران .

وقتی آدم یه روزی فنا میشه میمیره روح از بدن جدا میشه
پس دیگه جنگ و جدال واسه چیه اونیكه مونده تو این دنیا كیه

همه اینایی که گفتم شرو ورهای انگیزشی ای بیش نبود که از مغز مریض من بیرون اومد تو ساعت پنج صبح . ادرار کن تو همش و از اینجا به بعدو انجام بده . ده جلسه برو پیش یه روانشناس کاردرست . دهتا 350 تومن بده برو پیش یه استاد تمام(نه فوق لیسانس) همه چی اوکی میشه بهت قول میدم . دیدتو به همه چی عوض میکنه . انقدر با جهانبینی متفاوتی باهات صحبت میکنه که میبینی تا قبل این چقدر احمق بودی که بخاطر یه سری چیزا تو مدرسه ناراحت میشدی . ما آدما 120 میلیون پول مک بوک یا 150 میلیون پول آیفون چهارده میدیم ولی 3 میلیون پول به روانشناس نمیدیم . خاک بر سرمون .
استاد شما نویسنده ای چیزی هستی؟ کلی با نگارشتون کیف کردم خیلی خوندنی هست. بنظرم اگر هم نیستید تفننی هم شده یه کاری بکنید خودم مشتری اولتون میشم.

با این قسمت کلامتون کاملا موافقم "همه اینایی که گفتم شرو ورهای انگیزشی ای بیش نبود که از مغز مریض من بیرون اومد تو ساعت پنج صبح . ادرار کن تو همش و از اینجا به بعدو انجام بده . ده جلسه برو پیش یه روانشناس کاردرست . دهتا 350 تومن بده برو پیش یه استاد تمام(نه فوق لیسانس) همه چی اوکی میشه بهت قول میدم . دیدتو به همه چی عوض میکنه . انقدر با جهانبینی متفاوتی باهات صحبت میکنه که میبینی تا قبل این چقدر احمق بودی که بخاطر یه سری چیزا تو مدرسه ناراحت میشدی . ما آدما 120 میلیون پول مک بوک یا 150 میلیون پول آیفون چهارده میدیم ولی 3 میلیون پول به روانشناس نمیدیم . خاک بر سرمون ."

منم به استارتر پیشنهاد میکنم یک سر به مشاور بزنه واقعا باید اون حس منفی رو از خودش خارج کنه تا از جهنم خارج بشه.
بر عکس ایشون من بر اثر یک اتفاق چند ماهی میشه که دارم کامپیوتر تدریس میکنم تو مدرسه، سطح گیرایی و فهم شون هم فاجعه هست در حال حاضر و از روش های متنوعی هم برای ساکت کردنشون استفاده میکنم و مدرسه هم کلا خیلی رو هواست و پول چندانی هم نداره.
ولی از سر و کله زدن باهاشون خوشم اومده و بنظرم به روحیه آدم هم بستگی داره ولی واقعا انرژی میگیره از آدم.
البته بگم من فقط 2 روز میرم ولی احتمالا برای سال دیگه کل هفته رو پر کنم.
یک مزیت خوبی که داره ساعت کاریش خیلی از کارای کارمندی کم تره و تو بقیه اوقات میشه به کارای دیگه رسید اگه برنامه ای براش وجود داشته باشه.
بنظرم بعد 9 سال انرژی شون کم شده باید دوباره شارژ بشن مثلا آخر هفته ها برن طبیعت گردی و یک چرخی بزنن و هر جور کاری که میتونن انرژی بگیرن.
بازم برای شروع مراجعه به مشاور واقعا خوبه.

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
درود به همه

ممنون از همه دوستان چون نظرات واقعا خواندنی و جالب هستند (می بخشید هیچ کدوم رو لایک نکردم تا به کسی بر نخوره)

معلم های رده بالا حقوقشون 16 تومن هست و 0 تا 8 سال سابقه متاسفانه تفاوت چندانی نداره و شما هم دیگه کم کم حقوقتون افزایش پیدا می کنه
سال 1402 حقوق رده بالا ها از 16 به 20 هم میرسه که حتی با وجود دلار 50 تومنی میشه حدود 400 دلار که رقم کمی نیست تو این شرایط بغرنج

من شما رو درک می کنم چون برخی والدین واقعا فهمشون خیلی کمه و شما رو زیاد بازخواست می کنند
شما باید هر شخصی از والدین صحبتی کرد، از سر خودتون وا کنید و به آموزش و پرورش منطقه و قانون و اجبار و این جور موارد حواله کنید و خودتون رو بکشید کنار

دوستان درست عرض می کنند که معلمی کمترین ساعت کاری داره و شما باید متوجه باشید اصولا هر شغلی با مردم بخوای سر و کله بزنی همش دردسر هست و هیچ کاری ساده نیست

معلمی یک مزیت بزرگی داره که کمتر شغلی داره و اون توانایی خرید اقساطی بی دردسر و مناسب و بدون کاغذ بازی اعصاب خورد کن و بسیار سریع هست
سعی کنید تو این شرایط اگر خواستید خرید کنید فقط اقساطی باشه چون بدجوری ضرر می کنید
(یک بدبختی از 4 ماه پیش می خواسته گوشی بخره الان 4 ماهه گذشته هنوز پولش نرسیده و الان هر چی پول گذاشته رو پول نتونسته گوشی رو بخره چون توانایی خرید اقساطی نداشته)

با توجه به این وضعیت، شما می تونید شغل سرمایه داری و دلالی رو در کنار معلمی انتخاب کنید.
در نظر بگیرید که درآمد مابقی شغل ها 150 دلار هم نمیشه

ali998

Registered User
لایک‌ها
774
بعضی از دوستان یه طوری از مزایای معلمی می گن آدم یه لحظه به اطلاعاتش شک می کنه!! 😐

mehdi6052

Registered User
لایک‌ها
413
به نظرم شما باید اول تغییر مسیر بدی به آموزش وبمستری و مباحثی که بهشون علاقه داری

اینطوری هم ملت استفاده میکنند و هم شما از تجربه و علاقت استفاده میکنی
----------------
کارهایی مثل وبمستری هم نیاز به آموزش و تجربه داره و کم کم درآمد بالا میره

خود من برنامه نویس وب هستم و ساعتی درآمدی بین 100 تا 150 تومن دارم و اینکه چقدر درآمد داشته باشم بستگی به خودم داره

شما هم به نظرم میتونی بجای پروژه زدن ساعتی کارکنی و یا ترکیبی بزنی و درآمد رو افزایش بدی و بعدش از شغل قبلیت جیم فنگ بزنی
--------------
در ضمن خیلی وقت ها کار صحیح کاری هست که سخت تر هست. الان شما روز 3 روز مدرسه میری حتما میتونی در کنارش شغلی که دوست داری رو هم ادامه بدی
و باید هر روز آموزش و تمرین و بالابردن مهارت ها هم داشته باشی تا تو این شغل موفق بشی

شاید بیشتر برای این تازگیها بی حوصله شدی که از تکنولوژی عقب افتادی و باید کار کنی و آموزش ببینی تا خودت رو برسونی، هر روز تکنولوژی عوض میشه و باید پیشرفت گام به گام داشته باشی.

من خود دو سال پیش با لاراول و بوت استرپ و جی کوئری کد میزدم، الان با لاراول و Tailwind و Vue.js یعنی رسما دو تا از تکنولوژیهای اصلی که استفاده میکردم رو با چیز دیگری جایگزین کردم.

abiposhan

Registered User
لایک‌ها
124
همه ما به خصوص قدیمیترها با این مشکل حرف این و اون و کنایه های خانواده ها روبرو بودیم و خود من با وجود همه مشکلات ایستادم و تن به هیچ کار اداری و دولتی ندادم که همیشه متنفر بودم اختیارم و زمانم دست خودم نباشه و یا خودم نتونم باشم و نقش بازی کنم . ایستادم و وبمستریمو کردم . الان هم از تصمیم راضی ام و اگر در کار دولتی چهار برابر درآمد وبمستریم هم بدن مسلما به کار دولتی نخواهم رفت .
چند بار زندگی خواهیم کرد ؟ یک بار پس اون کاری رو بکنم که علاقه داری

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
آپدیت:
سعی کردم با شروع سال جدید روشمو کلا عوض کنم و فعلا جواب داده همچنان با لذت نمیرم سر کار ولی دیگه اذیت هم نمیشم
سعی کردم با همکارا بچه ها و هر کسی که توی محیط کار میبینم دوستانه تر رفتار کنم و الان دارم نتیجش رو میبینم
از یک سال پیش توی تمام بخش های زندگیم سعی کردم حساسیت سنسور هامو یکم پایین تر بیارم تقریبا میشه الان گفت کاملا همه چی به شخممه و بیشتر دارم از زندگی لذت میبرم

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,362
آپدیت:
سعی کردم با شروع سال جدید روشمو کلا عوض کنم و فعلا جواب داده همچنان با لذت نمیرم سر کار ولی دیگه اذیت هم نمیشم
سعی کردم با همکارا بچه ها و هر کسی که توی محیط کار میبینم دوستانه تر رفتار کنم و الان دارم نتیجش رو میبینم
از یک سال پیش توی تمام بخش های زندگیم سعی کردم حساسیت سنسور هامو یکم پایین تر بیارم تقریبا میشه الان گفت کاملا همه چی به شخممه و بیشتر دارم از زندگی لذت میبرم
ولی اگه واقعا از یه کار دیگه درامد بیشتری داری فقط رو همون تمرکز کن و الان با این سابقه و ... که گفتی در یه سنی هستی که حرف دیگران تاثیر نداشته باشه

بالا