برگزیده های پرشین تولز

شغلی که ازش متنفرم رو کنار بذارم؟

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
سلام خدمت دوستان عزیز
خیلی خلاصه بگم

من از سال های نوجوونی تو زمینه کامپیوتر و وبمستری فعالیت میکردم ولی همیشه بخاطر حرف دیگران (خصوصا پدرم) ترس اینو داشتم که نتونم خودمو جمع و جور کنم. در کنار کار وبمستری ای که میکردم درس خوندم و یه شغل دولتی دارم الان حدودا ۹ سال سابقه کار دارم ولی این کار دولتی داره روانمو داغون میکنه...و منو کاملا به افسردگی کشونده.. با اینکه سه روز در هفته ست و تابستون ها هم تایم تعطیلیه ( میدونم که فهمیدین شغلم چیه) حقوق زیادیم نداره در حد ۸ تومن ولی با اینحال هر روزی که سر کار میرم روح و روانمو اذیت میکنه... همه این سالها وبمستری رو هم ادامه دادم خونه خریدم ماشین خریدم ولی الان کاملا تهی ام حدود یه سالی هست که دیگه انرژی خاصی هم برای کار وبمستری نمیذارم و درآمدم کم شده در حالی که قبلا حتی ماه هایی بود که دو یا سه برابر شغل دولتیم درآمد داشتم

خلاصه که به یه آدم افسرده خونه نشین تبدیل شدم
شما تجربه چنین موقعیتی رو داشتین؟ توصیه خاصی میکنین؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,247
من تجربه مشابه یی ندارم..
ولی بنظرم تا زمانی که اینور جا پای سفت آماده نکردی اونور رو ول نکن..
اول درآمد آزادت رو به حد حداقل ۹ تومن برسون..
و حتما حتما ثباتش رو حتما اوکی کن.. بعد اگه خواستی ، اون شغل رو ول کن..

چون الان به درآمد آماده و همیشگی ۸ تومن عادت کردی..
اگه یکی دو ماه درآمد آزادت کمتر اون بود روانی میشی..

Last edited:

arthur97

Registered User
لایک‌ها
375
من دقیقا تو شرایط شما هستم ولی خب کارم رو دوست دارم از بودن با بچه ها لذت میبرم.
به نظرم شما پست سازمانی ت رو عوض کن. برو تو اداره قسمت فناوری مشغول شو. اداره شهرمون که منو کچل کردن انقدر گفتن بیا اداره ولی من زیر بار نرفتم 😅
اداره هم که خودت میدونی چجوریه قسمت فناوری دیگه. نشستی در طول روز چند تا تماس داری و یه سری خورده کار. بقیه ش پشت لپ تاپ کار خودت رو میکنی.
ولی نهایت آخر.
ما یک بار زندگی میکنیم پس بهتره اونجوری که دوست داریم زندگی کنیم نه اونجوری که بقیه خوششون میاد.

timsar1

Registered User
لایک‌ها
133
سلام خدمت دوستان عزیز
خیلی خلاصه بگم

من از سال های نوجوونی تو زمینه کامپیوتر و وبمستری فعالیت میکردم ولی همیشه بخاطر حرف دیگران (خصوصا پدرم) ترس اینو داشتم که نتونم خودمو جمع و جور کنم. در کنار کار وبمستری ای که میکردم درس خوندم و یه شغل دولتی دارم الان حدودا ۹ سال سابقه کار دارم ولی این کار دولتی داره روانمو داغون میکنه...و منو کاملا به افسردگی کشونده.. با اینکه سه روز در هفته ست و تابستون ها هم تایم تعطیلیه ( میدونم که فهمیدین شغلم چیه) حقوق زیادیم نداره در حد ۸ تومن ولی با اینحال هر روزی که سر کار میرم روح و روانمو اذیت میکنه... همه این سالها وبمستری رو هم ادامه دادم خونه خریدم ماشین خریدم ولی الان کاملا تهی ام حدود یه سالی هست که دیگه انرژی خاصی هم برای کار وبمستری نمیذارم و درآمدم کم شده در حالی که قبلا حتی ماه هایی بود که دو یا سه برابر شغل دولتیم درآمد داشتم

اگه میتونی با فاز اداری ها کنار بیای بهترین قسمت ا.پ اداره هست

XPgame

Registered User
لایک‌ها
52
سلام خدمت دوستان عزیز
خیلی خلاصه بگم

شخصا نظرم اینه اگر علاقه ای داری بدون اهمیت به حرف هر کسی مقداری کاری که دوست نداری رو بکن که پول در بیاری برای اون چیز و کلا برو سراغ اون مهم نیست اولش چقد سخته چند سال دیگه خیلی حس بهتری خواهی داشت و حتی زندگی بهتری.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,247
شخصا نظرم اینه اگر علاقه ای داری بدون اهمیت به حرف هر کسی مقداری کاری که دوست نداری رو بکن که پول در بیاری برای اون چیز و کلا برو سراغ اون مهم نیست اولش چقد سخته چند سال دیگه خیلی حس بهتری خواهی داشت و حتی زندگی بهتری.
ولا منم تو حوزه وب و سایت هستم..
موقعیت برام بود برم استخددم پیمانی شرکت های دولتی بشم..
ولی ماهی ۲۰ میلیون هم میگیرفتم از درون له و نابود میشدم..
خودم این وضعیت رو بیشتر دوست دارم..
هرچند که خیلی هم سن و سالام زندگی ساختن برای خودشون و منم اگه اون مسیر رو رفته بودم الان وضعیت مالیم بهتر بود.. و احترامم هم پیش خانواده و فامیل بیشتر بود.. ولی به شخصی راضی ترم..

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
من دقیقا تو شرایط شما هستم ولی خب کارم رو دوست دارم از بودن با بچه ها لذت میبرم.
به نظرم شما پست سازمانی ت رو عوض کن. برو تو اداره قسمت فناوری مشغول شو. اداره شهرمون که منو کچل کردن انقدر گفتن بیا اداره ولی من زیر بار نرفتم 😅
اداره هم که خودت میدونی چجوریه قسمت فناوری دیگه. نشستی در طول روز چند تا تماس داری و یه سری خورده کار. بقیه ش پشت لپ تاپ کار خودت رو میکنی.
ولی نهایت آخر.
ما یک بار زندگی میکنیم پس بهتره اونجوری که دوست داریم زندگی کنیم نه اونجوری که بقیه خوششون میاد.

من همیشه شاگرد زرنگ بودم ولی از مدرسه حالم به هم میخورد
الان هم هر ثانیه تدریس برام حال به هم زنه نهایت یه روزایی فقط خنثی ام و اصلا لذتی نمیبرم
اداره هم که همش باید مایه مالی کنی و نماز بری و با یه مشت بی سواد مایه مال تر سر و کله بزنی هر وقت اداره میرم باهاشون دعوام میشه خخخ
ولی به نظرم بهتر باشه
هر چند بخوای اداره هم بری باید اشنا داشته باشی که من ندارم متاسفانه

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399

تا اول تابستون باید تصمیممو بگیرم...

arthur97

Registered User
لایک‌ها
375
من همیشه شاگرد زرنگ بودم ولی از مدرسه حالم به هم میخورد
الان هم هر ثانیه تدریس برام حال به هم زنه نهایت یه روزایی فقط خنثی ام و اصلا لذتی نمیبرم
اداره هم که همش باید مایه مالی کنی و نماز بری و با یه مشت بی سواد مایه مال تر سر و کله بزنی هر وقت اداره میرم باهاشون دعوام میشه خخخ
ولی به نظرم بهتر باشه
هر چند بخوای اداره هم بری باید اشنا داشته باشی که من ندارم متاسفانه
برو اداره هم یه تجربه کن اگه خوشت نیومد واقعا بزن بیرون. آپ با این حقوق های مسخره ارگانی نیست که ارزش داشته باشه روح و روانمون رو بزاریم پاش.

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
دادا میشه گفت تقریبا اداری ها همینطوری ان .من حالم دیه از حساب کتاب این چش اون چی شد نمیدونم میز و pc هر عن دیگه ای بدم میاد.به والله با 50 ساعت اضافه کاری که سرویس میشه ادم یعنی صب تا شب اینجایی کل ماه بعد ترافیک برسی خونه عملا ساعت 8-دو تا وام 1-2 تومنی وبیمه و اینا کم میشه میمونه 8 تومن .خدا شاهده ننمون مارو چند سال گذاشته قرعه کشی ماهی 6 .یعنی اگه این معیشت و کارانه و عیدی نباشه نمیدونم چی میشه.نه اینکه نصرفه الان گرونی سه تا غذا میگیری میشه 1 تومن باید برای اون یه تومن 10 روز بدوییی،یه شلوار پارچهای چیه رفتم بخرم 1 تومن برگشتم الان 3 ماه نمیتونم 1 تومن بزارم کنار (هی خرجا از اینور واونور خراب میشن روسرت) .یعنی خیلی به سرم زده ول کنم برم شهرستان دامداری کشاورزی چیزی .اینجا با 5-6 تومن یدونه 70 متری سن دار میتونی بخری .حالا تو شهرستان ببین وضعیت چیه .
حس میکنم تخممون کشیدن .هیچ کاری نمیتونیم بکنیم .اصن ریسک پذیری دیگه ندارم من یکی خودم .
رفیقامن همین.جمعه ها بدبختا سرکارن.

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
پاسخ هوش مصنوعی ChatGPT :

اینکه شغلی را که دوست ندارید ترک کنید یا نه، یک تصمیم شخصی است که به عوامل مختلفی مانند ثبات مالی، آینده شغلی و شرایط فردی بستگی دارد.

اگر شغل بر سلامت روحی و جسمی شما تأثیر می گذارد، ممکن است ارزش تغییر را داشته باشد. از سوی دیگر، اگر ترک شغل شما را بدون منبع درآمد یا با چشم‌انداز شغلی محدود رها می‌کند، ممکن است عاقلانه باشد که سعی کنید راه‌هایی برای کنار آمدن با شرایط پیدا کنید یا در حالی که هنوز مشغول به کار هستید به دنبال شغل جدیدی بگردید.

در نهایت، تصمیم به ترک باید بر اساس بهترین چیز برای شما و رفاه کلی شما باشد. در صورت لزوم، ممکن است بخواهید از یک مشاور شغلی یا یک دوست قابل اعتماد یا یکی از اعضای خانواده مشاوره بگیرید.

XPgame

Registered User
لایک‌ها
52
ولا منم تو حوزه وب و سایت هستم..
موقعیت برام بود برم استخددم پیمانی شرکت های دولتی بشم..
ولی ماهی ۲۰ میلیون هم میگیرفتم از درون له و نابود میشدم..
خودم این وضعیت رو بیشتر دوست دارم..
هرچند که خیلی هم سن و سالام زندگی ساختن برای خودشون و منم اگه اون مسیر رو رفته بودم الان وضعیت مالیم بهتر بود.. و احترامم هم پیش خانواده و فامیل بیشتر بود.. ولی به شخصی راضی ترم..
همون دیگه، شخص خودتون راضی باشید > دیگران راضی باشند از شما

h3saam

Registered User
لایک‌ها
392
سلام خدمت دوستان عزیز
خیلی خلاصه بگم

کدوم بخشش آزار دهنده هست؟ سر و کله زدن با بچه ها یا کلا توی محیط آپ بودن؟یا کلا از تدریس بیزار شدین
اگه مشکلت سروکله زدن با بچه ها هست فکر کنم میشه از آپ انتقالی بدی به سازمان آموزش فنی حرفه ای البته بستگی به نوع رشته شما هم داره

در کل زیاد سخت نگیرین . یه فامیلی داشتیم معلم بود میگفت رفتم سر کلاس از بچه ها پرسیدم چه رشته ای هستین؟ میگفتن نمیدونیم میگفتم کلاس چندمین میگفتن فکر کنم دهم یا یازدهم :ROFLMAO:

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
کدوم بخشش آزار دهنده هست؟ سر و کله زدن با بچه ها یا کلا توی محیط آپ بودن؟یا کلا از تدریس بیزار شدین
اگه مشکلت سروکله زدن با بچه ها هست فکر کنم میشه از آپ انتقالی بدی به سازمان آموزش فنی حرفه ای البته بستگی به نوع رشته شما هم داره

در کل زیاد سخت نگیرین . یه فامیلی داشتیم معلم بود میگفت رفتم سر کلاس از بچه ها پرسیدم چه رشته ای هستین؟ میگفتن نمیدونیم میگفتم کلاس چندمین میگفتن فکر کنم دهم یا یازدهم :ROFLMAO:
کلا همه چیزش انرژی منفیه و حس خوبی بهم نمیده
تنها خوبیش سر و کار داشتن با بعضی از بچه های با معرفت و همکارای باحاله

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,722
بالا