برگزیده های پرشین تولز

شغلی که ازش متنفرم رو کنار بذارم؟

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,811
آپدیت:
سعی کردم با شروع سال جدید روشمو کلا عوض کنم و فعلا جواب داده همچنان با لذت نمیرم سر کار ولی دیگه اذیت هم نمیشم
سعی کردم با همکارا بچه ها و هر کسی که توی محیط کار میبینم دوستانه تر رفتار کنم و الان دارم نتیجش رو میبینم
از یک سال پیش توی تمام بخش های زندگیم سعی کردم حساسیت سنسور هامو یکم پایین تر بیارم تقریبا میشه الان گفت کاملا همه چی به شخممه و بیشتر دارم از زندگی لذت میبرم

یک جکی هست که میگن پزشکی رو بخون کنارش علاقت رو ادامه بده :‌))))
دوست عزیز
حقیقتش معلمی یکی از تضمین‌ترین شغل‌های این مملکته
درسته در حقشون احجاف میشه ولی شک نکن تضمینش بالاس
ساعت کاریش هم به نظرم معقوله در کنارش شغل دوم ممکنه

اما علاقه حرف اول رو میزنه
من نمی خوام حرفای انگیزشی بزنم بگم برو دنبال علاقتو این کرسی شعرا
باید خودت شرایطتت رو ببینی
اولا یکذره دیر شده برای تغییر شغل
ممکنه این شغل به حدی ازارت بده که سلامت روحی روان رو ازت بگیره خب در این صورت شما شغل با درامد کمتر هم بری
ولی اینم در نظر بگیر کار کردن به این راحتی نیست
شرکت زدن و برنامه نویسی به این راحتی نیست و حقیقت بر خلاف معلمی تضمینش خییییلی پایینتره و ممکنه سه برابر معلمی وقت بذاری به درامد نصفش هم نرسی
اونجاس که بی‌پولی و سطح رفاه زندگیت پایین میاد و سلامت روحی روانت از اینی که علاقت رو داری انجام میدی بیشتر به فاک میره

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
یک جکی هست که میگن پزشکی رو بخون کنارش علاقت رو ادامه بده :‌))))
دوست عزیز
حقیقتش معلمی یکی از تضمین‌ترین شغل‌های این مملکته
درسته در حقشون احجاف میشه ولی شک نکن تضمینش بالاس
ساعت کاریش هم به نظرم معقوله در کنارش شغل دوم ممکنه

اما علاقه حرف اول رو میزنه
من نمی خوام حرفای انگیزشی بزنم بگم برو دنبال علاقتو این کرسی شعرا
باید خودت شرایطتت رو ببینی
اولا یکذره دیر شده برای تغییر شغل
ممکنه این شغل به حدی ازارت بده که سلامت روحی روان رو ازت بگیره خب در این صورت شما شغل با درامد کمتر هم بری
ولی اینم در نظر بگیر کار کردن به این راحتی نیست
شرکت زدن و برنامه نویسی به این راحتی نیست و حقیقت بر خلاف معلمی تضمینش خییییلی پایینتره و ممکنه سه برابر معلمی وقت بذاری به درامد نصفش هم نرسی
اونجاس که بی‌پولی و سطح رفاه زندگیت پایین میاد و سلامت روحی روانت از اینی که علاقت رو داری انجام میدی بیشتر به فاک میره
همین سه ماه تابستون اندازه یه سال حقوق معلمی رو به دست آوردم
منتها برام تبدیل به یه چالش شخصی شده و میخوام حلش کنم
اوضواع مملکت هم که واقعا مشخص نیست و فعلا منطقی نیست این شغلو ول کنم

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
همین سه ماه تابستون اندازه یه سال حقوق معلمی رو به دست آوردم
منتها برام تبدیل به یه چالش شخصی شده و میخوام حلش کنم
اوضواع مملکت هم که واقعا مشخص نیست و فعلا منطقی نیست این شغلو ول کنم
سلام
اول گفتی از نوجوونی تو زمینه ی وب و برنامه نویسی بودی؛ پس علاقه داری.
همین سه ماه تابستون درآمد عالی ای داشتی؛ پس استعدادشو داری و می تونی ازش پول دربیای.
علاقه، استعداد، توانستن و به نتیجه رسوندن و تبدیل به پول کردن. دیگه چی می خوای؟

محافظه کارانش اینه معلم باشی و یه حقوق مشخص و شغلی که باهاش حالت خوب نیست رو ادامه بدی. وقتی سن و سالت گذشت یه حقوق بازنشستگی و دیگه توان کار برنامه نویسی رو کم داری یا نداری اون موقع.
هیجانیش اینه با شجاعت و شهامت، معلمی رو بزاری کنار و تنها شغلت برنامه نویسی باشه.

من میگم می تونی برنامه نویس باشی؛ اگر بتونی بقیه ی ماه و سال ها هم مثل تابستونی که گفتی کار کنی.

باهات روراست و رک باشم؛
نوشتی برات تبدیل به چالش شده؛ می خوام حلش کنم؛
خیلی عالیه. می تونی.
اما درگیری. درگیری چیزی که در نوشته ی اول نوشتی؛ یا شاید اون موقع درگیر بودی و الان دیگه درگیر نیستی، اما توی راهی هستی که افتادی توش به هر حال.
اینو بخون؛ خودت نوشتی : "همیشه بخاطر حرف دیگران (خصوصا پدرم) ترس اینو داشتم که نتونم خودمو جمع و جور کن
الان اینو با خودت حل کن. اول اینو حل کن. این از همه چیز مهمتره الان. اصلا همه ی آینده ی ما تحت تاثیر چنین چیزاییه. اگر حلش نکردی، حلش کن. اگر حل شده، بهتر.

بعدش انضباط کاری و شغلی، برنامه ریزی روزانه داشته باش. بالاخره یه ساعاتی سر کار دولتیت نیستی؛ همونو زمان بزار و مدیریت شده به برنامه نویسی برس. خودتو یه دو شغله بدون. یه ساعاتی یه معلمی هستی که کارتو انجام میدی، یه ساعاتی برنامه نویس در منزل یا محل کار دیگه ای هستی.

بعد از حل اون مساله ی قدیمی، لازمه خودت انتخاب کنی؛ معلمی؟ یا معلمی و برنامه نویسی؟ یا برنامه نویسی؟

معلمی تنها که مشخصه
معلمی و برنامه نویسی که نیاز به مدیریت برنامه ی روزانه ت داره
برنامه نویسی تنها اگر ازش مطمئنی و واقعا باهاش زندگی می کنی و زندگیت می گذره و پیشرفت می کنی، شغله خوبیه.
بهانه ی وضعیت مملکت هم بزار کنار. وضعیت برای شما برنامه نویس ها خیلی هم عالیه.

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55
دوست گرامی برحسب منطق اگر درآمد شما غیر از شغل معلمی برای زندگی کافی است و ضمانت درآمد دائمی دارد که شغل معلمی را کنسل نمایید.
در خصوص افسردگی نظر شخصی بنده این است که در کل همه انسانها در همه کشورها افسردگی دارند منتها سطح و نوع متفاوت است (اکثرا شاید به دلیل مشکلات عاطفی باشد)
بیشتر ورزش و در کل تفریح داشته باشید و کمتر فکر و خیال کنید
به عنوان مثال کاری که بنده انجام میدهم با یک فیلم (معمولا کمدی که که معمولا فیلم های کمدی ایرانی و غیر ایرانی برای بنده خنده دار نیست) سعی برسرگرم کردن خود دارم.
سعی نمایید فعالیت فرهنگی هنری داشته باشید مثلا نقاشی یا شرکت در کلاس یا کارگاه آموزشی عکاسی و صدها مورد دیگر که همه سنین شرکت دارند.
بنده علاقه زیادی به معلمی دارم منتها علاقه به تنهایی کافی نیست که توضیح طولانی دارد.
امیدوارم هم شما و هم سایر دوستان انجمن پیروز و پایدار باشند

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
من یه سوال دارم بر فرض مثال شغلی که ماهی مثلا 40 تومن درامد خالص دارید ولی اعصاب خردی استرس و فشار زیادی داره رو با یه کاری که مثلا 28 میلیون درآمد داره ولی فشارو استرسش هم خیلی کمه عوض می کنید؟

فرض کنید هر دوکار رو به راحتی میتونید عوض کنید. یعنی اون 12 تا نهایت 15 میلیون ارزش فشاره کاری رو داره تو این وضعیت؟

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
من یه سوال دارم بر فرض مثال شغلی که ماهی مثلا 40 تومن درامد خالص دارید ولی اعصاب خردی استرس و فشار زیادی داره رو با یه کاری که مثلا 28 میلیون درآمد داره ولی فشارو استرسش هم خیلی کمه عوض می کنید؟

فرض کنید هر دوکار رو به راحتی میتونید عوض کنید. یعنی اون 12 تا نهایت 15 میلیون ارزش فشاره کاری رو داره تو این وضعیت؟
اگه سوال از شخص منه آره عوض میکنم زیاد پول برام مهم نیست آرامشو ترجیح میدم

اگه منظورت اینه چرا تا الان بیرون نیومدم بخاطر امنیت شغلیه یکی دو بار به مشکل خوردم و صفر شدم و تا موقعی که دوباره رو دور بیفتم همین کار به دادم رسید
دومیش اینه که تلاش هایی که براش کردم و سالهایی رو که تحمل کردم یکم ازش گذشتنو سخت میکنه
سوم اینکه قضیه پدرم و وجهه عمومی که قبلا گفتم

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
من تا اخر سال از وبمستری میام بیرون و شغل فیزیکی اختیار خواهم کرد
وبمستری با این ریدمانی ای که گوگل درست کرد دیگه واقعا بدرد نمیخوره

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
شغل فیزیکی خوبه؛
پیامرسان ها هم خوبن؛
به دنیای وبمستری هم نزدیکن
و به چیزی مثل گوگل وابسته نیستن.
میشه موفق شد.

ediablo77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
37
بعضی وقتا توی این کشور برای زنده موندن باید کاری رو که دوست نداری رو در کنار کاری که عاشقش هستی انجام بدی
متاسفانه من خودم وضعیت مشابه دارم تازه پلتفرم طراحی وبسایت رو راه انداختم بتونم مشتری بگیرم

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
کار تولید محتوات خوبه که
اگه دوس داری بزن تو کار تولید محتوا برای سایتای دیگه پول خوبی میدن

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
شغل فیزیکی خوبه؛
پیامرسان ها هم خوبن؛
به دنیای وبمستری هم نزدیکن
و به چیزی مثل گوگل وابسته نیستن.
میشه موفق شد.

اینکه زرتی شرایط اجتماعی و وضعیت نت تغییر میکنه ریسک کارو بالا برده وگرنه تو همین وضعیت هم میشه درآمد خوبی داشت
یکی از بچه ها دوتا کالا داره تو پیجش
همزن جادویی
شیکر جادویی

سه چهار باره که از چین بار سنگین جدید میاره

soheyl_ir89

Registered User
لایک‌ها
292
اینکه زرتی شرایط اجتماعی و وضعیت نت تغییر میکنه ریسک کارو بالا برده وگرنه تو همین وضعیت هم میشه درآمد خوبی داشت
یکی از بچه ها دوتا کالا داره تو پیجش
همزن جادویی
شیکر جادویی

سه چهار باره که از چین بار سنگین جدید میاره
دارم می بینم هستن کسایی که از پیامرسان های داخلی پول درمیارن.
ظرفیت سال های قبل اینستا و تلگرامو ندارن فعلا؛
اما در همین شرایط، میلیاردر شدن.
سه پیامرسان داخلی وضعیت خوبی دارن و امکانات مناسبی که هستن کسایی که دارن ازشون استفاده می کنن.

ARTAS

Registered User
لایک‌ها
382
از بحث کار بگذریم که برا همینش خیلیا خودکشی میکنن و تو یک سری شرکت های خصوصی کار کنی تازه میفهمی فشار یعنی چی (فکر نکنم کسی تا الان به خاطر فشار کار دولتی گریه کرده باشه ...)

اگر شما فکر میکنی باعث افسردگیت شغلت هست و با خروج از اون احساس بهتری پیدا خواهی کرد باید بگم در اشتباه هستی و اگر تا الان از افسردگی خودکشی نکردی به خاطر همین هفتگی چند روزی که میری سر کار و اگر خارج بشی و به شغلی مثل برنامه نویسی و مشابه اون روی بیاری اوضاع خیلی بدتر هم میشه خصوصا تو این شرایط مملکت (مگر اینکه شرکت یا دفتر داشته باشید که حداقل یک سری ارتباطات ایجاد بشه.)

اگر افسردگی مثل راکد شدن آب باشه همین چالش ها و احساسات حتی نامطلوب مثل قطعه سنگ هایی هستن که جریان رو یک مقدار حفظ میکنن و اجازه راکد شدن کامل رو نمیدن

خودم برای اتمام یک پروژه علمی چند سال هست که تنها کار میکنم (به امید خدا داره به اواخرش نزدیک میشه😵‍💫)به شکل سنگینی با این مسئله کشتی گرفتم و کلا هرچقدر که فکر میکنی افسردگی رو شناختی و میدونی حال بد چی هست سگ مصب یه دست تازه رو میکنه که کف میکنی از این همه خلاقیت😵

با هرچی که الان داری شروع کن به حرکت و پیشرفت کن هرچقدر پیشرفت کنی احساست هم بهتر میشه.

در ضمن با این داستان هوش مصنوعی نمیشه آینده روشنی رو برای برنامه نویسی متصور بود و یا حداقل بازارش به شدت افت پیدا خواهد کرد از الان به فکر ایده های تازه باشید .

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
آپدیت جدید:
در مرحله استعفا هستم :)
آخرین تلاش هامم کردم ولی دیدم واقعا نشده که یه روز با انرژی مثبت سر کار برم
این هفته نرفتم و با خودم خلوت کردم و اینجوری واقعا حس بهتری دارم

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55
آپدیت جدید:
در مرحله استعفا هستم :)
آخرین تلاش هامم کردم ولی دیدم واقعا نشده که یه روز با انرژی مثبت سر کار برم
این هفته نرفتم و با خودم خلوت کردم و اینجوری واقعا حس بهتری دارم
امیدوارم هم شما و هم سایر دوستان انجمن موفق و پایدار باشید, حداقل بعد از مدت ها از سر دو راهی خارج شدید و تمرکز بهتری طبیعتا خواهید داشت.
منتها اگر استعفا تکمیل شد لطفا در مورد استعفا فکر نکنید که تصمیم شما در کل مثبت بود و یا منفی که شرح شما حاکی از مثبت بودن تصمیم استعفا است.

MEHRAN.H

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
سلام خدمت دوستان عزیز
خیلی خلاصه بگم

من از سال های نوجوونی تو زمینه کامپیوتر و وبمستری فعالیت میکردم ولی همیشه بخاطر حرف دیگران (خصوصا پدرم) ترس اینو داشتم که نتونم خودمو جمع و جور کنم. در کنار کار وبمستری ای که میکردم درس خوندم و یه شغل دولتی دارم الان حدودا ۹ سال سابقه کار دارم ولی این کار دولتی داره روانمو داغون میکنه...و منو کاملا به افسردگی کشونده.. با اینکه سه روز در هفته ست و تابستون ها هم تایم تعطیلیه ( میدونم که فهمیدین شغلم چیه) حقوق زیادیم نداره در حد ۸ تومن ولی با اینحال هر روزی که سر کار میرم روح و روانمو اذیت میکنه... همه این سالها وبمستری رو هم ادامه دادم خونه خریدم ماشین خریدم ولی الان کاملا تهی ام حدود یه سالی هست که دیگه انرژی خاصی هم برای کار وبمستری نمیذارم و درآمدم کم شده در حالی که قبلا حتی ماه هایی بود که دو یا سه برابر شغل دولتیم درآمد داشتم

خلاصه که به یه آدم افسرده خونه نشین تبدیل شدم
شما تجربه چنین موقعیتی رو داشتین؟ توصیه خاصی میکنین؟
اگه به معنای واقعی کلمه داره روانتو داغون میکنه و به افسردگی کشوندتت ، مطمئن باش لحظه ای درنگ جایز نیست و سریعأ ول کن و برو دنبال اون کاری که بهش کاملأ علاقه مندی! چونکه من تجربه دارم ، کاری که آدم بهش علاقه نداشته باشه ، باعث پس رفت میشه حالا چه برسه که باعث افسردگی و اضمحلال فرد هم بشه .

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,399
در کمال تعجب انرژی منفی ای از اطرافیان دریافت نکردم :)
همه حمایت کردن خصوصا یکی از رفقا

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
دوست من با سلام
کلا ما قرار هست یک بار زندگی کنیم و نباید اون رو صرف این کنیم که فقط زندگی رو بگذرونیم و باید خودمون رو به موقعیتی برسونیم که ازش لذت ببریم اما خب هر کاری منطق و راه خودش رو می تونه داشته باشه به طور حتم شما الان تعدادی چالش پیش رو داری و بعد از خروج از کارت ممکنه چالش های بیشتر و بدتری داشته باشی مگر اینکه این خروج با حساب و کتاب باشه و منابع درآمدی شما تثبیت شده باشه و تنها از یک جا نباشه اگر چنین حالتی رو دارید می تونید راحتر این کار رو انجام بدین البته که باید ابعاد مختلف زندگی خودتون رو مورد ارزیابی قرار بدین متاهل بودنتون داشتن فرزند و مواردی از این دست چون گاهی ما مجبور به ادامه شرایطی هستیم که علاقه ای نداریم اما به خاطر عزیزانمون مجبوریم درآمد های وبمستری هم می تونن به یکباره صفر بشن از این جهت باید از منابع مختلف و مطمئن تری درآمد داشته باشین

بالا