• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

طرح 3 فوريتي تحريم فروش نفت ايران به اروپا

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
چند ماه دیگه سرما داریم؟ مثل اینکه سرما از اروپا به ایران میاد یعنی ایران 52 روز فصل سرما داره اروپا چقدر :blink: اونهمه مخ نشستن بعد به فکرشون نرسیده ایران ممکنه همچین کاری کنه :wacko: 4 تا اسگل مفنگی ایرانی همچین این برگ برنده رو درآوردن انگار کل دنیا اسگلن اینا منگل :upsided: آخرش یک کاسه .. میمونه با 4 تا مجلسی قاشق به دست برای خوردن و بلعیدن تازه عزیزان ماجرای عراق فراموش کردن به اروپا فشار زیاد بیاد ماجرای عراق برامون پیاده میکنن اون موقع خر بیار آغا رو بار کن مردم اروپا هم راضی پشت سربازاشون وایمیستن چون از سرما دارن میلرزن خدایی چه لجنهایی دارن حکومت اداره میکنن نیروی نظامی ما هم که در اوج اقتدار پشت منقل خالی نمیکنن

نه عزیز افرادی که توی مقامات ایران جرئت چنین کاری رو دارن از انگشتان یک دست نهایتا دو دست بیشتر نیستن....... اغلبشون هارت و پورت میکنن ولی پیشتشون کنی در میرن
اروپاییها هم خیالشون راحته که اکثریت ترسو بر اقلیت شجاع غلبه دارن

این برگ برنده وجود داره و شما کمی با مطالعه ی سایتهای خارجی میتونی به ابعاد قضیه پی ببری!!!

یک تحلیل از سایت بزرگ و معروف اقتصادی بلومبرگ: Iran Embargo May Speed Refinery Closures- Bloomberg

و تا دلت بخواد سایتهای غربی در این زمینه تحلیل کردن که اروپا بیشتر ضرر میکنه.مخصوصا با تحریم پیش دستانه:
https://news.google.com/news/story?...n&ncl=dxRKjpL_YPpLn_MsYWENTwT_hX3tM&scoring=n

خدا کنه اینها یه تکونی به خودشون بدن!!!

drdexter

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,550
شما از اون اشخاصی هستی که نمک می خوری و بعدش نمکدون رو می شکنی .
چرا ؟
این هم دلیل :

تا وقتی که خرتون از رو پل می گذشت , به به و چه چه اروپا به راه بود. ولی وقتی که جلوی داد و ستد بانکیتون گرفته شد , اروپا شد به قول خودتون
پف...یوز

کلا آدم نون به نرخ روز خوری هستی
;)

یعنی واقعا ادب داشتی همچین پستی رو نمی دادی ! متاسفم برات چون حتی معنی نون به نرخ روز خور نمی دونی بچه ! کدوم بی شرف اروپائی به من ایرانی نمک داده خوردم غلط کرده ! رک و راست بی رو درواسی هر کی هم بگه من و امثال من نمک گیر این اروپایی ها هستیم غلط کرده! اگه فک می کنی اون مستر کارت و یا حواله های بانکی و ..... اینا به من و امثال من لطفی نکردن ! نمک رو ما سرمایمون رو اونجا به گردش انداختیم و هزار جور سود به اینا دادیم و این کره خر ها نمک دون رو شکوندن . خوب همون فرانسه هم تو کاسه ایران گذاشت . همون بی شرف خود نشون داد ! یادتون هست دیگه ! توی محیط نت که نه کسی درست کسی دیگه رو میشناسه درست نیست از روی بخارات پست بدی و یا کسی رو متعم کنی ! مستر کارت رو اگه اون بی شرف ها به بانک ملی می دادن که من هم مشتری بانک ملی بودم فک کردی مگه در راه خدا میدادن این پوف............یوز ها ؟ کارمزد نمی گرفتن ؟ فک می کنی گردش مالی و پول ما ایرانی ها واسشون مهم نبود ؟! آره عزیز جایی واسه من بد بشه و بهم خیر نرسونه و بخواد الکی اذیت کنه از اون کلمه ای که گفتم هم بدتر بارش می کنم ! فک می کنی رقمی که تو بانک های اروپائی توسط من و امسال من که ایرانی هستیم می گردونیم کمه ! ؟ سن نار 3 شاهی هست مگه ! خوبه حالا توی این انجمن 8 ماهه که دارم تو زمینه پی من فعالیت میکنم وگرنه بدتر هم میشد ! فک می کنی من با اون مستر کارت ماهی 1000 تا 2000 تا جابجا می کردم ؟ کوچکترین خرید دلارم رو فاکتورش رو گذاشتم تو همین تاپیک هایی که ازشون نقله قول کردی ! با این حجم پولی که توی شاید حداقل واسه 3 روز من می شد اون قدر خبر بهم همون اروپائی الاغ می رسوندم که منه ایرانی و امثال مصه من رو باید می ذاشتن رو سرشون اون هم تمام معاملات من و امثال من قانونی بود ! نمونه پوف............یوز دیگه همین امارات هست ! امارات با پول ما ایرانی ها شد امارات نه بلا نسبت ! بلانسبت (ایرانی ها) فک می کنی با پول این اروپائی های بی شرف شد ؟! نه اون HSBC که حتی واسه من که 7 ساله امارات اقامت دارم با ناز و ادا واسم حساب میکنه و کلی هم رو تراکنش ها به ما گیر داده ! 1 ماهه بعد کلا بستمش ! . اگر تو زمینه بین المللی با هجم پول بالا کار نکردی نگو از این حرفا یا به کسی نگو نون به نرخ روز خور ! اگر 1% نون به نرخ روز خور بودم راحت الان هم تو بازارچه با قیمت ت خ م ی داشتم دلار می فروختم و هم پول زور میدادم و پول زور می گرفتم ! این یعنی نون به نرخ روز خوردن ! حالا فهمیدی معنی اون جملتو ؟

پستی که دادی هم پایه فحش خارو و مادر واسه من بود ! دفعه بعدی والا لحنم رو عوض میکنم ! یا معنی حرفت رو بفهم یا هم موقع خواستی پستی هم پایه فحش خارو مادر بدی مرد باش واسه اینکه جوابت رو به صورت کامل بگیری به صورت پیغام خصوصی بفرست . همین مونده بود که شما به من درس اخلاق و معرفت بدی !

این همین پست نمونه این هست که چرا ایرانی پشت ایرانی رو همیشه خالی میکنه ! این جور فکر کردن هم تو ایران کم نیست

Last edited:

enimonte

Registered User
لایک‌ها
1,311
به شما برنخوره اشتباه میکنی اونا گوسفندارو نشونه گرفتن که سر در آخور دارن و نمی بینن چه داره بر سر سرزمینشون میاد

چند میلیون ایرانی سر در اخور دارند؟؟بقیه چی؟؟حق زندگی ندارند؟داروی بیمار سکته مغزی برای کدوم موشک کاربرد داره که جلوی فروشش رو گرفتند؟چه بر سر سرزمین ما میاد؟؟دقیقا همان بلایی که سر مردم عراق و سومالی و افغانستان اومد.

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
قلعه بانی : یا امضاي قرارداد بلندمدت يا قطع فوري خريد نفت

مدير عامل شركت ملي نفت مي‌گويد شركت‌هاي اروپايي‌ يا بايد قراردادهاي بلندمدت براي خريد نفت از ايران داشته باشند، يا همين اكنون نسبت به قطع خريد نفت از ايران اقدام كنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۱۱
احمد قلعه‌باني در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا درباره تصميم اخير اتحاديه اروپا براي تحريم خريد نفت از ايران، ‌تصريح كرد: برخي شركت‌هاي اروپايي همچنان درخواست دريافت نفت از ايران را دارند و طبيعتا برخي دولت‌هاي اروپايي به‌گونه‌اي ديكتاتوري عمل كرده‌اند كه حتي تصميماتشان برخلاف نظر مردم و شركت‌هاي بزرگ نفتي‌شان است كه كماكان خواستار حفظ رابطه تجاري و تداوم خريد نفت از ايران هستند و باوجود اين تصميم درخواستشان براي دريافت نفت از ايران تغييري نكرده است.
اين مقام مسوول درباره سياست‌ جمهوري اسلامي ايران در برابر درخواست شركت‌هاي اروپايي براي تداوم خريد نفت از ايران گفت: ما ضمن استقبال از اين تصميم، تاكيد داريم كه شركت‌هايي كه خواستار دريافت نفت از ايران هستند به صورت شفاف با ما مذاكره كنند كه يا همين اكنون نسبت به قطع خريد نفت از ايران اقدام كنند يا رابطه طولاني مدت با ايران را حفظ كنند.
او در واكنش به اظهارات برخي كارشناسان كه معتقدند ايران بايد همين حالا و در فصل زمستان كه اروپا به انرژي نياز دارد، صادرات نفت به مشتريان اين قاره را متوقف كند و نه در تابستان كه تقاضا براي انرژي كمتر خواهد بود و نياز اروپا به نفت ايران نيز فروكش مي‌كند، گفت: شركت ملي نفت ايران سعي كرده روابط تجاري خود را به‌گونه‌اي برقرار كند كه روابط به شكل بلندمدت شكل بگيرد، ولي اگر برخي كشورها خودشان تصميم بگيرند كه اين رابطه را مخدوش كنند، خودشان متضرر خواهند شد.
معاون وزير نفت در پاسخ به اين سوال ايسنا كه آيا احتمال دارد ايران در مقابله با تصميم اخير اتحاديه اروپا براي تحريم خريد نفت ايران از شش ماه آينده، زودتر از اين موعد فروش نفت خود به اعضاي اين اتحاديه را متوقف كند؟ اظهار كرد: در اين زمينه بايد در سطح عالي كشور تصميم‌گيري شود و ما به‌عنوان شركت ملي نفت، مجري سياست‌هاي كلي دولت و **** جمهوري اسلامي ايران هستيم.
موضع‌گيري قلعه‌باني درباره احتمال توقف فروش نفت ايران به اروپا در حالي مطرح شده كه دوشنبه گذشته در تازه‌ترين دور از سياست‌هاي خصمانه اروپا عليه ايران، اعضاي اين اتحاديه در هم‌سويي با سياست‌هاي آمريكا، با تحريم نفت ايران موافقت كردند و ضمن اعلام ممنوعيت فوري قراردهاي جديد واردات نفت از ايران، تصميم گرفتند كه قراردادهاي خريد نفت موجود نيز بايد تا شش ماه آينده متوقف شود.

anony

Registered User
لایک‌ها
48
دشمن، دشمن كه اين آقاهه ميگه پس اينه !

برخي بقاشون توي وجود(يا بهتر بگم: تراشيدن) دشمن براي خودشون هست.

ملت هم خوب اين موضوع رو فهميدن. ;)

درسته كه كل پيشرفتي كه در زمينه گفتگوي تمدنها و بهبود روابط بين المللي داشتيم Undo شده و بلكه عقبتر هم رفته ايم، ولي باز امثال اصغر فرهادي هستند كه بروند و بعنوان يك ايراني متمدن، بگويند كه ايرانيان صلح دوست هستند و نه دشمن ستيز.

شمايي كه بايد "مرگ بر" "مرگ بر" بگي، وگرنه اموراتت نميگذره و اون ساعتي 7 تومن رو بهت نميدن.

اكثريت ملت اينطور نيستند.

مگه ایشون با اروپا الکی دشمنی داره؟

اونا تحریم کردن نه ما
اصلا مگه ضرری ایران به اروپا زده که باید تحریم بشه!!!

هر ایرانی باید جلوی دشمنش بایسته......... این اصلا ربطی به مسائل شخصی و کاری و دولت و ... نداره!!!

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
قابل توجه ایران بعد قضیه بانک ملی لندن عملا پولی در اروپا نداشته . حتی اگر یادتون بیاد با بد بختی سهمیه دانشجوهای خودش رو پاریس می داد . این قضیه تازه 1 سال بعد قضیه بانک ملی هست .

دوست عزیز این صحت ندارد.

ایران یک بانک در آلمان دارد با سهام دولت ایران که برای گرفتن پول از هند ازش استفاده کرد (قبل از اینکه از ترکیه استفاده کنه) منتها اتحادیه اروپا بستش و تمام داراییهاش بلوکه شد. هنوز بانک فعالیت می کند. دلیلش هم هکاری با بانک های صادرات و بانک ملت بوده برای انتقال دارایی ها.

بانک مادرش بانک صنعت و معدن و وزارت صنایع ایران بوده و اون بانک هم جلوش گرفته شد.

As of October 2010, EIH was continuing to act as a conduit for payments by sanctioned Iranian banks, including Bank Mellat and Bank Saderat," it said.

EU blacklists German-Iran bank for sanction evasion | Reuters

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
1-شما چه بخواهید و چه نخواهید اونها تا نهایت 6 ماهه دیگه نفت ما رو نمی خرند
2-این 6 ماه برای اینست که جایگزین مناسب مثل عربستان بتواند تولید نفت خود را افزایش بدهد
3-پالایشگاههای اروپا در این مدت به تدریج نفت عربستان را با نفت ایران جایگزین خواهند کرد
4-ایران مثل یک بازنده در این میدان خواهد بود و هیچ اعتراضی نمی تواند بکند

حالا بازی باخته رو 2 سر باخت می کنیم عدم صادرات نفت ایران در کمتر از 1-2 ماه آینده باعث میشه:
1-وسط زمستان حدود 600 هزار بشکه نفت از واردات اروپا حذف شود و مشکلات گرانی و حتی در برخی نقاط قحطی بنزین و گازوئیل به وجود بیاید
2-تا چند ماه بعید است کشوری بتواند کل این مقدار را جبران کند
3-پالایشگاهها چند ماهی تعطیل می شوند و هزاران اروپایی بیکار!!!
4-فشار به 3 دولت ورشکسته یونان و ایتالیا و اسپانیا بیشتر می شود

و البته شک نکنید قیمت نفت به حداقل 150 دلار می رسد و کسری صادرات ایران جبران خواهد شد.... بعیده کسی براش کشورش مهم باشه و با این دلایل مخالف تحریم اروپا باشه

فکر کنم دوستان در مورد همین موضوع نفت ۱۵۰ دلاری گفتند اگر اروپا نفت ایران رو دیگه نخره این اتفاق میفته منتها هیچ حرکتی نکرد قیمت نفت.
فکر کنم آقای رحیمی گفت ما تنگه رو می بندیم اگر اروپا تحریم کنه درسته؟ نتیجش چی بود‌؟ ۲ - ۳ تا کشتی دیگر کشورهای استثمارگر اومدند مستقر شدند.

من نمی دونم دوستان توی چه دنیایی زندگی می کنند که فقط با فرضیات، احساسات و شعار جلو می روند. من چند مورد رو بیان می کنم دوستان بمن بگن اگه اشتباهه.

در مورد نفت و گاز ایران
بزرگترین میدان گاز جهان میدان پارس جنوبی بین ایران و قطر قرار دارد

پارس جنوبی - ویکی‌پدیا

همانطور که می دانید بیشترین رشد اقتصادی در خاورمیانه را کشور قطر کرده است بخاطر اینکه بهره برداری از این میدان را بیشتر کرده است و ما نکردیم.

یعنی این نیست که ما منابع رو نگه داریم برای آیندگان. کشورهای دیگر از این میادین مشترک دارند بهره برداری می کنند. ما هر روز شاهد افت میزان بهره برداری هستیم ولی همین عرب های ... دارند از زیر ما می کشند.

الان که این رو می نویسم داره گریم می گیره که چرا ما اینقدر سهل انگار هستیم و به چه قیمتی.

ما با قطع کردن نفت و گاز داریم به خودمون سیلی می زنیم. من یکی از دوستام در یک دکل در خلیج فارس کار می کردم که این دکل توسط متخصصان روسی زده شد. می گفت چند صد متر اونطرفتر آمریکایی ها در ظرف ۲ سال (در حیطه آبی امارات) ۳ تا دکل در طول مدتی که ما این دکل را راه انداختیم راه انداختند. نمی دونم چی بگم والا غیر از اینکه اگر آمریکا را دوست ندارید با لج بازی بیشتر جولان برای کار بهشون می دید.

ذخایر نفتی جهان

Global strategic petroleum reserves - Wikipedia, the free encyclopedia

هر کشوری برای خودش ذخایر نفتی دارد که بزرگترینش در آمریکاست. اگر دقت کرده باشید بعد از یک دوره اگر ذخایر نفتی آمریکا بالا رفته باشد قیمت نفت افت می کند و بالعکس. یعنی اینقدر موثر هست در بازار.

کشورهای اتحادیه اروپا موظف هستند حداقل ۹۰ روز مصرف خود را طبق قوانین اتحادیه اروپا ذخیره نگه دارند
در اروپا بزرگترین ذخیره را آلمان با ۲۵۰ میلیون بشکه نفت دارد. آلمان هم با ایتالیا قرار داد که باید بهش قرض بدهد اگر موردی پیش بیاید.

ایران ۶۰۰ هزار بشکه نفت به اروپا صادر می کند که فکر کنم عین ۶ ماه رو بتوانند فقط با ذخایر نفتی آلمان دوام بیاورند.

مطمئن باش کمبود نفت نه تنها در این ۳ کشور بلکه در کل اروپا پیش نخواهد اومد فقط ما اینجا خودزنی می کنیم (متاسفانه)

امیدوارم نگاه تخصصی نمایندگان مجلس داشته باشند و کاری نکنند که ما ایرانی ها متضرر شویم.

با امید ایرانی سرافراز

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
فکر کنم دوستان در مورد همین موضوع نفت ۱۵۰ دلاری گفتند اگر اروپا نفت ایران رو دیگه نخره این اتفاق میفته منتها هیچ حرکتی نکرد قیمت نفت.
فکر کنم آقای رحیمی گفت ما تنگه رو می بندیم اگر اروپا تحریم کنه درسته؟ نتیجش چی بود‌؟ ۲ - ۳ تا کشتی دیگر کشورهای استثمارگر اومدند مستقر شدند.

من نمی دونم دوستان توی چه دنیایی زندگی می کنند که فقط با فرضیات، احساسات و شعار جلو می روند. من چند مورد رو بیان می کنم دوستان بمن بگن اگه اشتباهه.

در مورد نفت و گاز ایران
بزرگترین میدان گاز جهان میدان پارس جنوبی بین ایران و قطر قرار دارد

پارس جنوبی - ویکی‌پدیا

همانطور که می دانید بیشترین رشد اقتصادی در خاورمیانه را کشور قطر کرده است بخاطر اینکه بهره برداری از این میدان را بیشتر کرده است و ما نکردیم.

یعنی این نیست که ما منابع رو نگه داریم برای آیندگان. کشورهای دیگر از این میادین مشترک دارند بهره برداری می کنند. ما هر روز شاهد افت میزان بهره برداری هستیم ولی همین عرب های ... دارند از زیر ما می کشند.

الان که این رو می نویسم داره گریم می گیره که چرا ما اینقدر سهل انگار هستیم و به چه قیمتی.

ما با قطع کردن نفت و گاز داریم به خودمون سیلی می زنیم. من یکی از دوستام در یک دکل در خلیج فارس کار می کردم که این دکل توسط متخصصان روسی زده شد. می گفت چند صد متر اونطرفتر آمریکایی ها در ظرف ۲ سال (در حیطه آبی امارات) ۳ تا دکل در طول مدتی که ما این دکل را راه انداختیم راه انداختند. نمی دونم چی بگم والا غیر از اینکه اگر آمریکا را دوست ندارید با لج بازی بیشتر جولان برای کار بهشون می دید.

ذخایر نفتی جهان

هر کشوری برای خودش ذخایر نفتی دارد که بزرگترینش در آمریکاست. اگر دقت کرده باشید بعد از یک دوره اگر ذخایر نفتی آمریکا بالا رفته باشد قیمت نفت افت می کند و بالعکس. یعنی اینقدر موثر هست در بازار.

کشورهای اتحادیه اروپا موظف هستند حداقل ۹۰ روز مصرف خود را طبق قوانین اتحادیه اروپا ذخیره نگه دارند
در اروپا بزرگترین ذخیره را آلمان با ۷۰ میلیون بشکه نفت دارد. آلمان هم با ایتالیا قرار داد که باید بهش قرض بدهد اگر موردی پیش بیاید.

ایران ۶۰۰ هزار بشکه نفت به اروپا صادر می کند که فکر کنم عین ۶ ماه رو بتوانند فقط با ذخایر نفتی آلمان دوام بیاورند.

مطمئن باش کمبود نفت نه تنها در این ۳ کشور بلکه در کل اروپا پیش نخواهد اومد فقط ما اینجا خودزنی می کنیم (متاسفانه)

امیدوارم نگاه تخصصی نمایندگان مجلس داشته باشند و کاری نکنند که ما ایرانی ها متضرر شویم.

با امید ایرانی سرافراز

خوب مشخصه اطلاعات شما در حد همون بالا و پایین رفتن سکه می باشد
اصلا ذخیره استراتژیک قرار نیست جای هر نفتی را بگیرد.پالایشگاهایی که از نفت خاصی استفاده می کنند(مثلا نفت ایران یا عربستان) بر اساس آن پالایشگاههای خود را کالیبره می کنند و همین کار مدت زیادی زمان می برد
بعد همین شوک اولیه می تواند مدت زیادی اروپا را بهم بریزد(البته هنوز که مجلس چیزی تصویب نکرده)

تو این لینکی هم که شما دادی بنده میزان ذخیره ایتالیا بزرگترین وارد کننده اروپا از ایران رو نمی بینم و همینطور هم یونان سومین وارد کننده از ایران

پس می ماند اسپانیا که اگر این میزان ادعایی رو واقعا ذخیره داشته باشد باید دید چقدر آن از نوع نفت با مشخصات نفت ایرانی است.........

به هر حال حداقل اتفاقی که می افتد نفت 150 دلاری است که چون ظاهرا شما نفت نخریدید، این یکی را بعید می دانید بالا رود :D

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
1-شما چه بخواهید و چه نخواهید اونها تا نهایت 6 ماهه دیگه نفت ما رو نمی خرند
2-این 6 ماه برای اینست که جایگزین مناسب مثل عربستان بتواند تولید نفت خود را افزایش بدهد
3-پالایشگاههای اروپا در این مدت به تدریج نفت عربستان را با نفت ایران جایگزین خواهند کرد
4-ایران مثل یک بازنده در این میدان خواهد بود و هیچ اعتراضی نمی تواند بکند

حالا بازی باخته رو 2 سر باخت می کنیم عدم صادرات نفت ایران در کمتر از 1-2 ماه آینده باعث میشه:
1-وسط زمستان حدود 600 هزار بشکه نفت از واردات اروپا حذف شود و مشکلات گرانی و حتی در برخی نقاط قحطی بنزین و گازوئیل به وجود بیاید
2-تا چند ماه بعید است کشوری بتواند کل این مقدار را جبران کند
3-پالایشگاهها چند ماهی تعطیل می شوند و هزاران اروپایی بیکار!!!
4-فشار به 3 دولت ورشکسته یونان و ایتالیا و اسپانیا بیشتر می شود

و البته شک نکنید قیمت نفت به حداقل 150 دلار می رسد و کسری صادرات ایران جبران خواهد شد.... بعیده کسی براش کشورش مهم باشه و با این دلایل مخالف تحریم اروپا باشه

خوب مشخصه اطلاعات شما در حد همون بالا و پایین رفتن سکه می باشد
اصلا ذخیره استراتژیک قرار نیست جای هر نفتی را بگیرد.پالایشگاهایی که از نفت خاصی استفاده می کنند(مثلا نفت ایران یا عربستان) بر اساس آن پالایشگاههای خود را کالیبره می کنند و همین کار مدت زیادی زمان می برد
بعد همین شوک اولیه می تواند مدت زیادی اروپا را بهم بریزد(البته هنوز که مجلس چیزی تصویب نکرده)

تو این لینکی هم که شما دادی بنده میزان ذخیره ایتالیا بزرگترین وارد کننده اروپا از ایران رو نمی بینم و همینطور هم یونان سومین وارد کننده از ایران

پس می ماند اسپانیا که اگر این میزان ادعایی رو واقعا ذخیره داشته باشد باید دید چقدر آن از نوع نفت با مشخصات نفت ایرانی است.........

به هر حال حداقل اتفاقی که می افتد نفت 150 دلاری است که چون ظاهرا شما نفت نخریدید، این یکی را بعید می دانید بالا رود :D

من همه اطلاعات از لینک بالا که دادم بهتون هست. یک ctrl+f زدم اسم ایتالیا رو پیدا کردم.

دوست عزیز لطفا علمی و تخصصی حرف بزنید

من در مورد سکه با شما یا هیچکس توی این فروم حرفی نزدم.

اصلا دوست نداشتم جوابتون رو بدم ولی این آخرین جواب رو هم می دم قضاوت رو می گذارم بر عهده عموم. کاربران ایرانی اونقدر فهیم هستند که متوجه منطق شوند.

زمانیکه اتحادیه یک قانون رو تصویب می کنه نمی گذاره که اعضایش ضرر کنند چون با هم مشترک المنافع هستند.
الان بیش از ۱ سال هست آلمان و فرانسه چک های دولت یونان رو داره امضا می کنه.

اگر دقت کنید و من هم گفتم تا ۹۰ روز مصرفی شون رو موضفند در خاکشان نگاه دارند. این مصرفی تمام پالایشگاه هایشان هست.
جدای از اون ایتالیا با آلمان و فرانسه قرارداد دارند از ذخیره های هم استفاده کنند.
The France, Germany, and Italy agreement
France, Germany and Italy have an oil-sharing agreement to allow each other to purchase their strategic reserves in the event of an emergency

حالا فرض رو می گذاریم که نفت های اروپا به پالایشگاه ها نخورند پالایشگاه ها تعطیل می شوند (کوتاه مدت) آیا نمی توانند بنزین یا سایر محصولات مصرفی را مثل کشور خودمان وارد کنند؟

در ثانی شرکت هایی که پالایشگاه دارند و محصولات را تامین می کنند در اروپا شرکت های بین المللی هستند مانند dutch shell یا bp که مطمئنا می توانند از پالایشگاه های دیگر تامین کنند مایحتاج خود را.

در ثالث فکر می کنید تغییر کاربری دادن پالایشگاه ها کاری دارد. ما در کشور خودمون ایران که بنزین تحریم شده بود پالایشگاه ها را تبدیل کردیم طوری که بنزین تهیه کنند حالا نوع نفت ورودی رو بخوان تغییر بدن چقدر وقت می بره و چقدر کار می بره؟

من یک مورد رو هم بگم و این مساله ای است که چند بار روش تاکید کردید. نفت ایران یک خصوصیاتی داره که منحصر به فرد نیست. اگر در صفحه زیر ببینید انواع دیگر نفت که کشورهای مختلفی آن را صادر می کنند می تواند جایگزین نفت ایران شود. احتمال اینکه در اروپا این نفت را بتوان جایگزین کرد بسیار بالاست.

List of crude oil products - Wikipedia, the free encyclopedia

من به نظرم این حرفها و طرح ها فقط به نفع روسیه هست چون هم داره قیمت نفت رو بالا می بره و هم خودش یکی از بزرگترین صادر کننده هاست. حالا محصولات نظامی خودش رو هم فروش می بره یک مثبت دیگه.

Nathan Mckane

Registered User
لایک‌ها
69
اخه كي به حرف حماس اهميت ميده تو اين بلبشو كه توحرفاشو كپي ميكني....

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
من همه اطلاعات از لینک بالا که دادم بهتون هست. یک ctrl+f زدم اسم ایتالیا رو پیدا کردم.

دوست عزیز لطفا علمی و تخصصی حرف بزنید

من در مورد سکه با شما یا هیچکس توی این فروم حرفی نزدم.

اصلا دوست نداشتم جوابتون رو بدم ولی این آخرین جواب رو هم می دم قضاوت رو می گذارم بر عهده عموم. کاربران ایرانی اونقدر فهیم هستند که متوجه منطق شوند.

زمانیکه اتحادیه یک قانون رو تصویب می کنه نمی گذاره که اعضایش ضرر کنند چون با هم مشترک المنافع هستند.
الان بیش از ۱ سال هست آلمان و فرانسه چک های دولت یونان رو داره امضا می کنه.

اگر دقت کنید و من هم گفتم تا ۹۰ روز مصرفی شون رو موضفند در خاکشان نگاه دارند. این مصرفی تمام پالایشگاه هایشان هست.
جدای از اون ایتالیا با آلمان و فرانسه قرارداد دارند از ذخیره های هم استفاده کنند.
The France, Germany, and Italy agreement
France, Germany and Italy have an oil-sharing agreement to allow each other to purchase their strategic reserves in the event of an emergency

حالا فرض رو می گذاریم که نفت های اروپا به پالایشگاه ها نخورند پالایشگاه ها تعطیل می شوند (کوتاه مدت) آیا نمی توانند بنزین یا سایر محصولات مصرفی را مثل کشور خودمان وارد کنند؟

در ثانی شرکت هایی که پالایشگاه دارند و محصولات را تامین می کنند در اروپا شرکت های بین المللی هستند مانند dutch shell یا bp که مطمئنا می توانند از پالایشگاه های دیگر تامین کنند مایحتاج خود را.

در ثالث فکر می کنید تغییر کاربری دادن پالایشگاه ها کاری دارد. ما در کشور خودمون ایران که بنزین تحریم شده بود پالایشگاه ها را تبدیل کردیم طوری که بنزین تهیه کنند حالا نوع نفت ورودی رو بخوان تغییر بدن چقدر وقت می بره و چقدر کار می بره؟

من یک مورد رو هم بگم و این مساله ای است که چند بار روش تاکید کردید. نفت ایران یک خصوصیاتی داره که منحصر به فرد نیست. اگر در صفحه زیر ببینید انواع دیگر نفت که کشورهای مختلفی آن را صادر می کنند می تواند جایگزین نفت ایران شود. احتمال اینکه در اروپا این نفت را بتوان جایگزین کرد بسیار بالاست.

List of crude oil products - Wikipedia, the free encyclopedia

من به نظرم این حرفها و طرح ها فقط به نفع روسیه هست چون هم داره قیمت نفت رو بالا می بره و هم خودش یکی از بزرگترین صادر کننده هاست. حالا محصولات نظامی خودش رو هم فروش می بره یک مثبت دیگه.

فقط برای اینکه شما خیلی به اروپا مطمئنی!!! صدای آلمان هم در آمد :D
میگم شما یک کلاس برای آقای وزیر خارجه آلمان بزار که بدونه کلی ذخیره استراتژیک نفتی داره : Germany urges restraint after Iran oil stop threat — EUbusiness - legal, business and economic news from Europe and the EU

اون کسی که پا روی دمبش گذاشتیم، صداش در آمد ........... حالا امثال شما بیاید یکسری مطالب تئوریک اینجا بگید دیگه تفاوتی در اصل ماجرا نمیکنه

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
*هزینه ۴۵۰ میلیون یورویی تطبیق هر پالایشگاه اروپایی برای تطبیق با نفت جدید

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در حقیقت با توجه به اینکه پالایشگاه‌هایی که در اروپا هستند به شکلی طراحی شده‌اند که تنها با تصفیه نفت سنگین ایران بازدهی قابل قبولی دارند، اگر بخواهند در فاصله کمی واردات نفت از ایران را متوقف کنند طبق برآورد صورت گرفته هر پالایشگاه 450 میلیون یورو باید برای تغییرات فنی مورد نیاز برای تطبیق با نفت خام‌های جدید هزینه کند و در عین حال به ۹ ماه زمان برای این تغییر نیاز دارد.

وی تاکید کرد: در عین حال اگر اروپایی‌ها بخواهند پالایشگاه جدیدی احداث کنند برای احداث هر پالایشگاه 150 هزار بشکه‌ای باید 2.5 میلیارد یورو هزینه کنند که چنین کاری به هیچ وجه با وضعیت اقتصادی امروز اروپا سازکار نیست.

زاکانی تصریح کرد: با توجه به اینکه در فصل سرما به سر می‌بریم و روزانه به طور میانگین 93 میلیون بشکه نفت در جهان مصرف می‌شود اعلام ۶ ماه فرصت تا آغاز تحریم برای آن است که از یک سو زمان به دست آورند تا بتوانند زمینه را برای استفاده از نفت دیگر کشورها در اروپا فراهم کنند و هم فصل سرما را پشت سر بگذارند تا در ماه‌های آوریل و می که مصرف نفت روزانه ۱۰ میلیون بشکه کاهش می‌یابد بتوانند دسترسی به اهداف شوم خود را تسهیل کنند.
آفتاب - راهکار حقوقی پیش‌دستی ایران در تحریم نفتی اروپا/وابستگی 5هزار پمپ بنزین اروپا به نفت ایران

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
*هزینه ۴۵۰ میلیون یورویی تطبیق هر پالایشگاه اروپایی برای تطبیق با نفت جدید

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در حقیقت با توجه به اینکه پالایشگاه‌هایی که در اروپا هستند به شکلی طراحی شده‌اند که تنها با تصفیه نفت سنگین ایران بازدهی قابل قبولی دارند، اگر بخواهند در فاصله کمی واردات نفت از ایران را متوقف کنند طبق برآورد صورت گرفته هر پالایشگاه 450 میلیون یورو باید برای تغییرات فنی مورد نیاز برای تطبیق با نفت خام‌های جدید هزینه کند و در عین حال به ۹ ماه زمان برای این تغییر نیاز دارد.

وی تاکید کرد: در عین حال اگر اروپایی‌ها بخواهند پالایشگاه جدیدی احداث کنند برای احداث هر پالایشگاه 150 هزار بشکه‌ای باید 2.5 میلیارد یورو هزینه کنند که چنین کاری به هیچ وجه با وضعیت اقتصادی امروز اروپا سازکار نیست.

زاکانی تصریح کرد: با توجه به اینکه در فصل سرما به سر می‌بریم و روزانه به طور میانگین 93 میلیون بشکه نفت در جهان مصرف می‌شود اعلام ۶ ماه فرصت تا آغاز تحریم برای آن است که از یک سو زمان به دست آورند تا بتوانند زمینه را برای استفاده از نفت دیگر کشورها در اروپا فراهم کنند و هم فصل سرما را پشت سر بگذارند تا در ماه‌های آوریل و می که مصرف نفت روزانه ۱۰ میلیون بشکه کاهش می‌یابد بتوانند دسترسی به اهداف شوم خود را تسهیل کنند.
آفتاب - راهکار حقوقی پیش‌دستی ایران در تحریم نفتی اروپا/وابستگی 5هزار پمپ بنزین اروپا به نفت ایران

خوب من که منطقی در این اخبار ندیدم و همه گزینشی بودند توسط رسانه ها. من می خواستم علمی جواب بدم شما شعاری جواب دادید.
حالا در مورد اخبار گزینشی این گزارش مجله دی ولت آلمان را می گذارم:

بر اساس یک گزارش سایت آلمانی "دی ولت"، در صورتی که مجلس ایران تهدید خود را عملی کند و زودتر از شش ماه ارسال نفت به کشورهای اروپایی را عملی سازد، کشورهای اروپایی به دلیل این‌که سهم کمی از نفت مورد نیاز خود را از ایران وارد می‌کنند، آسیبی نخواهند دید.

این گزارش می‌نویسد، در سه‌ ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۱ کشورهای اتحادیه اروپا فقط ۴/۴ درصد نفت مورد نیاز خود را از ایران تأمین کرده‌اند. آلمان فقط یک درصد نفت خود را از ایران وارد کرده است.

از سوی دیگر، در صورت قطع فوری نفت، عمده‌ترین کشورهای واردکننده‌ی نفت ایران دارای ذخایر نفتی خود هستند: یونان دارای ۸۶ روز، اسپانیا دارای ۱۰۴ روز و ایتالیا دارای ۴ ماه ذخیره‌ی نفتی است.

به گزارش "دی ولت"، کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفری که در روزهای ۱۸ و ۱۹ ژانویه به عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربی داشت، از سوی این کشورهای عربی تأیید جایگزین کردن نفت ایران را گرفته است.

از سوی دیگر عراق و لیبی نیز می‌توانند با افزایش صادرات خود بدیلی برای نفت ایران باشند. افزایش تولید نفت در هر دو کشور، به‌رغم جنگ و بحران، سریع‌تر از زمانی رخ خواهد داد که انتظارش می‌رفت.

بر اساس "گزارش نفت عراق"، در سال جاری ۲۰۱۲ عراق می‌تواند در صادرات نفت از ایران پیشی‌گیرد.

تحلیل‌گر گزارش سایت "دی ولت" معتقد است، در صورتی که ایران تهدید خود را عملی و به فوریت از صدور نفت به کشورهای اروپایی امتناع کند، آسیب جدی به خود وارد کرده است. قطع سریع نفت ایران به کشورهای اروپایی بالقوه به معنای حذف ۲۵ میلیارد دلار در سالی است که این کشور به هر دلار آن شدیدا نیازمند است.

از سوی دیگر از ماه دسامبر ۲۰۱۱ بدین سو، ارزش ریال در برابر دلار حدودا به نصف تقلیل یافته است. بسیاری ایرانی‌ها با سپرده‌های خود مبادرت به خرید طلا کرد‌ه‌اند و تورم به‌سرعت رو به فزونی است. در چنین شرایطی مقام‌های جمهوری اسلامی به هر دلار حاصل از فروش نفت نیاز مبرم دارند.

به‌هرحال آنچه مسلم است این‌که تحریم‌ها در میان‌مدت عاری از پیامد برای ایران نخواهند بود.

کیمبرلی آن الیوت، از " پیترسون انستیتو برای اقتصاد بین‌الملل" در واشنگتن در این رابطه می‌گوید: «تحریم‌ها نه فقط باید از شمار خریداران نفت ایران بکاهد، بلکه خریداران باقی‌مانده باید بتوانند بر تعیین قیمت پایین تأثیرگذار باشند تا از میزان درآمدهای نفتی ایران کاسته شود.»

از قرار معلوم چین نیز برای ماه‌های ژانویه و فوریه واردات نفتی خود از ایران را به حدود نصف کاهش داده است، زیرا به‌عنوان مشتری درجه اول نفت ایران، خواستار پایین آوردن قیمت نفت شده است.

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
مثل همون قضیه است که گفتن اروپا اگه تحریم کنه اقتصادش بهم میریزه و نفت گرون میشه و.... !!!! تحریم کردن و دیدیم هیچ اتفاقی نیفتاد !

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
تنها کسایی که دهنشون سرویس میشه خود ماییم و بس:lol:
یک خاطره بگم جو تاپیک عوض بشه
چند وقت پیش سوار تاکسی شدم راننده یک پیرمرد ترک زبونی بود لهجه خیلی باحالی هم داشت
داشت به بغل دستیش میگفت اقای رئیس جمهور امروز در جمع وزرا گفته ما مردم خیلی با ظرفیتی داریم
قدرشون را بدونید
مردم حجاز هم این ظرفیت مردم مارو ندارند
فقط کم کم بک...نید توشون که دردشون نیاد ظرفیتشون بالاست حالا حالا ها جا دارن
یهو بغل دستیش زد زیر خنده به پیرمرده گفت دمت گرم من فکر کردم میخوای ..... :D

xms

Registered User
لایک‌ها
387
رویترز گزارش داد:
قطع صادرات گاز ترکمنستان به ایران هدف بعدی آمریکا

خبرگزاری فارس: رویترز به نقل از منابع آگاه اعلام کرد توقف صدور گاز ترکمنستان به ایران هدف بعدی تلاش های ضد ایرانی آمریکا در ماه های اخیر خواهد بود.

703277_PhotoA.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز پس از اعلام تحریمهای جدید آمریکا و اتحادیه اروپا بر ضد بانک مرکزی ایران و تحریم نفت ایران ار ابتدای جولای از سوی کشورهای اروپایی اکنون مقامهای آمریکایی به دنبال افزایش فشار بر دولت ترکمنستان برای توقف صادرات گاز به ایران هستند.
بر این اساس کمیته بانکداری سنای آمریکا پنجشنبه آینده نشستی را برگزار خواهد کرد که طی آن طرح اعمال تحریمهای جدید بر ضد ایران بررسی خواهد شد . تیم جانسون سناتور دموکرات و ریچارد شلبی سناتور جمهوری خواه طی بیانیه ای مشترک اعلام کردند ما حداکثر توان‌ دیپلماتیک سیاسی و به‌ خصوص اقتصادی خود را علیه ایران بکار خواهیم برد.
این گزارش حاکی است مختل کردن مبادلات نفت و گاز ایران با کشورهای خارجی و اعمال فشارهای بیشتر بر بانک مرکزی ایران مهمترین راههای غرب برای تحت فشار قرار دادن تهران به شمار می رود . اعمال فشار‌های سیاسی و استفاده از اهرم‌های دیپلماتیک می‌تواند صدور گاز ترکمنستان به ایران را نیز هدف قرار دهد. در صورت متوقف شدن صدور گاز طبیعی ترکمنستان به ایران صدور گاز ایران به ترکیه به دلیل نیاز به تامین مصرف داخلی قطع خواهد شد.
ایران روزانه 23 تا 30 میلیون متر مکعب گاز از ترکمنستان وارد می کند و هر سال حدود 10 درصد گاز مصرفی خود را از طریق این کشور تامین می کند . ایران و ترکمنستان در سال 1997 میلادی قراردادی 25 ساله به‌ منظور فروش روزانه 23 میلیون متر مکعب گاز به امضا رساندند. قیمت اولیه خرید گاز برای هر هزار متر مکعب ۴۲ دلار تعیین شد. ترکمنستان در فاصله دسامبر 2007 تا مارس 2008 صادرات گاز خود را به ایران به بهانه تعمیرات داخلی قطع کرد. پس از انجام تغییراتی در قرارداد فروش و افزایش قیمت گاز صادراتی از 42 دلار به 75 دلار برای هر هزار متر مکعب گاز و همچنین قبول تعهد انجام سرمایه‌گذاری در بنادر ترکمنستان از سوی ایران جریان صدور گاز ترکمنستان به مناطق شمالی ایران از سر گرفته شد.
روسیه خریدار دیگر گاز ترکمنستان محسوب می‌شود. میزان فروش گاز ترکمنستان به روسیه بیش از دو برابر ایران است. شرکت گازپروم در سال 2008 موافقت کرد قیمت پایه خرید گاز از ترکمنستان را از 42 دلار به 130 دلار در هر هزار متر مکعب افزایش دهد. با این وجود قیمت پرداختی گازپروم به ترکمنستان همچنان حدود 35 درصد از قیمت فروش گاز روسیه در بازار اروپا کمتر است.
ترکمنستان یکی از فقیرترین کشور‌های آسیای مرکزی به‌شمار می رود. این کشور با داشتن 265 تریلیون فوت مکعب ذخیره شناخته شده پنجمین ذخایر بزرگ گاز طبیعی جهان را در اختیار دارد . ترکمنستان به‌جای پذیرش پیشنهاد افزایش صادرات گاز به ایران با تشویق غرب و سرمایه‌گذاران خارجی به بازار چین از مسیر قزاقستان و بازار‌های پاکستان و هند از راه افغانستان چشم دوخته‌ است.
بر اساس تازه ترین قرار داد امضا شده بین چین و ترکمنستان میزان صادرات گاز ترکمنستان به چین روزانه در حدود 60 میلیون متر مکعب با قیمت 195 دلار به ازای هر هزار متر مکعب تعیین شده است . ظرفیت تولید گاز ترکمنستان در حدود 80 میلیون متر مکعب در روز است.
انتهای پیام /

xms

Registered User
لایک‌ها
387
با تحريم نفت ايران، اروپا اين روزها و در اولين ماه هاي سال 2012بيشترين قيمت گاز را تجربه مي‌كند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دوشنبه هفته گذشته به دنبال موافقت اتحاديه اروپا با تحريم خريد نفت ايران، بهاي گاز در انگلستان به بيشترين رقم آن ظرف مدت 10 روز قبل از تحريم رسيد.
البته افزايش بهاي گاز تنها تاثير تحريم نفت در انگلستان نبوده و نيست، چرا كه تهديد ايران مبني بر بستن تنگه هرمز نيز هراسي مضاعف در اين كشور ايجاد كرده است؛ چرا كه در صورت بسته شدن اين تنگه، واردات گاز مايع طبيعي (ال.ان.جي) بريتانيا از قطر با مشكل مواجه خواهد شد.
البته در صورتي كه ايران صلاح دانسته و در زمينه بستن تنگه هرمز وارد عمل شود، بي شك علاوه بر اين مشكل، بهاي نفت و گاز اروپا نيز به سرعت رشدي صعودي داشته و به مراتب بالاتر از رقم فعلي خواهد رفت.
در شرايطي كه وابستگي انگلستان به ال.ان.جي قطر واقعيتي انكار ناپذير محسوب مي‌شود، كارشناسان اقتصادي غرب اينگونه پيش‌بيني كرده‌اند كه با تحريم نفت ايران زمستان امسال بهاي گاز انگلستان به 65 دلار و 80 سنت خواهد رسيد كه البته ميزان اين افزايش به درجه هوا و ميزان برودت نيز بستگي مستقيم دارد.
اگرچه هنوز وعده تحريم ايران، مشكلي در گازرساني اين كشور ايجاد نكرده و ميزان عرضه و تقاضاي اين حامل انرژي متعادل بوده است، اما با اين وجود در روزهاي پس از تحريم نفت ايران، ميزان مصرف گاز انگلستان در مقايسه با رقم مورد انتظار در اين فصل بين 8 تا 10 درصد كاهش داشته است.
اين در حالي است كه دماي هواي انگلستان اين روزها در شرايط نسبتا متعادلي قرار دارد، اما با اين وجود بنا بر اعلام كارشناسان اين كشور به احتمال زياد درجه حرارت اين كشور با كاهش مواجه خواهد شد.
البته به غير از انگلستان، سير صعودي قيمت گاز در ساير كشورهاي اروپايي هم مشهود است. بنا بر اعلام و پيش بيني روزنامه هاي غربي و كارشناسانشان، اين روزها اكثر اين كشورها با افزايش بهاي گاز مواجه شده اند و اين روند صعودي در كشورهاي مختلف همچنان ادامه داشته و بدين ترتيب قيمت گاز اروپا اين روزها بالاترين رقم خود در سال 2012 را تجربه مي كند.
انتهاي پيام

sekke bekhar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همه اش لاف است ، در آخر هم جام زهر را مانند امام شان سر می کشند . اگر این ها نفت نفروشند پول برای باتون و ***** مردم از کجا بیاورند ؟؟؟

بالا