برگزیده های پرشین تولز

عوارض فیناستراید داغونم کرد !!

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
سلام من ١٧ سالمه و به شدت ميل جنسيم به دخترا بالاس و در حدي كه نميتونم درسمو عين آدم بخونم به مشاورم كفتم ماجرا رو اونم فيناسترايد رو معرفي كرد به نظرتون استفاده كنم?
درود دوست گرامی.

این کم کردن میل جنسی جزو عوارض جانبی فیناستاریده اما کاربرد اصلی این دارو برای مسائل دیگه ایه (مشخصا ریزش موی وابسته به هورمون و بزرگی خوش خیم پروستات) اما من حتی برای ریزش مو هم توضیه نمی کنم استفاده کنید چون به جز این عارضه عوارض دیگه ای هم داره که در برخی افراد می تونن پایدار باشن یعنی حتی با قطع دارو هم از بین نرن و اگه مصرف کنید ممکنه تا سالها دچار کاهش شدید میل جنسی بشید. به نظر من اگه میل جنسیتون بالاست راهش این نیست که اینجوری جلوش رو بگیرید، یا از موادی غذایی طبیعی کاهش دهنده میل جنسی استتفاده کنید (مثل اینا https://www.noarous.com/کاهش-میل-جنسی-با-مصرف-برخی-خوراکی-ها ) یا در صورتی که امکانش رو دارید رابطه جنسی برقرار کنید البته شاید عده ای بگن برای فردی تو سن و سال شما خیلی زوده ولی بعضی ها مثل خودتون دچار بلوغ زودرس میشن یا میل جنسیشون بیش از حد بالاست اونقدری که واقعا اذیت میشن و چاره دیگه ای ندارن. فقط اگه قصد رابطه جنسی با کسی رو دارید حتما یه صورت کنترل شده و حفاظت شده رابطه برقرار کنید تا یه موقع دچار امراض و بیماری های مقاربتی نشید و البته طرفتون هم دچار بارداری نشه که مسئولیتش یه عمر بیفته گردنتون.

پیروز باشید.

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
دوستان عارضه بزرگی سینه چقدر طول می‌کشه تا مشخص بشه ؟
بعد از چهار روز مصرف میل جنسیم کم شده
سینه هامو چک کردم فکر کنم یه تغییرات ی کرده نمی‌دونم شاید تلقینه:general208:
من فکر نمیکنم توی چهار روز دچار ژنیکوماستی یا همون بزرگی سینه شد
اونطور که من میدونم تنها دودرصد افرادی که مصرف میکنن دچار بزرگی سینه میشن
به نظرم دچار تلقین شدی اگه اتفاقی هم بیفته پس از دو سه ماه خواهد بود

soheil_tehran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام؛
ساعت خوش!
من چندتا سوال دارم ممنون میشم جوابمو بدید. من 27 سالمه و حدود دوسال میشه که احساس میکنم موهام کم پشت شده. اوجش 10 ماه پیش بود که سرم بدجور خارش داشت و موهام میریخت. بیشتر وسط سرم این شکل بود. رفتم دکتر بهم دارو داد و بعد حدود دوماه خارش سرم برطرف شد. شامپو، قرص و امپول تقویت کننده مثل ویتامین و زینک، و لوسیون مو بهم داد و یکی از داروهایی که دکتر داد فیناید 1 میلی بود. من دکنار مصرف داروهام، 7 ماه فیناید مصرف کردم و دیگه فیناید نخوردم. عوارض خاصی هم ندیدم. از ماه 4ام بود که احساس کردم دیگه موهام نمیریزه. اون روزهایی هم که موهام ریزش داشت روزی حدود 50 تا از وسطای سرم می ریخت. از پشت سر یا اطراف سرم من ندیدم مویی بریزه شایدم میریخته من متوجه نبودم.از طرف دیگه من توی دو سال اخیر استرس و نگرانی زیاد داشتم یا اکثرا مضطرب بودم و فکرم درگیر بود. ژل حالت دهنده موهم سه سالی بود که استفاده میکردم که موهامو حالت بدم. حالا من چند تا سوال دارم:
ایا برطرف شدن ریزش موهام بخاطر فیناید بوده؟
الان دوماهه فیناید نخوردم و احساس میکنم ریزش مو ندارم، ایا با قطع خوردن فیناید ریزش مو شروع میشه؟
از کجا بفهمم ریزش موی من بخاطر ارث و... بوده یا اینکه از استرس و نگرانی هایی که تجربه کردم بوده؟ اخه هنگام فکر کردن عادت داشتم سرمو میخاروندم تا چایی که گاها سرم میسوخت.
از کجا بفهمم فیناید عوارض واسه من داشته یا نه؟
ممنون میشم همه صاحبلن تخصص جوابمو بدن.

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
سلام؛
ساعت خوش!
من چندتا سوال دارم ممنون میشم جوابمو بدید. من 27 سالمه و حدود دوسال میشه که احساس میکنم موهام کم پشت شده. اوجش 10 ماه پیش بود که سرم بدجور خارش داشت و موهام میریخت. بیشتر وسط سرم این شکل بود. رفتم دکتر بهم دارو داد و بعد حدود دوماه خارش سرم برطرف شد. شامپو، قرص و امپول تقویت کننده مثل ویتامین و زینک، و لوسیون مو بهم داد و یکی از داروهایی که دکتر داد فیناید 1 میلی بود. من دکنار مصرف داروهام، 7 ماه فیناید مصرف کردم و دیگه فیناید نخوردم. عوارض خاصی هم ندیدم. از ماه 4ام بود که احساس کردم دیگه موهام نمیریزه. اون روزهایی هم که موهام ریزش داشت روزی حدود 50 تا از وسطای سرم می ریخت. از پشت سر یا اطراف سرم من ندیدم مویی بریزه شایدم میریخته من متوجه نبودم.از طرف دیگه من توی دو سال اخیر استرس و نگرانی زیاد داشتم یا اکثرا مضطرب بودم و فکرم درگیر بود. ژل حالت دهنده موهم سه سالی بود که استفاده میکردم که موهامو حالت بدم. حالا من چند تا سوال دارم:
ایا برطرف شدن ریزش موهام بخاطر فیناید بوده؟
الان دوماهه فیناید نخوردم و احساس میکنم ریزش مو ندارم، ایا با قطع خوردن فیناید ریزش مو شروع میشه؟
از کجا بفهمم ریزش موی من بخاطر ارث و... بوده یا اینکه از استرس و نگرانی هایی که تجربه کردم بوده؟ اخه هنگام فکر کردن عادت داشتم سرمو میخاروندم تا چایی که گاها سرم میسوخت.
از کجا بفهمم فیناید عوارض واسه من داشته یا نه؟
ممنون میشم همه صاحبلن تخصص جوابمو بدن.
درود
بزرگترین و شایع ترین دلیل ریزش مو, ارثی یا همون بالا رفتن هورمون های جنسی مردانه "و"(تاکید میکنم "و")حساسیت فولیکول های مو به این هورمون هاست
بیشترین تاثیر رو که تا حالا بهش پی بردن هورمون Dht(دی هیدرو تستوسترون) هست که توسط تیپ دوم آنزیم پنج-آلفا ردوکتاز از خود هورمون تستوسترون ترشح میشه و دلیل اصلی ریزش مو هست
حالا دقیقا کار فیناستراید ها خنثی کردن تیپ دوم این انزیم هست که باعث میشه dht کمتری تولید بشه و در نتیجه سطح سرم آن در خون کاهش پیدا کنه ریزش از میان بره
(افرادی که ریزش مو دارن در واقع حساسیت موهاشون به این هورمون ها یا چیزای دیگه بهشون ارث رسیده:general105::general208: و ممکنه یکی هورمون مردانه اش بسیار بالاتر از سطح هورمون های شما باشه اما چون حساسیت فولیکول به هورمون نداره یا کمتره در نتیجه ریزشی نداره یا بر عکس هورمون هاش نرماله اما بنده خدا حساسه و....
اون شخصی هم که ریزش نداره مثلا ممکنه تو چهل سالگی دچار ریزش بشه و..)
اضطراب و نگرانی به همه چیز های منفی بدن شدت میبخشه
من خودم این مسئله رو که خود استرس باعث ریزش بشه نمیپذیرم اما میدونم که این عمل ریزش رو میتونه شدت ببخشه
ژل و شامپو و....هیچ تاثیری روی ریزش رویش نداره(به جز ماینو که من اصلا توصیه نمیکنم )اگر هم باشه بسیار بسیار ناچیزه و تلقینی بیش نیست
شما شک نکن اگه ریزشت قطع شده درثد بسیاریش رو مدیون فینا هستی (البته زینک هم (دز بالا)تاثیر داره و چند تا چیز دیگه مث اهن و یا ویتامین ب که نقششون ناچیزه)
با قطع فینا ١۰۰%ریزش برمیگرده که منطقیه و باید تا زمانی که خودتون بهتر میدونید ادامه اش بدید
تو نت هم زیاد مینویسن که تیروئید باعث ریزش میشه اما من کسانی رو دیدم که tsh بدنشون شش هفت واحد از سطح نرمالش بیشتر بوده اما چیزی به اسم ریزش مو رو تجربه نکرده
شما باید پیش از مصرف فینا یه ازمایش dht و تستوسترون ازاد و تام میدادی و پس از مصرف هم میتونستی یه ازمایش بدی قشنگ همه چیز رو تجزیه تحلیل کنی
عوارضش احساس ضعف و خستگی و کاهش میل جنسی و کم شدن حجم اسپرم هست

پ.ن:ممکنه بدن یک شخصی همه چیزهایی رو که گفتم زیر سوال ببره
همه چیز به بدن و ژنتیکش بستگی داره

soheil_tehran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
درود
بزرگترین و شایع ترین دلیل ریزش مو, ارثی یا همون بالا رفتن هورمون های جنسی مردانه "و"(تاکید میکنم "و")حساسیت فولیکول های مو به این هورمون هاست
بیشترین تاثیر رو که تا حالا بهش پی بردن هورمون Dht(دی هیدرو تستوسترون) هست که توسط تیپ دوم آنزیم پنج-آلفا ردوکتاز از خود هورمون تستوسترون ترشح میشه و دلیل اصلی ریزش مو هست
حالا دقیقا کار فیناستراید ها خنثی کردن تیپ دوم این انزیم هست که باعث میشه dht کمتری تولید بشه و در نتیجه سطح سرم آن در خون کاهش پیدا کنه ریزش از میان بره
(افرادی که ریزش مو دارن در واقع حساسیت موهاشون به این هورمون ها یا چیزای دیگه بهشون ارث رسیده:general105::general208: و ممکنه یکی هورمون مردانه اش بسیار بالاتر از سطح هورمون های شما باشه اما چون حساسیت فولیکول به هورمون نداره یا کمتره در نتیجه ریزشی نداره یا بر عکس هورمون هاش نرماله اما بنده خدا حساسه و....
اون شخصی هم که ریزش نداره مثلا ممکنه تو چهل سالگی دچار ریزش بشه و..)
اضطراب و نگرانی به همه چیز های منفی بدن شدت میبخشه
من خودم این مسئله رو که خود استرس باعث ریزش بشه نمیپذیرم اما میدونم که این عمل ریزش رو میتونه شدت ببخشه
ژل و شامپو و....هیچ تاثیری روی ریزش رویش نداره(به جز ماینو که من اصلا توصیه نمیکنم )اگر هم باشه بسیار بسیار ناچیزه و تلقینی بیش نیست
شما شک نکن اگه ریزشت قطع شده درثد بسیاریش رو مدیون فینا هستی (البته زینک هم (دز بالا)تاثیر داره و چند تا چیز دیگه مث اهن و یا ویتامین ب که نقششون ناچیزه)
با قطع فینا ١۰۰%ریزش برمیگرده که منطقیه و باید تا زمانی که خودتون بهتر میدونید ادامه اش بدید
تو نت هم زیاد مینویسن که تیروئید باعث ریزش میشه اما من کسانی رو دیدم که tsh بدنشون شش هفت واحد از سطح نرمالش بیشتر بوده اما چیزی به اسم ریزش مو رو تجربه نکرده
شما باید پیش از مصرف فینا یه ازمایش dht و تستوسترون ازاد و تام میدادی و پس از مصرف هم میتونستی یه ازمایش بدی قشنگ همه چیز رو تجزیه تحلیل کنی
عوارضش احساس ضعف و خستگی و کاهش میل جنسی و کم شدن حجم اسپرم هست

پ.ن:ممکنه بدن یک شخصی همه چیزهایی رو که گفتم زیر سوال ببره
همه چیز به بدن و ژنتیکش بستگی داره
سلام
خیلی خیلی خیلی ممنون از پاسخی که دادید.
پس از قطع خوردن فیناید بعد چه مدتی دوباره ریزش شروع میشه؟
راستش اینقدر از عوارض فیناید خوندم که از خوردنش واهمه دارم. جایگزین بدون ضرری واسه فیناید نیست؟
بعد اصولا از چه سنی ریزش ها شروع میشه؟ من تا 24 سالگی موهام پر پشت بود. چون جایی خوندم نوشته بود 25 سالگی مو بکاریم بهتره.

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
سلام
خیلی خیلی خیلی ممنون از پاسخی که دادید.
پس از قطع خوردن فیناید بعد چه مدتی دوباره ریزش شروع میشه؟
راستش اینقدر از عوارض فیناید خوندم که از خوردنش واهمه دارم. جایگزین بدون ضرری واسه فیناید نیست؟
بعد اصولا از چه سنی ریزش ها شروع میشه؟ من تا 24 سالگی موهام پر پشت بود. چون جایی خوندم نوشته بود 25 سالگی مو بکاریم بهتره.
خواهش میکنم;)
دقیقا نمیشه گفت همه چی بستگی به بدن داره
من خودم یه هفته فیناستراید رو میذارم کنار سرم شروع میکنه به چرب شدن و ریزش و ادامه ی ماجرا...:general506:
همه چی عوارض داره شما زیاد اب بخوری هم برای بدن عوارض پدید میاره دیگه دارو که بحثش جداست
شما اتفاق هایی که ممکنه با دارو برات پیش بیاد(یعنی فیناید رو همیشه ادامه بدی) رو با نتایجی که ریزش مو برات بیاره حالا هر پیامدی( یعنی فیناستراید رو مصرف نکنی) مقایسه کن ببین کدومش رو میتونی تحمل کنی؟؟؟ریزش مو یا عوارض دارو؟؟:p
گیاهی هست که شبیه فینا باشه اما نمیشه از اون به عنوان جایگزین یاد کرد چون اگه بود که سازمان غذا و دارو این همه وقت سر فینا نمیذاشت نامش هم گیاه نخل اره ای هست که به ساوپالمتو معروفه
تاثیر که داره اما من ندیدم کسی ازش تعریف کنه یا نتیجه گرفته باشه این هم بگم که اطلاعات کافی در باره ی این موضوع ندارم :general601:
سن ریزش رو هم نمیشه دقیق گفت من برادرهام جفتشون ریزششون از ٢۰ اغاز شد :(
من خودم کاشت مو رو قبول ندارم چون موهایی که میکاری رو هم باید با فینا و ماینو نگه داری اصلا یه وضعیه دردسرهاش زیاده
داداش ادم خوش شانسی بودی که موهات از ٢۴ سالگی دچار ریزش شده:general310:
من حتی با کسانی برخورد داشتم البته تو اینترنت که به گفته ی خودشون از ١۶:eek::(سالگی ریزش موی سرشون اغاز شده

Last edited:

soheil_tehran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
خواهش میکنم;)
دقیقا نمیشه گفت همه چی بستگی به بدن داره
من خودم یه هفته فیناستراید رو میذارم کنار سرم شروع میکنه به چرب شدن و ریزش و ادامه ی ماجرا...:general506:
همه چی عوارض داره شما زیاد اب بخوری هم برای بدن عوارض پدید میاره دیگه دارو که بحثش جداست
شما اتفاق هایی که ممکنه با دارو برات پیش بیاد(یعنی فیناید رو همیشه ادامه بدی) رو با نتایجی که ریزش مو برات بیاره حالا هر پیامدی( یعنی فیناستراید رو مصرف نکنی) مقایسه کن ببین کدومش رو میتونی تحمل کنی؟؟؟ریزش مو یا عوارض دارو؟؟:p
گیاهی هست که شبیه فینا باشه اما نمیشه از اون به عنوان جایگزین یاد کرد چون اگه بود که سازمان غذا و دارو این همه وقت سر فینا نمیذاشت نامش هم گیاه نخل اره ای هست که به ساوپالمتو معروفه
تاثیر که داره اما من ندیدم کسی ازش تعریف کنه یا نتیجه گرفته باشه این هم بگم که اطلاعات کافی در باره ی این موضوع ندارم :general601:
سن ریزش رو هم نمیشه دقیق گفت من برادرهام جفتشون ریزششون از ٢۰ اغاز شد :(
من خودم کاشت مو رو قبول ندارم چون موهایی که میکاری رو هم باید با فینا و ماینو نگه داری اصلا یه وضعیه دردسرهاش زیاده
داداش ادم خوش شانسی بودی که موهات از ٢۴ سالگی دچار ریزش شده:general310:
من حتی با کسانی برخورد داشتم البته تو اینترنت که به گفته ی خودشون از ١۶:eek::(سالگی ریزش موی سرشون اغاز شده
ممنونم. ایا اگر من صبر کنم موهام بریزه بعدا برم مو بکارم هم باید بعد کاشت مو فیناید بخورم؟

soheil_tehran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
و اینکه من هنوز بین ریزش اندروژنیک و تلوژن افلوویوم در شک هستم. چون دو سال اخیر اکثر روزها نگران و دچار اضطراب بودم. چطور تشخیص بدم کدومو دارم؟

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
ممنونم. ایا اگر من صبر کنم موهام بریزه بعدا برم مو بکارم هم باید بعد کاشت مو فیناید بخورم؟
خواهش میکنم
اونطور که من تو انجمن ها و جاهای دیگه شنیدم و خوندم بله باید فیناید خورد
البته مطمئن نیستم

و اینکه من هنوز بین ریزش اندروژنیک و تلوژن افلوویوم در شک هستم. چون دو سال اخیر اکثر روزها نگران و دچار اضطراب بودم. چطور تشخیص بدم کدومو دارم؟
راه حل قطعی برای تفاوت قائل شدم میان این دو ریزش وجود نداره
مگر اینکه از کسی که تجربه ی فراوانی داره مث یه دکتر باتجربه بپرسید و موهای سرتون رو ببینند

soheil_tehran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
خواهش میکنم
اونطور که من تو انجمن ها و جاهای دیگه شنیدم و خوندم بله باید فیناید خورد
البته مطمئن نیستم

راه حل قطعی برای تفاوت قائل شدم میان این دو ریزش وجود نداره
مگر اینکه از کسی که تجربه ی فراوانی داره مث یه دکتر باتجربه بپرسید و موهای سرتون رو ببینند
خیلی ممنون از پاسخ تون. من از عوارض فیناید نگرانم. میگن داروی saw pallmeto یا نخل اره ای هم مثل فیناید عمل میکنه اما اون ضررهارو نداره. ایا درسته؟
اینم لینک دارو:
کپسول ساوپالمتو کمپلکس | دارومد سایت داروخانه ریحان

ایا اینم موثره؟
متشکرم

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
خیلی ممنون از پاسخ تون. من از عوارض فیناید نگرانم. میگن داروی saw pallmeto یا نخل اره ای هم مثل فیناید عمل میکنه اما اون ضررهارو نداره. ایا درسته؟
اینم لینک دارو:
کپسول ساوپالمتو کمپلکس | دارومد سایت داروخانه ریحان

ایا اینم موثره؟
متشکرم
خواهش میکنم
به نظرم به خودتون تلقین منفی میکنید
من خودم روزی 2.5 میل فیناید میخورم
البته میدونم که شرایط هر انسانی با هم متفاوته
اما با این حال زیاد بهش فکر نمیکنم
اینو بگم که هنگام مصرف فیناستراید باید استراحت بدید به بدن
این مدت استراحت و غیره رو من زیاد تجربه ای ندارم دربارش به خاطر همین از دکتر غدد بپرسید یا اینکه تو همون تاپیک بهترین تجربه افراد با تجربه زیاد هستند میتونن راهنمایی کنند
درباره ی ساوپالمتو هم چون مصرف نکردم نمیتونم چیزی بگم
اگر هم تاثیر داشته باشه دقیقا همون کار فینا رو انجام میده در نتیجه همون عوارض رو خواهد داشت چون مکانیسم اثرگذاریشون یکی هست
تاثیر که همه چی تو این دنیا اثرگذاره اما خب ممکنه ناچیز باشه
ولی اگه کارایی داشت سازمان غذا و دارو امریکا این گیاه رو جایگزین فینا میکرد

soheil_tehran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
خواهش میکنم
به نظرم به خودتون تلقین منفی میکنید
من خودم روزی 2.5 میل فیناید میخورم
البته میدونم که شرایط هر انسانی با هم متفاوته
اما با این حال زیاد بهش فکر نمیکنم
اینو بگم که هنگام مصرف فیناستراید باید استراحت بدید به بدن
این مدت استراحت و غیره رو من زیاد تجربه ای ندارم دربارش به خاطر همین از دکتر غدد بپرسید یا اینکه تو همون تاپیک بهترین تجربه افراد با تجربه زیاد هستند میتونن راهنمایی کنند
درباره ی ساوپالمتو هم چون مصرف نکردم نمیتونم چیزی بگم
اگر هم تاثیر داشته باشه دقیقا همون کار فینا رو انجام میده در نتیجه همون عوارض رو خواهد داشت چون مکانیسم اثرگذاریشون یکی هست
تاثیر که همه چی تو این دنیا اثرگذاره اما خب ممکنه ناچیز باشه
ولی اگه کارایی داشت سازمان غذا و دارو امریکا این گیاه رو جایگزین فینا میکرد
ممنونم. بعدش میگن فیناید عدم تمرکز میاره، واسه درس خوندن و امتحان دادن مشکل ایجاد میکنه؟ یا فراموش کردن شون؟
اگه دارو رو قطع کنیم حدود کی عدم تمرکز ما رفع میشه؟

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
ممنونم. بعدش میگن فیناید عدم تمرکز میاره، واسه درس خوندن و امتحان دادن مشکل ایجاد میکنه؟ یا فراموش کردن شون؟
اگه دارو رو قطع کنیم حدود کی عدم تمرکز ما رفع میشه؟
بله میگن که عدم تمرکز میاره درسته و تاثیر داره توی این موضوع توی عوارضش هم هست (اما من زیاد قبول ندارم)اما به نظرم همه چیز به شور و شوق و انگیزه ی خودتون بستگی داره
به نظرم این موضوع تمرکز رو فراموش کنید چون اگع مثلا وسط امتحان چیزی رو فراموش کنید میندازید گردن فینا یا اگه چیزی فراموش کنید که بخرید یا توی صحبت کردن واژه یا جمله ای رو نتونید به یاد بیارید میندازید گردن فیناستراید که اصلا اینطوری نیست
به نظرم اگه توی سطح بالای روحی روانی باشید مشکلی ایجاد نمیکنه
ولی تاثیر داره روی شور و شوق و تمرکز

مشخص نیست برای هر فرد فرق میکنه اما موقعی به قول شما این عدم تمرکز برمیگرده که سطح Dht دوباره بیاد به سطح پیش از مصرف دارو
دقیقا نمیشه گفت اما از یک تا دو ماه شاید بیشتر یا کمتر (مثلا دو سه هفته)متغیره

Mahdi-jami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام من 22 سالمه 3 ساله که هر روزمرتب فیناستراید1 میلی مصرف میکردم نوک سینه هام خیلی بزرگ شده بود میل جنسی هم خیلی کم مجبور شدم قطعش کنم بعد دو هفته از قطع دارو احساس افسردگی شدیدی کردم و الان حالم حسابی خرابه تو این 3 سالی که فیناستراید مصرف میکردم اصلا احساس افسردگی نمیکردم و حالم حسابی خوب بود سوالم اینه که این افسردگی شدید میتونه از عوارض قطع یکباره دارو باشه ؟؟؟ خواهشا کمک کنید

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سلام من 22 سالمه 3 ساله که هر روزمرتب فیناستراید1 میلی مصرف میکردم نوک سینه هام خیلی بزرگ شده بود میل جنسی هم خیلی کم مجبور شدم قطعش کنم بعد دو هفته از قطع دارو احساس افسردگی شدیدی کردم و الان حالم حسابی خرابه تو این 3 سالی که فیناستراید مصرف میکردم اصلا احساس افسردگی نمیکردم و حالم حسابی خوب بود سوالم اینه که این افسردگی شدید میتونه از عوارض قطع یکباره دارو باشه ؟؟؟ خواهشا کمک کنید

بله، تغییرات هورمونی می تونه باعث افسردگی بشه.

Mahdi-jami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
بله، تغییرات هورمونی می تونه باعث افسردگی بشه.
الان مصرف رو دوباره شروع کنم ؟ میل جنسیم داره به حالت عادی برمیگرده ولی افسردگی داغونم کرده راه حلی چیزی بگین ؟ چرا تو این 3 سال اصلا احساس افسردگی نمیکردم ؟؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
الان مصرف رو دوباره شروع کنم ؟ میل جنسیم داره به حالت عادی برمیگرده ولی افسردگی داغونم کرده راه حلی چیزی بگین ؟ چرا تو این 3 سال اصلا احساس افسردگی نمیکردم ؟؟
من دکتر نیستم، اما یه مدتی داروهایی استفاده کردم که هورمونی بود و بعد که قطع کردم به شدت افسرده شدم. البته یه مدتی صبر کردم و این وضعیت گذشت و بهتر شدم. شما هم یه مدتی صبر کنید و اگر بهتر نشد به دکتر مراجعه و مشورت کنید.

Mahdi-jami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
من دکتر نیستم، اما یه مدتی داروهایی استفاده کردم که هورمونی بود و بعد که قطع کردم به شدت افسرده شدم. البته یه مدتی صبر کردم و این وضعیت گذشت و بهتر شدم. شما هم یه مدتی صبر کنید و اگر بهتر نشد به دکتر مراجعه و مشورت کنید.
خیلی ممنون از راهنماییتون

somerelax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان
بنده 22 سال سن دارم
بیشتر دو ماهه دارم فیناستراید ایرانی به همراه ماینوکسیدیل 5 درصد استفاده میکنم ریزش کم نشده بلکه بیشتر هم شده موهام کاملا کم پشت شده به طوری که پوست سر مشخصه!
این روند تو دو ماه بعد کاهش پیدا میکنه ؟
اصلا از دارو های ایرانی میشه نتیجه دلخواه رو گرفت؟

بالا